TINEI Kerkdiensten Radio en Televisie ZUSTER GRACIA NAJAARSBEURS GEBRUIKSGOEDEREN VREDENBURG GEBOUWEN ARTIKELEN VOOR HUISHOUDELIJK EN PERSOONLIJK GEBRUIK 13 14 15 BEURSO VERZICHT I Zaterdag 9 september 1961 DE VRIJE ZEEUW n s n Voor de zondag i Aan dat „hierna" moeten we wel aandacht schenken. Dat geeft I de omstandigheid aan waaronder de Here Jezus dorstte. Het kwam heel speciaal „hierna". Dat „hier- I na" sluit aan by dat „Eli, Eli ■Poen Hij dat uitgeroepen had (dus: toen Hij lag in de diepten der godverlating, toen Hij weg- I zonk in de grondeloosheid dei- hel)... toen riep Hij: „Mij dorst." Natuurlijk heeft Hij Zijn gehele kruislijden door een vreeslijke dorst gehad. Maar toen Hij in de hel lag. brak de dorst pas in al .zijn vreeslijkheid door. Toen kwam Hij pas in de volle ware branding van de dorst te liggen. En toen wrong pas die kreet over Zijn lippen: „Mij dorst." Dat geeft aan deze dorst zijn eigen lijke lugubere karakter. Dit is dus: hèlledorst. Duits schip bij" Hoek van Holland gestrand en weer vlot getrokken RUSK OVER HET BERLIJNSE VRAAGSTUK Vrouw gedood bij steek partij in Amsterdam .Pagina 3 pxgemgsprifs flSO Ccttthwn nso ssmmm wrmm WÖINSOAr, s&ntm*. ÜOHiïcR&At swrwam WimQ gek mktvttmt 4* hierna. Hierna. Jezus wetende dat nu „alles volbracht was, zeide: ..Mij dorst." Johannes 19 28. Daarom is er ook maar één goede parallel in de Schrift, waar mee dit woord kan geëxegeti- seerd worden. Dat is de parabel van de rijke man, die zijn ogen opendeed „zijnde in de pijn" en toen riep: „Vader Abraham, heb medelijden met mij en zend Laza rus, opdat hij de top van zijn vin ger in water dope en mijn tong verkoele, want ik lijd smarten in deze vlam." Dat is wat de Here Jezus op het kruis doormaakt. Jezus ligt daar op Golgotha in derdaad in de vlam voor alle „rij ke mannen". Jezus doet daar ook in een gruwelijke bewustwording Zijn ogen openzijnde in de pijn", als Hij roept: „Eli, Eli." En dan schreeuwt ook Hij in de zenging der helse folteringen: „dat men Mijn tong verkoele, want Ik lijd smarten in deze vlam. Mij dorst! Mij dorst"! Dat is deze dorst. Dorst „hierna". In deze dorst valt de hei open. In deze klacht zien we midden jn de zenging der vlam. Hierna... Tóén kwam hel. „Mij dorst! Mij dorst!" (Uit: Dc stem achter U). Zoals reeds in ons vorig num mer werd gemeld is donderdag avond laat ten noorden van de pier bij Hoek van Holland in de onmiddellijke nabijheid van her gemeentelijke strandbad tijeds.i een zeer zware storm het 275S br. ton metende Duitse vracht schip „Levante", dat om half negen was uitgevaren, dwars op het strand geworpen, waar het zeer hoog kwam vast te zitten (zie foto). Veel sneller dan verwacht werd. heeft de zee haar prooi weer moeten prijs geven. Vrij dagmiddag om dertien minuten over drie, hij hoog tij, had de gezamenlijke krachtsinspanning van de sterke zeeslepers de „Schelde" en „Noordzee" van L. Smit en Co al resultaat, nadat nauwelijks meer dan een half uur aan het schip was getrok ken. Het enerverende duel tus sen de zee en de bergers