BEN DEGELIJK DAAROM IK Binnenlands nieuws LINNEN..! Eric de Noorman De laatste slag sportnieuws BRIDGE Kantongerecht Terneuzen VOETBAL BEURSO VERZICHT REACTIES OP IROESJTSJEFS REDE VLIEGTUIG VAN IAMMARSKJOELD BESCHOTEN? DE GAULLE EN M ACM ILL AN Kijkers en luisteraars TITOV OVER AMERIKAANSE RUIMTEVAARDERS DE VERENIGDE NATIES EN KONGO Amerikaans smaldeel patrouilleert in Atlantische Oceaan DE TOESTAND IN BERLIJN ALGERIE Lancering Saturnus-raket uitgesteld Advertentie Waarnemers in Londen heh gezegd dat Chroesjtsjef? daring dat hij er niet or, m, dat dit jaar een vrede? irag met Duitsland wordt °ten, een gunstig teken jt bevestigt de indruk die men Washington en Londen a na de besprekingen van de sische minister van Buiten? [se Zaken, Gromiko, in dia Westelijke hoofdsteden aar zijn verklaring dat' de iven met kernwapens zuilen :gaan en hun hoogtepunt ;n bereiken in een proef met ■bom van vijftig megaton n het einde van de maand naar men te Londen ver' htte, wel veroordeeld wor- doorgaans welingelichte sische diplomatieke kringen ost-Berlijn zei men dat niets 5owjet-Unie verhindert vóór einde van dit jaar een lesverdrag met Oost-Duits. te sluiten indien het er uit zou zien dat er geen chtbare onderhandelingen :n worden gehouden. ;t Amerikaanse blad „News- i" schreef in kringen vande ■nigde Naties te hebben ver en dat de leden van de com- ie van onderzoek in Noord- desië over bewijzen beschik- dat het vliegtuig waarmee imarskjoeld is verongelukt ïschoten. -rscheidene Afrikaanse lan- overwegen thans er met t op aan te dringen, dat de van Hammarskjoeld's dood de doeken wordt gedaan, s „Newsweek". et onafhankelijke Franse ..Le Monde" heeft dinsdag sl-d, dat president De Gaulle icht in het begin van de vol le maand een bezoek aan ien zal brengen voor be kingen met premier Mac- an. tar aanleiding van dit be- fc is van officiële zijde in ien verklaard, dat de twee ringsleiders elkaar onge- 'eld zullen ontmoeten, maar plaats en datum nog niet vastgesteld. Franse gezag- >ende kringen lieten zich in ke zin uit. parencompetitie ;eeuws-vla anderen ned. bridgebond HOOFDKLASSE H Ranschaert-Remery (Sas) 68 123 2 r en mw Mulder (Tnz.) 61,5 123,5 1 H v. d. Poel-IJsebaert (Luc.) 57,5 117,5 3 r en mvv De Jong (Hulst) 57 103,5 7 H Al-Cattoir (Sas) 56,5 106,5 5 uff. Jurry-hr Geelen (Tnz.) 51 103 8 H Meulenberg-Wage (Lucl 50 93 10 H v. Veen-De Smet (Oostb.) 47,5 97,5 9 D v. d. Dries-Maat 46,5 107,5 i I HH v. Kerkvoort-Willem- tein (Luc.) 44 104,5 6 EERSTE KLASSE [H Pijma-Simpelaar (Luc.) 65,5 128 1 !H De Bruijn-Geene (Luc.) 65 109 5 r en mw Voorhans (Luc.) 63,5 121,5 2 r en mw Kruishoop (Tnz.) 59 117,5 3 (H Van Antwerpen-Franksti (Luc.) 55 90 1" H De Snoo-Belderok Oostb.' 52,5 111 4 'r en mw Drok (Terneuzen1 47 100 1 r en mw Robijn (Luc.) 47 110 5 H v. d. Steen-Theunissen Luc.) 44 95 9 HH Gerrits-Sleeven 40,5 96,5 Advertentie Zitting van 17 oktober. S TWEEDE KLASSE 'r en mw Denie 52,5 97 H Beiderok-Van Hijfte Oostb.) 49 92,5 >D De Bruijn-Wijne (Luc. 48,5 88,5 (H Ouweneel-Dieleman Oostb.) 