Ik wou, dat ik groter was foot de> w, ELEKTRISCH KOKEN Opblazen van papieren zakken Skotó uit de Skew enu IK BEN CRITISCH DAAROM KOOP IK LINNEN..! ordstraat 15 Een leuk gestreept pakje ïiï fmt ding gaat ttob^x en jn bij de chtingen- le NS er en de VERZUCHTING VAN EEN VROUW: I NOG steeds stond Sonja voor de spiegel. Weer bekeek ze zich en ik zag hoe een diepe frons in haar voorhoofd kwam. Ineens veranderde ze van onderwerp. HIJ EN ZIJ IETS VOOR PRAKTISCHE MENSEN E L U kunt niet alles weten Onzinnig middel tegen de hik VAN DE SANDE van de week 1 1 'Jag -2o september 1%] I ra terdag 33 september 1961 DE VRIJE ZEEUW Pagina I hET meisje liet mij binnen, want ik ben een oude bekende in Sonja's huis. Dadelijk liep ik door naar de huiskamer, maar J vond die leeg. Sonja. mijn vrien- I din. was er niet. Sonja! Ohoe, ik ben er!", riep ik in de gang. J „Oh. ben je er? Pijn, kom maar boven.'' Ik ging de trap op en schatte dat het geluid uit de 1 slaapkamer was gekomen. Ik I had gelijk en trof Sonja. staan- de voor een spiegel, terwijl ze I zich een blijkbaar juist gekoch te lap stof voorhield. J „Hoe vind je het?", vroeg ze dadelijk na mij gegroet te heb- ben. „Leuk zeg", begon ik en het lapje stof voor haar nieuwe jurk werd onderwerp van ge sprek. „DAG ZUS" „Meid, weet je wat me nu al tijd zo dwars zit?" „Nou?", informeerde ik nieuws gierig. ,Dat ik zo klein ben en er zo idioot jong uitzie. Ik wou, dat ik groter was. Ik heb het gevoel, dat ik door niemand voor vol wordt aangezien, al ben ik ook een getrouwde vrouw en moe der. Als ik met mijn dochtertje wandel, denkt iedereen, dat ze mijn kleine zusje is. Ook over- j korm het me dat ze in een win- kei ..dag zus" tegen me zeggen. Ie weet, Jar. is dol op me, maar hij noemt me „zijn popje". Dat I kan ik niet uitstaan. Het geeft me ook weer zo'n minderwaar digheidsgevoel. Wat kan ik daar nu toch aan doen?" KLEINE MATEN SAMEN op de rand van het bed zittend hebben we een ver trouwelijk gesprek gehad. Ik heb Sonja er op gewezen, dat het helemaal niet zo verschrik kelijk is om een beetje onder de maat te zijn. „Ja, jij hebt makkelijk pra ten, je bent van normale groot te". merkte ze op. „En toch heeft, jouw klein zijn verschillende voordelen, waarvan jij je niet bewust bent, maar die ik heel goed zie". „Nou, wat dan?", wilde ze weten. „Wanneer we samen in een modemagazijn zijn en we kijken eens naar japonnen of zo, dan heb j;i het voordeel, dat je leuke meisjesmaten kunt dragen, waar anderen niet aan te pas komen en naar likkebaarden. Heb je daar wel eens aan gedacht?" ZIJN POPJE „ALS je nu een man was en je was klein van stuk, dan kon ik me voorstellen dat je een min derwaardigheidsgevoel kreeg. Dat hoeft natuurlijk niet, maar het zou kunnen, want, in wezen behoort een man groot en domi nerend te zijn. Maar 'nvrouw., ach neen. Een kleinere tengere vrouw heeft juist het voordeel zo heer lijk bij haar man te kunnen wegkruipen, die kan zich lekker in zijn armen nestelen, iets dat echte grote vrouwen moeilijk afgaat. En een man vindt het zo heerlijk, zich de beschermer te voelen. Ik geloof, dat je deze voordelen nog nooit overwogen hebt. Maar ik denk zo, dat Jan dat wel heeft gezien, toen hij jou tot zijn vrouw koos. Daarom mag je ook geen aanstoot nemen aan dat troetelnaampje „popje", dat hij je zo graag geeft. Eigen lijk moet je hopen, dat je tot in lengte van dagen zijn „popje" voor hem mag blijven. Er zit echt niets in om je minderwaar dig te voelen". EEN ZUSJE.... „BOVENDIEN ben je nog jong, je bent vroeg getrouwd en je ziet er leuk jong uit. Ik weet zeker, dat Fientje, je dochter, het wat leuk vindt zo'n jonge mamma te hebben. Het feit, dat de mensen jouw voor een oude re zuster van Fientje aanzien, zou je