Tob niet. Na regen komt zonneschijn RADIO EN TELEVISIE 20 oktober 1961 •norering bewerkers algemene enfondsen io-actieve ïerslag protesten tegen wereldmerk - from America's Best Tobaccos hevige strijd in zuid-vietnam water in italiaanse zwavelmijn bemanning „noord-holland" terug uit singapore de verkiezingen- in turkije RECHTSZAKEN stralingsgevaar in scandinavië anti-honger-actie begint volgende week kritiek op sowjet-leiders VOETBAL de baloeba in katanga storm over west-europa de broodprijzen fl ekenfondsraad doelt goedkeuring te hcb- :nd aan de overeen- jesloten tussen de or- van ziekenfondsen ;n die der huisartsen a. apothekers en heil- ïasseurs anderzijds, eenkomsten betreffen iring van genoemde irs voor hulp aan zie- irzekerden voor hot orarium der huisart- ir de eerste 2.000 op ingeschreven ver- verhoogd van 12,85 per verzekerde per r alle volgende ver ban ƒ9,45 tot ƒ10,12 voor apotheekhouderr tsen het honorarium >or hen verleende far ie hulp verhoogd van ƒ4,76 per verzekerde rialislentarieven wor- ltelijk met 6 pet, ge not 4 pet verhoogd. Mthekershonorarium hoogd van ƒ2.54 tot verzekerde per jaar vergoeding per ver- m 1.08 tot 1,10 en ding per verrichting van rond ƒ0,48 tot leding voor behande- de heiigymnast-mas- nen huize wordt van 3,10 gebracht en voor ten huize van de 4,25 tot 4,55. overeenkomst tussen anisaties en tandart- •alsnog voor 1962 geert betreffende de hono- bmen Deze valt eerst van 1962 te verwach- ens is in de thans ge- overeenkomsten een gemaakt ten aan- consequenties der in eerwachten huurver- de honoraria. uitgaven der alge enfondsen als gevolg ns goedgekeurde over werden in totaal ruim 17 miljoen gul- an komt bij 13,5 mil- :n ten laste van de verzekering (verplich- tardenverzekering te- sn heeft 'donderdag stijging" va'ff'Öë"ra? neerslag' terigévolgf tssische kernproeven Jgebisd gemeld. Ver- dt dat op Chroesjt- ïet Noorse parlement zal worden gedaan te staken. ndere wereldsteden is I'd over de voorgeno- met de 50 megaton- wegen en Japan zijn evensmiddelenvoorra- chermen wanneer de teit op een gevaarlijk se minister van So- n, Olav Bruvik, zei in het parlement dat genomen proeven de bmende lente en zo- eer even groot zou de proeven in 1958. de 50 megaton-bom fing wordt gebracht ierslag aanmerkelijk ien dan toen. ihagen is aan de Sow- ambassade een prot de ..cynische" proc- ndigd. wordt van regerings- eg gepleegd met de sche dienst over mo- itregclen tegen radio- rslag van de bom. iiehroe zei donderdag lhi dat ..geen enkele leid het voortzetten rechtvaardigt". RS gearresteer» ichtse recherche heeft mannen, de 17-jarige eiders J. W. M. en L. 6-jarige arbeiders M angchouden, die zich te weken aan 25 in- in woningen hebben emaakl. Zij drongen andc of niet afgeslo- binnen en hadden -nd voorzien op gele' uit bedroeg ongeveer In een woning naWen eldkistje. waarin ern bekje zat met ecn i 1700 gulden, weg, inleg hebben zij toch verzilveren. Zij heb- ldkistje in de Jeker vier jongens brach- bezoek aan de St. erk, waar zij een of- tten, verder aan een ng, waar zij na geld jestolen. zich ook tc- aan limonade, ten- log aan een school in isstraat, waar zij uit in de leerlingen klei- ledragen stalen. Op aatsen zijn de jongë- fs na een gelukte in- t drie a vier keer De knapen hadden its met de politie te ïad. Zij hadden bij iding al het gestolen naakt aan sigaretten, k o.d. Zij zijn aan de Justitie voorgeleid- Vrijdag -0 oktober 1961 DE 