43,5 88 [r en mw Sandrini (Luc.) 33,5 71.5 Ir en mw Bogaard (Luc.) 33 74 3 3D Willemstein-Van Ra34"1,, Luc.) 32 66 Ir en mw v. d. Ouden (Lucl 32 TO,5 FONS VAN WISSEN NIET BESCHIKBAAR ons van Wissen van P.S.VU5 woerd van de lijst van S igden voor een plaats m ierlands elftal dat zondag Boedapest tegen Honganj feit. Van Wissen is gebie, •d en staat zodoende niet zhikking van bondscoa iwartz. Hij wordt in de voo ge selectie niet vervangen. Alle behandelde zaken betroffen een overtreding van de verkeers regelen. «mi G. J. E. J. te Hontenisse werd ten laste gelegd dat hij op 15 september met een tractor waar aan een landbouwmachine was gekoppeld, die volgens de wet te lang was. J. bevestigde dat hij hiervoor geen vergunning had, maar be riep er zich op dat er landbouw- instanties zijn, die van mening zijn, dat wat hij gedaan heeft, wél toegestaan is. Het kantongerecht, dat nu was samengesteld door mr. Tichel man, wnd. kantonrechter, en de otficier van Justitie mr. Roo- singh, meende, dat het inderdaad voor deze weggebruikers zeer moeilijk is, maar de wet laat dit soort vervoer zonder vergunning niet toe. Om J- de gelegenheid te geven deze zaak principieel uit te vech ten in hoger beroep, werd J- overeenkomstig de eis tot 4 boete of 2 dagen hechtenis ver oordeeld. De volgende zaak was tegen <'e landbouwer W. M. de W. te Vogelwaarde. Deze had ook met een tractor gereden met een hier aan gekoppelde bietenrooier, wel ke breder was dan de toegestane 2'2 meter. Dit schijnt met de constructie van de bietenrooiers niet anders mogelijk te zijn. Eis en uitspraak 30 of 6 dg. Mevr. M. D. de W.N. te Sas van Gent had, toen het reeds donker was, met een fiets gere- clen zonder dat het voorgeschre- ven rood achterlichtje brandde. Eis en uitspraak 4 of 1 dag. Op 23 juli had op het rijwiel pad, dat gelegen is ten oosten va n het kanaal TerneuzenGent tussen het Zevenaardok en Sluis kil een aanrijding plaats tussen een brommer en een wielrijder. De bromfietsberijder A. H. uit Terneuzen, werd ten laste ge-* legd, dat hij zonder noodzaak op de linkerhelft van het fietspad heeft gereden, daarbij een an dere brommer heeft ingehaald terwijl er juist een tegenligger naderde. Bovendien was zijn bvommer niet verlicht. Eis voor de aanrijding 75 of 15 dagen en voor het rijden zon der licht 15 of 3 dagen met toe- v ijzing van 100 schade. Uitspraak idem. M. Th. te Terneuzen moest zich verantwoorden omdat hij met zijn vrachtauto een geparkeerd staande auto in de Dijkstraat had aangereden. Zowel officier als kantonrech te: gaven toe, dat de verkeers- - natie in die straat niet gemak kelijk is, maar als men risico neemt moet men daarvan de ge volgen dragen. Eis en uitspraak 20 of 4 dg. A. V. te Gent, vertegenwoor digd door mr. De Rechter te Hulst, werd ten laste gelegd, dat hij te Hulst door het stoplicht heeft gereden en daarna het tegemoet komend verkeer heeft gehinderd. Eis 2 x 25 of 2 x 5 dagen. Uit spraak ƒ20 of 4 dagen en ƒ25 of 5 dagen. Niet slim P. L. B. uit St. Jansteen heeft te Hulst met zijn fiets gereden over de Kleine Zwanenstraat. Bij het naderen van de Grote Zwa nenstraat verleende hij geen voorrang aan een naderende auto. Er ontstond een aanrijding die vrij goed afliep. De be stuurder van de auto nam het geval nogal gemoedelijk op en zeide: „Nou, laat ons maar ver der gaan." „Nee", antwoordde de fietser, ■<!aar halen wij een politie bij!" 1 Zo'n domoor, want hij liep zelf in 't hol van de leeuw.) Als de kantonrechter er geen tientje had afgedaan had het hem ƒ25 gekost, want B. bleek de ver keersregels niet te kennen. Hij zelf was de schuldige en zelfs de logica ervan ontging hem. ƒ25 of 5 dagen. Uitspraak f 15 of 3 dagen. A. p. W. te Biervliet heeft op januari te Sas van Gent met f-ii? jjromfiets de Oostdam opge- L. een snelheid, dat 9 ,nl0r. tijdig kon stoppen wan- nr>k hl ï- i?