Provinciaal nieuws Unieke plaat met twéé voorkanten Eric de Noorman De laatste slag '"dag SO september Zaterdag 30 september *1 Pagina TERNEUZEN AXEL' Alleen in oktober: Maand van de Grammofoonplaat: Toon Hermans - Wim Kan /oor slechts fl.25* bij JÉLt RADIO TAZELAAR SAS VAN GENT WESTDORPE ZIER1KZEE Zondagdiensten RECHTSZAKEN Aanhanger van „vrije boeren" wegens opruiing veroordeeld Kantongerecht Oostburg DE WERELDBANK WEIGERT LENING AAN INDONESIË Hoogste prioriteit voor produktiviteits- bevordering Amerika vraagt uitlevering aan Nederland van narcotica smokkelaar MOEILIJKHEDEN VAN SCHEEPSWERVEN VAN VLAANDEREN NIET OPGELOST DE VRIJE ZEEUW vanaf 10,75 Afdeling Baby-artikelen Alleen: Vlooswijkstraat 5 Tel. 2404 - 2428 en hoek Noordslraa' v/h panü BorghstijO TERNEUZEN BOEKHANDEL VAN DE SANDE De heer D. van Ooijen benoemd tol inspecteur korpschef der gemeentepolitie. Bij besluit van de burgemees ter d.d. 1 september 1961 is be noemd tot inspecteur-corpschef der gcineentc-politie tc Terneu zen de heer D. van Ooijen, wo nende alhier. De heer Van Ooijen is momen teel werkzaam als officier der Rijkspolitie, toegevoegd aan de districtscommandant der Rijks politie te Middelburg voor het gebied Zeeuws-Vlaanderen. De nieuwe corpschcf is ge boren op 5 januari 1930 tc Eist in Gelderland. Hij is gehuwd en heeft één dochtertje. Na het behalen van het di ploma 3-jarig H. B. S.-B was de heer Van Ooijen reserve-officier (le luitenant) bij de Koninklijke Marechaussee en wel gedurende de jaren 1950 tot 1954. Daarna volgde hij de opleiding bij het Rijksinstituut voor Hogere Po litic-ambtenaren te Hilversum. Sinds 1936 is de heer Van Ooijen officier der Rijkspolitie. Tijdens zijn verblijf in Zeeuws- Vlaanderen volgde de heer Van Ooijen een cursus criminologie te Gent, waarvan hij het licentiaat behaalde. Op maatschappelijk terrein toont de heer Van Ooijen zijn belangstelling door o.m. lid te zijn van het Zeeuvseh Genoot schap der Wetenschappen en bestuurslid te zijn van het Zeeuws Consultatiebureau voor Alcoholisme. De datum van indiensttreding Is momenteel nog niet bekend, doch vermoedelijk zal deze 1 no vember of 1 december a.s. zijn. hij deze zaak allereerst ging aan pakken. De heer Van Ooyen antwoord de hierop, dat hij zeker eerst de oorzaak van liet groot aantal overtredingen wilde kennen. Ver volgens ontvouwde hij enkele plannen voor de toekomst, die al geruime tijd in portefeuille lig gen. Een nieuw politiekantoor was het eerste w aaraan hij mede zijn aandacht wil besteden. ..In de gemeente Assen", zo merkte hij op. „bestaat een zeer fraai verkeerspark. Dit zou ik ook graag in Terneuzen realiseren. Hierin leert de jeugd spelender wijze de verkeersproblemen ken nen". „In Zeeuws-Vlaanderen is geen goedgekeurde schietbaan en dus moeten de mensen van de rijks- en gemeentepolitie, douane-amb tenaren. beveiligingskernen van de P. T. T. en de l'Azóte te Sluis kil naar Bergen op Zoom of naai de Sloedam. Dit kost heel veel manuren en bovendien hebben wij altijd nog de Westerschelde, die vooral in de winter een bar rière kan zijn. Maar dit moet, omdat er verschillende diensten mee gemoeid zijn, interdeparte mentaal opgelost worden en is dus niet zo eenvoudig". De Kanaalzone-instuif opent het winterseizoen 1961/1962 Het bestuur van de Zeeuws- Viaamsc kanaalzone-instuif, waarbij Terneuzen, Sluiskil, Sas van Gent, Philippine. Westdorpe en Axel zijn aangesloten, heeft voor het a.s. winterseizoen het programma bekend gemaakt. Aangemoedigd door de succes sen die de beide voorgaande ja ren werden bereikt, heeft het be stuur zijn uiterste best gedaan het programma nog afwiselender en aantrekkelijker te maken voor de Katholieke jeugd in de kanaalzone vanaf 17 jaar. In dit programma is een zeer ruime plaats aan de dans gelaten, want hiermee schijnt men ook de tegenwoordige jeugd het gemak kelijkst te kunnen bereiken. Evenwel