50-megaton bom Een lid van het Amerikaanse Iluis van Afgevaardigden, Puc lnski heeft woensdag er bij pre sident Kennedy schriftelijk op a uwedrongen andere landen uit te nodigen de Sow jet-Unie een uiimatum te stellen, waarin u ordt gezegd dat de zaak voor de algemene vergadering zal worden „ebiacht, wanneer Moskou de plannen voor de proef met een 30 megaton kernbom uitvoert. Volgens do in Washington ver- schijnende ..Evening Star" willen de Verenigde Staten de wereld mening achter deze oproep aan Rusland mobiliseren. Dc voormalige Engelse minis ter-president eari Attlce heeft ge zegd dat de 30 megatonbom al leen is bedoeld om het Westen schrik aan te jagen. Chroestsjef moet rekening houden met de ■eer sterke anti-oorlogsgevoelcns en hot streven naar ontwapening, die hij zelf in Rusland heeft ge schapen. aldus Attlee. 62-Labour-parlmentsleden heb ben de Sowjetrussische ambassa deur in Londen een brief over handigd waarin geprotesteerd wordt tegen het voornemen de bom tot ontploffing te brengen. In Stockholm zijn woensdag avond ongeveer dertig mensen vóór de Sowjet-ambassade op straat gaan zitten uit protest teen „de bom". Toen de politie de" ambassade afzette gingen zij en eindje verder zitten, doch weigerden gehoor te geven aan het bevel zich te verwijderen. Zij boden echter geen tegenstand toen de politie hen wegdroeg om dat het verkeer werd gehinderd. Zweden heeft woensdag in de algemene vergadering der Ver- rigdc Naties een beroep op de Sowjet-Unie gedaan het voorne men tot de proef te herzien om dat de radio-actieve neerslag in Zweden sterk verhoogd is. DE VRIJE ZEEUW Pagina 5 Advertentie Volgens donderdag uit Saigon ontvangen berichten wordt er op de centrale hoogvlakte van Zuid- Vietnam hevig gevochten na de communistische aanval op An Khe van dinsdagavond. An Khe dat de weg van Pleikoe naar de kust beheerst, is nog in handen van de regeringstroepen. Van gezaghebbende militaire zijde te Saigon is vernomen dat An Khe wordt verdedigd door 3 bataljons, waarvan twee vorige week uit posities verder naar het noorden naar An Khe zijn gezon den. De sterkte van de commu nisten is minstens 1 bataljon. Door overstroming van de ri vier Sabato is donderdag water in een zwavelmijn bij Altaviila Irpina bij Benevento (Zuid-Italië) gestroomd, aldus heeft liet pers bureau Italia gemeld. Het Italiaanse persbureau Ansa heeft later gemeld dat 80 mensen uit de mijn zijn gered. Altaviila Irpina ligt 50 km ten zuiden van Benevento. De overstroming was het ge volg van een hevige wolkbreuk, waardoor het water in de stad Benevento (ongeveer 65 km ten noordoosten van Napels) in som mige straten anderhalve meter hoog kwam te staan. De toestand in Benevento is nog steeds tamelijk ernstig, maar het water valt al weer. De stortbui en zijn opgehouden. Twee laag gelegen wijken van de stad heb ben blank gestaan. Eten klein Jtind is omgekomen. Ongeveer 10 men sen hebben verwondingen opge lopen. De sleepboot „Noord-Holland" van de N. V. Bureau Wijsmuller uit IJmuidcn, die de Indonesi sche regering thans verbeurd wensen te verklaren, is het vorig jaai ook in de territoriale wate ren van Indonesië geweest om in dc buurt van Palembang de gestrande Panamese vrachtboot ..Metropolitan" los te trekken. Dit vertelde gisterochtend Jan Zeegers. die destijds deel uit maakte van de bemanning en die gisterochtend op Schiphol aan wezig was, toen daar zijn vroe gere makkers uit Singapore te