Provinciaal nieuws INT Binnenl Eric de Noorman De laatste slag i KERKDIENST AGENDA TERNEUZEN Lezers die schrijven AARDENBURG AXEL OOSTBURG. SLUISKIL VOGELWAARDE. ZIERIKZEE ZUIDZANDE De Zeeuwse Provinciale Invaliden Bon,j „St. Liduina" naar het landelijk congres te *s Hertogenbosch HOOFDBESTUUR „KERK EN VREDE' SCHRIJFT CHROESJTSJEF EN KENNEDY DC-8 VLOOG SNELli'l DAN HET GELUID een dodl- gevvonden onge I (ernstig gewond) I !jat een kolossale dubbele mr zag 0: in van NAAI mmmm A ID. ZEELAND VAX A.N.W.B. HIELD JAARVERGADERING Snelle aanleg nieuwe weg Nieuw- lanilVlissingeii dringend ge wenst De afdeling Zeeland van de Ko- ninkiijke Nederlandsche 1 oeris- tenbond A.N.W.B. hield zaterdag 2 september jj. zijn jaarlijkse vergadering in de rötlsserie „Het Veerhuis" te Wolphaartsdijk. De vergadering werd gepresideerd door ir F. H. v. d. Linde van Sprankhuizen, lid van het dage lijks bestuur. Tijdens deze vergadering hield de heer F. A. Mastenbroek van de ANWB-verkeersafdeling een voordracht over de Zeeuwse ver- keersvraagstukken. O.m. zei hij dat de A.N.W.B. enige dagen ge leden de directeur-generaal van Rijkswaterstaat dringend ver zocht heeft om op zo kort moge lijke termijn te laten beginnen met de aanleg van het reeds lang geprojecteerde nieuwe wegvak NieuwlandVlissingen. De hier voor benodigde gronden zijn reeds voor een groot deel in het bezit van het Rijk. Op topdagen komen op het be staande traject wachttijden voor van twee tot drie uur. Dit wordt o.a. veroorzaakt door de uiterma te stroeve afwikkeling van het verkeer op de Stationsbrug te Middelburg. De nieuwe weg zal echter buiten de bebouwde kom men van Nieuwland, West-Sou burg en Middelburg leiden, waaidoor deze plaatsen geheel, of nagenoeg geheel, ontlast wor den van een belangrijke door gaande verkeersstroom. Deze af snijding zal tevens een aanzien lijke wegverkorting betekenen. Omdat de huidige situatie vol gens de A.N.W.B. nu reeds on houdbaar is en ieder jaar ver slechtert, is het een dringende eis dat men met de aanleg van deze nieuwe directe verbinding zo spoedig mogelijk een aanvang maakt. Nieuwe successen Zeeuws-Vlaams kwartet. Zeeuws-Vlaams voor jazz- jazz- zomeravondvoetbal. Hoewel geheel instemmend met hetgeen in öw blad van 2 dezer werd vermeld over de afgelopen zomeravondcompetitie, zouden wij graag nog enkele aanvullin gen willen geven. Deze competitie is n.l. niet te organiseren zonder medewerking van de vereniging „Terneuzense Boys" en de heer W. J. Ver- brugge. Hoewel van de zijde van de „Terneuzense Boys" alle mede werking verkregen is, blijft een vlot verloop van de competitie geheel afhankelijk van het weer. Wat dit laatste betreft is het ver- ioon erg gunstig geweest, omdat siechts één wedstrijd wegens regen moest worden uitgesteld. Het is echter wel gebleken, dat de commissie moet uitzien tiaar meer speelgelegenheid, d.w.z. een veld waarover men de gehele week 's avonds beschik ken kan. Tenslotte zij nog opgemerkt, dat de belangrijkste man van het afgelopen seizoen voor ons is ge weest Wim Verbrugge, die elke avond zorgde dat alles op en rond het veld prima in orde was. Wij zijn hem hiervoor zeer erkente lijk en hopen een volgend sei zoen weer op zijn gewaardeerde medewerking te mogen rekenen. COMMISSIE ZOMERAVONDVOETBAL. geref. gemeente. Woensdag 6 September. Axel: 7.30 uur Ds. P. Honkoop, van Yerseke. de politie moet er .maar voor zorgen Acht kinderen van één tot tien jaar verschenen zondag voor de deur van het bureau van de kinder politie in Den Haag met -— een briefje van hun vader, waarin deze schreef, niet meer voor zijn kinderen te - hunnen zorgen. De politie moest ze maar opnemen, vond hij. De politie heeft ze nu inderdaad her en der ondergebracht. Het bleek, dat