PRETTIGE WASDAG Nasser verbreekt betrekkingen met Jordanië en Turkije Aanval op Amerikaanse diplomatie SÜN._ V erkeer songe val veroorzaakte kettingbotsing nabij Barneveld Uitslag enquête over besteding vrije zaterdag De gebeurtenissen in Syrië Britse pers over Nederlands voorstel inzake Nieuw-Guinea KOFFIE HOE OOK GEZET.. ALTIJD BETER MET BUISMAN HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN tg 30 september '<=>j OersterK. Soeoel. En... Sanitized® om voeten gezond te houden. SupraSolid zool met 6 maanden schriftelijke garan tie. Moderne, sterke Robinsons. zwart an diverse modekleuren. SCHOENEN EN .I NE LEDERWAREN (ordstraat 43 50, tel. 'J21IJ kfdpling Baby-artileelen 1 Alleen: Vlooswijkstraat 5 Tel. 2404 - 2428 en hoek Noordstraat v/h pant! Borghstijn TERNE L'ZEN Frankerine bil abonnement; Temeuzen Directeur-Hoofdredacteur 1. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Administratie-adres: Smidswa] Telefoon 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,— per kwartaal; pel maand ƒ2.-: per week 48 ct. Losse nrs 9 et MAANDAG 2 OKTOBER 1961 17e Jaargang Nr 5410 Verschijnt dagelijks Uitgaefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande te Temeuzen Advertentieprijs pei mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handel» advertenties): 5 regels ƒ1,Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. President Nasser heeft beslo ten de diplomatieke betrekkingen met Jordanië en Turkije te ver breken wegens hun „vijandige houding jegens de V. A. R. en het Arabische nationalisme". Dit heelt radio-Cairo zondag bekend gemaakt. Jordanië en Turkije hebben het nieuwe bewind in Syrië er kend. De Syrische regering heeft verzocht, opnieuw als lid van de Verenigde Naties te worden toegelaten. Syrië is tot 1953, vóór de unie me. Egypte, lid ge weest van de V. N.) Het Syrische leger heeft bur gers verboden wapens in hun bezit te hebben. In een commu niqué wordt gezegd dat alle wa pens moeten worden ingeleverd. De minister van Binnenlandse Zaken, dr. Koewatly, hgeft ver klaard dat alle centra en bureaus die burgers moesten bespione ren worden gesloten. Er waren aanzienlijke sommen voor hun werk besteed, aldus de minister. In Beiroet is uit betrouwbare diplomatieke bron vernomen dat kolonel Serradj, Syrië's voormalige „sterke man", die onlangs als vice- 'president van de V. A. R. aftrad, is vrijgelaten nadat hij enige uren in Damascus was vastgehouden. Hij is naar zijn woning in Hama, Midden- Syrië, gezonden. Van officiële zijde te Damas cus is echter ontkend, dat Ser radj zou zijn aangehouden. „Ko lonel Serradj leeft als eenvoudig burger in vrijheid te Damascus", zo werd hieraan toegevoegd. Volgens radio-Damascus is generaal Abdel Karim Zahred- din benoemd als opperbevelheb ber van de strijdkrachten in de ..Arabische Syrische republiek". De benoeming is gedaan door het „hoge revolutionaire com mando van de strijdkrachten" en geldt met terugwerkende kracht tot donderdag j.l., toen de staats greep in Syrië werd uigevoerd. Generaal Zahreddin is buiten Syrië niet bekend. In Damascus zijn zondag beto gingen tegen het nieuwe bewind in Syrië gehouden. Met het oog hierop heelt het „Arabisch Syri sche revolutionaire opperbevel" bepaald, dat de universiteiten van Damascus en Aleppo, als mede alle openbare en particulie re scholen tot nader order ge sloten zullen zijn. In een communiqué dat zon dagochtend door radio-Damas cus werd omgeroepen, werd de activiteit veroordeeld van „des tructieve elementen, die zich on der de vreugdebetogingen van de bevolking hébben gemengd en hebben getracht daaraan een andere richting te geven". .Huurlingen die niet onder daan van de Arabische Syrische republiek zijn. maar buitenlan ders en vluchtelingen hebben 'n aanslag op de veiligheid van de staat willen plegen", aldus het communiqué. Naar aanleiding van deze ma nifestaties is het voortaan elke vreemdeling of vluchteling ver boden aan openbare