rugkeerden. Na vele maanden afwezigheid en na tot slot bijna 6 weken door de Indonesische autoriteiten te zijn vastgehouden, konden zij op de luchthaven ein delijk weer hun familieleden om helzen. Verleden jaar echter had de kapitein voor de tocht naar de „Metropolitan" bij de Indonesi sche consul in Singapore van te voren vergunning aangevraagd en gekregen, Ook toen maakten de Indonesiërs het dc „Noord- Holland" niet gemakkelijk, want de vergunning was slechts voor I dag en in die korte tijd kon de sleepboot weinig uitrichten. In Palembang haalde de kapitein dus een definitieve vergunning. De „Noord-Holland" zelf, vlag- geschip van Bureau Wijsmuller, is ai enige jaren niet meer in Nederland geweest. Dit jaar heeft de boot voornamelijk vlieg dekschepen van Amerika naar Japan gesleept vóór zij op 1 september (op de thuisreis naar IJmuidcn) bij pogingen om het gestrande Griekse schip „Geor- gios Tsaviiris'' vlot te trekken In 6e Riouw-archipel door een In donesische marinevaartuig werd gepraaid. De Indonesische rege ring beschuldigde er de kapitein en de stuurman van onwettig de Indonesische wateren te zijn bin nengevaren. Men had er dan ook geen vergunning voor aange vraagd, doch bij het proces tegen de kapitein en dc stuurman ver klaarde een lid van de beman ning de vorige week. dat men met bad geweten, dat de Griekse boot binnen territoriale Indone sische wateren lag. Maandag j.l. werden kapitein en stuurman tot 2 maanden Ge vangenisstraf met aftrek veroor deeld. Zij zullen begin novembe'- hun vrijheid terugkrijgen. Infusen is nog niet zeker ol Wijsmuller de „Noord-Holland" definitief verloren heeft, want kapitein en stuurman hebben in het proces tegen de opgelegde verbeurdverklaring hoger beroep De officieuze uitslag van de erkiezingen die zondag in Tur kije zijn gehouden is als volgt: partij voor de rechtvaardigheid: Senaat 70 zetels. Kamer van af gevaardigden 160, republikeinse volkspartij 35 en 170, nationale boerenpartij 16 en 25 en de Nieuw-Turkije-partij 29 en 63. Generaal Gursel en het co mité voor nationale eenheid zijn voorstanders van een vier-par- tijen-regering. De nationale boe renpartij wenst echter aan geen enkele coalitie deel te nemen en wil een „constructieve oppositie voeren. Ook de partij voor de rechtvaardigheid is tegen een vier-partijen-kabinet gekant, en de Nieuw-Turkije-partij heeft de republikeinse volkspartij reeds laten weten dat zij met haar met zal deelnemen aan een re gering. aangetekend en de heer Wijs muller zelf, die gisterochtend zijn bemanning op Schiphol kwam afhalen, zpi nog wel enige hoop te hebben. De zeelieden keerden terug met een aantal verrekijkers sextanten en andere kleine instrumenten van de sleepboot, die zij blijk baar in veiligheid hebben kunnen brengen of met toestemming van de Indonesische autoriteiten hebben mogen meenemen. Over het algemeen was de terugge keerde bemanning zwijgzaam, ook na een onderhoud in een apart klein kamertje met direc teur Wijsmuller. Enkelen van de 17 teruggekeerden lieten zich echter voor de televisie een in terview afnemen. Foto: Blij wuiven <le mannen vanaf het douanegebied op dc luchthaven Schiphol naar de wachtende familieleden. VOORWAARDELIJKE GEVANGENISSTRAF VOOR P.T.T.