BREIEN NOVITA WOL Eric de Noorman De laatste slag Binnenlands nieuws BEURSO VERZICHT MARKTBERICHTEN Gemeente Tenternen n IJzendijke adio en Televisie Oostduitse maatregel tegen t.v.-kijkers VASTE MARKT SPOORWEGONGELUK in TSJECIIO-SLOWAKIJE Nieuwe ondergrondse lijn in West-Berlijn DUIVENSPORT HANDBOOGSPORT 552ste STAATSLOTERIJ 4e kias 5e njst Profiteert ook deze week 100 Ct 50 50 ct 50 Ct 99 ct 150 ct 90 ct 150 ct Fa G. MARSILJE l voorzitter zeïde dat er altiirt mogelijkheid is tot gedeelte ontheffing. Hierna werd ooi" belastingverhoging goedg/ >g een zware kluif was het tggen van twee tennisbanen et sportveld. Kosten I6.500 hiermee ging de raad a1-' d. ■t het voorstel van B. en vv /an de subsidie voor Jeu»,/ zijnde 1500. 600 jn "en voor onderhoud van rjpZi, isbanen kon de heer c0r zich niet verenigen, i uitvoerige discussie werrj voorstel in stemming ge. ht en met de stem van j, Cornelis tegen aangenonie; rder werden B. en W. ge. htigd opdracht te geven tot ontwerpen van een zwembad. ■rder zal er een bijdrage wor verleend in de restauratie het uit de 17e eeuw dateren, 'ien Geboden bord in de Ned. r. kerk. Ti de paraatheid van de ge. j ntelijke brandweer op te voe. werd een bedrag uitgetrok. van 8500. regeling inzake de verdeling de kosten van de Zeeuw4 tiekschool zal thans telkens 3 jaar gelden, e gemeente zal 600 bijdra. Thans zijn er uit IJzendijke I erlingen. e heer Cornelis informeerde r de bezetting op het secre- J e. e voorzitter deelde mede dat niet in de vakature is voor. 1 e ambtenaren doen hun uiter. best om met het werk bij te ren, aldus de voorzitter. an de fruitteeltcursus te Pr'. Ine v/elke door 4 leerlinge: IJzendijke wordt bezeil' d een subsidie verleend v- I I per leerling. /OENSDAG 30 AUGUSTUS. HILVERSUM I: 7.60 Nieuws; 1 Gram.; 7.30 Gewijde mui; 0 Meditatie; 8.00 Nws; 8.15 diokrant; 8.35 Gram.; 9.00 V zieken; 9.35 Waterst.; 9.40 V. vrouw; 10.10 Gram.; 10.15 irgendienst; 10.45 Gr.; 13-00 var. progr. (herh.); 12.10 Gr.; 30 Land- en tuinbouwmeded 33 Gewijde rauz.; 12.37 Hert rkdienst; 13.00 Nieuws; 13.15 I 'tropole-ork.14.00 en 14.45 am.; 15.25 Kamermui; 16.00 or de jeugd; 17.20 Gras, 40 Beursber.17.45 Het SlM-' im, lezingen; 18.00 Koorzang; 20 Gram.; 18.30 Vrede als op- edings- en onderwijsproblemen lezing; 19.00 Nieuws; 19.15 •am.; 19.30 Radiokrant; 19.50 chte mui; 20.15 Youth for irist Rally te Vlaanderen; 21.15 am.; 21.30 Licht progr.; 22.00 Jt ziens in Jeruzalem, Bijbelse liz; 22.30 Nieuws; 22.40 Avond 'erdenking; 22.55 Platennws;j .55 Nieuws. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws 10 Gym.; 7.20 Gr.; S.00 Nws; 18 Gram.; 9.00 Gym. voorde •ouw; 9.10 Gram.; 10.00 T>'PeE in mensbeschouwing, lezing; !.20 en 10.35 Gram.;. 11.00 Er :1e belangrijke aspekten van de thilderkunst van deze eer- T), lezing; 11.30 Licht progr. i.OO Orgel en zang; 12.30 lx* 1 tuinbouwmeded.; 12.33 W platteland; 12.38 Gram.; ti® ws; 13.15 Lichte muz..; U* an Icarus tot X 15, lezing- 1.00 Gram.; 14.45 Volksliedjes a -dansen;, 15.00 Ontspanner oor het platteland, lezing; U1 oor de jeugd; 16.30 Grarn-; 7.00 Hammondorgelspel; l'-15 'oor de touristen; 17.50 WS6' ingsuitzending; 18.00 Nieuwset omm.; 18.20 Gram.; 18.30 D® muz.; 18.50 Act.; 19.00 Voor e kinderen; 19.10 Draaioi'S61 tuz.19.20 Vara-varia en gram-In 9.30 Voor de jeugd; 20.00 N^j 0.Q5 Das Dreimadlerhaus, ette (verkorte uitvoering); 29' uffrouw Blandtinsop wordt»6] ïoorspel; 21.26 Gram.; 21.35 ;proken portret; 21.50 Ljc- nuziek; 22.20 Sportuitz.; sfws22.40 Sopr. en piano2U /oordr. en muz.; 23.20 Gra f3.55 Nieuws. BRUSSEL (VI): 12.00 NieU)* 12.02 Gram.; 12.30 Weerben®' 12.35 Gram.; 12.50 Beursbe" ten; 13.00 Nws; 13.35 Kame n ziek; 14.00 Lichte muziek; J- 23e intern, festival v. Stn w burg: Koorzang (16.00 richten); 17.00 Nws; 17.1a tc muz.; 17.50 BoekbesprG Lekenmoraal en -filos°fie'ralT i Voor de soldaten; 18.50 19.00 Nws; 19.30 Lichte mU |20.00 Orkestconc. 