BREIEN NOVITA WOL I Actie tegen V.N. in Katanga ZUSTER GRACIA beraamd 96 Ongenodigde gast in zonnig Mallorca Tweede Westduitse memorandum aan neutralen Beursoverzicht NU 3 AAN IS OP TIJD KLAAR HEEFT VOLOP VRIJDAG 1 SEPTEMBER 1961 DE J 17e Jaargang Nr 5384 Ei Belg kreeg opdracht van [Moenongo om soldaten Ivan de V.N. te doden Andrie ^GER EAUTÉ'S al deze charme nylon-kant! Wa- lormd. Cups AA- 395 geborduurde pop- iha - voorgevormd ragbandje - Cups 450 ylon Walette be- akt volgens de teenagers. Voor- iten Cups AA-BB 475 igen wij vernieuwde :etie smn RDSTRAAT 51-53 L E F O O N 2257 R N E U Z E N :Fa-zaken be- >rima kwaliteit, g en lage prijzen reen bij aankoop én zegel. Bij in een vol opplak- i) ontvangt U In 2,—. Een 36-jarige Belg, fcemer, leeft donderdag op een Kconlerentle in het hoofd- Jtwariii-i van de Verenigde Na ties in Elisabethstad gezegd dat de Katangaanse minister ^^fcnen'.andsi' Zaken, Moenongo, hem als lid van de, Katangaanse ^Rndarii'crie een „speciale op dracht heeft gegeven om sol daten van de Verenigde Naties tl doden. ■Het hoofd van de Verenigde Naties ir, Katanga, O'Brien, heelt «■v. dat de zaak oppervlakkig Sonderzocht en dat hij president Tsjom.be zal verzoeken Moenon go te schorsen zolang de zaak arondiger wordt onderzocht. In dien de feiten juist blijken te zjjn, zal hij de president verzoe ken de minister te ontslaan, zo dat verdere acties kunnen wor den genomen. B Cremer deelde mee dat Moe nongo hem had verzocht een groep te vormen die eenheden van de Verenigde Naties moest aanvallen en de plaatsvervan gende vertegenwoordiger van de Verenigde Naties, Tomber- laine, moest doden. Kolonel Björn Egge, de Noor officier die hem had onder- •aagd, zei dat Cremer had mee- .leeld dat president Tsjombe iets van Moenongo's plan wist. Cremer had de Verenigde Na- les om bescherming verzocht imdat de Katangaanse regering een arrestatiebevel tegen hem .eelt uitgevaardigd. Moenongo »u vrezen dat Tsjombe het plan u vernemen. De Katangaanse politie heeft V. N.-functionarissen een arres- tatiebevel getoond waarin wordt verklaard dat Cremer postzegels ter waarde van meer dan twee miljoen Kongolese francs (on geveer 150.000 gulden) had ge- Stolen. I Hoge V. N.-functionarissen Beiden dat zij Cremers verhaal geloven. O'Brien deelde verslag gever-; mee de zaak als zeer ern stig te beschouwen. Hij zei de 'president te zullen verzoeken on middellijk maatregelen te nemen. De minister moet op zijn minst worden geschorst totdat wij meer over deze speciale missie weten, aldus O'Brien. Cremer zei nog dat hij persoom lijk élitemanschappen van de po litie had uitgekozen voor aanval len van de V.N.-strijdkrachten, op last van Moenongo. Kolonel Egge zei dat Cremer alles had toegegeven, onder meer ook dat hij op 22 juli j.l. ten noorden van Kamina een Nige- riaanse jeeppatrouille had aange vallen. Hierbij was een man ge wond. De Ver. Naties en de Belgische consul-generaal in Elisabethstad hebben woensdag meegedeeld dat er een vriendschappelijke schikking is getroffen waarbij de Belgische officieren van de Ka tangaanse gendarmerie in het Kongo Belgen als ongewenste vreemdelingen gebrandmerkt De centrale Kongolese rege ring heeft een dertigtal Belgen, die als technische en politieke adviseurs in Leopoldstad wer ken, als ongewenste vreemdelin gen gebrandmerkt. De regering heeft de Belgen verzocht Kongo te verlaten. De Kongolese minis ter van Buitenlandse Zaken heeft de V. N. gevraagd zich met de repatriëring te belasten. Een deel van deze Belgen zou niet officieel door de Kongolese auto riteiten in dienst zijn genomen, maar door bepaalde Kongolese ministers op eigen verantwoor ding zijn aangesteld voor werk zaamheden op hun ministeries. consulaat mogen blijven in af wachting van hun repatriëring, die echter zo snel mogelijk dient te geschieden. Eerder hadden de Ver. Naties geëist dat alle Europese officie ren van de gendarmerie zich bij de V. N.