Nieuwe blokkade van «Vrije boeren» door politie «afgeslagen» Flinke jongelui van 16-22 kunnen het worden ZUSTER GRACIA Radio en Televisie COUPON Afdeling Personeelspubliciteit, Grote Marktstraat 40, den Haag. Zoudt u mij schriftelijk/mondeling 1) willen inlichten over de opleiding tot beroeps- onderofficier bij de Koninklijke Landmacht/Koninklijke Luchtmacht 1). Nederlander in Oost-Berlijn veroordeeld Beschuit is licht en toch zo vol energie. RECHTSZAKEN WOENSDAG 27 SEPTEMBER 1961 DE VRIJE ZEEUW 17e Jaargang Nr 5406 Politie bracht demonstranten in verwarring door het verkeer om te leggen Politie en marechaussee heb ben ervoor gezorgd dat demon strerende leden van de „B. V. L. er gisteren bij Vaassen niet in "eslaagd zijn het verkeer te stag neren. Tijdens de morgenuren bracht de politie de demonstre rende boeren in verwarring door hot verkeer om te leiden. Tien lallen agenten zorgden ervoor dat de landbouwers geen kans kregen de weg te blokkeren. Toen de B. V. L.-leden zij kwamen behalve van de Veluwe ook uit Drenthe tegen twaal ven in grote getale naar Epe wil den rijden, greep de politie krachtig in. Tientallen Rijks politiemannen, gewapend met karabijn en sabel, veegden de weg tussen Epe en Vaassen schoon. Zij dwongen de boeren hun auto's langs öe weg te par keren en ze te verlaten. De boe ren geraakten verspreid en wer den geïsoleerd doordat de politie bijgestaan door de marechaussee de weg tussen Ernst en Vaassen (onderdeel van de wee Zwolle Apeldoorn) afgrendelde. Alleen, autobussen mochten passeren. In de loop van de middag arriveer den negéntig marechaussees ter versterking. De B. V. L.-leden werd aldus verhinderd naar Epe te gaan. Zij hadden deze plaats uitgekozen omdat de Koningin Epe 's middags zou passeren. De boeren werden zo tot niets doen gedwongen. De meesten van hen vleiden zich neer in de berm van DONDERDAG 28 DECEMBER. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; 7.50 Dag opening; 8.00 Nws; 8.15 Gram.; 9.00 Gym.; 9.10 De groenteman; 9.15 Gram.; 9.35 Waterst.; 9.40 Morgenwijding; 10.00 Gr.; 10.50 Voor de kinderen; 11.00 Voor de vrouw; 11.15 Gram.; 12.00 Orgel spel; 12.30 Land- en tuinbouw- meded.; 12.33 Uit het bedrijfs leven, lezing; 12.45 Jazzmuziek; 13.00 Nws; 13.15 Med. en gram.; 13.25 Beursber.; 13.30 Lichte mu ziek; 14.00 Strijkkwartet; 14.40 Voor de vrouw; 15.00 Kamermu ziek; 15.30 Act.; 16.00 Gevar. progr.; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Gram.; 18.00 Nieuws; 18.15 Dansmuz.18.55 Gespr. brief; 19.00 Lichte muz.; 19.30 Idem; 19.50 Sportpraatje; 20.00 Nws; 20.05 Gram.; 20.15 Concertge- bouwork.22.30 Nws, beursber. van New York en meded.; 22.55 Sportact.; 23.05 Nieuwe gram.; 23.55 Nieuws. HILVERSUM II; 7.00 Nieuws; 7.15 Gram.; 7.45 Morgengebeden overweging; 8.00 Nws; 8.18 Gr.; 8.50 Voor de vrouw; 9.40 School radio; 10.00 Gram.; 10.15 Mor gendienst; 10.45 Gram.; 11.00 V. d. zieken; 11.45 De zingende kerk; 12.00 Middagklok; 12.04 Gram.; 12.25 Wij van het land; 12.35 Land- en tuinbouwmeded. 12.38 Gram.; 12.50 Act.; 13.00 Nieuws; 13.15 Zonnewijzer; 13.20 Gram.; 14.00 Lichte muz.; 14.30 Omroepork.; 15.10 en 15.30 Gr.; 16.00 Bijbeloverdenking; 16.20 Kamermuz.; 16.50 Gram.; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Gr.; 17.40 Beursber.; 17.45 Lichte muziek; 18.15 Sportrubr.; 18.30 Kamer orkest; 18.50 Sociaal perspectief praatje; 19.00 Nws; 19.10 Volks- 1930 Radiokrant; 19.50 Polit. lezing20.00 Promenade orkest; 20.50 Gram.; 2100 Een tussentijdse balans: Hoe is het gesteld met de Deltawerken bij de weg, wachtend op orders van voorzitter Koekoek. Wij zien van verdere actie af" De heer Koekoek verklaarde, om ongeveer half vier, op een