Maison Moderne 445,- 720,- 798,- Bacteriën Protozoën Virussen Landbouwwagens enz. Tobben wij met onze vrije tijd? IK BEN ZO MOE! Voor de Vrouw MENU VAN DE WEEK DE „MIXER" EN VITAMINE C Nog steeds suède Pagina 9 A. D. RiEMENS een Woonhuis Om de duizend weken geen typisch jeugdprobleem i I steding!" tuberculose difterie tetanus Zichtbaar met microscoop en electronenmicroscoop u kunt niet alles weten! dag 26 augustus 1961 Zaterdag 26 augustus 1961 DE VRIJE ZEEUW Wij ZIJN TERUG.. van vakantie en weer geheel tot Uw dienst. U weet 't adres: Dames. Herenkapsalons Parfumerie Nieuw straat 36 Telefoon 2070 Ter neuzen H.H. LANDBOUWERS! Het bietenseizoen staat voor de deur. Bestel tijdig Uw Wenst U ook te verand* ren van BANDEN? Bestel tijdig. Spijkstaal Dealer voor Zeeuws-Vlaanderen Telefoon 298 - HOEK Administratiekantoor J. J. DIELEMAN Nieuwstraat 31 Axel TE KOOP met toebehoren en Erf te Axel, Koestraat. Vrij te aanvaarden. Te bevragen ten gemelden kantore, Teicf. 01155 - 707. Gevraagd: Werkster, één dag per week,. (liefst .don derdag of vrijdag). BOON, Geraniumstraat 26, Ter- neuzen. Te koop: prachtige blauwe borden en koper. E. VAN DER MOLEN, Van Boven straat 47, Terneuzen. Te koop aangeb.: Een gas- comfoor, 2-pits, i.g.s.z. Begoniastr. 11, Terneuzen. iiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiüiiaiii wordt de laatste tijd nogal veel geschreven over de proble- ondom de vrije tijd en de besteding daarvan, vooral door de men,:' Werden lange verhandelingen over ten beste gegeven, de jeUgno„ belangrijker en wetenschappelijker dan de ander. De pro blemen rondom de vrije tijd worden opgeschroefd en uitgespon- of het allemaal wel zo belangrijk is en of nen tot in den treure. Wat ik me afvraag is de mogelijkheid bestaat dat men voor eventueel bestaande proble men een oplossing kan vinden. tijdig onderkenden dat hun kind niets wist te doen buiten de schooluren en die het niet leer den iets prettigs aan te pakken. Realiseren wij ons wel wat er eiserliik precies aan de hand is. De moderne ontwikkeling in on- f ze maatschappij biedt de men steeds meer tijd, die hij vpor zichzelf kan besteden. Nu blijkt I dat er verschillende jongelui 'ziin, die geen kans zien deze vriie tijd zinvol te benutten. Dit vormt het probleem. Want, deze jongelui gaan ach stierlijk vervelen en worden daardoor vervelend voor hun I [omgeving. Straatschenderijen en zelfs misdaad zouden hiervan het gevolg zijn. Nu hoopt men een oplossing hiervoor te vin den onder de leuze: „Help de I jei gd aan zinvolle vrije-tijdsbe- Een loffelijk streven, maar ik 1 vraag me af of die vrije tijd de oorzaak is van de aangehaalde verschijnselen enof dit een typisch jeugdprobleem is! Verveling was er altijd De verveling die oorzaak zou zijn van jeugdig wangedrag, is echt geen verschijnsel van "e laatste tijd, van de vijfdaagse werkweek of zo. Neen, verveling heeft de mens door de eeuwen heen gekend en heeft de mens ook al die eeuwen door tot wan gedrag gedreven, want inder daad gaan die twee dingen vaak hand in hand. De eeuwen dat de mens alleen maar tijd had voor werken en slapen en dus geen ogenblikje overhield, waarin hij zich verve len kon, liggen gelukkig achter ons. Sinas enkele tientallen ja ren kent de mens in brede lagen de vrije lijd, die dus op de een of andere manier zinvol besteed dier.t te worden. Nu zijn er twee soorten men sen en wel diegenen die heerlijk f van die vrije tijd weten te genie ten en er iets van weten te ma ken en de andere categorie die er geen raad mee weet. Deze I' twee groepen mensen waren er door de eeuwen heen en zullen er altijd blijven, omdat de fout niet zit in een teveel aan vrije tijd, want voor de verveiers zou één uur per week al teveel zijn, maar in het feit dat sommige lieden nooit geleerd hebben die vrije tijd te besteden. De schuld ligt dus niet bij de slachtoffers, maar bij hun ouders, die