ïnen Het westen moet vastberaden, doch kalm blijven Nieuwe nota's van Westelijken aan Moskou over Japanse pers Russische nota de Kwestie-Bïzerta onaangename zaak voor Verenigde Naties Resolutie inzake Bizerta aanvaard Weero verzicht ENS FerhatAbbas uit „Voorlopige Algerijnse regering •dag 26 augustus 19^ maandag 28 augustus 1961 17e Jaargang Nr 5380 BRITSE VERKLARING: De situatie in Berlijn familietragedie de salarissen van radio- en televisie- personeel nederlandse kust vaarder „hunze 6" vlot communisten in witte huis aanslag op autorus schilder zelf met HOOGWATER WEERBERICHT ZON- en MAANSTANDEN en kunnen en voor -.2636 - TERNEUZEN jlgens de Ideaal Leer- en te Terneuzen en te XEFOON 01130—3387 Boekhandel Van de Sande Aoordstraat Terneuzen Frankering bij abonnement: Terneuzen pirecteur-Hoofdredacteui 1. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,— per Kwartaal; pa maand ƒ2,-; per week 48 ct. Losse nrs 9 et. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande te Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handel» advertenties)5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. De Britse premier MacMillan heeft zondagmiddag drie uur lang besprekingen gevoerd met de minister van Buitenlandse Za. ken, lord Home. De bijeenkomst werd mede bijgewoond door sir Frederick Hoyer Millar, perma nent hoofd van het ministerie van Buitenlandse Zaken, en sir Evelyn Shuekbnrgh, viee-minis- ter belast met Duitse aangele- f genheden. L Na afloop gaf premier Mac- f Millan een verklaring uit, waar in hij zei dat de premier en de minister van Buitenlandse Zaken menen, dat de huidige wereldsi tuatie door vreedzame middelen moet kunnen worden opgelost. Bijgevolg dragen de Westelijke mogendheden bij de verdediging van hun rechten en het nako men van hun verplichtingen, de bijzondere verantwoordelijkheid om vastberaden, doch kalm te blijven. De eerste minister en de mi nister van Buitenlandse Zaken erkennen, dat de problemen van Duitsland, en in het bijzonder van West-Berlijn, onderdeel zijn van het algemene vraagstuk der betrekkingen tussen Oost en West. Zij menen, dat onderhan delingen moeten plaats vinden. Doch om doeltreffend te zijn, moeten deze in de juiste sfeer en op het juiste tijdstip worden gehouden. Lord Home keert in het mid den van deze week naar Londen terug en de premier vandaag over een week. Dan zal een mi nistersvergadering worden ge houden om de situatie te bespra ken. Tijdens zijn persconferentie deelde premier MacMillan mede, dat tijdens de bijpenkomst van zondagmiddag ook het overleg tussen de Westelijke bondgeno ten in beschouwing was geno men. Lord Home deelde o a. mede. dat de in Berlijn naar aanleiding van het Oostduitse optreden ge nomen tegenmaatregelen met op zet matig waren gehouden en zorgvuldig worden uitgevoerd. Wat betreft de Russische be schuldiging, dat de Westelijke mogendheden de luchtcorridors voor onbehoorlijke doeleinden gebruiken, zei de minister van Buitenlandse Zaken te hopen, dat dit louter een propaganda-stunt van de Russen is geweest, daar elke inmenging in het vrije ver keer door de luchtcorridors on middellijk een zeer gevaarlijke situatie zou scheppen. Lord Home verklaarde te me- nen. dat de situatie door onder handelingen moet kunnen wor den opgelost. „Wij werken hard om te trachten een behoorlijke basis voor onderhandelingen te vinden", aldus de Britse minis ter van Buitenlandse Zaken. Nehroe over Berlijn De Amerikaanse ambassadeur in India, Galbraith, heeft naar aanleiding van de uitlatingen van Nehroe over Berlijn een on derhoud met Nehroe gehad. Na afloop hiervan verklaarde hij, dat Nehroe zijn standpunt nader had uiteengezet. Zijn verklarin gen ten aanzien van Berlijn moe ien niet de indruk wekken dat hij de Westelijke mogendheden het recht van toegang tot Ber lijn