-troepen zouden melden. Het vertrek van Belgische of ficieren en hun gezinnen begint heden. Kolonel Egge, de Noorse Ver. Naties-officier die de leiding heeft over de repatriëringsope ratie, zei dat sommige Belgische officieren onlangs een „overval" hadden willen doen welke „tot bloedvergieten had kunnen lei denWij geloven dat wij niet langer hun woord kunnen ver trouwen". De Ver. Naties hebben woens dag bij president Tsjombe ge protesteerd tegen wijdverbreide wllekeurige arrestaties van Ba- loeba's uit de provincie Kasai. Meer dan handerd van hen heb ben in de afgelopen week be scherming gezocht in het Zweed se militaire kamp. Zij zouden door terreur getroffen" zijn. De Katangaanse regering heeft vorige week gezegd dat vele Ba- loeba's hun huur al maanden lang niet hadden betaald en dat zij uit huis zouden worden ge zet. De Kongolese vice-premier, An- toine Gizenga, heeft de Ameri kaanse consul in Stanleystad, Cassilly, bevolen het land te ver laten. Cassilly, die dinsdagavond in Leopoldstad aankwam, was ervan beschuldigd dat hij zich had bemoeid met het in beslag nemen van een Jordaans vlieg tuig dat zonder vergunning in Stanleystad was geland. „La Libre Belgique" betoogt voorts, dat België geen enkele reden heeft Belgische officieren in Katanga te handhaven, in dien de veiligheid van het land op een andere wijze kan worden verzekerd. „Maar door het plot seling wegzenden van alle offi cieren is het duidelijk, dat de vei ligheid in gevaar wordt gebracht ondanks de aanwezigheid van grote aantallen V. N.-militairen. Als ongenode gast was de 51- jarige havencontroleur J. H., die woensdag voor de Rotterdamse politierechter moest verschijnen, met Lize en Miep op vakantie naar zonnig Mallorca vertrok ken. In hoeverre Lize, met wie hij een relatie onderhield, hem ook als ongenood beschouwde, werd ter zitting niet helemaal duidelijk. Maar dat Miep, die vond dat de man op kosten van haar vriendin meeging, niet op zijn gezelschap gesteld was, stond als een paal boven water van de Middellandse Zee. „Ik heb hier het hele reisver haal voor me", meesmuilde de politierechter. „Het lijkt wel een Baedeker. Gezellige reis met z'n drieën was dat. Waarom gaat u ook mee als u niet welkom bent?". De man had er inderdaad spijt van gekregen. En wel zo dras tisch, dat hij op mooi Mallorca besloot een eind aan zijn leven te maken. Hij nam achttien slaaptabletten in en stak zijn bed in brand. Het liep allemaal echter goed af en hij belandde tenslotte in een kliniek, waar zijn maag leeggepompt werd. Al leen was ergens ondertussen „een hiaat" (aldus verdachte) ontstaan, waarin hij Miep bij de keel gegrepen en geslagen had. Ook dit was voor haar nu goed afgelopen. H. werd Spanje uitgezet en in Nederland voor de politierechter gebracht wegens mishandeling. Hij had door deze escapade zijn betrekking ver loren en enige schulden gemaakt. „Is de liefde met Lize nu EMIGRANTENOUDERS TERUG IN NEDERLAND De 72 emigrantenouders, leden van de vereniging „Wereldcon tact", die in juli j.l. in 't nieuws kwamen door de moeilijkheden bij hun vlucht naar Amerika, zijn in Nederland teruggekeerd. Woensdagmorgen om half vier landde de door „Blue Air" ge charterde DC-4 op de luchtha ven Rotterdam, iets later dan voorzien was. Maar de oorzaak daarvan was ditmaal niet ma chinepech, doch de geweldige bosbranden op New Foundland, die een landing op Gander on mogelijk maakten. De reis van Euffalo in de Ver. Staten werd nu gemaakt via Sydnye in Ca nada en IJsland. Alle ouders waren bij de aan komst opgetogen over hun be levenissen. In Canada en de Ver. Staten hebben zij hun geëmi greerde kinderen bezocht en in sommige gevallen zelfs voor het eerst hun kleinkinderen gezien. Maar wat voor enkelen nog be langrijker was: zij hebben een complete wereldreis gemaakt: op de heenreis via Geneve en New York, en