-e^e€r dit vorderde. Ook bleek bij die gelegenheid dat zijn zenuwen niet in orde waren. Eis en uitspraak 15 of 3 dg. H-F- J- M. V. te St. Jansteen heeft op 17 juni, toen hij met zijn brommer van Hulst over de Tragel naar St. Jansteen reed j het inhalen van fietsers tegen een andere fietser aangereden Eis en uitspraak 30 of 6 dagen. F. K. te Hontenisse kwam met z.:jn vrachtauto op de provinciale weg Terneuzen—Axel achteruit gereden en heeft hierbij een ge- parkeerde auto geraakt. Eis en uitspraak ƒ20 of 4 dg. E. C. C. de W. te Huist moest zich verantwoorden omdat hij met zijn auto, toen hij vanuit de Frans van Waesberghestraat bij het naderen van de kruising met de Stationstraat zonder noodzaak tegen een autobus heeft gereden. t dagen. Uitspraak 20 of 4 dagen. K- O. te Middelburg reed op 13 juni met zijn bestelwagen over do provinciale weg Terneuzen Axel op het gedeelte St. Anna- polde: -Axel, dat toen een zeer slecht wegdek had. O. is toen van de weg geslipt en tegen een woning terecht gekomen. Eis en uitspraak ƒ20 of 4 dg. Geen mals buitje. J. R. te Axel heeft, toen hij op 13 juni met zijn auto over de der de verkorting te Axel reed, te veel links gehouden, waardoor hij tegen een hem tegemoet ko mende auto heeft gereden. Ter verzachting diende, dat er toen juist tevoren een wolkbreuk losbarstte, waardoor er geen zicht was. Eis en uitspraak ƒ40 of 8 dg. A. F. C. te Hontenisse was ver- baliseerd omdat hij op 3 augus tus met zijn auto over de Sta tionstraat te Hulst heeft gereden en hierbij zijn snelheid niet zó heeft geregeld, dat hij tijdig kon stoppen, met het gevolg dat hij met een vóór hem rijdende auto in botsing kwam. Deze zaak werd voor een nader onderzoek aangehouden. C. J. V. te Axel heeft op 12 september over de Graaf jansdijk te Axel gereden met een tractor waaraan een ploeg was beves tigd, welke volgens de wet te breed was, terwijl ook scherpe delen van de ploeg gevaar ople verden voor het verkeer. De feiten zijn wel onderschre ven, maar om ook deze zaak principieel voor een rechtbank te kunnen brengen werd een boete van 2 x 15 of 3 dagen op gelegd. Uitspraak idem. P. H. te St. Jansteen heeft met zijn auto over de weg van Hulst naar Kloosterzande gereden. Hij heeft hierbij een stilstaande auto ingehaald, hoewel zulks niet kon vanwege tegenliggend verkeer. Hierdoor is zijn auto tegen de stilstaande auto terecht geko men. Deze zaak werd aangehouden voor het instellen van een nader onderzoek, daar H. beweerde dat van de situatie niets deugde. J. van IT. te Terneuzen heeft laten rijden met een tractor, wel ke te lang was. De behandeling van deze zaak wrd aangehouden. Expressies: Yoka BerrethJ Dit merk is uw garantie LINNEN HEEFT ALLÉÉN VOORDELEN!) LINNEN Volgens een mededeling van de P.T.T. bedroeg het aantal aangegeven televisietoestellen op 1 oktober 966.727 tegen 950.223 op 1 september. (Tot en met 16 ok tober 979.533). In hetzelfde tijdvak daalde het aantal geregistreerde radio ontvangtoestellen van 2.622.304 tot 2.602.002. Op 1 oktber waren er 477.603 aansluitingen op het draadomroepnet tegen 478.229 op 1 september. De Sowjetrussische ruimte vaarder heeft maandag tijdens een bezoek aan Boekarest ge zegd dat de Russische ruimte schepen krachtig genoeg zijn om een Rus en een Amerikaan tegelijkertijd naar de maan over te brengen. „Wij zouden de Amerikanen graag ontmoeten. We zouden met hen spreken over wat wij gedaan hebben en misschien zouden we tezamen het programma over de komen de ruimtevluchten kunnen be studeren. Misschien zullen