Provinciaal nieuws „Taptoe Axel - 1961" Eric de Noorman De laatste slag EXPRESGOEDVERVOER WEDER VOLLEDIG MOGELIJK Gemeen teraad van T erneuze WIELRENNEfi GOES N.V. NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN PRESIDENT TSJOMBE HEEFT EEN HARTAANVAL AGENDA Een groots militair-muzikaal festijn SHOW VAN DE ALLURE „TAPTOE DELFT" ZEVEN MILITAIRE KORPSEN ZWEMMEN Ronde van Sas 2 km zwemwedstrijd „Sportleiders en zuinigheid TERNEUZEN Door autolichten verblind. Gisteravond te kwart over negen reed de heer W. E. de M. uit Axel op zijn bromfiets op het rijwielpad langs de in aanleg zijnde nieuwe invalsweg in de richting Driewegen. Ter plaatse waar dit rijwielpad enigszins naar links afbuigt, ter hoogte van de boerderij van de heer H. de Regt, werd de heer De M. verblind door de lichten van een op de Axelsestraat in de richting van de stad rijdende auto, tengevolge waarvan hij zich niet goed meer kon oriënteren en aan de rechterzijde van het rijwielpad afreed en terecht kwam in esn ongeveer 35 cm diepe uitkisting, welke zich naast het rijwielpad bevond. Hoewel de heer De M. een flinke tuimeling maakte, bleef hij on gedeerd. terwijl zijn brommer beschadigd werd. AXEL Streekploegwedstrijd Oostelijk Zeeuws-Vlaanderen. Aanstaande saterdag zal de strijd weer aangebonden worden om het Oostelijk Zeeuws-Vlaam se ploegkampioenschap. Om 13.00 uur zal het startschot klin ken en wel op het perceel van de heer P. de Feijter, gelegen tussen Rapenburgtol en Stop- peldijkveer. Deze wedstrijd is georgani seerd door de landbouworganisa ties (inclusief de jongerenafde lingen), de 3 iandarbeidersorga- nisaties en de B. O. V. A. L. Elke organisatie houdt vooraf een selectiewedstrijd, waarvan dan de twee beste ploegers mo gen deelnemen aan deze streek ploegwedstrijd. Een select gezel schap dus. De jury zal het dan ook niet gemakkelijk krijgen. De commissie, bestaande uit leden van genoemde organisaties en de rijkslandbouwvoorlichtings- dlenst, die belast is met de or ganisatie van deze wedstrijd heeft zijn beste beentje voorge zet om deze wedstrijd zo aan trekkelijk mogelijk te maken. Het zal dan ook een spannen de middag worden, temeer, daar er door de handel weer zeer aantrekkelijke prijzen beschik baar zijn gesteld. Ter dekking van de kosten hebben de organisaties eveneens hun bijdrage geleverd om deze ploegwedstrijd te doen slagen. Uitstapje Ouden van Dagen. Onder auspiciën van de Alge mene Bond van Ouden van Da gen, werden de leden, van die bond tegen een geringe bijdrage in de gelegenheid gesteld een uit stapje naar Rotterdam te maken. Zoals reeds in het vorig num mer werd gemeld werd dit uit stapje in samenwerking met af delingen van die bond te Hoek an Zaamslag dinsdag j.l. met 4 bussen gemaakt. Via Perkpolder ging het naar Zeven bergsehoek, waar de dampende koffie klaar stond. Na dit gewaardeerd opont houd ging het naar het einddoel Rotterdam. Hier werd de middag doorge bracht met wat winkelen en een bezoek aan de diergaarde „Blij- dorp." Om half vijf was het tijdstip van vertrek aangebroken en na een rondrit door de stad werd de terugreis aanvaard. Wederom werd te Zevenbergsehoek een kopje koffie gebruikt en om 10 uur arriveerde het gezelschap in de beste stemming weer te Axel. Alle reisgenoten waren vol lof over de organisatie van deze reis. BIERVLIET. Raadsvergadering Woningwetwoningen te Drie wegen worden verbeterd Tijdens de vorige raadsverga dering werd de noodzakelijkheid besproken aan de woningwetwo ningen te Driewegen, waarop in