SPORTNIEUWS (tsso) PETROLEUM Meer dan 2'A miljard Hongarije is veel sterker dan Nederland Behaaglijk warm! Radio en Televisie Binnenlands nieuws BEURSO VERZICHT 21 oktober 196^ ^erlg 21 oktober 1961 DE VRIJE ZEEUW GELIJK SPEL ZOU EERVOL RESULTAAT ZIJN Natuurlijk een oliehaard gestookt met... MEER WARMTE MINDER ROET ZUINIGER Nederlands echtpaar van poging tot ontvoering beschuldigd DE BALOEBA'S BIJ ELISABETHSTAD Omzetbelasting bij In- en uitvoer GUATEMALA VERWACHT EEN CUBAANSE AANVAL Coöp. Boerenleenbank «Terneuzen» De gezonken trawler „Elie Cheneviere Pagina *5 TERNEUZEN (aat U natuurlijk ouwde zaak Van n „dc tijd" bij dc ellen dames- en passen bij Uw fan Sprang is de 'rang biedt U de en: 69,75 dicht 60,— Klcnsvrij 81,50 atum 115,— - 165,— "loges, 129,— tot 300,— reuk en verlies. De wedstrijd die ons nationale elftal morgen in het bekende Xepstadion van Boedapest tegen tic Hongaren gaat spelen, is voor dc plaatsing in het Zuid- amerikaanse wereldtournooi van geen enkele betekenis meer. Hongarije is nJ. al zeker van zijn plaats in Chili, zodat er in Boe dapest hoogstens sprake kan zijn van een soort prestigestrijd, een hernieuwde krachtmeting, die na de 30e april van dit jaar weinig ruimte overlaat voor twijfel. De Hongaren zijn nu eenmaal veel sterker dan de Nederlandse elf. die zich ten overvloede danig gehandicapt zullen voelen door dc afwezigheid van Moulijn en Bouwmeester In Rotterdam won Hongarije met 30. Wij zijn benieuwd of dc Nederlandse defensie er thans in zal slagen de score tot drie doelpunten te beperken. We her inneren er slechts aan, dat En geland in ditzelfde Nepstadion eens met 7—1 door de Hongaren werd gekraakt. Onze verdediging heeft vrijwel overal een gunstige beoordeling ontmoet. Wiersma en Muller wa ren op 30 april in prima conditie en er is alle reden om aan te nemen, dat ze ook ditmaal hun mannetje zullen staan. Veldhoen is momenteel stellig heter dan Kuijs. terwijl Pronk, als hij zijn vorm van Leipzig terugvindt, in staat moet zijn een waardig op volger van Van der Hart te wor den. De voorhoede telt met haar twee middenvoors en twee rechtsbuitenspelers cvenzovele vraagtekens. Bondscoach Elek Schwartz stond immers voor de lastige opgave de Feijenoord- linkorvleugel Moulijn-Bouw- meester zo goed mogelijk te ver vangen. Dat hij daarbij terug greep op Piet van der Kuijl en Bosselaar, is alleszins begrijpe lijk. Even redelijk was het, dat de Ajaxied Swart naar de reser ves werd verwezen. Tegen West- Duitsland zomin als tegen Jlol- .gië had Swart zijn normale cbrri- petitiepeil kunnen bereiken. Dat is trouwens ook met Henk Groot meerdere malen het geval geweest. Van der Linden en Van der Gijp. beiden van huis uit midden voor, opereren naast elkaar en het is zeer de vraag, of zij bij machte zijn elkaar negentig mi nuten lang ,,aan te vullen". Nee, ons binnentrio maakt op het eerste gezich' geen sterke in druk. Wij menen, dat het gemis van Bouwmeester hier maar al te zeer merkbaar zal zijn. Kreijermaat, de Feijenoord- halfback. zal morgen de vuur doop ondergaan. Hij krijgt in dit illustre gezelschap de kans te tonen wat