Provinciaal nieuws Oó WEST-DUITSLAND KERKNIEUWS VOETBAL RGERLIJKE STA» Gemeente Teroettzefl T|7 Stsndstdf 27.50 S17 de Luzef 32.50 2 aardenburg i Lichtopstand op Zuiderhoofd inlfmuiden met springstof opgeruimé Grootste duwbak van Europa VAN DE SANDE HUIS Pagina 4 DE VRIJE ZEEUW Donderflag ,*5 oktober ïgg, J Donderdag 5 oVtoberl NIEUWE WEG VAN GOES NAAR NOORD-BEVELAND. De Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, heeft woensdagmiddag de nieuwe pro vinciale weg van Goes naar Noord-Beveland in gebruik ge steld. Deze nieuwe weg. die 9 km lang is, loopt over de dam in de Zandkreek en sluit op de nieuwe veerhaven bij Kats, die in mei van dit jaar in gebruik is geno men. Noord-Beveland heeft nu een tweede wegverbinding gekregen met de vaste wal. De opening van de weg over de Zandkreekdam in oktober van het vorig jaar bete kende dat Noord-Beveland een eerste wegverbinding kreeg. De nieuwe verbinding met hel vaste land geeft een nog snellere aan sluiting op het landelijke ver- keersnet. De weg geldt als de eerste autoweg van Zeeland. Het is er verboden te stoppen en om te draaien. De aanleg heeft ongeveer drie driekwart miljoen gulden gekost. Er is een hoofdrijbaan van zeven en een halve meter met aan weerszijden parellelwegen voor het langzame verkeer. Tijdens de bijeenkomst gisteren in Kats vroegen de burgemeester van de gemeente Kortgene, de heer A. A. Schuit, en de dijk graaf van het waterschap Noord Beveland, de heer M. W. van Arenthals, aandacht voor het we genstelsel op Noord-Beveland. De wegen op het voormalige eiland zijn volgens hen te smal en niet berekend op de grote verkeers stroom die daar thans verwerkt moet worden. TERNEUZEN Geslaagd. Bij het dinsdag in het Juliana- ziekenhuis gehouden exame 1 slaagden voor het diploma A zie kenverpleging mej. N. R. Buize, mej. S. M. Hamelink, mej. M. J Latumeten en mej. A. M. van Liere, allen werkzaam in het Juliana-ziekenhuis alhier. Het examen werd afgenomen door de geneesheer-directeur van het Juliana-ziekenhuis, chi rurg H. A. Boland, dr. D. Dorre- paal en de adjunct-directrice van het Juliana-ziekenhuis mej. H. J. Loef. in aanwezigheid van dokter Stevens, als Rijksgedeli- geerde. Z.V.IJ. heeft voor dit seizoen een select programma. Het bestuur van de Zeeuwse Volks-Universiteit, afdeling Ter- neuzen. heeft voor het seizoen 1961/1962 een met bijzondere zorg gekozen programma. De laatste jaren was de belangstel ling voor hetgeen de Z. V. U. te bieden had wel enigszins ver minderd en vooral de T.V. wordt hier ook als de grote concurrent beschouwd. Toch zou het jam mer zijn wanneer de belangstel ling zó zou verminderen dat de aktiviteiten zouden moeten wor den gestaakt. Vast en zeker zou men dan het gemis aan een aan tal uitvoeringen en lezingen van zeer goed gehalte betreuren. Daarom is het te hopen dat vele liefhebbers van goed toneel, op hoog peil staande muziekuitvoe ringen en lezingen zich vooral deze winter de moeite zullen ge troosten hierbij zoveel mogelijk aanwezig te zijn. Het Z. V. U.