niet De een heeft het uit zichzelf, de ander moet het leren Er zijn kinderen, waarbij dit beslist geen probleem is. Van jongsaf weten ze zichzelf te ver maken. Je ziet het al heel snel, het zijn die kinderen die over een rijke fantasie beschikken en zelfs zonder vriendjes, broertjes of zusjes druk bezig zijn met een of ander stukje speelgoed. Dat zijn diegenen, die later nooit moeilijkheden zullen hebben met hun vrije tijd. Zij behoeven niets te leren, ze hebben het van nature. Daar staan aan de andere kant de kinderen tegenover, die nooit kans hebben gezien zich zelf prettig bezig te houden. Wanneer ze eens alleen zijn en niet kunnen steunen op de fan tasie van anderen, vervelen ze zich onbeschrijfelijk en worden uitgesproken lastig. Dan zijn de ouders er met de geïrriteerde uitroep: „Ga nou eens fijn spe len!" Neen, ouders moeten zo'n kind leiden, ze moeten het leren spelen, ze moeten het leren zich zelf bezig te houden met iets. Wordt die moeite niet geno men, dan zal het kind met dit probleem blijven sukkelen en wordt er later zo eentje dat uit pure verveling tot wangedrag en misschien tot misdaad komt. Nu ineens wel Dacht iemand nu werkelijk, dat er voor deze bijna volwassen jeugdigen die nooit geleerd heb ben zich op de een of andere manier prettig bezig te houden, ineens een methode kan worden gevonden waarbij dit wél moge lijk is? Kennen de ouderen die over dit probleem theoretiseren, die jongelui wel persoonlijk? Er zijn er velen onder ons, die voor mets, maar dan ook voor totaal niets warm te maken zijn. Hun leeftijd is meestentijds reeds te hoog om er nog iets aan te kun nen doen, omdat ze. hun opvce- dingstijd in wezen al achter de rug hebben. Goed, er is mis schien een klein deel van hen nog ,.te redden", maar de ande ren zullen een probleem blijven. Nu moeten we dit ook niet te donker zien, want gelukkig is liet slechts een heel klein deel van de jeugd dat zo is en het hele probleem lijkt erger en gro ter, doordat dit oee1 nu eenmaal juist opvalt. Zijn die jongelui wat ouder en volleaig volwasseri dan zulien ze minder opvallen, want dan woiden zij die ouderen zoals we die kenner., die zichzeir niet bezig kunren houden, maar be.'.g worden gehouden door di verse media. Radio, bioscoop en niet te vergeten televisie vullen dan hun lege uren. Het probleem kan slechts wor den opgelost, wanneer van nu af aan door oudere en andere op voeders aan alle kinderen die moeite hebben zichzelf bezig te houden, wordt geleerd hoe het wèl moet. Dan alleen zal er in de toekomst geen problemen meer bestaan. NORA VAN HEEMSTEDE (Nadruk verboden.) Excuus en zelfbedrog. Werken is niet de oorzaak! Vindt u ze ook in uw eigen omgeving, die vrouwen, die altijd moe zijn? Bij het opstaan klagen ze al over vermoeidheid en dat de hele lieve dag door. Dames, die heus niet hebben te klagen over te veel werk. Het beste voorbeeld, dat ik me zo voor de geest kan halen, is dat van een jonge vrouw, die in het bezit is van een woonvertrek, een keuken, een slaapkamer en een man. En deze vrouw vond nooit tijd om de kamer een goede beurt te geven, nooit tijd om boodschappen te doen, zelden tijd om eten te koken. En als manlief tussen de middag precies twintig minuten thuis kon zijn, dan moest hij zelf zijn koffie schenken, want zij kon niet van de divan opstaan. Ze was zóóó moe RONDHANGEN IS VERMOEIENDER DAN UDENKT Gevallen als deze zijn vol doende bekend en men vindt ze het meest bij vrouwen, die voor haar huwelijk een zelfstandige functie uitoefenen. Het huishou delijke werk eist niet voldoende van haar aandacht. Ze zien de noodzakelijkheid van dit werk niet in, kijken er tegen op om de kamers nu eens systematisch te doen, omdat ze niet weten, hoe en waar te beginnen. En als de hele dag dan verklungeld is met halve werkjes, omdat er van alles tegelijk gedaan moest wor den, kan de avond niets meer goed maken, dan