-EXPEDITEUR De rechtbank te Amsterdam heeft gisterochtend de 57-jarige geschorste expediteur hij de P.T.T. J. T. E. uit de hoofdstad wegens diefstal van geld uit en het opzettelijk vernietigen van brieven veroordeeld tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van zes maanden met een proef tijd van drie jaar. Er was tegen hem acht maanden gevangenis straf voorwaardelijk geëist. De man, die sinds 1928 in dienst bij de P.T.T. was, had toegegeven dat het ongeveer 200 brieven waren geweest waaruit hij circa 200 gulden had gehaald. Hij had het geld niet nodig, doch was teleurgesteld omdat hij geen promotie kon maken. De man kon .het vereiste tempo bij het sorteren niet halen. De Noorse Staatsraad voor stralingshygiëne heeft woens dag meegedeeld dat de bevolking in enkele delen van Scandinavië misschien een schuilplaats in kelders moet zoeken en moet voorkomen besmette levensmid delen te eten indien daar tenge volge van de Russische kernwa penproeven in het gebied van Nova Zembla plaatselijk radio actieve afvalstoffen neerkomen. Gunstige weersomstandigheden hebben tot dusver tot gevolg ge had, dat nergens radio-actieve afvalstoffen zijn neergekomen, behoudens dan een algemene ver hoging van de radio-activiteit. Water en levensmiddelen zul len voortdurend op hun radio activiteit moeten worden gecon troleerd. Indien de Russen meer bom men in het gebied van Nova Zembla tot ontploffing brengen, zal de hoeveelheid radio-actief af val groter zijn dan die tengevol ge van de Russische-proeven in 1958. Indien de totale kracht van de tot ontploffing gebrachte kernwapens groter is dan 100 megaton kan de stralingsintensi teit tot driemaal zo hoog oplo pen als in 1958, aldus de Noorse Staatsraad voor stralingshygiëne. Volgens de mening van des kundigen in Berlijn zullen pas in het komende voorjaar sporen van radio-actieve elementen, af komstig van de jongste Sowjet russische kernproeven, in toene mende hoeveelheid in de in West- Duitsland en Berlijn gebruikte levensmiddelen te vinden zijn. Het atoomstof trekt wel over het algemeen over de noordelijke helft van de aardbol en dus ook over Duitsland, maar zinkt slechts langzaam naar beneden en wordt door de regen naar de aarde gebracht, waarna planten en dieren de resten in de natuur lijke biologische kringloop tot zich' nemen. Ook na de voleindi ging van deze biologische kring loop zou echter volgens de des kundigen géén voor de mense lijke gezondheid schadelijke toe neming van radio-actieve sub stantie te vrezen zijn. Het groot ste gedeelte van de atoom-splij tingsprodukten heeft maar een zeer korte levensduur, tussen seconden en uren, behalve dan het strontium 90. Tot nog toe is het strontium-90-gehalte in de melk nog ver onder de gevaar- grens gebleven. „Vandaag wordt uw hulp ge vraagd voor de wereld van mor gen". Dit is een leidraad voor de najaars-campagne in de „Anti- hongcr-actie", die in de week van 23 tot en met 28 oktober in ruim 700 gemeenten in ons land gevoerd zal worden. Deze actie is georganiseerd door de stich ting „Nederlandse organisatie voor internationale bijstand" f NOVIB)onder auspiciën van het Nederlands nationaal FAO- comité en in samenwerking met het UNESCO-centrum Nederland en met hot Nederlands comité UNICEF. „Drie tot vijfhonderd miljoen mensen in onze wereld lijden honger. Dat wil zeggen: hebben permanent tekort aan dagelijks voedsel". Dit zei gistermiddag dr. B. R. Sen, de directeur-gene raal van de voedsel- en land bouworganisatie van de Verenig de Naties (FAO), die donderdag middag in een te Den Haag ge houden bijeenkomst een uiteen zetting heeft gegeven over de „anti-honger-actie". Het