GROTE GEBEURTENISSEN Binnenlands nieuws ZUSTER GRACIA I Fiscale faciliteiten bezitsvorming in effecten werpen hun schaduwen vooruit Vragen aan de minister over DE GEMEENTELIJKE INDELING VAN WALCHEREN BURGERLIJKE STAND LOOP DER BEVOLKING Ileo op persconferentie: Wij zullen strijd tegen subversieve elementen in Katanga tot liet einde voeren MAANDAG 18 SEPTEMBER 1961 6. Automatische or 45-toeren pla- itafel op i Snaar- ppeling. IB. Zelfde ïatische speler s wisselaar) nbouw 17e Jaargang Nr 5398 VERWACHTINGEN RONDOM DE MILJOENENDANS DEFENSIE BOVEN DE 2 MILJARD? HET TWENTSE MUISJE GERBRANDY OVERLEDEN 1 Reeds zijn enkele intei*essante zaken met betrekking tot de nieuwe begroting uitgelekt. Volgens „ingewijden" zal uit de komende rijksbegro ting blijken, dat het uitgavenplafond voor defensie, dat in 1961 1.850 miljoen beloopt, zich in het komende jaar voor het eerst boven de twee miljard zal bewegen. Deze verhoging van de militaire lasten houdt verband met de kostbare, maar noodzakelijke vernieuwing en modernisering van het materieel van leger en lucht macht, de aanbouw van 4 raketfregatten en van 2 onder zeeboten en het inbouwen van een batterij geleide pro jectielen in Hr. Ms. kruiser „De Zeven Provinciën". Uit de defensiepot voor 1962 krijgt de marine een bedrag van 495 miljoen toebedeeld, hetgeen in vergelijking met het lopende jaar een vermeerdering van ruim ƒ64 miljoen betekent. Voor het leger, dat dit jaar over een bedrag van ƒ925 mil joen kan beschikken, wordt eveneens voor het eerst meer dan een miljard uitgetrokken. De luchtmacht, die nu nog een budget heeft van ƒ510 miljoen, zal zeker op een recordbedrag van ƒ600 miljoen kunnen reke- I nen. Het Tweede Kamerlid de heer i Seheps (P. v. d. A.) heeft aan de minister van Binnenlandse Za- ken schriftelijk gevraagd of het waar is dat de minister het voor stel tot herindeling van de ge- L meentelijke grenzen van het eiland Walcheren aan het col lege van gedeputeerde staten van I Zeeland heeft teruggezonden, met de mededeling dat een ont werp bij de Tweede Kamer geen meerderheid zal behalen zolang opheffing van de gemeente Oost- en West-Souburg daarin be grepen zal zijn. De heer Scheps vraagt de mi nister verder hoe hij in dit geval heeft kunnen vaststellen, dat in de Tweede Kamer geen meerder heid voor het oorspronkelijke ontwerp zal zijn en dat daarom het onderdeel over de gemeente Oost- en West-Souburg moet worden teruggenomen. Heeft de minister dan zijn eigen oorspronkelijke standpunt niet prijsgegeven alvorens de Tweede Kamer haar eigen woord kon laten horen?, aldus de heer Scheps. Hij wil voorts vernemen of het dan niet beter en ook juister zou zijn liet oorspronkelijke voorstel aan het college van gedeputeerde staten van Zeeland terug te zen den, met argumenten, die het standpunt van de minister kun nen schragen. Waarom moest tussen het toe zenden van het voorstel 1960 en het wijzigen van het standpunt van de minister bijna een jaar i verstrijken? i door deze wijziging van het standpunt van de minis ter de ontwikkeling van Wal cheren niet ernstig geremd te worden, stellig ook door het ver lies van tijd, speciaal met het oog op de nationaal belangrijke industriële mogelijkheden van dit gebied (Sloehaven e.d.)