kan toch gezegd wor den dat het doel dat het bestuur zich heeft gesteld: het bieden van oede ontspanning. culturele vorming en vrije tijdsbesteding hiermee is bereikt. Dat een der gelijke programma-indeling veel moeite en geld heeft gekost, zal zonder meer duideliik ziin. Hope lijk zullen de jongelui dit weten te waarderen en in groten getale Na het bekend worden van het aan de avonden deelnemen. besluit tot benoeming van de heer Van Ooyen tot inspecteur- corpschef der Terneuzense ge meentepolitie hebben wij de nieu we functionaris bereid gevonden enkele vragen te beantwoorden. -In dr eerste plaats verklaarde hij buitengewoon tc zijn ingeno men met deze benoeming. Naar aanleiding van het feit dat Ter neuzen op het gebied van ver keersovertredingen een trieste vermaardheid heeft in Zeeland (de gemeente met het grootste aantal verkeersongevallen) vroe gen wij de nieuwe corpschef, of Westdorpe heeft dit jaar de primeur, waar morgenavond in het verenigingsgebouw „Concor dia" het openingsbal plaats vindt. Brandweerwedstrijden In de werkplaatsen van de heer L. de Vin hebben deze namiddag om half twee brandweerwedstrij den plaats om het kampioenschap van Zeeland. De strijd gaat tus sen de vrijwillige brandweer koppen uit St Jansteen, Schoon dijke, Noordgouwe. Domburg en Nieuwdorp, die winnaars waren bij de gehouden kringwedstrijden. Mej. Bertha Seghêfs'ontving koninklijke onderscheiding. Burgemeester Van Dijko speldt de koninklijke onderscheiding °P de borst van mej. Seghers TOON HERMANS NOORDSTRAAT 21 TERNEUZEN TEL. 2361 (O 11 50) 'Sf tsAkttp rïïft ffinhifth mm grsmnfiünfrltt/n Verplaatst. De hoofdassistent-titulair van 's Rijks belastingen, de heer J. Hogenstijn alhier, is met ingang van 1 november a.s. verplaatst naar Nijmegen, alwaar hij te werk zal worden gesteld op de inspectie der invoerrechten en accijnzen. Ir J. P. M. van Waes directeur- generaal der C. N. A. Uit betrouwbare bron hebben wij vernomen dat de directeur- generaal dor Compagnie Neér- landaise de l'Azote te Brussel, baron R. de Grenet als zodanig zal worden opgevolgd door de directeur van de chemische fa brieken der Staatsmijnen in Lim burg, ir. J. P. M. van Waes. Ir. Van Waes werd in 1905 in Westdorpe geboren. Na het be ëindigen van zijn studies aan de Technische Hogeschool te Delft kwam hij in 1930, toen de l'Azóte te Sluiskil in bedrijf ging, als af delingschef der ammoniakfabriek in dienst. Na de oorlog was hij enige tijd waarnemend directeur van het Sluiskilse bedrijf. Op 1 september 1945 trad ir. Van Waes in dienst van de Staatsmijnen als chef van de nieuwbouw waarna hij tenslotte directeur van de chemische be drijven werd. Angstig avontuur. De heer C. Kik uit Bruinisse heeft donderdagmiddag, zes uur lang met een gebroken been aan de buitenzijde van de zeedijk in Bruinisse gelegen. Om twee uur- was hij daar gaan vissen. Hij kwam op de glooiing van de dijk te vallen, waardoor hij een been breuk opliep. Niemand was in de buurt om de helpende hand te bieden. Door de opkomende vloed moest de heer Kik zich steeds met zijn handen aan de stenen omhoog: trekken om niet te ver drinken. Uiteindelijk verloor hij het'bewustzijn. 's Avonds om acht uur werd de heer Kik opgemerkt door een visser in een roeiboot. Hij is op genomen in het Rode Kruiszie- Jsenhuis in Zierikzee. De trouwe dienstbode Bertha Seghers moest gisteren een hul diging ondergaan, waar zij zich moeilijk aan kon onttrekken om dat degenen, die dit feest in elkaar hadden gezet, alles binnen de muren van het huis hadden gehouden, waar zij 40 lange jaren de huishouding heeft verzorgd. Dit was geen 40 jaar trouwe dienst bij één familie, maar wél in hetzelfde buis. Het is het no tarishuis in de Noordstraat, waar zij 40 jaar geleden in dienst trad als dienstbode bij notaris Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagochtend 8 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter J. J. J. v. d. Griek, Seheldekade 27, telefoon 2020. Apotheek geopend: Klaassen, v^ordstraat 54, tclef. 