hij tegen de sterke Hongaarse linkelvlcugel waard is. VOETBALPROGRAMMA VAN DE K. N. V. B. ZONDAG 32 OKT. INTERLANDWEDSTRIJD Hongarije—Nederland BEKERWEDSTRIJDEN RCH—KNFC; UVS—EDO; Xer xes—Velox-, Longa—Helmondi i .pel.Emma RodaSport; Ol- denzaalTubantia; De GraaC- sehap-Zwolso Boys* PECNEC* Veiocitas—Zwartemeer. (Amateurvoetbal.) ZUID I. ZATERDAG 21 OKT TWEEDE KLASSE B. Terncuzen—Dosko. DE HONGAREN Indien Nederland na de neder laag in Rotterdam met revan- che-gevoelens bezielt het veld betreedt, dan geldt dat in niet mindere mate voor de Hongaren, die voor eigen publiek iets heb ben goed re maken, nadat ze verleden week tamelijk verras send met 21 door de Oosten rijkers zijn geslagen. Grosics, de Hongaarse keeper, die niet minder dan 75 interlands op zijn naam heeft, is zijn plaats nog altijd ten voile waard. Het zelfde kan gezegd worden van backs als Matrai en Sovari en van middenspelers als Sipos en Kotasz. De snelle voorhoede- spelers Sandar; dr. Fenyvesi; Tichy; Monostori zullen doorlo pend onrust zaaien in de Hol landse verdediging. Vast staat dal de oranjoploog onverdroten en keihard zal moeten sjouwen om tegen deze uiterst snelle Hon garen succes te kunnen boeken. Een gelijkspel zou al een heel verdienstelijk resultaat beteke nen Om drie uur morgenmiddag verzorgt ir. Van Emmenes net televisieverslag. De elftallen zien er als volgt uit: HONGARIJE Matrai Solymosi Sandor Goeroccs Bosselaar C. v. d. Gijp Muller Veldhoen Grosics Sipos Tichy v. d. Linden Pronk Sovari Monostori H. Kotasz dr. Fenyvesi Groot v. d. Kreijermaat Wiersma Kuijl Picters Graafland .sEDERLAND A/TT Tegen het Nederlandse echt paar J. M. van M. uit Nijmegen is in de Belgische plaats Overij- se een klacht ingediend bij de politie wegens poging tot ont voering van een 8-jarig meisje. De klacht werd ingediend door de oom van het meisje, een bloedverwant van de op 17 ok tober j.l. door de rechtbank in Arnhem wegens poging tot zwa re mishandeling tot 8 maanden gevangenisstraf met aftrek, waarvan 3 maanden voorwaar delijk, veroordeelde Belg J G. M. S. Deze laatste reed op 7 juli j.l. in Nijmegen met zijn auto in op zijn schoonvader, de fabrikant Van M De achtergrond is een huwelijksdrama. De Belg is ge scheiden van zijn uit Nijmegen afkomstige vrouw. De twee kin deren zijn in Brussel aan de vader toegewezen. S. verdacht zijn schoonvader er van één der kinderen tijdens de Paasvakan tie aan het vaderlijk gezag te hebben onttrokken. Donderdagmiddag zou de schoonvader met zijn echtgenote hebben getracht het tweede dochtertje, de 8-jarige Brenda, bij het verlaten van de school in Oudergem bij Brussel, over te haien mee te gaan naar Neder land. Het kind zou dit hebben geweigerd en ging naar het ouderlijk huis terug, waar haar oom zich tijdelijk heeft ont fermd over het restaurant van haar vader. Nadat het kind haar oom over de ontmoeting met haar groot ouders had verteld, besloot deze bij de politie een klacht in te dienen. De Katangaan.se regering heeft geëist dat de gevluchte Baloe ba's die zich in het kamp van de Verenigde Naties te Elisabeth- stad bevinden, terugkeren naar