PRETTIGE WASDAG De verkiezingen in West-Duitsland Sluiting zitting Staten-Generaal Vier doden bij explosie Amerikaans Rusland protest bij Opstand in Irak niet meester SUNIL Weeroverzicht PLATEN SPELERS RADIO de BUCK Kustvaarder Heron gezonken HOOGWATER WEERBERICHT ZON- en MAA NSTAL1 (DEN I pirecteur-Hoofdredacteui 1. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Administratie-adresSmidsvval C.D.U. verliest absolute meerderheid NEDERLANDS MEEST GEBRUIKTE WASMIDDEL Prankering bi.i abonnement: Terneuzen Telefoon 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,— per kwartaal; pel maand f2,— per week 48 et. Losse nrs 9 ct. Verschijnt dagelijks MAANDAG 18 SEPTEMBER 1961 17e Jaargang Nr 5398 Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande te Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handel» advertenties)5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. i Kort nadat zondag de stembu- jKius waren gesloten werd dui- delflk dat een wellicht ongekend hoog percentage van de 37.1 mil joen stemgerechtigden in West- Diatslar.d zijn stem heeft uitge bracht. Het opkomstpercentage ligt tussen de 80 en 90. In 1957 bracht 87,8 procent der kiezers zijn stem uit, in 1953 86 procent en in 1949 78,5 procent. H00RDSTR. 84-86 TEL 01150-2573 TERNEUZEN NIEUWE SOWJET-NOTA De Sowjet-Unie heeft zondag in gelijkluidende nota's aan de Verenigde Staten, Frankrijk en Aigeland geprotesteerd tegen de schending van het Oostduitse luchtruim door twee Westrtuitse »*Wdjagers op donderdag j.l. In de nota's wordt gewaarschuwd, dat ingeval van herhaling mili- Wre toestellen, die geen gehoor willen geven aan een bevel tot landing, met alle middelen, waar onder raketten, zullen worden neergeschoten. •e Sowjet-regering spreekt van een „voorbereide provoca tie om de toestand in de wereld t»t het uiterste te forceren en elke mogelijkheid tot een ak koord tussen de belanghebbende staten over rijpe internationale vraagstukken in de kiem te smo ren". Niet de twee piloten, maar hooggeplaatste militaire en poli tieke leiders van West-Duitsland •n zijn bondgenoten waren „uit de koers geraakt". Dat de twee straaljagers tengevolge van „technische moeilijkheden" in West-Berlijn terecht zouden zijn gekomen, weigert de Sowjet-re gering te aanvaarden. Mendérès opgehangen M^,Jurk*e oud-premier Adnan VrikW s 'S. 70m,lls opgehangen. Iiijdag i,a(1 Pen speciaa, tribu naai hem met een aantal mede werkers wegens schending van de grondwet ter dood veroordeeld. Van deze doodvonnissen wer den er one, die van Mendérès en twee zijner ministers, door het eormte voor nationale eenheid, dat thans m Turkije macht is, bevestigd. illet doodvonnis van oud-ministers werd zaterda* voltrokken aan de de twee werd zaterdag De gezondheidstoe stand van Mendérès, die donder dag een poging had gedaan zich van het leven te beroven, werd echter van dien aard geacht, dat SüL e^tstellin£ werd uitge steld. Blijkens een communiqué een medische commissie zondag dat de oud-premier in zo verre was hersteld, dat het von nis kon worden voltrokken. T^STORM IN JAPAN -/r.n)X,„U'<>rVSlst0rm Nanc-V heeft zondag do Zee van Ochotsk, ten oosten van Siberië, bereikt. In Japan zijn 143 doden en 2.26S gewonden, van wie vele op Hok- kaido, het noordelijkste 'eiland, d"or de storm op zijn weg getroffen is. Het grootste aantal doden viel in Kobe, Osaka en Kyotoo, waar 50 mensen om kwamen. Volgens de politie wor- iisci-2 mensen vermist en zijn ua..iob mensen zonder wonin^ aangezien 6.221 huizen zijn ver steld en 15.292 beschadigd. Der- ag schepen zijn gezonken en 38 gestrand. Op grond van de uitslagen die om 21.00 uur bekend waren kon worden vastgesteld dat van de drie grote partijen de socialisten (S.PiD.) en Liberalen (F.D.P.i stemmen winnen, en dat de Chris ten-Democraten (C.D.U.