eigenlijk tot een eer moe ten rekenen. Wacht nog maar een paar jaartjes, dan zul je eens zien hoe gevleid je je zult voelen wanneer het dan nog zo is. Hoeveel vrouwen zijn er niet, die hemel en aarde bewegen en ik weet niet wat aan zichzelf en hun kleding doen, om voor de zuster van hun dochter te kun nen doorgaan Maar ik begrijp het wel, je vindt nu nog, dat men je me vrouwschap en je moeder-zijn te kort doet. Je komt niet aan je trek met je gewichtigheid. En dat allemaal omdat je niet zo groot en indrukwekkend van postuur bent, als je zou willen. Vergeet het maar en denk er alleen aan, hoe gelukkig je met je man bent en dat je precies zo bent geschapen, zoals hij je graag wil hebben. Dan kun je de rest toch gemakkelijk aan je laars lappen. Waar of niet?" ELLY MARTINS. Nadruk Verboden. Op elk pakje 'n vlasietje met Opel Rekord Volkswagen Vrachtwagen ir zonder chauffeur drijf rnwe Pontiac Cactussen en andere vetplan- ten moeten 's winters rusten, dus moet u ze straks (nog) minder water geven. Echter altijd een paar graden war mer dan de kamertempera- tuurAlleen de bloeiende soorten meer warm water geven. Een clematis moet van 't be gin af in een grote pot wor den gekweekt. 9 Een ficus moet in een warme kamer staan, plaats deze planr dus in een kamer, waar dag en nacht gestookt zal worden. 9 Een plant mag niet te vaak worden omgedraaid. Steek een lucifertje in de potgrond en plaats uw kamerplanten altijd weer terug zoals u ze hebt opgenomen. 9 Sommige kamerplanten, zoals palmen, pellonia e.d. houden van een warme, maar ook vochtige atmosfeer. Het ver dient aanbeveling de pot op een omgekeerd schoteltje of andere verhoging in de sier- pot te zetten en dan zoveel water in de sierpot te houden, dat de oppervlakte juist onder rie bloempot blijft, ten behoe ve van de verdamping. Het is niet goed uw kamer planten allemaal achter een raam op de zonzijde te zetten. Achter glas ontstaat broeiing, die door vele van onze kamer vrienden niet verdragen wordt. Wolluizen op begonia's kun nen worden bestreden door ze plaatselijk aan te stippen met spiritus. Voorzichtig wer ken. anders verbranden de bladeren. 0 Zaden van bloemen moeten zo droog mogelijk worden ge oogst en dan nog flink wor den nagedroogd. 0 Is de bol van een eyclame uitgedroogd, dan kunt u de pot heel ever, in lauw water dompelen. Ken geranium vraagt een licht en zonnig plekje, doch een niet te hoge temperatuur. In de zomer vrij veel water en wekelijks kunstmest, maar in de rusttijd geen mest en weinig water. Nooit besproei en, omdat zij gemakkelijk rot en de bloemen vlug smetten. (Nadruk verboden.) Rob en Joke hebben de drie eerste jaren van hun huwelijk „ingewoond". Met gebruik van keuken wel te verstaan. Geluk kig is dat altijd goedgegaan; ruzie is er vrijwel nooit geweest, omdat er van beide kanten werd ingezien, dat er met takt meer ie bereiken viel. Maar ja, het bleef natuurlijk behelpen. Geen won der dus, dat Rob en Joke de we reld te rijk waren, toen ze einde lijk een woning kregen toege wezen. Ze hadden al met al lang ge noeg tijd gehad, om voor de in richting te sparen. Daarover be hoefden ze zich geen zorgen te maken; het kon echt wel een beetje van de hoge boom. Ze wa ren echter vastbesloten, om al les zo praktisch en doelmatig mogelijk te kopen, zodat ze er lang plezier van zouden beleven. „In elk geval wil ik elektrisch koken", besliste Joke. „Heb ie daar dan verstand van?" vroeg Rob weifelend. Dat was niet zo, want tijdens hun inwoningstijd had Joke steeds op het gasfornuis van de huiseigenares gekookt. „Dan mag je je toch wel eerst goed laten voorlichten", vond Rob. „Je hebt er andere pannen voor nodig en ik heb wel eens ge hoord, dat elektrisch koken stuk ken duurder is dan