WIN! IISSEEUW Z°'H Z/M M j em halve Dag Hammarskjoeld bij vliegongeluk om het leven gekomen Levensloop Dag Kammarskjoeld Na de Westduitse verkiezingen Minister Moskou Spaak naar Weerover zicht SMIDT n DAGMEISJE Kiemremmiddel P. KOSTER 2926, Terneuzen DINSDAG 19 SEPTEMBER 1961 17e Jaargang Nr 5399 Sabotage-daad niet uitgesloten Sabotage aan vliegtuig van Hammarskjoeld? PERSCOMMENTAAR VAN ADENAUER ADENAUER OVER DE UITSLAG VERKLARING VAN DR. MENDE REACTIES OP VERKIEZINGSUITSLAG PERSSTEMMEN OVER DE WESTDUITSE VERKIEZINGEN REYNAUD OVER EEN GESPREK MET CHROESJTSJEF NIEUWE KERNPROEF? DE RETOGING IN LONDEN HOOGWATER WEERBERICHT ZON- en MAANSTANDEN en inheid te erkrijgen. venhage oordelen van de ver allure van deze tijd reagerend op iedere ig en uiterst zuinig, m door asbest. Roos- chikt voor nootjes 4 nen van de onderste 'ere no. 3. TERNEUZEN GEVRAAGD: niet beneden 18 jaar. Mevr. RIBBENS— ME1NEMA. Westkolkstraat 42. or consumptie-aardappe- In elke hoeveelheid rkrijgbaar. Axel: Buitenweg 10 Terneuzen: iBurgem. Geillstraat 14 arden. s HBS keling. nheid te rkrijgen. ïnhage, Frankerine bil abonnement: rerneuzen I Directeur-Hoofdredacteur 1. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,— per kwartaal; per maand ƒ2,—; per week 48 ct. Losse nrs 9 ct. 'erschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande te Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handel» advertenties): 5 regels ƒ1,Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adrea Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. De secretaris-generaal van de Verenigde Naties, Dag Hammarskjoeld, is ge dood toen zijn vliegtuig zondagavond op enkele ki lometers van het Noordrho- desische plaatsje Ndola ver ongelukte. Twaalf anderen, onder wie zijn adviseurs, vonden eveneens de dood. Er is één overlevende, die zwaar gewond is. Het vliegtuig, een DC-6, werd bestuurd door een Zweedse be manning van vijf koppen. Dit vliegtuig is twee dagen geleden boven Elisabethstad door ma chinegeweren beschoten, waar bij één der vier motoren werd beschadigd. Naar in Brazzaville verluidt werd deze motor in Leopoidstad haastig" gerepa reerd. De Verenigde Naties zul len een onderzoek instellen naar de omstandigheden waaronder deze reparatie is uitgevoerd, al dus heeft Jacques Poujoullat, de persoonlijke assistent van dr. Sture Linner meegedeeld. De vlucht van Leopoidstad naar Ndola 1800 km over sterk ver schillend terrein stelde de pi loten voor een opgave, omdat het luchtverkeer in Kongo het zonder radiobakens moet stel len. Hammarskjoeld zou in Ndola met president Tsjombe bespre kingen voeren over een wapen stilstand in Katanga. Het toe stel was zondagmiddag uit Leo poidstad vertrokken en nam kort na middernacht radiocon tact op met de verkeerstoren van Ndola. Daarna werd niets meer vernomen. Tot op heden zijn dertien lij ken geborgen. Het stoffelijk overschot van Hammarskjoeld is geïdentificeerd. (Advertentie) In kringen van de V. N. in Leo poidstad acht men het niet uit gesloten dat de activiteit van de Katangaanse straaljagers ver band houdt met het verongeluk ken van het toestel van Ham marskjoeld. Men wees er op dat Hammarskjoeld's toestel laat uit Leopoidstad is vertrokken, zodat het gedurende de nacht over Ka. tanga zou vliegen. Een woordvoerder van de V. N. in New York heeft op een pers conferentie verklaard dat Ham marskjoeld juist met het oog op de activiteit van die straaljagers van de Katangaanse luchtmacnt 's-nachts reisde. Het is piloten van de V. N. verboden overdag boven Katanga te vliegen. Explosies aan boord van Hammarskjoeld's vliegtuig De enige overlevende van liet ongeluk bij Ndola heeft ve klaard dat zich aan boord van het toestel meerdere