2090. Zondagdienst Kruisverenigin gen: Groene Kruis en Wit-Gele Kruis: zr. P. H. van Voorthuij sen, Seheldekade 17. Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen voor Axel, Sas van Gent en Zaamslag waargenomen door dierenarts T. ran Roon, Sas van Gent, telef. 01158—588. Dregmans. Toen dit huis andere bewoners kreeg is Bertha het huis trouw gebleven: vier nota risgezinnen heeft zij gediend... Na de familie Dregmans was het de familie Fanoy, gevolgd door de familie Meijling en de tegenwoordige bewoners, het ge zin van notaris De Graaf. Dat deze dienstverlening tot ieders tevredenheid en vreugde is geschied, bewees wel de treffen-4 de hartelijkheid waaronder men' in het notarishuis bijeen kwamen.' De burgemeester, de heer M. K. van Dijke, was de eerste die haar feliciteerde en haar de heug lijke mededeling kon doen. dat het H. M. de Koningin had be haagd haar de bronzen, ere-me- daille in de Orde,van Oranje-Nas- sau toe te kennen. De heer Van Dijke speldde haar deze versierselen op de borst. Notaris Meijling was met zijn echtgenote uit Hengelo overgeko. men om haar te feliciteren en bood haar een enveloppe met in houd aan. Ook notaris De Graaf deed dit en vervolgens de candi- daat-notaris de heer Ghijsels na mens het kantoorpersoneel. Bij deze plechtigheid waren natuurlijk ook familieleden van Bertha aanwezig. De jubilaresse was getroffen door dit alles, maar zij was toch blij. dat zij zoveel dankbaarheid ondervond. De politierechter in Zutphen heeft donderdagmiddag de land bouwer Jacob H. uit Stadskanaal veroordeeld tot een gevangenis straf van zes weken met bevel tot onmiddellijke gevangenne ming. De officier van Justitie mr. J. C. Donker had twee maanden ge- eist. Jacob H. heelt dinsdag tijdens de demonstraties van de „Vrije Boeren" op de Veluwe een groep je boeren dat op de Rijksweg ApeldoornZwolle te Ernst gem. Epe was verzameld, opgeruid de wegen te versperren voor het verkeer en hen opgewekt tot ge welddadig optreden tegen het ge zag. Hij heeft daarbij gezegd: „Wat zijn jullie voor kerels, la ten, wij met z'n allen op de weg gaan'liggen, dan moeten ze maar zien'hoe ze'ons'eraf sleuren." Zitting van donderdag 29 september 1961 DODELIJK ONGEVAL TE BRESKENS BERECHT W. S. B., grossier te Breskens, heeft op 14 augustus j.l. te Bres kens een dodelijk ongeval ver oorzaakt, toen hij via de ver bindingsweg de rijksweg Bres kens—Schoondijke opreed. Hij stopte om op deze voor rangsweg een auto te laten pas seren, die echter in plaats van door te rijden de weg naar Bres kens insloeg. B. trok toen zijn auto op, doch zag te laat een langs dezelfde weg komende motorrijder, de heer K. uit Vlissingen. Deze reed tegen de inmiddels dwars over de weg gekomen auto van de heer B. op, met noodlottig' ge volg. Zonder nog bij bewustzijn geweest te zijn overleed de mo torrijder enkele dagen later aan de bekomen verwondingen. De heer B. gaf over het onge val de volgende lezing. Hij had, zoals ook getuigen verklaarden, gestopt om een aankomende auto te laten passeren. Toen deze ech ter af wilde slaan naar Bres kens en gebruik maakte van de parkeerstrook ter plaatse, liet hij de door hem bestuurde auto langzaam optrekken. De motor rijder moet in een voor hem dode hoek gereden hebben, n.l. kort achter, en waarschijnlijk ook schuin achter de afslaande auto, waardoor hij aan het oog van de heer B. onttrokken is ge weest. De officier van justitie mr. Schenkenberg van Mierop zeide dat dit een ongeval is met ijselij- ke gevolgen. Juist doordat de heer B. had gestopt om auto's te laten passeren, wordt hem geen dood door schuld en misdrijf verweten. De gevolgen zijn fa taal genoeg geweest, aldus de mening van de officier, en is met een geldboete niet tot uitdruk king te brengen. De