de streek waar zij vandaan ko men. De vluchtelingen zouden vóór de afgelopen nacht moeten zijn vertrokken. Na dit tijdstip behoudt de Katangaanse politie zich het recht voor orde en vei ligheid met alle middelen te handhaven. Tengevolge van dc reeds don derdag ingevoerde maatregelen tegen de Baloeba's verbod voor Baloeba's in Elisabethstad te werken en voor leveranciers levensmiddelen aan de vluchte lingen te verkopen is de spanning tussen de Verenigde Naties en de Katangaanse re gering toegenomen. De bevelhebber van het kamp van de Zweedse V. N.-militairen te Elisabethstad, majoor Mide, is donderdag door de Katan gaanse politie aangehouden en nog niet weer in vrijheid gesteld. De regeringsleider van Katanga, Tsjombe, heeft op een perscon ferentie meegedeeld dat majoor Mide, vergezeld van twee ge wapende soldaten, in hechtenis is genomen omdat zij zich te dicht bij een Katangaans kamp bevonden. ONGEANIMEERDE MARKT De laatste dag van deze beurs- week heeft gistermiddag bij de opening een licht verdeelde stemming te zien gegeven. De handel was gering. De interna tionale waarden gaven slechts geringe koersveranderingen te zien ten opzichte van het vorige slotniveau. AKU en Kon. Olie kwamen bij de opening boven de voorgaande slotkoersen uit. De overige hoofdfondsen bleven er een weinig beneden. Er waren gisteren geen factoren aanwezig die de koersen konden stimu leren. Hierdoor werd de hausse- tendentie van de voorgaande da gen niet verder voortgezet. Van arbitragezijdo werden wat aan delen Kon. Olie, voor buiten landse rekening, aangeboden Deze stukken vonden een tegen partij op lagere prijzen. Wall Street sloot donderdag, na een vaste opening, teleurstel lend. De Nederlandse hoofd fondsen konden zich op de New- yorkse beurs goed handhaven. Aandelen Kon. Olie sloten er dollar hoger. Toch drukte de ongeanimeerde stemming in Wall Street gisteren de koersen op de Europese beurzen. Op de Westduitse beurzen lagen de prijzen circa 10 punten beneden die van donderdag. Dit was voor het Damrak niet bemoedigend Daarbij kwam het naderende weekeinde, dat meestal het glad strijken van de bestaande posi ties met zich meebrengt. Hieruit vloeiden gisteren geringe ver kopen voort, die reeds voldoen de waren voor een lichte koers- druk. Aandelen Kon. Olie open den op ƒ116,60. circa 40 cent hoger. Na een prijs van ƒ116.80 te hebben bereikt zakte de koprs tot ƒ116,10. De vorige slotkoers was 116.20. AKU prijshoudend op 401, daarentegen Philips en Unilever nauwelijks prijshou dend. Hoogovens een punt of zeven lager op 812. Vergeleken met. de slotkoers van vorige week vrijdag boekte AKU deze week een koerswinst van circa 13 punten. Philips 40, Unilever 16 en Hoogovens circa 30 punten hoger. Kon. Olie verbeterden circa 2 gulden. In de scheepvaartafdeling viel bitter weinig te beleven. De Stemming was er echter opge wekt. Van de leidende cultures lagen Amsterdam Rubbers goed gedisponeerd in de markt, Staatsfondsen doorelkaar prak tisch onveranderd. In de lokale afdelingen waren weinig orders binnen gekomen. Aandelen Heineken werden hoger geadviseerd op de samen