—C.S.U.) stemmen verliezen, maar de grootste partij blijven. Geen der andere partijen zal wellicht de vijf procent der uitgebrachte stemmen behalen die voor een vertegenwoordiging in de Bonds dag is vereist. De zetels van de tweede lijst zullen dus worden verdeeld over ongeveer 94 procent der uitge brachte stemmen. Wanneer de C. D. U. het percentage van ca. 84 van het totaal der uitgebrach te stemmen kan handhaven, be staat de mogelijkheid dat zij de absolute meerderheid in de Bondsdag behoudt. Alles wijst er op dat de nieuwe Bondsdag, evenals cle oude in het laatste deel van de zittingsperido- de, slechts drie partijen zal om vatten: Christen-Democraten, So ciaal-Democraten en Vrije-Demo. craten. De eerste Bondsminister die werd herkozen was de minister van Posterijen Richard Stücklen. Ook de ministers van Woning bouw en Arbeid, Paul Lücke en Theodor Blank, zijn herkozen. Bondskanselier Adenauer is in het district Bonn herkozen De Bondsminister van Binnen landse Zaken, Gerhard Schroe- der is herkozen. De minister voor Vluchtelin genzaken, Von Merkatz, leed een nederlaag tegen de socialistische kandidaat. Ook de Christen-Democrati sche minister voor Economisch Staatsbezit, dr Hans Wilhelmi, heeft in Frankfort zijn zetel aan zijn Socialistische tegenstander verloren. Op grond van de uitslagen van de tweede lijst In 228 districten concludeert het Franse pers agentschap A. F. P. dat de C. D. U. de absolute meerderheid in de Bondsdag heeft verloren. De voorzitter van de Bondsdag, dr. Eugen Gerstenmaier, ver klaarde tegenover een corres pondent van Reuter: „Het ziet er naar uit dat de Christen-De mocraten niet een absolute meer. derheid zullen behalen. Wanneer deze tendenz zich voorzet is het onontkoombaar dat wij zullen moeten overwegen de Vrije-De- mocraten voor te stellen een coa litie te vormen." Gevraagd naar de reden van de teruggang van de C. D. U., ver klaarde dr. Gerstenmaier: „Veel mensen, onder wie de boeren, konden moeilijk begrijpen dat een regeringsleider van 85 jaar nog is opgewassen tegen de bijzon der grote moeilijkheden van da huidige situatie in de wereld." Over de S. P. D. zei Gersten maier: „Tenzij zij ten minste vijf procent winnen zal hun experi ment, burgemeester Brandt kan didaat te stellen voor het bonds kanselierschap, zijn mislukt. Het zal hen bijzonder zwaar vallen de harde kern van hun partij er van te overtuigen dat dit het juiste besluit was". De uitslag van de verkiezingen voor de eerste lijst in 246 van de 247 districten is als volgt: C. D. U. 155 (193); S. P. D. 91 (46)- G. D. P.— (6); F. D. P. -- (1). Door het overlijden van een kan didaat worden in het district Co- chem op 1 oktober verkiezingen gehouden. Uitslagen van de tweede lijst in 228 van 247 distrcten: C. D. U. 13.194.410 stemmen of 15.4 pro cent (50.2); S. P. D. 10.508.283 stemmen of 36.2 procent (31.5); F. D. P. 3.715.543 stemmen of 12.8 procent (7.8) en G. D. P. 811.552 stemmen of 2.8 procent (8.0). VRIJHEIDSPRIJS VOOR BRANDT De burgemeester van West- Berlijn, Willy Brandt, is de eer ste Duitser die de „vrijheids prijs", die jaarlijks toegewezen wordt door de Amerikaanse „Vrijheidshuis"-stichting, zal ontvangen. Dit heeft de sociaal- demoncratische partij in Bonn bekendgemaakt. Brandt zal waarschijnlijk op 6 oktober naar New York reizen om de prijs in ontvangst te nemen. De prijs, die wordt toegekend voor bijzondere prestaties voor het behoud van de vrede, is reeds eerder toegewezen aan Eisenhower, Churchill en Spaak. Antwoord van Kennedy aan de niet-gebonden landen President Kennedy heeft de 25 vertegenwoordigers van niet-ge bonden landen, die onlangs in Belgrado bijeen geweest zijn ge zegd, dat hij slechts een samen komst met de Russische premier Chroesjtsjef zal hebben als een dergelijk onderhoud zorgvuldig is voorbereid en er een redelijke kans is