isgids V E R S L O O T Plan-Luns inzake Nieuw-Guinea voor Indonesië onaanvaardbaar Dr. P. Rijkens over de bemoeiingen inzake Nieuw-Guinea Gevecht om Russische vrouw op Schiphol Overleg van Heath in Parijs, Bonn en Londen Weero verzicht or m,1 DINSDAG 10 OKTOBER 1961 17e Jaargang Nr 5417 GOOILAND NEDERLANDSE RESOLUTIE OVER NIEUW-GUINEA VERKLARING VAN MIKOJAN HET ONDERHOUD KENNEDY-GROMYKO inde Sande GEEN INDONESISCH KOLONIALISME IN PLAATS VAN HET NEDERLANDSE IN NIEUW-GUINEA HOOGWATER WEERBERICHT ZON- ea MAANSTANDEN ea "T I Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactieadres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,— per kwartaal; per maand 2,per week 48 ct. Losse nrs 9 ct. DE VRIJE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande te Terneuzen Advertentieprijs per mm 16 ct; minimum per advertentie 2.40. Puibriek Kleine Advertenties 'géén handels advertenties): 5 regels 1.10. Iedere regel meer 22 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Ettreau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. ■mm ENDE IE ter vervanging rouw etc. Emmastraat 2 te wEsasa Zowel voor kolen- KACHELS en olie haarden naar de specialist Dijkstrnat 79 Telefoon 2036 terneuzen De Indonesische minister van Buitenlandse Zaken, dr. Soeban- drio, heeft maandag in de V. N.- assemblee verklaard dat een Nederlands plan om het toezicht en de ontwikkeling van Neder lands Nieuw-Guinea aan de Ver. Naties over te dragen het vraag stuk niet zou oplossen en „niet het doel van de vrede" zou die- Hij zei dat het plan niet een I conllict tussen Indonesië en Ne- r derlami zou voorkomen. De kwestie zou onopgelost blijven en zou zelfs verergeren, zei hij. Minister Soebandrio noemde acht punten in „een poging om oprecht bij te dragen tot de op lossing van het geschil-West- Iria-n dat te lang de betrekkin gen tussen Indonesië en Neder land verstoorde". Minister Soebandrio zei: 1. Het plan dat minister Luns op 26 september aan de assem blee voorlegde, zou het vraagstuk niet vreedzaam kunnen oplossen. 2. Als de Nederlandse rege ring „werkelijk oprecht is in haar wens haar soevereiniteitsaan spraken op te geven" moet dit worden verwelkomd als het be gin van de „werkelijke oplossing van het conflict tussen Indonesië en Nederland". 3. Om deze regeling te vol tooien, was alleen de „ordelijke overdracht van het bestuur in West-Irian van Nederland aan de republiek Indonesië vereist, geba seerd op een geest van samen werking tussen de landen en een wederzijds verlangen tot norma lisering van de betrekkingen tus sen Indonesië en Nederland". 4. „Mijn regering zou geen bezwaar hebben als de V. N. zou den bijstaan, indien dat vereist is, in de verwezenlijking van zulk een plan door het instellen van een speciale instantie of een spe ciaal gezagsorgaan dat namens „Piraten-uitzending" van O.A.S. over radio-Algiers Het programma van radio- Algiers werd maandagmorgen wederom onderbroken door een „piraten-uitzending" van de ge heime organisatie O.A.S. Terwijl de Franse omroeper van radio-Algiers het weerbe richt voorlas, werd de uitzending onderbroken door de zender van de O.A.S., waarop na een serie gongslagen op de maat van het „Algerië Franqaise" en het spe len van de „Mars der Afrikaan", een toespraak volgde van ex-ge- neraal Salan, de leider der O.A.S., die een felle aanval deed op de Algerijnse politiek van president De Gaulle. Na de rede van Salan zei de omroeper der O.A.S.: „Dit is ra dio-Frankrijk, de stem van Frans Algerië. Van heden af zult U radio-Frankrijk horen in plaats van hel Gaullistische ra dionieuws tijdens de nieuwsuit zendingen". de V. N. het ordelijk bereiken van die oplossing mogelijk zou ma ken". 5. Als het plan was gebaseerd op de V. N.