ontzegt of betwist", aldus Gailbraith. Londens blad over Nehroe en Berlijn Het Londense rechts-georiën- tcerde dagblad ..Daily Express" heeft zaterdag de onmiddellijke publikatie gevraagd van de werkzaamheden van de Europe se adviescommissie die tot het vaststellen van de na-oorlogse landkaart van Duitsland geleid hebben. „De heer Nehroe verwerpt het standpunt van de Westelijke machten ten aanzien van Berlijn. Hij verklaart dat de toegang tot Berlijn niet een door het Westen genoten recht is maar een door de Russen toegestane concessie. Deze opvatting blijkt door de Amerikaanse generaal Lucius Clay te worden gesteund, die heeft bevestigd dat in 1945 geen garantie voor toegang tot Ber lin ls gegeven. Dit schijnt een opzettelijk weglaten met mede weten van de Westelijke leden van de Europese adviescommis sie geweest te zijn. Nu wordt JSt* k,We,!tle acuut. want het kwestif V3n 06 Eer'9nse De werkzaamheden van de Europese adviescommissie zijn tot dusver niet bekendgemaakt. Zij behoren nu volledig gepubli ceerd te worden", aldus de Dai- iy Express". OP FINS MEER In Finland zijn een vader en zijn drie zonen verdronken nadat de vader, die dronken was, met een bijl gaten had gehakt in de motorboot waarin zij over het meer Haukimesi voeren. De dienstbode van het gezin kon zichzelf redden door het kajuit- raam van de zinkende boot in te slaan en driehonderd meter te zwemmen naar een onbewoond eiland. Pas nadat ze daar bijna twee etmalen had doorgebracht, zonder voedsel en met doornatte kleren, werd ze ontdekt en werd de tragedie bekend. BUSONGELUK IN INDIA Een bus met passagiers is :n Tsjetoefoe (Z.-W.-India), onge veer tien km van Tritsjoer, in een zes meter diep kanaal terechtge komen. Ten minste vijftig men sen kwamen hierdoor om het le ven. Veertien personen hebben net ongeluk overleefd, acht van hen werden in een ziekenhuis opgenomen. Er waren zondagmorgen min der kijkers bij de verschillende grensovergangen tussen West en Oost-Berlijn dan op andere dagen sinds de grenssluiting door de Oostduiisers op 13 aug. Volgens de politie trokken de Berlijners in verband met het mooie weer naar het water en de bossen. Intussen heeft de Oostduitse grenspolitie zondagmiddag een schot gelost op een Westberlijn- se motorrijder, die in de Britse sector dicht bij de grens kwam. De Westberlijnse politie ver moedt, dat het schot als waar schuwing was bedoeld. De kogel ging over het hoofd van de mo torrijder, die rechtsomkeert maakte en ongedeerd wegreed. Twee Westduitse sportvliegers, die donderdag met hun Piper vliegtuig in Oost-Duitsland wa ren geland, zijn zoWag m West- Duitsland teruggekeerd. Hun toestel hadden zij echter moeten achterlaten. Dit zal eerst worden vrijgegeven „na overleg tussen de bevoegde ministeries in Bonn on Oost-Berlijn", zo werd hun me degedeeld. De beide, uit Wiesba den afkomstige vliegers ver klaarden tijdens een vlucht van Frankfort naar Kiel de koers te zijn kwijtgeraakt en in slecht weer per vergissing de Oostduit se grens te zijn overgevlogen. Van de zijde der Westberlijnse politie is zondag meegedeeld dat Oostduitse arbeiders bezig zijn achter de „Brandenburger Tor", die aan de grens tussen Oost- Berlijn en de Britse sector van West-Berlijn is gelegen, een nieuwe muur beton te bouwen. Deze anderhalve meter hoge muur komt ongeveer twee me ter achter de eerste betonnen muur te liggen, die 13 aug., de dag, dat de sectorgrens tussen Oost- en West-Berlijn door de Oostduitsers werd gesloten, is gebouwd. Do Westduitse politie deelde verder mede dat een Oostduitse politieman in de nacht van zater dag op zondag naar West-Berlijn is gevlucht. Twee Britse pantserwagens hebben zaterdag eén 12-jarige schooljongen van zijn woning in de enclave „Eiskeller", onge veer 800 meter van de sector grens. naar zijn school in West- Berlijn