n ten issing PELLE Kentucky's best! Douwe Egberts (D*E) soepel en vers tot de Kantongerecht te Terneuzen Race voor slakken BINNENLANDS NIEUWS Is lekker roken van ZWARE SHAG Pagina XSXSXSXB<SXSXS<&<SXSXS>®< Bezoek aan Rotterdam laatste draad! nsdag 20 september '6l Woensdag 20 september 61 DE VRIJE ZEEUW DEILAMPEN antie nduren, met tsterkte bij lomverbruik. Prijs -5.40 Prijs 7.10 E"Prijs 0.55 Zitting van 19 september 1961. Kwakzalver veroordeeld tot f 750 boete. rf Vte Brasschaet (B.) trad als wonderdokter op en verkocht .middelen tegen^suiker- naardoor oefende I ^hrmati»e wijze de genees- S S telen betaling. Hij had "/A«. ™ii- T.EST-, - v. in België bekend staat als kwak zalver en heeft thans zijn werk terrein naar Nederland veilegd. naar hier geen prijs op zulke Activiteiten wordt gesteld wordt een boete geeist van 1000 of 3 maanden gevangenisstraf. Er ontstond nu een juridisch twistpunt tussen de officier en mr F K. Adnaanse over de formele kwestie, dat bij het vóór- onderzoek met alle getuigen on der ede zijn gehoord. ne kantonrechter meende, dat deze man in België verschillende veroordelingen achter de rug heeft en dat hij zich hier aan alle verhoren heeft onttrokken. Uitspraak ƒ750 boete of 3 maanden gevangenisstraf. Mevr. J. C. de J.—D. te Hoek reed op 30 juni 1.1. met een door haar "bestuurde auto van Ter- neuzen over de rijksweg naar Hoek. Bij het tegenkomen van een andere auto heeft zij niet genoeg rechts gehouden. De weg is ter plaatse 'de Noordhoek) niet breed genoeg om elkaar te passeren. De tegenligger is van óe weg gereden en tegen een omheining terecht gekomen. De officier van Justitie meent dat de verkeeissiluatie aldaar zeer ongelukkig is. Dit pleit ech ter mevr. J.—D. niet helemaal vrij. Eis 10 of 2 dgn. Uitspraak binnen twee weken. D. K. te Breskens stond te recht, om dat hij op 23 augustus te Sas van Gent, toen hij met zijn schip aldaar aan de kade lag bij het donker worden zijn lich ten niet had ontstoken. K. meent dat zulks niet nodig was. omdat hij in doodlopend water lag. Eis ƒ10 of 2 dgn. Uitspraak 7,50 of 2 dgn. P. C. M. te Botterdam stond voor het zelfde feit terecht. Eis 10 of 2 dgn. Uitspraak ƒ7.50 of 2 dgn. J. K. E. te Axel kwam op 9 juni te Sluiskil met zijn auto van de Bovenweg en bij het naderen van de Kanaalvveg heeft hij geen doorgang verleend aan 'n scoo ter die uit de richting Terneuzen kwam gereden. Een botsing heeft evenwel niet plaats gehad. Eis f 40 of 8 dgn. Uitspraak "ƒ30 of-6 dgn. G. A. van O. Ie St. Jansteen moest zich verantwoorden omdat De kwestie van onder handelingen over Berlijn Naar aanleiding van het be richt in de New York Times dat de Franse regering Amerika heeft, laten weten dat zij onder de huidige omstandigheden niet zal deelnemen aan een conferen tie met de Sowjet-Unie over Ber lijn, hebben Amerikaanse top functionarissen verklaard dat er geen onenigheid tussen de V. S., Engeland en Frankrijk is over de komende besprekingen tussen Rusk en Gromiko, waarbij de Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken wil nagaan of er mogelijkheden voor onderhan delingen met de Sowjet-Unie over Berlijn bestaan. De drie mogendheden zullen na de hesprekingen de vooruitzich ten voor een conferentie van de ministers van Buitenlandse Za- ven Van bestude- Pi esident Kennedy zal algemene vergadering toespreken President Kennedy zal eind deze week 0f begin volgende rbfrv v ^lgemene Vergadering der V N. toespreken, zo heeft de perschef van het Witte Huis P15/T(L S?