explosies hebben voorgedaan. Deze overlevende, de Ameri kaanse sergeant Harold Julian, is zwaar gewond en verkeert in ernstige toestand. Hij maakt deel uit van de internationale politiemacht. Julian vertelde dat toen het toestel bij Ndola kwam, Ham marskjoeld tot een andere be stemming besloot. Kort daarop deed zich een krachtige ontplof fing voor, gevolgd door enkele zwakkere explosies. Het toestel stortte neer. Een poliieman uit Nufulira, een plaatsje op circa 50 km van Ndola, heeft verklaard lichtflit sen tegen de nachtelijke hemel te hebben gezien. Premier Nehroe heeft de mo gelijkheid geopperd dat sabotage aan het vliegtuig van Hammar skjoeld de oorzaak van de dood van de scretaris-generaal is. „Ik weet niet of de dood van Hammarskjoeld een gevolg is van een ongeluk of van enige vorm van sabotage. De omstan digheden in Kongo zijn van dien aard dat alles mogelijk is", zo zegt Nehroe in een verklaring die maandag in New Delhi is ge publiceerd. Dag Hjalmar Agne Carl Ham marskjoeld is op 29 juli 1905 in Jonkoping in Zweden geboren als vierde zoon van Hjalmar Ham marskjoeld, die tijdens de eerste wereldoorlog minister-president van Zweden was. Dag Hammar skjoeld werd in november 1952, op aanbeveling van de Veilig heidsraad, door de algemene vergadering van de Verenigde Naties tot secretaris-generaal van de Verenigde Naties be noemd, als opvolger van de Noor Trygve Lie. Hij werd benoemd voor een periode van vijf jaar en aan vaardde zijn functie op 10 april 1953. In september 1957 werd hij eenstemmig door de algemene vergadering voor een tweede periode van vijf jaar benoemd dia tot 10 april 1963 zou duren. In de iongste tijd viel hij ech ter bij de Sowjel-Russen in on genade naar aanleiding van zijn optreden in de Kongolese crisis dat door de Russen als te eigen gereid en partijdig ten gunste van het Westen werd beschouwd. Dag Hammarskjoeld studeerde aan de universiteit van Uppsala in welke stad zijn vader resideer de als gouverneur van Uppland. Aan genoemde universiteit, waaraan hij op 18-jarige leeftijd werd ingeschreven studeerde hij Franse literatuur geschiedenis, sociale filosofie en politieke eco nomie, na twee jaar werd hij kandidaat in de letteren. De drie jaar daarna studeerde hij aan dezelfde universiteit economie in welk vak hij op 23-jarige leeftijd een graad behaalde. Na nogmaals twee jaar, in 1930, werd hij ge gradueerd in de rechten. Van 19301934 fungeerde hij in Stockholm als secretaris van een regeringscommissie betref fende de werkloosheid. Hij schreef in die jaren een proef schrift over een economisch on derwerp. In 1935 behaalde hij de doctor's graad aan de universi teit van Stockholm waaraan hij assistent-professor in de politie ke economie werd. Op 31-jarige leeftijd, na een jaar gewerkt te hebben als secre taris van de Zweedse Nationale Bank werd Hammarskjoeld per manent ondersecretaris bij het Zweedse ministerie van Finan ciën. Tevens fungeerde hij als voorzitter van de raad van de Nationale Bank, van 1941—1948. Begirr 1954 werd hij benoemd tot aaviseur bij het kabinet van financiële en economische proble men. Hij organiseerde en coördi neerde de regeringsplannen ten aanzierr van de na-oorlogse eco nomische problemen. In deze jaren speelde hij een belangrijke rol bij de opstelling van de Zweedse financiële politiek. Hij 'eidde een aantal handels, en financiële besprekingen met an dere landen, o.a. de Verenigde Staten en Engeland. In 1947 werd Hammarskjoeld benoemd aan het ministerie van Buitenlandse Zaken met verant woordelijkheid voor aile econo mische aangelegenheden. In 1949 werd hij secretaris-generaal van genoemd ministerie en in 1951 werd hij als minister zonder portefeuille aan het kabinet toe gevoegd. In feite werd hij onder minister van Buitenlandse Zaken speciaal voor economische pro blemen. Hammarskjoeld werd afge vaardigd naar de Parijse conf?