-bestuur ziet zich 5n Terneuzen voor een zeer speciale taak geplaatst. Het wordt steeds duidelijker dat Terneuzen een industriecentrum aan het worden is. De leefbaar heid van een dergelijke plaats wordt in hoge mate bepaald door het peil. waarop het cultu rele leven staat. De bewoners van Terneuzen en omgeving moeten daar evenwel daadwer kelijk aan meewerken. Een paar mensen kunnen dit niet. Niet alleen voor de volwasse nen, ook voor de jeugd der mid delbare scholen worden deze winter uitstekende voorstellin gen gebracht. Gelukkig toont een groot deel van de jeugd hiervoor »e» warme belangstel ling. Het winterprogramma van de Z. V. U. opent a.s. vrijdag 6 ok tober in het Concertgebouw met de opvoering van een blijspel in drie bedrijven van Curt Goetz „Ingeborg" door de toneelgroep Ensemble", waarin o.a. Ina van Faassen, Fien de la Mar en Ton van Duinhoven optreden. Zo staan er voor Terneuzen (en Axel) verscheidene toneel- en andere opvoeringen op het pro gramma. De muziekminnaars krijgen op 9 februari 1962 een concert door het Kunstmaan orkest en o.a. ook nog een op treden van Theo Olof (viool) en Willem Hielkema (piano). Ver volgens wordt door de heer H. van Dalen uit Oostburg een muziekcursus gegeven. R. K. Vrouwengilde opende het winterseizoen. In de gemeenschapszaal van de R. K. Jongensschool aan de Begoniastraat heeft de afdeling Terneuzen van het R. K. Vrou wengilde onder zeer grotte be langstelling van de leden, de eerste lezing van dit wintersei zoen gehouden. De presidente, mevr. Diköt- tervan Esch. richtte een speci aal welkomstwoord tot mevr. Steffa Wine, folkloriste, die over haar verblijf in Mexico vertelde, hierover een groot aantal fraaie dia's vertoonde, de typische, vaak duizenden jaren oude, volksmuziek deed horen en de even oude dansen uitvoerde. Mevr. Wine werd destijds door het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen in de gelegenheid gesteld dit land te bezoeken. Zij heeft zich in de eerste plaats tot de Mexicaanse mens gericht om op deze wijze de diepere gronden van zijn ge schiedenis en zijn oude en hedendaagse cultuur te begrij pen. Met heel veel aandacht heb ben de talrijke dames dit boei ende verhaal van mevr. Wine beluisterd en een beter inzicht gekregen in de toestanden van dit prachtige land vol onbegrij pelijke tegenstellingen. Uitstapje naar Den Haag. Ruim dertig dames hebben dinsdag j.l. onder leiding van mevr. C. VerlindeMaandag een bijzonder prettig reisje naar Den Haag gemaakt. Om kwart over zeven werd het sein tot vertrek gegeven. Aan de ..Zevenbergse Hoek" werd koffie gedronken. In Rot terdam werd 1' 2 uur gepauseerd. Om half één kwam het gezel schap te s Gravenhage aan. Op de Damesbeurs in Hout- rust" werd allereerst aandacht geschonken aan de bakdemon- straties, een altijd boeiend on derwerp voor de huisvrouw. Daarna werden de verschillende stands bezichtigd, o.a. het mo del van de 52 étages hoge wol kenkrabber, geheel van glas en plastic vervaardigd. Tot nu toe enig in de wereld. De modeshow was verrukke lijk en zeer aantrekkelijk ge maakt door zeer fraaie histori sche costumes, beschikbaar ge steld door de „Oasa d'Arte Fi- ore" uit Milaan. Vervolgens werd een bezoek gebracht aan het noviteitencen trum en aan een cabaretvoor stelling onder leiding van nie mand minder dan Alex de Haas. Om 5 uur moest, hoewel met veel spijt, het vertreksein wor den gegeven om terug naar Rot terdam te rijden ,waar het diner wachtte. Om bijna half elf kwamen de dames weer thuis van een reis waarvan zij wel ten zeerste ge noten hebben. Schoenenzaak firma Van der Sloot heropend. Na een grondige vernieuwing en modernisering heeft de firma Van der Sloot, Noordstraat 26, de zaak gisteren weer heropend, ofschoon er van een heropening in de eigenlijke zin van het woord geen sprake