dertijd erg moest worden bezui nigd. bepaalde voorzieningen te treffen. Zo beschikten de keukens en de gangen nog niet over pla fonds en zijn de vloeren van de woonkamers aan vernieuwing toe. Thans werd een bedrag uit getrokken van 4650 voor de plafonds en de vervanging der vloeren door betonnen. Van de minister van Volkshuis vesting is bericht ingekomen over de toekenning van een pre mie van 100 voor verbetering van de woning van de heer H. v. d. Bossche, op voorwaarde, dat de gemeente ook een premie geeft van 50 procent van dit bedrag, n.1. f 50. Door de voorgenomen bouw van de 6 bejaardenwoningen in de Tuinstraat dient het wederop- bouwplan te worden gewijzigd. Thans bepaalde de raad, dat een herziening van het wederopbouw- plan in voorbereiding is. In dit verband informeerde de heer Dijk, of de Provinciale Di rectie akkoord is kunnen gaan met de aanbestedingsbedragen voof de 6 bejaardenwoningen en de twee maal 5 woningwetwonin gen. De voorzitter zei dat dit helaas niet het geval is geweest en dat de inschrijvingen van de drie plaatselijke aannemers, aan wie de gemeente onderhands wilde aanbesteden, nogal boven de cur- veprijs waren. Onderhandelingen met de aannemers hebben er nog niet toe kunnen leiden een aan vaardbare prijs te krijgen. Als men niet tot overeenstem ming kan komen, zal getracht worden een aannemer, mogelijk een van buiten de gemeente, uit te nodigen prijs op te geven voor het bouwen van alle 16 woningen. De raad verklaarde zich ak koord met de door G. S. toegezon den ontwerp-regeling inzake de toekenning van een autovergoe ding aan de burgemeester. De gemeenterekening 1960 werd aan de raad aangeboden. De ge wone dienst sluit met het batig saldo van 28.969,62. De kapi- taaldienst sluit met een nadelig slot van 271.470,03, Tijdens de rondvraag zei de heer A. Dijk, dat het hem speet terug te moeten komen op op merkingen welke hij het vorig jaar in velband met de bezichti ging van de kerkramen heeft ge maakt. Er komen steeds meer toeristen, die de kerkramen van Biervliet willen bekijken. Deze mensen staan maar rond de kerk te draaien omdat ze niet weten waar ze zich moeten vervoegen. Soms worden ze door omwonen den verwezen naar de koster, om dan heel vaak te ervaren, dat deze niet thuis is. Met klem ver zocht spreker dat het gemeente bestuur in overleg treedt met het kerkbestuur om maatregelen te treffen die zullen voorkomen, dat toeristen onverriehterzake Bier vliet moeten verlaten. De ge meente heeft een folder doen uit geven over Biervliet en haar aan trekkelijkheden. Het moet niet zó zijn, dat de mensen, die op deze wijze worden aangetrokken naar Biervliet de kerk gesloten vinden. De Voorzitter zei, dat een en ander eigenlijk de taak van de V.V.V. is, maar dat deze vereni ging haar taak nog niet beseft. Het uitgeven van folders is evenmin de taak van de gemeen te, maar toch werd dit gedaan, repliceerde de heer Dijk. Het ont ging hem dan ook waarom het in dit geval niet mogelijk zou zijn het gevraagde kontakt op te ne men. De Voorzitter zegde toe over deze kwestie met het kerkbe stuur te zullen spreken. Dode door inhaalmanoeuvre te Kruiningen. Op de rijksweg bij Kruiningen is gistermiddag een auto-ongeluk gebeurd dat aan het 11-jarige dochtertje van de heer P. C. van der N. uit Tilburg het leven heeft gekost. De personenauto van de heer Van der N. kwam bij een inhaalmanoeuvre in bot sing met een vrachtauto die uit tegengestelde richting naderde. De heer Van der N., zijn vrouw en twee kinderen zijn gewond