Ünger' maanda® mil: gedeeld. De datum hangt af van de gang van zaken in de Aw mene Vergadering. Volgens kringen van het Witte Huis had de dood van Hammars kjoeld de president doen gevoe len dat hij uiting moet gever, aan de steun der V. S. voor de v. N op een ogenblik dat de wereldorganisatie voor een cri sis staat. Van de Sande Tsjechische verklaringen De Tsjechoslowaakse minister van Buitenlandse Zaken Vaclav David heeft in het parlement ge pleit voor het onmiddellijk slui ten van een vredesverdrag met Duitsland en de instelling van een vrije stad West-Berlijn en daarbij opgemerkt dat de zaak vrede en veiligheid zeer gediend zou zijn met toelating van de twee Duitse staten tot de Verenigde Naties. ...pe.minister drong aan op eer- tijk internationaal overleg ten aanzien van een vredesverdrag met Duitsland. Hij zei dat men zich moest verwonderen over de afkeurige houding van president j/e Gaulle van Frankrijk, zoals mi dit op zijn persconferentie Pegtn september demonstreerde aangezien Frankrijk reeds zovee' iragische ondervinding met >uits imperialisme en milita I ttsme had opgedaan. hij op 24 juli met zijn auto, ko mende uit Axel, bij het gehucht Absdale naar links uitweek om zodoende zijn erf te bereiken waardoor hij de weg niet heeft vrijgelaten voor een achterop komende autobus. De officier is van mening, dat van O. volkomen in strijd met art. 28 W. v. S. heeft gehandeld. Door dit rijden heeft hij een bus met passagiers in gevaar ge bracht. De eis was 50 of 10 dgn en een voorwaardelijke straf van een jaar ontzegging rijbevoegd heid met een proeftijd van 2 jaar en verplichting tot verzeke ring. De verdediger mr. Tichelman, zei dat ae omstandigheden, zoals zij hier hebben voorgedaan, Van O. volkomen disculpeert en vraagt vrijspraak. De kantonrechter meent, dat Van O. wel schuldig is en ver oordeelt hem tot 30 of 6 dgn. F. J. de R. te Sluiskil kwam op 15 augustus met zijn auto over de Axelse brug, bij het rechtsaf slaan naar Herengcarht heeft hij een fietser gehinderd. Eis 10 of 2 dgn. Uitspraak schuldig verklaring zonder op legging van straf. K. J. Z. te Münden (D.) heeft op 4 juli met een auto over de weg van Hulst naar Perkpolder gereden. Bij het afslaan naar de Hoefkensdijk heeft hij de wag voor een fietser niet vrijgelaten! Eis ƒ25 of j dgn. Uitspraak 15 of 3 dgn. M. V. te Terneuzen was op 4 juni 1.1. op de openbare weg dronken, terwijl dit nog geen jaar geleden ook het geval was. Eis een hechtenis van 3 dgn voorwaardelijk niet een proeftijd van twee jaar en onder toezicht steken van een consultatiebureau tegen alcoholisme en een boete van 50 of 10 dgn. Uitspraak idem. C. K. te Gent-Brugge kwam op 17 juli met zijn auto over de Zuidsingel te Axel gereden. Bij het naderen van de kruising bij de Kinderdijk verleende hij geen voorrang aan een auto die van deze dijk kwam. Eis 40 of S dgn. Uitspraak 30 of 6 dgn. C. M. Z te Zaamslag heeft op 3 juni te Hontenisse geen voor rang verleend aan een van reehts komende brommer. Bij de daar op volgende botsing was de schade niet minder dan 1200. Eis en uitspraak 40 of 8 dg. R A. G. te Sas van Gent heeft op 26 juni, toen hij met zijn fiets van hèt Bolwerk kwam gereden, bij het naderen van de Dijkstraat geen voorrang verleend aan een van rechts komende auto. Hier door werd hij door de auto ge schept en liep verwondingen op. Hiermede rekening houdende kwam de ambtenaar van het O. M. tot een eis van 10 of 2 dagen, waarmede de kantQnrech- ter zich verenigde. Th. v. d. V. te Vogelwaarde heeft tijdens de kermis in een café te Hontenisse gevochten en is al vechtende op straat geko men. Verdachte zeide, dat hij tegen zijn wil hierbij betrokken was ge worden. Zijn kameraad werd ge slagen en hij meende hem te moeten helpen. (De andere ver dachten hebben geschikt.) Het was een rumoer van je welste, zeide de officier, en vech tende zijn zij over de grond ge rold. Eis en uitspraak f 15 of 3 dagen. R. J. de C. te Westdorpe reed in gezelschap op 27 augustus naar Zelzate. Hij beging hierbij de overtreding met zijn brommer over de rijbaan te rijden. Bij het verbaal dat hierbij gemaakt werd had hjj geen pas bij