is, omdat, zij het enigszins provisorisch, de ver koop een zo normaal mogelijk verloop heeft gehad. Deze modernisering van één van de oudste zaken in haar branche van Terneuzen is voor de Noordstraat als winkelstraat en winkelcentrum een aanwinst. Het moderne front ziet er zeer aanrtekkelijk uit en geeft de be langstellende kijker een voor proefje van hetgeen binnen is te zien. Het is voor een winkelier na tuurlijk heel belangrijk dat hij. aangepast aan zijn artikelen, een passende sfeer in zijn zaak kan scheppen. Dit houdt dan in dat oude en nieuwe klanten graag bij hem komen kopen. Belangrijker daarbij is nog dat de zakenman beter in staat is, door de uitbrei ding van zijn zaak de aanwezige voorraden overzichtelijk en aan trekkelijk te étaleren. De winkel van do fa. Van der •Sloot is aanmerkelijk groter ge worden. met een prettig licht in terieur. modern aangekleed met gemakkelijke stoelen en banken en een warme, bijna huiselijk aandoende vloerbedekking. De fa. Van der Sloot heeft reeds vele jaren een uitstekende naam onder de talrijke klanten. Met deze modernisering zullen de relaties niet alleen verstevigd, maar ook uitgebreid worden. Fraaie bloemstukken en ge schenken getuigden van de vele goede wensen van vrienden en relaties. AXEL Benoeming. Met ingang \nn 16 oktober a.s. is benoemd tot .straatmaker oij de gemeente Axel, de heer W. K, van Broekhoven te Terneuzen. Propagiiiidaavond I*. I. T. Vorigs week hield het plaatse lijk comité van het Protestants Interkerkelijk Thuisfront een propaganda-avend in de Ned. Herv. k-rk. Als spreker was uit genodigd os. J. J. Poort, Herv. legerpredikant te Tilburg. De voorzitter, de heer J. Franeke, opende de avond met gebed en heette allen welkom in het bijzinder ds. Poort. Hij merk te op. dat het niet alleen voor de eerste keer maar ook nood zakelijk is, dat op deze wijze naa» naar buiten wordt getreden voor het P. I. T., ten behoeve van wie een kollekte zal worden gehou den van 9-14 oktober. Pro-Rege ontvangt van de opbrengst 60 :U voor de instandhouding van militaire tehuizen. Gezongen werd Ps 150 vs 1 en 3. Hierna sprak ds. Poort over de Protestantse geestelijke ver zorging onder ae militairen en wees in zijn causerie op de plaats van de dienstplichtige en de plaats van de legerpredikant. Hij zeide blij te zijn dat deze kans er is om de jongens van huis op te vargen in het mili taire tehuis. Deze gelegenheid wordt nu door bet rijk gegeven. De legerpredikant is geen predi kant van het leger maar predi kant in het leger, zo'n kans om apostolair werk te doen want één uur is voor de legerpredi kant dat hij godsdienstonderricht kan geven, waarbij ook het ge sprek met de militair mogelijk en van groot belang is. Zo is het mogelijk als ze van huis en kerk zijn hun toch het Evangelie van Jezus Christus te brengen. Ook moet de kerkelijke gemeente hen dragen in het per soonlijk gebed. Ds. Poort eindigde met de woorden: „Breng de jongens het Evangelie, maar doe dat ook, man.'' Hierna zong het Hervormd Kerkkoor enkele liederen. In het slotwoord zei ds. A. van Leeu wen, Geref. predikant, nog ds. Poort te moeten bedanken om dat er geen woord Frans of Duits bij was. maar ons zeer heeft geboeid. Een volgende keer wat meer belangstelling. Hij wenste hem veel goeds toe bij deze zegenrijke arbeid onder de militairen. Na nog gewezen e hebben op dt: P. I. T.