we eens tezamen naar de maan rei zen, en ruimtevluchten organi seren". Titov is zaterdag in Boekarest aangekomen en maandagmiddag naar Moskou teruggekeerd. De operaties van de Verenigde Naties in Kongo zullen de komen de twee maanden 20 miljoen dol lar kosten, aldus is in de begro tingscommissie van de volkeren organisatie meegedeeld. De hoop, dat van de 100 mil joen dollar, die voor de eerste tien maanden van dit jaar waren uitgetrokken, iets zou kunnen worden gespaard, is niet bewaar heid, mede door de recente ge beurtenissen in Katanga. Binnenkort zal de V.N.-strijd- macht in Kongo van 18.000 tot 15.900 man worden verminderd. De Amerikaanse marine heeft medegedeeld, dat in de komende weken een smaldeel van de Ame rikaanse vloot, bestaande uit een moederschip en zes torpedoboot- jagers, zal worden gestationeerd in een gebied in de Atlantische Oceaan, gelegen langs de koers welke wordt gevolgd door Rus sische onderzeeboten, die vanuit marinebases aan de Witte Zee op weg zijn naar de Atlantische Oceaan. Het smaldeel zal in november deelnemen aan anti-onderzeeboot- manoeuvres en vervolgens voor onbepaalde tijd in het betrokken gebied blijven. Dit houdt wellicht in dat de schepen regelmatig zullen pa trouilleren langs de scheepvaart routes tussen IJsland en de Brit se eilanden. Drie Oostduitsers zijn maan dagnacht met een vrachtauto naar West-Berlijn gevlucht. De wagen reed in volle vaart door de grensversperring van de Heer strassen. Hoewel de Oostduitse volkspolitie op de vluchtelingen schoot, konden zij West-Ber- iijn ongedeerd bereiken. Volgens het Oostduitse partij blad „Neues Deutchland" hebben partijleden, werkzaam in een Oostberlijnse fabriek, als hun mening te kennen gegeven dat de Oostduitse maatregelen in Berlijn „te hard" zijn en dat de partij te veel vari hen eist. KETTINGBOTSING BIJ DELFT Dinsdagochtend is op rijks weg 13 (Den Haag—Rotterdam) ten oosten van Delft een ket tingsbotsing ontstaan. Zestien auto's zijn beschadigd en één van de bestuurders werd ge wond. De botsing ontstond toen een auto afremde en de daarachter rijdende automobilist bij het af remmen op het door d.e regen glad geworden wegdek begon te slippen. Twee auto's zijn zó zwaar be schadigd, dat ze moesten wor den weggesleept. De 58-jarige heer B. Konings uit Den Haag raakte gewond, doordat hij met het hoofd tegen de voorruit van zijn auto te rechtkwam. Zijn verwonding was echter niet van ernstige aard. TWEE CLANDESTIENE ZENDERS IN AMSTERDAM OPGEROLD De Amsterdamse politie heeft maandagavond in een woning aan de Gerard Doustraat twee clandestiene radiozenders in be slag genomen. Twee jongelui, de 17-jarige leerling van een radio- technische school H. C. W. P. en zijn 16-jarige vriend en com pagnon H. J. H., die tezamen alie functies van deze radio- omroep vervulden, werden mee genomen naar het politiebureau aan de Pie ter Aertzstraat. Daar zijn zij tot diep in de nacht ver hoord door een technisch amb tenaar van de bijzondere radio dienst der P.T.T. in Den Haag. Over de beide zenders „Elek tronica 1" en „Elektronica 2" zonden zij met behulp van piek up en grammofoonplaten en met een bandrecorder muziek programma's uit. Zij beoogden klaarblijkelijk „commerciële" uitzendingen, want zij wisselden de muziek af met aankondigin gen dat zij bereid waren recla meboodschappen tegen 2,50 per boodschap uit te zenden. Een aanbieding hadden zij nog niet ontvangfetï,B,t)mdat zij na lieten te vermeldén waar men zich daarvoor