- rentie in 1947 waarop het plan- Marshall werd georganiseerd. Verder vertegenwoordigde hij zijn land op de Parijse conferen tie van de organisatie voor Euro pese economische samenwerking in 1948. Ofschoon Hammarskjoeld on der een sociaal-democratische regering in functie was, trad hij nimmer tot een politieke partij toe. Dag Hammarskjoeld betoonde zich immer onbewogen en hie'd zich op de achtergrond. Zijn reis naar Katanga was de laatste van een serie pogingen tot vrede stichten die in 1955 geopend werd met zijn reis naar Peking voor besprekingen over vrijlating van elf Amerikaanse piloten die tij dens de Koreaanse oorlog gevan gen genomen waren. In de herfst van 1959, toen Hammarskjoeld een bezoek aan Laos bracht, beschuldigde de Sowjet-Unie hem voor het eerst van misbruik van zijn ambt om het Westen te bevoordelen Een dergelijke beschuldiging had tot het aftreden van zijn voorganger, Trygve Lie, in 1952 geleid. De Russen gingen spoedig na het uitbreken van de Kongolese crisis vorig jaar opnieuw tot de aanval op Hammarskjoeld over. Zij be schuldigden hem toen van mede plichtigheid aan de moord do Loemoemba en partij kiezen voor de „kolonialisten". De Sowjets kwamen toen met hun voorstel om de secretaris-generaal te ver vangen door een driemanschap. Bij zijn ambtsaanvaarding in 1953 verklaarde Hammarskjoeld dat hij zijn taak wilde verrichten „als een bergbeklimmer", met geduld, volharding, werkelijk heidszin, verbeeldingskracht, overleg, bewustzijn van de geva ren en met de overtuiging dat men zelf zijn lot in handen heeft. Dag Hammarskjoeld sprak vloeiend Frans, Engels en Duits. Hij was aanvankelijk van plan geweest een literaire carrière op te bouwen. Zijn benoeming tot secretaris generaal van de Verenigde Na ties zou ook voor hem zelf als een verrassing gekomen zijn. Hij kwam in die functie tegenover een aantal ernstige wereld-crises te staan, zoals het Sowjetrussi- sche optreden in Hongarije en de Brits-Franse interventie in Egypte. Bij die laatste gelegen heid deed hij een persoonlijk be roep op de leden-landen om het handvest te eerbiedigen. Wat zijn eigen optreden betreft verklaar de hij dat dit bepaald moest wor_ den door de bedoelingen van het handvest. Zijn verklaring werd opgevat als een aanbod om af te treden, maar de Veiligheidsraad sprak zijn vertrouwen in hem uit. Hammarskjoeld was op weg naar Zuid-Afrika, om daar in opdracht van de Verenigde Na ties over de apartheidspolitiek te praten, toen de crisis in Kongo Een coalitie van christen democraten en liberalen wordt als een zekerheid beschouwd, schreef maandag de politieke commentator van het Westduitse nieuwsbureau DPA op grond van verklaringen van de leiders van deze partijen. Hij acht het waar schijnlijk, dat deze coalitie onder leiding zal staan van prof. Lud- wig Erhard, de christendemocra. tische minister van Economische Zaken. In christendemocratische kring vraagt men zich af, welke hou ding dr. Adenauer zal aannemen. Dr. Eugen Gerstenmaier, de voorzitter van de Bondsdag, heeft bevestigend geantwoord op de vraag of hij zich een kabinet zon der Adenauer kon voorstellen. De liberale leider Erich Mende heeft zich bereid verklaard een coalitie met de C.D.U. aan te gaan, maar niet met Adenauer als bondskanselier. Ook een min derheidsregering van de C.D.U. onder Adenauer wijzen de libera len af, als zijnde in strijd met de verkiezingsuitslag. Kanselier Adenauer heeft op N.V. T.b.ksUbriek J. Gruno-Nijk.rk persconferentie in Bonn ver klaard dat een coalitie van zijn partij, de C.D.U., met de socia listen