begon voor de honderden toeschou wers/die zich op de boulevard, het strand en de duinen van nen. Het Duitse schip begon fel stoom te ontwikkelen, liet de schroef een paar maal fel draai en en dat was voor dc „Schel de" en de „Noordzee" het sein om zich in slagorde op te stel len: op een afstand van onge veer 300 meter, onder een hoek van veertig graden met de „Le vante". De „Noordzee" had de „Schelde" aan zijn tros, die op zijn beurt met de vrachtvaarder verbonden was. Om tien vóór drie weerklonken opnieuw fluit- stoten van de „Levante", nu drie lange. De schroeven begonnen fel het water uiteen te slaan en langzaam maar zeker werden de kabels teruggetrokken. Even leek het erop, alsof het Duitse OOST ZEEUWS-VLA ANDER EN ZONDAG 10 SEPTEMBER, NED. HERV. KERK Axel: 10 uur Ds. P. J, Pcnnings, 2.30 uur Vic. S. den Blaauwen. Hoek: 10 uur Ds. W. J. van Meeu- wen; 2.30 uur Ds. P. J. Pen- nings, van Axel. Hontenisse: 9 uur Ds. J. Scholten, van Terneuzen. Hulst: 10.30 uur Ds. J. Scholten, van Terneuzen. Philippine: 11 uur Ds. E. Ed. Stern. Sas van Gent: 9.30 uur Ds. E Ed. Stern. Sluiskil: 9 on 10.30 uur Ds. Pil. M. Becht, van Zaamslag. Terneuzen (Noordstraat): 10 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt; 3 uur Ds. J. Scholten. Gebouw „De Schakel": 10 uur Ds. Strating van Goes, Jeugd dienst. Driewegen: 7 uur Ds. P A. v. d. Vlugt. Zaamslag: 10 uur Eerw. Heer C. H. Heijboer; 3 uur Ds. Ph. M. Becht. Vrij Evangelische Gemeente. Terneuzen (lokaal „Bethel"): 7 uur Ds. De Jong, van Yerseke. GEREFORMEERDE KERK. Axel 10 uur Ds. A. van Leeuwen; Hoek' A' J" Verbeek. van H J? Veïbeekf 2'30 UUr Ds- A' SawJ^. G7ent (z^altie Nei3- Herv. vaenkSne7ekUUr Steenhuis' Terneuzen: 10 uur en 4.30 uur Ds H. Steenhuis, van Sneek Zaamslag: 10 uur en 3 uur Ds. M den Boer. WEST ZEEUWS-VLA ANDEREN ZATERDAG 9 SEPTEMBER. NED. HERV. KERK. Schoondijke: 7 uur Avondgebed. ZONDAG 10 SEPTEMBER. NED. HERV. KERK. Biervliet: 9.30 uur Ds. W. S. Even huis. Breskens: 10 uur Ds. L. Spaans. Cadzand: 10 uur Ds. A. C. W. ten Cate. Groede: 9.30 uur Ds. Brinkman. Hoofdplaat: 9.30 uur Eerw. heer H. J. Begeer. Nieuwvliet: 9.30 uur Ds. Joh. Bre- zet. Oostburg: 10 uur Ds. Couvreur, van Aalst <B.). Retranchement9.30 uur Ds. S. Tymstra, bed. H. Avondmaal. Schoondijke: 11 uur Ds. P. A. L. Brinkman. Sluis: 9.30 uur Ds. C. Balk. St. Anna ter Muiden: 11 uur Ds. C. Balk. Waterlandkerk.ie: 10 uur Ds. W. B. Bergsma, bed. H. Avondmaal. IJzendijke: 9.30 uur Ds. C. van Evert, bed. H. Avondmaal. Zuidzande: 9.30 uur Ds. J. Eijgen- daal. WOENSDAG 6 SEPTEMBER. Oostburg: Geen Avondgebed. Hoek van Holland verzameld hadden, al vroeg in Ie morgen, toen dc „Noordzee", de „Schel de" en het bergingsvaartuig „Zeeleeuw" van Van der Tak op de plaats van de st-:anding kwa men. De „Zeeleeuw" bracht om streeks tien uur dc lange en zware sleepkabel van de „Schel de" over naar de onfortuinlijke vrachtvaarder. Maar het geduld werd nog lang op proef gesteld, want de bergingspoging kon alleen suc ces hebben bij hoog tij, na twee uur 's middags. Twee