I 13 jaar voor Ray don en De Jager Tweede Kamer besloot algemene beschouwingen De incidenten in Berlijn Nasoetion over NieuwGuinea Syrië bevrijd van Egyptische overheersing l Het spionage-proces te Kiev TRUIEN VESTEN TWIN SETS „EIGEN HAARD" KAMPEER- MATERIAAL J. G. Meijer en Zonen Een Goya voor dertig gulden HET WORDT KOUDER HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN WEERBERICHT HET WEER et op der kels met lambiljet. Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,- per kwartaal: per maand f2,—: per week 48 ct. Losse nrs 9 ct. voosdelen: heebladeren ia :pot of in de Geen theezeefje odig. ezakje blijft bo le theepot drij- aar het water st is. Daardoor thee beter af. akje bevat 'n afgepaste hoe- U heeft steeds dezelfde geur van Piek- e blijft bet beste i alsU ie thee een trommeltje VRIJDAG 6 OKTOBER 1961 17e Jaargang Nr 5414 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v'/h Firma P. J. van de Sande te Temeuzen Advertentieprijs per mm 16 et: minimum per advertentie ƒ2.40. Rubriek Kleine Advertenties (géén handels advertenties) 5 regels 1,Iedere regel meer 22 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad. 20 eent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. Tass meldt dat Keydon en De Jager tot 13 jaar gevangenis straf rijn veroordeeld wegens spionage in de Sowjet-Unie. Volgens A.F.P. werden Keydon en De Jager tot 13 jaar veroor deeld. waarvan zij er 6 in de ge vangenis en 7 in een opvoedings kamp zullen moeten doorbren gen. Donderdag was de behande ling begonnen met het horen van getuigen. De eerste getuige, Martinov, die bestuurder van de haven van Klaipeda is, had ge zegd Keydon tc herkennen als de" man die foto's maakte van militaire installaties in dc haven tijdens het bezoek van het Nederlandse schip ..Paloma" aan de haven Het havenbestuur gaf Reydon toen een ernstige waar schuwing en eiste dat hij het filmrolletje inleverde. De Neder lander had toen een gesluierde film gegeven. De beklaagde gaf toe foto's van militaire inrichtingen in Klaipeda te hebben gemaakt. Hij had het rolletje met de op namen verborgen en een ander rolletje gesluierd en aan de Rus sische autoriteiten gegeven. Dat met de opnamen van de instal laties had hij later overgedragen aan de geheime dienst. Het hoofd van de controle post Oezjgorod. Nikolai Jerkin, en de douanebeambte Iwan Za- vizion gingen daarna nader in op de arrestatie van Reydon en De Jager. Toen Reydon en De Jager bij de controlepost kwamen, wer den zij eerst op de normale ma nier ondervraagd. Zij moesten de dingen laten zien. die zij niet mee naar het buitenland moch ten nemen. Gewoonlijk levert dit geen misverstand op. aldus Tass. en mogen de torristen hun weg vervolgen. Maar in verband met de berichten over de ver dachte activiteit van beide man nén. werden zij langer onder vraagd en werd hun bagage nauwkeurig onderzocht. Toen ontdekte men het spionagema- teriaal, waaronder dagboeken en films met foto's van militaire installaties. De beklaagden, aldus Tass, saven toe. dat zij bij hun arres tatie en tijdens het vooronder zoek hoffelijk en correct waren behandeld. Daarna begon de krijgsraad 't volgens Tass nogal overvloedige bewijsmateriaal te onderzoeken. Het publiek, on der wie Russische en buiten landse correspondenten, kon ..een heel arsenaal van spionage- materiaal" zien. dat „door de ge heime diensten van Nederland en de Navo met royale hand was verstrekt". Zo waren er eerste klas fototoestellen met telelenzen. Verder iets wat op een toneelkijker leek, maar in werkelijkheid een krachtig op tisch instrument is voor waar nemingen op grote afstand voorts een draagbare radio, zwembroeken met, geheime zak ken en een dubbele voering, een kompas, talrijke films en dunne blaadjes papier