-kollekte volgende week en aanwezigen, koor en kerkbestuur te bedan ken, sloot ds. Van Leeuwen deze mooie avond met gebed. Tenslotte werden nog 2 cou pletten van Het Wilhelmus ge zongen. i rlncinn- f lomo nenn 1 Vergadering Gemeenteraad Bij de ingekomen stukken be vond zich een schrijven over de subsidiëring aan plaatselijke mu ziekgezelschappen. Deze subsidie zou afhankelijk gesteld moeten worden van de klasse, waarn deze gezelschappen spelen. De raad besloot evenwel niet af te wijken van het plaatselijk ge bruik. omdat zulk een fanfare het ene jaar in een andere klas se kan uitkomen dan het vorige. De eerste summiere gegevens zijn binnengekomen over de nieu we financiële verhoudingswet. Daardoor zal het niet mogelijk zijn de begroting eerder in open bare behandeling te nemen dan in november. De plaatselijke middenstand kreeg ontheffing van de winkelsluitingswet voor bepaalde uren en dagen. De heer E. Lansu merkte op, dat de middenstand alhier wei nig doet om de verkoopacties aantrekkelijk te maken. Behoudens goedkeuring van Ged. Staten zal een vijftal nood woningen te Eede verkocht wor den aan de Gebr. De Witte te Westkapelle voor 910. Na af braak moet de grond opgeleverd worden na verwijdering van fun dering. Op een vraög van de heer E. Lansu antwoordde de voorzitter, dat ook de ingezetenen in aan merking komen voor deze sloop, maar de ervaring wijst uit, dat men er niet voor inschrijft. De Vereniging voor Veilig Ver keer kreeg een eenmalige subsi die van 25. Het bevolkingsregis ter zal worden gemechaniseerd volgens een modern ponskaarten systeem. De eerste aanschaf hiervan kost ongeveer ƒ1000 en de toepassingsmogelijkheden be dragen circa 300 per jaar. Aan neming van dit voorstel beteken de tevens, dat men in de hele gemeente zal moeten overgaan tot een nieuwe huisnummering. Dit komt de volgende raadsver gadering in behandeling. Aan de heer J. J- Rosseel werd verzocht contact op te nemen met de secretarie over de moge lijke toepassing van historische namen. Financiële medewerking voor woningverbetering werd toege staan aan Rich. Moens. De pre mie van het Rijk bedraagt 100 en die van de gemeente 50. De cumulatie-aftrek voor de secretaris-ontvanger werd be paald op 38 pet. inplaats van de gebruikelijke 40 pet. De heer Riickaert voelde er veel voor om met de raad eens op excursie j te gaan. Niet naar Amerika, zoais de burgemeester, maar wat dichter in de buurt. De voorzitter antwoordde, dat het college zich aanbevolen houdt voor suggesties in deze richting. Opgravingen. De opgravingen in Aardenburg brengen steeds nieuwe vondsten te voorschijn. Zo is men thans ge stuit op Romeinse en middel eeuwse afvalputten, die een groot aantal aardewerkrestanten be vatten en die een interessant beeld geven over dc bevolkings periode van die tijd. Het meeste schadigd. maar het wordt onmid dellijk in deskundige handen ge- aardewerk is echter zwaar be geven. Men hoopt op deze wijze een gaaf geheel te krijgen. Een grote moeilijkheid is wel de toestand van het museum. Dit is door de vele aanwinsten van de laatste tijd veel te klein -'worden. SAS VAN GENT. Mist was oorzaak van aanrij dingen. Woensdagochtend veroorzaakte de dichte mist in de omgeving van de Zandstraat en Driekwart een tweetal aanrijdingen. Omstreeks kwart over zeven reed de vrachtautobestuurder J. M. uit Philippine van Sas van Gent naar Driekwart over de rijksweg. Aan Driekwart geko men stopte de heer M. om daar na linksaf te slaan de