7,1=, ipfed» Gram.); 22.00 Nws; 22. m Lich«| gogisch praatje; 22.2b ,.1 muz.; 22.55 Nws; 23.00 Voor zeelieden. Televisieprogramma s-^ NED TV: 17.00 Voor de .en; 17.30—17.40 JeuglJ0^, 20.00 Journ. en weeroyer,, Attentie; 20.50 Je kunt aan alles denken, komea» Eurovisie: WereldkamP1-„<,r.| wielrennen; 22.30 Lie 22.55 Dagsluiting. VL. BELG TV: lVW^llJ Voor de jeugd 19^^Hocurïieflf BELG. 20.00 Nws; 20.30 FUmdori taire; 21.00 Een /-I -1 r.1 nA«M>i»lC' L.DV l, l' Godfried Bomans, - nSC„. sie: Rep. wereldkamP' y. pen wielrennen te Zuri Nieuws. l3Cm De Pensjaab Nieuw beroep van Nehroe op sihk-leider Tara Singh Premier Nehroe van India heeft maandag opnieuw een be- - gedaan op de Sikh-leider Taia Singh zijn „vasten tot de dood toe" op te geven. Nehroe I verk)aai'de met nadruk, dat de Indische regering niet van plan is Ce voornaamste eis van de f 76-jaiige Sikh-leider: vorming 1 van een door de Sikhs beheerste. Punjaoi-Talige staat in India, in te willigen. Nehroe is van oordeel, dat verdeling van de huidige staat Pendsjaab een „tragedie" voor het land, de Pendsjaab en de acht miljoen Sikhs is. Intussen wordt gevreesd, dat Tara Singh, die reeds 14 dagen vast spoedig zal sterven hetgeen welll nt het sein zou kunnen zijn voor het uitbreken van ge welddadigheden in de gehele Pendsjaab en zelfs in Nieuw Delhi. Ook de toestand van twee vas tende Hindoe-priesters en tegen standers van Tara Singh is ern stig. De Sikh-leider Tara Singh heeft een aanbod var, premier Neh roe tot het instellen van een onderzoek naar klachten van de 2ijde der Sikhs over discri minatie verworpen. Tijdens een persconferentie zei hij dat het aanbod een poging was het eigenlijke vraagstuk op een zij spoor te brengen. Hij zei niet met het vasten te zuilen op houden voor de eis tot het in stellen van een aparte staat in principe was ingewilligd. Later beschuldigde Tara Singh de .egering van India ervan de Hindoes als „eersterangs bur- gers" te behandelen en de min derheden, die als „tweede rangs burgers" werden behan deld, hun inzichten op te drin gen. Do toestand van Tara Singh wordt „zorgwekkend" genoemd. Volgens de dokters zijn nu bijna al zijn vingers gevoelloos gewor den. ONGEREGELDHEDEN IN ORAN In de Algerijnse plaats Oran zijn maandag opnieuw ongereld- heden voorgevallen. Een 18-jari- ge Europese scooterrijder werd door een kogel ernstig gewond, waardoor in de Europese wijk opwinding ontstond. Laat in de middag werden enige Mohamme daanse voorbijgangers aangeval len en gewond. Een brandweer auto, verscheidene ambulance wagens en veiligheidstroepen wenden naar de plaatsen van on rust gestuurd. In het stadscentrum werd een motorfiets in brand gestoken. De twee Mohammedaanse berijders konden ontkomen. Een menigte van naar schat ting vierhonderd personen is in het centrum op de been, gewa pend met flessen, ijzeren staven en knuppels. De winkeliers hebben hun win kels gesloten. Naar een autobus werd een Molotov-cocktail ge worpen, waardoor drie Moham medanen werden gewond. In alle sectoren van de stad zijn troepenversterkingen aange komen. In de nieuwe stad, in de Mohammedaanse buitenwijk en in de Europese voorsteden is het rustig. Volgens ooggetuigen zijn de demonstranten drie- a vier honderd man sterk. Bij het ver schijnen van ae troepen ver spreidden zij zich snel om op an dere plaatsen weer even snel bij. een te komen. Hun doelen sche nen de Mohammedaanse winkels en de scheepswerven te zijn. Om half zes werd het rustiger. Bij de ongeregeldheden zijn 3 Mohammedanen omgekomen en 32 gewond. Drie winkels werden geplunderd. In de gehele stad is het nu rustig. „Junge Welt", het