terug over IJsland. Daarover zal in de komende we ken in de dorpen van de Achter hoek, waar de meesten vandaan kwamen, nog veel worden ge sproken. uit?", vroeg de politierechter be langstellend. „Ik weet het niet", antwoordde de vijftiger, zich voor de zoveel ste maal het gezicht afvegend. Aan Miep, die als getuige op trad, vroeg de politierechter of ze nog contact met haar vrien din onderhield. „Niet meer en niet minder dan vroeger", antwoordde deze. De rechter haalde niet begrij pend de schouders op De officier van justitie eiste ƒ100,boete of tien dagen en de politierechter vonniste con form. „Ik vind het een misselijk op treden, dat de Nederlandse naam in het buitenland geen goed doet", voegde hij er nog aan toe. Uienexport is reeds van grote betekenis Reeds verschillende weken zijn de uien na de tomaten het be langrijkste exportartikel gewor den van de Nederlandse tuin bouw. Dagelijks gaan er flinke zendingen de grens over. In de derde week van augus tus bedroeg de Nederlandse uienexport niet minder dan 5,2 miljoen kg waarvan Engeland met 2,3 miljoen kg de belang rijkste afnemer was, direct ge volgd door West-Duitsland, waarheen in die week 2,1 mil joen kg Nederlandse uien wer den verzonden. De uitvoer naar België en Luxemburg is van geen betekenis omdat er bij ex port naar dit land steeds een heffing betaald moet worden. Kleinere zendingen uien gaan er elke week naar Afrika, West- Indië, Frankrijk, en diverse an dere landen. Op het geheel van de export is dat echter van wei nig betekenis. Het aanbod van zaai-uien is de laatste week toegenomen. Tot op heden waren het in hoofdzaak plant-uien welke werden ver handeld. De prijs van de zaai- uien ligt tussen 13 en 14 cent per kg voor de export geschikte middel kwaliteit. Van de plant- uien bestaat een groot deel uit grove kwaliteit en hiervoor wordt 10—11 cent per kg betaald. Veroordelingen in Oost-Duitsland Een rechtbank te Rostock in Oost-Duitsland heeft twee Oost- berlijners tot acht jaar gevange nisstraf veroordeeld omdat zij tien dagen eerder hadden ge probeerd de kapitein van een Oostduits schip met 250 passa giers aan boord ertoe te dwin gen het Deense Oostzee-eiland Bornholm aan te doen. Volgens het Oostduitse blad „Ostseezeitung" gaf de recht bank een zwaardere straf dan de aanklager had geëist. (Deze had vijf jaar geëist). Deze twee veroordeelden heb ben getoond gezworen vijanden te zijn van de arbeiders- en bce- renstaat. Volgens het blad had de „Navo-kerk" hen en hun handlangers ertoe gebracht mis dadigers te worden. (Zij behoor den tot de Protestantse jeugd gemeenschap van Oost-Berlijn.) Van de andere beklaagden kregen vijf jongemannen en meisjes gevangenisstraffen van twee jaar tot negen maanden. Vijf anderen kregen voorwaar delijke straffen. DUITSE TANKS VOOR EERST IN ENGELAND De eerste Duitse tank die ooit op Engelse bodem heeft gereden is woensdagavond bij Pembroke, in het zuiden van Wales, aan land gegaan. Het was een tank van Ameri kaanse makelei, bestuurd door korporaal Lampe van het 84ste Westduitse bataljon pantsertroe pen. Dit bataljon, o.a. bestaande uit 40 tanks, zal de laatste drie weken van september in het zui den van Wales oefeningen hou den. Beloning uitgeloofd Het hoofd van de Westberlijn- se politie heeft een beloning van tienduizend Mark uitgeloofd voor aanwijzingen omtrent de Oostduitse grenswacht, die dins dag jongstleden een vluchteling uit Oost-Berlijn doodschoot. Het slachtoffer had gepoogd door het overzwemmen van het Tel- tof-kanaal West-Berlijn te berei ken, doch werd in het water door de Oostduitse volkspolitie doodgeschoten. Thans wordt ge vraagd wie de man kent die het dodelijke schot heeft gelost. ♦In het Koningin-Julianazie- kenhuis te Hengelo is het bijna 2-jarig jongetje Jacob Wagenaar overleden aan de gevolgen van een ongeval, waarbij hij ernstige brandwonden had opgelopen, De kleuter