begeleid. Donderdag werd de jongen door de Oostduitse po litie tegengehouden toen hii zich per fiets naar school wilde bege ven. Advertentie) toonaangevend voor moderne coiffures. de betere toiletartikelen, par fumerie, cosmetica, blijvende verwijdering van overtollige haargroei. afwezig t/m 5 september. Het lid van de Tweede Ka mer de heer Roemers heeft aan de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen schriftelijk gevraagd of het juist is, dat de voorstellen inzake een verhoging van de salarissen van radio- en televisiepersoneel bij het ministerie zijn ingediend. Voorts heeft de heer Roemers de bewindsman gevraagd of de behandeling van deze voorstel len door het college van rijksbe middelaars en door de Stichting van den Arbeid eerst dan moge lijk wordt, wanneer de minister heeft meegedeeld dat middelen tot financiering van deze sala risverhoging beschikbaar zijn. De heer Roemers heeft de mi nister gevraagd, wanneer de tweede vraag bevestigend wordt beantwoord, terzake een snelle beslissing te bevorderen. De Ver. Staten, Groot Brittan- nië en Frankrijk hebben de Sow- jet-Unie zaterdag plechtig ge waarschuwd dat belemmering van de Westelijke toegangswegen naar Berlijn „zeer ernstige gevol gen 2al hebben waarvoor zij vol ledig verantwoordelijk zal zijn". De desbetreffende nota's die zaterdag te Moskou werden over handigd, zijn een antwoord op de Russische nota van donderdag j.l„ waarin de Sowjet-regering de drie Westelijke grote mogend heden beschuldigde van grove in breuk op de overeenkomst van 1945 over het gebruik van de luchtcorridors. De teksten van de drie Weste lijke nota's zijn, zo werd te Lon den meegedeeld, gelijk. De drie Westelijke regeringen protesteren krachtig tegen de suggestie dat de Sow jet-Unie zeggenschap heeft over het ge bruik van de corridors. „De nauwelijks verholen drei ging met agressie tegen de ge allieerde luchtwegen van en naar West-Berlijn" gaan de gehele we reld aan, aldus de nota's. Eveneens in eerdere nota's wordt in deze nieuwe gezegd dat indien er een crisis in Berlijn be staat, deze door de Sowjet-Unie is veroorzaakt. Het is aan de Sowjet-Unie stappen te nemen tot verminde ring van de spanning en onrust die in Berlijn is ontstaan. In de Westelijke nota's wordt verder gezegd, dat de eis van de Russen dat de Westelijke mo gendheden een einde maken san Twee grote Japanse kranten hebben zaterdag Sowjet-Rusland ervan beschuldigd met zijn laat ste nota aan de Westelijke mo gendheden de spanning rond de kwestie-Berlijn te hebben ver hoogd. De „Mainiehi Shimboen" waarschuwde Rusland dat wan neer het zou trachten de ver bindingswegen tussen West- Duitsland en West-Berlijn te slui- 99 Be voorlopige Algerijnse rege. ring heeft zond. een nieuwe samenstelling van liet kabinet bekend gemaakt, waarin Ferhat Abbas als premier is vervangen door Ben Joessef Ben Khedda. Ferhat Abbas maakt thans geen deel meer uit van de „voorlopige regering". De algemene vergadering der Verenigde Naties is déze week in een bijzondere zitting bijeen ge weest om te pogen haar verlan gens op te legger, aan de Franse staatsehef, generaal De Gaulle, die een heel weinig hoge dunk van de volkerenorganisatie heeft haar „Verdeelde Naties" pleegt te noemen. De bijzondere zitting was tot stand gekomen op het verzoek van 52 leden- staten en haar doel was, de Fran sen te bewegen zich terug ie trekken uit het Tunesische ge bied, dat de Franse troepen een maand geleden, tijdens de ge vechten om Bizerta, bezetten. De Franse delegatie echter heeft de debatten in de V. N.