blad van de Oostduitse jeugdbeweging, meldt dat twintig van de „beste leden" van deze beweging in Lausig, nabij Halle, sommige inwoners „een middel hebben gegeven om hen van hun Westelijke televisie manie te genezen". Zij hadden speciale antennes die bedoeld waren voor het opvangen van Westduitse televisie-uitzendin gen, van de daken verwijderd. De Oostduitse autoriteiten zijn thans na de sluiting van de grens tussen Oost- en West- Berlijn, twee weken geleden, een campagne begonnen tegen het zien en luisteren naar Westduit se televisie- en radio-uitzendin gen. Aan regeringsgebouwen in Oost-Berlijn hangen spandoeken waarin wordt opgeroepen tot .strijd tegen de ideologische grensoverstekers". NEDERLANDER IN BELGTË DOODGESTOKEN. Bij een ruzie in een café in lummel, even over de grens in België, is de 20-jarige J. Ver- berkt uit Veldhoven in Nederland zodanig met een mes gestoken, dat hij later in een ziekenhuis aan de bekomen verwondingen is overleden. De 24-jarige caféhouder Van Hood: heeft bekend de dodelijke steker, te hebben toegebracht. Hij verklaarde, dat het slachtoffer hem aangevallen had. Van H. is in bewaring gesteld. 78. Svein gromt vervaarlijk er, komt dreigend naar voren. Eric ziet aan de gezichten der Herulikrtigers, dat het merendeel van hen niet goed weet wat ze van het plan van hun makker moeten denken en snel treedt hij naar voren. „Kennen jullie Attilla nog niet?" roept hij minachtend. „Dacht je soms dat die schurk zich aan zjjn woord houden zal, wanneer het er om gaat zijn zin door te drijven?" rnj neemt de magere rierull, die het plan voorstelde, scherp op. „Attilla wil Allan, die een vriend van mjj... eh... is, straffen. Dat feest van Allan's dood laat hij zich niet ontnemen. Maar mjj wil hij ook in handen krijgen. Hy zal dus toestemmen in de uitwisseling en daarna jullie allemaal te pak ken nemen". „Kletspraat", gromt de magere, „daar kunnen w\j maatregelen tegen nemen, dat het niet zo ge beurt". Hij ziet aan de gezichten dat Eric het pleit dreigt te win nen en vervolgt -woedend: „Hoe moeten we anders Allan redden en onszelf erbij. Waar vinden we een gijzelaar zoals hij?" „Er is er een onderweg", roept de Noorman de kerel toe, zó luid, dat allen het kunnen horen. „Mijn eigen zoon zit bij Attilla gevangen met zijn mannen. Dacht je, dat ik het daarbij liet. De koning der Oost-Gothen, Walamir, is een heel wat beter gijzelaar dan ik en Toctah probeert hem nu in onze handen te spelen". De voorste van de drie ruiters, die op datzelfde moment nabij de woudrand roerloos te paard ge zeten, woord voor woord verstaan heeft, wendt zich langzaam om naar Toctah, die vaalbleek en bijna verlamd van angst in eikaar krimpt. „En dat plannetje was bijna gelukt, hè? Lelijke ramp zalige konkelaar", fluistert Wala mir zijn zwaard trekkend. „Ze zullen naar een andere bondge noot uit moeten zien en naar een andere gijzelaar". DIEF GEARRESTEERD De recherche van Ravestein heeft de vorige week een 21-ja- rige jongeman van zijn hotelbed gelicht. Hij stond bij het hotel ingeschreven onder de naam Piet Damen. De gearresteerde bleek echter niet de Tour-de- France-renner te zijn, hoewel hij wel iets met fietsen te maken had. Voor het hotel stond n.l. een bromfiets, die hij gestolen bleek te hebben. Na een grondig on derzoek door de rijkspolitie bleek, dat hij 12 bromfietsen en zes fietsen had gestolen en door verkocht aan een rijwielhande laar in Grave. Alle gestolen tweewielers zijn intussen aan hun rechtmatige eigenaars te ruggeven. De politie wenste de initialen van de dief, die in verschillende Brabantse steden zijn slag heeft geslagen niet bekend te maken. BRAND IN BOERDERIJ In de nacht van zondag op maandag is brand ontstaan in de boerderij van de landbouwer Schoe te Doldersum (Dr.). De