gas en ook niet praktisch, omdat het zo vre selijk langzaam gaat". Gaat het langzaam Geen van beide beweringen behoeft op te gaan. wanneer men maar weet, hoe men met een elektrisch fornuis om moet gaan en het praktisch weet te bedienen. Inderdaad kan een elektri- sche-kookplaat ons geduld op de proef stellen, wanneer het er om gaat, gauw even wat melk te warmen of een beetje theewater te koken. En voor dat doel is een fornuis ook niet economisch, omdat de plaat voor een korte tijdsduur geheel aangewarmd moet worden. De plaat heeft altijd een bepaalde tijd nodig, om op temperatuur te komen, even goed als dit bij een strijkijzer het geval is. Pas als zij haar warmte heeft, werkt zij op volle capaciteit en dan gaat het koken enorm snel. Met betrekking tot boven genoemd bezwaar, n.l. het koken of snel even warmen van kleine hoeveelheden, is het derhalve praktisch, om naast het elektrisch fornuis een elektrische melkkoker en waterketeltje of snelkoker te bezitten. Achter elkaar en op elkaar Om het elektrisch fornuis zo zuinig mogelijk te benutten en geen stroom verloren te laten gaan, moet men er op bedacht zijn, snel de hele maaltijd achter elkaar te koken, zodat geen warmte van de plaat ongebruikt blijft en de plaat niet nodeloos afkoelt, om later weer op temperatuur gebracht te moeten worden. Gebruik geen twee platen, als u met enig overleg met één kunt volstaan. In feite is het n.l. mogelijk, om een eenvoudige maaltijd op één plaat klaar te maken, waarbij dus de plaat maar éénmaal beginwarmte hoeft aan te zetten, wanneer u de stapelmethode toepast. U be gint met het braden van het vlees en het afmaken van de jus. Daarna kookt u op de zelfde plaat de groente, waar bij de vleespan op die van de groente wordt gezet. Op de stoom kan het vlees zonodig doorsudderen. Wanneer de groente klaar is en de aardappels aan de beurt komen, stapelt u alle drie de pannen op elkaar. Plet eten blijft warm, stooft des noods nog door en wanneer de aardappels afgegoten zijn, kan alles tegelijk worden op gedaan en is er geen calorie warmte en dus geen stroom verloren gegaan. Wees economisch Het afwaswater komt met een op de nog warme plaat. Belangrijk is tevens, dat u zowel groente als aardappelen slechts met een bedempte water opzet en de stroom on middellijk op de kleinste stand schakelt. zodra het water kookt. Het eten wordt verder gaar gestoomd, hetgeen het behoud van vitamine bete kent. Een voordeel van elektrisch koken is nog. dat 't koken, bakken en braden van recep ten altijd precies even lang duurt. U weet op de seconde af, hoe lang iets in de oven moet blijven. Zorg er echter voor, dat de platen altijd goed glad en schoon zijn, door ze van tijd tot lijd met fijn schuurpapier af te schuren. Elke oneffenheid betekent stroomverlies. Joke is nu heel gelukkig met haar electrische fornuis' ELLY MARTINS. (Nadruk verboden.) IE heeft er nog nooit de hik gehad? Vrijwel iedereen is wel eens door dit hoogst onaangename verschijnsel overvallen. Op ogenblikken, die maar al te vaak zeer ongelegen kwamen, maakte men dan ineens zo'n heel potsierlijk geluid. En daar sta je dan met je goede gedrag: ieder een om jc heen is in de lach geschoten en je bent de oor zaak van die hilariteit. MEDISCH - CONSULT WEER ZO'N ONZINNIG DOM GELUID ALS je nu verder je mond maar- stijf gesloten houdt behoeft de volgende hik niet zo'n geweldig lawaai te ma ken, maar het is helaas niet altijd mogelijk er het zwij gen toe te doen. Meestal zijn we juist mid denin een gesprek dat we wel moeten voortzetten. We hopen maar dat het weer „over" is. we gaan weer aan het praten endaar ont snapt plotseling weer zo'n onzinnig en dom geluid aan onze keel. OORZAAK IN MIDDENRIF HET is nog niet eens zo