Zandstraat in. Achter de vrachtauto reed met een vrij grote snelheid de motorrijder G. K. uit Sas van Gent. Door de dichte mist merkte de heer H. de stilstaande vracht auto niet en reed pardoes achter tegen de vrachtauto op. De heer H. liep slechts lichte verwondingen op en kon zich thuis door een dokter laten ver zorgen. De motor had zeer zware materiële schade, terwijl de vrachtauto slechts licht bescha digd werd. Even later had iets verderop in dc Zandstraat een soortgelijk on geval plaats tussen een tractor met aanhangwagen en een Bel gische personenauto. De tractor- bestuurder P. I. V. uit Biervliet reed in de Zandstraat en onder vond vee] hinder van de mist. waarbij ook zijn voorruit besla gen raakte. Om dit euvel te ver helpen. stopte de heer _V. zijn tractor. De achterop komende personenauto, bestuurd door de heer W. G. M. D. uit Eeklo IB. bemerkte door de dichte mist de stilstaande tractor met aanhang wagen niet en schoof met zijn auto ruim één meter onder de aanhangwagen. De heer D. kwam met de schrik vrij. maar zijn auto werd zeer zwaar beschadigd. STOPPELDIJK Schutters maakten uitstapje. De plaatselijke schutterssocië- teit en enkele schutters uit de omgeving maakten een uitstapje naar Doorn. Daartoe uitgenodigd door een relatie van één de sociëteitsleden gaven de schut ters daar een Demonstratie van hun kunnen. Aangezien in Doorn de handboogsport niet wordt be oefend, werd ran huis uit een wip meegenomen. De pijlen heb ben in die vreemde omgeving danig gesnord en de Vlaamse leut vierde hoogtij. Deze gezel lige stemming duurde voort tot bij de thuiskomst, die pas kwam na een ncel lange en goed ge slaagde dag. Verdere ontruiming van grensgebieden in Oost-Duitsland Volgens automobilisten, die over de door Oostduits gebied lopende autoweg uit Hamburg in West-Berlijn zijn aangeko- mben, is op het ogenblik de ont ruiming van het Oostduitse grensgebied bij Boitzenburg in volle gang. Verscheidene auto mobilisten rapporteerden aan de West.berlijnse politie dinsdag middag en -avond grote kolon- nes met huisraad beladen vracht auto's te hebben gezien, die in oostelijke richting reden. Ook grote kudden schapen en geiten werden in oostelijke richting gedreven. Het verkeer op dc autoweg werd tijdelijk omgeleid. Dinsdag: is in Dordrecht, bij de werf ,,De Biesbosch" de groot ste duwbak van Europa te water gelaten. Zoals reeds gemeld, is deze bak gebouwd voor rekening van de Ovet te Terneuzen. ELEKTRICITEITSSTORING IN VOORBURG Een derde deel van Voorburg heeft gisteravond een halfuur zon der electriciteit gezeten. Oorzaak was het sneuvelen van een scha kelaar in een 10.000-volt leiding. De officiële woordvoerder van de Westduitse regering, Von Eckardt, heeft verklaard dat de Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken Rusk zijn Sow- jet-ambtgenoot Gromyko geen concessies heeft geboden die „van invloed zijn op belangrijke aspecten van onze buitenlandse politiekZoals bekend hebben Rusk en Gromyko dc afgelopen weken in New York meermalen gesproken over een basis voor onderhandelingen over Duits land en 3erlijn. De belangrijkste elementen van de Westduitse buitenlandse politiek zijn volgens dc West duitse woordvoerder: Handhaving van dc hui dige status van Berlijn. De Ver enigde Staten „hebben zelfs niet laten doorschemeren" dat zij bereid zijn tot concessies die de huidige status aantasten. De verplichting van de Westelijke