zich. De C. verweerde zich dat in de dagbladen had gestaan, dat men om naar België te gaan geen paspoort meer moest heb ben. De eis voor het ontbreken van de grensformaliteit was 5 en voor de verkeersovertreding 7,50 of 1 en 2 dagen. Uitspraak 2,50 of 1 dag en 7,50 of 2 dagen. J. de F. te Axel heeft op 14 juli te Axel met tractor en aan hangwagen laten rijden zonder dat de draagveren in orde waren. Eis 75 of 15 dagen. Uitspraak 50 of 10 dagen. R. de L. te Terneuzen stond terecht voor een reeks van over tredingen. Ten eerste heeft hij te Sas van Gent in de Gentse straat op zijn brommer in ver boden richting gereden, daarbij niet rechts gehouden en bij het afslaan is hij in aanraking geko men met een andere brommer. Verder was zijn brommer niet voorzien van een bel en ontbrak een deugdelijke handrem. De eis was resp. 10, 5, 20, ƒ5, 20 en een jaar ontzegging bevoegdheid om met een motor voertuig te rijden en als hij dit later weer gaat doen, wordt hij verplicht zich W.A. te verzeke ren. Uitspraak resp. 10, ƒ520. 2,50 en 10 of totaal 10 dagen en verder conform de eis.. A. van G. te Goes heeft te Clinge als bestuurder van een auto, toen hij uit een uitrit reed, bij het op de rijweg komen tegen een andere auto gereden, waar door die andere auto materiële schade opliep. Eis 30 of 6 dagen. Uitspraak 25 of 5 dagen. Het race-seizoen voor slakken staat weer voor de deur. Zij zijn in voile concentratie bezig met hun laatste trainingsrondjes voor de grote internationale competi tie in San Francisco. Vol trots deelt de directie van Trans World Airlines mede. dat zij acht volbloed Parijse slakken na een zorgvuldige opleiding zal afvaardigen. De aristocratische Parijse weekdieren worden ge reed gemaakt voor hun vlucht van 8000 km over de pool naar Los Angeles op een dieet van sla en gefileerde vis. Zij zullen de reis in aparte met'katoen afge zette kistjes maken. De internationale slakken- derby, een der hoogtepunten van liet seizoen in San Francisco, zal in het Tranion restaurant gehou. den worden. De slakken zullen elkaar bestrijden op een minia- DE VERKIEZINGEN IN OOST-DUITSLAND Volgens een mededeling van de Oostberlijnse burgemeester, Friedrich Ebert, heeft 99.86 pro cent van de kiezers in Oost- Berlijn zondag bij de aldaar gehouden gemeente- en districts- raad op de kandidaten van het communistischenationale front gestemd. Van het kiezers corps was 98,71 procent opgeko men. Het Oostduitse persbureau A.D.N. meldt dat in de zóne Oost-Duitsland was tot nog der uitgebrachte stemmen on geldig is verklaard, terwijl er 0.03 procent tegenstemmen wa ren. Hoe een tegenstem kon worden uitgebracht werd er niet bij gezegd. Zoals gemeld was er bij deze verkiezingen slechts één een heidslijst. tuur sintelbaan van een halve meter lengte, die ter bevordering van de gladheid met champagne zal worden besprenkeld. Het vorig 'jaar werd de race in 2.02 minuten, gewonnen door een Amerikaanse slak. afgevaardigd door het Hollywood restaurant „Villa Capri". De favoriet voor dit jaar is de Franse kampioen ..A bout de souffle'', die bijna door Art Buch- wald werd opgegeten voor deze zich realiseerde dat het dier gro te mogelijkheden als sprinter be zat; terwijl ook ..Mach 2", afge vaardigd door T. W. A., tot de kanshebbei-s behoort. De overige Franse deelnemers zijn: „Roma noff", „Julliette", Madame Sans- Gêne, ..Liaison Dangereuse", „Lucrèce Borgia", en „By love possessed". Iedere slak krijgt een jockey toegewezen, die hem dient aan te vuren bij een eventuele inzinking of andere tekenen van verslap ping, plankenkoorts of aandrang voor terugtrekking in het slak kenhuis. Het Italiaanse opleidingsschip „Amerigo Vespucci" is maandag in de Parkhaven in Rotterdam aangekomen voor een bezoek aan de Maasstad. De foto toont het imposante schip in de haven. Meer dan 1100 militairen vech ten op New-Foundland een ver beten strijd tegen felle bosbran den welke reeds dagen lang duren. De militairen maken bij hun moeizaam blussingswerk gebruik van scheppen, bijlen en kleine watertanks. UNA 14 000 T.V.