werking met het grote Britse bierconcern Whitbread en Co Ltd te Londen. Voor de inschrijving op de 50 min 4 pet obligaties 1961 Bank voor Nederlandsche Ge meenten tegen 98 3i pet bestond een redelijke belangstelling. De lening, die volgens de beurs ta scherp in de markt ligt, zal er toch wel in gaan. De vorige lening ten laste van genoemde bank werd vele malen over- tekend. Het ziet er naar uit, al dus de beurs, dat de toewijzing voor de lening van gisteren ten volle zal geschieden. Beursindices 18/10 19/10 20/10 556.19 561.03 558.76 Int. conc. Industrie Scheepvaart Banken Handel, enz. Algemeen 365.81 367.74 370.55 191.24 191.02 193.89 235.95 236.64 239.04 163.28 163.28 164.01 404.60 407.38 407.50 Nabcurskoersen AKU: 400Vs) Kon. Olie: 115.50 gb—115.70 (115.60) Philips: 1067—1071 C1066' Unilever: 838—841 838»/i Hoogovens: (811'/:) Advieskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier, vandaag gel dend in Amsterdam, luiden Amerikaanse dollar 3.58! 2 3.62'. '2, Canadese dollar 3.46' - 3.51' Engelse pond 10.10—10.20, Franse frank (100) 72.3072.80, Belgische frank (100) 7.21':— 7.26' 1-, Duitse mark 100) 89.95 90.45, Italiaanse lire (10.000) 57.0059.00, Zweedse kroon (100) 69.1070.10, Deense kroon (100) 51.8052.80, Noorse kroon (100) 50.00—51.00, Zwitserse frank (100) 83.30—83.80, Oostenrijkse schilling (100) 13.92' —14.02' 2. Portugese escudo (100) 12.60 12.75, Spaanse peseta (100, grote coup.) 5.906.05. BALDADIGHEID AAN BOORD HR. MS. „DE ZEVEN PROVINCIËN'' Aan boord van Hr. Ms. kruiser ,De Zeven Provinciën" heeft een drietal jeugdige schepelingen on langs schade toegebracht in het bijzonder aan elektrische leidin gen. zo deelt de marine-voor- ichtingsdienst mee. Bij het on derzoek kwam naar voren, dat het motief dient gezocht te wor den in baldadigheid. De vernielingen blijken echter geen ernstige gevolgen te heb ben. Het drietal is thans van boord en bevindt zich in arrest, in afwachting van verwijzing naar de zeekrijgsraad. ONTVLUCHT EN WEER IN ARREST De 20-jarige varensgezel H. Chr. du Ch., afkomstig uit Den Haag. die op zondag 1 oktober er in slaagde het huis van be waring in Dordrecht te ont vluchten, is in Rotterdam weer in de kraag gevat. De man had toen hij met andere gedetineer den op de binnenplaats van het huis van bewaring gelucht werd. Bij Koninklijk Besluit van 12 B oktober 1961 (Stb. 317) zijn enigekans gezien zich aan het toe- TELEFOON 3066 wijzigingen aangebracht in het Koninklijk Besluit van 12 febru ari 1960 (Staatsblad 46) dat de goederen noemt waarvoor bij in voer oen verhoging van omzet belasting geldt. Deze wijzigin gen die zowel verlagingen als verhogingen inhouden, zijn het resultaat van systematische on derzoekingen die zijn verricht om op de voet van art. 15 van de wet op de omzetbelasting 1954 de omzetbelastingdruk op inge voerde goederen beter in over eenstemming te brengen met de omzetbelastingdruk op de ir. het binnenland vervaardigde gelijk soortige goederen. oor wat betreft de teruggaaf van omzetbelasting bij uitvoer djn enige wijzigingen aange bracht in de beschikking terug- omzetbelasting 1961 (Stb. i960, 254) waarin de goederen 'n opgenomen waarvoor bij zicht van de bewakers te ont trekken en over een ongeveer vijf meter hoge muur te klim men De man was in Den Haag ondergedoken. De varensgezel, die gedetineerd was wegens het stelen van een bromfiets in Al- blasserdam, meldde zich don derdagmiddag op een Rotter dams scheepvaartkantoor om als matroos aan te monsteren. Men vertrouwde hem niet erg en waarschuwde de politie. Hij is nu weer in het huis van be waring in Dordrecht opgesloten. BAARLE-HERTOG EN DE SMOKKEL Burgemeester Jules Loots van Baarle-Hertog ondervindt mo menteel veel narigheid van een smokkclzaak. welke de Amster damse douane-recherche en de opsporingsdienst in Antwerpen -V-.. uur •-»»,) HlgOUlCHOl ill 111 vv AJ uvoor toruggaaf van omzetbe- tot klaarheid trachten te bren- "T CPn vast Percentage gen. Het betreft de smokkel op verleend. grote schaal van melkpoeder. Een broer van de burgemees ter is enkele weken geleden hiervoor gearresteerd, reden, waarom men ook hem erin be trokken heeft. Burgemeester Loots verklaart echter, dat er een vergissing wordt gemaakt. Hij heeft samen met een broer een graanhandel, doch dit is. niet de gearresteerde broer, zoals velen denken. De burgemeester durft zich niet meer op Nederlands grondge bied te begeven, want, zo zegt hij, „als je in Holland van zoiets verdacht wordt, betekent dat al een arrestatie". Zoals men weet, bestaat de Belgische gemeente Baarle-Her tog uit een groot aantal encla ves, gelegen in de Nederlandse gemeente Baarle-Nassau. VERDRONKEN De 60-jarige landbouwer H. Hummel uit Leek is donderdag avond met zijn fiets in het Leek ster Hoofddiep geraakt en ver dronken. De heer Hummel had een bezoek gebracht aan de fa milie De Bruin. Deze familie heeft kort na zijn vertrek iemand horen roepen. Zij gingen op onderzoek uit en vonden het slachtoffer na een kwartier. De heer Hummel, gehuwd en vader van vier kinderen, is waarschijnlijk door de duister nis misleid. VRACHTWAGEN MET AANHANGER REED GRACHT IN Een zware vrachtwagen is donderdag in de Lijnbaans gracht te Amsterdam gereden, waarbij zijn aanhangwagen ach ter het voorste wielenstel op de kademuur bleef hangen. Het ge beurde speelde zich af vlak tegenover het hoofdbureau van politie. De chauffeur, C. de H. uit Dordrecht, wilde met, zijn vrachtwagencombinatie, die een totale lengte van 16 meter en een gewicht van circa 15 ton heeft, van de Looiersgracht rechtsom de Lijnbaansgracht oprijden. Door de lengte van de combinatie kon dat niet in één keer. De chauffeur verliet zijn RAADSVERGADERING. De Burgemeester van Terneu- zen brengt ter openbare kennis, dat een vergadering van de ge meenteraad zal worden gehouden op vrijdag 27 oktober 1961, des avonds om 7.00 uur. Terncuzen, 20 oktober 1961. De Burgemeester van Terneuzen, H. RIJPSTRA. ZONDAG 22 OKTOBER HILVERSUM I: 8.00 Nieuws; 8.18 Koperensemble; 8.25 Gevar. progr.; 9.45 Geestelijk leven, toe spraak; 10.00 Voor de jeugd; 10.30 Herv. kerkd.; 11.30 Vragen- beantw.; il.45 Ber. uit de ker ken; 12.00 Gevar. muziek; 13.00 Nieuws; 13.07 De toestand in de wereld, lezing; 13.17 Meded. of