kon melden. Met het oprollen van deze zenders is een einde gekomen aan de vreemde storingen die radioluisteraars in deze buurt, vooral op hun transistortoestel len, ondervonden. Deze luiste raars hadden de politie gewaar schuwd. Alle apparatuur is in beslag genomen, KOE UIT WANDELEN: TRUCK IN DE SLOOT Een avontuurlijke koe in El- 'ourg heeft gistermorgen de chauffeur van een truck met op legger de schrik van zijn leven oezorgd. De koe, die uit zijn wei was losgebroken, liep op de dijk waarover de truck met aanhan ger kwam aanrijden. De chauf- leur, die weliswaar niet geloof de dat een koe een heilig dier is, remde toch uit alle macht om het koeienleven te sparen. Ge volg de oplegger drukte de truck van de dijk, in de sloot. De oplegger zelf kwam dwars over de dijk te staan. De opzet van de chauffeur slaagde vol komen; de koe werd niet ge raakt. Ook de chauffeur man keerde niets. BIJ OVERSTEKEN GEDOOD Op weg naar de landbouw- beurs „De Zuidlaarder Markt" werd de 50-jarige heer J. Koop man, wethouder van Annen, bij het oversteken van de weg tus sen Annen en Zuidlaren door een achteropkomende auto ge grepen. De man was op slag dood. Hij was gehuwd. KABELBAAN ZAL HELPEN BIJ HET AFSLUITEN VAN DE GREVELINGEN De Deltadienst van Rijkswa terstaat heeft nu definitief be sloten bij het afsluiten van de noordelijke Grevelingengeul ge bruik te malren van een kabel baan. Wagentjes zullen via de kabelbaan in totaal 150.000 ton steen in de geul storten. De kabelbaan wordt 1200 meter lang en krijgt een steunpunt in het midden. Dit besluit betekent niet dat Rijkswaterstaat heeft afgezien van de afsluiting van stroom- gaten met behulp van doorlaat- caissons. Men wil echter bij de Grevelingengeul een proef nemen met deze nieuwe metho de. Het werk zal beginnen in het najaar van 1962 of in het voor jaar van 1963. „ACH, WAS IK MAAR „Ach, was ik maar.bij moe der thuis gebleven", schalde luid uit een juke-box in een Rotterdams café. Een lied vol heimwee, dat vooral voor een 16-jarige schone uit Maas sluis, die al enkele dagen in het Rotterdamse nachtleven doorbracht, weemoedige her inneringen opriep. Ze had het geluk dat ook twee rechercheurs, die naar haar op zoek waren, geboeid wer den door de charme van de schlager. De politiemannen stapten naar binnen en scho ven naast de avontuurlijke jongedame, die peinzend aan de bar achter haar glaasje „rood" zat. „Wie heeft die plaat toch zo hard aangezet?", was het aanloopje. „Ik", kwam als antwoord, een beetje triest. Na een kort, maar duidelijk ge sprekje hebben de recher cheurs het meisje maar weer naar moeder-thuis gebracht... PHILIPS EN UNILEVERS ZEER VAST, HOOGOVENS LAGER De afdeling Modellen van het bureau publiciteit van de Britse Vervoerscommissie, heeft het hier getoonde model-gebouw van het Engelse eindpunt van de onder het kanaal te bouwen spoorwegtunnels. Het station zou moeten komen tussen de hoofdspoorlijn van Londen naar Dover en rijksweg A 20 tussen beide steden. Tussen beide spoortunnels loopt een kleinere tunnel voor onderhoudsploegen e.d. De duur van de rit tussen Londen en Parijs door de tunnels zou 4 uur en 20 minuten zijn. Het model is geheel op schaal, alleen zal in werkelijkheid het station zes mijl van de uitgang van de tunnel liggen. In Algiers zijn maandagavond 37 kneedbommen ontploft, drie maal zoveel als het gemiddelde van de voorgaande dagen. Win kels, woningen en auto's van Al gerijnen werden zwaar bescha digd, maar volgens de eerste