heer B. is iets te vlug doorgereden en heeft de voorrangsweg niet vrij gelaten voor het aankomende verkeer. Voor de verkeersfout werd 100 subs. 20 dagen geëist. De vreselijke gevolgen van deze botsing in aanmerking nemende vonniste de kantonrechter mr. H. van den Belt conform de eis. De heer J. K. L., bezorger van wasgoed, wonende te Terneuzen, had zijn bestelauto te Cadzand wat ongelukkig geparkeerd, zo dat anderen niet meer konden passeren. De heer C. G. uit Duitsland die te Cadzand gelo geerd was, trachtte met een vaartje van 50 km zijn auto door het te nauwe gat te loodsen en liep hierin klem. Dc heer C. G. kreeg een boete van 15 subs. 3 dagen. De heer L. uit Terneuzen hoorde een boete van 15 subs. 3 dagen tegen zich eisen. De kantonrech ter maakte hier 10 subs. 2 da gen var- Ernstig nam het kantonge recht ook de verkeersovertreding van de heer G. R. van D.. vlas bewerker uit St. Jan 'in Eremo (B.). Deze koppelde op de Pro vinciale weg bij Philippine zijn aanhanger met vlas af en tracht te zijn tractor te draaien. Een achteropkomende auto, in uitzicht ernstig belemmerd door de aanhangwagen met vlas, reed op de tractor in. Slechts door zeer hard te remmen kon de bestuurder van de luxe auto een frontale botsing voorkomen. De eis en uitspraak voor het ernstig in gevaar brengen van het verkeer luidde 50 subs. 10 dagen. De heer A. G„ oud-bakker te Breskens, had te Schoondijke tijdens een manoeuvre om te parkeren achteruit gereden en was in aanraking gekomen met een geparkeerde militaire auto. De botsing was niet zo erg hard aangekomen wat o.m. bleek uit de opgelegde boete, die na een eis van 10 subs. 2 dagen slechts 4 subs. 1 dag bedroeg. De heer L. L. P. C. uit Ant werpen trof hetzelfde te Sluis. Eis 10, subs. 2 dagen. De uit spraak was conform, tevens werd de civiele vordering groot 50 voor deaangebrachte schade toegewezen. G. H. A. F. uit Dieppe (Fr.) werd voor een verkeersfout te Schoondijke. n.l. het nemen van de verkeerde rijbaan, veroor deeld tot een geldboete van 10 subs. 2 dagen. De heer D. G., vertegenwoordi ger uit Vlissingen, is voor het O. M. maar moeilijk bereikbaar. G., die als vertegenwoordiger op treedt voor het Tandtechnisch instituut te Oosburg, had te Sluis'harder gereden dan de al daar voorgeschreven maximum snelheid. Eis en uitspraak 50 subs. 10 dagen. A. de C., zonder beroep, wo nende te Waterland-Oudeman, werd ten laste gelegd, dat hij te Schoondijke op een zeer onvoor zichtige wijze op de Rijksweg zijn auto geparkeerd had, en daarna dwars de weg was over gestoken met. de bedoeling de auto om te draaien. De heer D. M„ technicus te Terneuzen, rij dende op de Rijksweg, die ter plaatse voorrangsweg is, had een aanrijding niet meer kunnen voorkomen, toen hij zijn weg plotseling geblokkeerd zag, door de dwarsstaande auto. De eis luidde 50 subs. 10 da gen. Uitspraak 40 subs. 8 da gen. Mej. H. M. J. V., assistente van de schoolarts, had te Cad zand zonder dat daartoe aanlei ding was, een botsing veroor zaakt. De voor haar rijdende auto, bestuurd door de heer E. M. A. B. uit Antwerpen, had op de Duinweg Ier hoogte van het kampeerterrein links af willen slaan. Er kwam een auto aan en de heer B. stopte en wachtte tot hij de weg naar het kamp kon inslaan. Mcr. V.. die daar achter reed, had kennelijk meer aandacht voor het tentenkamp en reed pardoes op de reeds stilstaande auto ir, die aanzienlijke schade had. De schade aan de auto be droeg frs. 8400. Het O. M. vroeg een boete van 50 subs. 10 dagen. De kanton rechter maakte er 40 subs. 8 dagen van. Uitermate bespraakt was de 79 jaar oude bromfietsberijder de heer T. V. uit Aardenburg. Deze had op het rijwielpad tussen Oostburg en Aardenburg onver wachts links uitgehaald, om een voor hem rijdende fietser te pas seren. Hij werd op dat moment echter juist gepasseerd door me vrouw J. E. van der V.