gram.; 13.20 Verzoekprogr. v. d. soldaten; 14.00 Kamermuziek; 14.30 Boekbespr.; 14.40 Milit. or kest; 15.10 Toneelbeschouwing; 15.20 Radiofilharm. ork.16.00 Lichte muz.; 16.30 Sportrevue; 17.00 Kerkdienst; 17.30 Voor de jeugd; 17.50 Nws en sportuitsl., daarna: Sportjourn.18.25 Dis cussie over act. zaken; 19.00 Lichte muz.; 19.30 Zonder blind doek. gesprek; 20.00 Nws; 20.05 Theaterork.; 20.50 De vrouw in het wit, hoorspel (dl. 4); 21.25 Zang en piano; 21.45 Voordr.; 22.00 Gram.; 22.30 Nieuws; 22.40 Act.; 22.55 Meded. en sportuit slagen; 23.00 Nwe gram.; 23.25 Gram.; 23.55 Nieuws. HILVERSUM II: 8.00 Nieuws; 8.15 Orgeiconc.; 8.30 Goede mor gen 9.00 Evangelisch-Lutherse kerkd.; 9.30 Nws; 9.45 Gram.; 9.55 Inleiding Hoogmis; 10.00 Hoogmis; 11.30 Gr.; 11.40 Lie deren; 12.15 Buitenl. commen taar; 12.25 Lichte muziek; 12.55 De hand aan de ploeg, lezing; 13.00 Nws; 13.05 Gevar. progr.; 13.30 Voor de jeugd; 14.00 Dank woord op wereldmissiedag14.10 Rep. intern, voetbalwedstrijd; 16.30 Bijbeloverdenking; 17.00 Geref. kerkdienst-; 18.30 Gew. muz.; 19.00 Nws uit de kerken; 19.05 Vokaal ens.; 19.30 Gemeen schap der Heiligen, lez.; 19.45 Nieuws; 20.00 Testbemanning, hoorspel; 20.40 Lichte muziek; 21.10 Kampvuren langs de Eve naar, lezing; 21.30 Gram.; 22.00 Licht progr.; 22.20 22.25 Boekbespr.; 22.30 Nieuws; 22.40 Merkt u iets van de welvaart? lezing; 23.00 Avondgebed; 23.15 Gram.23.55 Nieuws. cabine om een op de hoek staand paaltje uit de grond te halen. Óp dat moment ging de vrachtwagen plus aanhanger uit zichzelf rijden en belandde in de gracht. Met de kraanwagen van de brandweer werd de aanhang wagen weer op de wal gezet en voorts de lading van 5 ton stuk goed uit de vrachtwagen gelost, Dit geschiedde onder douane- toezicht, omdat de goederen uit het buitenland kwamen. Gisternacht waren nog twee kraanwagens van een particu liere onderneming doende om de vrachtwagen uit de gracht te halen. ONTSNAPTE MILITAIREN AANGEHOUDEN Donderdagavond zijn twee mi litairen, die op 15 oktober uit het depót voor discipline in Nieuwersluis zijn ontsnapt, in Schaersbergen aangehouden. Zij waren de laatsten die nog op vrije voeten waren. Het zijn de dienstplichtige soldaten P. Th. W. uit Amster dam en J. F. B. uit Den Haag. De aanhouding werd verricht door personeel van de Konink lijke marechaussee te Nieuwen- hagen. De regering van Guatemala heeft in een verklaring voor de pers gezegd, dat Cuba voor nemens is met bommenwerpers van Russisch fabrikaat aanval len uit te voeren op militaire doelwitten in Guatemala. Ex-president Jacobo Arbenz van Guatemala heeft volgens deze verklaring op Cuba het commando op zich genomen van de strijdkrachten die Gua temala zouden moeten binnen vallen, om vervolgens een aan val te doen op het Panama kanaal. De regering verklaart haar in lichtingen van betrouwbare bron te hebben verkregen. 