gemakkelijk om duidelijk te omschrijven wat er bij „de hik" nu precies aan de hand is. Men zou kunnen zeggen dat het hier een merkwaar dige en krampachtige ma nier van ademen betreft, die wordt veroorzaakt door een plotselinge samentrekking van het middenrif. Hierdoor stroomt de adem- lucht met een kort en scherp geluid door de stem spleet: hetgeen men hoort noemt men „de hik". Gelukkig behoeft men zich meestal in 't geheel geen zorgen te maken wanneer er eens iemand de hik heeft. Het hinderlijke verschijnsel pleegt immers na niet al te lange tijd vanzelf over te gaan. Bovendien kan men het storende hikken met een voudige middelen meestal gemakkelijk laten ophouden. Om te beginnen beschikt men daartoe over het be kende „heel langzaam diep in- en uitademen". Soms bereikt men meer succes door „persen met ge sloten stemspleet" of door het zo maar „inhouden van de adem". Al deze middelen zijn erop gericht het mid denrif weer onder controle te brengen. ZEVEN SLOKJES THEE VERDER worden er tegen de hik nog allerlei vreemde dingen, aanbevolen, die wij minder kunnen bewonderen. Wij willen de methoden, die hieronder volgen, daarom ook beslist niet aanprijzen. Wij hebben daar trouwens ook geen persoonlijke erva ring' mee, omdat wij ze óf te gek óf te gevaarlijk vinden. Wanneer wij hier enkele van de vreemde bedenksels bij eenbrengen. is dat om te laten zien wat voor dwaze dingen sommige mensen wel verzinnen. En niet alleen verzinnen... ze passen ze blijkbaar ook toeWat. denkt U van het drinken van zeven slokjes thee? Wat denkt U van het drinken van water met mos terd of van het opblazen van papieren zakken? Iemand „erg hard laten schrikken" hoort men ook nog al eens aanbevelen tegen de hik. Dat vinden wij uit de reeks vreemde hikbe- strijdingsmiddelen mis schien nog wel de meest af keurenswaardige. Eén van de allerlaatste en tegelijk ook één van de aller zotste snufjes op het gebied van hik-verdrijven is het „heel hard op een motorfiets gaan rijden". En dat allemaal, als ons op dit punt zulke goede en eenvoudige middelen ten dientse staan. Heus, het heb ben van de hik behoeft geen probleem te zijn. Rustig blijven en diep in- en uit ademen, eventueel de adem inhouden, zijn en blijven de beste middelen. dr. H. W. SCALONGNE. (Nadruk verboden.) Kleurpotloden Boekhandel Pakjes als onze illustratie toont doen het altijd goed. Vooral in het frisse jaar getijde zijn in ons klimaat dergelijke pakjes niet te ontberen. Ze bieden vele mogelijkheden. De rok is los bruikbaar en daarbo ven kan een willekeurig bloesje worden gedragen. Maar het beste komt zo'n pakje uit wanneer het in zijn originele staat wordt gedragen. Onze foto toont een pakje vervaardigd van een ge streepte stof en wel een kunststof, te weten dralon. De streep in de lengterich ting maakt de draagster prettig slank. Heel leuk is het bloesje dat onder dit pakje wordt gedragen. Het is eveneens van dralon ver vaardigd, doch heeft dikke strepen in de lengterichting en dunne in de breedte. Hierdoor wordt het totale gestreepte vlak enigszins onderbroken, zonder dat er iets aan de stijlvolle to taalindruk wordt afgedaan. Het is een feit, dat streep jes het altijd nog goed doen, ieder jaar weer en er zullen ongetwijfeld vele dames zijn die een streepdessin zullen voorzien. Het staat dit pakje duidelijk. (Nadruk verboden) HET A.B.C.