de moeder van het achttal, die al diverse malen haar gezin had verlaten in verband met huwelijksmoeilijk heden, ook nu weer was vertrokken. De man zag geen kans de verzorging van de kinderen te behar tïgen en hulp kon hij daar voor niet snel krijgen. Het kwartet, dat onlangs in Breda reeds enige opmerkelijke presta ties leverde, heeft zondag in Kortrijk andermaal met succes deelgenomen aan een internatio naal concours, waarvoor niet minder dan 15 orkesten uit Belr gië, Nederland, Frankrijk en West-Duitsland hadden inge schreven. Dit Terneuzense kwartet, het enige amateurensemble dat aan het Kortrijkse concours deelnam, staat onder leiding van de heer Jan van der Peijl, violist, en is verder samengesteld uit de heren Johan van der Peijl, gitarist; Rudy van Duijze, solo-gitarist 116 jaar en Willy Bilderbeek, bassist. De Terneuzenaars behaalden de 5e prijs, terwijl de heer Jan van der Peijl beslag wist te leg gen op een der fraaie bekers in de solistenklasse (viool). 'Het publiek bleek de muzikale prestaties van de Terneuzense amateurs zeer te waarderen. Zij werden o.m. als enige ensemble door de volle zaal teruggeroepen om het bekende Sweet George Brown „voor de tweede keer te spelen". Wij zullen in de nabije toe komst ongetwijfeld nog meer van dit sympathieke ensemble te horen krijgen Onderwijs-benoemingen. Mej. J. Houben aan de R.K. school in de wijk Eede is be noemd tot onderwijzeres aan de R.K. lagere school te Asten (N.-Br.), In haar plaats is met ingang van 1 oktober a.s. benoemd de heer H. de Crook uit Breskens. Tot hoofd van de R.K. lagere jongensschool te Aardenburg is benoemd de heer E. Spinnewijn. Hij komt in de plaats van de heer A. Goossens, die onlangs werd benoemd tot hoofd van de pas opgerichte R.K. school voor UX.O. te Oostburg. Een edelkarper van formaat. Een edelkarper met een ge wicht van 8,3 kg en een lengte van 77 cm werd zaterdagnamid dag gevangen door Koos van Meurs te Axel op de kleine kreek. Watertorenrallye. De jaarlijkse watertorenrailye, die verreden werd onder auspi ciën van de W.Z.A., is ook dit jaar weer een groot succes ge worden. Aan de start versche nen 27 deelnemers voor een 60 kilometer oriëntatietocht door West Zeeuws-Vlaanderen en hier van konden er aan het eind 16 geklasseerd worden. Het houten watertorenschild was voor het équipe M. A. de KramerJ. Cas- teleijn uit Zuidzande. Zij hadden slechts één verliespunt en be haalden het schild voor de twee de achtereenvolgende keer. De verdere uitslag luidt: 2. zr. G. de Jong, Cadzand, 12 straf- punten; 3. mevr. BrevetYnte- ma, Oostburg, 17 str.p.; 4. H. F. Bogaard, Sluis, 18 str.p.; 5. H. den Hamer, Oostburg, 59 str.p. (Ie prijs motoren); 6. J. Adriaan- sen, Oostburg; 7. J. van der Lin de, Terneuzen; 8. P. Verhage, Oostburg; 9. P. van der Plasse, Oostburg; 10. J. Verstraete, IJzendijke; 11. J. Risseeuw Roosendaal. Zuidzande, en 12, E. Missiaen, Oostburg, Demonstratie van aardappel- rooi- en transportmethoden. Dinsdag 12 september zal in de omgeving van Sluiskil op het be drijf van de heer A. Ramondt een demonstratie worden gehouden van aardappelrooi- en transport, methoden. Deze demonstratie, die is ge organiseerd door de Landbo.uw- studieclubs en de rijkslandbouw- voorlichtingsdienst in Zeeuws- Vlaanderen, met medewerking van het Instituut voor Land bouwtechniek en Raionalisatie, het Instituut voor Bewaring en Verwerking van Landbouwpro- dukten. het Rijkslandbouwconsu. lentschap voor Landbouwwerk tuigen en Arbeidsmethoden te Wageningen, de Commissie Ra tionalisatie en Mechanisatie van liet Provinciaal Onderzoek Cen trum voor de Landbouw in Zee land en het Landbouwschap, zal van 1012 uur en van 1316 uur plaatsvinden. Er zuilen 5 rooimethoden met de daarbij behorende