opgenomen in het ziekenhuis te Goes. GROEDE Het badseizoen te Groede. Groede heeft zich in de laatste jaren ontwikkeld als één der vooraanstaande badplaatsen in West Zeeuws-Vlaanderen. De toeloop van de toeristen werd ook dit jaar weer groter. De ac commodatie aan en nabij het strand breidde zich uit en daar om stelde het bestuur van de plaatselijke Vereniging voor Vreemdelingen Verkeer een nog meer uitgebreid programma met feestevenementen op dan de vorige jaren. Dat dit program ma aan alle verlangens der toe risten heeft voldaan bleek wel uit de spontane deelname. Hoewel het weer in de beide topmaanden juli en augustus niet altijd even gunstig was heerste aan het strand een gezellige drukte. Hieruit blijkt dan ook weer dat het strand alhier een waar vakantie-oord ïs. SAS VAN GENT Tentoonstelling. Traditiegetrouw zal ook dit jaar weer door de „Sasse Kunst kring" een tentoonstelling van schilderijen, tekeningen, aqua rellen, beeldhouwwerken e.d. worden gehouden, en wel op 2, 3, 4 en 5 september a.s. in de hal van het stadhuis. De tentoonstelling zal enkel werken omvatten, welke in de loop van het jaar zijn vervaar digd. is ingaande 5 september a.s. Maximum gewicht 25 kg per collo en 100 kg per zending, voor zover niet anders bepaald. Inlichtingen bij de Stations en de Handelsagentschappen. President Tsjombe heeft don derdagochtend een lichte hart aanval gehad, aldus heeft iemand uit zijn omgeving meegedeeld. Tsjombe sprak met een delega tie in zijn woning toen hij onwel werd. De president heeft het bewust zijn niet verloren. Toen de president de aanval kreeg, was hij in gesprek met de vertegenwoordiger van de Ver. Naties in Katanga, O'Brien, en de bevelhebber van de V. N.- strijdmacht, generaal Radja. Tsjombe, die 41 jaar is, heeft zijn afspraken voor donderdag afgelast. Zijn toestand geeft geen reden tot enige ongerustheid. Sedert zijn terugkeer in juni nadat de Kongolese centrale regering hem twee maanden lang had vastge houden is zijn gezondheid steeds slecht geweest. Voetgangersdiploma voor bejaarden Ruim 1600 bejaarden uit Rot terdam om precies te zijn: 1669 zullen binnenkort in het bezit zijn van een getuigschrift verkeersveiligheid. De commissie voor bejaarden zorg en de afdeling verkeerson- derwijs en propaganda van de Rotterdamse politie namen vorig jaar het initiatief voor dergelij ke diploma's voor bejaarden, om dat het aantal verkeersslachtof fers boven de 65 jaar steeds gro ter werd. In 66 van de ca. hon derd bejaardensociëteiten in de stad werd voorlichting gegeven met dia's, films en causerieën en na afloop van twee lessen kon den de deelnemers zich vrijwil lig opgeven voor een examen. Dat deden 1753 van de 3598 cur sisten, ruim 95 procent slaagde. De zgn. voetgangersdiploma's zullen op 10 september tijdens een feestelijke bijeenkomst wer den uitgereikt- VRIJDAG 10 SEPTEMBER TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „De Vrijbuiter". I ZATERDAG 2 SEPTEMBER. TERNEUZENLuxor-Theater, 8 uur: „De Vrijbuiter". Concertgebouw, 8 u.: „Tar- zan en de Luipaardkoningin". AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: ..De wraak van Her cules". ONGELUK OP MOTORJACHTJE De 30-jarige heer G. de Jong uit Oudeschoot is donderdagmid dag om het leven gekomen bij een ongeluk op het motorbootje waarmee hij en zijn echtgenote op vakantie waren. De heer De Jong is op het dek van het boot je dat bij Grouw lag, uitgegleden en met een been door de voor ruit van het scheepje geslagen. Daarbij is een slagader doorge