lange en een korte stoot met de stoom fluit van de „Levante" kondig den tenslotte om tien vóór twee aan. dat het gevecht kon begin- schip zou proberen op eigen kracht vlot te komen, maar het was niet meer dan een laatste test voor de motoren. Het stuur boord-anker werd ingehaald en toen opeens bijna ontnuchte rend kwam het gestrande schip zonder een noemenswaar dige schok los van de zandplaat, die het ruim veertien uur had vastgehouden. Beide sleepboten trokken het vrachtschip daarna zonder moeite naar open zee. Om kwart vóór vier tenslotte stoomde de „Levante" op eigen kracht de Nieuwe Waterweg bin nen. Hoek van Holland had een attractie verlorenHet schip is nu op v/eg naar dc werf Wil ton in Schiedam. De 36-jarige weduwe Alberta de Waal, moeder van 3 kinderen, is gisteravond op het portaal boven baar woning aan de Com- melinstraat in Amsterdam-Oost door haar buurman doodgesto ken. De dader, de 30-jarige elee- triciën E. F., werd gearresteerd. Hij heeft een volledige bekente nis afgelegd. De politie heeft na het voorlopig verhoor nog geen duidelijk beeld van het motief voor deze steek partij. Het staat evenwel vast, dat er tussen de vrouw en de dader reeds lang onenigheid bestond. Talrijke burenruzies waren daar van het resultaat. Omstreeks half zeven belde een vrouw de 5 x 8-dienst van de Am sterdamse politie. Zij deelde mee dat in de Commelinstraat een gro te ruzie aan de gang was. waar bij gebruik zou zijn gemaakt van een mes. Een in de buurt surveil lerende politie-auto ging onmid dellijk naar het opgegeven adres. Boven aan de trap naar de eer ste étage zagen de politiemannen een hevig bloedende vrouw zit ten. Zij was stervende. Ze werd onmiddellijk naar het Onze Lie ve Vrouwegasthuis overgebracht, doch bij aankomst bleek zij reeds te zijn overleden. Zij was op ver schillende plaatsen in de borst en zij gestoken. Toen de politie op éénhoog aan belde, deed de electriciën E. F. open. „Heeft u die vrouw gestoken?" vroeg een agent, waarop de man direct bekende. Bij fouillering werd het steekwapen een uit klapbaar knipmes gevonden. De dader werd onmiddellijk in arrest gesteld. ZONDAG 10 SEPTEMBER. HILVERSUM I: 8.00 Nws en postduivenber.; 8.18 Gevar. pro gramma; 9.45 Geestelijk leven, toespraak; 10.00 Voor de jeugd; 10.30 Remonstrantse kerkdienst; 11.30 Vragenbeantw.; 11.45 Ber. uit de kerken, lezing; 12.00 Lich te muz.; 12.30 Meded. en post duivenber.; 12.32 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.07 De toestand in de wereld, lezing; 13.17 Meded. of gram.; 13.20 Verzoekprogr. v. d. strijdkrachten; 14.00 Boekbespr.; 14.20 Zangrecital; 14.55 Vijf hin dernissen, lezing; 15.10 Omroep orkest; 16.00 Amus. muz.; 16.30 Sportrevue; 17.00 De verhouding kunstenaar en publiek, lezing; 17.15 Gram.; 17.30 V. d. jeugd; 17.50 Nws, sportuitsl. en sport journaal; 18.30 Gram.; 19.30 Ca- baretprogr.; 20.00 Nieuws; 20.05 Promenade ork.; 20.45 Bij ons thuis, gesprek; 21.00, 21.30 en 22.00 Gram.; 22.30 Nws en med.; 22.45 Journaal; 23.00 Pianospel en zang; 23.15 Sportuitsl.; 