-resolutie van vorig jaar over onafhankelijkheid van koloniale gebieden, moet het de nodige aandacht wijden aan het beginsel dat „elke poging tot ge deeltelijke of algehele verbreking van nationale eenheid en territo riale integriteit van een land niet te verenigen is met de doeleinden en beginselen van het Handvest". 6. Het zelfbeschikkingrecht mag in zijn toepassing niet wor den misbruikt en het mag niet worden gebruikt tegen de „wer kelijke belangen van de bevol king van West-Irian door omver werping van nationale onafhan kelijkheid die reeds verkregen was". 7. „Als het vraagstuk West- Irian vreedzaam moet worden op gelost, moet het zo spoedig moge lijk worden opgelost". 8. ,,De Indonesische regering is bereid haar aandeel bij te dra gen in een poging van de V. N. om het vraagstuk-West-Irian spoedig langs de aangegeven lij nen op te lossen, zowel wat be treft persoonlijke en technische hulp als financiële bijstand". Minister Soebandrio zei dat „wij een oplossing, zoals in het plan-Luns werd overwogen, zul len verwerpen en krachtig zullen verwerpen". Nederland heeft maandag bij het bureau van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties een ontwerpresolutie bijbehorend memorandum ingediend, volgens welke de Al gemene Vergadering besluit een commissie van de Verenigde Naties voor Nederlands Nieuw- Guinea in te stellen. De samen stelling wordt in het midden ge laten. De Algemene Vergadering ver zoekt volgens deze ontwerp-re- solutie de mogelijkheden na ie gaan van een spoedige uitvoe ring van een resolutie over 1514 (XV) van december 1960 overdracht van alle macht aan dë inwoners van nog niet onaf hankelijke gebieden. In het bij zonder zal de commissie de po litieke, economische, sociale en opvoedkundige toestanden in het gebied onderzoeken, evenals de mening van de bevolking met betrekking tot haar huidige en toekomstige situatie, de moge lijkheid van het organiseren van een volksstemming onder toe zicht van de Verenigde Naties en de wenselijkheid en de moge lijkheid het gebied in de over gangstijd geheel of gedeeltelijk onder het bestuur van een in ternationale ontwikkelingsauto riteit te brengen, die zal worden opgericht en geleid door de Ver. Naties. Tevens wordt dë commissie, aldus de tekst van de ontwerp resolutie verzocht verslag uit te brengen aan de zeventiende zit ting van de Algemene Vergade ring. De secretaris-generaal wordt tenslotte verzocht het noodzakelijke personeel te leve ren, Als de Nederlandse regering het juist achtte haar plan zoals het luidt, uit te voeten, d.w.z. „het vraagstuk-West-Irian op te lossen zonder Indonesië, waarbij Indonesië wordt beschouwd als niet te bestaan", dan, zo zei Soe bandrio, kon hij de assemblee „in alle ernst meedelen dat er voor regering en volk van Indonesië geen alternatief zal zijn dan het vraagstuk-West-Irian op een der gelijke wijze op te lossen". De Russische eerste vice-pre- mier, Mikojan, heeft zondag in een redevoering te Karl-Marx- stadt in Oost-Duitsland ver klaard, dat Adenauer in 1958 in Bonn tegen hem gezegd heeft dat West-Duitsland slechts vreed zame grenswijzigingen wenst. „Maar noch de Tsjecho-Slowaken noch de Polen aanvaarden dit", zo had hij eraan toegevoegd. Mikojan zei verder, dat Ade nauer in zijn tegenwoordigheid zijn minister van Buitenlandse Zaken opdracht had gegeven een begin te maken met pogingen om diplomatieke betrekkingen met Polen en Tsjecho-Slowakije aan te knopen. Maar de Bondskanse lier was hiermee niet verder ge gaan omdat het erkenning zou hebben betekend van de huidige grenzen. Mikojan zei tot besluit, dat Adenauer hem in 1958 had gezegd, dat de hereniging van Duitsland niet realistisch was. Mikojan zei nog, dat de rege