be richten is niemand gewond. Het Damrak heeft gistermid dag gunstig gereageerd op de verklaring van premier Chroesjt- sjef, dat Rusland er niet op staat dat een vredesverdrag met Duitsland vóór het einde van het jaar getekend wordt, als het Westen bereid is het Duitse vraagstuk op te lossen. Premier Chroesjtsjef sprak op het 22e partijcongres dat in Moskou wordt gehouden. De beurs ziet in genoemde verklaring een zekere ontspanning ten aanzien van de internationale politieke situatie inzake Berlijn. Hierop werd, aldus de beurs, reeds enige tijd gewacht. De handel had di rect bij de opening een levendig karakter, vooral in de hoek van Philips en die van Unilevers. Ook aandelen Kon. Olie deden van zich spreken, dank zij de arbitrage, die voor buitenlandse rekening wat stukken aan de markt had. Deze stukken wer- denr> .grif opgenomen door het publiek tegen oplopende prijzen. Het vastlopen van het overleg tussen de grote vier over Berlijn was maandag in Wall Street van invloed op de stemming aldaar. De koersverschillen waren er dan ook van weinig betekenis, ook voor de Nederlandse hoofd fondsen, Het Amerikaanse bureau voor lucht- en ruimtevaart (Nasa) heeft dinsdag bekendgemaakt, dat de eerste proef met een Saturnus-raket, die driemaal zo krachtig is als de raketten die tot dusver door de V. S. zijn af geschoten, voor onbepaalde tijd is uitgesteld. De lancering zou aanvankelijk deze week plaats vinden. Volgens deskundigen van de Nasa is tot het uitstel besloten om het controle-apparaat van de raket te verbeteren. DE MOORD OP PRINS KWANGASORE. De Belgische vertegenwoordi ger in de beheerschapscommis- sie van de V. N. heeft dinsdag bekendgemaakt, dat de Belgi sche autoriteiten een man heb ben aangehouden, die verdacht wordt van de moord op prins Rwangasore, de premier van Oeroendi. De Belgische afgevaardigde, mevr. Tenzen, deelde mee dat de dader een Griek is. Nadere bij zonderheden waren haar nog onbekend. De 32-jarige prins Kwangasore die anti-Belgisch was, werd vrij dag j.l, door een geweerkogel ge dood, toen hij met leden van zijn kabinet dineerde in een restaurant aan de oever van een meer. Volgens de politie van Oe- soemboera, de hoofdstad van Roeanda-Oeroendi, heeft eer) jonge Griek bekend de moord te hebben gepleegd. Men ver wacht dat deze bekentenis tot meer arrestaties zal leiden. Gistermorgen werd op het Damrak zeer kalm ingezet. Men nam toen een afwachtende hou ding aan in verband met de redevoeringen, die ae Russische premier Chroesjtsjef dezer da gen zal houden. De laagste koers voor Philips was gister morgen 1039, Unilever 831 en voor Kon. Olie 113,20. De officiële beurs zette voor Philips in op 1047 waarna 1045 werd gedaan. Direct hierop steeg de koers door aanhouden de vraag tot 1060' 2, tegen een voorgaande slotkoers van 1038. Unilevers liepen op van 837 tot 844 en stegen op deze koers 11 punten, vergeleken met de voor gaande slotkoers. AKU's, die ruim 2 punten lager op 381 open den, liepen op tot 384. Kon. Olies stegen, ondanks buiten lands aanbod, van 113,50 tot ƒ114,20 als gevolg van lokale vraag. De vorige slotkoers voor Kon. Olies was 113,80. Hoog ovens stelden aanvankelijk zeer teleur met een verlies van 16 punten op 768. Gedurende d4 verdere beursduur kon dit fonds zich herstellen tot 776. De leidende cultures schom melden rond het vorige slotni- veau. De scheepvaartmarkt was, na een weifelend begin, aan de vaste kant. De koersverbeterirt- gen bedroegen 1 tot 3 punten