geïmproviseerde persconferentie dat hij van verdere actie afzag. „Wij houden er mee op, wij kun nen niet anders, wij durven geen verantwoordelijkheid op ons te nemen voor ongelukken, die kun nen gebeuren". Hij toonde zich zeer gebelgd over het optreden van de politie. De heer Koekoek deelde mee, dat de leden van zijn vereniging heden of donderdag geen pogin gen zullen ondernemen wegen te blokkeren. „Maar wij gaan door met onze strijd tegen de dicta tuur", aldus vervolgde hij in ver voering. „Ook vandaag hebben wij weer ons doel bereikt: de aandacht is weer op ons ge vestigd". „Ik leg me er bij neer" De heer Koekoek zei er zich bij neer te leggen dat een ge deelte van zijn land door het Landbouwschap zal worden verkocht, hoewel hij nog goede hoop heeft dat het beslag op zijn land wordt opgeheven. Om ongeveer kwart voor vier had de politie het verkeer Zwolle Apeldoorn in één richting vrij. De auto's van de demonstranten het gaat hier om enige tien tallen werden door de politie tot vijf uur niet vrij gegeven. De politie heeft twee demon stranten gearresteerd, Een van hen, een jongeman uit Doorn spijk, reed bij Ernst met een auto recht op een agent af die op de weg stond geposteerd. Hij wist op de motorkap te springen. Daarna werd de heethoofdige de monstrant weggeleid. Een andere jongeman werd door agenten meegenomen, omdat hij een mes in zijn bezit had. Pas tegen zessen heeft de Rijkspolitie de boeren toestem ming gegeven in kleine groepjes huiswaarts te keren. Van 's mid dags half een tot zes uur zijn de boeren in hun bewegings vrijheid beperkt. Tussen Ernst en Vaassen werden zij en hun auto's door politie en marechaussee ge- isoleerd. Het verkeer tussen Ernst en Vaassen was na zes uur weer normaal. Overweeg dit eens. Een gratis opleiding van 27 maanden met een behoorlijk inkomen van de eerste dag af. Met regelmatige verhogingen daarna. Dan - op jeugdige leeftijd al - de eervolle bekroning: beroepsonderofficier bij leger of luchtmacht. Met een salaris, waar vroegere klasgenoten jaloers op kunnen zijn. Keus uit liefst meer dan 40 uiteenlopende functies: technisch, instructief of admini stratief, passend bij aanleg en wensen. Boeiend tot-en-met. Volop ontplooiings kansen en een steeds beter salaris. Uitblinkers kunnen het zelfs tot officier brengen. Een baan voor jongelui met pit, die vooruit willen komen. Hiervoor is een volledig© Mulo, UTS, VUTO of gelijkwaardige opleiding nodig. Wie een LTS-getuig- schrift heeft komt ook in aanmerking, maar moet bovendien een schakelklas van 9 maanden doorlopen. De opleiding voor de Koninklijke Landmacht vindt plaats aan de Koninklijk© Militaire School te Weert, voor de Koninklijke Luchtmacht aan de Luchtmacht- kaderschool te Schaarsbergen bij Arnhem. Vraag eens nadere inlichtingen op onderstaande coupon of schrijf een briefkaart met vermelding van dezelfde gegevens aan de afdeling Personeelspubliciteit, Grote Marktstraat 40, den Haag. Z I Naam 1) doorhalen wat niet Adres verlangd wordt. Woonplaats teL:w Coupon in envelop I Geboortedatum 2 en als brief Schoolopleiding frankeren. Dris-en-een-half jaar en verbeurdverklaring van zijn auto Een Oostberlijnse rechtbank heeft dinsdag H. J. P. M. Pierrot veroordeeld tot drie-en-een-half jaar gevangenisstraf en ver beurdverklaring van zijn auto wegens poging tot het smokkelen van mensen uit Oost-Duitslaml. De twee Amerikaanse studen ten Victor Searles Pankey en Gilbert Page Perrey werden om dezelfde reden tot twee jaar ge vangenisstraf en de Brit Ber nard Joseph tot drie jaar gevan genisstraf veroordeeld eveneens met verbeurdverklaring van hun auto's. Ali Machmoed el Mesjneb en Reda Azar Salib, beiden uit de Verenigde Arabische Republiek, kregen resp. drie en anderhalf jaar gevangenisstraf. De veroordeelden moeten de kosten van het proces betalen bare aanklager werd echter niet duidelijk hoe en wanneer dit ge beurde. Alle verslaggevers, behalve een vertegenwoordiger van het offi ciële Oostduitse persagentschap A.D.N., werden uit de rechtzaal geweerd tijdens de eerste gedeel ten van de maandag afgenomen verhoren. Ook dinsdag werd niet bekendgemaakt wat er toen ge beurd is. De verdediger van Pierrot zei o.m.