?" AMERIKAANSE KERNWAPENPROEVEN ZULLEN IN DIEPSTE GEHEIM WORDEN GEHOUDEN Het Witte Huis heeft vrijdag bekendgemaakt, dat de Ameri kaanse kernwapenproeven voort- aan in het diepste geheim tot stand gebracht zullen worden en dat het Witte Huis zich zal be perken tot mededelingen na af- loop van deze proeven. ,,,De Perschef van 'het Witte Huis, Salinger, heeft gezegd, dat de proeven die over een dag of tien zullen beginnen niet door journalisten bijgewoond kunnen worden. (Onder de regering- Kisenhower werd de pers wel toegelaten tot proeven in Neva- Volgens een nadere mededeling i-a,ü V Witte Huis zullen wel licht niet alle Amerikaanse kern proeven bekendgemaakt worden, t-nkeie zouden voor het publiek wrÜ-a geheim gehouden kunnen worden. Belastingverlaging Op voorstel van de minister van Financiën, prof. J. Zijlstra, zou de ministerraad hebben be sloten de verlaging van de loon- en inkomstenbelasting, welke met het oog op het gevaar van overbesteding, was uitgesteld, alsnog te laten doorgaan. De datum van ingang zal waar schijnlijk zijn 1 januari 1962, als de Tweede Kamer bereid is daar haar goedkeuring aan te ver lenen. De verlaging van de vennoot schapsbelasting evenwel zal niet op dezelfde datum, maar pas op een later tijdstip in werking tre den. Op deze wijze meent de minis ter van Financiën een oplossing te hebben gevonden voor de financiering van de hogere de fensie-uitgaven, zonder dat het gevaar van inflatie zal dreigen. Aan de Staten-Generaal zal eveneens een soepeler fiscale re geling worden voorgesteld voor de inkomsten van de gehuwde werkende vrouw. Het is de be doeling, dat ook deze belasting verlaging met ingang van 1 januari a.s. in werking zal tre den. Het Twentse muisje heeft een staartje De deining die in Twente is ontstaan rondom de Italiaanse en Spaanse arbeiders, heeft een voor Nederland onprettig einde gevonden. Een deel van de op Nederlands verzoek hier geko men Spanjaarden heeft de kof fers gepakt en is naar Spanje vertrokken. Zo is het ook gegaan met een aantal Italianen die de discriminatie niet konden ver dragen. Nederland heeft in Spanje en Italië wel een bijzonder slechte beurt gemaakt, want de couran ten staan daar vol over alles wat de Italianen en Spanjaarden in Nederland is overkomen, waarbij in deze landen een soort desillusie ontstond, omdat Neder land altijd werd gezien als een bolwerk van vrijheid en ver draagzaamheid in de wereld. Ne derland heeft met het gebeurde wel enige goodwill verspeeld en is een aantal nuttige werkkrach ten, waar dë fabrieken om ver legen zaten, kwijt geraakt. Voor al de Spanjaarden waren over het algemeen vaklieden. En dit alles door het optreden van enkele bedrijven, die de konse- kwenties van hun discrimineren de maatregelen niet hebben door zien en een aantal Twentse no zems, dat helemaal niet verder kijkt dan hun neus lang is. Kleine dingen kunnen grote gevolgen hebben, dat zien we ook hier weer. Oud-premier Gerbrandy overleden Oud-minister-president en mi nister van Staat, prof. mr. Pieter Sjoerds Gerbrandy is overleden. Prof. Gerbrandy was reeds enige tijd ziek. Hoewel zijn toe stand aanvankelijk „niet ernstig" werd genoemd en hij nog vakan tieplannen maakte, verslechterde zijn toestand onverwacht en over leed hij. Met hem ging een groot Nederlander, bekwaam staats man en karaktervol mens heen. Prof. Gerbrandy was Neder lands minister-president in de tweede wereldoorlog. Hij zag zijn grote verdiensten voor land en volk in 1955 gehonoreerd door zijn benoeming tot minister van Staat. Het was de „koninklijke" kroon op een leven van hard en principiëel werken. Ook daarna rustte hij niet. Als lid van de A. R.-partij bleef hij tot april 1959 in de Tweede Ka mer actief deelnemen aan de landspolitiek en hier kwam, het einde. (Nadruk verboden.) KOSTBARE REMBRANDT ONTDEKT IN TSJECHOSLOWAK1JE Onlangs zijn in het kasteel Sychrov, Zuid-Bohemen, Tsjecho. Slowakije, schilderijen van grote historische waarde gevonden. Een van de waardevolste werken is een portret van Saskia van Uylenburgh, de eerste vrouw van Rembrandt van Rijn. Het schil derij van Rembrandt is tijdelijk tentoongesteld in de Pinacotheek van Liberec. DODELIJK VERKEERSONGELUK De 20-jarige militair H. Die- rikx uit Vlissingen is vrijdag avond om het leven gekomen bij een verkeersongeluk op het via duct op de Beeksebaan in Breda. Hij