Provinciaal nieuws Kentucky's best! s ZWARE SHAG ZUSTER GRACIA Radio Binnenlands nieuws 't Is lekker roken van MARKTBERICHTE! mmt groede terneuzen axel schoondijke ZAAMSLAG V soepel en vers tot de ■fcxsEsi» laatste draad! politie slaags met buitenlanders --jr de incidenten' in bizerta de k. v. p. over toestand de tweede russische ato ontploffin P. DE KRAKER VOOR DE DERDE KEEK KAMPIOEN STREEKPLOEGEN WEDSTRIJD OOST ZEEUWS-VLAANDEREN Begunstigd door bijzonder prachtig weer is j.l. zaterdag de jaarlijks terugkerende ploeg- wedstrijd gehouden. Om 13 uur riep de voorzitter, de heer D. Scheele, de deel nemers, de jury, de genodigden en het publiek een hartelijk wel kom toe. Tevens sprak hij zijn waardering uit voor de heer P. de Feijter te Bosehkapelle die het perceel bouwland beschikbaar stelde voor dit ploegevenement en die verder op allerlei wijze be hulpzaam is geweest. Vervolgens kreeg de secreta ris, de lieer S. Backer, het woord voor het verstrekken van de richtlijnen aan de deelnemers in verband met diverse wijzigingen in het provinciaal ploegregle- ment. Hierna weerklonk het startschot en daarmee was de strijd om het ploegkampioen- schap begonnen. !Het bleek op dit perceel lichte grond nog niet zo gemakkelijk te gaan. Voor een goede grondleg ging werden dan ook weer hoge eisen gesteld aan de afstelling van de ploeg. De jury, bestaande uit de heren J. Scheele te Terneuzen, Jac. de Feijter te Axel, C. Verhulst te Axel, H. Buijsse te Biervliet, R Borm te Hulst en C. Maris te Zaamslag, had het niet gemak kelijk met de deelnemers te klas seren. .Nadat de rekencommissie, be staande uit de heren L. de Regt en C. de RegtDekker, de cijfers had verwerkt kon de rijksland bouwconsulent de heer ir. J. A. H. Haenen tot uitreiking van de prijzen overgaan. De spanning •bfeef tot het laatste toe bewaard, doordat deze in omgekeerde vol gorde bekend werden gemaakt. De kampioenswisselbeker werd deze keer uitgereikt aan de heer P. de Kraker te Terneuzen. Daar de heer De Kraker voor de derde keer in vijf jaar kampioen werd, komt deze beker definitief in zijn bezit. Verder ontving hij een medaille en van Shell Nederland N.V. een radio. De tweede prijs, een medaille en een fototoestel •van Esso Nederland N. V. (ver tegenwoordiger de heer J. M. de Footer te Terneuzen) gingen naar de heer J. Dieleman te Zaamslag. Na afloop van de prijsuitrei king sprak de voorzitter nog een dankwoord aan allen die hadden medegewerkt tot het welslagen van deze wedstrijd. De volledige uitslag was als volgt: 1. P. de Kraker, Terneuzen 79[/b pnt2. J. Dieleman, Zaam slag 761/2 pnt; 3. M. Wieland, Zaamslag 7612 pnt; 4. J. Kant, St. Jansteen 762/« pnt; 5. J. de Poo ler, Axel 74Va pnt; 6. L. Kerck- fcaerf. Vogelwaarde 742/6 pnt; 7. A. Pijpelink, Axel 74 pnt; 8. P. van Hoeve, Terneuzen 712/« pnt; 9. J. Haak, Hoek 70-/r, pnt; 10. R. van Hoeoke, Zuiddorpe TOVa pnt; 11. P. Jansen, Hoek 695/ti pnt; 12. L Versehueren, Stoppel dijk 69Vii pnt; 13. H. de Maeijer, Nieuw-Namen 673/r, pnt; 14. P. die Blaaij, Hoek 66Ve pnt; 15. A. de Kraker, Zaamslag 643/g pnt. rond en langs de Rijn vee] Duit sers wonen, maar dat de Neder landers op de Rijn zijn. De spreker, die de leerkrach ten volledig inlichtte over het gehele technische gebied van de tankvaart, verduidelijkte alles dooi' maquettes. De volgende twee weken kun nen zij zelf met hun leerlingen deze tentoonstelling bezoeken en kunnen zij deze dienstbaar ma ken voor enkele onderdelen van