zijn ze pas goed vermoeid. De hele dag rondhangen, is de grootste oorzaak van overver moeidheid die men zich maar kan indenken. Als geest en lichaam niet gespannen zijn ge weest, kan er ook geen ontspan ning volgen. Logisch, dat hst slapen 's nachts niet wil lukken, als men overdag van de ene stoel in de andere zakt en er al door maar aan blijft denken, dat er toch zo verschrikkelijk veel te doen is. Kan werken de reden zijn van chronische vermoeidheid? Abso luut onmogelijk. De vermoeid heid die ontstaat door dagelijkse, zware lichamelijke arbeid, wordt MALARIA SLAAPZIEKTE POKKEN POLIO INFLUENZA Een jong hondje leert u gemak kelijk trappen afdalen, door het dag voor dag op een hogere trede te plaatsen en dan zelf weer omlaag te laten komen. Ook een elektrische klok moet geregeld schoongemaakt en gesmeerd worden. Dit kunt u heel eenvoudig zelf doen, door het motortje uit de ombouw te halen en in zijn geheel in een badje van benzine (liefst wasbenzine) en 10% naai machine-olie te dompelen. (Denk om vuur). Als kleine kinderen pas verhuisd zijn of straks naar een andere school gaan, hang ze dan aan een stevig koord een adres plaatje om de hals. dat on zichtbaar onder de kleren ge. dragen kan worden. De beeldbuis van uw televisie toestel is sneller versleten, als u er avond aan avond een maximum aan lichtsterkte van vergt. Het is daarom verstandiger geen filter te ge bruiken, dat teveel licht ab sorbeert. Als uw amateurfoto's van de vakantietijd niet zo scherp zijn afgedrukt als u wel gewenst had, kan er nog veel aan ver beteren indien u de goede negatieven stuk voor stuk nog eens laat afdrukken. De fotograaf besteedt er dan af zonderlijk aandacht aan. Wie bloembollen naar familie of relaties overzee wil laten zen. den, moet deze thans bestel len. Plak reepjes van een oude fiets band om de wieltjes van de rolschaatsen, dan maken uw kinderen minder lawaai. A's de schoolgaande kinderen nieuwe kleren krijgen, smeert u dan direct de ritssluitingen m met vaseline. Bij oude kle ren eerst stof en vuil van de rits verwijderen. (Nadruk verboden.) Een aantal besmettelijke ziekten die door virussen worden veroorzaakt, behoort tot de grote bedreigers van de menselijke samenleving. Zo om te beginnen de be ruchte pokziekte, waartegen we voortdurend waakzaam moeten blijven. Hetzelfde geldt voor de griep of influenza, een virus aandoening die dikwijls onschuldig is, zoals de ons allen nog goedbekende A-griep, maar die ook een catastrofaal beloop kan hebben zoals destijds de zeer ernstige Spaanse griep. Er zijn nog verschillende andere virusziekten die de gezondheid van de mens bedreigen. De poliomyelitis of kinderverlamming is ook zulk een aandoening. Long ontsteking wordt in sommige gevallen door een virus verwekt: virusneumonie. Wat zijn virussen Virussen lijken op bacteriën, maar bij virussen is alles nog veel kleiner. De afmetingen zijn hier geringer c!an het vijfdui zendste deel van een millimeter, om er iets van te kunnen zien dient men de electronenmicro scoop te gebruiken. Maar ook voordat dit soort microscopen ter beschikking van de wetenschappelijke onderzoe kers stond, wist men reeds dat er virussen bestaan, omdat men had bemerkt dat bepaalde ver wekkers van ziekten konden pas seren door in de bacteriologie ge bezigde filters. De ontdekking dat bepaalde ééncellige wezens als ziektever wekker kunnen optreden, dateert al uit de tweede helft van de negentiende eeuw. Robert Koch zag als eerste de tuberkelbacil onder de microscoop. Ook de De mooie glanzende donker paarse aubergines zijn weer vol op te krijgen en verleiden, alleen al door hun uiterlijk tot kopen. Ze kunnen op allerlei manie ren worden gevuld maar kunnen ook in plakken gesneden met wat zout en peper bestrooid worden gebakken en smaken doordat ze zelf geen sterk uit komende smaak hebben uitste kend bij een pittige