23.00 New York calling; 23.25 Lichte muz.; 23.55 Nieuws. HILVERSUM I; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.30 Morgenwijding; 9.15 Orgelspel; 9.30 Nieuws; 9.45 Gram.; 9.55 Inl. Hoogmis; 10.00 Hoogmis; 11.30 Gr.; 11.40 Klas- k Nabij Mantgum in Friesland is gisteravond door onbekende oor zaak de kapitale schuur van de veehouder Swierstra afgebrand. Een grote voorraad hooi, een trac tor en een auto gingen verloren. Het woonhuis bleef gespaard. De schade wordt door verzekering gedekt. ZEER STILLE MARKT De gehele week heeft de beurs een rustig verloop gehad met weinig affaire en gisteren kwam daarin geen verandering. Er was ook niet de minste aanleiding tot verandering in stemming want de omstandigheden voor de markt zijn volkomen gelijk gebleven. Men ziet ter beurze wel in dat voorshands geen ver lichting van de politieke span ning valt te verwachten. Eerder nemen de gebieden nog toe waar de toestand tot bezorgdheid aan leiding geeft. Waar bovendien het nieuws uit het bedrijfsleven schaars is en stimulerende factoren vol komen ontbreken, valt het niet te verwonderen dat het publiek zich op de achtergrond houdt terwijl ook voor de aaghandel de mogelijkheden niet liggen op geschept. Het feit dat het de laatste beursdag v-an de week De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Rusk, heeft vrijdagavond in een rede voor de vereniging1 van het Amerikaanse leger gezegd dat de Amerikaanse regering verwacht dat er onder handelingen met de Russen over Berlijn zullen worden gehouden zodra het duidelijk is dat serieu ze en opbouwende onderhandelin gen mogelijk zijn. Eenzijdige Russische actie tegen de levensbelangen van het Wes ten kan alleen maar tot een ramp leiden, aldus Rusk. De Russische regering kan zich niet veroorlo ven een fout te maken bij haar beoordeling van het standpunt van het Westen in de kwestie Berlijn door alleen naar dc stem men te luisteren die zij willen horen en door do wens naar vrede te zien als een bereidheid tot toegeven. de sigaar die zulke optimis» ten kweekt! SANTOSA {22cf)- voor rokers met smaak! door MARGUERITE LEE» GEREF. KERK (Vrijgemaakt.) Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds C Byl. Terneuzen 10 uur en 3 uur Ds H Smit. CHR. GEREF. KERK. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur Ds J. Keunings, van Veenen- eaal. bed. H. Avondmaal. GEREF. GEMEENTE (Syn.). Terneuzen: (Frans Halslaan): 10 uur en 3 uur leesdienst. GEREF. GEMEENTE. Hoek: 9.30 uur en 2 uur lees dienst. Terneuzen: (Vlooswükstraat)9.30 uur, - uur en 6 uur leesdienst. OUD-GEREF. GEMEENTE. Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur Ds. A. de Reuver. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Axel: 7.00 uur en 8.30 uur Gele zen H. Mis; 10.00 uur Gezongen H. Mis; 14.00 Lof en 19.00 uur Gelezen H. Mis. Clinge: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur: H. H. Missen. Hulst; 6.30 uur, 7.45 uur. 9 uur en 10 uur: H. H. Missen. Philippine: 7.30 uur en 10 uur: K. H. Missen. Sas van Gent: 7 uur, 8.30 uur en 10.15 uur: H. H. Missen. Terneuzen: 7 uur, 8.30 uur en 10.15 uur; H. H, iMissen. 