het onderwijs, b.v. aardrijkskun de, maar ook en vooral de groot heid van ons land ais zeevaren de mogendheid doer, uitkomen. Veiling woonhuis. Door notaris K. J. Hoving, werd dinsdagmiddag in het café „Du Commerce" bij de heer H. C. de Vrieze te Terneuzen in het open baar geveild ten verzoeke van de erven van mevr. Wed. J. M. de VosKaijser te Zaamslag, het huis met erf aan de Bernhard- straat alhier. Koper werd de heer J. J. Jan sen te Terneuzen voor 6200. Tentoonstelling Tankvaart binnenwateren. Op de bovenzaal van hotel Fsïrthde Lozanne had de ope ning plaats van de tentoonstel ling „Tankvaart op de internatio nale binnenwateren". Deze expositie geeft een prach tig overzicht van de grote bete- fesms van. de tankvaart en de rol, welke de aardolie speelt in de toenemende industrialisatie en welvaart in ons land. De heer M. K. van Dijke, bur gemeester van Axel, verrichtte de officiële opening en wees op de verschillende aspecten van de tankvaartwaterwegen en van de aardolie. Daarom was hij verheugd dat •ook deze tentoonstelling in Axel wordt gehouden en hij hoopte dat de plaatselijke onderwijsin stellingen hiervan een dankbaar gebruik zullen makén. Deze opening geschiedde in tegenw oordigheid van de leer krachten van alle onderwijsin richtingen ter plaatse, waarbij werd uiteengezet de betekenis van de Rijnvaart voor de wel vaart van ons land. Deze tentoonstelling laat over duidelijk zien de betekenis van de aardolie voor onze industrie, daar hieruit zoveel nevenproduk- 4en te distelleren zijn, dat er uiteindelijk geen afvalstoffen rijn. Men kon hierbij tevens con stateren de betekenis van onze Nederlandse positie in de West- europese waterwegen, niet alleen voor de industrie als zodanig, maar ook in het kader van dienst- Terlening. Karakteristiek is een onlangs gedane uitspraak van «en Westduits minister, dat er Wethouder C. Cijsouw gehuldigd. Maandagavond was de raad van de gemeente Groede bijeen geroepen voor een openbare raadsvergadering, precies zoals dit voor elke raadsvergadering gebruikelijk is. Niemand ver moedde, dat het dit keer een raadsvergadering was met een bijzonder karakter. Op het voor de raadsvergade ring vastgestelde tijdstip, name- lijk 7 uur werden de deuren ge opend van de publieke tribune en het viel al dadelijk op, dat er veel „publieke" belangstelling was en nog veel opmerkelijker was het, dat het publiek voorna melijk bestond uit de echtgeno te van de burgemeester en die van de raadsleden. Voorzitter J. C. Everaars open de de vergadering met er op te wijzen, dat de wethouder C. Cij souw deze avond 15 jaar wethou der is. Wegens dit feit en om de betrokken jubilaris passend te kunnen huldigen heeft de meerderheid van B. en W. ge meend de raadsagenda deze avond maar te moeten aanhou den en de behandeling uit te stel len tot maandag 11 september a.s. indien de raad met dit meer- derheidsvoorstel akkoord kon gaan. Dit bleek het geval te zijn. De voorzitter deelde mee, dat het raadslid Van Damme uit Bergen op Zoom heeft opgebeld, dat hij niet ter vergadering aanwezig kon zijn, omdat hem met zijn vrachtauto een ongeval is over komen, waarbij alleen maar sprake is van materiële schade en dat daardoor is opgehouden. 