betogingen deel te nemen, op straffe van uitwijzing. Volgens waarnemers wordt 'n het communiqué ener zijds gedoeld op de Egyptenaren die zich in Syrië bevinden, en anderzijds op de politieke vluch telingen uit Jordanië, Irak, Pa lestina en Saoedi-Arabië, die rechtstreeks beïnvloed zijn door Nassers propaganda. EGYPTENAREN UIT SYRIË In een zaterdagavond .1-1. te Damascus uitgegeven officiële bekendmaking is meegedeeld, dut alle Egyptische militairen en bur ger-ambtenaren zich hedenoch tend bij het hoofdkwartier van het Syrische leger moeten mel den. Zij zulïen naar Egypte wor den teruggezonden. Alle andere Egyptenaren moe ten zich bij de militaire bevelheb ber in het gezied waar zij wonen melden. Op niel-nakoming van deze meldingsplicht staat straf. Voorts is bepaald dat alle Egyptische vrouwelijke employés en haar gezinsleden binnenshuis moeten blijven tot de tijd is aan gebroken, waarop zij Syrië zullen veriaten. De „Chicago Tribune" meent dat er binnen niet al te lange tijd wellicht geen Berlijn meer zal zijn om nog over te onder handelen en stelt de Amerikaan se diplomatie hiervoor verant woordelijk. Een week geleden legde gene raal Clay een verklaring af die neerkwam op een aanbod tot erkenning van de Oostduitse re gering en aanvaarding van haar recht om Berlijn „te wurgen". Hieraan voegde senator Hum phrey in Rome toe dat de Ameri kaanse regering het voorstel om de Oder-Neisselinie als grens tussen Oost-Duitsland en Polen te aanvaarden in welwillende overweging heeft genomen. Dit betekent, dat wij akkoord gaan met Ruslands roof van Pools gebied. Zowel generaal Clay als sena- De Britse „Guardian" vindt het moeilijk om enthousiast te worden over het voorstel van Nederland om zijn bevoegd heden in West-Nieuw-Guinea over te dragen aan een organi satie van de Verenigde Naties. Maar een simpele overdracht van het gebied aan Indonesië, zoals vorige week nog door Soe- ufJa igeëist is' is vo'gens dit blad al evenmin aanlokkelijk. ■J?e Nederlandse regering heeft zichzelf de moeilijkheden op de hals gehaald, toen zij voor namelijk om redenen van bin nenlandse partijpolitiek West- Nieuw-Guinea uitsloot van het gebied dat aan de regering van president Soekarno is overge dragen. Vele leden van de V N zullen het waarschijnlijk onbil lijk achten om nu maar te ver wachten dat de volkerenorgani satie de „last van de boetedoe ning" op zich neemt, aldus de „Guardian". Het meent echter dat men maar moeilijk kan geloven dat de inwoners van West-Nieuw- Gir.nea onder de regering van Indonesië beter af zullen zijn dar onder het Nederlandse be- wmd, want de Indonesische re- cering heeft zich tot nu toe niet erg bekwaam getoond in het be sturen van het volk dat al onder haar bewind leeft. Vooralsnog was er geen proef genomen met de V. N. als be heerder van koloniën en onge dekt zullen vele leden van de volkerenorganisatie niet wil- fen dat men hiermee een begin maakt. Men kan de V.N. niet v ragen de verantwoordelijkheid voor West-Nieuw-Guinea op zich te nemen vóórdat de twee meest belanghebbende partijen Nederland en Indonesië vif w bu,de bereid zÜn- En als 2L hierover eens kunnen worden dan wordt het vraagstuk in elk geval opgelost, aldus de „Guardian". De „Times" van vrijdag noemt de Nederlandse stap in de Ver. Naties over Nieuw-Guinea „een royaal aanbod en zonder prece dent". In een redelijke wereld aldus het blad zou het de op lossing behoren te brengen na een koppig prestige-gekrakeel, dat Nederland en Indonesië ver deeld heeft gehouden sinds 12 jaar geleden Indonesia onafhan kelijk is geworden. Jaar op jaar zijn in de groepering der Afro- Aziatische landen met de steun derlandse egendommen „overge- resoluties aangenomen dat Wes telijk Nieuw-Guinea aan Indone sië moest worden overgedragen, zonder dat dit in de Ver. Naties de vereiste tweederde meerder heid kon halen. Hun zaak staat dan ook niet sterk. Zelfs de leer stellige bestrijding van Europees kolonialisme levert