was op slag dood. De heer Dierikx werd aangereden door een personenauto, bestuurd door de militair J. S. uit Leeuwarden, toen hij met zijn scooter op het viaduct wilde oversteken. De auto van de militair J. S. passeerde juist «en andere auto. DIEF LIEP OP „STILLE GETUIGEN" (TEGEN DE LAMP) „Wie de schoen past trekke hem aan". De dief die in de nacht van 2 op 3 sevtember in brak in 'n villa aan de Nieuwe 's-Gravenlandseweg te Bussum paste dit gezegde letterlijk toe door behalve gouden en zilveren sieraden in zijn zak te steken, óók een paar schoenen aan te trekken die hij in de villa vond. Dit werd de dief noodlottig, want toen de politie hem don derdagavond in Amsterdam op pikte droeg hij de gestolen schoe nen. De man bleek de 25-jarige C. de V. te zijn. Doordat hij op „stille getuigen" liep kon hij moeilijk ontkennen. Hij gaf toe de inbraak met twee helpers ge pleegd te hebben. Hun namen heeft hij echter tot nu toe nog niet medegedeeld. Toen de Dolitie hem nader aan de tand voelde bleek dat hij de laatste weken inbraken heeft gepleegd in fabrieken te Hilver sum, Amersfoort, Huizen, Naar- bedrijfsdiefstallen aangegeven, den en Haarlem. De peliite ver moedt echter dat zijn zondere gister hiermee nog niet vol is, want de laatste tijd zijn talloze i ONTSLAGEN ENGELSMAN WEER IN ARREST Nadat de rechtbank te Haar lem donderdagavond dc 40-jari- ge Engelsman J. C. uit Zand- voort, tot voor kort directeur van een Nederlandse vestiging van een Engelse grammofoonplaten maatschappij, die zich te verant woorden had wegens verduiste ring en oplichting, uit de voor lopige hechtenis had ontslagen, heeft de officier van justitie de man vrijdagmorgen opnieuw in arrest laten stellen. De Engels man wordt verdacht van een nieuw geval van verduistering ten nadele van de Engelse gram mofoonplatenmaatschappij „Stamp of Sound". Hij is in het bureau van politie te Zandvoort ingesloten. TERNEUZEN Geboren. 6 sept. Alexandra A.u- gusta Maria, d. van Petrus Julia nus Fermont en Lydia Sydonie I,au rij si, won. te Westdorpe, Ka- naalzicht 37. 7 sept. Maria Eli sabeth Magdalena, d. van Willy Charles Fermont en Silva Maria Peters, won. Plataanstr. 3. 9 sept. Johanna Elisabeth Mathilde, d. van Aloïsius Bernardus Hamerlinck en Gerarda Johanna Francisca Arnol- da Berkers, won. Beukenstr. 10. 11 sept. Jozef Camillus Amanda, z. van Maurice Joseph Irma de Cock en Maria Leonia Virginia Buijse, won. te Zuiddorpe, A 147Paulus Albertus Petrus Maria, z. van Piet Gustaaf Albert de Witte en Johan na Arnoldina de Goeij, won. te Westdorpe, Singel 31. 12 sept. Ste ven Gerrit, z. van Marinus Hame link en Cornelia Adriana den Ex- ter, won. Louisastr. 35; Janna Ro salia, d. van Willem Egbert Elve en Janna Dubbeldam, won. Jan Steenstr. 7. 13 sept. Gilles Chris- tiaan, z. van David Bareman en Janna de Blaeij, won. te Zaamslag, Hoek van de D\jk B 157. Huwelijksaangiften. 8 sept. Jan Dirk Pieter Dieleman, 27 j., jm„ won. te Hoek, en Lijdia Janna Faas, 25 j., jd.Theophilus Hen- drikus Maria de Kind, 22 j., jm., won. te St. Jansteen, en Henriëtte Agnea van den Bosch, 18 j„ jd. Huwelijksvoltrekkingen. 12 sept. André Gustaaf De Decker, 25 j., jm., won. te Philippine, en Mia Germania van Kouteren, 23 j., jd. Overleden. 8 sept. Carl Peters, 72 j., echtg. van Agnes Groten, won. te Sas van Gent. 9 sept. Jo- hannis Cornelis van 'tHof, 87 j., geh. gew. met Elizabeth Jacoba van de Merbel. 13 sept. Amelia Louisa Dellaert, 71 j., geh. gew. met Jan Adrianus Clarijs, won. te IJzendijke. TERNEUZEN In de week van 6 tot en met 13 september hebben zich in deze ge meente gevestigd: H. A. Krüse, Axelsestr. 