kerrierijst. ZONDAGOssestaartsoep, bleekselderij in roomsaus, ge bakken kalfshersenen, aard appelen, vruchtensla. MAANDAGSelderijsoep, ge bakken kaasplak, andijvie, aardappelpuree (bonen in de week zetten). DINSDAGStoofschotel witte bonen met tomaten en bacon, gevulde flensjes. WOENSDAGGebakken lever met gebakken uien, zomer- bietjes, rijst, yoghurtvla. DONDERDAGKerrierijst met gebakken schijven aubergines, appelmoes met slagroom. VRIJDAG: Gemengd koud vlees, öf gekookte vis met ra- vigottesaus, gemengde sla, pommes frites, luchtige kof- fiepudding. ZATERDAGStamppot, spits kool met geraspte kaas, fruit. Yoghurtvla J/a liter yoghurt, 2 eieren, 2 dl melk, 30 gram suiker, 8 gram gelatine, citroensap. De eierdooiers rost suiker kloppen, verdunnen met wat aan de kook gebrachte melk en met dit mengsel de rest van de melk hinden. Van het vuur af de gekweekte gelatine hierin oplos sen, de vla wat laten afkoelen, de yoghurt toevoegen en daarna het stijfgeslagen eiwit en de ci troenrasp er voorzichtig door scheppen. De vla in een vla- schaal of coupeglazen overdoen. Luchtige koffiepudding liter melk met koffie- extract, 8 blaadjes gelatine, 70 gram suiker, 2 eieren. De gelatine in ruim water we ken. De eierdooiers met wat sui ker schuimig roeren. De melk met koffie aan de kook 'brengen en door de eierdooiers roeren. De massa in de pan terug doen en op een zacht vuur al klop pend binden. Van het vuur af de uitgeknepen gelatine en de rest van de suiker erdoor doen. Als de massa drillig begint te wor den, de pudding met ongeklopt eiwit bestrijken. De rest van het eiwit stijfslaan en door de pud dingmassa scheppen, deze in de vorm laten stijf worden, keren en garneren met schuimpjes en halve okkernoten. bacteriën, die difterie, tetanus en andere ziekten veroorzaken, wer den spoedig daarna ontdekt. Staafjes en bolletjes Al naar hun vorm worden de bacteriën thans onderscheiden in bacillen (staafjes) en coccen (bolletjes). Behalve deze bacte riën, ééncellige plantjes, leerden de onderzoekers verschillende protozoën kennen: dit zijn een cellige diertjes. Voorbeelden van ziekten die door protozoën wor den veroorzaakt zijn de malaria en de Afrikaanse slaapziekte. De verschillende bacteriën wor den in het laboratorium ge kweekt op bepaalde voedings bodems. Dit is van groot belang voor de bestudering van hun eigenschappen. De laatste jaren werken de bacteriologen ook met de ziekteverwekkers die na de bacteriën en de protozoën be kend geworden zijn. Dat zijn dus de virussen, ziekteverwekkers die zich onder meer kenmerken door de on mogelijkheid te worden voortge- kweekt op de kunstmatige voe dingsbodems; ze groeien uitslui tend in levend weefsel! Het wer ken met virussen vereist een geheel aparte techniek, de tak van wetenschap die zich met de bestudering van de virussen bezig houdt, is de virologie. Inenting met virussen Veel interessante kenmerken van de virussen zijn reeds aan het licht gekomen en de genees kundige wereld doet zijn voor deel daarmee. Het is thans mo gelijk in te enten tegen polio myelitis. Het zogenaamde Salk- vaccin is vervaardigd uit een gedood virus. De beschermende vaccinaties tegen de gele koorts, een tropische ziekte, worden ver richt door inspuiting van levend, opzettelijk verzwakt en daardoor ongevaarlijk virus. De virologie heeft ook aan het licht gebracht dat virussen ver anderlijk zijn. Daardoor is het thans beter te begrijpen dat er soms zulke grote onderscheiden bestaan tussen de verschijnselen en het beloop van een en de zelfde ziekte in verschillende jaren. Influenzavaccin Ook tegen influenza kan er tegenwoordig worden ingeënt. Met het maken van de speciale beschermende entstof kan telkens pas worden begonnen als men heeft vastgesteld welke virus- stam op een bepaald ogenblik a'e kop weer heeft opgestoken. Zo is het ook gegaan met de bereiding van entstof tegen de A- griep. Het vaccin