ring van Bonn door de feiten en door de werkelijkheid genood zaakt zal zijn zich met Oost- Duitsiand te verstaan. Hij her haalde, dat de Sowjet-Unie een vredesverdrag met Oost-Duits land wil sluiten. „Wij hebben gewacht. Wij willen niets over haasten, maar wij willen het sluiten van het vredesverdrag niet langer vertragen". Mikojan vroeg zich af of de vernieuwing elk jaar van het handelsverdrag tussen West- Duitsland en Oost-Duitsland voor een bedrag van 300 miljoen dol lar niet reeds een erkenning van Oost-Duitsland inhield. Antiek défilé voor Prins Bernhard op Soestdijk De antieke autootjes welke zon dag hebben deelgenomen aan de lustrumrallye van de vijfjarige Pionier Automobiel Club, de P.A.C., van Utrecht naar Zand- voort, hebben zaterdag gedefi leerd voor Z. H. Prins Bern hard die deze mobiele historie van de automobiel zag voorbij trekken staande op het Itordes van het paleis. Foto: Op de voorgrond naast Je Prins staat de lieer J. B. Th. Hugenholtz, directeur van het auto-circuit in Zandvoort. Reumatiek Griep Migraine Menstruatiepijn Verkouden Hoofdpijn Spit (Adv.) TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT De situatie in Berlijn is door het onderhoud KennedyGro- myko niet gewijzigd. Er is geen enkele basis voor onderhandelin gen gevonden, aldus heeft een woordvoerder van het Britse ministerie van Buitenlandse Za ken meegedeeld. De mogelijkheid is niet uitge sloten dat, na onderling overleg, een conferentie van ministers van Buitenlandse Zaken van de Westelijke Grote Vier wordt be legd. Het resultaat van de be sprekingen die Gromyko met de Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken Dean Rusk en president Kennedy heeft gevoerd zal echter in eerste instantie door de werkgroep voor Duits land in Washington worden be sproken. Deze werkgroep bestaat uit de ambassadeurs van Frank rijk, Engeland en West-Duitsland en een vertegenwoordiger van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Wellicht zal, na het overleg in de werkgroep, de Amerikaanse ambassadeur in Moskou, Llewel lyn Thompson, nieuwe stappen doen. Naar aanleiding van wat door een buitenlands persbureau vrij dag jj. is medegedeeld over een onderhoud, ciat dr. p. Rijkens op die dag te New York zou hebben gehad met minister Soebandrio, heeft het ANP zich tot dr. Rij kens gewend. Dr. Rijkens, die na een verblijf in de Verenigde Satten zondag in Den Haag is teruggekeerd, deelde mede dat wat in dit be richt stond volkomen uit de lucht is gegrepen en op geen enkele feitelijke omstandigheid ÏGELING van tie Ireland," GE dienstregelingen van erbindingen in Zeelan". (•anco per post 70 cent TERNEUZEN De Britse onderminister van Buitenlandse Zaken Edward Heath heeft zondag in Londen, na besprekingen in Parijs, Bonn en Brussel verklaard, dat „de weg nu vrij is voor ernstige on derhandelingen" met de gemeen schap van de zes. •Heath za] de leiding hebben van de Britse delegatie die van daag in Parijs de inleidende be sprekingen met de zes over toe treding van Engeland tot de ge meenschap zal voeren. Waar nemers geloven, dat Heath' reis tot doel had' de zes te verzeke ren, dat Engeland er niet op uit is de gemeenschap van binnen uit uit te hollen en dat hij voorts nadere inlichtingen heeft inge wonnen over het standpunt van de zes t.a.v. de drie grote proble men waarvoor Engeland bij toe treding tot do E.E.G. staat, n.l. de Britse landbouw, het gemene best en de betrekkingen met de landen van de Europese vrijhan delsassociatie. Minister Heath zal vandaag in Parijs een uiteenzetting van deze drie problemen geven. Men acht het mogelijk dat hij daarbij zal vragen om aanwezigheid van waarnemers uit het gemenebest bij de onderhandelingen. Prof. Ludwig Erhard. de