'Voorzitter J. C. Everaars haakte hierop terug in op het feit dat de heer Cijsouw 15 jaar wethouder is. 124 raadsvergade ringen werden gedurende die tijd gehouden, waarvan hij er slechts 2 heeft gemist. Namens de ge meenteraad zeg ik u van harte dank voor alles, wat u geduren de die lange reeks van jaren voor de gemeente hebt willen doen, aldus de voorzitter. De leden van de raad en het gehele gemeentepersoneel meen den als blijk van waardering voor uw werk u op deze dag een geschenk te moeten aanbieden. Hierop overhandigde de voor zitter een prachtige vulpen aan de jubilaris onder het uitspreken van de hoop, dat de heer Cijsouw deze nog heel lang als wethouder zou mogen gebruiken. Mevr. Cijsouw kreeg een bloe metje aangeboden door de voor zitter. Voorts zal de heer Cijsouw een Delfts-Blauw bord namens de gemeente worden aangeboden met naam en datum van dit jubi leum en waarvan de voorzitter hoopte, dat dit bord de herinne ring van deze dag nog jaren levendig zal mogen houden. Wethouder Cijsouw dankte ge roerd voor de huldiging, die hem zo onverwacht en zo spontaan werd gebracht. Hij dankte voor de aangeboden geschenken en de bloemen, die zijn echtgenote fiad ontvangen. Na het officiële gedeelte was er een gezellig samenzijn, waar aan het „publiek" van de raads vergadering eveneens deel had. De heer P. M. Hoste, gemeen te-ontvanger sprak de pubilaris namens het gemeentepersoneel nog hartelijk toe, in welke toe spraak hij tevens mevr. Cijsouw betrok. Huisvrouwen-weken' op Hedenesse. Maandagmorgen werd op Hede nesse, het Vormingscentrum te Cadzand, -de zesde huisvrouwen- week geopend, waaraan deze week een vijftal vrouwen uit Oost Zeeuws-Vlaanderen. deel nemen, n.l. uit Sas van Gent, Sluiskil en Terneuzen. De week, die wordt georgani seerd door de Prov. Federatie voor V. V. H. in Zeeland, met geld afkomstig van de Zeeuw- sche collecte, staat onder lei ding van wika Ten Have en mevr. Van Dijk uit Souburg. In de loop van de week zuilen verschillende uitstapjes gemaakt worden, o.a. naar Cadzand en Brugge, terwijl de huisvrouwen voldoende tijd zal worden ge geven om weer kracht op te doen. Vrouwenorganisaties uit West Zeeuws-Vlaanderen zorgen iede re week voor bloemen, alsmede een versnapering bij 'de koffie en de thee. Het ligt in de bedoeling dat mevr. S. C. de Casembrootvan der Feltz in de loop van deze week zich persoonlijk op de hoogte komt stellen van de wijze waarop de huisvrouwen van de welverdiende vakantieweek ge nieten, Badinrichting. Gedurende de maand augustus zijn in de gemeentelijke badin richting 820 baden gebruikt. Openbare verkoping woonhuis. Door notaris K. J. Hoving werd dinsdagnamiddag in het café bij de heer R. J. van de Veke alhier, ten verzoeke van de erven van mevr. wed. J. M. de VosKaij ser, in het openbaar verkocht het huis met erf aan het Plein 4 te Zaamslag. Koper werd de heer Joh. W, Scheele te Bosehkapelle voor de som van 12.000. j. J tv# Op de grens van de gemeenten Oldenzaal en Enschedé heeft zich maandagnacht een vechtpartij voorgedaan tussen Italianen en Spanjaarden en ongeveer 30 agenten van de Enschedése en Oldenzaalse politie en zestien man van de koninklijke mare chaussee. VEEMARKT ROTTERDAM Op de veemarkt te Rotterdam werden in totaal aangevoerd 2668 dieren, zijnde 200 vette koeien en ossen; 710 gebruiksvee; 670 vette kalveren; 376 graskalveren; 280 nuchtere kalveren; 8 varkens; 53 lopers; 40 biggen; 65 paarden; 40 veulens; 200 schapen of lam meren en 26 bokken of geiten. De notering was als volgt: Vette koeien: le kw. 3,20 3,40, 2e kw. ƒ2,80—ƒ3,10, 3e kw. 2,602,70; Vette kalve ren le kw. 2,60—2,70, 2e kw. ƒ2,20—ƒ2,60, 3e kw. ƒ2—2,20; Slachtpaardenle kw 2,70, 2e kw. ƒ2,40, 3e