sneden, als gevolg waarvan de heer De Jong is doodgebloed. Axel zal op zaterdag 9 septem ber in het middelpunt van de be langstelling staan van zeer velen, zowel uit Nederland als uit Bel gië. Het steeds aktieve bestuur van de Stichting Streekcentrum Axel heeft het namelijk aangedurfd, dit jaar volgende week zater dag dus een evenement te or ganiseren, dat zijn weerga in ge heel Zeeland en ver daarbuiten niet kent. Velen kennen de Taptoe Delft van de televisie-uitzendingen, doch thans is er de kans, deze militaire muzikale show met eigen ogen te zien- Het zaï een uniek schouwspel worden van kleurige en fleurige gala-uniformen van niet minder dan zeven militaire korpsen, die op een tegeltableau van 3500 vierkante meter, omringd door tribunes met een capaciteit van 10.000 bezoekers hun uitvoering zullen geven van een taptoe, zo als deze zich na de laatste oorlog heeft ontwikkeld. Hierover vertelde de majoor directeur van de Koninklijke Militaire Kapel R. van Yperen, op een speciaal te Axel belegde persconferentie. Voor deze con ferentie bestond uiteraard zeer veel belangstelling. Allereerst was er de voorzitter van de Stichting Taptoes, de heer P. Dregmans, raadadviseur bij het ministerie van Defensie, de ma joor Van Dongen, luitenant-kolo nel Y. Meeter, majoor E. N. Spronk, de burgemeester van Axel, de heer M. K. van Dijke, de provinciaal directeur van de V. V. V.. G. W. Oskamp, de voorzit ter van de Stichting Streekcen trum Axel, de heer J. C. Vink, en de penningmeester, de heer G. J. A. de Jonge. Verhouding- volk krijgsmacht De heer Dregmans wees op het verschil in de verhouding tussen volk en krijgsmacht voor en na de- laatste oorlog. Het is de be doeling, mede door het organi seren van deze taptoes, deze ver houding steeds te verbeteren. Ieder jaar worden daarom in 4 of 5 plaatsen in Nederland tap toes gegeven, zoals voor Delft traditioneel geworden is. Uit de baten van deze taptoes worden de ceremoniële tenues, die door de bevolking geschonken zijn en een waarde van 750.000 vertegenwoordigen, onderhouden en vernieuwd. Gezien het feit, dat Axel thans een van deze weinige plaatsen in Nederland is, zul len ongetwijfeld zeer velen uit de naaste en zelfs verre om geving deze unieke kans niet voorbij laten gaan. Taptoe - de „tap" moet „toe" De majoor-directeur van de Koninklijke Militaire Kapel, de heer R. van Yperen, vertelde, dal de taptoes ontstaan zijn uit een signaal, dat vroeger werd ge- geven en waardoor de kasteleins in de garnizoenplaatsen wisten, dat de „tap" toe moest. Hieruit zijn de stilstaande taptoes ont staan, die bestonden uit signalen, koralen en marsmuziek. Uitgegroeid tot militaire shows Na de bevrijding zijn deze sta tische taptoes uitgegroeid tot be wegende, dynamische shows, die vooral bij de ceremoniële unifor men een fantastisch effect sor teren en steeds de bewondering van het publiek wegdragen. Vooral bij avond, wanneer het terrein verlicht zal worden door een groot aantal schijnwerpers met een vermogen van 70 kWh, zal dit met als natuurlijk décor de bomen van het recreatiebos, een sprookjesachtig effect op leveren! Enorme voorbereidingen Het behoeft geen nader be toog, dat de voorbereiding en organisatie van een en ander, zo wel van militaire zijde als van de kant van de organiserende in stantie enorm veel voorbereidin gen vergt. De deelnemende militairen, ver trekken reeds 's morgens om 5 uur uit hun garnizoenen, om al om. 9 uur aanwezig te zijn voor de repetities. Daarna begint des middags om