had maandag in de ouderlijke woning een pot thee omvergetrokken en ongeveer de helft van de inhoud over de voorzijde van zijn lichaampje gekregen. Woensdag is in Bonn bekend gemaakt, dat West-Duitsland het tweede memorandum in deze maand over de kwestie Berlijn en Duitsland aan de neutrale landen heeft gezonden. Bonds kanselier Adenauer heeft ook persoonlijke brieven gezonden aan de hoofden van de regerin gen dezer landen die de neutrale topconferentie in Eelgrado bij wonen. In het nieuwe memorandum zegt de Westduitse regering een beroep te zullen toejuichen van de neutrale landen op de grote mogendheden om de bestaande overeenkomsten in de kwesties Duitsland en Berlijn te eerbiedi gen en elke eenzijdige actie te vermijden, waardoor een over eenkomst bemoeilijkt zou wor den. De Westelijke mogendheden, aldus het memorandum, hadden alles gedaan om de Sowjet-Unie aanvaardbare voorstellen over Berlijn en Duitsland te doen. I>e Sowjet-Unie had echter elke op lossing verworpen, die het Duit se volk werkelijke vrije zelfbe schikking zou geven. „In deze ernstige situatie zegt de bonds regering nogmaals dat de kwes ties Duitsland en Berlijn alleen opgelost kunnen worden door onderhandelingen en bij algeme ne overeenstemming", aldus het tweede Westduitse memoran dum. ONDER TOMMY'S BESCHERMING Een Westberlijnse boerenvrouw, die in de enclave „Eiskeller" in Oost-Berlijn woont, wordt tijdens haar gang naar West-Berlijn be geleid door een Engelse soldaat. De Britten zijn tot deze maat- regel overgegaan sinds er bij het smalle paadje, dat de verbinding tussen de enclave en de rest van West-Berlijn vormt, moeilijk heden plaatsvonden. Moeder en zoon verkochten vervalste schilderijen In Neurenberg zijn een Neder landse vrouw en haar zoon in staat van beschuldiging gesteld, omdat zij vervalste schilderijen zouden hebben verkocht. De betrokkenen, de 63-jarige Stojanka Tatjana K. en haar zoon, de 40-jarige Oostenrijkse handelsvertegenwoordiger Boris K„ zouden vervalste Van Goghs voor een bedrag van 425.000 Mark (ongeveer 382.500 gulden) te koop hebben aangeboden. Hetzelfde zouden zij hebben ge daan met vervalste schilderijen van andere Nederlandse mees ters. Mevr. K. bevindt zich in hech tenis, maar haar zoon is tegen een borgtocht van 20.000 Mark (ongeveer 18.000) op vrije voe ten gesteld. Tezamen zouden zij zeventien schilderijen de bondsrepubliek hebben binnengesmokkeld en zes andere eveneens illegaal in gevoerde doeken van een Ne derlander in Düsseldorf hebben gekocht. TOL AAN HET VERKEER Een dode, drie gewonden en een auto welke „total loss" was: de droeve tol aan het verkeer, woensdagmiddag op het ver keersplein Kapellerpoort in Roermond, waar een Duitse per sonenauto een zware vrachtauto greep. INTERNATIONALS GEDRUKT De internationale waarden hebben gistermiddag een ge drukte stemming te zien gege ven. De koersen voor alle hoofd fondsen noteerden beneden het slotniveau van woensdag. Bij de opening bedroegen de verliezen 5 tot 10 punten. Dit had men woensdagavond zeker niet ver wacht. Toen was de hoogste koers voor Philips 993, voor Uni levers 737, AKU 387 en voor Kon. Olie 115,50. Deze telefoni sche avondhandel had gunstig gereageerd op de betere stem ming die Wallstreet te zien had gegeven op het afwenden, al thans voor een week, van de sta kingsdreiging in de auto-indu strie in Amerika. De niet-offi- ciële ochtendhandel van gisteren gaf al direct lagere koersen te zien. Het hoogst werd toen ge daan voor Philips 987, Hoog ovens 894, Unilever 724, AKU 382 en voor Kon. Olie 114,30. De officiële beurs opende voor Philips op 978, tegen woensdag als slotkoers 989%. Unilevers 11 punten lager op 721, AKU's min 5 punten op 380V2, terwijl Hoogovens 6Va punt prijsgaven op 887. Kon. Olies moesten op 113,80 met een koersverlies van 80 cent genoegen nemen. Deze aandelen noteerden beneden pa riteit New York. Ook