transport systemen worden gedemon streerd. Zowel des morgens als des middags zal door een medewer ker van hot Rijkslandbouwcon. sulentschap voor Landbouw werktuigen en Arbeidsmethoden een toelichting op dé gedemon streerde methoden worden gege ven. Indien de demonstratie van wege slechte weersomstandig heden niet kan doorgaan, wordt dit via het agrarisch radiobulle tin van 11 september en/of 12 september bekend gemaakt. Zilveren ambtsjubileum burgemeester Hendrikse „Ik heb er naar gestreefd het u allen zoveel mogelijk naar le zin te maken. Dat daarbij niet alle wensen in vervulling zijn kunnen gaan, is vooral te wijten aan het feit, dat de financiële middelen niet toereikend waren. De vernieuwingen en verbete ringen zijn dan ook geleidelijk en op de beurt aan de vier kerk dorpen ten deel moeten vallen". In deze geest richtte burge meester P. A. Hendrikse zich tot de vele aanwezigen aan het slot van de grootste huldiging, die de burgemeester zaterdag middag in het Verenigingsge bouw te Stoppeldijk werd ge bracht bij gelegenheid van zijn zilveren ambtsjubileum als bur gemeester van Vogelwaarde. De voorzitter van het feest comité, wethouder A. Serrarens, prees in zijn openingsrede voor al de jubilaris als de man, die er in geslaagd is om vier voor malige gemeenten binnen een periode van 25 jaar aaneen te smeden tot een hechte eenheid. De wethouder bracht de dank van de ingezetenen tot uitdruk king en hij mocht deze dank onderstrepen met de aanbieding van het feestgeschenk, een tele visietoestel. De heer Dikötter, lid van Gede puteerde Staten, sprak namens de Commissaris der Koningin, die verhinderd was deze huldi ging bij te wonen. Ook namens het provinciaal bestuur en na mens de Waterleiding-Maat schappij Zeeuws-Vlaanderen, waarvan de jubilerende burge meester commissaris is, sprak de heer Dikötter in hartelijke bewoordingen. Deken J. Staal van Stoppel dijk roemde de goede samen werking in de gemeente tussen de wereldlijke en geestelijke overheid, een samenwerking, die bijv. op het gebied van het on derwijs rijke vruchten heeft af geworpen. De onlangs in Vogelwaarde evestigde industrie van de N.V. Verenigde Nederlandse Textiel bedrijven J. W. Meijerink en Co was vertegenwoordigd door de president-directeur, de heer G. Meijerink, de directeur M. Broer en de president-commissaris mr. Toebes. De heer Meijerink was de burgemeester bijzonder dank baar voor de introductie, die hij het bedrijf heeft gegeven bij het provinciaal bestuur, het E.T.I. en de gemeenteraad. Het vertrouwen, dat burgemeester Hendrikse van het begin af aan dit bedrijf schonk, wist hij op deze instanties en bij de bevol king over te brengen, hetgeen mocht resulteren in de vestiging van een industrie, die momen teel al werkt met een honderd tal personeelsleden, welk aantal men binnen 1 a 2 jaar hoopt te kunnen verdrievoudigen. Burgemeester Den Boer van Sas van Gent voerde het woord namens de vereniging van bur gemeesters en secretarissen in Oost Zeeuws-Vlaanderen. ter wijl burgemeester Trimpe van Zaamslag de gevoelens van de buurgemeenten vertolkte. Dokter Du Puy van Stoppel dijk was burgemeester Hendrik se dankbaar voor het feit, dat hij hem tien jaar geleden hier heen heeft gehaald om in het toen dokterloze Vogelwaarde de volksgezondheid te dienen. De voorzitter van de Katho lieke Middelbare Schoolvereni ging te Hulst, de heer Truffino, bracht de jubilaris hulde voor diens werk ais secretaris van de k. M. S., en in een zeer humo ristische speech belichtte hij verder de Bourgondische levens wijze van de burgemeester. Luitenant Van Oyen van de Rijkspolitie had veel waardering voor de houding van burgemees ter Hendrikse ten opzichte van het politiekorps en voor diens bemiddeling inzake de