-cabaret van Wim Kan bestaat 25 jaar en ter gelegenheid daar- van gaat het gezelschap op tournee door ons land met een jubileum-program. Het is een bijzonder pro- gram, temeer waar twee andere grootheden van het cabaret, Wim Sonne- veld en Toon Hermans, aan de samenstelling van show hebben bijgedragen. Jonge mensen voelen zich over het algemeen niet zo sterk aan getrokken tot het cabaret. Velen menen, ten onrechte, dat het alleen aanspreekt tot de wat oudere mensen. Ten onrechte, want het zilveren program van Wim Kan schenkt veel aandacht aan de jeugd, dat het alleszins de moeite waard is er ook als jonge mensen kennis van te nemen. Het is bepaald wel waar, dat. de wijze waarop Wim Kan presenteert wat hij te zeggen heeft, niet typisch voor de „grote massa" is bestemd, maar dat zou nu juist een reden te meer kunnen zijn om een kaar tje te kopen en het dan maar eens te wagen. Er is zoveel cliché-matigs en afgezaagds in alle betoog over jonge mensen, dat net als een verademing werkt al het zoge heten wel en wee eens op een originele wijze voorgeschoteld te krijgen. Die originaliteit zit 'm bij Kan wellicht het sterkst in het feit, dat hij geen blad voor de mond neemt. Maar zijn scherpte heeft intussen een ver kwikkende menselijkheid met veel meer begrip, dan buiten het cabaret vaak jegens jeugd en jonge mensen wordt tentoonge spreid. Van harte aanbevolen dus! ELVIS-„DOORBRAAK ALS je zo de aparte wereldjes van de fan-clubs binnengluurt. dan gaat het de meeste clubs en clubjes wel naar den vleze. De leden zijn gillend enthousiast. Ze schrijven en plakken en ver zamelen en draaien plaatjes naar hartelust. Ze zijn het alle maal gloeiend eens met de „steengoede" en „mieterse" kwa liteiten van „hem" en willen geen kwaad woord horen over de schoonheid en de zachtheid en de liefheid van „haar". Zo is dat maar. Als afscheid van de zomer brengen we nog eens een vruch tensla die, omdat de herfst is ingetreden, nu eigenlijk herfst vruchtensla zou moeten heten! Er worden peren en appelen, maar natuurlijk ook perziken, pruimen en druiven, in kleine blokjes verdeeld, in verwerkt. De sla wordt met wat slagroom, basterdsuiker en citroensap ver mengd en in brede platte glazen, gegarneerd met gehate noten of een halve walnoot opgediend. ZONDAG: Tomatenmandje met kaassla; varkenshaas, poste lein, aardappelen; herfst vruchtensla. MAANDAGVleespannekoek, tomaten, gebakken aardap pelen; wentelteefjes. DINSDAGKaasgehakt, bloem kool. rauw gebakken aard appelen; gevulde appelen. WOENSDAGBloemkoolsoep eieren in kerriesaus, pronk- bonen, aardappelen; fruit. DONDERDAGGebakken lever, andijvie, aardappelen; yo- ghurtvla met gember. VRIJDAG: Goulash van vis óf champignons a la Frangaise, princessebonen, aardappel- purée; zoet macaronischo teltje. ZATERDAG: Eenvoudige nassi goreng; muesli. KAASGEHAKT 200 gr. gekookte koude rijst of koude gare aardappelen. 200 gr. oud brood zonder korst, 200 gr. kaas, 1 ui, 2 eieren, zout, noot, 2 theelepels aroma, 100—150 gr. boter. Het brood, het uitje en de kaas raspen en mengen met de rijst of de fijn gestampte aard appelen. Wanneer alle bestand delen gemalen worden zal men gehakt met een mooie gave korst krijgen). Alle ingrediënten goed dooreen kneden en op smaak afmaken met zout. noot en aroma. Er mooie balletjes van vormen en deze in de koe- kepan in de hete boter rondom goudbruin bakken. GOULASH VAN VIS 1 kg vis ontgraten, in stukjes snijden, met zout bestrooien en in 50 gr. boter tezamen met 1 fijn gesnipperde ui en een halve in reepjes verdeelde paprika (waaruit het zaad is verwijderd) goudbruin bakken. Daarna iets H! water toevoegen zodat de vis j juist onderstaat en het geheel nog 5 min. laten doorkoken. zich dit seizoen ook weer van keurig en correct. Dat bewijst CHAMPIGNONS EHy Martins A LA FRANCAISE V2 kg champignons in boter met wat zout en een klein beetje foelie gaarsmoren. Wat vocht toevoegen en dit met wat aange mengde bloem binden, 50 gr. ge raspte kaas erdoor roeren en de ragout op smaak afmaken. Tot slot nog 1 stijfgeslagen eiwit er door scheppen. rwsi«' Vote Serrethi Dit merk is uw garafi c (LINNEN HEEFT ALLÉÉN VOORDELEN!) L 1 H H E M Een uitzondering maakt het jubel- en juichwezen jegens ons aller Elvis. Elvis is een probleem geworden, een complex bijna.