op succes. Als dergelijke besprekingen niet goed voorbereid waren zou den zij kunnen mislukken en tot verslechtering van de toestand kunnen leiden. De Amerikaanse president merkt op, dat de huidige crisis door Russisch optreden en niet door Amerikaanse actie is ont staan. Hij verzekert, dat de Ver enigde Staten in het geheel niet de bedoeling hebben om tot ge weld of bedreiging met geweld hun toevlucht te nemen om de kwesties Berlijn en Duitsland op te lossen. De V. S. zijn evenwel vastbesloten hun verplichtingen na te komen en zijn bereid ge weld met geweld te beantwoor den als er geweld tegen hen ge bruikt wordt. In zijn antwoord aan de neu tralisten zegt Kennedy van me ning te zijn, dat het mogelijk is een oplossing te vinden, die beide partijen kan bevredigen. De Amerikaanse president zegt, dat zijn land altijd bereid is tot samenwerking bij elk ini tiatief dat de wereldsituatie kan verbeteren. Naar Kennedy's overtuiging kan de Berlijnse cri sis door onderhandelingen opge lost worden. Maar de Verenigde Staten zijn niet van plan met de Sowjet-Unie te onderhandelen onder bedreiging of ultimatums. (Advertentie) toonaangevend voor moderne coiffures. de betere toiletartikelen, par fumerie, cosmetica, blijvende verwijdering van overtollige haargroei. Nieuwe atoomproeven door beide partijen Amerika heeft zaterdag in Ne vada een ondergrondse kern proef gedaan en de Sowjet-Unie bracht in het Poolgebied een kernbom in de atmosfeer tot ontploffing. Dit is meegedeeld door de Amerikaanse commissie voor atoomenergie. De commissie noemde de proef in Nevada er één van geringe sterkte. De Russische proef bij Nova Zembla was er één met 'n bom van de zware soort: onge veer 1 megoton. De minister van Binnenlandse Zaken, mr. E. H. Toxopeus, heeft zaterdagmiddag om drie uur bij machtiging van Hare Majesteit de Koningin de zitting van de Staten-Generaal in de vergaderzaal van de Eerste Ka mer gesloten. Minister Toxopeus reed in een gaia-berliner, getrokken door een tweespan, van Huis ten Bosch naar het Binnenhof. Het rijtuig werd geëscorteerd door twee echelons hereden rijkspo litie van 25 man elk in ceremo nieel tenue. Op het Binnenhof speelde van half drie af de Rijkspolitiekapel met drumhand vrolijke marsmuziek onder di rectie van kapitein H. Ch. Hoo- gervorst. Na zijn aankomst op het Bin nenhof, waar hij met ere-roffels werd begroet, inspecteerde mi nister Toxopeus de daar opge stelde ereafdeling van twee pelo tons van het opleidingscorps van de rijkspolitie uit Arnhem. Daar bij werd de defileermars van de rijkspolitie gespeeld. Escorte en inspectie stonden onder com mando van kapitein P. H. Borra. Zondagavond om ongeveer kwart vóór zes zijn op de Noord- heide, gelegen in het infaiiterie- schietkamp „De Harskamp" vier jongelui bij een explosie gedood. Drie werden onmiddellijk ge dood. Een vierde werd zwaar ge wond en is inmiddels overleden. Een vijfde jongen die ook ge wond werd, is overgebracht naar een ziekenhuis in Ede. Zy zouden zich op een terrein begeven hebben dat duidelijk als militair terrein is gemarkeerd en waar waarschuwingsborden ge plaatst zijn. Over de toedracht van het on geval verneemt het A.N.P. van de zijde van de legervoorlichtings- dienst het volgende: Op het terrein waar de explo sie zich heeft voorgedaan wordt geoefend met scherpe anti-tank granaten, onder meer die welke worden afgevuurd met de bazoo ka 3,5 inch. Bij zulke schietoefe- Ontmoeting Tsjombe—Hammarskjoeld, President Tjombe van Katan ga heeft zondag met secretaris generaal Hammarskjoeld van ge. dachten gewisseld. Het onder houd vond plaats te Ndola in Noord-Rhodesië. Het gesprek, dat ging over een bestand in Katanga, werd ge houden in de verkeerstoren van het vliegveld van Ndola. Het ministerie van Buiten landse Zaken te Washington heeft donderdagavond meege