„Mijn cliënt twijfelt er niet aan dat hij schuldig is aan het hem ten laste gelegde, maar hij bestrijdt de eis van de open bare aanklager". Volgens hem had Pierrot „per soonlijke, intieme motieven van diepe persoonlijke gevoelens", die hem tot zijn daad hadden ge leid. Het was niet zijn bedoeling ,de D.D.R. van zijn bekwame ar beidskrachten te beroven en daardoor schade toe te bren- gei*. De advocaat zei in antwoord op de opmerking van de open bare aanklager, dat Pierrot aan de D.D.R. zijn brood verdiende, dat „hij niet alleen zichzelf ge holpen heeft maar ook ons land door het uitbreiden van de han delsbetrekkingen". De door Pier en hebben zeven dagen de tijdrot gebruikte methode was^niet om tegen de uitspraak in beroep J te gaan. Er waren 20 toeschouwers in de rechtzaal, meest advocaten en leden van de veiligheidsdienst. De vier verdedigers vroegen lichtere straffen, aanvoerend dat de overtreden wetsbepalingen voornamelijk voor Oostduitse burgers waren bedoeld. Buiten landers, die geen trouw aan de D.D.R. schuldig zijn, dienden niet zo zwaar te worden gestraft. De officier van justitie gaf een kort overzicht van de officiële redenen van de sluiting van de Oostberlijnse sectorgrens op 13 augustus, nadat hij de bijzonder heden van de aanklacht had ge geven. Volgens hem heeft de Neder lander Pierrot „de ernstigste misdaad begaan van de zes men sen die terechtstaan, omdat hij alleen reeds lang tevoren de be doeling had een inwoner van de D.D.R. over te halen het land illegaal te verlaten". De openbare aanklager zei dat Pierrot een „handelsvertegenwoordiger met een eigen internationaal agent schap" is. Sinds 1958 werden meer dan 80 procent van zijn za- het ingaan van de komende"win-0rganisaties ter?, lezing; 21.20 Lichte muz afS?handeld- n, e muz., Tegen eind vorig jaar maakte hij kennis met een vrouw die in 21.50 Orgelconc.22.30 Nieuws: 22.40 Avondoverdenking 22 55 Boekbespr.; 23.00 Gram.; 23.30 Le grand Testament van Fran- QOis Villon, lezing; 23.55 Nws. BRUSSEL (Vl.): 12.00 Nieuws 12.03 Gr.; 12.30 Weerber.; 12.35 Amus. ork.; 12.50 Beursberich ten; 13.00 Nws; 13.15 Lichte mu ziek; 14.00 Festival van Luik- Vokaal ens.; 15.45 Gram.; 16.00 Beursber.; 16.06 Franse les; 16 21 Gram.; 17.00 Nws; 17.15 Voor de kinderen; 18.15 Gram.; 18.20 V dT soldaten; 18.50 Gram.; 19.00 Nieuws; 19.40 Lichte muz.; 19.50 Lezing; 20.00 Gevar. progr.; 22.00 Nws; 22.15 Gram.; 22.55 Nws. T elevisieprogramma's. NED. TV20.00 Journaal; 20.20 Achter het nieuws; 20.30 Docu mentaire; 21.00 De huisbewaar der, TV-spel. VL. BELG. TV19.00 Voor de leugd; 19.30 Filmrep.20.00 Nws en weeroverz.; 20.25 Het manne ke; 20.30 Hoogtepunten uit de geschiedenis v»an de Amerikaan se stomme film; 21.00 TV-spel; 22 00 Kamerork.; 22.40 Nieuws. een van de staatshandelsorgani- saties werkte. „Hoewel zij hem vertelde dat haar werk niet toe stond dat zij persoonlijk betrek kingen met buitenlanders onder hield raakten zij zeer goed met elkaar bekend", zo zei hij. In april van dit jaar „begon be klaagde haar over te halen met hem naar West-Duitsland te gaan". De voorbereidingen hier toe werden nog gemaakt toen de sectorgrens op 13 augustus ge sloten werd. Pierrot