half drie de eerste uitvoering, die des avonds om half negen met kunstlicht wordt herhaald. Voor de avondvoorstelling is er een speciaal regiehuis, met lichtbediening, waarmede de no dige lichteffecten kunnen worden bewerkstelligd. Tevens zal alles van een eenvoudig commentaar worden voorzien. Iedere bezoeker een zitplaats Er is voor gezorgd, dat de be zoekers van deze twee uur du rende taptoe ieder een gemakke lijke zitplaats hebben op de te bouwen tribunes, zodat ook ieder er van verzekerd is, dat hij alles prima kan zien en horen. Uitgebreide maatregelen zijn getroffen om de auto's en auto bussen zodanig te parkeren, dat na afloop des avonds een vlot vertrek van deze voertuigen ver zekerd is. Bezoekers van „boven de Schelde" kunnen er dan ook van overtuigd zijn, dat zij de laatste boot, die om 23.45 uur uit Breskens vertrekt, gemakke lijk kunnen halen, evenals zo no dig de extra boot uit Perkpolder om 24.C0 uur, hoewel deze laat ste boot in eerste instantie voor de terugreizende militairen is oedoeld. Extra bussen Voor de bezoekers uit eigen omgeving kan nog worden ge meld, dat extra Z. V. T. M.-bus- sen na afloop van de avondvoor stelling in alle richtingen zullen rijden. Voorverkoop De voorverkoop is tot nog toe reeds zeer bevredigend. Aanbevo len wordt dan ook, dat zij, die dit unieke evenement willen zien en wie zou dit niet? zich tijdig van een plaatsbewijs voorzien! Gymnastiekuit voering Tenslotte kan nog worden ver meld, dat zij, die 's avonds zich vroegtijdig van een plaats willen verzekeren, vanaf 7 uur reeds kunnen genieten van een demon stratie van 200 gymnasten uit Zeeland en West-Brabant op het zelfde terrein. In de gisteravond gehouden vergadering van de gemeente raad was met kennisgeving af wezig de heer W. Weterings. Na opening van de vergade ring door de voorzitter werden de notulen der voorgaande vergade ring ongewijzigd vastgesteld. Bij de behandeling van de in gekomen stukken werd door meerdere leden het woord ge voerd naar aanleiding van de correspondentie over de tege moetkoming aan de gedupeerden bij ontruiming van Rijks-erf pachtspercelen in verband met de kanaalverbreding en de vraag gesteld of er al zekerheid is dat de bewoners van de wijk „Zeven huisjes", die reeds een aanzeg ging tot ontruiming van hun wo ningen hebben ontvangen, kun nen herbouwen. Burg. en wethouders deelden mede, dat de officiële toezegging hiervan nog niet werd ontvan gen. Er zal direct navraag wor den gedaan. Tot lid van het bestuur der Stichting Beschuttende Werk plaatsen „Midden Zeeuws Vlaan deren" werd herbenoemd de heer J. Ster.vert. Bij de goedkeuring tot aan koop van de percelen Jozina- straat 5, Kazernestraat 22, Dek kerstraat 33 en Kerkhoflaan 39, informeerde de heer Huijbrecht hoever het ontwerp sanerings plan is gevorderd; dit met het oog op de belanghebbenden. De Voorzitter antwoordde, dat in september a.s. meerdere be sprekingen met de stedebouw- kundige zullen worden gehouden, waarbij hopelijk het sanerings plan aan de orde zal komen. Zonder bespreking of hoofde lijke stemming besloot de raad tot aankoop van gronden gelegen in de Ser Lippenspolder en Nieuw Ohenepolder en tot ver koop van grond aan de heren J. Rouw en J. C. van Dixhoorn in het exploitatieplan Ser Lippens polder en aan de heer C. Meijer op het gemeentelijk industrieter rein. Het voorstel van B. en W. tot aanvaarding van de schenking aan de gemeente door mevr. Hui neman Kaas te Soestdijk. van, een schilderij eertijds vervaardigd door haar overleden