deeld dat de afgevaardigde van de Verenigde Naties in het lucht- veiligheidseentrum in Berlijn donderdag bij de Sowjetrussische functionaris heeft geprotesteerd tegen het „in gevaar brengen" van de vlucht van twee lijnvlieg- tuigen van de Pan American Airways door Sowjetrussische straaljagers. Volgens het State Department De 497 ton melende Groningse kustvaarder »Heron" is zaterdag avond bij de Paternoster-rif ten noordwesten van Jersey op een rots gelopen en gezonken. Van de elf opvarenden zijn de stuur man A. van der Zee uit Frane- ker en zijn vrouw omgekomen. Een Spaanse matroos wordt ver- vermist. De kapitein H. Bartels en zijn echtgenote uit Groningen zijn te St. Malo aan de Franse kust in zeer ernstige toestand in een ziekenhuis cpgenomen. De overige zes leden van de bemanning zijn in veiligheid ge bracht door de reddingboot van Jersey en het Britse schip „Cran- borne". Zij zijn aan land gezet in Bonne Nuit Bay in Jersey, vanwaar zij hedenochtend per vliegtuig naar Schiphol zullen worden overgevlogen. Do Franse tanker „Port de Bouc" heeft kapitein Bartels en zijn vrouw en het stoffelijk over schot van één der beide Spaanse matrozen, die deel van de be manning van de Heron" uit maakten, ter hoogte van Jersey- op een vlot aangetroffen. De ka pitein schijnt gewond tc zijn door een reddingboot, die even na de stranding van do Heron" is los geslagen. Uit nadere berichten bleek, dat de reddingboot van Jersey cc lijken van de stuurman en zijn echtgenote heeft opge nomen. De Heron" eigendom van de heer K. Kiel te Delfzijl on kapitein Bartels vervoerde re gelmatig tomaten van Jersey naar Porthmouth. cirkelde donderdagmiddag om 15.20 uur een Mig-straaljager om een verkeersvliegtuig van de Pan American, dat van Berlijn op weg was naar Hamburg en in de noordelijke luchtcorridor vloog. Om 18.30 uur hadden twee Russische straaljagers een an der toestel van de Pan American in de zuidelijke luchtcorridor „gehinderd". Bij het eerste in cident had de Mig het lijnvlieg- tuig tot op zeven meter genaderd. Een woordvoerder van het State Department verklaarde, dat het protest was ingediend bij het Berlijnse centrum voor de veiligheid in de lucht, dat toe zicht houdt op de technische aspecten van vluchten door de drie luchtcorridors tussen Ber lijn en West-Duitsland Dit cen trum wordt in stand gehouden door de Verenigde Staten, cle Sowjet-Unie, Engeland en Frank rijk. o BERLIJN Twee Jonge Oostberlijners'zijn er vrijdagavond in geslaagd naar West-Berlijn uit te wijken. Zij reden met een vrachtauto tegen de muur aan de sectorgrens, verlieten hun voertuig en klom men over de afscheiding. Tevoren hadden Oostberlijnse politiemannen traangasgranaten gegooid naar enige Westberlijnse brandweerlieden, die een vang zeil ophielden onder het raam van een huis aan de sectorgrens, waaruit een 21-jarig meisje wil de springen. Het meisje werd bang en trok zich terug. Later toen de Wstberlijnse brandweer lieden waren weggegaan, waag de zij echter toch de sprong uit een raam van de eerste verdie ping. Zij brak een enkel. ningen komt het af en toe voor, dat granaten niet exploderen. Deze „blindgangers" worden re gelmatig geruimd. De regelmaat hangt af van de oefenfrekwentie. Het gebeurt soms dat zulke blindgangers niet bij het ruimen worden aangetroffen, maar door regen en wind later bloot ko men. Het vermoeden bestaat dat de jongens zulk een bazooka, granaat hebben ontdekt en ge tracht hebben deze mee te nemen om het ding te demonteren. Bij het ongeval waren, zoals uit het bovenstaande blijkt, vijf jongelui betrokken. Eén van de vijf degene die nu in een zieken huis in Ede wordt verpleegd) heeft er op het laatste moment van afgezien ook het terrein op te gaan. Kort nadat de vier an dere het terrein hadden betra den, deed zich de explosie voor. Inmiddels waren