nauwelijks een rechtvaardiging op voor de vervanging van de ene vreemde regering door een andere. De Indonesiërs hebben de Ne- van de communistische wereld nomen", de in het land gebleven Nederlanders het leven onmoge lijk gemaakt, de Nederlandse scheepvaart in de Archipel ver boden en de diplomatieke betrek kingen met Nederland verbro ken. Aan de andere kant zijn de Nederlanders met een stap als zij thans in de Ver. Naties deden nogal laat gekomen. De neutrale medestanders van Indonesië en Rusland en zijn satellieten zul len nu wel blijven bij hun me ning over deze kwestie, maar evengoed is dit onlogisch. Het zou jammer zijn als wat Neder land voorstelt, in de kiem zou worden gesmoord omdat het te laat is gekomen, aldus de „Ti mes". tor Humphrey kunnen be schouwd worden als officiële woordvoerders van de Ameri kaanse regering, aldus de „Chi cago Tribune". Generaal Clay is in zijn kwaliteit van ambassa deur in Berlijn en Humphrey in zijn kwaliteit van senator, die zich richt tot een conferentie van particulieren uit communis tische en niet-communistische landen. Generaal Clay heeft al ver klaard dat men hem verkeerd begrepen heeft. Waarschijnlijk zal Humphrey ook een derge lijke verklaring afleggen. Maar ons lijkt het waarschijnlijker, aldus het blad, dat hun verkla ringen door Washington zijn in gegeven en dat Clay en Hum phrey precies het standpunt hebben weergegeven, dat onze regering bij mogelijke onder handelingen met Rusland zal innemen. Maar men kan niets winnen met concessies zonder strijd, die gedaan worden vóór de onder handelingen zelfs begonnen zijn. Op die manier zal Chroesjtsjef steeds meer gaan vragen en minder teruggeven dan hij an ders misschien gedaan zou heb ben. De Duitsers zelf twijfelen niet aan de betekenis van de verkla ringen. De vlucht uit West-Ber- iijn is al begonnen. De „New York Herald Tribune" meldde dat er per week al zo'n 2.000 mensen de wijk uit West-Berlijn nemen. Hoe meer men hoort van de Clays en Humphreys, des te zekerder wordt het dat deze vlucht enorme afmetingen zal gaan aannemen. Binnen niet al te lange tijd zal er misschien geen Berlijn meer zijn om over te onderhandelen. En dit heb ben wij dan te danken aan de diplomatie die nu door Washing ton bedreven wordt. De formule is: sta alles af, vraag niets, ont moedig je vrienden, bemoedig je tegenstanders en verwacht het ergste, zo besluit de „Chicago Tribune". Laatste Franse militaire enclave in Marokko ontruimd. De laatste Franse enclave in Marokko, de luchtbasis van Ma- rakesj, is zaterdag aan de Ma rokkaanse autoriteiten overge dragen. De ontruiming geschied de op grond van een vorig jaar gesloten akkoord. Er bevinden zich thans geen autonome Fran se strijdkrachten meer in Ma rokko. De Franse instructeurs en technici zullen blijven helpen bij de opleiding van piloten voor de Marokkaanse luchtmacht. Dit wapen telt thans 550 officieren en manschappen, die over een klein aantal vliegtuigen beschik ken, waaronder veertien straal jagers van het type Mig, die de Sowjet-Unie vorig jaar heeft ge schonken. De basis komt onder leiding van de 26-jarige Marok kaanse luitenant Agisoel, die in Frankrijk is opgeleid. toonaangevend voor moderne coiffures. de betere toiletartikelen, par fumerie, cosmetica, blijvende verwijdering van overtollige haargroei. ARRESTATIES IN LIBERIA In Monrovia is officieel be kendgemaakt, dat naar aanlei ding van het dezer dagen ont dekte communistische komplot om de regering in Liberia om ver te werpen, 'dertien mensen zijn aangehouden. Onder hen bevindt zich de leider van de communistische jeugdorganisa tie, Appleton, wie onlangs een beurs aan de ..vriendschapsuni versiteit" te Moskou werd aan geboden, Volgens de onder-minister van Justitie wordt aangenomen, dat het aandeel van buitenlanders in het komplot groter is dan aanvankelijk werd gedacht. Mo gelijk waren functionarissen van drie ambassades, waaronder die van Ghana, bij het komplot be