bewoners, man, vrouw en drie kleine kinderen, werden door het vuur verrast en konden zich ter nauwernood redden De boerderij met inboedel ging verloren. De brandweer uit Diever kon een naast de boerderij staande schuur waarin veel varkens waren on dergebracht, redden. INBREKER GEARRESTEERD De Rotterdamse politie heeft vrijdagnacht een inbreker met een bijzonder sportieve belang stelling aangehouden, de 22-jari- ge los-werkman B. N. De man zocht zijn buit bij voorkeur op sportterreinen en in zwembaden. Zo hebben o.m. de renbaan Duin- digt, een tennispark in Rotter dam en zwembaden in Doorn en Kralingen een bezoek van hem gehad, uiteraard buiten de ge bruikelijke openingstijden. Hij stal radiotoestellen, geld en levensmiddelen. Het laatste bezoek aan Duin- digt is voor N., die nog 5 maan den gevangenisstraf te goed heeft voor vroegere diefstallen, noodlottig geworden. Agenten troffen hem 's nachts in de Rot terdamse binnenstad aan met een groot pak onder de armen: een tape-recorder die aan de ren baan toebehoorde. OPGEPAST, EXPLOSIEGEVAAR Op het Amsterdamse hoofdbu reau van politie heeft vrijdag avond j.l. aldus het politierapi- port een 16-jarige machine bankwerker een jute zak met on derdelen van een granaat gede poneerd. Onbekend gebleven jon gens hadden in de omgeving van een bouwwerk in Sloterdijk een „fikkie" gestookt en daar zulke granaat-onderdelen in geworpen, ue knapen vermaakten zich met de zachte knallen die zij veroor zaakten. Toen het vuur was ge doofd, waren de knapen verdwe nen. De jonge bankwerker ging eens kijken en vond de achterge laten zak. De Amsterdamse politie waar schuwt nog eens voor de grote gevaren die verbonden zijn aan net spelen met explosieven. VERMIST JONGETJE VERDRONKEN In het Oude Verlaat nabij de „Wijdeblik" in de gemeente Mun tendam is maandagmorgen het stoffelijk overschot gevonden van de elf-jarige Harm Prins uit Veendam. Sinds woensdag, toen hij op weg was naar school, werd hij vermist. Een voorbijganger ontdekte het stoffelijk overschot. BROMFIETSER VERONGELUKT Bij een botsing tussen brom fietsers op de Reewal te Eeuwijk is zondagavond de 29-jarige T. de Jong uit Woerden op slag ge dood. De 21-jarige C. van Dijk uit Reeuwijk werd zwaar ge wond. De bromfietsers naderden elkaar uit tegengestelde rich ting en reden op elkaar in. Me vrouw De Jong, die bij haar man achterop zat, kwam met de schrik vrij. BIJ HET ZWEMMEN IN ZEE VERDRONKEN De 13-jarige Edward Staakman uit Den Haag is maandagmid: dag bij het zwemmen in zee bij Kijkduin (Den Haag) verdron ken. Hij was met twee vriendjes, de 13-jarige Hendrik Kop en de 12-iarige r rans Reimerink in n muistroom geraakt. Alle drie kwamen ze in ernstige moeilijk- heden. De 15-jarige Leo Mertens heeft waarschijnlijk het leven gered van Hendrik Kop. Leo wist hem te bereiken en heeft hem met het hoofd boven water gehouden tot de strandbrigade bij hen was en hen aan land kon brengen. Het ongeluk gebeurde om kwart over drie. Men heeft nog geruime tijd gezocht naar E - ward Staakman. Om half zes spoelde zijn lijkje aan op dezelf de pilaats waar de jongens in zee waren gegaan. JONGETJE UIT R.AAM GEVALLEN De 2-jarige jongen A. Dost is zondagavond in Den Haag uit een raam op de tweede etage van zijn ouderlijk huis gevallen en aan de gevolgen kort na aan komst in het ziekenhuis over leden. Het kind was samen met twee broertjes van 6 en 4 jaar door de vader naar bed gebracht. In hun kamer stond 't raam open, maar er waren dwars voor het raam latten aangebracht om on gelukken te voorkomen. Het kind is met zijn broertje op de latten geklauterd. Het ver loor zijn evenwicht en kwam acht meter lager op een be tegeld stuk grond terecht. MILITAIR GERAAKT DOOK JACHTOPZIENER De 19-jarige militair G. van der Wal uit