ging voort „door middel van corresponden tie via schuiladressen" haar over te halen. Hij besloot ter gelegen heid van de Leipziger Messe naar Oost-Duitsland te gaan. Hij bracht het paspoort van zijn vrouw en een valse stempel van verwijderd, en een pas voor de Messe op naam van zijn vrouw. ■Hij had ook een foto van de vrouw en een valsestempel van de grenscontróleorganen van de D.D.R., waarmee hij de foto wil de afstempelen wanneer hij de grens gepasseerd was. Tijdens deze handeling werd hij gevan gen genomen". Uit de woorden van de open- zo geraffineerd en overdacht, anders zou hij niet gevangen ge nomen zijn". De in een bruin pak geklede verdachte, een reeds kaal wor dende man met een bril op, hield zijn vuisten achter zijn rug sa mengebald toen hij zijn verkla ring aflegde. „Wat ik gedaan heb deed ik niet om politieke rede nen maar uit diep meeleven. Ik zou graag willen zeggen dat ik tijdens mijn hechtenis zeer goed behanded ben. Aanvaard alstu blieft mijn verontschuldigingen voor wat ik gedaan heb." Avontuurlijke zeevaarder in Scheveningse haven In de Scheveningse haven is zondag het Engelse zeiljachtje „Venus" binnengelopen. De eige naar van het scheepje, de 40- jarige Engelsman T. Erling, heeft een avontuurlijke zeereis achter de rug. Mlet zijn bootje ter grootte van een flinke jol, is hij eind juni van zijn thuishaven Lerwick, op de Shetlandse eilanden, vertrok ken. Hij zeilde met het scheepje, waarop hij zelf een kajuit heeft gebouwd, over de Noordzee naar Bergen in Noorwegen. Daarna ging hij naar Oslo, via Kopenhagen naar Kiel, en liep op 19 september de haven van Bor- kum binnen. Daarvandaan is hij via Terschelling en Den Helder naar Scheveningen gezeild. Hij wacht hier nu op post van zijn ouders. Als hij die ontvan gen heeft, hijst hij het zeil van zijn notedopje weer, om koers te zetten naar het eiland Wight. VEROORDEELDE FRANSE OFFICIEREN ONTSNAPT Kolonel Roland Vaudrey en kapitein Philippe de Saint Remy, die vorige week respectievelijk tot tien en vijf jaar gevangenis straf werden veroordeeld, zijn maandag ontsnapt. In doorgaans welingelichte kringen verklaarde men dat de officieren, die in een gevangenis ten zuiden van Parijs zaten, om een medisch onderzoek in een militair hospitaal hadden ver zocht. Zij werden daarheen over gebracht maar sindsdien waren zij verdwenen. De officieren waren schuldig bevonden aan samenzwering tegen Frankrijk tijdens de mis lukte opstand van april in Al giers. Het Franse ministerie van voorlichting heeft een aantal strafmaatregelen bekendgemaakt die tegen hen, die verantwoorde lijk worden geacht voor de ont snapping van beide officieren, genomen zijn. Een onderzoek had uitgewezen dat zij zich schuldig hadden ge maakt aan verwaarlozing van hun plicht. Zij zijn geschorst en zullen zich voor een commissie van onderzoek moeten verant woorden. Van gezaghebbende zijde in Parijs is vernomen dat de ge neesheerdirecteur van het hospi taal van Val de Grace, generaal Henrion, de geneesheer-direc- van het hospitaal Begin, kolonel Hubert, en de directeur van de gevangenis te Fresnes, Marty, voorlopig uit hun functies zijn geschorst. Voorts is generaal Rouvillois, directeur van een bureau van hetleger in Parijs, van zijn functie ontheven. door MARGUERITE LEES 41) Nadruk verbaden. „Wat een idee! Die kinderen hebben waarschijnlijk overal bacillen op geplakt. Ik haat het iets met zieken te maken te heb ben Zij deinsde terug met oprech te afkeer. Woede brandde in Lucy's eerlijke jonge ogen. „Het geeft niets als U uw handschoenen aanhoudt en deze later ontsmet". Martine keek woedend. „Goedenmiddag, juffrouw De- lamere", zei Lucy en draaide zich om. Martine hield haar