-assemblée geboycot en een oplossing is daarom niet in zicht. Tunesië zelf is nog op het ogenblik bereid genoegen te ne men met een terugtrekking der Franse troepen binnen de gren zen van de Franse basis in Bi zerta en een Franse belofte, dat de basis later, maar binnen een vastgestelde tijd, zal worden ont ruimd. Generaal De Gaulle heeft verklaard, het eerste te zullen doen, indien Tunesië zijn agita tie voor teruggave van de ma rinebasis staakt. Daarover denkt Bourguiba, de Tunesische leider, echter niet. Eind vorige week vonden in geheel Tunesië van bovenaf be volen demonstraties tegen de Fransen plaats. In Bizerta moes. ten de Franse troepen als gevolg daarvan optreden tegen duizen den demonstranten. Het was een nogal gevaarlijke onderneming van Bourguiba, maar het liep ditmaal gelukkig goed af de Franse troepen vermeden het vergieten van bloed. Het doel, dat de Tunesische leider met deze actie had, lag voor de hand: hij wilde de debatten in de V. N.- assemblée beïnvloeden. De Tunesische strategie was er op gericht een gematigde reso lutie, liefst gesteund door de ver eiste twee-derde meerderheid, aangenomen te krijgen; een re solutie dus, die bepaalde zaken aan Frankrijk verzocht, maar het Franse optreden in Tunesië niet veroordeelde. Deze strategie heeft succes opgeleverd, omdat enige Westelijke mogendheden het zich moeilijk konden veroorloven Tu nesië zijn medestanders, in het bijzonder de Afro-Aziatische sta ten, voor het hoofd te stoten. Deze naties vormen een mach. tig stemmenblok, dat het Wes ten in de kwestie Berlijn, gesteld dat deze nog eens voor de Ver enigde Naties komt, beslist niet kan ontberen. Het is echter on waarschijnlijk, dat generaal De Gaulle zich iets aan de resolutie gelegen zal laten liggen, hoeveel stemmen er ook op uitgebracht zijn. (Nadruk verboden.) ten dit „ernstige gevolgen zou hebben". „De Russische bewering dat West-Berlijn geen deel is van Duitsland en dat West-Duitsland daar geen soevereiniteit heeft is slechts op losse gronden geba seerd. Wanneer dit waar is, wat dan te zeggen van Oost-Duits land, dat reeds lang geleden een regering in Oost-Berlijn heeft ge vormd en dit stadsdeel openlijk als een basis voor zijn politieke activiteiten heeft gebruikt? De Sowjet-Unie moet weten dat een poging om de luchteorridor te blokkeren het oorlogsgevaar zal vergroten". „Asahi Shimboen", de grootste Japanse krant, schrijft in een hoofdartikel onder de kop „spe len met vuur: „De Sowjet-Unie poogt stap yoqr stap een fait accompli op te bouwen door van West-Berlijn een „vrijstad" te maken met het doel de zwakheid en de mislukkingen van de rege- ring-Ulbricht in Oost-Duitsland goed te maken. Za] de Sowjet- russische wereldpolitiek hierbij niet vel verliezen? De minister van Voorlichting heeft zondagmorgen een commu niqué verstrekt, waarin werd medegedeeld dat tot de kabinets wijzigingen was besloten dooi de nationale raad van de Alge rijnse revolutie. Behalve Ferhat Abbas, maken ook dr Ahmed Francis, tevoren minister van Financiën, en Ah- del Hamid Mehroe, tevoren mi nister voor Sociale en Culturele Zaken, geen deel meer uit van de nieuwe voorlopige regering. De nieuwe premier was tot dusver geen lid van de voorlopi ge regering, evenals de nieuwe minister van Buitenlandse Zaken Saad Dahlab. Beikacem Krim, die als leider optrad van de Al gerijnse delegatie naar de vredes. onderhandelingen met Frankrijk Saksen) strandde, vlot te krijgen in Evian en Lugrin, blijft vice- en de haven van Langeoog bin- premier. doch wisselt zijn vroe-nen te slepen. Tevoren hadden gere portefeuille van Buitenland, soldaten en personeel van een se Zaken voor die van Binnen-1 bergingsmaatschappij het wrak Bij opkomende vloed zijn twee sleepboten uit Borkum en de motorreddingboot „Langeoog" erin geslaagd de Nederlandse kustvaarder „Hunze 6", die 16 augustus voor Langeoog (Neder- De algemene vergadering dei- Verenigde Naties heeft Frank rijk en Tunesië uitgenodigd on middellijk beprekingen te begin nen over het terugtrekken der Franse strijdkrachten uit Tune sië. De resolutie