met geheime ge gevens in het Nederlands en Duits. Deskundigen verklaarden voor de krijgsraad, dat dc gegevens, door Reydon en De Jager ver- betrekking hadden op staats- en militaire geheimen. De openbare aanklager Kli- mov analyseerde daarna het misdadige optreden van de be- nn h 'egdC er dp nadr»k op. dat Reydon en Dc Jager niet alleen voor de Nederlandse ge- heime diénst ..de kastanjes Sit het vuur'' moesten halen. De geheime gegevens, die zij ver zameld hadden, moesten wor den gezonden naar het Navo- hoofdkwartier, waar „Ameri kaanse generaals de scepter zwaaien". Zij zijn het, die „men- De 29-jarige Evert Raydon. sen met een zwakke wil op on zinnige wijze aanzetten tot mon sterachtige misdaden" en oor logsvoorbereidingen treffen tegen de Sowjet-Unie en andere socialistische landen. Zij zijn het, die het normale menselijke bestaan vergiftigen, aldus kli- mov volgens Tass. Hierna eiste Klimov 15 jaar gevangenisstraf tegen Reydon en De Jager, uit te zitten in een streng heropvoe dingskamp. De verdedigers van Reydon en De Jager vroegen om de lichtst mogelijke straf gezien hun be rouw, schuldbekentenis en jeugd, maar vooral gezien het mense lijke karakter van het Sowjet- recht,. Reydon en D Jager hoorden het vonnis vrijWl onbewogen aan. De Jager scheen even ge schokt te zijn want hij verborg zijn gelaat een ogenblik in zijn handen. Beide mannen hebben het recht binnen 7 dagen in 'noger beroep te gaan. De rech ters hadden zich 3 uur terug getrokken vóór het vonnis viel. Reydon las zijn slotwoord voor. De Jager sprak voor de vuist weg. Hij hield een korte, ietwat uitdagende rede, waarin duidelijk tot uiting kwam dat hij als chrsten tegenstander van het communisme was. Het was muisstil in de rechts zaal. toen De Jager een ten gere man met kort donker haar verklaarde dat hij het spel slecht gespeeld en verloren had. „Maar met Gods hulp zal ik mij in elk geval een goede verliezer tonen". De Jager verklaarde zich schuldig te achten en de wetten van de Sowjet-Unie overtreden te hebben. „Ik heb berouw maar ik moet hier nog iets aan toe voegen". Als een soldaat vecht voor zijn zaak. aldus De Jager, en men neemt hem gevangen en vraagt hem of hij berouw heeft, moet hij „neen" antwoorden. „Mijn antwoord luidt ook zo. Hel spijt mij dat ik in een der gelijke situatie ben en ik zou nu liever in Holland zijn. Maar jk acht spionage oneerlijk en een verkeerde' strijdmethode". U vraagt mij waarom ik hier ben. zo vervolgde De Jager, ik moet hierop als volgt antwoor den: in de eerste plaats werd ik aangetrokken door het avon tuur. Maar dit was het niet al leen. Er speelde nog een andere factor een rol. n.l. mijn christe lijke opvoeding en mijn christe lijk geloof. Ik beschouw dc communistische ideologie als atheïstisch en als zodanig tegen gesteld aan die van het chris tendom. Na het proces mocht de heer Polak, tweede secretaris van de Nederlandse ambassade in Mos kou, even met beide mannen praten. Reydon en De Jager hebben dus een langere straf gekregen dan dc Amerikaan Gary Powers, die voor zijn spionage vlucht boven Rusland 10 jaar kreeg. van het bekende merk HEINZ ELM ANN. Noordstraat 76 Terneuzen Montgomery over zijn rei; naar China Veldmaarschalk graaf Mont gomery heeft tegenover verslag gevers op liet vliegveld Malton in Canada ernstige kritiek geoefend op dc berichtgeving over com- munistisch-China. Persberichten als zouden op het Chinese vaste land mensen van honger sterven en volkomen apathisch zijn noem de hij volkomen onwaar. Hij had daar op zijn drieweekse rondreis niets gezien van ondervoeding, doch „ik zag vel zeer veel onder voeding in Hongkong", de Britse kroonKclonic. Verder noemde hij de Chinese communistische lei der Mao Tse-Toen een „groot man". In de vergadering van