met een bevelend gebaar tegen. „Wacht! Is dr. Halcott in de zaal? Ik wacht om te gaan lunchen met hem". Het deed Lucy veel genoegen te kunnen antwoorden: „Dan vrees ik, dat U lang zult moeten wachten, juffrouw Delamere, omdat hij vandaag helemaal niet in het ziekenhuis is. Het is de dag, waarop hij naar de school- kliniek gaat". Martine zag doodsbleek. Zij rukte aan de handrem en de auto snorde weg in het verkeer als een boze wesp. „Zag je dat?", vroeg Lucy toornig, toen Jim bij haar kwam. „Zelfs geen bedankje. En zij wilde die lieve, grappige brief jes van de kinderen nog met geen tang aanraken. Wat een doktersvrouw aal dat worden!" „Eén dokter schijnt er ver trouwen in te hebben", was het droge commentaar van Jim. Lucy keek somber. „Hoe kan hij zo blind zijn? Je zou nooit weten waar je aan toe was met zo'n meisje. Het ene ogenblik zou zij lief tegen je zijn en het volgende je ogen uitkrabben". „Ik leer veel over meisjes!", plaagde Jim. „Jim Sanders, als je soms denkt. Jim greep haastig haar arm. „Laten we een kop koffie drin ken vóór we de strijd beginnen in die uitverkoop". Zij staken de straat over. Lucy was nog altijd vol zorg. „Met zuster Gracia zou je al tijd weten waar je aan toe was. Zij heeft nooit last van humeu ren. Al gaat alles verkeerd op de afdeling, ze laat zich niet van streek maken. Zij is de liefste, vriendelijkste En toen zweeg zij plotseling. Een vrouw stak juist over bij de zebra en rende langs hen heen, zonder op iemand om haar heen te letten. Haar gezicht w»as bleek en vol droefheid. Zij zag er uit als iemand, die het uiterste vergt van haar moed om een wan hopige daad te gaan verrichten. Er was iets heimelijks en haas tigs in haar manier van doen, hetgeen Lucy ervan weerhield haar een grote toe te roepen. Toen was zij in de menigte ver dwenen. Jim, die zich goedgehumeurd een weg baande door de drukte, zei tegen Lucy: „Van toevallige gelijkenis gesprokenWe vinden die in Plymouth en ook noorde lijker! Die vrouw leek precies op zuster Gracia. Ouder natuur lijk, en vreselijk zorgelijk". „Het was zuster Gracia", zei Lucy met vreemde stem. „En ik zou er alles voor over hebben, als ik wist waar zij naar toe gaat". HOOFDSTUK VIII. Misschien is een stad tenslot te maar een kleine wereld. Of misschien is het niet wonderlijk, dat het gezicht van een meisje, dat je in de vroege ochtenduren gekust hebt en waaraan je daar na steeds hebt gedacht je uit een menigte tegemoet komt. David Halcott moest langs het gerechtsgebouw op weg terug naar de schoolkliniek na een late lunch in de stad. Er gingen mensen in en uit en een stel auto's stonden bij de zij-ingang, die door de magistraten werd gebruikt. Hij was verbaasd, toen hij zuster Gracia bovenaan de trap zag verschijnen. Het was vreemd haar daar te zien; maar wat hem nog meer trof was haar vervallen, diepbedroefde gezicht. Op dat ogenblik was zij niet de rustige, vertrouwende, glimlachende hoofdzuster, die hij kende en waarop hij zich verliet, maar een vrouw in de greep van een grote zorg, die haar gedachten vervulde en haar doof en blind maakte voor alles wat er om haar heen gebeurde. Zij zag zelfs David niet, die op enkele meters afstand van haar op het trottoir bleef staan. Hij stond juist op het punt naar haar toe te gaan, toen hij zag, dat zij niet alleen was. De beambte van de voogdijraad, die hij heel goed van gezicht kende, was bij haar; en tot haar sprak Gracia nu op zacht haperende toon. „Ik hoop, dat ik goed heb ge daan. Ik zal het me nooit ver geven, als het verkeerd afloopt". De andere vrouw antwoordde met vaste stem; „Het was een moeilijk besluit, maar ik geloof, dat U het goede hebt gedaan. En ik weet, dat U alleen