hierover van een en dertig Afro-Aziatische lan den en Zuid-Slavië werd aange nomen met 66 stemmen voor en 30 onthoudingen. Er waren geen tegenstemmers. Drie landen wa ren bij de stemming niet ver tegenwoordigd. In de préambule van de reso lutie spreekt de algemene ver gadering alshaar overtuiging uit, dat de aanwezigheid van Franse strijdkrachten „tegen de uitdruk, kelijke wil van regering en volk van Tunesië" een schending van de soevereiniteit oplevert, „een permanente bron van internatio nale wrijving" is en de inter nationale vrede en veiligheid in gevaar brengt. In de resolutie zelf bevestigt de algemene vergadering de re solutie van de Veiligheidsraad van 22 juli, waarin werd aange drongen op een staken van het vuren en het terugtrekken der troepen op hun oorspronkelijke stellingen en op Frankrijk een beroep werd gedaan deze voor schriften volledig uit te voeren. De algemene vergadering er kent het soevereine recht van Tunesië om terugtrekking te ver lagen van alle Franse strijd krachten die zich zonder zijn in stemming op Tunesisch grond gebied bevinden en doet een be roep op de beide regeringen „on middellijke besprekingen te be ginnen voor het beramen van vreedzame en eensgezinde maat regelen in overeenstemming met de beginselen van het handvest, voor het terugtrekken van alle Franse strijdkrachten van Tu nesisch grondgebied". De Franse delegatie, die de gehele zitting over Bizerta heeft geboycot, was ook bij de stem ming niet aanwezig, evenals die van Ivoorkust en Niger. Van stemming hebben zich onthouden, Argentinië, België, Engeland, Canada, Chili, natio nalistisch China, Costa Riea, de Dominicaanse Republiek, Ecua dor, El Salvador, Griekenland, Guatemala, Haiti, Honduras, Is raël. Italië. Japan. Luxemburg, Nederland, Nieuw-Zeeland Nica ragua, Panama, Paraguay, Peru, Portugal, Zuid-Afrika, Spanje, de Verenigde Staten en Uruguay. landse Zaken. Onder dit laatste ministerie ressorteert de verant woordelijkheid voor de politieke activiteit in Algerië. De vroegere minister van Bin nenlandse Zaken 'Lakhdar Ben Tobbal is minister van Staat ge worden, terwijl de voormalige minister van Staat Mohamed Boediaf evenals Mohamed Ben Bella vice-premier is geworden. Zowel Boediaf en Ben Bella be vinden zich in handen der Fran se regering. De nieuwe premier Ben Khed da is 37 jaar en was vóór het uitbreken van de Algerijnse op stand op 1 november 1954 een vooraanstaand lid van de M. T. La D„ de beweging voor de over winning der democratische vrij heden. De Franse autoriteiten ar resteerden hem spoedig na het uitbreken van de opstand en hiel den hem tot april 1955 gevan gen. Daarna werkte hij clandes tien in Algerië aan de organisatie van de opstandelingencomman do's. bekend als Willayas en in augustus 1956 werd hij lid van de nationale raad van de Algerijnse revolutie. Ex-premier Ferhat Abbas was sinds haar instelling in septem ber 1958 premier van de voor lopige regering. Hij werd be schouwd als de leider van de ge matigde leden daarvan. Hij is met een Franse vrouw getrouwd. In een later op de dag door het Algerijnse bevrijdingsfront uitgegeven communiqué is mede gedeeld, dat de nieuwe premier met de minister van Buitenland se Zaken en Voorlichting zondag middag uit Tripoli naar Cairo zijn vertrokken ter bijwoning van de conferentie van regeringslei ders van de „Casablanca"-landen, die in Cairo wordt gehouden, en daarna zullen zij naar Belgrado doorreizen ter bijwoning van de conferentie van niet verbonden landen. de „onrechtmatige en uitdagende daden" van de bondsrepubliek Duitsland in Berlijn op zijn minst „verrassend" zijn. Over het Russische protest tegen de aanwezigheid van West duitse autoriteiten in West-Ber lijn wordt gezegd, dat dit protest niet wordt begrepen. West-Ber lijn heeft een grote verscheiden heid van