26) (Nadruk verboden) De volgende morgen om even over tienen stopte een snelle Ja guar bij het ziekenhuis op de plaats, die gereserveerd was voor de auto's van consultdokters. Martine Delamere stapte eruit, sloot het portier en verdween vastbesloten in het kantoortje van de portier, waar zij dokter Halcott te spreken vroeg. De hulpportier, die op dat mo ment dienst had, keek op het „In en Uit" bord van de medische staf en zij twijfelend, dat dokter Halcott zeer waarschijnlijk juist de ronde deed en of het dringend was. „Ja." zei Martine kort. En ver volgde met nadruk: „Vertel hem alstublieft, dat juffrouw Dela mere staat te wachten. Zij was enigszins verbijsterd toen zij ontdekte, dat de naam de hulpportier blijkbaar niets zei Het personeel wisselde steeds. Tegen de tijd, dat je de naam van een jonge assistent kende en wist, dat deze bij een bepaald gezicht hoorde bij wijze van spreken waren zijn zes maan den om, en ging hij naar een an der ziekenhuis. En wat de admi nistratie betreft, hij begreep niets van die troep, kantoorbedienden, beambten, de grote mannen van het bestuur, zij holden rond, deden druk en hielden vergade ringen, en dat was alles, wat je over hen kon zeggen. Iedereen wist, dat slechts de verpleegsters en de portiers echt meetelden, zonder wie het ziekenhuisleven met een ruk zou stilstaan als een klok met een gebroken veer of een automaat, waar een stuiver in blijft steken. De hulpportier had nooit van Lucas J. Delamere gehoord. Hij vertelde Martine onverschillig, dat zij „even moest wachten" en dat hij de boodschap door zou geven. Martine besloot de hulp portier te laten ontslaan. Wat had het voor nut een vader in de Raad van Beheer te hebben als Zij liet de gedachte varen. Zij had 'besloten erg lief tegen Da vid te zijn en het was te bar, dat deze onwetende vent haar liet wachten; maar aangezien zij moeilijk door het ziekenhuis kon wandelen op zoek naar de kin derarts, als hij de zaalronde deed, moest zij de afwijzing zo goed mogelijk accepteren. Er was een druk komen en gaan naar de afdeling van de ex terne patiënten en het gezicht van een man met een verband om zijn hoofd, maakte haar een beetje- misselijk. Zij glipte door een zijdeur en bevond zich op het groene rechthoekige grasveld met de huizen van de medische staf fen de verpleegsters aan dc ene kant en- een soort gymnastiek lokaal met terughellende muren, overgaand in een openluchtpavil joen, waar enkele kinderen voor geschreven oefeningen deden. Aan de andere kant van het grasveld waren de drie blokken van het ziekenhuis zelf. Toen zij ongeduldig heen en weer liep op het keurige grintpad, dat 't gras veld omzoomde, hoorde zij boven zich het geluid van kinderstem men. Een van de zalen had een lang balkon, open voor dc ochtend zon, met glazen panelen aan de bovenkant, die blijkbaar dichtge schoven konden worden als het slecht weer was. Daar waren de kinderen aan 't spelen en lachen en zij realiseerde zich dat dit het