de Twee de Kamer zijn gistermiddag de algemene politieke, beschouwin gen over de rijksbegroting voor 1962 gesloten. Het woord was eerst aan de minister-president, de beer De Quay, ter beantwoor ding van de «oensdag in tweede termijn gemaakte opmerkingen. Ministerpresident De Quay zegt in het begin van zijn du pliek in een misverstand te ge loven tussen hemzelf en dc heer Bruins Slot inzake het Bcrlijnse en Duitse vraagstuk. Dc rege ring is het met deze afgevaardig de eens. dat het hier gaat om vraagstukken, die de gehele Wes telijke wereld aangaan. Zij moe ten vanuit een algemeen Weste lijke gezichtshoek en niet alleen vanuit een Duitse gezichtshoek worden bezien. Het beginsel van zelfbeschik king wordt alg beginsel door iedereen in de vrije wereld ook De Oostduitse minister van Binnenlandse Zaken, Karl Ma- ron, heeft bij de commandant van de Franse sector in Berlijn geprotesteerd tegen het inci dent van woensdagavond. Bij een schietpartij tussen Oost- en Westberlijnse politie werd een Oostduitse agent, „op het grond gebied van de Duitse democra tische republiek, zwaar gewond". Minister Maron verwacht dat generaal Jean Lacomme „de schuldigen aan deze onbe schaamde provocatie" streng be straft en een strafvervolging opent tegen de Westberlijnse agenten „die rechtstreeks schul dig zijn". Een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Bui tenlandse Zaken verklaarde dat dergelijke incidenten „de orde en rust in Berlijn ernstig in ge vaar kunnen brengen". „Deze tragische gebeurtenis" is karak teristiek voor de toestand in Oost-Duitsland, aldus de woord voerder. Hij noemde het „be treurenswaardig" dat de West berlijnse agenten gedwongen waren zieh te verdedigen. Vertegenwoordiers van de drie 5! De Syrische generaal opper bevelhebber. Abdcl Karim Zah- reddin. heeft in een toespraak tot legereenheden aan dc Israëli sche grens gezegd dat binnen kort een zwartboek zal worden gepubliceerd over dc onderdruk king en de mishandeling van synsche burgers ten tijde van Ie Verenigde Arabische Repu bliek. Volgens Zahreödin hadden de Egyptische leiders een tiranniek bevind in Syrië, ingevoerd. Het .beginsel van gelijke rechten voo sde burgers werd terzijde ge steld. Niet alleen kregen Egyp- tenaren de hoogste posten in het leger maar ook op andere ter reinen werden ae Syrische Ara bieren naar het tweede plan <*e- oh oven. Drie kwart van de leer krachten in Syrië waren Egyp tenaven en de schoolboeken wer den in Egypte gedrukt. In deze boeken v erd de tijd van de Farao's verheerlijkt ten koste van de Arabische geschiedenis, aldus generaal Zahreddin. Hij zei voorts dat de Egypti sche officieren over enorme bankrekeningen beschikken. Eén van hen had 1,7 miljoen Syrische ponden op de bank, een andere een miljoen en een derde acht honderdduizend. Dc generaal deelde mee dat alle infanterie-, genie-, marine- en luchtmachtseholen in Syrië weer geopend zijn. De Synsche ministerraad heeft besloten dat de arbeiders voor taan bij de winstdeling in de be drijven waar zij werken, 25 pro cent zullen krijgen in plaats van de tien procent die het vorig? bewind hun had toegekend. Westelijke bezettingsmachten in West-Berlijn hebben het inci dent eveneens besproken, omdat men meent dat de kwestie niet alleen de Franse autoriteiten aangaat, maar ook van princi- piëel belang is voor de Engelse en Amerikaanse instanties. Een woordvoerder van het stadsbestuur van West-Berlijn heeft meegedeeld dat de politie opdracht heeft te schieten wan neer het leven van Westberlijnse burgers wordt bedreigd en geen andere middelen ter beschikking staan. In totaal zijn woensdag avond veertig schoten gelost. Een Oosberlijnse agent heeft donderdag een schot gelost in de richting van een Westber lijnse politieman die hem