kw. ƒ2,20. Alles per kg. Graskalveren: le kw. f440, 2e kw. ƒ360, 3e kw. ƒ260; Nuchtere kalverenle kw. 80, 2e kw. 68, 3e kw. 58; Lopers: le kw. ƒ120, 2e kw. 100, 3e kw. 90; Biggen: le kw. 70, 2e kw. 65, 3e kw. 50; Schapen: le kw. ƒ125, 2e kw. ƒ100, 3e kw. 90; Lamme ren le kw. 105, 2e kw. 90, 3e kw. ƒ80; Kalf- en melkkoeien: le kw. 1280, 2e kw. 1150, 3e kw. ƒ990; Vare koeien: le kw. 900, 2e kw. 750, 3e kw. 650; Vaarzen: 950, 2e kw. 750, 3e kw. 650; Pinkenle kw. 600, 2e kw. ƒ500, 3e kw. ƒ420; Veu lens le kw. 525, 2e kw. 475, 3e kw. 400, alles per stuk. Overzicht: Vette koeien: aan voer normaal, slepende handel, prijzen als maandag; Vette kal veren: minder aanvoer, slepen de handel, eerste kw. prijshou dend, 2e en 3e gedrukt; Graskal veren: korter aanvoer, handel stroef en prijzen als vorige week; Nuchtere kalveren: aanvoer even kleiner, handel tamelijk, prijzen ongewijzigd; Varkens: aanvoer even kleiner, tamelijke handel, Het voorspel tot deze vecht partij begon in Oldenzaal, waar de exploitant van liet „St Joseph- gebouw" aan vijftig Italianen, die wilden dansen, de toegang ont zegde. De exploitant wilde geen Italianen in zijn établissement toelaten, omdat, volgens zijn zeg gen, het publiek niet op hen is gesteld. „Ik krijg geen enkel net meisje meer in mijn zaak, als ik Italianen zou toelaten", aldus de exploitant. Enige honderden, mensen volg den het verloop van. de discussie tussen de exploitant en de Italia nen en Spanjaarden,, die zich ten slotte naar een café in de Tulp straat begaven. Daar verzamel den zich ook de belangstellenden, wachtend tot de buitenlanders dit café weer zouden verlaten. Kort na liet sluitingsuur kwamen de Italianen en Spanjaarden naar buiten. Zij hadden stoelpoten en bierflesjes bij zich en er ontstond al spoedig een vechtpartij, waar bij een aantal burgers werd ge wond en de ruiten van een auto en van enkele woonhuizen sneu velden. Even daarvóór hadden de Ita lianen, die in Oldenzaal wonen, de hulp van hun landgenoten, die in Enschedé werken, ingeroepen. De politie van Enschedé slaagde er evenwel in verschillende Ita lianen te bewegen terug te keren, maar een aantal hunner trok en prijzen ongewijzigd; Lopers, biggen; aanvoer matig, stugge handel en gedrukte prijzen; Slachtpaarden: aanvoer als vori ge week, kalme hartdel, beste jonge paarden goed prijshoudend, verder als vorige week; Schapen en lammeren: kleiner aanvoer, kalme handel en stabiele prijzen; Kalf- en melkkoeienkleiner aanvoer, luie handel, constante prijzen; Vare koeien: iets kleiner aanvoer, handel' flauw en prijs houdend; Vaarzen en pinken: aanvoer even minder, handel traag, prijzen ongewijzigd; Veu lens: aanvoer iets korter, handel goed, prijzen even stijver. naar Oldenzaal, terwijl de Italia nen uit Oldenzaal huii landgeno ten uit Enschedé tegemoet reden. Op de grens van beide gemeen ten ontstond toen een treffen, waarbij enkele tientallen politie mensen en ongeveer veertig bui tenlanders slaags raakten. De laatsten tenslotte vluchtten. Er werden 22 bromfietsen in beslag genomen. De Italianen voelen zich ten achtergesteld bij hun Nederland se leeftijdgenoten. Zij voelen zich onheus bejegend, doordat men hen als „nozems" beschouwt. Zij zijn van plan de hulp van de Ita liaanse consul in te roepen. ONRUST In de Twentse textielindustrie, voornamelijk inEnschedé en Ol denzaal, wordt op het ogenblik druk overleg gepleegd met het doel de enkele honderden, Italia nen en Spanjaarden, die- na de