domein van David was. Zij stond stil en keek gespan nen naar boven, alsof zij hem door haar wil kon doen verschij nen om haar te zien. Maar in plaats daarvan was het een ge havende kleine teddybeer, die plotseling over de leuning van het balkon schoot en voor haar voeten belandde, zodat zij geër gerd achteruit week. Zij hoorde iemand lachend een standje geven en een jonge ver pleegster met een vrolijk gezicht, met een doekje om het haar en een gestreepte japon leunde vro lijk over de leuning en keek naar beneden waar de teddybeer was. Toen zij Martine zag verdween haar vrolijkheid plotseling. Zij keek beslist geschrokken voor zijn haar hoofd terugtrok. Martine hoorde kordate stap pen op het pad en keerde zich om. Zij zag een verpleegster, ma ger en recht, en met scherpe trekken en zij begreep, dat de leerling-verpleegster op het bal kon van haar zo geschrokken was. Toen bedacht zij, dat de zus ter naar beneden was gezonden om haar te vertellen, dat David onderweg was. Wel, dat was een idee, maar zij wist wel beter, toen zij de uitdrukking op het ge zicht van de verpleegster zag. Zij bukte zich en raapte de malle teddybeer op met z'n slappe lede maten en starende knoopjes ogen. Zij keek omhoog naar het balkon met een soort boosaardi ge triomf. Martine raadde, dat er voor iemand iets zwaaide! Impulsief zei zij: „Dat ellendi ge ding heeft me bijna geraakt." „Het spijt me", zei zuster Maw- te. „Die kinderen luisteren ner gens naar." Haar blik schoot als de tong van een slang over het meisje tegenover haar, ieder detail in zich opnemend de elegante snit van 't donkergroene linnen pakje met de geel en oranje vlekken, de mooi gemaakte lichtbruine suède schoenen en handtas en die opvallende zilverblonde haar lok tussen het kastanjebruin. Toen zij haar herkende, veran derde haar manier van doen. „Het spijt me echt, dat dit ge beurd is, juffrouw Delamare", zei zij overdreven. „Wij hebben een leerlinge, die gewoon hope loos is met de kinderen en ik be loof U, dat zij een duchtig stand je zal krijgen." Toen om te laten merken, dat zij van het laatste nieuws op de hoogte was, voegde zij er met een soort zwaaiachtige verhevenheid aan toe: „Dr. Hal cott zou razend zijn. Hij maakt nu juist de ronde op de af deling." (Wordt vervolgd.) was. droeg nog tot de gereser veerde houding bij. Wall Street sloot donderdag gedrukt op geruchten dat de Federal Reserve Bank de ver plichte dekking voor de aankoop van effecten gaat verhogen. Tot dusver is hiervan niets gebleken. Niettemin was het zeer stil aan het Damrak en bereikten de koersen een lager niveau. Zo verloren Philips 10 punten op aanbod van Zwitserse en Duitse zijde waartegenover enige vraag bestond van Amerikaanse beleg gers. Ook Unilever moest 10 punten prijsgeven. Hoogovens liepen terug tot 890. AKU werd 4 punten lager gewaardeerd en Kon. Olie bewoog zich op 112 gulden. Per saldo is deze week van het hoofdfonds toch weer circa een gulden afgegaan. In het verdere verloop waren do koersschom melingen zeer gering, hoewel er enig herstel