2.500.000.000,—) Dat is het totaal spaartegoed bij de boerenleen banken, aangesloten bij de Coöp. Centrale Raif- feisenbank te Utrecht. Ruim twee en een half miljard gulden. Ook U kunt profiteren van de gunstige voorwaarden. Er ligt een spaarboekje voor U klaar bij de RAIFFEISENBANK Walstraat 7 TERNEUZEN Noordstraat AXEL De trawler „Granby Queen" uit Lowestoft (Engeland) heeft gisteren acht overlevenden van de ramp met het 319 ton meten de Nederlandse trawler „Elie Cheneviere" aan land gebracht. Dit schip verging donderdag op de Noordzee tijdens een hevige storm. Ook werden de lichamen van twee zeelieden, waaronder de kapitein van het Nederlandse schip, van boord gebracht. Vijf leden van de bemanning van de „Elie Cheneviere" wor den nog als vermist opgegeven. In een gesprek van de direc teur van de IJmuidense rederij „De Marezaten", ir. W. Polder man, met de eigenaar van de Britse treiler ..Granby Queen" heeft laatstgenoemde medege deeld. dat één van de negen ge redden, de 45-jarige schipper J- P. H. -Blok uit IJmuiden, veel water en olie bad binnen gekre gen en er slecht aan toe was. Hij is donderdagmiddag aan boord van de „Granby Queen" over leden. De acht opvarenden, die vrij dag in Lowestof aan land ge gaan zijn, zullen waarschijnlijk per vliegtuig uit Engeland naar Nederland terugkeren. De stoffelijke overschotten van schipper Blok en matroos Prins worden eerstdaags naar Neder land vervoerd.. Van de vier vermisten de ..Elie Cheneviere" had in totaal veertien man aan boord heeft de Helcierse trawler HD 74 „Mi e-hiel" vrijdagmorgen in IJmui den de stoffelijke resten van de kok F. van der Harst en van matroos A. Kok aan land ge bracht. Twee man worden nu nog vermist: de eerste machinist R. Doets en de tweede machinist W. van Dijk. Volgens mededelingen van de geredde bemanningsleden, is de trawler „Elie Cheneviere" gezon ken doordat de golven een plaat uit de wand van de machineka mer hebben gebeukt. De machi nekamer liep direct vol water. Schipper Blok sprong bij het ver laten van zijn schip naast de red dingsboot en brak een been. Hierdoor duurde het geruime tijd voordat hij aan boord gehe sen kon worden. Hij had toen echter reeds zoveel water en olie binnen gekregen, dat hij spoedig daarna aan boord van de „Gran by Queen" overleed. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nieuws; 12.03 Gram.; 12.30 Weerber.; 12.35 Amus. ork.; 13.00 Nieuws; 13.15 Voor de soldaten; 14.00 Lichte muz.; 15.00 Omroepork.; 15.30 Sportrep.; 17.00 Nws; 17.15 Lichte muz.; 17.45 Sportuitsl.; 17.50 Koorzang; 18.00 Vioolreci tal; 18.20 Amus. muziek; 18.30 Godsd. uitz.; 19.00 Nws; 19.30 Gevar. progr.; 21.00 Gr.; 22.15 Dansmuz.; 23.00 Nieuws; 23.05 Lichte muz.; 24.00 Nieuws. Televisieprogramma's. NED. TV; 19.30 Weekjourn.; 20.00 Sportact.20.30 De toestand in de wereld, lezing; 20.45 TV- spel: De zaak van de kern; 22.00 —22.30 Documentair progr. VL. BELG. TV: 11.00—11.40 H. Mis; 14.45 Reisverh.; 15.15 EurovisieWereldkampioensch. kunst.rolschaatsen16.30 Binnen lands nws; 17.0017.20 Voor de kleuters; 19.00 Filmrep.; 19.30 TV-feuill.; 20.00 Nws en sport uitsl.; 20.25 Het manneke; 20.30 Amus. progr.; 21.45 Sportact.; 22.10 Fragm. van korte films; 22.30 Nieuws. MAANDAG 23 OKTOBER HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gym.; 7.20 Gr.; 8.00 Nws; 8.15 Gram.; 9.00 Gym. voor de oudere luisteraars; 9.10 De groenteman; 9.15 Gram.; 9.35 Waterstanden; 9.40 Morgenw. 