op han den zijnde bouw van een post- bureau met poiitiewoningen. De dank van het gemeente- personeel werd vertolkt door gemeente-secretaris R. Hermans, die de burgemeester schilderde als een goed vader over zijp personeel. De wijze, waarop de jubilaris zijn ambtenaren tege moet treedt, heeft een sfeer ge schapen waarin het prettig werken is. Namens het perso neel bood de secretaris een lede ren reisvallies aan. De burgemeester bracht in zijn slotwoord uitvoerig dank aan alle sprekers. Hij zegde toe, dat hij ook na zijn in het nabije verschiet lig gende pensionering nog met veel belangstelling 'de ontwikke ling van de gemeente zal biijven volgen. De verschillende spreekbeur ten werden afgewisseld met mu ziek, die werd verzorgd door het jeugdorkest ,,De Vrolijke Klan ken", onder leiding van de heer Weegenhausen. Van vele instanties en plaatse lijke verenigingen waren ge schenken en bloemstukken in gekomen waarmee het geheel een bijzonder feestelijke en kleurrijke entourage kreeg. De jubileumviering was 's mor gens om negen uur begonnen met een H. Mis in de parochie kerk van Stoppeldijk. In de na middag maakten de burgemees ter en zijn familie, de raads leden en de leden van het feest- comité een rijtoer door de ge meente. Op deze tocht werden alle scholen aangedaan, waarbij de burgemeester de kinderen een tractatie aanbood. Voor de genodigden was er s avonds een ontvangst in de stemmig versierde raadzaal van het gemeentehuis. De burge meester vierde dit hoogtepunt in zijn loopbaan verder in de kring van zijn familie, waar hem nog door ,.De Vrolijke Klanken" een serenade werd gebracht. Man gaf zich zelf aan na verduistering. De 34-jarige financieel advi seur M. J. E, uit Zierikzee heeft zich zelf bij de rijkspolitie te Venlo aangegeven na verduiste ring van een bedrag van onge veer 2500. Het betreft hoofd zakelijk achtergehouden verzeke ringspremies. De heer E. was enkele dagen niet meer in Zie rikzee aanwezig. Afscheid op kleuterschool. De voorzitster van de Stich ting Kleuterschool, mevr. Ever wijnvan den Bout, kon vrij dagmiddag een groot aantal ouders van leerlingen en oud leerlingen welkom heten op een bijeenkomst die aldaar in de kleuterschool werd gehouden, tijdens welke afscheid werd ge nomen van de hoofdleidster, mej. H. Kommers. in verband met haar aanstaand huwelijk. Tevens waren hierbij tegen woordig het gemeentebestuur en de oud-voorzitter der Stich ting, de heer H. Goedegebuur. In haar afscheidswoord tot mej. Kommers, releveerde mevr. Everwijn verschillende gebeur tenissen uit de afgelopen 4 jaren die juffrouw Kommers in Zuid zande werkzaam is geweest en sprak daarbij als haar mening uit dat deze jaren zowel voor de school als voor de leidster een peer goede tijd is geweest. Mevr. Everwijn wees er ten slotte op dat de liefde van mej Kommers voor de kleuters zeer groot was en zeide ervan over tuigd te zijn dat velen haar werk niet vlug zullen vergeten. Namens de Stichting wenste spreekster de scheidende leid ster een lang en gelukkig huwe lijksleven toe en deed deze wens vergezeld gaan van een geschenk bestaande uit een deel van een cassette tafelzilver. Namens de ouders werd mej. Kommers dank gebracht door mevr. J. Casteleijn-van de Voor de, die er in haar toespraak op wees dat de kleuterleidster eigenlijk voor een deel de taak van de moeders vervult en dat dit de afgelopen jaren in zeer goede handen is geweest. Ook zij' deed haar woorden vergezeld gaan van een geschenk in de vorm van een hand-mixer en een plakboek, waarin werkstukjes van vele leerlingen die mej. Kommers onder haar hoede heeft gehad en voorts een aan tal foto's die haar nog vaak zul len do-en terugdenken aan Zuid- zand De heer H. Goedegebuur en burgemeester Everwijn brach ten mej. Kommers eveneens dank voor de wijze waarop zij haar taak heeft verricht, waar bij de burgemeester tevens nog De Nederlandse Katholieke In validen Bond ,,St. Liduina" or ganiseerde zondag jl. bij gelegen heid van haar derde lustrum een Landelijk Congres in de Brabanthallen te 's Hertogen bosch. Ook de Provinciale Bond van Zeeland was daar met enkele bestuursleden, een 30-tal leden en een staf verplegend perso neel vertegenwoordigd. 