Tubbergen, die in Maastricht is gelegerd, werd za- terdagnacht in zijn woonplaats door jachtopziener 3. K. aange schoten. Hij werd door een pa troon uit een pistool getroffen in het rechterbovenbeen. De jachtopziener had schoten in de nacht gehoord. Hij ver moedde, dat aeze door stropers gelost werden en belde de politie in Tubbergen om assistentie. In afwachting hiervan betrok hij de wacht aan de Almeloseweg. Teen hem een wielrijder zonder licht passeerde, riep hij: „Halt, politie. Sta of ik schiet". De wielrijder reed echter door. K. heeft toen, aldus zijn verklaring, een waar schuwingsschot gelost en daarna trof hij de wielrijder. Het bleek de militair te zijn, die bloedend bleef liggen. De jongeman is maandagmorgen naar een zie kenhuis in Almelo overgebracht. Rijks- en militaire politie stellen een onderzoek in. KUSTVAARDER GEZONKEN OP WATERWEG Op de Nieuwe Waterweg, tus sen Hoek van Holland en Maas sluis is gisteravond de Neder landse kustvaarder Geeststroom na een aanvaring gezonken. De aanvaring gebeurde even na 10 uur. De Geeststroom, een schip van ongeveer 300 ton, behorend aan de rederij Waling en Van der Geest te 's Gravenzande. was uit varend en werd aangevaren dooi de binnenkomende Noorse tan ker Jaranda, die ruim 12.o00 ton meet. Twee van de opvarenden van de Geeststroom hebben zwem mend de wal bereikt, terwijl ook de overige leden van de beman- ning zijn gered. Een aantal van hen is aan boord van de Jaranda. Het wrak van de Geeststroom ligt aan de Rozenburgse zijde van het vaarwater en levert geen hinder op voor de scheepvaart. Alleen de masten steken boven water uit. De Jaranda heeft een lading van bijna 18.000 ton zware olie aan boord en is na de aanvaring doorgevaren naar de eerste Pe troleumhaven te Rotterdam. ir In de Sowjet-Russische krant „Izvestia" zijn foto's van de aar de afgedrukt, die tijdens de ruim tevaart van majoor Titov op een hoogte van 250 km zijn gemaakt. De eerste dag van de nieuwe beursweek heeit een vaste ten dentie voor de internationale waarden te zien gegeven. De no teringen van alle nooldfondsen kwamen bij de opening ruim bo ven het siotmveau van vrijdag te iiggen. De handel was in alie hoeken zeer- kalm. De hooidoor- zaak voor ue min of meer vaste stemming op, het Damrak werd toegeschreven aan het teit, dat de aanwezige internationale spanningen rond West-Berlijn, zich gedurende het weekeinde niet verder hebben toegespitst. Het tegendeel is eerder waar. Hierdoor keerde het zelfvertrou wen terug. Dit viel maar al te duidelijk aan de koersen, die ae Westduitse beurzen maandag te zien gaven, af te lezen. Aldaar werden koerswinsten geregis treerd van tien tot twintig pun ten. Dit koersherstel was, vol gens de beurs, voor de Westduit se beurzen zeker wel eens nodig na de forse verliezen van de vo rige week. In Wall Street werd vrijdag de koersdaling van ae oeiae vo rige beursdagen stopgezet. Er trad op de Newyorkse oeurs een lichte vei betering in de koersen op, ook voor de Nederlandse hoofdiondsen. Maandag viel er geen ongun stig politiek nieuws te meiaen, hetgeen de aandelenmarkt ten goede kwam. Op het Damrak vonden wat dekkingsaankopen plaats, terwijl daarnaast het pu bliek zich schoorvoetend met kooporders in de markt waagae. Men is van mening dat, nu ae koersen de laatste tijd tors zijn gedaald, er bij het verbeteren van de internationale toestand ook tlinke koersverbeteringen kunnen p.iaats vinden. Gedurende de verdere beurs- duur kwam ook de arbitrage, voor buitenianüse rekening, wat stukken uit de markt nemen. Aangezien hier vrijwel geen ver kopen meer tegenover stonden liepen de koersen verder uit. Philips steeg van 68b tot 987, tegen een voorgaande slotkoers van 972%. Unilever liep op van 728 tot 733 en boekte op deze koers een