- Elvis doet aan „doorbraak". Hij is van de onstuimige croonende en heupwiegende rock 'n rollkei- zer uit Tupelo een bezadigde jongeling aan het worden, die in „G. I. Blues" kleine mensjes liefdevol in de armen neemt en in een newcomer uit filmstad, „Blue Hawaii", bijzonder roman tisch doet, zoals het in Hawaii betaamt. Maar met zijn fans is het anders. Er zijn duidelijk twee „stro mingen". De ene houdt het lie ver bij de oude vertrouwde Elvis met z'n zwiepende kuif en z'n elastieken benen; de andere kan Elvis wel om de hals vliegen vanwege zijn edele ernst en zijn „serious look". Dat is een pro bleem waar Chroesjtsjef en Kennedy met geen woord over reppen, maar intussen zit de wereld er maar mee. En Elvis zelf? Wij geloven dat Elvis al dan niet dank zij het militair avontuur in Germany heel gewoon alle katten uit alle bomen heeft gekeken en z'n carrière niet helemaal door zijn fans laat bepalen. Geef die jongen eens ongelijk! „GLADDE" JONGENS HOLLYWOOD is overigens wel een oord, waar men op ge zette tijden tot nieuwe ontdek kingen komt. Dan steken de groomeesters der tiende Muze de bekende dikke sigaren op en zeggen: Ai boys, dat weten we dan weer. In dit geval ging het om wat op het ondermaanse toch wel als een doodgewone zaak geldthet kale hoofd. Maar zo'n kaal hoofd bleek niet zo'n simpele aangelegenheid te zijn sinds de beste braverd Yul Brun- ner met een getondeusde schedel op het witte doek verscheen. Sindsdien en aan de hand van een bergen-hoge correspon dentie over de glans en de glorie van het kale hoofd is Holly wood er bij wijze van spreken bovenop gaan zitten. Kale hoof den zijn kassuccessen zo heet het nu en Yul zit midden in de concurrentie, met bijv. John Drew Barrymore, die al naar de kapper is geweest om in „The Pharao's Woman", die binnen kort uit de studio's komt, de kaalhoofdige Pharao uit te beel den. En het zijn al zulke „glad- do" jongens in Hollywood! DISCOMATIC ER is in Amerika een nieuwe automaat bijgekomen en dat is een platenautomaat, de zoge naamde „Discomatic". De ma chine verkoopt niet alleen pla ten automatisch, maar speelt ze ook al automatisch eerst netjes voor. Het gemak dient de mens. De fabrikanten van de „Discomatic" hebben al uitge rekend, dat de automaten de nog steeds stijgende omzet van de zwarte schijven nog eens met 10 tot 20 procent zal opvoeren. Als we vandaag of morgen nog een ding uitvinden dat namens ons automatisch gaat luisteren, dan zijn we er. DAT IS HOLLAND WIE hier of daar in de wereld een correspondentievriend of vriendin heeft zou wellicht eens voor een gezellige muzikale ver rassing kunnen zorgen. Dan zou de juist van de persen gekomen Philips langspeler „Dit is Hol land" goed van pas kunnen ko men. Er is een opgewekte en gevarieerde verzameling in ge groefd van allerhande Neder landse melodietjes van „Aan de Amsterdamse grachten" tot en met „Merck toch hoe sterek" en van „Zeg kwezelken wildet gij dansen" tot en met „Wilt heden nu treden", uitgevoerd door nu eens het koor van Wes- sel Dekker, dan weer het draai orgel Arabier, het carillon van de St. Jans-basiliek te Den Bosch of dat van de O. L. Vrou wetoren te Amersfoort. De plaat is verpakt in een fleurige hoes en binnenin het album is een hartelijk verhaaltje over Neder land vertelt, opgesierd met een tiental typische kiekjes, in zwart wit en kleur. Daar een klein privé-briefje bij en hij of zij in Italië, Hongarije, Engeland of op de Canarische eilanden zal bij zonder dankbaar gestemd zijn. (Nadruk verboden.) !d

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 5