echtgenoot de heer K. J. Huineman, werd z. h. s. aanvaard. De heer Fijn van Draat zeide dankbaar te zijn dat de gemeen te in de gelegenheid wordt ge steld een werk van de heer Hui neman, die in Terneuzen werd geboren en steeds heeft ge woond, te kunnen bewonderen. Achtereenvolgens werden de volgende voorstellen van B. en W. zonder bespreking of hoofde lijke stemming aangenomen: tot vaststelling van een in structie voor de ambtenaar-sport zaken I tot verlenging van de gemeen telijke garantie ten behoeve van het internaat voor schipperskin deren alhier; tot het huren van de bovenzaal van het pand Korte Kerkstraat 18 en tot het ingevolge art. 72 der L.O.-wet 1920 beschikbaar stellen van deze zaal aan het be stuur van de R.K. Meisjesschool; tot het verlenen van eervol ont slag op. verzoek aan:. a. R. Peters, als onderwijzer aan de openbare Zuidlandschool met ingang van 1 september '61; b. A. van der Windt, als tijde lijk leraar aan de gymnasiale af deling van het Petrus Hondius Lyceum met ingang van 1 sep tember 1961; c. Ds. C. van EVert, idem; d. ongevraagd eervol ontslag aan dr M. J. C. de Jong als leraar aan de gymnasiale afdeling van het Petrus Hondius Lyceum, zulks in verband met het aan vaarden van een betrekking bui tenslands; tot wijziging van het raadsbe sluit van 1 december I960, hou dende garantie van rente en af lossing van een door de Amster- damsche Bank N.V. verstrekte geldlening. Bij de behandeling van het voorstel van B. en W. tot wijzi ging van de begroting 1961, in formeerde de heer Hol naar de reden van de overschrijding van de begroting van de bouw der aula. JONGEN VIEL UIT TREIN De 11-jarige J. A. M. Rust uit 's-Hertogenbosch is donderdag morgen tussen Terborg en Vars- seveld uit een trein gevallen. De jongen brak enkele ribben en liep inwendige kneuzingen op. Wethouder De Vos antwooni dat in de begroting het bed1 van de oorspronkelijke gu/j raming is opgenomen. De definitieve raming hoger dan de aannemingsso"' Zonder hoofdelijke siem,r. verleende de raad hierna goedkeuring aan de wijzig^ begroting. Rondvraag. De heer Fijn van Draat meelde naar aanleiding var schenking van de schilderij de heer Huineman naar stelling van een culturele s missie. De Voorzitter antwoordt) dit de aandacht van het q van B. en W. heeft; dit j,,' onderdeel van de leefbaar,1 der gemeente. De heer Fijn van Draat v of er geen aanleiding is om maquette van de gehele meente te maken. De Voorzitter deelde mede het college dit reeds geruime' geleden heeft besproKen. sprekingen over het vestigen industrie kan zo'n maquette direct beeld van de gem- geven. De oud-gemeente-ontvanger heer Olijslager, heeft in pri reeds een toezeegging ter gedaan. B. en W. zijn hem voor zeer dankbaar. De heer Huijbrecht vroeg verband hiermede in de ee plaats aandacht te schenken het toekomstige stadhuispleit De Voorzitter deelde mede dezer dagen van de vereni van Nederlandse Gemeenten boekwerkje is ontvangen lend over stadhuisbouw, werkje zal de leden der be fende commissie ter circul worden toegezonden. De vergadering werd door de Voorzitter gesloten. 