relletjes in beide steden het werk hebben neergelegd, te bewegen hun plaats aan de machines weer in te nemen. Hier en daar treedt stagnatie op. Dit komt, gezien de goed voorziene orderportefeuilles van de fabrieken, zeer ongelegen. In Oldenzaal is gistermorgen in het gemeentehuis een bespre king gehouden, waaraan onder meer hebben deelgenomen de burgemeester, de korpschef van de gemeentepolitie, enkele vak bondsbestuurders en de exploi tanten van drie dansgelegenhe den. Het doel van deze bespre king was: een gedragslijn vast te stellen ten opzichte van de Italia nen, die 's zondags- en ook 's za terdagsavonds graag willen dan sen. Men is overeengekomen en de drie exploitanten van deze gelegenheden hebben zich daar mee akkoord verklaard om in het vervolg de Italianen weer op beperkte schaal toe tfi laten. Indien blijkt, dat op hun ge» drag geen aanmerkingen kunnen worden gemaakt, dan zullen alle Italianen de gelegenheid krijgen weer met Oldenzaalse meisjes, te dansen. Het grootste deel van de ruim honderd Italianen, die werkzaam zijn in verschillende Almelose 'textielbedrijven, is gistermiddag in staking gegaan. Ze deden dit uit sympathie met hun landge noten in Oldenzaal en Enschedé. Gemeld wordt, dat ze liet werk hebben neergelegd nadat staken de Italianen uil genoemde Twentsé steden hen hadden toe- gesproken. De Spaanse arbeiders in Alrwe-' lo zijn aan het werk gebleven. door MARGUERITE LEES 23) Nadruk verboden, toen „Wij allen", zei zuster Gracia rustig. En nu ontmoette zij zijn ogen met een blik, die trots en uitdagend was. Het trof hem. Zij zette hem op zijn plaats, herin nerde hem eraan, dat hij geen recht had haar als onderdeel van het ziekenhuis-apparaat te be schouwen. Toch was het waar, dat hij nooit aan haar dacht los van het ziekenhuis, en het ver warde hem nu plotseling ge dwongen te worden aan haar te denken als een privé-persoon, een vrouw met een eigen leven een leven waar hij niets van af wist. Plotseling werd hij ver teerd door nieuwsgierigheid en ergernis. Hij had recht op een eigen leven maar zuster Gra cia niet. Voor zijn gemoedsrust was het belangrijk aan haar te denken als onderdeel van het ziekenhuis, als iets, waarop men zich kon verlaten, altijd efficiënt, vol tact en prettig. ,,Goedennacht dokter en dank u wel," zei zuster Gracia. „Goedennacht!" Hij betrok ook de nachtzuster in die korte knik en dat woord, hij zich gereed maakte te vertrekken. Maar toen hij om keek bij de deuren van de lift, was dat alleen naar zuster Gra cia. Plotseling, verwarrend, een nieuwe persoon. Niet alleen maar zuster Gracia, maar Gracia en nog iets, die daar recht en uitdagend stond, toen de lift hem aan haar gezicht onttrok. Gracia... Hij sprak de naam al door uit in gedachte. Zij hadden al die tijd zij aan zij gewerkt en hij wist niets van haar af. Zij was een vreemde, geheimzinpig als vreemden zijn. Hij wist plotseling, dat hij meer te weten moest komen over haar. En toen dacht hij aan Mar- tine, die wachtte HOOFDSTUK V. Martine's trots had een klap gekregen. Zij wist, dat zij zich slecht gedragen had. En zij zou een nog gekker figuur slaan als David haar aan haar woord hield, en het aan haar overliet met een taxi naar huis te gaan. Om de vernedering, vergeefs op hem te wachten, te ontgaan, ondekte zij, dat zij een vreselijke hoofdpijn had. „Te veel cocktails," zei haar vriendin Nan harteloos. „Brian, we moeten haar in de toekomst op een rantsoen van twee zet