de overige Europese beurzen gaven lagere koersen te zien. De tendentie op de Westduitse beurzen was ze ker niet opgewekt met koersver liezen van 20 punten voor de hoofdfondsen. De flauwe stem ming aldaar was het gevolg van de bekendmaking door de Rus sische regering, dat zij de proe ven met kernwapens zal hervat ten. Aangezien de stemming op de Westduitse beurzen de laat ste tijd zeer grote invloed heeft op de tendentie van de Amster damse beurs, lieten de afbrokke lende koersen op het Damrak zich gisteren gemakkelijk ver klaren. De handel was, evenals woensdag, in alle hoeken mini maal. De omzet van woensdag bedroeg voor de aandelen nomi naal nog geen 2 miljoen. In de openingskoersen kwam wei nig verandering meer. Het pu bliek bleef met kooporders zeer terughoudend. De arbitrage kon internationaal niet tot zaken ko men. De geringe verkooporders waren voldoende voor bovenge noemde koersdaling. De leidende cultures deelden in de malaise en noteerden be neden de slotkoersen van woens dag. De scheepvaartwaarden ga ven koersverliezen te zien van 1 tot 3 punten. Aandelen Kon. Boot openden ruim 5 punten lager op 198 doch konden zich gedurende de verdere beursduur herstellen tot 201. Ook in deze afdeling was de handel gering. Staatsfondsen praktisch onver anderd met iets beter voor de nieuwste lening. In deze sector kwamen weinig zaken tot stand. In de lokale afdelingen werden aandelen Scholten Foxhol op 885 geadviseerd, tegen woensdag 870 bieden en een laatstgedane notering op 846. Dit bedrijf neemt de zetmeel- en dextrine- bedrijven van K. en J. Wilkens in Veendam over. De aandelen van de grootbanken ondergingen weinig verandering. De handel in de lokale afdelingen was zeer kalm. Beursindices 29/8 30'8 31/8 Int. Conc. 541.97 540.46 343.56 Industrie 360.76 361.03 358.95 Scheepvaart 192.79 191.24 189.24 Banken 228.57 227.71 224.80 Handel enz. 160.56 161.14 160.15 Algemeen 395.89 395.13 391.33 door MARGUERITE LEES 19) Nadruk verboden. Cubanen naar Jamaica uitgeweken Dertig Cubanen die te King ston op Jamaica om politiek asiel hebben verzocht, hebben meegedeeld dat zij de kapitein en de zes bemanningsleden van een kustvaartuig gewapender hand hebben gedwongen koers te wijzigen en naar Jamaica te varen. Deze poging is een maand lang voorbereid. Martine zei met haar kleine- meisjesstemmetje „Lieveling, als je kwaad wordt, klopt er een ader op een opwindende manier aan je slaap. Kunnen we het ziekenhuis niet eens voor één avond vergeten? Kunnen we niet alles vergeten zelfs het di- nertje van Nan? Laten we er gens heen gaan. We kunnen la ter opbellen en zeggen, diat je opgehouden bent in het zieken huis". Daar was zij weerAlles moest opgeofferd worden aan de gril van het ogenblik. Zij was zo vol slagen amoreel, dat hij zich een schoolmeester voelde, als hij haar verwijten maakte. Mokkend zei zij„Wel, ik kan je niet dwingen met me weg te lopen als je er geen zin in hebt. En ik denk, dat het een gemene streek zou zijn tegenover Nan. Zij heeft een Zwitserse hulp, wier kaassoufflé's bovenaards zijn en Brians' cocktails zijn meesterwerken. We zullen het ondergaan". David maakte aanstalten het portier aan haar kant te openen. Zij gaf een kreet als protest. „Wacht, eerst mijn gezicht! A Houd mijn spiegel vast, lieve ling, terwijl ik me opmaak". Zij grabbelde in haar avond tasje. Zij was heel dichtbij. Haar parfum beroerde weer zijn zenu wencomplex, zodat zijn zintuigen trilden van begeerte. Hij trok haar tegen zich aan. „Je lippenstift wordt weer be dorven, Martine, je maakt me gek en je weet het". David, lieverd, je zoekt de meest vreemde tijden uit!" Zij duwde hem lachend van zich af. „Stel, dat Brian naar buiten komt om naar ons te kijken?" „Ja, stel, dat hij het doet?" „Trouwens, je ruikt nog altijd naar het ziekenhuis. Heb het hart eens!" „De moeilijkheid is", dacht David, „dat ik dat heb!" Hij