81. Diep over zijn paard gebogen jakkert Eric voort achter de twee vluchtelingen aan, waarbij Svein en de anderen langzaam achter ra ken. Walamir en zijn metgezel gaan in de richting van Attilla's kamp, waarvan de rookpluimen al zichtbaar zijn. Steeds dichter na dert de Noorman, dan grijpt hij zijn boog en legt met zorg een pijl op. Er behoeft geen twijfel aan de be staan wie van de twee vluchtelin gen Walamir is; de koning der Oost-Gothen is direct te herkennen aan zijn lange lichte haren. Een pijl scheert vooruit en met een kreet glijdt Walamir's begelei der uit het zadel. Zonder naar de man om te kijken stormt Eric ver der, terwijl de achter hem komen den zich over het slachtoffer ont fermen. Zodra Walamir ziet dal zijn achtervolger dicht achter hem is, haalt hij uit met zijn zwaard... maar met zijn voet brengt Eric hem uit zijn evenwicht. De man worstelt om niet uit het zadel te glippen en intussen grijpt Eric de teugels van diens paard en omklemt met de andere hand Wa- lamirs arm met hel gevaarlijke zwaard. Hinnikend weet het een val te voorkomen, maar de vaart is er uit en even later tuimelen Eric en zijn gevangene ter aarde. Een korte worsteling, dan ligt Walamir zijn overwinnaar met een mengeling van vrees en verbazin aan te kijken. Op dat moment klinkt Sveins stem: „Daar nadert een Hunnen- leger. Het zou me niets verwonde ren als het Attilla zelf is... Nu heb ben we de poppen aan het dan sen..." Zaterdag organiseert de Zwem- en Poloclub „De B~ vis" te Sas van Gent voor 27ste maal de traditionele 1 van Sas, waarvan reeds voo: 15e maal internationaal. Deze lange-baan die het seizoen praktisch besluit nog steeds m het middel van de belangstelling bij K lands zwemgroten. Deze van Sas telt n.l. mede voor Zwemkroniek wisselbekers i te tijd over 10 km totaal maakt in wedstrijden van 2 e km tijdens het zomer sekte Dat Sas van Gent in de stelling staat bij de fcansh komt doordat Sas van Gs& laatste mogelijkheid biedt g 10 km vol te maken, hetzij te proberen om nog iets van tijd af te knibbelen. Reeds 104 deelnemers waan 41 dames en 64 heren heb voor dit evenement, waa de kermisweek geopend wa, ingeschreven. Bij de dames valt de insc' ving tegen d.w.z. dat niet zwemsterren op de lange hebben ingeschreven. Terpstra van HZ en PC uit Haag is dan ook de grote hebber voor de eerste plaats de dames. Dat de belangs bij de dames minder is dan woonlijk vindt zijn oorzaak de strijd voer de Zwemkr wisselbeker bij de dames gestreden is. Judith de Nijs De Robben, staat hier ongr baar op de eerste plaats. Bij de heren daarentegen wel strijd, verwacht worden is v. d. Akker de winnaar va: twee vorige jaren weer va: partij. De koploper voor Z wemkroniekwisselbeker heren J. Beijering van de Z vereniging Tiel gaat ook start. Tevens moeten niet i schakeld worden Ingenluijf! Van Spingelen van HZ er. Den Haag en Roothuizen Njord-Haarlem. Een b schoolslag virtuoos is J. I hout. eveneens van Njord- lem. Een strijd voor de erepl mag dan ook zeer zeker wacht worden. Naast deze ender de groten is er ook Zeeuwse strijd voor de Zee wisselbekers. Was 't vorig jaar bij deó- M. Kingmans van Luctor delburg. die de eerste zette, dit jaar zal zij zekert tegenstand ondervinden haar clubgenote De Visser van mej. v. d. Heuvel vanc destroom, Breskens. Bij de heren was T. Veb vorig jaar de winnaar. Zate zal uitgemaakt worden of clubgenoot Volwerk of de Pooter van De Schelde,, neuzen, Vervoorn van zijn P kunnen stoten. Dat de heren sport-offk1®' Luxemburg zich evena!sn wens in vele andere land6" geval is veel belangrijke* ten dan de deelnemers, wor wezen door het volgende u Groot Hertogdom komende richt: rv De Luxemburgse wieie* heeft uit zuinigheidsover gen slechts drie renners af wezen Gaul, Ernzer en voor het wereldkan^P schap der profs op de weg, zondag in Bern wordt Zij zullen door zes officia'5 den begeleid

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 2