landen, te streven naar hereniging van Duitsland. Geen bespreking of erken ning van de Oder-Neissegrens tof Duitsland is herenigd of tot „ernstig wordt onderhandeld" over hereniging. Dé Westelijke mogendheden delen dit stand punt, aldus Von Eckardt. De banden met de Navo. „In Washington noch Londen, en zeer zeker niet in Parijs", be raadt men zich over de grond beginselen van de Navo-politiek. HERVORMDEN EN GEREFORMEERDEN GAAN SAMENWERKEN OP HET TERREIN VAN DE GEZINSZORG EN HET MAATSCHAPPELIJK WERK Onlangs werd een begin ge maakt met de samenwerking 'jp Hervormd en Gereformeerd ter rein t.a.v. de gezinszorg en het maatschappelijk werk. dat tot voor kort alléén van Hervormde zijde in Oost Zoeuws-Vlaanderen werd georganiseerd, door de diaconie°n van alle daar aan wezige gemeenten. Sinds lange re tijd werden onderhandelingen gevoerd om dit werk op bredere basis te brengen; en deze samen- sprekingen worden onlangs be kroond door het passeren van een stichtingsacte, waarbij een fusie werd aar.gegaaji tussen dc „Classical? Commissie voor dc Kerkelijke. Gezinszorg in Oöst Zeeuws-h-Vlaancteren der Ned. Herv. Kerk" enerzijds, en ander zijds: De diaconieën dér Gerefor meerde Kerken in Oost Zeeuws- Vlaanderenonder de nieuwe benaming: Protestants Christe lijke Stichting voor Maatschap pelijk Werk in Oost Zeeuwsch- Vlaanderen". terwijl in de statu ten de samenwerking met ando re Protestants» gemeenschappen is opengelaten In dienst der stichting zijn thans twee maatschappelijke werksters: mej. A. G. Didden;. Kanaalzirht 12, Sluiskil, en mej. M. van Wijck, Lange Kerkstraat 18. Terneuzen. Het secretariaat berust bij ds. A. J. Verbeek. Dr. Leenhouts- straat 46, Hoek. „Arheiclsopvoeding in Oost-Duitsland Volgens het anti-communisti sche informatiebuerau „West" in West-Berlijn, zal dc door de Oostduitse regering op 24 augus tus j.l. uitgevaardigde verorde ning waarbij iedere burger ver plicht kan worden tot „arbeids- opvoeding met beperkte be wegingsvrijheid". ook worden opgenomen in het nieuwe wet boek van strafrecht, dat sinds enige tijd in voorbereiding] is. De Oostduitse, vrouwelijke, minister van Justitie, dr. Hilde Benjamin, noemde deze maat regel een verdere ontwikkeling van het socialistische recht. BELGIE—ZWEDEN 0—2 Zweden heeft woensdagavond in het Heyselstadion te Brussel een overwinning met 20 (rust 00) behaald op België in een wedstrijd voor groep 1 van de Europese zóne in het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal 1962. Na deze wedstrijd is de stand in deze groep, waar voor alleen nog moet worden 'gespeeld op 29 oktober a.s. de wedstrijd ZwitserlandZweden (de Zweden wonnen do eersie ontmoeting met 4—0), als volgt: Zweden 3 3 0 0 8—0 6 Zwitserland 3 2 0 1 6—7 4 België 4 0 0 4 3—10 0 DE SPORTTOTO Woensdagmiddag om twaalf uur hadden zich twee deelnemers aan dc Sporttoto van zondag ge meld met dertien goede uitsla gen. De tweede prijs wordt ge deeld door 60 deelnemers, die twaalf uitslagen goed hadden ingevuld. Onder hen is er een met twee goede rijtjes. Voor de extra prijs van de vijf gelijke spelen kwamen 427' mel dingen binnen, ook hierbij was iemand, die fv/ee kolommen juist had ingevuld. Dinsdag is de lichtopstand op lm uiteinde van het zuiderhoofd ir IJmuiden door middel vu springstoffen verwijderd. Hel hoofd zal voorlopig 250 metei i worden ingekort in verband met verruiming van de havenmon. ding. Foto: Na de