West- duitse minister van Economische Zaken die als voorzitter van de EEG-ministerraad de conferentie van vandaag in Parijs zal voor zitten. heeft in een vraaggesprek met het Westduitse blad „Die Welt" als zijn mening uitgespro ken dat de onderhandelingen met Engeland betrekkelijk snel zullen kunnen verlopen. De bondsrege ring zal al het mogelijke doen om met gerechtvaardigde Britse verlangens rekening te houden. De zenuwoorlog die Chroesjtsjef op het ogenblik tegen het Westen voert, diende volgens hem voor de Western opeanen een aanspo ring te zijn om hun politieke en economische vereniging te ver snellen. „Wij zijn vastbesloten de op bouw van Europa voort te zetten en wij zullen daarbij steeds het doel op lange termijn, de Atlan tische gemeenschap, voor ogen Om half twee maandagmiddag heeft zich in de vertrekhal Euro pa op Schiphol een korte maar vrij hevige vechtpartij afgespeeld tussen leden van de koninklijke marechaussee en personeel van de Sovjet-Russische ambassade. Daarmee geschiedde precies wat vele ingewijden op de lucht haven reeds urenlang verwacht hadden: het vertrek van mevr. Gclub, wier 35-jarige echtgenoot zondagavond in Amsterdam po litiek asiel vroeg, had tot een in cident geleid. De groep van zeventien Rus sen, met wie het echtpaar Golub in Nederland was aangekomen, zou maandagmiddag om kwart over twaalf met het lijntoestel van de Aeroflot, een Tupolev straalmachine van Schiphol naar Moskou terugkeren. Het vertrek van het toestel werd echter o'p verzoek van de Russische ambassade uitgesteld, omdat mevrouw Golub nog niet op Schiphol aanwezig was. De overige reisgenoten waren dat wel en vormden een ietwat schuchter groepje, dat zich met niemand inliet. Om half twee arriveerde mevr. Golub in een ambassadewagen van de Sowjet-Unie. Geëscorteerd door een vijftal leden van de ambassade stapte zij de vertrekhal binnen. Bij de doorgang van de marechaussee werd zij staande gehouden door adjudant F. Veltman. Deze deel de haar mede dat haar paspoort zich in het naast de doorgang gelegen kamertje bevond en ver zocht haar, hem even in dit ka mertje te volgen. Naar bekend had de Vreemdelingendienst dit paspoort in hotel „Schiller" in be slag genomen. Toen adjudant Veltman met enkele wachtmeesters do deur naar het kamertje binnenging en mevr. Golub reeds binnen had den, poogden de leden van de houden zo verklaarde Erhard. Russische ambassade eveneens binnen te treden. De wacht meesters hielden hen echter tegen en zeiden dit ze buiten moesten wachten. Dit accepteer den de Russen niet en in een oog wenk woedde er een kleine veld slag. De Russen poogden het kamertje binnen te dringen, ter wijl de marechaussee dit trachtte te verhinderen. De Russen wonnen het gevecht in zoverre dat de marechaussee er niet in slaagde mevr. Golub m het kamertje te houden. Zij trok ken haar door de nauwe ingang tusen de geüniformeerde leden van de marechaussee weer de hal in en toen verloor de naar schat ting ongeveer 35-jarige mevr. Golub haar kalmte. Snel trok de vertegenwoordiger van het Russische persbureau Tass uit Den Haag haar weg en legde zijn arm om haar heen, terwijl zij even in tranen uitbarstte. De vechtpartij was daarmee meteen beëindigd. De marechaussee liet de Russische groep weglopen, na kort beraad trokken de Russen zich met mevr, Golub terug in het kantoortje op de luchthaven van de Aeroflot. Ook de Russische ambassadeur in Nederland, de heer Ponoma- renko was op Schiphol aanwezig. Hij bevond zich tijdens de vecht partij midden in het strijdgewoel. Adjudant Veltman van de ko ninklijke marechaussee stapte om kwart vóór drie het kantoor tje van Aeroflot binnen en deed daar enkele mededelingen over het paspoort, dat de marechaus