vorig jaar heeft dr, Sen de wereld op geroepen tot een gemeenschap pelijke, gezamenlijke inspanning de „freedom-from-hunger- campaign" om aan honger en ondervoeding, die nog steeds voor tenminste de helft van de mensheid realiteit zijn, een halt toe te roepen. „De „anti-lionger-actie'' mag geen vorm van liefdadigheid zijn; de actie dient de aandacht van de gehele wereld te richten op de noodzaak om de voorwaarden te scheppen voor een effectieve aanpak, zodat het honger-vraag- stuk definitief tot een oplossing wordt gebracht", aldus dr. Sen. Met de opbrengst van de vol gende week te houden nationale inzameling zal in West-Afrika (men denkt in dit verband aan Nigeria of Ghana) een zoge naamd moestuin- of erfgewas- senprojekt ter hand worden ge nomen, waarover prof. ir. G. .T. A. Terra enige mededelingen heeft verstrekt. Men beoogt met dit project veranderingen aan te brengen aan de in het algemeen te een zijdige en eentonige voeding van de Afrikaan, die vooral groene groenten en fruit moet ontberen. Een onevenwichtige voeding is het gevolg van het ontbreken van deze hoogwaardige voedings stoffen bevattende produkten, welke onevenwichtige Voeding zo heeft prof. ir. Terra ge steld de voornaamste oorzaak is van o.m. het hoge getal van de kindersterfte in Afrika. Het ligt in het voornemen voedseldeskundigen en huis- houddeskundigen naar het pro ject-terrein uit te zenden. Zij zullen de bevolking moeten leren, wat de waarde van deze voeding is en hoe de bereidings wijze ervan is. Daarbij aanslui tend zal algemene bijstand wor den verleend bij het op gang brengen van gezonde en goed functionerende gemeenschappen. Prof. ir. Terra, aan wie de research voor dit project is op gedragen, zal zich binnenkort ter plaatse op de hoogte stellen van de mogelijkheden om dit erfgewassenproject uit te voeren, allereerst in de vorm van proef tuinen. Van deze proeftuinen uit zal plantenmateriaal worden gedis tribueerd en de opleiding op landbouwkundig en huishoud kundig gebied worden verzorgd. Het ligt in de bedoeling om bij dit project vooral Nederlandse deskundigen, die over tropen- ervaring beschikken, in te scha kelen. De stichting „Nederf" is door het Nederlands nationaal FAO- comité en de NOVIB opgericht om dit erfgewassenproject uit te voeren. De leiding hiervan be rust bij prof. H. J. L. Joosten uit Wageningen. Men meent in Moskou te weten dat sprekers donderdagochtend op de bijeenkomst van het con gres van de communistische partij hebben geëist dat de vroe gere Sow.jet-lciders Kaganowitsj en Malenkov het recht lid te zijn van de communistische partij wordt ontzegd. Volgens Podgorni, de eerste secretaris van de partij in Oekraine. heeft Kaganowitsj persoonlijk deelgenomen aan vergeldingsmaatregelen tegen de Oekrainische bevolking. De partijsecretaris van Lenin grad, Spiridonov, en de eerste secretaris van de Witrussisehe partij, Mazoerov, hebben beschul digingen aan het adres van Ma lenkov uitgebracht, aldus meent men te weten. Spiridonov heeft hem verantwoordelijk gesteld voor de Leningradse zaak in 1949, een zuiveringsoperatie die bet leven heeft gekost van tal rijke vooraanstaande communis ten uit Leningrad, onder wie Koeznetsow verdediger van Leningrad in de oorlog en u'gemeester Popkov. Deze zui- 'ng kwam na de dood van 1 iov die werd beschouwd als S. kroonprins en was ge- ii "gen Leningraadse „Zjda- now.cken". De man die in de eerste piaats verantwoordelijk