bij kalme handel. Staatsfondsen licht verdeeld. De internationale waarden sloten op vrijwel het hoogste punt van de dag. In de lokale afdelingen wer den aandelen Buhrmannig Pa pier hoger geadviseerd op de gunstige resultaten over de eer ste drie kwartalen van 1961 en de goed gevulde orderporte feuille. Beursindices 13/10 16/10 17/10 Int. conc. 543.48 545.45 550.69 Industrie 365.42 364.21 365.30 Scheepvaart 190.13 190.13 191.90 Banken 234.23 234.40 235.95 Handel, etc. 161.50 160.88 162.29 Algemeen 398.08 398.65 401.77 Nabeurskoersen AKU 385—392 slot 392 384Vb Kon. Olie: 114.20—115.40 gl slot 115.00 Philips: 106010691,2 sloi 1066 Unilever: 840848'2 slot 845 Hoogovens: 788794 slot 791 gl (114.40) (1061'/>) (844%) (778) 121. Behoedzaam keren ze terug en begeven zich naar het zand pad, waarna zij bedaard hun schreden richten naar het kleine kampement. De mannen daar rij zen verschrikt overeind en grijpen naar hun wapens, als een stem hen vanuit het duister toeroept: „Goed volk.", glimlacht de Noor man, terwijl hij de hand ophef fend, nadertreedt. „Wij komen be leefd vragen of wij ons voor van nacht bij U aan mogen sluiten „En waarom," gromt één der mannen, wiens gezicht gedeeltelijk schuil gaat onder een hoofdkap. Zijn schrandere ogen glijden be dachtzaam langs de drie late be zoekers en met de hand op het gevest van zijn breed zwaard stapt hij dicht op de Noorman toe. „Waar komen jullie vandaan, waar ga je heen?" vraagt hij kort. „Uit de richting van Metis waar het niet pluis is," antwoordt de Noorman kalm. „Wij wilden naar de stad Aure- lianum, maar de poorten zijn dicht." „Hum," gromt de ander, hij wenkt en treejdt, gevolgd door Eric en zijn twee vrienden, achteloos op het kamphutje toe. „Ga zitten," zegt hij, met een snelle blik op z'n twee gezellen. In stilte zetten ze zich neer en dan zegt de man met de kap, Eric recht aankijkend. „Je ruikt een uur in de wind naar paarden, waarom doe je dan of ie lopend bent?" Volkomen overbluft knippert Eric even met de ogen en de an der grinnikt luid. „Volgende keer beter oppasen," gromt hij. „Ik meende even met een stelletje struikrovers te ma ken te hebbenMaar herinner de me toen wat ik hoorde in een Romeins legerkamp een tijdje terugEen grote beloning loofden zij daar uit voor de gevan genneming van de Noorse koning." En met een langzame blik in de richting van Allan. „Een vorst der HerulenEn ik mag een boon zijn als ze hier niet op een rijtje voor me zitten Advieskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier, vandaag gel dend in Amsterdam, luiden: Engelse pond 10.09—10.19, Ca nadese dollar 3.46—3.51, Ameri kaanse dollar 3.58—3.62, Franse frank (100) 72.30—72.80, Belgi sche frank (100) 7.20'A—7.25'/2, Duitse mark (100 89.90—90.40, Zweedse kroon (100 69.10— 70.10, Zwitserse frank (100) 83.3083.70, Deense kroon (100) 51.8052.80, Noorse kroon (100) 50.0051.00, Oostenrijkse schil ling (100) 13.87VJ—13.97'/a, Ita liaanse lire (10.000 57.25—59.25, Portugese escudo (100) 12.60— 12.75, Spaanse peseta (100, grote coup.) 5.90—6.05. Heden nam de Heere tot Zich onze geliefde Man, Vader, Schoon zoon, Broeder en Zwa ger PIETER GEENSEN, in de ouderdom van 57 jaar. Psalm 73 12 ber. Uit aller naam, T. GEENSEN— DE BOER SUUS Axel, 17 oktober 1961 Oosterstraat 49 De begrafenis zal plaats hebben op vrijdag 20 ok tober a.s. te 2.30 uur n.m., vanaf het Vereni gingsgebouw naast de Geref. Kerk (Kerkdreef).

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 3