144, van Middelburg; C. Maliepaard, Steen- kamplaan 2 a, van Oostburg; D. van Overbeeke, Schoollaan 1, van Chatham (Ontario - Canada; J. J. Huizing-Beeldens, Esdoornlaan 27, van Breskens; M, J. van 't Hoogt, Van Steenbergenlaan 25 a; van Zuidzande; M. Walraven, Axelse str. 108, van Axel; F. H. Schuur- man-Alberts, Wijk E 17, van IJzen dijke. Vertrokken: C. Dieleman-Bakker, Burg. Geill- str. 33, naar Hoek; A. Kolijn, Bel- lamystr. 6, naar Oostburg; W. G. Simons, Axelsestr. 164, naar Am sterdam; A. J. M. Eeckelaar, Irene- str. 42, naar 's-HertogenboschM. G, De Decker-van Kouteren, Lijs terplein 27, naar Philippine; M. F. van Driel, Wijk O 31, naar Axel; L. A. van Reeth, Nieuwe Kerkstr. 17, naar Sas van Gent. DIAMANTEN IN DE VUILNISBAK Grote consternatie ontstond dezer dagen in een Johannes- burgse stomerij toen bekend werd dat een diamanthandelaar een partij diamanten ter waarde van tienduizend gulden in de zak van de pantalon had laten zitten die hij voor een schoon maakbeurt had afgegeven. Bul ten adem was de ontstelde man in de zaak teruggekomen maar men had daar niets opgemerkt, aldus kreeg hij te horen. De pan talon werd tussen de duizenden anderen uit te voorschijn ge haald maar geen pakje diaman ten in de zakken. Toen onder vroeg men de Bantoebediende die de pantalon had aangeno men. Ja, hij had wel een pakje gevonden en het opengemaakt. Er zaten alleen maar stukjes glas in en die had hij in de vuil nisbak buiten gegooid. Gelukkig bleek die bak nog niet door de gemeentereiniging te zijn opge haald en de „stukjes glas" wer den, zij het na veel gewroet en gezift, teruggevonden. De Ban toebediende hield er toch nog een flinke beloning aan over. De staatssecretarissen van Al gemene Zaken en van Financiën hebben bij de Tweede Kamer een wetsvoorstel ingediend inzake faciliteiten voor bezitsvorming in effecten. De strekking daarvan is in het kader van het be- zitsvormingsbeleid enkele fis cale belemmeringen voor de vor ming van effectenbezit door klei ne spaarders weg te nemen. De voorgestelde maatregelen zullen, met een enkele uitzonde ring voorlopig alleen gelden voor de deelnemers aan een premie- of winstdelingsspaaregeling in de zin van het gewijzigde wets ontwerp voorzieningen met be trekking tot premiespaarregelin gen en winstdelingsspaarregelin- gen voor werknemers. Het ligt echter in het voornemen de thans voorgestelde maatregelen te zij ner tijd ook te doen gelden voor de aangekondigde algemene pre miespaarregeling. De voorgestelde maatregelen komen, in het kort, op het vol gende neer: beleggingsmaatschappijen die uitsluitend werkzaam zijn in het belang van kleine spaarders, krijgen vrijstel ling van vennootschapsbelas ting (beleggingsdepots zijn niet aan deze belasting on derworpen) het wetsontwerp opent de mogelijkheid van vrijstelling door MARGUERITE LEES 33) Nadruk verboden. Gracia staarde naar het kaar tje. Het was, heel eenvoudig, het visitekaartje van Martine Dela- mere. Zij wist, dat David over haar schouder meelas en toen zij langzaam opstond, vermeed zij het naar hem te kijken. Zij wenste vurig en vergeefs dat zij de openhartige dingen, die zij er zo impulsief uit had gegooid, kon terugnemen. Met afgeme ten, correcte stem zei zij tot de aanwezigen in het algemeen: „Het poppenhuis is van Miss Delamere. Ik weet werkelijk niet, hoe we haar voor zo'n mil de gift kunnen bedanken." Toen wendde zij zich tot David. „Misschien zou zij het aardig vinden, als de oudere kinderen allen bedankbriefjes schreven met gekleurde tekeningen van het huis en de poppen." „Goed bedacht, zuster," zei David mechanisch. Maar alle blijheid en enthou siasme was uit zijn stem verdwe nen. Hij zag er verlegen en slecht op zijn gemak uit. Het poppenhuis, zo kort na Martine's eerste bezoek, had een oprecht goedgeefse en lieve impuls kun nen zijn om de kinderen genoe gen te doen. Maar hij voelde, dat het iets heel anders was. Het was een demonstratie. Het was haar manier van bezitnemen en hij