optrad vanaf het laagste punt. Cultuurfondsen zijn uit de speculatieve belang stelling verdwenen en het wach ten is op de verdere ontwikke ling van de verhoudingen met Djakarta. HVA was in mineur met een verlies van twee punten. Amsterdam Rubber was prijs houdend. De scheepvaarthoek liet geen bijzondere veranderin gen zien. Vrijwel alle toonaan gevende soorten volgden hier het vorige niveau. Nederlandse Staatsf. waren prijshoudend zonder meer. In de sector der lokale industrieën waren de koersveranderingen eveneens gering. Aandelen Bouw stoffen Braat reageerden niet' op het gunstige tussentijdse be richt. De markt sloot onveran derd stil. Beursindices 6/9 7/9 8/9 Int. conc. 538.64 541.52 536.98 Industrie 356.50 356.70 357.64 Scheepvaart 189.24 189.47 189.69 Banken 223.42 222.91 223.25 Handel, etc. 161.92 161.56 160.35 Algemeen 392.78 394.11 392.09 Nabewskoersen AKU: 375—380 slot 379 (3813/8) Kon. Olie: 111.20—111.80 slot 111.30 (111.80) Philips: 977—986 slot 985 (988) Unilever: 729735 slot 733 (733%) Hoogovens: 882 (889) Advieskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier, vandaag gel dend in Amsterdam, luiden: Engelse pond 10.0710.17, Ca nadese dollar 3.463.51, Ameri kaanse dollar 3.583.62, Franse frank (100) 72.60—73.10, Belgi sche frank (100) 7.217.26, Ita liaanse lire (10.000) 57.7059.70, Duitse mark (100) 90.0590.55, Zweedse kroon (100) 69.25 70.25, Zwitserse frank (100) 83.60—84.10. Deense kroon (100) 51.90—52.90, Noorse kroon (100) 49.85—50.85, Oostenrijkse schil ling (100) 13.95—14.05. Portugese escudo (100) 12.55—12.70, Spaan se peseta (100, gr. coup.) 5.97! 2— 6.12' 2. sieke muz,; 12.15 Buitenl. com ment.; 12.25 Klass. gram.; 12.40 Lichte muz.; 13.00 Nws; 13.05 De hand aan de ploeg, lezing; 13.10 Gram.; 13.30 Strijkorkest; 13.50 Boekbespr.; 14.00 Gram.; 14.45 De vliegende Hollander, lezing; 14.55 Zangrecital; 15.20 Gram.; 16.00 Sport; 16.30 Paushulde in de Dom van Keulen; 17.00 Kerk dienst voor de jeugd; 17.15 Kerk- muz.; 17.45 Mensen, lezing; 18.00 Het geladen schip, lezing; 18.30 De kerk aan het werk, act.; 18.40 Hoenderloo, klankb.; 19.00 Nws uit de kerken; 19.05 Gram.; 19.30 Gemeenschap der Heiligen, cau serie; 19.45 Nws; 20.00 Gr.; 20.30 Act.; 20.35 Gram.; 21.30 Eigen haard is moord waard, hoorsp.; 22.10 Gram.; 22.25 Boekbespr.; 22.30 Nws; 22.40 Avondgebed; 22.55 Gram.; 23.55 Nieuws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nieuws; 12.02 Spaanse volksliederen, 12.15 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.35 Amus. ork.; 13.00 Nieuws; 13.15 Voor de soldaten; 14.00 Gram.; 15.30 Sportuitz.; 17.00 Sport en nws; 17.10 Lichte muziek.; 17.45 Sportuitsl.; 17.50 Gram.; 18.00 Zangrecital; 18.30 Godsd. uitz.; 19.00 Nws; 19.30 Amus. muziek; 20.00 Gevar. muz.; 22.00 Nieuws; 22.15 Gram.; 23.00 Nieuws; 23.05 Dansmuz.; 23.55 Nieuws. Televisieprogramma's. NED. TV: 9.50 Pontificale Mis (overn. v. d. Duitse TV); 14.30 15.45 Paardesport; 16.0017.00 Autosport; 20.00 Liedjesprogr.; 20.45 Filmdocumentaire21.30 Gevar. progr. VL. BELG. TV: 