banden met West-Duits- land, die in geen enkel opzicht onverenigbaar zijn met de vier- mogendhedenstatus van Berlijn. De luchtcorridors zijn, aldus de nota's, in 1945 gevestigd dooi de contröleraad van de vier grote mogendheden. De Westelijke mo gendheden zijn onbeperkte rech ten toegekend voor het vervoer van en naar Berlijn door deze corridors. REACTIES Een woordvoerder van de Westduitse Christen-democrati sche partij heeft zaterdagavond gezegd dat uit de te Moskou over handigde Westelijke nota's blijkt dat de Russen de schroef niet te ver moeten aandraaien. Hij zei met instemming kennis te heb ben genomen van de besliste toon van de nota's. Een woordvoerder van de Westduitse sociaal-democratische partij zei dat het in het bijzonder toe te juichen is dat de Westelij ke nota's zo gauw zijn gekomen. Een regeringswoordvoerder te Bonn zei dat de nota in overeen stemming is met het standpunt van de Westduitse regering. Leden van de subcommissie voor interne veiligheid van de Amerikaanse Senaat hebben ver nomen dat voorname Russische agenten „het Witte Huis en an dere hoge regeringsafdelingen hebben geïnfiltreerd". De subcommissie heeft een ge tuigenis van een expert op het gebied van de psychologische oorlogsvoering, Edward Hunter, bekend gemaakt. Deze zou heb ben gezegd dat de agenten een nieuwe „ainti-anti-communisti- sche" campagne voeren. Hunter verklaarde: „Moskou heeft eenvoudig agenten aange nomen die zich tussen de nieu we, intellectuele top-élite op voet van gelijkheid hebben gemengd. Soms behoorden zij reeds daar toe. Ziji zijn tot het Witte Huis en andere hoge regeringsafdelin gen doorgedrongen. Het zijn allemaal heren, die kameraadschappelijk met elkaar omgaan. Op deze manier is het veel gemakkelijker en veel be trouwbaarder om' geheimen te stelen." Hunter noemde geen namen, data of andere gegevens om zijn beweringen te staven, maar zei- de dat „de rode agent nieuwe stijl zijn rol speelt bij het beïn vloeden van de politiek, ervoor zorgend dat deze faalt of ten slotte onszelf schade oebrengt". Advertentie) leeggepompt en een korte vaar geul gegraven. Zoals bekend zijn bij de stran ding van de „Hunze 6" de kapi tein en een matroos om het le ven gekomen. De stuurman werd IN metz. DE VERF VOOR HET SCHILDERFEEST Zondagmorgen is een autobus van de gemeentelijke busdienst van Metz, in het noordoosten van Frankrijk, met een machinege weer beschoten. Eén der passa giers werd op slag gedood, ter wijl drie anderen zwaar gewond werden. Tijdens het vervoer naar een ziekenhuis is één der gewon. EEN PRODUKT VAN DESIKKENS-GROEP den, een Algerijn, overleden. ZONNIG Het ziet er naar uit dat de gun stige wending die het weer heeft genomen zich de komende dagen in versterkte mate zal voortzet ten. Een hogedrukgebied dat bo ven het continent is gelegen, heeft namelijk een belangrijke versterking ondergaan door een van de Golf van Biscaje afkom stig maximum dat zich er heeft verenigd. Het belangrijkste cen- MAANDAG 28 AUGUSTUS v.m. n.m. Breskens 3.08 3.23 Terneuzen 3.43 3.58 Hansweert 4.23 4.38 Walzoorden 4.33 4.48 trum van dit hogedrukgebied lag zondagavond boven Noord-Frank rijk. Het verplaatst zich lang zaam naar het noordoosten en zal de komende dagen het weer hier blijven beheersen. Het zal daar om droog en zonnig zijn met ge leidelijk hogere middagtempera- turen. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig tot hedenavond. Zonnig Droog en zonnig weer met wei nig wind. Iets hogere middagtem- peraturen. ZON MAAN DINSDAG 29 AUGUSTUUS op onder op onder v.m. n.m. 27 5.42 19.40 20.32 7.13 Breskens 3.53 4.10 28 5.44 19.38 20.59 8.36 Terneuzen 4.28 4.45 29 5.46 19.35 21.27 9.55 Hansweert 5.08 5.25 30 5.47 19.33 21.55 11.11 Walzoorden 5.18 5.35 31 5.49 19.31 22.25 12.24

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 1