trokken. Voorts zou de Sowjet- ambassadeur in Guinea contact hebben gehad met Bracewell, die in verband met de samen zwering door de politie wordt gezocht. DEENSE LEGER LIGT IEDER JAAR DRIE WEKEN LAM Het onafhankelijke Deense blad „Information" heeft dins dag geschreven dat het Deense leger ieder jaar drie weken lam ligt. Denemarken ligt dan open voor iedereen die een invasie wil plegen. „Wie Denemarken wil binnenvallc a moet tijdens de suikerbietenoogst komen, wan neer de soldaten zijn uitgeleend voor het werk op het land", al dus het blad. „Ieder jaar worden alle regelingen met betrekking tot het handhaven van verdedi gingsstrijdkrachten opzij gezet, de legerplaatsen worden slechts door enige speciale eenheden be volkt, die bestaan uit officieren en manschappen die niet eens 'n bietenmes kunnen hanteren". „De paraatheid van het leger is zodanig, dat ongeveer drie tot acht uur nodig zijn om de troe pen te verzamelen en voor de strijd uit te rusten ongeveer de tijd die een invasiemacht no dig heeft om aan land te komen en er zich te nestelen". Eén dode en drie zwaar gewonden. Zaterdagavond is op de rijks weg AmersfoortApeldoorn, ter hoogte van de kruising met de weg NijkerkBarneveld, ee.i kleine personenauto frontaal in botsing gekomen met een vracht auto. Zeven andere auto's, die de botsing vermoedelijk niet snel snel genoeg opmerkten, reden op de wrakstukken in. JHet ongeluk gebeurde om on geveer negen uur. Een uit de richting Apeldoorn komende per sonenauto bestuurd door de heer B. uit Barneveld, wilde rechtsaf een inrit inrijden. Hij was echter te ver doorgereden. Toen hij ach teruit reed, kwam hij in botsing met een eveneens uit de richting Apeldoorn komende prsonenauto De auto's die licht beschadigd waren, bleven op de weg staan in afwachting van de komst van de politie. Omwonenden hadden inmiddels een rode lamp ter waarschuwing op de weg ge plaatst. Ondanks dit licht reed 'n vrachtauto, bestuurd door een Spakenburgse vishandelaar, met grote snelheid door. De vracht auto botste eerst op de twee per sonenauto's en vervolgens fron- aal tegen een uit de richting Amersfoort komende kleine per sonenauto met vier inzittenden. Deze wagen werd volkomen ver- Bij eenkomst ministers van Buitenlandse Zaken Warschau Pactlanden Uit gewoonlijk welingelichte communistische bronnen in Lon den is vernomen, dat de minis ters van Buitenlandse Zaken van de landen van het verdrag van Warschau van plan zijn in november bijeen te komen om aanbevelingen voor hun regerin gen op te stellen aangaande het verdere verloop van de Berlijnse crisis. Als tegen november duidelijk' zou zijn geworden, dat het Wes ten bereid is over een Duits vre desverdrag en een vrije stad West-Berlijn te onderhandelen, zouden de minister voorstellen, dat een vredesconferentie over Duitsland laat in december twee of drie maanden wordt uitge steld. Maar als tegen november geen onderhandelingen tussen Oost en West op touw zijn ge zet, zouden de ministers er bij hun regeringen op aandringen, aan het eind van het jaar een vredesconferentie te houden om een afzonderlijk vredesverdrag met Oost-Duitsland te tekenen. In genoemde kringen is ervoor gewaarschuwd, dat de Westelij ke mogendheden zouden kunnen menen de ondertekening van een Oostduits vredesverdrag op de lange baan te kunnen schui ven door onderhandelingen te beginnen. Als Oost en West erin zouden slagen tot een overeen komst over een vrije stad West- Berlijn te komen, zou de Weste lijke toegang tot West-Berlijn waarschijnlijk gewaarborgd kun nen worden. Maar de communis tische landen zouden bezoeken van leden van de Westduitse re gering aan West-Berlijn niet toe staan. „De tijdsbesteding van het Phi- lipspersoneel op de vrije zater dag geeft geen reden tot bezorgd heid. Zoals het zich thans laat aanzien is er derhalve geen direc te noodzaak van de kant van de onderneming voorzieningen te treffen op dit gebied". Dit zijn, aldus een artikel in het