's Ochtends om kwart over zes werd met een autobus te Koewacht gestart. Vervolgens ging het naar Perkpolderhaven. Dankzij do medewerking van diverse autobezitters werden de invalide-congresisten afkomstig uit de overige plaatsen van Oost Zeeuws-Vlaanderen naar de di verse haltes gebracht. Daar vanwege de mist de pro vincial boot van Perkpolder niet vaarde, ging het rechts omkeer en werd de reis via Bel gië gemaakt. Met enige vertra ging door de mist en door de verkeersomiegging te Zundert in verband met het bloemencorso aldaai, kwamen zij om elf uur te 's Hertogenbosch aan, waar om hall elf in de feestelijk ver sierde Brabanthallen de gedialo- geerde H. Mis was begonnen, opgedragen door Z. H. E. mgr. W. Bekkers, bisschop van 's Her togenbosch, die tevens de feest predikatie hield. Na de H. Mis werd het wel komstwoord uitgesproken door betrok het werk dat de leidster heeft gedaan buiten haar eigen lijke werkzaamheden voor de Zuidzandse gemeenschap. De burgemeester deed zijn best: wensen voor de toekomst verge zeld gaan van een boeket bloe men. Mej. Kommers bracht hierna alle spreeksters en sprekers dank voor de vele goede woor den die tot haar waren gericht en voor dc hulp en prettige samenwerking die zij de afgelo pen jaren van allen had mogen ondervinden. Tenslotte zeide zij er van over tuigd te zijn dat Zuidzande met de nieuwe leidster, mej. De Dreu uit Oostburg, een goede leidster te hebben gekregen. Vanzelfsprekend werden de aanwezigen tussen de verschil lende toespraken door op royale wijze verversingen aangeboden. Op de onbewaakte overweg bij Dalen (Dr.), in de spoorlijn Coe- vordenNieuw Amsterdam, is de kleine personenwagen, waar in de 33-jarige invalide typiste inej. A. K„ die pas haar rijbewijs had, zondag haar ouders op een reisje van Vries (Gr.) naar Dalen onthaalde, door een olie- trein gegrepen, toen de tocht op vijftig meter na voltooid was. Het wagentje werd driehonderd meter meegesleurd, waarbij de moeder van mej. K. vrijwel op slag werd gedood en mej, K. en haar vader ernstig werden ge wond. De foto toont het vernielde wa gentje langs (le spoorlijn, er naast ligt het vernielde invalide wagentje van mej. K., dat ach terop de auto was gebonden. DINSDAG 5 SEPTEMBER. TERNEUZENLuxor-Theater, 8 uur: „Drie Franse katjes". Lokaal „Bethel", 7.30 uur: Evangelisatiesamenkomst. Café H. C. de Vrieze, 4 uur: Openbare verkoping van een huis met erf aan de Bernhard- straat 5. ZAAMSLAG: Café R. J. van de Veke, 2 uur: Openbare verko ping van een huis met erf aan het Plein 4. WOENSDAG 6 SEPTEMBER TERNEUZEN Luxor-Thea ter, 8 u.: Drie Franse katjes. 84. Er wordt Altilla geen andere keus gelaten en zo na enkele uren van angstige onzekerheid - kunnen Eric en zijn vrienden wer kelijk de bevrijde gevangenen in hun midden begroeten. De blijd schap van deze arme kerels over hun onverwachte redding kent geen grenzen, maar het meest ver heugd is wel Eric, nu hij zijn zoon Erwin heelhuids terugziet... Maar die opgewekte stemming zakt wel wat, als de Noorman zich voorover buigt naar Allan de He- ruli, die vanaf zijn primitieve draagbaar alles stilzwijgend gade slaat... Geruime tijd staren de twee oude vrienden elkaar zonder een woord te zeggen aan. hebben je lelijk toegeta- mompelt de Noorman dan „Ze keld", hees. Allan