ten... Aspirine?" „Mijn bed," zei Martine. „Als je me wilt verontschuldidigen." „O, is het zo erg?" protesteer de Brian. „En het feest moet nog beginnen." „Ik vind het afschuwelijk spel breker te zijn, Brian. Maar je be grijpt toch, dat het allemaal be dorven is voor mij zonder Da vid." Het kostte hem een minuut zich Martine Delamare voor te stellen, het leven en de ziel van zovele feestjes, die iemand ge noeg miste, om het enig verschil voor haar genoegen te laten ma ken. Maar zij was volkomen op recht. Zij zwoer, dat zij nooit, nooit rneer een scène zou maken. En in David's afwezigheid zag zij z'n plichtsbesef als iets prach tigs en heldhaftigs. „Hij is zo gewetensvol. Hij spaart zich nooit, weet je. En hij heeft een kattige, oude hoofdzus ter, die nooit enige consideratie toont als hij geen dienst heeft. Misschien zal hij binner. afzien bare tijd in een positie zijn, zijn eigen staf kiezen." Zij sloeg haar ogen neer. (Pappie en David sta ken vanavond de hoofden bij el kaar dat is eigenlijk de reden waarom ze zo laat kwamen. Maar het is een diep geheim en ik zeg niets!" De Dewhurts wisselden een blik. Belden dachten, dat als de jonge Halcott eerzuchtige plan nen had en Lucas J. Delamere was bereid deze te steunen, het geen wonder was, dat hij de tem peramentvolle uitbarstingen van die lieve Martine zo goed ver droeg. „Als je zó lief wilt zijn een taxi voor me te bestellen," zei Martine, „dan ga ik naar huis... Neen, ik denk er niet aan Brian zijn auto uit de garage te laten halen. Je moet verder, plezier maken. Dit mag geen verschil maken voor het feest." ,Wel, nu nog mooier," protes teerde Brian, die een ongemak kelijke manier had te zeggen wat hij dacht. „In aanmerking geno men, dat Nan al die drukte ter ere van jou „Brian!" waarschuwde Nan, Martine's ogen vulden zich met tranen. „Ik moet er niet aan denken. Ik veronderstel, dat er vaak der gelijke teleurstellingen zullen zijn als David en ik getrouwd zijn." Zij slaagde erin een dappe re, vrouwelijke glimlach te pro duceren. „Het is verbazingwek kend, wat we kunnen accepteren, vind je niet?" „Inderdaad," stemde Nan droogjes in. Brian draaide zonder meer het nummer van de taxistandplaats. David kwam binnen een half uur na Miartine's vertrek opda gen. (Wordt vervolgd.) DEINUMEK VIERLING DRIE JAAR De Deinumer vierling, Ietje. Dirkje, Willem en Meint Lauten- baeh heeft dinsdag zijn derde verjaardag gevierd. De vier kin deren, die kerngezond zijn, wer den door de Deinumer school jeugd toegezongen en kregen van de schoolkinderen baddoeken en speelgoed cadeau. Verder werd de verjaardag van de vier ling in intieme familiekring ge vierd. VERDACHT VAN POGING TOT AANRANDING. Als verdacht van een poging tot aanranding heeft de rijkspoli tie te Grevenbicht gearresteerd de 35-jarige monteur B. H. uit Sittaid. Op 28 augustus zou de man zich hebben schuldig gemaakt aan een poging tot aanranding, waarbij een verpleegster was be trokken. De "monteur, die bij het naderen, van een automobilist op de vlucht zou zijn geslagen, is in gesloten. SCHIP ZONK NA AANVARING Op de Maas te Boxmeer zijn maandagmiddag twee schepen met elkaar in botsing gekomen, waarbij een schip is gezonken. Het schip „Maas", van schipper Broer uit Rotterdam kwam mid scheeps in aanvaring met het Franse schip „Papin", van de Compagnie Fluviale waarvan een bijkantoor is gevestigd in Luik (België). Het schip „Maas" zonk tengevolge van de aanvaring. Het schip mat ongeveer 500 ton en was