jongste nummer van de iPhilipskoerier, de voornaamste conclusies uit de enquête, die het Nederlands In stituut voor Publieke Opinie (NIPO) in het voorjaar van 1961 op verzoek van Philips onder 1200 employés heeft gehouden, om een inzicht te krijgen op welke wijze de verschillende ca tegorieën werknemers hun vrije zaterdag besteden. Van de ondervraagden geeft 73 procent de voorkeur aan de vrije zaterdag in plaats van een loons verhoging van zes procent of b.v. veertien dagen extra vakan tie. Er bleek een opmerkelijk verschil te zijn tussen Eindhoven en de spreidingsplaatsen. Iin Eindhoven was 68 procent voor stander van de vrije zaterdag, in de spreiding 76 procent. Veel opvallender wordt in het artikel de afwijkende mening on der de hogere beambten in Eind hoven genoemd. Slechts 59 pro cent van hen heeft een uitgespro ken positieve waardering voor de vrije zaterdag. In de spreiding was dat 80 pet. Voorts kwam tot uiting dat het aantal personen, dat de vrije zaterdag gebruikt voor bijverdiensten, niet over dreven groot is. Winkelen blijkt de belangrijkste activiteit. Di rect daarna komt het helpen in de huishouding. Tuinieren blijkt in vrijwel alle categorieën een zeer belangrijke tijdpassering. Vervolgens het wassen van de auto en het repareren en onder houden van rijdend materiaal. Op de vijfde plaats komen aller lei „doe het zelf" activiteiten. De zaterdagavond is meer uit gaansavond geworden en men gaat vaak later naar bed. Som migen hebben „wekelijkse bad" verschoven naar vrijdag. Voorts is gebleken dat de sportvereni gingen zich veelal nog niet aan de nieuwe situatie hebben aange past. Er zijn, aldus het artikel, nog maar weinig verenigingen, die hun activiteiten op de zater dag ontplooien. nield. Van de vier ernstig ge wonden overleed later in het zie kenhuis de 48-jarige heer H. B uit Overveen. Zijn vrouw en zijn dochters van 15 en 18 jaar oud, worden in een ziekenhuis in Amersfoort verpleegd. Van alle drie is de toestand zorgwekkend Eén van de twee personen auto's werd door de botsing van de weg geslingerd en kwam ii een sloot terecht. Binnen het half uur na deze botsing deed zich ter plaatse een kettingbotsing voor, waarbij zeven auto's zwaar werden beschadigd. Enkele per sonen liepen hierbij lichte ver wondingen op. EEN DODE EN 5 GEWONDEN BIJ VERKEERSONGELUK Een dode en vijf gewonden was de trieste balans van een ernstig verkeersongeluk, dat gistermid dag even over vijf plaats vond op rijksweg 13 van Den Haag naai Rotterdam, ter hoogte van het viaduct bij de luchthaven Rotter dam. Een kleine personenauto, die uit de richting Delft kwam, slip te daar bij een snelheid van 120 km per uur, vloog over de mid denberm op het andere drukke weggedeelte, ramde daar op de middelste van de drie rijstroken een auto uit de richting Rotter dam en werd tenslotte met een enorme klap op de parkeerstrook naast de weg gesmeten met de wielen in de lucht. De wagen heeft daarbij een grillige curve door de lucht gemaakt. De gevolgen waren verschrik kelijk: beide wagens werden to taal verneild. Naast 't wrak van de geslipte auto lag het lichaam van de 58-jarige passagiere, mej. Chr. M. Scheerde uit Rotterdam, die op slag dood moet zijn ge weest. De bestuurster, de 53-jari- ge sociaal werkster uit Rotter dam, mej. D. H. W. Broekhof, werd bij de botsing uit de wagen geslingerd. Zij liep een hersen schudding op en kon 's avonds, na een eerste behandeling het Dijkzigtziekenhuis, naar huis gaan. In de auto uit Rotterdam zat het echtpaar De Jong uit Delft met hun kinderen Peter (8) en Teun (6). De heer G. de Jong (32), een typograaf, geraakte be kneld tussen het dak en het stuur van zijn wagen. Hij moest door het personeel van de G.G.D. worden bevrijd. Zijn toestand is ernstig. Hij heeft verscheidene fracturen en waarschijnlijk ook een schedelbasisfractuur. De heer De Jong wordt verpleegd in het Bergwegziekenhuis te Rotter dam. Ook zijn 30-jarige echtge note, mevr. De