-TOESTELLEN MEER IN ÉÉN MAAND. Volgens een opgave van de P.T.T. bedroeg op 1 september het aantal aangegeven televisie toestellen 950.223 tegen 936.530 op 1 augustus. (Op 18 september was dit aantal 959.187). In hetzelfde tijdvak daalde het aantal geregistreerde radio-ont vangtoestellen van 2.643.666 tot 2.622.304 Cp 1 september waren er 478.229 aansluitingen op het draadomroepnet teger* 478.953 op 1 augustus. ERAND IN KETELHAVEN. felle uitslaande brand maandagavond in Ketel- (Oostelijk Flevoland) een houten barak, waarin de keuken en de eetzaal van hett kamp „Ketelhaven'' gevestigd waren,-totaal verwoest. De wo ning van de kampbeheerder werd zwaar beschadigd. Het vuur werd bestreden door de brandweren van Kampen. Emmeloord en Dronthen. Onder de kampbewoners ontstond grote consternatie. Omdat er aanvan kelijk geen druk op de waterlei ding was richtte men twee nevel spuiten tussen de brandende barak en de kantine om een overslaan van het vuur te voor komen. Daarna werden inzet- spuiten gebruikt, elk met een capaciteit van 600 liter water per minuut. Het blussingswerk nam een uur in beslag, de nablussing duurde anderhalf uur. De brand is ontstaan boven de keuken tussen het plafond en het dak bij de schoorsteen. Over de oorzaak tast men nog in Ivet duister. De schade beloopt een bedrag van 20.000, KLEUTER VERONGELUKT. Maandagavond om kwart over negen is de driejarige Fritsje van der Linde in de ouderlijke woning aan de Weteringsestraat in Den Haag tegen een ruit ge- Schr ij f behoeften Boekhandel VAN DE SANDE t/. x-.-j/. x/- Xi 1 V't' 5^? - v vallen en zodanig gewond dat hij is overleden. Het knaapje, dat met nog drie broertjes alleen thuis was, stond op een stoel achter het gesloten venster van de woonkamer te kijken naar een gymnastiekles in een lokaal aan de overzijde van de straat. In zijn geestdrift is het kind ge struikeld en tegen de ruit ge vallen. die brak. Een zesjarig broertje behoedde Fritsje voor een val naar buiten, maar het knaapje liep door een glasscherf een slagaderlijke bloeding aan de hals op, waardoor het in het ziekenhuis in het Westeinde te 's-Gravenhage is overleden. BOTSING OP NIET-BEVEILIGDE OVERWEG Op een niet beveiligde overweg in de Rijerseweg tussen Tilburg en Gilze-Rijen is de Rheingold- expresse op weg naar Italië gis termorgen in botsing gekomen met een wagen, die door een tractor werd getrokken. Bij de botsing werd niemand gewond. De lokomotief en de wagen waar mee deze in botsing kwam, wer den beschadigd. Hierdoor kreeg de Rheingold-express een vertra ging van een uur. De beschadig de lokomotief moest naar Til burg worden gesleept. Door de botsing ondervond het treinver keer tussen Rotterdam en het zuiden in de eerste morgenuren nogal wat vertraging. IN AANBOUW ZIJNDE SILO DOOR BRAND VERNIELD Tot diep in de nacht van maan dag op dinsdag heeft een brand gewoed in een in aanbouw zijn de silo van de coöperatie „Land bouwbelang" te Helden (Lim burg). Praktisch al het hout werk, dat zich nog rond het ge storte beton bevond, ging door het vuur verloren. Het waren, enige duizenden m3 planken aan bekisting. Er wordt rekening mee gehouden, dat de wapening in het beton door de hitte is gaan vormen. Is dat het geval dan zou het geraamte, dat voor ongeveer de helft gereed was, moeten worden gesloopt. Het gebouw zou circa 40 meter hoog worden, 60 meter breed en enige tientallen meters diep. Hoewel de schade niet bij benadering valt te zeggen/schat men deze toch wel óp een paar honderd duizend gulden. Omtrent de oorzaak is nog niets bekend. DODELIJK ONGELUK IN OSS Gistermorgen om