uitgesloten is. Evenmin denkt hij aan een minderheids regering van de C.D.U. De kan selier herinnerde er aan, dat de C.D.U. in 1953 had geregeerd met de steun van de liberalen. „Hoofdzaak is voor mij, dat de buitenlandse politiek van de C.D.U. ongewijzigd wordt voort gezet", aldus dr. Adenauer. Een coalitie van alle partijen is volgens de bondskanselier „niet in overeenstemming met de democratische gevoelens van onze tijd". Als enige mogelijkheid blijft over een coalitie met de libera len. Deze hebben te kennen ge geven dat zij de voorkeur geven aan een coalitie zonder dr. Ade nauer. De bondskanselier zei dat zijn partij door radio en televisie on billijk is behandeld. Er moest een grondig onderzoek daarnaar worden ingesteld „als al het stof is neergeslagen". Het stemmenverlies schreef Adenauer mede toe aan het feit, dat de C.D.U.-regering niet alle wensen heeft kunnen vervullen. Daardoor was enige ontevreden heid ontstaan. uitbrak, in juli 1960 en premier Loemoemba de Verenigde Naties om hulp vroeg. Hammarskjoeld' keerde terstond naar New York terug om maatregelen te treffen. Zijn betrekkingen met Loemoem ba verslechterden echter spoedig. Op een spoedzitting van de alge mene vergadering beantwoordde hij een ac-ival van de Sowjet- onderminister van Buitenlandse Zaken Zorin met de aankondiging af te zullen treden wanneer de Sowjetrussische klachten door de assemblee gesteund zouden wor den. De Russen trokken echter een door hen voorgestelde reso lutie in en een Afro-Aziatische ontwerp, het optreden van Ham marskjoeld goedkeurende, werd aangenomen. Later hervatten de Sowjets echter hun aanvallen op Hammarskjoeld, die zij door een driemanschap vervangen wilden zien. Hammarskjoeld was vrijgezel. Hij had veel bewonderaars en kennissen maar weinig vrienden. Hij had een briljante geest en een groot vermogen tot werken. Hij was geheel toegewijd aan zijn werk en in tijden van crisis werk te hij dag en nacht. Spaak: „Ik ben er vrijwel van overtuigd dat er geen oorlog zal komen" De Belgische minister van Bui tenlandse Zaken, Spaak, die gis termiddag naar Moskou vertrok voor een gesprek met premier Chroesjtsjef, heeft herhaald „er vrijwel van overtuigd te zijn, dat er geen oorlog zal komen." In een vraaggesprek voor de Belgische T.V. verklaarde de mi nister aan de vooravond van zijn vertrek, dat „wij het recht heb- ben optimistisch te zijn". „Er is immers een nieuwe fac tor: de kernwapens", zei hij. Vol gens Spaak is een oorlog met conventionele wapens vrijwel on mogelijk geworden. „In geen van beide kampen is de wil tot zelfmoord aanwezig", voegde hij hier aan toe. Op de vraag, welke de voor naamste oorzaak van een even tuele oorlog zou kunnen zijn, zei Spaak, dat Chroesjtsjef blijkbaar een zeer duidelijk standpunt heeft ingenomen en dat hij ver moedelijk op zijn eigen wijze de Berlijnse kwestie zal regelen, zodat het Westen zal moeten kie zen tussen de aanvaarding van dit feit en een machtspolitiek. De Belgische minister herhaalde, dat het Westen zelf met voorstellen moet komen. „Men mag niet wei geren besprekingen te voeren omdat men bedreigd wordt. Al lereerst moeten tussen de Weste lijke mogendheden onderling de voorwaarden worden bepaald en daarna dient loyaal van gedach ten te worden gewisseld. De Duitse verkiezingen zullen Duits land in staat stellen zich vrijer uit te spreken. Maar het komt er vooral op aan snel te handelen." Minister Spaak betoogde voorts, dat ook de kleine landen het recht hebben zich uit te spreken, omdat zij in een eventuële oor log zouden worden meegesleurd. Hij legde er nogmaals de na druk op, dat hij vóór zijn gesprek in Moskou met geen enkele zen ding is belast. „De kleine landen moeten al het