vroeg niet meer stenen te gooien in de Franse sector, waardoor een auto zou zijn beschadigd. Maron heeft tevens een pro test gezonden aan de burge meester van West-Berlijn, Willy Brand. „Deze poging tot moord is een monsterachtige provoca tie van de Westberlijnse politie, die kennelijk handelde in op dracht van hogere kringen uit de Senaat". De Westberlijnse Senaat het stadsbestuur) draagt dc volledige verantwoordelijk heid voor de gevolgen van der gelijke incidenten, aldus de Oostduitse bewindsman. Volgens de Oostduitse autori teiten werd het incident veroor zaakt door een op heterdaad betrapte misdadiger. Toen hij niet reageerde op roepen moes ten waarschuwingsschoten wor den gelost. De ontruiming van Oostduitse grensgebieden Een woordvoerder van het Westduitse 'ministerie voor za ken geheel Duitsland betreffen de, heeft verklaard dat de ont ruiming in de Oostduitse grens gebieden zich beperkt tot onbe trouwbare personen. „Wij be schikken over inlichtingen dat honderden leden van de veilig heidsdienst zich in de grensge bieden bevinden om de gezind heid van de bewoners onder de loep te nemen". Er zijn geen tekenen die er op wijzen dat ge hele dorpen worden ontruimd. De ontruiming, die ongeveer tien dagen geleden in de zuide lijke sectoren van de 860 km lange grens tussen Oost- en West-Duitsland begon, heeft zich thans tot de gebieden in Centraal- en Noord-Duitsland uitgebreid. De Indonesische minister van Defensie, generaal Nasoetion, heeft in een speciale boodschap aan het Indonesische volk ver klaard, dat West-Irian in het komende jaar tot de republiek Indonesië moet «orden terugge bracht. Sprekend ter gelegenheid van de strijdkrachtendag zei hij: „Wij beminnen de vrede, maar wij be minnen de vrijheid meer. Daar om volgen wij met oprechtheid en ernst een vreedzame weg zover mogelijk is. Maar deze zaak mag zich niet voor onbe paalde tijd voortslepen zonder resultaat. Dus moeten wij gereed 'rijn een andere koers te aanvaar den. de koers van 1945". De generaal vervolgde: „De beroering in het gebied zelf is toegenomen, er zijn slachtoffers gevallen. West-Irian moet aan het gezag van de republiek In donesië worden teruggegeven door welke middelen ook". ..Het volgend jaar moet het herwinnen van West-Irian zijn", aldus Nasoetion. De Indonesische luchtmacht- stafchef, luchtmaarschalk Soeria- darma, heeft ook een speciale boodschap uitgegeven. Hij zei dat er „grotere nationale bereid heid moet zijn in afwachting van een eventueel bevel van de op perbevelhebber van de strijd krachten (president Soekarno) in een huidige confrontatie op alle gebieden met de Nederlan ders inzake de kwestie West- Irian". President Soekarno heeft ter gelegenheid van de zestiende ver jaardag van de Indonesische strijdkrachten een dagorder uit gegeven. Daarin riep hij de strijd krachten op om ..voortdurend gereed te zijn voor de eventuali teit van een strijcl voor de her overing van Irian". Hij herinner de eraan „dat het de politiek van zijn regering is op alle gebieden, met inbegrip van militaire strijd, het hoofd te kunnen bieden aan de Nederlanders". Voorts verklaarde hjj dat de strijdkrachten de veiligheid van het land tegen de rebellen moe ten verzekeren. Bij de viering van de strijd krachtendag zijn o.m. de presi dent van Polen, Zawadski, en de Russische admiraal Gorskov aan- «'czig. Er werden militaire oefe ningen gehouden. voor het Duitse volk aanvaard. Dat betekent niet, dat het gewa penderhand zou moeten worden verwezenlijkt. In de troonrede heeft de regering tot uitdrukking willen brengen, dat niet onder druk van de Russische dreiging tegen West-Berlijn, dat recht door het Westen mag worden op geofferd. zelfs niet in het licht van het „historisch gegroeide". Spreker doet namens de minis