see onder vier ogen aan mevr. Golub wenste te overhandigen. Geschiedt dat niet, dan zou zij zeker niet naar Moskou mogen vertrekken en misschien zelfs niet Schiphol mogen verlaten. Intussen hield de Aeroflot de Tu'polev-lijnmachine, die om kwart over twaalf had moeten vertrekken, maar steeds vast. Dertig andere passagiers zagen hun reis daardoor ernstig ver traagd. Dat een lijntoestel en dan nog wel een straalmachine van een luchtvaartmaatschappij ten be hoeve van één passagier zo lang wordt opgehouden behoort in de wereld van de luchtvaart tot de hoge uitzonderingen. Om vijf uur werd bekend dat de kwestie inmiddels tot een di plomatiek incident was uitge groeid. Toen liet de Sowjet-am- bassadeur n.l. een aantal buiten waehtende verslaggevers naar binnen roepen en legde met be hulp van een tolk de volgende verklaring af: „Zoals u weet bevindt de Sov jet burger Golub zich thans bij de Amsterdamse politie. Zijn vrouw, de Sovjet burgeres Alex- sjeva heeft, zoals de Nederland se kranten reeds hebben geschre ven, geweigerd haar man te vol gen. Zij wil naar de Sovjet-Unie terugkeren met een groep toe risten, die van plan was maan dag af te reizen. Maar haar pas poort bevindt zich bij de Neder landse politie. Toen wij over dit vraagstuk met de heer Van Brug gen van het ministerie van Bui- tenandse Zaken in Den Haag spraken, werd ons verklaard dat mevr. Golub haar 'pas terug zou worden gegeven en dat de Am sterdamse politie (de ambassa deur bedoelt waarschijnlijk de koninklijke marechaussee red. A.N.P.) daarover orders heeft gekregen". iToen mevr. Golub echter op Schiphol aankwam, speelde zich daar „een ongehoorde scène af", aldus de ambassadeur. Inplaats van het paspoort terug te geven „heeft de politie getracht mevr. Golub vast te houden en daarbij deinsde de politie er niet voor terug tegen het ambassadeperso neel inclusief de ambassadeur fysiek geweld te gebruiken". Om twintig minuten over vijf verliet de Sowjet-Russische am bassadeur per auto Schiphol. Hij liet bekend maken dat hij zich naar minister-president De Quay in Den Haag zou begeven. „Ik zal adjudant Veltman een rekening sturen voor de knoop die van mijn jas getrokken is", zo zei hij voor hij naar zijn auto liep. In verband met de moeilijk heden heeft de ambassadeur zich maandagmiddag om drie uur met een telegram, dat vanaf Schiphol werd verzonden, tot liet Neder landse ministerie van Buitenland se Zaken gewend. In dit tele gram protesteert hij „tegen de ongehoorde-actie van de politie, die alle beloften ten spijt gewei gerd heeft het paspoort terug te geven". In dit telegram, dat in het Engels was gesteld, zette de ambassadeur ook uiteen dat er fysiek geweld tegen ambassade personeel gepleegd was en dat de politie (opnieuw wordt de koninklijke marechausse bedoeld red. A.N.P.) de deur van het Aeroflot kantoor bewaakte. (Zie verder pagina 2.) steunt. Dit geldt, zeide hij, uiteraard ook dë in dit bericht vermelde bewering, dat de aan vankelijke voornemens van mi nister Soebandrio ten aanzien van de Nederlandse voorstellen in de Verenigde Naties gewijzigd zouden zijn als gevolg van dit beweerde onderhoud. In aansluiting hierop gaf dr. Rijkens de volgende toelichting: Geiijk hij zaterdagmiddag 7 ok tober te New York aan de Ne derlandse regering heeft mede gedeeld, heeft hij op die dag door een samenloop van omstandig heden wel een onderhoud met minister Soebandrio gehad. Deze bespreking heeft zich echter niet bewogen op het terrein van de problematiek der Nieuw-Guinea- kwestie. Het ging uitsluitend over de mogelijkheid, dat bij dë openbare behandeling van deze kwestie in de assemblee der Ver. Naties, van Indonesische zijde een standpunt zou worden inge nomen dat de mogelijkheid