winst van twaalf pun ten. AKU zeer vast op 380, plus ruim elf punten. Hoogovens aeed het wat kalmer aan en verbeter de op 893 circa acht punten. Ko ninklijke Olie bijna een gulden hoger op, 113,2u. De scneepvaarthoek opende di rect al in een vaste stemming met koerswinsten van één tot twee punten. Gedurende de ge hele beursduur werd er in deze afdeling regelmatig gehandeld, zij het, dat de omvang van de IN ZEE VERDRONKEN Zaterdagmiddag is de 52-jarige mr. H. A. J, Bolthenius Brou wer tijdens het baden bij Bergen aan 'Zee onwel geworden en over leden. Baders, die merkten dat hij in moeilijkheden verkeerde schoten te hulp. Mr. Brouwer werd met een bootje van de badmeester naar het strand vervoerd waar twee Duitse artsen en een Ne derlandse arts, drie kwartier te vergeefs kunstmatige ademha ling hebben toegepast. •fr Tn het weekeinde is uit een zaak in Londen bont ter waarde van ongeveer 170.000 gestolen. DE HONDERDDUIZEND ER UIT In de 552ste Staatsloterij (vijf. de trekking) is de honderddui zend gevallen op lot nummer 7366. Het lot is verkocht als volgt: Serie A: (helft) P. de Nooy te Hilversum; (helft) J. Smit te Amsterdam; serie B: Mej. G. Vermeulen te Rotterdam; serie C: Mevr. C. VievezStokvis te Den Haag; Serie D: Mevr. A. de Sitter te Epe; Serie E: Mevr. D. Woudstra te Doetinchem; serie F; de heer J. Hijnberg te Den Haag. handel niet van grote betekenis was. Later op de middag konden de reeds behaalde koerswinsten verder worden uitgebreid. Uit eindelijk waren de tondsen twee tot vier punten hoger. Ook de cultures wilden maandag niet achterblijven en gaven koersver beteringen te zien. In de Staats- fondsenhoek was het zeer rustig. Het kortlopende papier iets be ter, daarentegen de Staffellening iets gemakkelijker. De lokale afdelingen gaven merendeels koersverbeteringen te zien bij kalme handel. De cer tificaten Koninklijke Zout-Ketjen werden verhandeld op 1140 te gen vrijdag 1065, Aandelen- en ocligatieclaims Stoomspinnerij „Twenthe" kregen een advies prijs op resp. 71 (ƒ76) en 15 (ƒ15,50). Beursindices 24/8 25/8 28/8 Intern, cone. 532.60 530.63 537.59 Industrie 357.83 355.49 357.83 Scheepvaart 187.47 185.48 188.14 Banken 226.34 226.17 227.54 Handel enz. 159.31 157.64 159.57 Algemeen 390.02 388.14 392.54 Nabeurskoersen AKU: 3881 gl. (379%) Kon. Olie: 113.8C—113.90 113.80 (113.10) Philips: 984—986 986 985) Unilever: 734 732) Hoogovens: 895 893%) Advieskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier geldend in Am sterdam op heden luiden: Engelse pond 10.0510.15, Ame rikaanse dollar 3.57%3.61%, Canadese dollar 3.45%3.50%, Franse frank (ICO) 72.4072.90, Belgische fr. (100) 7.197.24, Duitse Mark (1C0 89.90 - 83.40, Zweedse kroon (100) 69.30 70.30, Zwitserse frank (100) 83.4583.95, Deense kroon (100) 51.90— 52.90, Noorse kroon (100) 40.9050.90, Italiaanse lire (10.000 57.70—59.70, Oostenrijk se Shilling (100) 13.94—14.C4, Portugese escudo (100) 12.55 12.70, Spaanse peseta (100), gr. coup.) 5.97%6.12%. In Tsjecho-SIowakije is zon dagmiddag tussen Vrbno en Karloviee in Moravië een per sonentrein met een goederen trein in botsing gekomen, waar door achttien mensen om liet leven kwamen en tien werden gewond. Het ongeluk zou veroor zaakt zijn door onoplettendheid van een wisselwachter. VEEMARKT ROTTERDAM. 