was voor de terechtstellingen, Abamoekov, word in december 1954 op zijn beurt terechtgesteld. Mazoerov heeft gewezen op de rol die Malenkov heelt gespeeld bij de zuiveringen in de jaren 1935'en 1936 in Wit-Rusland. HET NEDERLANDSE ELFTAL VOOR BOEDAPEST Bondscoach Elek Schwartz heeft donderdagmiddag, na de laatste centrale training in het Olym pisch stadion te Amsterdam, het Nederlands elftal, dat zondag a.s. in Boedapest tegen Hongarije zal spelen, ais volgt samengesteld: 'Doel: Pieters Graafland. Achter: Wiersma en Veldhoen. Midden: Keyermaat, Pronk en Muller. Voor: v. d. Kuil, H. Groot, v. d. Linden, C. v. d. Gijp en Bosse- laar. Reserves: Lagarde, Oudeland, Swart, Kerkhoffs en Wagema- kers. Bennaars is wegens een knie blessure niet beschikbaar. De elf Hongaren. Het Hongaarse elftal, is als volgt samengesteld: Doel: Grosics. Achter: Matrai en £ovari. Midden: Solvmosi. Sipos en Ko- tasz. Voor: Sandor, Goeroecs, Tichy, Monostori en dr. Fenyvesi. De belangstelling voor de wed strijd is onverwacht groot. Het feit, dat het Nederlands elftal ruim 30 jaar niet in Hongarije speelde, is daaraan niet vreemd. Record-international van het Hongaarse team is doelman Grosics, die zijn 76e landenwed- strijd speelt. De Katangaanse regering heeft donderdag de Baloebavluchtelin- gen. die in een kamp dichtbij de stad leven, verboden in Eliza- bethstad te werken. Zij heelt voorts de winkeliers verboden aan Baloeba waren te leveren. Deze maatregel volgt op een ge vecht dat woensdagavond plaats v.ond tussen Katangaanse politie en Baloebavluchtelingen, waarbiji tien politiemannen en minstens zes vluchtelingen bet leven ver loren. Aangezien vele Baloeba belangrijke functies in de plaat selijke handel vervullen verwacht men van het verbod ernstig na deel voor de economie. Naar verluidt heeft de minister van Buitenlandse Zaken van Katanga, Evariste Kimba. de Verenigde Naties 24 uur tijd ge geven om het probleem van de 30.000 Baloeba-vluchtelingen op te lossen, „daar dit anders door de Katangaanse politie zal wor den gedaan". Voor de tweede achtereenvol gende dag wordt West-Europa door storm geteisterd. Het scheepvaartverkeer over Het Kanaal lag donderdag stil, het luchtverkeer ondervond hinder. In Italië gaat de storm gepaard met sneeuw, -koude en overstro mingen. Op het stadsplein van het stadje Altripalda bij Avellino stond het water twee meter hoog. In de Apenijnen is sneeuw gevallen. De passen in de Dolo mieten zijn door sneeuw ver sperd en de temperatuur is er onder het nulpunt. In Almelo is woensdagavond een vergadering gehouden van bakkers uit Overijssel, die ook werd bijgewoond door bakkers uit andere delen van het land. De vergadering werd gehouden naar aanleiding van de beslissing van de minister van,Economische Zaken de broodprijzen met in gang van 30 oktober met 1 cent te verhogen. De georganiseerde bakkers vin den dit. gezien de kostprijzen, een te geringe verhoging, zo is don derdag van de zijde van de Neder landse Bakkersbond meegedeeld De Nederlandse Bakkersbond be schouwt het besluit van de minis ter als „discriminatie" en vindt de maatregel „ontoelaatbaar en verwerpelijk". Van de zijde van het ministerie van Economische Zaken wordt meegedeeld, dat de minister, in hel gesprek tussen hem en de bakkerijstichting, heefl laten weten, dat hij aceoord wil gaan met een verhoging van de brood prijs met 1 cent per 30 oktober. Dit zou een prijsverhoging zijn die is