zou openlaten om op een voor beide partijen aanvaardbare wijze te komen tot een gesprek tussen Indonesië en Nederland, even tueel onder auspiciën van de Verenigde Naties. Het gesprek met minister Soe bandrio was niet alleen vriend schappelijk, hij toonde zijnerzijds een ruim begrip voor de delicate situatie, waarin niet alleen de Indonesische, m'aar ook de Ne derlandse regering zich in dit stadium bevindt. Het onderhoud van dr. Rijkens met minister Soebandrio noemde dr. Rijkens bevredigend. Het daadwerkelijke resultaat ervan zal, aldus de heer Rijkens, eerst kunnen worden beoordeeld nadat dr. Soebandrio maandagavond in de assemblee van antwoord zal hebben gediend op de voorstellen van minister Luns. Tenslotte legde dr. Rijkens er nogmaals duidelijk de nadruk op dat zijn recente bemoeiingen al leen ten doel hebben gehad het scheppen van voorwaarden voor een verbetering der betrekkingen tussen Nederland en Indonesië, en zich dus niet hebben bewogen op het terrein van enigerlei on derhandelingen in de kwestie- Nieuw-Guinea. De heer Rijkens bracht in dit verband in herinnering de toe zegging, die de „groep Rijkens" indertijd heeft gedaan aan de Nederlandse regering, n.l. dat zij zich zou onthouden van ieder contact met de Indonesische autoriteiten over de problema tiek van het geschil inzake Nieuw-Guinea. Amerikaanse stem: In een hoofdartikel over de kwestie Nieuw-Guinea zegt de „'New York Mirror" van maan dag „Laat niet Indonesisch kolo nialisme in de plaats komen van Nederlands kolonialisme". Het blad schrijft: Indonesië, dat een soort moeilijk te definië ren links-neutralistisch element is in de Pacific, heeft gedurende 12 jaren getracht, de Nederlan ders uit Nieuw-Guinea te wer ken. Tenslotte zeiden de Neder landers: nu goed, we dragen het gebied over aan de Verenigde Naties en laat de bevolking dan in vrije verkiezingen haar eigen lot bepalen. Daar moet president Soekarno echter niets van heb ben en minister Soebandrio kreeg opdracht, het Nederlandse plan heftig te bestrijden. Soebandrio zegt: Wij hebben de 700.000 men sen volledige zeggenschap over hun toekomst beloofd binnen hun eigen grenzen, als ze zich bij Indonesië aansluiten. Het zwaar tepunt hierbij aldus het blad ligt in de woorden „Als ze zich bij Indonesië aansluiten Dit is van Indonesië een poging om in Nieuw-Guinea de macht aan zich te trekken, want het kan daar kennelijk geen volks stemming riskeren". Maar wat er ook gebeurt, laat niet Indone sisch kolonialisme de zaak over nemen waar Nederlands kolonia lisme het veld ruimt". Boven het vasteland van Euro pa is de luchtdruk belangrijk ge stegen, zodat opnieuw een gebied van hogeluchtdruk is ontstaan, waarvan het centrum boven de Alpen ligt. Op de oceaan strekt zich een vore van lage luchtdruk uit van IJsland naar de Azoren. Tussen deze beide luchtdruksy stemen wordt boven de Golf van Eiscajc en de Noordzee 'n krach- DINSDAG 10 OKTOBER Breskens Terneuzen Hansweert Walzoorden v.m. 2.08 2.43 3.23 3.33 n.m. 2.15 2.50 3.30 3.40 WOENSDAG 11 OKTOBER Breskens Terneuzen Hansweert Walzoorden v.m. 2.36 3.11 3.51 4.01 n.m. 2.47 3.22 4.02 4.12 tige zuidwestelijke stroming in stand gehouden, waarmee zachte en vochtige lucht wordt aange voerd. In verband hiermee kan een verdere stijging van de tem po ratuu. worden verwacht. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig tot hedenavond. Zuidwestelijke wind Nu en dan opklaringen en op de meeste plaatsen droog. Matige tot krachtige zuidwestelijke wind. Zacht weer. ZON maan op onder op onder Okt. 10 6.55 17.58 7.19 18.40 11 6.57 17.56 8.27 19.05 12 6.58 17.54 9.36 19.34 13 7.00 17.52 10.44 20.07 14 7.02 17.50 11.51 20.48

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 1