kwam pas in september ter beschikking terwijl de epidemie al in maart van dat jaar in Azië was begon nen. Het virus bleek een tot die tijd onbekende variëteit van het influ enzavirus te zijn. dr. H. W. SCALONGNE. (Nad ruk verboden.) opgeheven door een nacht vol doende rust. Het is niet waar, dat de vermoeidheid dagelijks groter zou worden en dat zo op de duur de geschiktheid om het dagelijkse werk te doen, vermin der c. Gerichte ontspanning De man of vrouw die zich de gehele dag druk heeft bezigge houden, vindt dat hij of zij zich de luxe kan permitteren 's avonds niets te doen en dan eens heerlijk te luieren. Wel ze ker, het is absoluut niet nodig om 's avonds nog eens verder te gaan met hat werk, dat ons de gehele dag bezighield. Wel is het nodig, over te schakelen op ont spanning. Dat kan op velerlei manieren. Of men nu leest, handwerkt, een theater bezoekt of bij kennissen aen kaartje legt, als het maar een bezigheid is die ons aangenaam is. Het enige dat niet helpt is, zonder gericht doel rommelen en eigenlijk niets doen. De slaap wil dan meestal niet lukken en daar is dan al de narigheid voor de volgende dag. Is het mogelijk, dat moeilijk werk meer vermoeit dan gemak kelijk werk? Neen, dat is niet mogelijk. Ieder moet werk vin den naar zijn capaciteiten. En om een prettig gevoel te hebben, is het immers een eerste eis werk te vinden, dat al onze mo gelijkheden benut. Werk dat be neden ons kunnen ligt, brengt verveling. En verveling is de grootste oorzaak van de geveins de vermoeidheid. Omgekeerd is werk dat boven onze macht ligt, natuurlijk ook verre van aange naam Activiteit en interesse Is rust een geneesmiddel voor vermoeidheid? Ja, maar geen enkele hoeveelheid rust zal de patiënt, lijdende aan de gefin geerde chronische vermoeidheid, kunnen genezen. Het enige dat hier kan helpen, is omschakeling van activiteit, de interesse voor andere zaken, buiten—het dage lijks werk om. Heeft vermoeidheid iets met gezondhiaid te maken? Slechts gedeeltelijk. Natuurlijk zijn er mensen die na een ziekte of iets dergelijks wat kalm aan moeten doen en snel mee zijn. Maar de hierboven genoemde vrouwen met gefingeerde ver moeidheid moeten oppassen om niet door haar gebrek aan be langstelling voor het werk en de daaruit voortvloeiende zoge naamde vermoeidheid, ziek te worden. Zou vermoeidheid kunnen sa mengaan met het ouder worden? Dit is weer een vraag die niet zo mei: ja of neen is te beantwoor- Van de Italiaanse modeontwer per Marucelli uit Rome is deze namiddagjapon van Fuchsiakleu- rige zijden crêpe. Opmerkelijk is het vlak-afhangende, losse rug pand, dat rechttoe-rechtaan van de hals naar beneden valt. naasappelen voor en na het snijden in een mixer en het persen tot sap. Van appelen en tomaten werd. ter vergelij king met het machinaal ver kregen moes, een moes ge kookt op de gebruikelijke wijze. Wellicht hebt u zich wel eens afgevraagd of is u de vraag gesteld, of het gebruik van een „mixer"' of sapcentri fuge nadelig is voor het vita minegehalte van levensmid delen. Ter beantwoording van deze vraag zijn door de Stich ting Landbouwhuishoudkun- dig Onderzoek te Wagenin- gen enige bepalingen gedaan van het vitamine C-gehalte van tomaten, appelen en si- den. Oudere mensen hebben meestal een kleiner uithoudings- vei mogen," maardat neemt niet weg, dat velen van hen zeker voor hun leeftijd hard werken en niet klagen over vermoeid heid. Interesse voor de gang van za ken, belangstelling voor dagelijk se gebeuj tenissen, de juiste ver houding tussen inspanning en ontspanning, zijn op elke leeftijd voorwaarden voor een actief en gelukkig leven. Als veel vrouwen eens wat meer aanpakten en wat minder klaagden, zouden za zich heel wat beter en gelukkiger voe len. En.het gezin zou er de vruchten van plukken! ELLY MARTINS (Nadruk verboden.) Uit dit onderzoek is gebleken, dat het vitamine C-gehalte van