28 augustus. Op de veemarkt te Rotterdam waren in totaal aangevoerd 2103 dieren, zijnde: 1166 vette koeien, 772 varkens en 165 schapen of lammeren. De notering was als volgt: Vette koeien van 2,603,40; Varkens 1,821,88, alles per kg; Schapen 90—125 en Lam meren 80105 per stuk. De aanvoer Van vette koeien was als vorige week met trage handel, prijzen iets gedrukt, pri ma's boven notering. Varkens: aanvoer groter, kalme handel, prijzen lager, zware varkens 1,781,80, slachtzeugen 1,55 1,60, prima vleesvarkens bo ven notering. Schapen of lam meren: Iets meer aanvoer, han del vlug, prijzen schapen onver anderd, lammeren iets stijver. GRAANBELRS ROTTERDAM. Officieuze noteringen p. 100 kg: Tarwe, basis 17 pet. vocht vol gens monster tot ƒ30,10 per schip franco fabriek, tot ƒ29,85; per auto; Maalgerst, volgens monster ƒ23,5025,af; Kip- pegerst idem idem, 25,25— 25,75 afRogge idem idem 20,0021,50 af; Haver idem idem 22,0024,50 af. Peulvruchten, franco Rotter dam: Groene erwten op monster 22,5026,prima kwalitei ten tot 30,50. Schokkers op monster 23,0026,50, prima kwaliteiten tot 31,50. Capucij- ners op monster tot ƒ40, VERKEERSSLACHTOFFER TE STANDDAARBUITEN. De 70-jarige bromfietser A. Nagtzaam uit Standdaarbuiten is gistermorgen op een. kruispunt in botsing gekomen met een van rechts komende vrachtauto, be stuurd door de heer M. D. uit Oosterhout. De heer Nagtzaam, die zwaar gewond naar het ziekenhuis te „,ude,noosch werd vervoerd, is aldaar in de loop van de middag aan de bekomen verwondingen overleden. In West-Berlijn is maandag een nieuwe lijn van de onder grondse geopend, die het noorde lijke met het zuidelijke stadsdeel verbindt. De lijn, die 7 km lang is, loopt van het district Wedding in de Franse sector naar de Kur- türstendamm in het Britse deel. Het werk, dat zes jaar heeft ge duurd, was een week eerder klaar dan men had verwacht. Het is de eerste nieuwe lijn van de Berlijnse ondergrondse sinds dertig jaar. Via deze lijn kunnen passagiers reizen, die niet van de luchttram die eigendom is van de Oost duitse maatschappij gebruik willen maken. PRIJSVLUCHT uit QLIEVRAXN „De Eendracht", Terneuzen. Snelheid eerste duif 1263,3 m; snelheid laatste prijswinnende duif 1098,9 m. 1, 6 en 7. J. Willemsen; 2. Meijer-v. d. Berge; 3, 5 en 9. H. F. Koch en Zn; 4. C. D. de Rijke; 8. Corn. Rouw; 10. L. J. Koch en Zn. WESTDORPE Dank zij het fraaie weer be stond er voor de zondag jJ. al hier door de handboogmij' „St. Sebastiaan" vastgestelde schie ting flinke belangstelling. De uitslag luidt als volgt; Hoogvogel: J. Bruggeman, Braakmanpolder; zijvogels: E. Kaas, Zandstraat, en K. Lareux te Ertvelde OB.)kallen: Art- Hermans te Axel en Kam oen te Westdorpe. OPENBARE RAADSVERGADERING De burgemeester van Terneu zen brengt ter openbare kennis, dat een vergadering van de ge meenteraad zal worden gehouden op donderdag, 31 augustus a-s. des avonds om 7.00 uur. Terneuzen, 25 augustus 1961. De burgemeester van Terneuzen, H. RIJPSTRA HOGE PRIJZEN 100.000 7306 2000 1470 14055 1000 1786 3169 4360 7398 10346 400 2509 2924 3942 4577 7446 12481 12625 200 1087 2345 2350 6378 7591 8542 9408 9549 10836 11272 11607 13382 14839 16092 16847 17488 19170 19764 20020 21130 21355 21865 21885 PRIJZEN VAN ƒ80.— 1062 157 2015 041 3144 318 4049 062 967 981 5247 288 6104 302 787 803 7024 066 628 793 8139 258 9036 103 870 927 10034 114 561 591 11007 022 1003 030 322 324 536 552 726 728 928 987 2002 013 325 357 653 665 875 897 8045 075 340 342 574 616 740 747 917 950 4014 015 406 439 612 657 793 807 946 964 6005 007 182 213 463 482 677 678 879 891 6019 070 309 316 602 617 810 823 7022 027 142 184 393 432 780 782 8026 073 309 378 527 529 843 974 8039 043 295 340 553 556 738 739 968 985 10014 045 251 279 444 510 678 755 11005 058 241 451 650 700 847 914 916 069 200 227 450 856 874 903 961 471 558 604 631 709 832 891 066 256 369 506 602 623 751 812 301 445 558 589 692 736 864 393 428 554 584 604 633 652 656 081 090 167 297 320 535 542 543 882 932 961 266 407 417 439 593 663 186 24^ 321 347 365 448 495 539 128 207 264 337 370 509 544 547 634 698 703 717 742 943 060 241 294 570 642 811 845 853 12003 945 13031 14028 15042 573 16030 955 17034 18040 19126 814 20063 905 21206 977 NIETEN 039 074 337 