vocht woedend om zijn zelfbeheersing te bewaren. Hij wist nu precies hoe het kwam, dat mannen hun vrouwen sloe gen. Martine was geheel in be slag genomen door haar pogin gen de sporen van tranen te ver wijderen en haar lippen bij te werken. Elke keer, als een op rechte emotie, een oprecht ge voel naar buiten kwam, bedekte zij het haastig met een laag kunstmatige coquetterie. Hij vroeg zich af, hoe lang het duurde vóór een man de vrouw, die de rest van zijn leven zou delen, kende écht kende. HOOFDSTUK IV Het was een klein gezelschap van acht personen. Hoewel Da vid en Martine laat waren en iets in Nan Dewhurst' ogen erop duidde, dat de bijzondere ge rechten van haar Zwitserse hulp er met wachten niet beter op werden, werd er veel tijd ver spild met cocktails en luchtig gesprek, voordat men aanstalten maakte naar de eetkamer te gaan. Martine, met haar kastanje bruin haar, haar fabelachtige witte jurk en een blos van triomf op haar wangen, zag er werkelijk heel mooi uit, terwijl zij in de kamer stond en hof hield voor haar vrienden. De hardwerkende wereld van elke dag scheen hier ver weg. David ontdekte, dat hij alle eigenzinnigheid van Martine rechtvaardigde, haar stemmin gen en haar volkomen gebrek aan verantwoordelijkheid. Een zo decoratief wezen behoefde zich niet druk te maken over werk. Zij bestond om te verruk ken door haar schoonheid en haar geestigheid. Hij was een beetje licht in het hoofd door de wetenschap, dat zij hem had gekozen uit alle mannen, die zij kende; dat zij van hem was en dat iedereen hem moest benij den! Toch waren er ogenblikken, dat hij zich plotseling slecht op zijn gemak voelde. Zij stelde hem ten toon voor haar vrien den alsof hij een koopje was, dat zij op een veiling bemach tigd had, dacht hij. Hij vond de ervaring niet prettig en stond naast haar, terwijl hij somber een slokje nam en heimelijk honger had, en zij maar door babbelde. Zij was stralend mooi in de witte wolk van chiffon, rijk ge borduurd en met de grote rode roos aan haar middel. Als zij maar, dacht hij, wilde ophouden onzin te praten en zich in stilte liet bewonderen en adoreren Het maakte hem verlegen te horen hoe zij over het zieken huis praatte, alsof David en haar vader dit samen in hun zak hadden. Bij een opmerking, die wei een verkeerde indruk moest geven, viel hij zijns on danks in de rede: „Martine houdt jullie voor de gek. Ik ver zeker je, dat de kinderarts niet de baas is van het ziekenhuis!" „Je kunt mij alles wijsmaken", zei Brian vanaf zijn plaats bij do bar. „Iidioot!", spotte Martine. Zij legde een slanke hand met ge lakte nagels op David's arm en glimlachte toen zij zei: „Het be tekent, dat hij de baas is over alle kinderbedden met zusters en gewone dokters en onderge schikten om zijn orders uit te voeren. En vandaag of mor gen (Wordt vervolgd.) Nabeurskoersen AKU: slot— (380%) Kon. Olie: 113.20—113.50 113.40 (113.90) Philips 979—981 980 977%) Unilever 723 (722) Hoogovens (886!/a) Advieskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier, heden gel dend, luiden: Engelse pond 10.05—10.15, Amerikaanse dollar 3.57V2— 3.61'/a, Canadese dollar 3.45%— 3.50'/a, Franse frank (100) 72.45— 72.95, Belgische frank (100) 7.20 —7.25, Duitse Mark (100) 89.90— 90.40, Zweedse kroon (100) 69.25 —70.25, Zwitserse frank (100) 83.4583.95, Italiaanse lire (10.000 57.75—59.76, Deense kroon (100) 51.90—52.90, Noorse kroon (100 49.85—5.85, Oosten rijkse Schilling (100) 13.94 14.04, Portugese escudo (100) 12.5512.70, Spaanse peseta (100) grote coupures 5.97Va— 6.12V2. Volgens in Djakarta ontvan gen berichten worden negenen veertig mensen vermist na het vergaan van een passagierszeil boot, die van het eiland Boeton, Noord-Celebes, op weg naar Ba- likpapan. Volgens geredde be manningsleden en passagiers zou het schip op een rif zijn ge stoten.

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 5