de leden van de Eerste en Tweede Kamer in de vergaderzaal van de Eerste Kamer onder presidium van mr. J. A. Jonkman in verenigde ver gadering samengekomen. De voorzitter benoemde een com missie van in- en uitgeleide met het lid der Eerste Kamer mr. G. J. P. Cammelbeeck als voor zitter, de leden van de Tweede Kamer dr. H. W. Tilanus, mr. A. B. Roosjen en ir. C. N van Dis, alsook het Eerste Kamerlid de heer J H. M. Derksen als leden. Nadat hij de erewacht had ge ïnspecteerd werd de minister van Binnenlandse Zaken door de commissie van in- en uitge leide naar de vergaderzaal ge bracht. Hier sprak mr. Toxopeus de volgende rede uit: „Hare Majesteit de Koningin heeft mij opgedragen de huidige zitting van de Staten-Generaal in haar naam te sluiten. mentaire arbeid ligt thans ach ter u. Voor tal van vraagstuk ken is uw aandacht gevraagd en vele wetsontwerpen, waaronder zeer belangrijke, kwamen in be handeling. Aan het einde van dit zittings jaar mag worden geconstateerd, dat het overleg tussen de re gering en de Saten-Generaal hetwelk gedurende een korte periode werd onderboken om trent een groot aantal onder werpen tot overeenstemming heeft geleid. De reis van een parlementaire missie naar Nederlands Nieuw- Guinea, hetwelk dit jaar in de Nieuw-Guinearaad een eigen vertegenwoordigend orgaan ver kreeg, getuigde van de belang stelling, welke in de Staten- Generaal voor de ontwikkeling van land en volk van Neder lands Nieuw-Guinea bestaat. De relatie tussen de onder scheidende delen van 't konink rijk was wederom van invloed op uw werkzaamheid, ditmaal door het bezoek van een aantal uwer aan de Nederlandse An tillen. Door de arbeid van vele leden in supra- en internationaal ver band werd ook uwerzijds een bijdrage geleverd ter versterking van de in onze tijd zo noodzake lijke eensgezindheid van het Westen in de wereld. De Koningin heeft mij ver zocht u voor de betoonde ijver en toewijding bij de behartiging van 's lands belangen dank te zeggen. In naam der Koningin ver klaar ik deze zitting van de Sta ten-Generaal te zijn gesloten". Na het vertrek van de minist* Toxopeus van het Binnenb^p werden opnieuw vier ere-roffels afgegeven terwijl de erewacht weer de groet „In de arm kara bijn" bracht. Amerikaans vliegtuig bij Chicago verongelukt Een verkeersvliegtuig van de Amerikaanse luchtvaartmaat- scappij Nordwest Airlines va* type Electra is zondag kort na dat het van het vliegveld van Chicago was opgestegen, veron gelukt. De politie zei dat er ken nelijk ge enoverlevenden zijn. Het toestel was op weg naar Tampa in Florida. Een oogge- tuge verklaarde dat het vier-mo- torige turbine-straalvliegtuig na het vertrek van het internatio nale vliegveld O'hare begon te draaien en met zijn rechtervleu gel de grond raakte. Daarop deed zich een ontploffing voor. Een woordvoerder van de Northwest Airlines heeft meege deeld, dat zich 36 mensen, onder wie de vijf leden tellende beman ning, aan boord van het veronge lukte toestel bevonden. De Elec tra, die van Milwaukee kwam, is in een veld ten westen van het vliegveld terechtgekomen. Volgens het persbureau van het Midden-Oosten zijn de auto riteiten van Irak er niet in ge slaagd de opstand van de Koer den neer te slaan en breidt de beweging zich nog steeds uit. Aan de noordwestelijke grens van de Verenigde Arabische Re publiek (Syrië) zou volgens in lichtingen van dit persbureau ge vochten worden tussen Koerden en eenheden van het leger. In Amadiya zou de toestand kritiek zijn. Troepeneenheden en politie zouden niet bevoorraad kunnen worden omdat de verbindingen met de stad zijn verbroken. Volgens ,,A1 Goemhoeria", het regeringsblad van de V. A. R„ schijnt het conflict van plaatse lijke aard te zijn. Toch zou het „naar olie rieken". Het blad is van oordeel, dat de moeilijkheden zijn veroorzaakt door