kortdurend (2 minuten) gesne den of tot sap geperst fruit per 100 gram slechts zeer weinig la ger ligt dan dat van een zelfde hoeveelheid onverwerkt fruit. Daar bij de bewerking in de apparaten een deel van de vrucht verloren gaat, betekent dit echter niet, dat men evenveel vitamine C „uit de mixer of de sapcentrifuge haalt" als men erin doet. Het gemiddelde vitamine C- gehalte per 100 gram uitgangs- produkt en eindprodukt is weer gegeven in onderstaande tabel tomaten appelen rauw 20.6 10.3 gecentrifugeerd 19.9 7.8 gemixed 19.0 6.6* gekookt en gezeefd 14.3 6.4 met de hand geperst sinaasapp. 57.8 57.7 54.2 onder toevoeging van de helft van het gewicht van de appelen aan water. Ja, de suède jasjes doen het nog goed. Ook dit seizoen zien we ze weer in de collecties en zeker niet ten onrechte. Jaren geleden kwamen ze plotseling in de mode en langzaam maar zeker werd iedereen enthousiast voor deze leuke, oersterke jasjes, die waarschijnlijk hun grote populariteit dan ken aan een merkwaardige eigenschap, die men over het algemeen bij weinig kledingstukken aantreft, namelijk dat ze iedereen staan, dat ze sportief en toch ook gekleed zijn. Het peau de suède heeft om zo te zeggen alles mee. Van daar dat deze jasjes zich als modeverschijnsel zo lang hebben kunnen hand haven. De getallen gelden direkt na de verwerking. In tegenstelling tot hetgeen men zou kunnen verwachten, trad bij het bewaren bij 20° C gedurende 2 uur praktisch geen vitamine-verlies op. Wel had het lang bewaren van het machinaal geperste sap een ander nadeelhet werd in de „proeftijd" onaangenaam bitter. Bij het centrifugeren van de onderzochte vruchten ging on geveer 30 van de massa verlo ren. M.a.w, een tomaat of si naasappel van 100 gram (eetbaar gewicht) levert ongeveer 70 gram sap en dus (zie tabel) 0.7 x zoveel vitamine C als de gehele onbewerkte vrucht. Een appel van 100 gram levert ca. 70 gram sap met ongeveer 7,8 mg vitamine C. Op zijn weg door de pers houdt de appel dus bij wijze van spreken ruim 50 van het vitamine C vast. Daar door machinaal persen Ook dit jaar zien we meer sap uit sinaasappelen e.d. ze weer en wel in alle wordt verkregen dan door per- bekende kleuren en diver- sen met de hand kan in het eer- se lengten. ste geval het fruit meer vitamine Waren er in het ver- C leveren, leden vooral de korte jas- Bij het snijden in een „mixer" jes die in zwang waren, gaat weinig massa verloren; de laatste tijd verschuift wordt bij het „mixen" water het aanbod meer naar de toegevoegd, dan houdt men meer iets langere modellen, zo- massa over. als dat op onze illustratie. De achteruitgang in vitamine Het is een feit, dat de C-gehalte is bij de onderzochte suède jasjes niet goedkoop vruchten niet groter dan 25 zijn, zeker wanneer u een Het koken van de tomaten en goede kwaliteit verlangt, de appelen en het zeven van het Daar staat echter tegen- moes gaf een vitamine C-verlies over, dat ze zeer Sterk zijn van circa 30 resp. 40 een en de draagster vrijwel verlies van ongeveer dezelfde altijd fiatteren. Kijkt u grootte als optreedt bij het cen- maar eens hoe dit prachti- trifugeren. ge jasje staat. Het demon- Vermoedelijk zijn deze uit- streert duidelijk alles wat komsten niet van toepassing op zo'n jasje te bieden heeft, alle groente- en vruchtensoor- sportiviteit, elegance en tenprodukten met een hogere gekleed. pH zullen waarschijnlijk anders Dit model heeft twee leuke, grote opgestikte steekzakken, die het reageren dan de onderzochte sportieve element in de jas nog accentueren. Overigens zijn deze jasjes zure vruchten. Ook de aan- of toch geschikt voor vrijwel alle leeftijden. afwezigheid van enzymen, die de Het suède jasje is een werkelijk bevoorrecht kledingstuk oxydatie van vitamine C rem- (Nadruk verboden). men of bevorderen, zal van in- .MARTINS, vioed zijn.

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 9