Jong-Koelewijn, en de beide kinderen werden naar dit ziekenhuis gebracht. Zij kon den, evenals mej. Broekhof, na een eerste observatie worden ont slagen. Volgens mej. Broekhof is het ongeluk ontstaan, doordat zij plotseling sterk moest afremmen door een manoeuvre van een wa gen, die voor haar reed. Bijna had de botsing nog een derde ongeluk veroorzaakt, want schuin achter de auto uit Rotter dam, op de rechter rijstrook, kwam een auto met als bestuur der een Haags journalist. Hij kon nog net uitwijken en zijn wa gen op de parkeerstrook tot stil stand brengen. Zijn wagen raak te daarbij nog juist de gekantel de auto uit Delft. SALARISSEN ONDERWIJZEND PERSONEEL In voorbereiding is een Ko ninklijk Besluit, waar bij de voor enkele takken van onderwijs gel dende regeling dat opnieuw in dienst tredend gepensioneerd onderwijzend personeel een fic tieve diensttijd van tien jaren ontvangt, wordt uitgebreid rot andere takken van onderwijs, zo deelt minister Cals aan de Twee de Kamer mee. Voor de toepassing op het on derwijzend personeel van de voor rijksambtenaren geldende ver hoging van de maximumcompen- satie A. O. W. en de verlaging van de maximumstandplaats- aftrek, is eveneens een Konink lijk Besluit in voorbereiding. Voorts is in voorbereiding een herziening van de salarisregeling voor de huishoudsters aan nij verheidsscholen voor meisjes. Binnenkort kan een regeling worden verwacht waarbij be loningen worden vastgesteld voor de waarneming bij afwezig heid van leraren en voor de waarneming van het directoraat bij scholen voor voortgezet on derwijs. ook als 't poederkoffie is ONTPLOFFING OP NOORS VRACHTSCHIP Donderdag ontstond brand aan boord van het met dynamiet ge laden Noorse stoomschip „Star carrier", toen liet in de haven van de marinebasis Diego Sua- rez (Madagascar) aan het lossen was. Een sleepboot van de Franse marine sleepte het brandende schip uit de haven. Toen de brand al een hele dag had geduurd, deed zich vrijdag avond in de baai van Diego Sua- rez aan boord van de „Starcar rier" een ontploffing voor. die aan 22 mensen het leven heeft ge kost terwijl 11 personen gewond werden. De sleepboot „Pingouin", die de „Starcarrier" te hulp was geko men, is, als gevolg van een vol gende ontploffing, waarbij de huid van de sleeplooot open scheurde, gezonken. Men is thans bezig de „Pingouin" te lichten. Communistische belangstelling voor Britse verkeersvliegtuigen Volgens inlichtingen uit goede bron onderhandelen zowel de Sowjet-Unie als communistisch China over de aanschaffing van Britse verkeersvliegtuigen. De onderhandelingen duren reeds verscheidene maanden en er is nog geen akkoord op handen, ofschoon de „Dail Sketch" za terdag reeds wist te melden, dat China waarschijnlijk 20 toestel len met een totale waarde van 10 miljoen pond zal bestellen. MINDER ZON Ons land bevond zich zondag in het overgangsgebied tussen een hogedrukgebied boven Rusland en een ander nabij de Azoren. In de maritieme lucht, waarin we ons bevonden kwamen flinke op klaringen voor. Geleidelijk begon continentale lucht uit zuidoost- Europa naar het Alpengebied en West-Europa door te dringen. Dit ging met wat regen gepaard. Voor heden wordt daarom hier en daar wat regen verwacht. De wind, die eerst zwak en verander lijk wordt, zal later overwegend matig uit oostelijke richtingen waaien. In de temperaturen komt weinig verandering. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig tot hedenavond. Meer bewolking Vrij veel bewolking met hier en daar wat regen. Meest zwakke wind. Dezelfde temperaturen of iets lagere. MAANDAG 2 OKTOBER v.m. n.m. Breskens 7.18 8.01 Temeuzen 7.53 8.36 Hansweert 8.33 9.16 Walzoorden 8.43 9.26 DINSDAG 3 OKTOBER Breskens Temeuzen Hansweert Walzoorden v.m. 8.36 9.11 9.51 10.01 n.m. 9.27 10.02 10.42 10.52 Okt. ZON MAAN op onder op onder 2 6.41 18.17 23.59 15.05 3 6.43 18.14 15.44 4 6.45 18.12 0.56 16.17

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 1