druk, uit geoefend door do Iraq Petroleum Company op de Iraakse rege ring. Het overleg tussen deze maatschappij en de regering in Bagdad, dat reeds 3 jaar duurt is eind augustus voor 3 weken opgeschort. Het voornaamste on - derwerp bij de besprekingen is de eis van Irak om voor 20 pro cent in het aandelenkapitaal van de oliemaatschappij deel te ne men. De ambassade van Irak in Te heran heeft zondag bekend ge maakt, dat de opstandige bewe ging is onderdrukt en dat in Iraaks Koerdestan de rust is teruggekeerd. Volgens de am bassade was de opstand niet ge richt tegen het bewind van pre mier Kassem, maar uitsluitend een stammenaangelegenheid. Orkaan in Ierland eiste elf doden Tijdens een orkaan, die zater dag boven Ierland heeft gewoed, zijn elf mensen om het leven ge komen. Vier van deze slachtoffers, drie vrouwen en een baby, kwamen om toen hun auto door een boom verpletterd werd. SCHIP TE WATER Van de werf van de Koninklijke Maatschappij „De Schelde" N. V. te Vlissingen zal op 30 september te water worden gelaten hflt motorvrachtschip „Birim River". Dit schip is een van de serie van zes schepen, die bestemd zijn voor de „Black Star Line" te Accra in de staat Ghana. De tewaterlating zal verrcht worden door mevrouw Jantuah, de echt genote van de ambassadeur van Ghana te Parijs. (Advertentie) (n jSWWIf TVWJJH PRAWDA MELDT AMERIKAANSE KERNPROEF De „Prawda" maakte zaterdag in een bericht van acht regels uit Washington melding van de eerste Amerikaanse kernproef in de nieuwe serie. Het blad haalt president Ken nedy's verklaring dat de bom ondergonds was ontploft aan maar meldt niet het gedeelte waarin de president zegt dat de ontploffing geen radio-actieve neerslag had teweeggebracht. Tot dusver hebben de Russen geen mededeling gedaan over de hervatting van hun eigen kern proeven. Premier Chroesjtsjef sprak vorige week in een vraag gesprek met de „New York Times" terloops over de proeven .die wij begonnen zijn". PLAATSELIJK WOLKENVELDEN Dicht bij ons land, namelijk boven Oost-Engeland bevond zich zondag een regenzone die maar weinig van plaats veran derde. In Londen regende het vrijwel de gehele dag. Er werd in die omgeving dan ook 10 millimeter neerslag afgetapr. Dank zij de geringe verplaatsing van dit gebied bleef het in ons land zonnig en droog. Mede om dat zich ten noorden van ons land een nieuwe rug van hoge lucht druk heeft opgebouwd. Daardoor stroomete weliswaar in de kust provincies iets koelere lucht bin nen, maar het kwik steeg er toch nog tot omstreeks 24 graden. In het zuidoosten waar de zeer warme lucht zich handhaafde werd echter nog 28 graden be reikt. Het ziet er naar uit dat de MAANDAG 18 SEPTEMBER iets koelere lucht vandaag vrijwel het gehele land binnengestroomd zal zijn. Daar de opbouw van de genoemde rug van hoge lucht druk nog voortduurt is het waar schijnlijk dat een storing die over Frankrijk naar het noord noordoosten beweegt niet veel invloed op het weer zal kunnen gaan uitoefenen. De kans op on weer in de middag is dan ook niet erg groot, maar er kunnen wel enkele wolkenvelden binnen drijven. meegedeeld door het K. N. M. L, geldig tot maandagavond. Iets koeler Zonnige perioden, maar overal in het noorden en westen van het land ook wolkenlagen. Op de meeste plaatsen droog weer. Zwakke tot matige wind voor-- namelijk tussen noord en noord oost. Iets lagere temperaturen vooral in het zuidoosten van het land. v.m. n.m. Breskens Terneuzen 6.56 7.31 7.29 8.04 Hansweert 8.11 S.44 Walzoorden 8.21 8.54 ZON MAAN op ender op onder DINSDAG 19 SEPTEMBER Sept v.m. n.m. 19 6.20 18.47 15.54 Breskens 8.09 8.57 20 6.22 18.45 16.42 0.48 Terneuzen 8.44 9.32 21 6.23 18.42 17.23 2.01 Hansweert 9.24 10.12 22 6.24 18.40 17.58 3.20 Walzoorden 9.34 10.22 23 6.26 18.36 1S.29 4.4*

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 1