met steenkool op weg vam Stein naar Rotterdam. De „Pa pin", van plusminus 600 ton, wa6 onderweg van Duitsland naar Frankrijk met kolen. BURGEMEESTER VAN 'S-GRAVENDEEL NAAR BRAZILIË De Nederlandse kolonie in CS- rambey (Brazilië) heeft het ge meentebestuur van 's-Graven- deel verzocht een lid van het eoL lege van B. en W. af te vaardi gen naar de feesten, die van 17 tot 21 oktober worden gehouden ter viering van haar 50-jarig be staan. De raad van het vlasdorp in de Hoeksche Waard heeft de burgemeester mr C. J. Ver- planke verzocht 's-Gravendeel in Carambey te vertegenwoordigen. De regering hecht dermate waar de aan het bezoek, dat zij de reis kosten van de burgemeester voor haar rekening neemt. De reden van het verzoek van de Nederlandse kolonie is gelegen in het feit dat het de 's-Graven- deelse familie De Geus was, die zich een halve eeuw geleden het eerst in Carambey vestigde, haar voorbeeld werd door tal van 's-Gravendelers gevolgd en de Nederlandse kolonie bestaat dan ook hoofdzakelijk uit vroegere inwoners van dit dorp en hun nazaten. De burgemeester zal een door 's-Gravendeel aangeboden en op de voorgevel van dé kerk in Carambey geplaatste plaquet te met inscriptie onthullen. POSTDUIF BRACHT GOED NIEUWS Toen dezer dagen een inwo ner van 's Gravenzande zijn vrouw naar het ziekenhuis „Bethel" te Delft bracht, waar zij de volgende ochtend een operatie moest ondergaan, bracht hij een postduif in een mandje mee. Toen de operatie met goed gevolg was gebeurd schreef een zuster een kort briefje met de geruststellende mededeling, bevestigde dit met een ringetje aan de poot van de duif en gaf het dier de vrijheid. Even cirkelde de vogel boven het ziekenhuis en zette daarna koers naar het Westland. Ongeveer twintig minuten la ter wist de man in 's Graven zande, dat de operatie van zijn vrouw goed geslaagd was. BOEKHOUDER WEGEN» VERDUISTERING GEARRESTEERD De Amsterdamse politie L de 47-jarige boekhouder j| aangehouden wegens verdu ring in dienstbetrekking ongeveer ƒ12.000, ten nat, van het garagebedrijf waar circa een half jaar werk was. Deze P. zou aldus del litie zijn procuratiehoi) hebben verteld met enkele l teuren afspraken te hebben] maakt over in gedeelten beig va.n geleverde benzine. Nie; min moet hij kwitanties hei uitgeschreven voor de verschuldigde bedragen, ook hebben geïnd en de schillen in zijn zak hebben 3 stoken. Van de vermiste geii is niets meer over. REL IN R. O. G. iNa een rel en na mishandel! van een groepsleider ontvluds ten maandagavond vijf jonge uit de gesloten afdeling va::1 rijks opvoedingsgesticht T.0.H in Amersfoort. Zij lieten ai- der C. met verwondingen acte De politie greep onmiddefl in. Eén van de jongens wd 's nachts in Zeist gevat, dried deren werden in het Gooi opa pikt en de leider van het ij standje, Van D„ liep in Amsa dam in de val. De leeftijd vaa jongens varieert van 16 to: jaar. De directeur van het R.O heeft over het verloop van da rel een en ander meegedeeld Het ging maandagavond ed erg rustig toe in de gesloten] deling. Enkele jongens wd aan het biljarten, anderen zd ce lezen. De groepscommands C. was bezig om drie jond iets van het bridge-spel bi; j brengen. Plotseling hoorde zijn naam noemen en toen hi; I keek kwam één van de .iond met een biljartqueue op her] C. kreeg een hevige slag, hij beerde zich te verweren en achteruitlopend de alarms! bereiken. Daar stond' eehter van de andere jongens opg' met een queue. Ook deze een dreigende