355 558 594 741 778 991 019 026 376 399 674 684 914 933 162 170 405 440 617 620 751 826 969 996 124 246 440 470 679 705 860 862 026 030 219 220 495 514 694 729 897 922 081 088 351 370 670 677 831 836 037 048 196 206 472 483 783 828 080 091 412 415 561 621 982 991 102 135 381 392 559 645 753 765 090 144 228 253 273 319 373 374 386 465 476 512 620 630 660 704 710 724 796 806 822 328 838 892 104 205 249 433 531 571 686 734 819 qor; 175 190 204 446 465 486 635 673 678 829 834 871 255 266 296 581 591 642 826 852 857 217 281 283 525 533 556 696 708 710 872 890 903 263 284 299 304 335 375 522 533 541 556 559 561 715 720 723 730 735 771 872 878 891 910 928 940 041 042 286 341 527 547 777 798 934 998 117 128 434 438 724 725 882 890 057 060 266 274 502 536 833 855 188 200 436 439 629 635 993 142 153 431 441 653 659 769 842 058 085 093 162 365 407 408 438 554 574 607 636 817 826 844 872 145 195 468 471 731 751 891 970 061 067 282 287 552 617 880 905 241 279 458 487 732 758 226 254 547 753 754 108 111 313 319 636 685 965 285 300 491 526 778 813 159 182 252 454 463 481 503 693 696 699 701 857 916 921 923 061 136 149 162 181 186 211 235 282 285 294 343 387 421 423 439 533 589 622 642 643 654 663 669 786 799 807 824 877 924 965 990 068 137 159 167 214 244 250 264 305 480 698 871 12016 275 511 680 935 13034 207 399 626 14012 208 390 662 985 15001 221 467 666 943 16008 197 387 798 17019 379 615 847 18120 444 699 19023 225 455 801 20050 342 651 943 21018 286 515 636 922 041 399 970 077 238 073 133 054 083 839 890 095 115 994 065 296 274 409 199 288 872 167 200 957 266 341 336 365 505 519 731 736 881 882 051 090 332 345 512 540 708 721 956 959 056 092 267 300 413 463 694 744 013 048 213 221 391 457 664 679 992 032 039 253 261 472 483 708 728 952 997 010 018 205 218 439 491 819 841 190 204 390 420 624 653 874 901 121 163 483 490 727 752 028 033 261 270 501 527 847 868 053 068 345 360 694 730 4%5 423 448 655 822 845 848 287 644 145 183 085 218 955 968 252 310 712 811 836 370 438 470 247 428 465 570 643 719 548 639 661 584 654 761 261 274 365 482 563 384 396 499 520 806 417 438 545 826 399 50S 854 884 503 965 510 511 855 933 813 909 768 776 719 735 904 953 388 396 399 400 419 458 466 540 541 558 583 616 658 682 749 775 785 813 817 837 867 964 099 116 358 363 571 588 791 829 NU GAAN IS OP TIJD KLAAR. HEEFT VOLOP 121 143 166 196 219 365 397 411 417 485 596 615 632 670 671 840 893 896 922 926 096 103 309 312 468 480 752 765 058 061 227 262 463 499 703 752 077 127 270 310 485 522 763 773 040 096 247 300 529 584 911 920 212 224 455 463 702 703 936 971 210 213 551 558 757 880 074 132 291 315 580 628 925 943 103 117 368 396 750 761 111 120 315 343 536 544 785 877 116 119 311 329 506 539 759 793 178 202 206 386 392 395 582 587 609 963 964 979 173 182 192 335 345 372 572 598 655 900 945 978 140 158 171 198 210 345 347 396 405 448 534 547 612 631 662 822 846 876 910 942 104 118 301 307 670 677 926 940 234 236 544 549 730 743 976 991 232 261 602 610 891 936 149 159 344 352 643 651 954 994 151 191 455 520 811 837 157 161 186 314 337 363 683 730 794 983 243 249 269 571 582 610 750 796 801 278 297 403, 619 655 678 986 205 213 216 414 420 430 715 725 735 289 304 320 522 569 574 895 923 937 036 093 139 140 151 174 235 249 277 302 310 315 368 374 377 381 450 455 533 547 555 582 599 608 617 622 628 641 649 694 720 753 763 825 827 864 949 976 Prijzen van 80 vervalt nr. 20200, moet worden bijgevoegd nr. 21036. Nieten vervalt nr. 21036. 3 SLAVINKEN 250 gram HOOFDKAAS 250 gram LEVERWORST 250 gram BLOEDWORST 3 blikjes LEVERPASTEI') Woensdag en donderdag:; 500 gram GEHAKT Extra Reklame: VET GEZOUTEN SPEK uitsluitend per 500 gr. en per K.G. Dr. Buijzestr. IS, TeL 22

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 3