9.50—11.30 Pon tificale Mis; 14.30 Concours Hip- pique BelgiëNederland; 15.45 Voor de jeugd: 17.0517.25 Voor de kleuters; 19.00 Filmrep.; 19.30 TV-feuill.; 20.00 Nieuws; 20.30 Amus. progr.; 21.30 Muzikale show; 22.15 Sportact.; 22.35 Een reeks zonderlinge verhalen; 23.00 Nieuws. MAANDAG 11 SEPTEMBER HILVERSUM I: 7.G0 Nieuws; 7.10 Gym.; 7.20 Gr.; 8.00 Nws; 8.15 Gram.: 9.00 Gym. voor de oudere luisteraars; 9.10 De groenteman; 9.15 Gram.; 9.35 Waterst.; 9.40 Morgenwijding; 10.00 Gram.; 11.00 Voordr.: 11.15 Kamerork.; 12.00 Zang cn piano; 12.20 Voor het platteland; 12.30 Land- en tuinbouwmeded.12.33 Orgelspel; 13.00 Nws; 13.15 Med. en gram.; 13.25 Beursbcr.; 13.30 Lichte muz.; 14.00 Gitaarmuziek; 14.30 De vrouw van boven, hoor spel; 15.50 Gram.; 17.20 Gram. v. d. jeugd; 17.50 Milit. comm.; 18.00 Nws; 18.15 Polit. lezing; 18.25 Amateursprogr.; 19.00 Ka- mermuz.; 19.30 Voor de jeugd; 20.00 Nws; 20.05 Lichte muz. en voordr.; 20.50 Voordr.; 21.05 Me- tropole ork. en zang; 21.30 Jazz- muz.; 22.00 Madrigaalkoor; 22.30 Nws, beursber. v. New York en meded.; 22.45 Journ.; 23.00 Lich te muz.; 23.15 Utrechts kamer koor; 23.55 Nieuws. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.30 Gewijde muz.; 7.50 Het brood des levens, medi tatie; 8.00 Nws; 8.15 Radiokrant; 35 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.35 Gram.; 9.40 Voor de vrouw; 10.10 Gram.; 10.20 Theologische etherleergang; 11.05 Psalmen en liederen; 11.35 Voordracht; 11.55 Lichte muz.; 12.25 Voor boer en tuinder; 12.30 Land- en tuin bouwmeded.; 12.33 Gram.; 12.53 Gram. of act.; 13.00 Nws; 13.15 Tivoli-ork.; 13.45 Gram.; 14.05 Schoolradio; 14.35 Lichte muz.; 15.00 Gram.; 15.40 Vocaal-ens.: 16.00 Bijbeloverdenking; 16.30 Hobokwartet; 17.00 Voor de kleuters; 17.15 Lichte muz.; 17.40 Beursber.; 17.45 Regeringsuitz.; 18.00 Orgelspel; 18.30 Oude mu ziek; 18.50 Openbaar kunstbezit; 19.00 Nws; 19.10 Koorzang; 19.30 Radiokrant; 19.50 Gram.; 20.45 Dekblad eerste soort, hoorspel: 21.25 Pianorecital; 22.00 Gram.; 22.30 Nws; 22.40 Avondoverden king; 22.55 Boekbespr.; 23.05 Jazzmuziek; 23.35 Gram.; 23.55 Nieuws. BRUSSEL (VI.)12.00 Nieuws; 12.02 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.35 Voor de landbouwers; 12.42 Gram.; 12.50 Beursber.; 13.00 Nieuws; 13.15 Lichte muz.; 14.00 Amalia gaat naar het bal, opera- buffa; 15.00 Amus. muz.; 16.00 Beursber.; 16.06 Lichte muziek; 17.00 Nws; 17.15 Lichte muziek; 17.45 Balletmuz.; 18.20 Voor de soldaten; 18.50 Gr.; 19.00 Nws; 19.30 Gram.; 20.00 Kamerork.. koren en sol.; 22.00 Nws; 22.15 Lichte muz.; 22.35 Pianorecital; 22.55 Nws; 23.00 Voor de zeelie den. Televisieprogramma's. NED. TV: 20.00 Journaal en weeroverz.; 20.20 Televiz.; 20.35 Amus. progr.; 21.15 Filmverslag; 21.30 Muzikaal progr. VL. BELG. TV: 19.00 Intern, landbouwkron.: 19.30 Filmrepor tage; 19.45 Cult, act.; 20.00 Nws; 20.30 Komedie (overgenomen v, d. N.C.R.V.)21.10 Film; 21.30 Muzik. progr. (overn. v d. A. V. R. O.); 22.15 Filmschets; 22.40 Nieuws.

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 5