10.00 Gram.; 11.00 Kamerork.; 11.45 Voordr.; 12.00 Orgelspel en viool; 12.30 Land- en tuinbouw- meded.; 12.33 Voor ons platte land, lezing; 12.43 Joodse liede ren; 13.00 Nws; 13.15 Meded. en gram.; 13.25 Beursber.; 13.30 Lichte muz.; 14.00 Zangrecital; 14.30 Gram.; 14.50 Criminele caus., lezing; 15.05 Gram.; 16.20 Lichte muz.; 16.55 Voor de pad vinders; 17.15 Gram.; 17.50 Mi litair comm.; 18.00 Nws; 18.15 Polit. lezing; 18.25 Amateurspro gramma; 19.00 Gram.; 19.25 Pia norecital; 20.00 Nws; 20.05 Ge var. progr.; 22.30 Nws en med.; 22.40 Act.; 23.00 Jazzmuz.; 23.30 Gram.; 23.5jj Nieuws. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.20 Sportuitsl.; 7.30 Gr.; 7.50 Meditatie; 8.00 Nws; 8.15 Radiokrant; 8.35 en 8.50 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.35 Gram.9.40 Voor de vrouw 1C.10 Gram.; 10.20 Theologische etherleergang; 11.05 Gr.; 12.00 Gevar. progr. (herh.); 12.25 Voor boer en tuinder; 12.30 Land- en tuinbouwmeded.12.33 Koorzang; 12.53 Gram. of act.; 13.00 Nws; 13.15 Lichte muz.; 13.45 Gram.; 14.05 Schoolradio; 14.35 Gevar. progr.; 15.35 Gr.; 16.00 Bijbeloverdenking16.30 Kamermuz.; 17.00 Voor de kleu ters; 17.15 Voor de jeugd; 17.30 Gram.; 17.40 Beursber.; 17.45 Regeringsuitz.18.00 Kerkorgel; 18.30 Gram.; 18.50 Openbaar kunstbezit; 19.00 Nws; 19.10 Op de man af. praatje; 19.15 Gr.; 19.30 Radiokrant; 19.50 Gram.; 20.05 De bloemen van Hiroshi ma, hoorspel; 21.30 Viool en piano; 22.00 Volk en staat, pari. comm.; 22.15 Gram.; 22.30 Nws; 22.40 Avondoverdenking; 22.55 Boekbespr.; 23.05 Pianorecital; 23.40 Hongaarse avondoverden king; 23.55 Nieuws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nieuws; 12.02 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.35 Voor de landbouwers; 12.42 Gram.; 12.50 Beursber.; 13.00 Nws; 13.15 Gram.; 14.00 School radio; 15.45 Symf. orkest; 16.00 Beursber.; 16.06 Voor de zieken; 17.00 Nws; 17.15 Pianorecital; 17.45 Franse les; 18.00 Gram.; 18.20 Voor de soldaten; 18.50 Sportkron.; 19.00 Nieuws; 19.40 Gram.; 19.50 Praatje; 20.00 Gr.; 21.30 De zeven kunsten; 21.45 Pianorecital; 22.00 Nieuws; 22.15 Amus. ork.; 22.35 Volksmuziek; 22.55 Nws; 23.00 Voor de zeelie den. DODELIJK ONGELUK Donderdagavond omstreeks half elf is in Voorthuizen de 70- jarige voetganger de heer D. Bakker op de Parallelweg naast de rijksweg AmersfoortApel doorn vlak voor zijn woning aangereden door een bromfiet ser. De heer Bakker kwam te vallen en liep ernstige verwon dingen op. Gisternacht is hij daaraan overleden. De bromfiet ser werd slechts licht gewend. Televisieprogramma's. NED. TV20.00 Journaal en weeroverz.; 20.20 Toespr. door Z.K.H. Prins Bernhard t.g.v. de najaarsinzameling t.b.v. de Anti Honger Actie; 20.25 Achter het nieuws; 20.40 Wild-West-film; 21.05 Filmkron.; 21.35 Forum. VL. BELG. TV19.00 Voor de jeugd; 19.30 Filmreportage; 19.40 Tekenfilm; 19.45 Cult, act.; 20.00 Nieuws en sportuitsl.; 20.25 Het manneke; 20.30 Ballet; 21.00 Ge var. progr.; 22.00 Literair progr.; 22.30 Nieuws.

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 7