verafschuwde het met een heftigheid waar hij van schrok. Hij draaide de kist en de rom mel van pakpapier en stro de rug toe en het reusachtige, ver bijsterende poppenhuis, waarmee de kinderen alleen op zondag zouden mogen spelen. „Het is tijd, dat ik de ronde ga doen, zuster", zei hij bruusk. „Ja, dokter." Gracia's toon was even formeel als de zijne. „Hoe is het met de baby met longontsteking? Zullen we daar maar beginnen?" Hij beende zo heftig weg, dat de zuster bijna moest hollen om hem bij te houden. „Het gaat goed, dokter. Hij ademt vandaag veel gemakkelij ker en hij verdraagt de zwaar dere melkvoeding. Ik hoop, dat U niets ongewoons meer in de long zult vinden als u hem be luistert." „Toch is het jammer, dat er geen moeder is om hem speciale zorg en liefde te geven," zei dr. Halcott over zijn schouder. „De wetenschap gaat ver maar dan blijven we steken! De beste zorg van de wereld kan een kind zijn moeder niet vergoeden." Hij vroeg zich af, waarom zij zo spierwit werd. Hij kon niet ■k Volgens de „Daily Express" zou de Britse luchtmacht op het ogenblik over meer dan honderd waterstofbommen van Engels fabrikaat beschikken, waardoor zij wat dit wapen betreft onaf hankelijk is van de Verenigde Staten. Deze bommen hebben tezamen een vernietigingskracht van ongeveer 200 miljoen ton t.n.t. raden, dat elk woord, dat hij sprak als een mes in haar hart stak. Niet zuster Mawte overhandig de hem deze ochtend zijn gaas masker, maar de tweede stafzus- ter. Zij was net bezig de babies in bed te leggen na hun voeding van tien uur. Zuster Mawte was bij de voorraadskasten en con troleerde de schone was. „Ik wordt uit de buurt gehouden," zoals zij woedend tot zichzelf zei. Zij kon het niet hebben, de zus ter en dr. Halcott samen te zien en zij zou vandaag geen enkel excuus hebben om hem aan te spreken. Voor haar verwrongen geest leek het een onrechtvaar digheid, slim bedacht door zuster Gracia en zij begeerde heftig het haar betaald te zetten. Toen zij de gecontroleerde waslijst op de tafel van de zus ter legde, viel haar oog op een klein stukje wit karton het kaartje dat bij het poppenhuis had gezeten. Zij liet het in haar zak glijden. In de juiste handen en op het juiste moment zou dat visitekaartje een troefkaart kun nen zijn. Als het maar gauw c.q. restitutie van dividend belasting voor uitkeringen door beleggingsmaatschap pijen en beleggingsdepóts aan kleine spaarders; er zal vrijstelling worden ver leend van registratierecht, effectenzegelrecht en beurs- zegelrecht voor aandelen en bewijzen van deelneming in beleggingsmaatschappijen en beleggingsdepóts, voorzover die bewijzen worden uitge geven aan kleine spaarders; het effectenzegelrecht op kleine coupures van obliga ties en certificaten van aan delen komt te vervallen. PIA BECK SLACHTOFFER VAN DE ZEE De Nederlandse jazz-pianiste Pia Beck, die deze maand met haar trio in de Portugese nacht club „La Ronda" te Estoril is geëngageerd, heeft een ernstig ongeluk gehad. Toen zij verkoe ling in de zee zocht, greep haar plotseling een grote golf en zij werd met kracht op het strand gesmakt, waar zij bewusteloos bleef liggen. Naar een ziekenhuis vervoerd, constateerde de arts dat onze landgenote een been had gebro ken, haar voet had verstuikt en de spieren van haar voet waren verrekt. Pia Beek zal minstens vijf weken met haar been in een gipsverband moeten lopen. Ten gevolge hiervan heeft zij ver scheidene televisie-uitzendingen van Lissabon moeten afzeggen, alsmede een extra engagement in het noorden van Portugal. Om aan de contractuele verplichtin gen in Estoril te kunnen voldoen blijft haar trio doorwerken, waar bij zij zelf het toekijken heeft. moeilijkheden tussen de afde- lingszuster en juffrouw Dela mere. Echte moeilijkheden! Haar kans kwam al de volgen de morgen. Er