aan het welzijn van het kind denkt". „O ja!", zei Gracia hetfig. Toen, met een bevende glim lach: „Dank voor uw vriende lijkheid en begrip". „Wel, ik moet weer eens te rug. Er komt een zaak voor. Het gewone geval. Twee kinderen, die onder de hoede van de auto riteiten zijn geplaatst, omdat zij verwaarloosd werden nu is de vader achter met zijn bijdrage voor hun onderhoud en de moe der wil hen terughebben. Als we er maar zeker van waren, dat zij hen een behoorlijk tehuis zou verschaffen en dat de vader geregeld salaris in zou brengen, dan zouden we hen graag terug geven!" Zij schonk Gracia haar warme glimlach. „We zijn het toch eens, dat een echt eigen tehuis het meest noodzakelijke is voor elk kind al is het maar een woonwagen!" (Wordt vervolgd.) DE GEREURTENISSEN IN ALGERIE Jonge Europese extremisten hebben zich' maandagochtend voor de universiteit van Algiers verzameld en daar een grote Franse vlag met het „Gaullisti scheLotharingse kruis" neer gehaald. De vlag was daar aan gebracht als antwoord op de op roep van de organisatie van het geheime leger zwarte vlaggen uit te steken als teken van steun aan de campagne van de organi satie tegen De Gaulle. Gendarmes en politieagenten trokken door de stad om vlaggen en emblemen van het geheime leger van de balkons en de daken te halen. Franse ambtenaren zeiden dat er maar weinig van dergelijke vlaggen waren uitge stoken. De demonstratie van het geheime leger is een mislukking geworden, aldus deze ambtena ren. Van gewoonlijk welingelichte zijde te Algiers is maandagoch tend vernomen dat er in twee dagen tijds in Algerië 64 kneed- bommen het meest geliefde wapen van het geheime leger zijn ontploft, waarvan 37 in Al giers. EIS VAN NEGEN MAANDEN VOOR OPLICHTING Voor de tweede maal diende dinsdagmorgen voor de recht bank te Rotterdam de zaak tegen de 36-jarige koopman P. J. S. uit Terneuzen. Enkele maanden ge leden heeft hij reeds terecht ge staan wegens oplichting van een verzekeringsmaatschappij De zaak werd toen aangehou den omdat de rechtbank een psychiatrisch rapport over hem wilde hebben. De koopman had bij de Rot terdamse politie en bij zijn verzekeringsmaatschappij val se aangifte gedaan van het ver lies van ƒ20.000,— op de Cool- singel. Men betaalde hem het bedrag niet onmiddellijk uit om dat hij alleen verzekerd was bij vervoer door personeelsleden en ook, omdat men argwaan koes terde. Er was de koopman al eer der iets dergelijks overkomen. Toen had de maatschappij hem 1000 gulden uitgekeerd. Toen S. na een zakenreis naar Argentinië op Schiphol landde, stond daar de politie op hem te wachten. Hij bekende de oplich ting, zowel als een poging tot op lichting. Vijftien duizend gulden werd bij hem thuis aangetrof fen. S., die meer het type van een kamergeleerde dan van een za kenman werd genoemd, had de zaak, die hij van zijn vader had overgenomen, slechts met moei te drijvende kunnen houden. Hij begon met de oplichting om uit de zorgen te kunnen komen. Regelmatig maakte hij geld over naar Argentinië, met de bedoe ling daar op den duur een nieuw bestaan te beginnen. Verdachte werd geheel toere keningsvatbaar geacht, maar op grond van z'n psychosomatische gesteldheid vond de psychiater wel, dat hij voor clementie in aanmerking kwam. De officier van justitie, mr. J. D. de Jonge, eiste evenals op de yorige zitting een gevangenis straf van 9 maanden met af trek, waarvan drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. De verdediger, mr. B. Greve, drong er bij de rechtbank op aan zijn cliënt, gezien diens geeste lijke en lichamelijke toestand, zo spoedig mogelijk in vrijheid te stellen.

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 5