gegrond op kostenverhogin gen in het bakkersbedrijf, die bui ten de sector lonen of bloemprijs vallen. De minister heeft nog geen antwoord op dit voorstel ontvangen van de Bakkerijstich finer ZATERDAG 21 OKTOBER HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; 8.00 Nws; 8.18 Gram.; 8.35 Van de voor pagina, lezing; 8.40 Gram.; 9.00 Gym. voor de vrouw; 9.10 Gram.; 9.35 Waterst.; 9.40 Koorzang: 10.00 Samen thuis, lezing; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Lichte mu ziek: 10.50 Tentoonstellingsagen da; 10.55 Jazzmuz.; 11.20 Sport- uitz.; 11.45 Hammondorgel en zang; 12.15 Van de wieg tot het graf, vragenbeantw.; 12.30 Land en tuinbouwmeded.; 12.33 Lichte muz.; 13.00 Nieuws; 13.15 Vara- varia; 13.20 Jazzmuz.; 13.35 Lich te muz.; 14.10 Voor de jeugd; 14.45 Gram.; 15.00 Radiofilhar- monisch orkest (om 15.50—16.10 Boekbespr.); 17.00 Jazzmuziek; 17.30 Act.; 18.00 Nws en comm.; 18.20 Gram.; 18.30 Lichte muz.; 19.00 Artistieke staalkaart; 19.30 Welkom vreemdeling, toespraak; 19.45 Gram.; 19.55 Deze weck, lezing; 20.00 Nws; 20.05 Gevar. progr.; 21.50 Soc. comm.; 22.05 Gevar. progr.; 21.50 Soc. comm.; 22.05 Lichte muz.; 22.30 Nieuws; 22.40 De zwarte diamant, hoor spel (3); 23.10 Quiz; 23.40 Gram.; 23.55 Nieuws. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.15 Gewijde muz.; 7.30 Voor de jeugd; 7.45 Morgengeb. en over weging; 8.00 Nws; 8.18 Gram.; 8.50 Voor de vrouw; 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Gram-; 11-00 Voor de zieken; 11.45 Gr.; 12.00 Middagklok; 12.04 Gram.; 12.30 Land- en tuinbouwmeded.; 12.33 Gram.; 12.50 Act.; 13.00 Nieuws; 13.15 Platonnieuws; 13.25 Pro- menade-ork.; 14.10 Franse les; 14.30 Voor de jeugd; 15.30 Gr.; 15.50 Het schatgraversspcl, hoor spel; 16.45 Gram.; 17.00 Sport- act.; 17.10 Instr. octet; 17.30 Boekbespr.; 17.40 Lichte muz.; 18.00 Kunstkron.; 18.30 Lichte muz.; 18.50 U bent toch ook van de partij?, praatje; 19.00 Nws: 19.10 Act.; 19.25 Gram.; 19.45 Lichtbaken, lezing; 19.55 Radio- filharm. orkest; 20.50 Vragenbe antw.; 21.00 Gevar. progr.; 22.00 Licht progr.; 22.20????; 22.25 Boekbespr.; 22.30 Nws; 22.40 Wij luiden de zondga in; 23.00 Reli gieuze muziek-met''comm.; 23.55 Nieuws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nieuws; 12.02 Gram.; 12'.30 [Weerbericht; 12.35 Lichte muz.; 13.00 Nieuws; 13.15 Voor de teenagers; 14.00 Akademie der diskofeilen; 16.00 Theaterkron.; 16120 Gram.; 17.00 Nieuws; 17.15 Dagklapper en lit. kal.; 17.20 Ad tc levavi; 17.30 Gram.; 17.45 Engelse les; 18.00 Orgelrecital; 18.30 Voor de sol daten; 19.00 Nws; 19.30 Lichte muz.; 20.00 Idomeneo, Re di Cre- ta, opera (22.00 en 23.30 Nws); 23.35 Amus.; ork.; 23.55 Nieuws. Televisieprogramma's. NED. TV: 15.00 Anno, docu mentaire: 15.30 Muzik. progr.; 15.5017.00 Filmrep. van een reis door Chili; 17.0017.30 Voor de kinderen; 19.30 TV-film; 20.0(1 Journaal en weeroverz.; 20.20 Brandpunt; 21.00 Gevar. progr.; 22.00 Hitchcock-film; 22.30-23.15 Eurovisie: Orkestconcert. VL. BELG TV: 17.00—18.00 Voor de jeugd: 19.00 Kath. uitz.; 19.30 De week in beeld; 20.00 Nws; 20.25 Hvt menneke; 20.30 TV-feuill.; 21.00 Amus. progr.; 22.00 Gevar. progr.; 23.00 Nws In Oran is donderdag een 71- jarige Europeaan door een Mos lem doodgestoken in een Moham medaanse stadswijk. Voor 'n deel van de stad is een uitgaansver bod bij dag ingesteld. Winkels en cafés moesten sluiten. I J

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 3