—van H. uit Waterschoot (B.), die met haar familie gezellig een dagje aan het brommen was. Het ge zellig dagje liep voor haar slecht af, want bij de valpartij die volgde, toen de heer V. zo onverwachts uitweek, bekwam mevrouw Van der V. een hersen schudding en enkele andere ver wondingen; Uitvoerig weerlegde de oude heer V. de ten laste legging. Hij zou niet zijn uitgeweken, dcch mevr. Van der V. had op hem ingereden. Het rijwielpad ter plaatse is 2 m 40 breed, en er was voor mevr. Van der V. geen enkele reden om op haar voorganger in te rij den. Door getuigeverklaringen kwam vast te staan, dat de heer V., hoe hij zich ook verweerde, we] de gelijk een uithaalmanoeuvre had gemaakt, zonder op het achter hem komende verkeer te letten. De officier van justitie achtte het subsidiair ten laste gelegde, n.l. het in gevaar brengen van het verkeer bewezen, en achtte de heer V. schuldig aan deaan- rijding. Hij legde een boete van 50 subs. 10 dagen op, tevens ontzegde hij de heer V. de be voegdheid tot het berijden van ieder motorrijtuig, waartoe hij ook de brommer rekende. De kantonrechter maakte van de boete ƒ40 subs. 8 dagen en legde de bevoegdheid tot het rij den van een motorrijwiel voor waardelijk op, met een proeftijd van 2 jaar voor de tijd van zes maanden. Een woordvoerder van de We reldbank heeft donderdag te Washington verklaard, dat het de politiek van de Wereldbank is te weigeren leningen aan een aangesloten land te verstrekken, zolang dit land zijn buitenlandse schulden niet heeft geregeld. De woordvoerder beantwoord de hiermee vragen, die hiermee zijn gerezen naar aanleiding van een bijeenkomst, die de Indone sische minister voor de basis In dustrie en Mijnbouw, Chaerul Saleh, dinsdag heelt gehad met de president van de Wereldbank, Eugène Black. Saleh had be kendgemaakt, dat Black had ge weigerd leningen aan Indonesië toe te staan, zolang Indonesië niet zijn schulden aan Nederland zou hebben afgelost. Saleh had tegenover de pers verklaard, dat hij er bij president Soekamo op aan zou dringen het lidmaat schap van de Wereldbank op te zeggen. De woordvoerder van de We reldbank zette donderdag nog maals de positie van de Bank uiteen en noemde nog een voor waarde voor de verstrekking van leningen. De Wereldbank moet n.l. ook vertrouwen hebben in de economie van het land, dat een lening wil sluiten. In antwoord op de vraag, of de Wereldbank vertrouwen heeft in de economie van Indonesië, zei de woordvoer der, dat hij de politiek van de Wereldbank uiteen zette zonder in het bijzonder op een bepaald land te doelen. Een woordvoerder van de In donesische ambassade te Wash ington deelde mede, dat de atmos feer op de bijeenkomst van mi nister Saleh en de president van de Wereldbank niet bijzonder vriendschappelijk was. Volgens deze woordvoerder heeft Black het conflict tussen Indonesië en Nederland over Nederlands N.- Guinea ter sprake gebracht en verklaard, dat de Wereldbank geen leningen aan Indonesië kan verstrekken, zolang Indonesië zijn schulden aan Nederland niet heeft betaald. Saleh had geant woord. dat dit een politiek en niet een economisch conflict was. Aan journalisten deelde Saleh later mede, dat Indonesië zijn schulden steeds op tijd betaalt. Uit de teneur van troonrede en miljoenennota blijkt duidelijk, zo meent „De Onderneming", or gaan van het Centraal Werk gevers-Verbond, dat in het bij zonder de loon- en prijspolitiek ook in de voor ons ligge.ide pe riode de bijzondere aandacht van onze regering zal hebben. Dat is ook, gezien de prognoses ten aanzien van met name lonen en produktiviteit, onontkoombaar. Vooral in verband met de zeer gedifferentieerde positie van verschillende bedrijfstakken en ondernemingen, acht „De Onder neming" op tal van plaatsen ccn opwaartse druk op het prijs niveau onvermijdelijk. Om aan de gevaren, die in deze ontwik keling besloten liggen, te ont komen. meent het orgaan dat de totale