haalt onverschillig de schouders op. „Zo wordt het kwaad gestraft", glimlacht hij bit ter. „Gij... gij hebt gelijk gehad, oh Noorman... Het spijt mij... Ik kan alleen nog maar hopen, dat ge mij de kans wilt geven, iets goed te maken.. Want ik kan u nog van dienst zijn... Ik ben van Attilla's plannen vrij goed op de hoogte..." Hij staart even voor zich uit en prevelt dan: „Maar ach, wat zal het baten... Geen macht ter wereld kan de Hunnenheerser weerstaan, zoveel weet ik óók..." „Dat wat met geweld regeert, gaat door geweld ten onder", ant woordt de Noorman grimmig. „Daarom vrees ik Attilla's macht niet, Allan... Daarom ook kijk IK met verlangen uit... naar de laat ste slag..." EINDE VAN HET EERSTE DEEL de landelijk voorzitter ürs jj d. Laar, die de Zeeuwse t, gresisten nog eens apart ver» komde. Daarna volgde een rede dr I de secretaris-generaal van vT Departement van MaatschU'l lijk Werk, de heer Wen 1 namens H. E. de minister 71 Maatschappelijk Werk, mej M. Klompé, die wegens 2 ,1 verhinderd was, blijkens J eigenhandig schrijven aan >j Congres gericht. Na deze rede volgde een kj beschouwing over de af; 15 jaar van het bestaan va.'l Bond door drs. v. d. Laar. I Na dit meer officiële gefcl werd de lunch gebruikt. waa-T op het veld achter de Bray hallen een basket-ball-weds:- plaats had tussen een inva basket-ball-club uit Nederii en België. Deze „derby der j landen" werd door onze lans"] noten met 132 gewonnen Na dit sportevenement voir, een keurig verzorgd ont: ningsprogramma. Onder de pauze werden door de afdelingen meegebrat te prijzen verloot. De ecN Zeeuwse babbelaars en de fee's uit St. Jansteen gin;J erin als Deventer)-koek. Om half vijf volgde een toe door harmnie „Glorie: o.l.v. broeder Bbsco M, en drumband o.l.v. broeder Art/, nus M. Deze zeer geslaagde slotap. j theose betekende meteen Jj einde van dit congres. Zo heeft de N. K. I. B. waardige wijze haar derde trum afgesloten en gaat meth meest denkbare enthousiast haar vierde lustrum tegemoet! Het hoofdbestuur van en Vrede" (Ned. afdeling Intel national Fellowship of Recoirl liation) heeft zo deelt het rara brieven gezonden aan de vooil zitter van de raad van ministeif van de U. S. S. R., Nik! Chroesjtsjëf, en de president va de Verenigde Staten, J. J. Kes| nedy. Aan eerstgenoemde sctire het hoofdbestuur onder ante! „De aankondiging van cte Sw! jet-regering, dat zij de kerrw-1 ven zou hervatten- en de dellijk daarop volgende proe'-l explosie hebben dé christelijk) vredesbeweging in ons land dief geschokt en zeker ook de werelil wijde actie voor vrede en tegj atoombewapening.. Om der wille van de vrede fi van de toekomst der menshel kunnen wij niet anders dan dd onverwacht en eenzijdig door.! Sowjet-regering genomen besli-J sing betreuren. Om der wille van de komemi generaties, om der wille van i vrede, mijnheer de presided vragen wij u dringend uw invtar aan te wenden op het stoppt van de atoombomproeven en t bevrijden van de wereld van 1 bedreiging van een nieuwe ket| bewapeningswedloop". De brie! aan president Kon:, dy luidt: „De beslissing van Sowjet-regering om de kernprj ven te hervatten en de onmid' lijk daaropvolgende proef-exp sie heeft zonder twijfel regent en volk van de Verenigde Stalij van Amerika evenzeer geschoi] als ons. Wij hebben een brief aan J Sowjet-regering gezonden het dringende verzoek om ta te komen op haar beslissing de eventueel voorgenomen st) proefexplosies stop te zetten. Wij voelen ons gedrongen C tegelijkertijd aan de regering 1 de U. S. A. te verzoeken niet antwoorden door het hervat'! van eigen atoombom-proef I maar de wereld voor te gaat f voortzetting en versterking "l de inspanningen om een inter tionaal gegarandeerde ovei'jl stemming te bereiken inzake