ter van Verkeer en Waterstaat toezegging van een nota over verkeersveiligheid. De premier geeft verder een overzicht van de belangrijkste ontwerpen van wet, die zullen worden ingediend. Deze zijn: Herziening gemeen tewet binnen-gemeentelijke de centralisatie. plaatselijke belas tingen, toezicht gemeentebestu ren, positie gemeente-ontvanger», voorts een wet bestuursvoorzie- ning in de Rijnmond, een wet kapitaaluitgaven publiekrechtelij ke lichamen, een wet op het scha deverzekeringsbedrijf, een wet fiscale voorzieningen ten gunste van de werkende gehuwde vrouw, het hoek 6 burgerlijk wet boek, een wet toelating en uit zetting van vreemdelingen, een noodwet voedselvoorziening, een visserijwet en een natuurbescher mingswet. Voorts kondigt de minister president eer. wet leerlingenwe zen. een wijziging A.W.W., een wet gevaarlijke stoffen, een drank- en horecawet, een nood wet arbeidsvoorziening, een alge mene bijstandswet, een wet op dc bejaardenoorden en een huurwet aan. De regering zal de kiesge rechtigde leeftijd voor actief en passief kiesrecht in studie nemen. Zaterdag a.s. begint onze verkoop van gebruikt tegen zeer lage prijzen SFORTHUIS Noordstraat 25-27 Tel. 795 axel De Zweedse fabrikant en kunst verzamelaar Sven Elmqvist beeft enige jaren geleden voor dertig gulden een Goya gekocht. Het schilderij toont een jong meisje met gele blouse en rode mof. Een restaurant in Malmo, die het doek schoonmaakte, ont dekte de handtekening van Goya. Ook andere experts zijn ervan overtuigd met een orginele Goya van doen te hebben. De waarde van het doek, dat 75 x 62 cm meet. wordt geschat op 750.000 gulden. De heer Elmqvist, die we hier bij zijn schilderij zien, wil het doek verkopen. De afgelopen twintig jaar is de wereld kouder geworden, al dus hebben meteorologen vast gesteld. J. Murray Mitchell, ver bonden aan het Amerikaanse meteorologisch bureau, heeft op een wetenschappelijk congres in Rome verklaard dat de tempera turen van 1890 tot 1940 voortdu rend zijn gestegen, maar sinds dien in 80 procent van het opper vlak van de aarde gemiddeld 0,28 graden zijn gedaald. De daling was het grootst in de tropen. In West-Europa, de Verenigde Staten en aan de Azia tische kusten van de Stille Zuid zee houdt daarentegen de tempe- ratuursstijging nog steeds aan. De Britse meteoroloog H. H. Lamb verklaarde dat de geringe stijging sinds 1850 ingrijpende gevolgen heeft gehad. Bepaalde havens op het noordelijk half rond zijn thans drie in plaats van zes maanden ontoegankelijk, op IJsland kan gerst worden ver- houwd. de gletsers worden klei ner, in Scandinavië is de loof- en naaldbomengrens hoger komen te liggen en bij Groenland komt kabeljauw voor. De conferentie staat onder aus piciën van de Unesco, de weten schappelijke, culturele en opvoed kundige organisatie van de Ver. Naties en de Wereld Meteorolo gische Organisatie. Het secretariaat-generaal van de V. N. De voorzitter van de Veilig heidsraad, de Turk Menemen- cioglu. heeft meegedeeld dat de Veiligheidsraad misschien begin volgende week bijeenkomt om een waarnemende secretaris generaal van de V. N. voor te dragen aan de algemene ver gadering. Volgens welingelichte kringen is er veel reden om aan te nemen, dat de Eirmaan Oe Thant zowel voor Oost als voor West aanvaardbaar is. VRIJDAG 6 OKTOBER Rreskens Terneuzen Hansweert Walzoorden v.m. 11.49 0.24 1.04 1.14 n.m. 12.09 12.44 1.24 1.34 ZATERDAG 7 OKTOBER. Breskens Terneuzen Hansweert Walzoorden v.m. 0.33 1.08 1.48 1.58 n.m. 12.47 1.22 2.02 2.12 ZON MAAN op onder op onder Okt. 6 6.48 18.08 2.59 17.10 7 6.50 18.05 4.02 17.34 8 6.52 18.03 5.07 17.55 Naar de mening van de minis ter-president remt het beleid in de ruimtelijke ordening de specula tie in recreatiegronden. Beper kende maatregelen tegen aanko pen door buitenlanders kunnen in E.E.G.