mogelijke doen om bij te dragen tot opheldering van de toestand. Dit is een posi tieve bijdrage, die ik kan leveren en ik hoop, dat mijn gesprek met Chroestjsjef positieve ele menten zal opleveren." Dr. Adenauer heeft tegenover Reuter verklaard dat hij te vreden is over de verkiezingsuit slag, waaraan hij glimlachend toevoegde„Van internationaal standpunt bezien". Op de vraag of hij bondskan selier zou blijven, antwoordde Adenauer dat de nieuwe bonds dag daarover moet beslissen. Adenauers zoon Paul, een R. K. geestelijke, zei er zeker van te zijn dat zijn vader er niet aan denkt als kanselier af te treden. Het had hem verbaasd dat zijn vader de uitslag zo wel gemoed had opgenomen. Volgens Paul Adenauer zou het onbillijk jegens de kiezers zijn als zijn vader onmiddellijk zijn ontslag indiende. „Ik geloof niet dat hij moet toegeven aan een kleine groep". Hij doelde hier blijkbaar op de eis van de liberalen, die alleen aan een coalitie willen deelnemen onder een andere kanselier. Dr. Erich Mende, de leider der vrije democratische partij, ver klaarde maandagochtend vroeg tegenover „Reuter": „Het be langrijkste resultaat van de Westduitse verkiezingsuitslag acht ik het feit, dat er thans in West-Duitsland een drie-par tijenstelsel is ontstaan en dat de kiezers de partijen van de rech tervleugel hebben afgewezen". In antwoord op de vraag, waaraan hij het succes van zijn partij toeschreef, verklaarde dr. Mende: „Wij wonnen stemmen omdat wij de verkiezingsstrijd op bijzonder eerlijke wijze heb ben gevoerd, omdat vele jonge kiezers, die zondag voor de eer ste maal stemden, hun stem aan ons hebben geschonken en om dat wij over een doelmatige par tij-organisatie beschikken". In gewoonlijk welingelichte kringen te Londen verwacht men, dat de betrekkingen van de Westelijke gealliëerden met Bonn in hoofdzaak dezelfde zul len blijven, of dr. Adenauer kan selier blijft of niet. Wel zou de verdwijning van Adenauer het einde van een tijdperk beteke nen. Men hoopt dat er spoedig een regering tot stand zal ko men, vooral met het oog op het Westelijke overleg inzake Ber lijn. Het partijloze Hamburgse blad „Die Welt" schreef gisteren naar aanleiding van de verkie zingsuitslag„De politeke krach ten zijn in beweging gekomen. De tijd van een veilige absolute meerderheid is voorbij en tevens verwijdert de Duitse bondsrepu bliek zich van een ontwikkeling tot een staat van twee partijen" De „Frankfurter Ailgemeine" raadt de partijen aan in de nieu we bondsdag „het gemeenschap pelijk overleg niet te schuwen". Dit blad acht een grote coalitie ongewenst, „omdat een parle mentaire democratie oppositie nodig heeft zolang er nog enigs- zins normale verhoudingen be staan". De „General Anzeiger" schreef dat de stemuitslag aantoont, dat de kiezers geen wonderpartij of wonderpoliticus kennen die de moeilijkheden met één slag kan oplossen. Het Sowjet-blad „Prawda" heeft de gemeenteraadsverkie zingen die zondag in Oost- Duitsland zijn gehouden, een „overwinning van de democra tie' genoemd en de algemene verkiezingen in West-Duitsland een „stemming zonder keus" Volgens het blad lacht men in Oost Duitsland om de verkiezin gen in West-Duitsland, „nadat eerst de progressieve kandidaten de mond was gesnoerd en de communisten in de gevangenis waren geworpen". Men ging te werk „volgens een -reactionaire wet, die het vertegenwoordigers van de vredelievende en pro gressieve minderheid onmogelijk maakt in het parlement te ko men", De drie grote partijen in de bondsrepubliek steunen vol- gens de „Prawda" de militaristi sche politiek. Chroesjtsjef is van mening dat Oost-Duitsland een soevereine staat zoals China kan worden, zonder dat deze door alle landen jure" als zodanig