bestedingen zorgvuldig dienen te worden bewaakt, zon der aantasting van de juist nu zo nodige diepte-investeringen en daar tegenover zal alles moeten worden gedaan dat kan leiden tot een vei sterking van dc mid delen produktiviteitsbevordering heeft thans de hoogste prioriteit. Het werkgeversorgaan spreekt de wens uit, dat de goede over legstructuur, die in de achter ons liggende jaren is opgebouwd met betrekking tot de verhou ding tussen overheid enerzijds en de organisaties van werk gevers cn werknemers ander zijds, opnieuw haar diensten zal mogen bewijzen. „Op basis van een voortdurend overleg zullen wij er gezamenlijk in moeten slagen om in het-geheel van de conjunctuurontwikkeling in het bijzonder de klippen van beste- dir.gs- en prijsinflatie te omzei len". C De Amerikaanse regering zal de uitlevering vragen van haar 31-jarige onderdaan Carl Wil liam W„ die thans in Breda een gevangenisstraf uitzit wegens het in bezit hebben van een grote hoeveelheid verdovende midde len (waaronder heroïne). Dit heeft mr. W. K. baron van De- dem die bij het in het begin van dit jaar in Amsterdam tegen W. gevoerde proces alsofficier van justitie optrad, tijdens zijn studieverblijf in Amerika'verno men. De uit New York afkom stige W„ die vorig jaar novem ber in Amsterdam werd gearres teerd. wordt gezocht wegens handel in verdovende middelen door de politie van San Fran cisco, en wegens het vervoeren van dertig kilogram marihuana uit Mexico door de politie van Santiago. In de laatste plaats werd hij vorig jaar mei op borg tocht vrijgelaten, waarna hij op een vervalste pas van een over leden narcoticagebruiker naar Europa vluchtte. Daar trad hij onder de naam Smithwick in vele landen, o.m. Scandinavië, als handelaar in verdovende mid delen op. W. komt eind april 1962 vrij. Met de weigering va.n de maat- schappij van de Griekse reder Aristoteles Onassis, „Bonaven- tura", om de afbouw te financie ren van een speciaal voor het vervoer van fruit ingericht kool schip is donderdag een einde ge komen aan de activiteiten van de reeds failliet verklaarde scheeps werven van Vlaanderen te Brug ge Het schip is donderdagmiddag zonder enige plechtigheid te wa ter gelaten en de 400 arbeiders en kantoorbedienden, die nog op de werf werkten. zijnsmet een enkele uitzondering pér'30 september ontslagen. De tewa terlating werd nog enkele,uren uitgesteld in de hoop, dat de Griekse reder op het laatste mo ment nog zou ingaan op voor stellen van de Belgische rege ring. Dit is echter, niet gebeurd. De besprekingen zouden echter nog voortduren. De curatoren koesterennog steeds de hoop .binnen enkele maanden een koperlofhuurder voor de werf te 'vinden. Zoals bekend hebben besprekingen o.m. met Wilton-Feijenoord de afgelopen weken niet tot een akkoord geleid. au. fC'ï 106. Als een levende muur van Scherpe blikkerende lansen en stampende paardenhoeven golven Safrax's ruiters heuvel op heuvel at in een wilde wedren om de red ding van Erwin en zijn gevangen mannen. Al is er reden zich be zorgd te maken over hun lot, toch voelt de Noorman vreemd genoeg vrijwel geen onrust. Met schitte rende ogen rijdt hij met Svein en Allan naast de aanvoerder Safrax en in zijn hart is bewondering voor deze mannen, die spontaan en vreesloos hun lot aan hel zijne verbonden hebben. Vanaf een hoge heuveltop over de toppen der bo men heen ontwaren ziin ogen een stofwolk. „Daar ziin ze," schalt Safrax' stem, „die kunnen ons niet meer ontlopen. Achter deze bosstrook is de vlakte en.. Dan zwijgt hij geschrokken en houdt met een ruk zijn paard in want over een verre heuveltop verschijnt een tweede stofwolk en allen begrijpen wat dit betekent... Met een luide krijgsschfeeuw richt Safrax zich in'het zadeVop. „Vooruit," schreeuwt zijn stem, „en rijden als de duivel, mannen, of de Hunnentroep is ons nog voor

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 5