-verband moeilijk wor den genomen. Het is niet de be doeling prijsbeheersing voor deze gronden in tc voeren. Ten aanzien van het Nieuw- Guineabeleid merkt de minister president op. dat het beleid ge lijk bleef, doch de uitvoering er van aan de gewijzigde omstandig heden werd aangepast. Dc rege ring weet niet: of „de groep- Rijkens al een hele tijd Soekar no heeft aangemoedigd om een harde politiek te volgen". Spreker is blij met de steun, die de A.R.-fraetie aan het beleid geeft, ook al ziet de heer Bruins Slot een lacune in de Nederland se voorstellen aan de Ver. Naties. Een open gesprek, een gesprek zonder basis «'ordt afgewezen. Voor de vcrwapening van de „Zeven Provinciën" zijn de door Amerika toegezegde installaties voor een groot deel reeds ont vangen. Bindende afspraken, o.a. met een scheepswerf, zijn ge maakt. De regering is niet be reid de werkzaamheden aan de kruiser op te schorten totdat de defensiebegroting is afgehandeld. De premier verwijst tenslotte de rtveede motie-Burger over de A.O.W. naar de behandeling van het begrotingshoofdstuk van Sociale Zaken. De heer Burger (Arb.) zegt geen gevolg te kunnen geven aan de suggestie zijn eerste motie (verwapening „De Zeven Provin ciën") op te schorten. Hij waagt de tweede motie (verhoging A.O.W.) uit te stellen tot bij de behandeling der begroting van Sociale Zaken. De algemene beraadslagingen over het regeringsbeleid worden gesloten. Besloten wordt de tweede mo tie uit te stellen. De motie inzake „De Zeven Provinciën" wordt verworpen met 65 tegen 41 stemmen. Vóór: P.v.d.A. Tegen: K.V.P.. C.H., A.R., V.V.D.. S.G. en C.P.N. De P.S.P.-fractie was tijdens de stemming niet aanwezig. Verklaring van tie heer Burger. De heer Burger (Arb.) brengt het persoonlijke feit, dat zich woensdag voordeed, nader ter sprake. Hij merkt op, dat de eer ste grief van minister Cals is op gelost. Wat de tweede grief aan gaat had spreker toegezegd, het stenogram van zijn rede te zul len nalezen. Het is hem daarbij gebleken, dat die tweede grief om meer dan één reden juist was, namelijk de suggestie als zou de houding van minister Cals jegens het kabinetsbeleid niet juist zijn. Sprekers uitlating schrijft hij toe aan het tempo waarmede de replieken tot stand kwamen. De heer Burger biedt minister Cals (die niet aanwezig kon zijn) zijn verontschuldiging aan. De voorzitter sluit het incident, opmerkende, dat de kans op een „burgeroorlog" is verdwenen. medegedeeld door het K. N. M. I., geldig tot vrijdagavond. Dezelfde temperaturen. Veranderlijke bewolking met hier cn daar enige regen. Zwakke tot matige, later matige tot vrij krachtige ind. in hoofdzaak tus- sen zuid en oost. Weinig veran dering in temperatuur. ZUIDOOSTELIJKE WINÓ Terwij! zich boven Rusland onverminderd een krachtig hoge- drukgebied handhaaft, blijver» de barometerstanden boven rie Golf van Biscaje laag. In dit laatste gebied komen nu en dan storigen en fronten voor die dan op de flank van het genoemde luchtdrukmaximum in noorde lijke richting trekken. Zo werd er donderdagavond boven de Franse westkust een front aan getroffen dat daar vergezeld ging van regen en hier en daar onweer. Het ziet er naar uit dat dit front, hoewel het langzaam beweegt, vandaag dicht bij ons land zal komen, zodat er op enkele plaatsen wat regen kan vallen Inmiddels is van de oceaan af een nieuwe en tamelijk actieve depressie tot dichtbij Ierland gevorderd. De bijbehorende luchtdrukdalingen zullen zich over de Britse eilanden en de Noordzee uitbreiden zodat er bij ons later wat meer wind kan komen. Deze blijft echter uit zuidoostelijke richting waaien zodat het tamelijk zachte weer voortduurt.

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 1