is erkend. Dit heeft oud-premier Paul Rey naud van Frankrijk maandag in Moskou op een persconferentie meegedeeld. Hij heeft vrijdag drie uur met premier Chroesjt sjef gesproken. West-Berlijn als vrije stad en Oost-Duitsland moesten zich jegens elkaar verplichten zich niet te bemoeien met de zaken van de ander. De vrije verbindin gen van West-Berlijn met de buitenwereld moeten volgens Chroesjtsjef worden vastgelegd in een internationaal verdrag dat bij de Ver. Naties wordt gedepo neerd. Wat de aan West-Berlijn te verlenen militaire garanties be treft heeft de Russische premier verscheidene oplossingen op het oog, waartussen hij de keus aan het Westen laat. Er moet vol gens hem een scheidsgerecht komen voor de oplossing van eventuele geschillen. De partijen moeten daar op voet van gelijk heid in vertegenwoordigd zijn. Chroesjtsjef heeft er geen be zwaar tegen, dat de zetel van de Ver. Naties in West-Berlijn ge vestigd wordt. Reynaud sprak de hoop uit, dat Frankrijk aan de onderhan delingen met de Russen over Berlijn zal deelnemen. Chroesjt sjef had zich uitgesproken voor betere betrekkingen met Frank rijk. Reynaud is vorige week naar Moskou gegaan om de sluiting van de Franse tentoonstelling bij te wonen. De seismograaf in Uppsala (Zweden) heeft maandagoch tend trillingen geregistreerd, die naar men vermoedt zijn veroor- aakt door een nieuwe Russische kernontploffing in de omgeving van Nova Zembla. Het aantal betogers tegen kernwapens dat in Londen is aangehouden, is tot dusver 1.314. Onder hen zijn de toneelschrij vers John Osborne en Shelagh Delaney. Ook is aangehouden kanunnik Collins, de voorzitter van de campagne voor kernontwape ning. Een groot aantal gearresteer den is later op borgtocht weer vrijgelaten. De 89-jarige filosoof Bertrand Russell, die wegens zijn aandeel in de campagne tot een week ge vangenisstraf werd veroordeeld, heeft maandagochtend de ge vangenis verlaten. In Londen zijn maandag tien rechtbanken begonnen met de berechting van de 1.314 beklaag den. Van hen hebben 656 de nacht in de cel doorgebracht. De overigen waren bereid een borg som te betalen. Het kan maan den duren vóórdat alle zaken zijn afgehandeld. NOG IETS WARMER. Het weer in ons land wordt bepaald door een hogedrukgebied dat boven Engeland is ontstaan en dat via de Noordzee naar De nemarken is getrokken. Het ver plaatst zich echter maar lang zaam zodat het ook vandaag het weer bij ons blijft beïnvloeden. Het hogedrukgebied veroor zaakt hier oostelijke winden zo dat de lucht over land wordt aangevoerd. In deze lucht zijn de temperaturen nog iets hoger dan de maandag bij ons gemeten waarden. Toen werd in het zuid oosten 27 en in het noordwesten omstreeks 20 gr. geregistreerd. DINSDAG 19 SEPTEMBER v.m. n.m. Breskens 8.09 8.57 Terneuzen 8.44 9.32 Hansweert 9.24 10.12 Walzoorden 9.34 10.22 WOENSDAG 20 SEPTEMBER Het is mogelijk dat in het zuiden het kwik vandaag weer dicht bij 30 graden komt. Een storings- gebied dat boven de Golf van Biscaje aanwezig is breidt zich weliswaar naar het noorden uit, maar het lijkt niet waarschijnlijk dat het vandaag het weer reeds zal kunnen beïnvloeden. Het blijft daarom droog en zonnig niaar in de ochtend kan op enkele plaatsen nog mist aanwezig zijn. medegedeeld door het K. N. M. I., geldig tot hedenavond. Nog iets warnier. Droog zonnig en warm weer. In de ochtend op enkele plaatsen mist. Matige wind uit oostelijke richtingen. Breskens Terneuzen Hansweert Walzoorden v.m. 9.38 10.13 10.53 11.03 n.m. 10.24 10.59 11.39 11.49 ZON MAAN op onder op onder Sept. 0.48 20 6.22 18.45 16.42 21 6.23 18.42 17.23 2.01 22 6.24 18.40 17.58 3.20 23 6.26 18.38 18.29 4.42

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 1