houding aan. slotte heeft C. een stoel gegt om zich te verdedigen, op manier kon hij de alarmschei reiken. Vier jongens hadden de consternatie die was onl een ruit ingetrapt en de t uitgebroken. Zij namen de vlo' Een vijfde, die de groepsK minzaam aanbood, diens vei dingen te verbinden deed dit leen om ook de kans waar nemen om te ontvluchten Het alarmsignaal bracht leiding van het R. O. G. in ging. Er was snel politie en dische hulp ter plaatse. De wonde groepsleider werd ver' den en daarna naar zijn huis C stuurd. De recherche heeft bij h6 sporen van de jongens speurhond gebruikt. In de van de nacht en de ochtend ze alle vijf weer gevat. De incidenten in Bizerta. bij Franse parachutisten het vj openden op Tunesische SerzL tewerklieden die weigerden UI se orders op te volgen, twee mensen het leven geh'1 terwijl twintig mensen «JJI dingen opliepen, zo heen Tunesische persbureau T- dinsdagmiddag bekend gemC Volgens gezaghebbende gen in Parijs hebben de int ten, die onverwachts aan he de van de ochtend spoedig een hevig kara?' kregen. „De Franse veüig^ INTERNATIONA Het bestuur van de K fee Volkspartij heeft in ternationale toestand aar Vinden een verklaring bliceren. waarin onder r ■odzaak wordt erkend Westerse mogendheden voor communistische d dreigementen mogen wij Met voldoening con het K.V.P.-bestuur dat I terse wereld in eenheid beradenheid zich verzeke van de gezamenlijke wil vrije wereld, waarvan c vrije Berlijn deel uitm verdedigen. Het k.v.r. juicht die onderhandelir die langs de normale we normale wijze worden t( gebracht en welke ertoe dienen de spanningen Oost en West te vermint Een woordvoerder Britse ministerie van landse Zaken heeft dins klaard, dat het Brits-Am se aanbod inzake he van kernproeven van kracht blijft, ondanks d Russische proefneming. De woordvoerder kon gen hoe de Westelijke heden zullen reagerei Sowjet-Unie het aanl werpt. dienst is bezig de orde te l»r len. Voor het ogenblik schJ J toestand nog verward hieraan toegevoegd. DON! HILVERSUM I: 7.00 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; opening; 8.00 Nws; 8.1 9.00 Gym. voor de vr< De groenteman; 9.15 G Waterst.; 9.40 Morge 10.00 Gram.; 10.50 Voo ters; 11.00 Huishoudeli; praatje; 11.15 Zangrec Gram.; 11.45 De klere de vrouw, lezing; 12.0 orkest; 12.30 Land- en meded.; 12.33 Lichte rr Nieuws; 13.15 Meded. 13.25 Beursber.; 13.30 i ziek; 14.00 Kamermuz Voor de vrouw; 15.00 tal; 15.20 Dieren in e het huis, lezing; 16.10 orgelspel; 16.25 Voor Gr.; 17.00 Voor de je Gram.; 18.00 Nws; 18 muziek; 18.55 Gespro 19.00 Discolaria; 19. praatje; 20.00 Nws; 24 filharm. ork. (in de p; 21.10 Vijf hinderniss 22.05 Muziek kent gee intern, muziekprogr. 22.45 Act.; 23.00 Spor: Jazzmuz.; 23.30 Amus 23.55 Nieuws. HILVERSUM II: 7.( 7.15 Gram.; 7.45 Mt en overweging; 8.00 Gram.; 8.50 Voor de 1 9.40 en 10.00 Gram.; gendienst; 10.45 Gr; Voor de zieken; 11.4 muz.12.00 Middagk Gram.; 12.25 Voor 12.35 Land- en tuinbc 12.38 Gram.; 12.50 Nws; 13.15 Zonnewi; Pianospel; 13.40 Zang 14.00 Lichte muz.; 1< hollands filharm. or en 15.40 Gram.; 16.00 denking; 16.20 Oude Gr.; 17.00 Voor de j< Gr.; 17.40 Beursberic Kamerork.; 18.15 Sp 18.30 Lichte muz.; li perspectief, praatje; 19.10 Volksliederen; 1 krant; 19.50 Pol. le Promenade ork.; 20.; eerste soort, hoorspel noreeital; 21.30 Gram gelconcert; 22.30 Nie Avondoverdenking; bespreking; 23.00 Gi Boekbespr.; 23.55 Ni<

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 2