was net een drin gend geval binnengebracht, een klein kind, dat een „bloeder" was en die een zware verbloeding in de borst had. Zijn ademhaling werd critiek bemoeilijkt en vele uren lang misschien zelfs dagen zou het kind voortdu rend bewaakt moeten worden en dag en nacht de meest zorgvul- De minister van Voorlichting in de centrale regering in Leo- poldstad, Ileo, heeft op een pers conferentie verklaard dat zijn regering vast besloten is de strijd tegen subversieve elementen in Katanga tot het einde te voeren. De regering is momenteel niet van plan militairen naar Katan ga te zenden, omdat de troepen van de Verenigde Naties sterk genoeg schijnen „het geringe verzet de kop in te drukken". dige verzorging eisen, om te voorkomen, dat hij ging huilen, aangezien dit nog ernstiger ge volgen kon hebben. De moeder was erbij en kreeg toestemming in de nabijheid van het kind te blijven. Zij zou in het moederskamertje slapen, terwijl een zuster voor korte tijden haar plaats innam. i De zuster had zuster Armitage opgedragen alles te regelen voor het gemak van de moeder en zij moest telefonisch contact zoeken met de vader en hem vragen zo spoedig mogelijk naar het zieken huis te komen. Maar toen Lucy naar de telefoon rende, terwijl zij dr. Halcott en zijn helper, de hoofdzuster en de stafverpleeg ster bij het afgeschermde bedje achterliet, terwijl zij alles deden wat zij konden om het bloeden te doen ophouden, ontdekte zij, dat zuster Mawte net de telefoon beantwoordde. Het was Martine Delamere en zij vroeg gebiedend naar de hoofdzuster. Zuster Mawte had haar direct moeten zeggen, dat de zuster druk bezig was met een patiënt. In plaats daarvan ge bruikte zij haar vriendelijkste stem, vroeg Martine even te wachten en ging naar de zaal, waar zij bleef rondhangen op een plaats, waar de zuster haar wel moest zien. Gracia kwam van achter het scherm vandaan en vroeg wat zij wilde. Zonder haar stem te verheffen maakte zij het duidelijk genoeg, dat op een dergelijk critiek ogenblik voor het kind slechts de meest dringende zaken tussenbeide komen. (Wordt vervolgd.) Zoals bekend hebben zowel generaal Loendoela, de comman dant in Stanleystad, als generaal Moboetoe, de bevelhebber van de troepen van de centrale rege ring, premier Adoela troepen aangeboden. De afgelopen dagen „is te veel gebeurd" dat de regering bij haar voornemen kan blijven pre. sident Tsjombe te ontvangen. „Hij heeft thans voldoende be wijs gegeven van zijn kwade in tenties". De huurlingen in Ka- tanga, voor het merendeel En gelsen, Zuidafrikanen en Fran sen, dienen allen te worden teruggezonden, aldus Ileo. De regering heeft nog geen contact kunnen opnemen met Egide Boceley Davidson, de spe ciale vertegenwoordiger die pre mier Adoela naar Elisabethstad heeft gezonden. Minister Ileo verklaarde dat het standpunt van de Engelse regering inzake Ka- tanga neer komt op „inmenging in de binnenlandse aangelegen heden van Kongo". Naar in Brussel uit Elisabeth stad wordt vernomen hebben de artsen in de Katangaanse hoofd stad geprotesteerd tegen het op treden van de V. N.-troepen. In een protest, waarvan ken nis wordt gegeven aan de gehele medische wereld, wordt gezegd dat V. N -troepen bij hun actie in Elisabethstad een ziekenhuis hebben gebruikt als artillerie stelling. Voorts zouden Katan gaanse ziekenauto's en het per soneel daarvan door V. N.-troe pen zijn beschoten. Spoorwegongeluk i in Spanje Zaterdagavond zijn nabij Villa, franca de Los Barros, in de Spaanse provincie Badajoz, twee van een goederentrein losgeraak te wagons tegen een personen trein gebotst. Het ongeluk heeft aan vijf tien mensen het leven gekost. 21 mensen hebben verwondingen opgelopen. Van verscheidene ge. wonden is de toestand ernstig.

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 5