I stopzetten van atoombom-Pr ven als een eerste kleine stop de weg naar wereldontwV| ning". Een. DC-8 bestemd voor Canadese lucht vaartmaatsXJ pij Canadian Pacific Airline5 heeft tijdens de aflevernv| vlucht van Long Beach naar1 wards Air Base de geluid-0;; rière doorbroken. Het toe», vloog met een snelheid van ljH km per uur op een hoogte 'jj 12.300 meter. De vlucht werd - j volgd door camera's die spec»'* zijn ingericht voor het wc' van de snelheid. Volgens de experts van Douglas-fabrieken is het halen van de hoge snelheid L gelijk geworden door een ffl® I type vleugel waarmee de „sri l sonische" DC-8 was uit§fE| Het toestel werd geylo_^. door de eerste testpiloot van Douglas-fabrieken. captain .1 liam M. Magruder, en had 1 Rolls Royce-motoren. EN TWEÏ BI J TREI EV Al- beveiligde - in de spc uw Amste la2 omstreeks ionenauto doo kwam ééi leven en w gewond, namen va: ,n het trein a. Klok- iar oud (overb landbouwer H. j. en de 33- Klok (e een werden KU„, o ziekenh i on een niet „en nabij Dalen - Leverden-Nieuw. 4s Pistormiddag bur een psrsoiw Oi iet rein gegrepen. P Bij dit ongeval 1 |oon om het le' er twee zwaar I dc Juiste Slachtoffers van «val zijn: mevr. Njerts. 60 jaar de 60-jarige lanu„ ^■piste mej. A. ■gewond). De gewonden I tracht naar ee ■Coevorden. i\N DBOUWSCHIJUI UITGEBRAND. voor zeker 150.000,— L zondagnacht aangericht (bouwschuur van Delfzijl 1 houder A. P. Veenkamp grond toe is afgebrand. D 1 Lak van deze brand is onb 1 Het voorgedeelte van de 1 derij bleef gespaard, door wind uit een gunstige kwam en de brandweei eroot materieel de strijd het vuur aanbond. 30 ton li oogst van zes ha tarwe I vier stierkalveren en lan( werktuigen gingen verlor J Om halt vier zondagnacl de brand uit. Omwonende dekten de brand. Zij waar den wethouder Veenkam stenen tegen de slaap ramen te gooien. De heer Veenkamp zekerd. De brandweer van heeft het dezelfde nacht ook druk gehad. Zij mot oen brand bestrijden in I onder de rook van Delfzij 1 zijn twee hooimijten, brengs van 3% ha groen vlammen opgegaan. De e; was de melkboer j. Vos. is tegen brandschade ver jongetje gedoc op overweg Op de spoorwegoverg de Stadsdennenweg, welk beveiligd door halve sla; zijn zaterdagmiddag tw getjes door de trein, c streeks half twaalf uit wijk was vertrokken, ge Eén van de twee, de 7-ji Wilma uit Harderwijk, v slag gedood. De jongetje samen op een fietsje en eerst de trein uit tegen stelde richting laten p waarna zij, terwijl de bor waren gesloten, de over reden met genoemd no gevolg. De eveneens 7-jarige Es uit Harderwijk is r beenbreuk in het ziekenl genomen, BRAND IN MATRAS! OPSLAGPLAATS Maandagmiddag tege uur werd brand ontdekt partij matrassen die op; w'as in een pakhuisve aan de Lange Beestenn Den Haag op de hoel Havenstraat. De schuimrubber veroorzaa enorme rookkolom, Haagse brandweer zich materieel, ladderwagens spuiten naar de plaats heils spoedde. Het bleek, gebouw, waarin de brand op het ogenblik verbouw Hoe nu precies de voorr; her en plastic in bran raakt, blijft voorshands raadsel. De brandweer geveer drie kwartier r het vuur te doven. De n; zal nog geruime tijd De schade is aanzienlijk ontploffing IN FABRIE Een hevige zondagnacht bij stalen meubelen Baarn grote schade In het bedrijf, waar werken, lagen zes gasflessen. Vier van z'in door de brandweei sleept. Men veronderste twee andere flessen fing hebben veroc Er lag juist een beid stalen meubelen export. De eigenaar juni geopende fabriekje een dergelijke schade Het pand is Gereformeerde Een N. S.-ei„t hot bedrijf woont met bijna 30 tropische loren gaan. ek.JI ontploft, de fal „Inter: aa zes zuu: des de veroorzaak grote k VS eigendo: kerk ir -employé

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 2