half acht heeft zich te Oss op de hoek BerghemsewegKapelsingel een aanrijding voorgedaan waarbij de 14-jarige zoon van de fam. Keyzers uit de Jan de Rooy- straat te Oss dodelijk is veron gelukt. De jongeman was op weg naar zijn werk bij de N. V. Alti te Oss. Op het moment dat hij de Kapelsingel overstak in de richting Vijversingel naderde een vrachtauto uit Berghem. De jongeman heeft de auto niet op gemerkt, werd gegrepen en een paar honderd meter meege sleurd. Bij aankomst in het zie kenhuis bleek de jongeman overleden te zijn. INBREKERSCOMPLOT OPGEROLD Dank zij de oplettendheid van enige militairen heeft de Naar- dense politie, in samenwerking met de Amsterdamse recherche, een inbrekerscomplot kunnen oprollen. Zaterdagavond laat hoorden militairen, gelegerd in Naarden tegenover het industrieterrein, i gerinkel van glasscherven. Zij zagen een man weglopen in de j richting van Amsterdam en I waarschuwden de politie. De mi litairen betrokken met de poli tie de wacht bij de fabriek waar het gerinkel vandaan kwam. De politie kon hierdoor de 24-jarige W. de M. uit Amersfoort en de 22-jarige R. V. uit Amsterdam aanhouden, die uit de fabriek kwamen en in de armen van de politie liepen. Maandagmorgen kwam nog een aangifte bij de Naardense politie binnen over een inbraak in een andere fabriek op het in dustrieterrein. Daar was het ge hele kantoormeubilair vernield en de deur van de directiekamer ingeslagen. De schade was gro ter dan de buit. Deze bedroeg slechts een bedrag van ƒ3. Maandag heeft de Amster damse politie de 23-jarige W. van der L. aangehouden, die in tussen heeft bekend dat hij in braken heeft gepleegd in Bus- sum, Naarden, Hilversum en Huizen. Vorige week wist hij in Naarden een buit van 10.000 te veroveren. Zoals reeds werd gemeld is de vorige week de 25-jarige C. de V. uit Amsterdam aangehouden, die reeds heeft toegegeven een serie inbraken in fabrieken in 't Gooi te hebben gepleegd. De politie vermoedt, dat deze vier mensen tot hetzelfde com plot behoren. Men neemt tevens aan dat De L. de derde man was, die zaterdagavond is weg gelopen. WIJKVERPLEEGSTER OM HET LEVEN GEKOMEN De 43-jarige wijkverpleegster A. C. H. uit Utrecht is gister morgen in het Academisch Zie kenhuis overleden aan de ver wondingen, die zij kort tevoren opliep bij een verkeersongeluk. Op een splitsing in de Benelux- laan in Utrecht was zij ter wijl zij een bromfiets bereed geschept door een personenauto, die werd bestuurd door de 32- jarige arts A. F. S. uit Rotter dam. De arts die de bromfiets niet had opgemerkt, schrok der mate bij de botsing, dat hij ver gat te remmen. Zodoende werd mej. H. enkele meters meege sleurd. Zij liep daarbij een schedelbasisfractuur op. Afrikaans-Aziatische groep eist onmiddellijk onderzoek E>e Afrikaans-Aziatische groep in de V. N. heeft maandagavond de nadruk gelegd op „de dwin gende noodzaak van een,onmid dellijk onderzoek" naar het ver ongelukken van Hammarskjoelds vliegtuig. Kenneth Kaunda, leider van de Noordrhodesische Verenigde Na tionale Onafhankelijkheidspartij, heeft aangedrongen op een on derzoek door een internationale commissie. Deze commissie zou ook moeten onderzoeken waar om het vliegtuig niet, zoals het plan was, in Ndola geland*is(en wie de samenkomst vanHam- marskjoeld met president Tsjom- be heeft voorgesteld. Een „Hammarskjoeld- vereniging Maandagavond is in Bollnaess in Midden-Zweden een „Dag- Hammarskjoeldvereniging" opge- richt met het doel de herinne ring aan de verongelukte secre taris-generaal van de V. N. te vereeuwigen en de vrede,en het begrip tussen de volkeren te be vorderen. De nieuwe vereniging wil gel den inzamelen voor een monu ment ter nagedachtenis van Dag Hammarskjoeld voor het hoofd kwartier van de V. N. in New York.

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 17