ontploffingen, wi). ke het havenlicht deden vailtg, alleen de stenen voeten stun nog temidden van het verpul. verde beton. nm DU AXEL. TWEE JONGENS GEWOND I DOOR SPELEN MET VUURWERK. Woensdagmiddag zijn In Err, men twee jongens van acht jar Albert Heuving en Edwin Hoek stra door een ontploffing ernsti; aan hun handen gewond, Bi jongens staken een staaf, al komstig van een vuurwerk. i< brand, die daarna tot ontploffi»; kwam. Ze zijn in een ziekenhuis opgt. nomen. Geboorten: 13 sepl. Jozias, 11 van Pieter Bakker en Christina Debora Hamelink (Irenestraat. 35 19 sepl. Maatje, <i. van Gijsbref Koekkoek en Cornelia Jolim Hoogstraate Zaaldijk M 59). 2C sepl. Janny Cornelia, d. van Ja» Hamelink en Anna Dieleman iKt- naflftade '1Ö8). 22 sept. Nè*>. Jöhanna. d. van Picler .Tacotaü I Sol en Catharina Christina van Tatenhove (Robertstr. 43). Huwelijksaangiften: 6 sept. Ra phael Clement Laurent Gijsel 'van I Westdorpe), 22 j., jm. en Dymphi- na Johanna Maria Lippens, 21 j jd. 8 sept. Willy Jan Verlinde 'van Terneuzen), 19 j„ jm. en Marintt» Paulina Alfonsina Koevoets, IS j. jd. 25 sept. Benny Alfred Hen- riette Vcrvact, 24 j„ jm. en Maria Mathilda Augusta de Schepper, 21 j-. jd. Huwelijksvoltrekkingen: 7 sept. Arnold Petrus Maas 'van Bier vliet), 25 j.. jm. en Annie Maria Aioijs Valent, 24 j„ jd. Abraham Jozias Haak ivan Zaamslag'. 21 j., jm. en Helena de Regt, 20 j., jd. 1-i sept. Abraham Bastiaan Die leman, 26 j„ jm. en Wilhelmina Maria de Jonge. 22 j.,.jd. Leendert Abraham Vinke (van Sint Maar tensdijk), 22 j„ jm. en Sara Maria Dieleman. 20 j„ jd. 19 sept. Regi nald Adolf Ernie! Marie Thomaf (van Hoofdplaat), 26 j.. jm, en Maria Alma de Waal, 19 j„ jd. 2! sept. Raphael Clement Lauren! Gijsel (van Westdorpe). 22 j., .ira-1 en Dymphina Johanna Maria Lip- pens, 21 j„ jd. Willy .Tan Verlind' I 'van Terneuzen), 19 j„ jm. Mariette Paulina Alfonsina Koe voets, IS j„ jd. Overlijden: 23 sepl. Franc»® Adolf van Arenthals. 27 j„ z. vjl Adolf Krijn van Arenthals en Ml ria Dieleman. 30 sept. Louisa Cr nelia van Daalen, 88 j„ geh. ge» met Alouisius Penguet. HOEK. Geboorten: 4 sept. Sjaak Pit1'' Theophilus, z. van Izaak G. Plelil' en Marianne M. E. Meer ten! sept. Benjamin, z. van Leende'1 Dieleman en Suzanna de Putt"- 29 sept. Jacoba Maria, d. van -'8n de Jonge en Tanneke M. Die'6' man. Overlijden: 11 sept. .Tanndtje Cornoelje, 80 j„ d. van Izak Cc- noelje en Martina Last (won. lf Oud-Vossemeer). DRANKWET Staatsblad 1931, no. 476. Ingevolge artikel 45. juncto ar- tike] 16 van dc Drankwet Stbld 1931. no. 476. brengen wij tri openbare kennis, dat bij ons 15 ingekomen een verzoek om een verlof A van: Vet, Leendert Cornells, wonende Joh. Vermeerstraat lo- alhier, voor de iabriekskantine van het montage atelier van ae Meterfabriek aan de Industrie weg. alhier. Binnen twee weken, nadat deze bekendmaking is geschiedt, kan ieder tpgen het verlenen van het verlof schriftelijk bezwaren in dienen bij ons college. Terneuzen, 5 oktober 1961. Burgemeester en Wethouders van Terneuzen, H. RIJPSTRA, Voorzitter. A. J. DEES, Secretaris. Mogen «ij u voor stellen: de Psrker 17. jongste telg uit het roemruchte geslicht der Psrker vulpennen» D eze nieuwe, elegsnte e ctestie bezit een in- f gebouwde gouden pen I met Elecuo Polished penpunt. [(met blsnkmetelen 1 dop) U kunt hem blksktn e» pribtren bij: Boekhandel Red nh] Lhl-HEbmoMP,

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 4