49 86 100 delig RBEEKE is z°° 39 EKLAME OSSEVELDE PP Hammarskjoeld over Berlijn NU 79 De toekomstige politiek van Brits-Guyana Rechtszaken Radio en Televisie Eric de Noorman De laatste slag s soep 108 n serwten g BEURSO VERZICHT BURGERLIJKE STAND LOOP DER BEVOLKING TiunniiiniiiüuuU' <- e moppen 60 cent VRIJDAG 25 AUGUSTUS 1961 7 V001 17e Jaargang Nr 5378 EL CAMPESINO KRIJGT GEDWONGEN VERBLIJFPLAATS „TEKORT AAN ONGEHUWDE VROUWEN" Televisieprogramma's: zie étalage dag) vanaf 10 uur g TELEFOON 2112 iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiBraüiiiiriu rten) van 58 voor van 105 voor SN 20 NU per blik In n voorwoord bij zijn jong ste jaarverslag aan de algemene Lergadering der Verenigde Na kies heeft secretaris-generaal Hammarskjoeld voor de eerste Wal openlijk zijn standpunt uiteengezet met betrekking tot de Berlijnse crisis, die, zo Lhnjft hij, alle volkeren en hun [leiders zo ernstig in beslag pemt. Hammarskjoeld merkt op, dat de Verenigde Naties een vitaal belang hebben bij een vreedza me oplossing van het Berlijnse vraagstuk op basis van recht vaardigheid. De kleinere landen hebben het recht hun stem over deze kwestie te laten horen. Hoe wel de Verenigde Naties mis schien niet mogen hopen het centrale punt te zijn in de po gingen om de Berlijnse crisis op te lossen, mogen zij toch niet als een buitenstaander worden ■beschouwd aldus de secreta- ris-generaal. Met betrekking tot ontwape ning schrijft Hammarskjoeld: dat hoewel rechtstreekse onder handelingen tussen de grote mo- M gendheden een essentiële eerste stap in de richting van een op- B lossing van het ontwapenings- vraagstuK zijn, deze in geen en kel opzicht afbreuk mogen doen aan de verantwoordelijkheid er. de rechten der Verenigde Na- I tiss. Deze situatie kan als voor- 1 beeld dienen van een probit am. dat voor de volkerenorganisatie steeds belangrijker wordt. De juiste manier om evenwicht te scheppen tussen bet gewicht der grote mogendheden en hur. vei ligheidsbelangen en de reelaten van ae meerderheid der leden- landen Zulk f en meerderheid kan uiteraard niet verwaenten, dat de grote mogendheden in voor hen vitale kwesties, met hun superieure militaire en eco nomische kracht, automatisch een uitspraak van de meerder heid aanvaarden. Aan de andere kam kunnen de grote mogend heden, als leden van de wereld- jemeenschap en met hun afhan kelijkheid van alle andere lan den, zich niet boven de meerder- eiü van landen stellen of de standpunten daarvan over het hoofd zien. Wat voor het ontwapenings- Taagstuk geldt, geldt vanzelf sprekend ook voor de meer spe cifieke aangelegenbeden, waarbij de veiligheidsbelangen der grote mogendheden rechtstreeks be trokken zijn of kunnen zijn, zoals bijvoorbeeld het vraagstuk Berlijn. De gemeenschap van volkeren, vertegenwoordigd in de Ver enigde Naties, heeft vitaal be lang bij een vreedzame oplos sing, op basis van rechtvaardig heid van elke aangelegenheid die, zoals dit, een bedreiging voor de vrede en veiligheid zou kunnen opleveren als geen be vredigende oplossing wordt ge vonden. De Verenigde Naties streven er niet naar, en kunnen er mis schien ook niet naar streven, een centraal punt te zijn in de debat ten over een aangelegenheid zoals de kwestie-Berlijn of in de pogingen om deze op te lossen, doch de organisatie mag daarom niet worden beschouwd als een buitenstaander, die niet het recht heeft zijn stem te doen horen als zich een situatie mocht ont wikkelen, die een bedreiging zou vormen voor dezelfde belangen die de Verenigde Naties moeten beschermer en voor de verdedi ging waarvan de Verenigde Na ties als een instrument en fo rum voor alle leden-landen zijn bedoeld. In zijn verslag wijst Ham marskjoeld verder op het gebrek aan eerbied dat soms aan de dag wordt gelegd voor beslissingen of acties van de V. N. Hij knoopt daaraan de waarschuwing vast, dat de landen die het werk van de volkerenorganisatie of haar mogelijkheden van doeltreffend optreden belemmeren, wel eens de verantwoordelijkheid te dra gen zouden kunnen krijgen voor de terugkeer van een stand van zaken, die reeds na de eerste we reldoorlog te gevaarlijk werd ge acht. Met betrekking tot het Sowjet- voorstel om het secretariaat- generaal te vervangen door een uitvoerend triumviraat, bestaan de uit vertegenwoordigers der Oostelijke, Westelijke en neutra le landen, ieder met het recht van veto, merkt Hammarskjoeld op, dat volgens het handvest der V. N. de leden van het secreta riaat geen instructies mogen krijgen van enige regering of van enige andere buiten de organisa tie bestaande autoriteit. Een uit voerend orgaan is als neutraal instrument van de V. N. niet verenigbaar met een secreta riaat dat volgens partijbeginse len is vastgesteld. De secretaris-generaal ver klaart het er mee eens te zijn, dat de functies op het secreta riaat zo veel mogelijk op geogra fische basis moeten worden ver deeld. W-at de V. N.-politiek in Kongo betreft, schrijft Hammarskjoeld, dat hoewel de rol der Verenigde Naties om hij binnenlandse con flicten neutraal te blijven, on dankbaar is en gemakkelijk v/ordt misverstaan, dit toch de enige manier is waarmee de be vordering van de volledige onaf hankelijkheid van het Kongolese volk kan worden gediend. GERECHTELIJKE DWALING Een Italiaanse rechtbank heeft een onschuldig veroordeel de 6.500.000 lire (ƒ37.000) scha devergoeding toegewezen. De 46- jarige Salvatore di Maria werd zeven jaar geleden tot 24 jaar gevangenisstraf veroordeeld. De werkelijke moordenaar bekende op zijn sterfbed aan de politie dat hij de moord gepleegd had. Di Maria werd hierna vrijgela ten. Hij diende een eis tot scha devergoeding in. Het is -de eerste maal dat deze toegewezen wordt. Verleden jaar werd een wet van kracht waarbij aan het slachtof fer van een gerechtelijke dwa ling het recht werd verleend een eis tot vergoeding iri te dienen. VOOR MINDER DAN EEN HEITJE Het schilderij „Le Clan", dat op de Haagse salon in Pulchri wordt tentoongesteld (vraagprijs ƒ50.000) heeft een nieuwe eige naar gekregen. De schilder Jur- jen de Haan Jr. draagt zijn werk, voorstellende zeven voor trekkers, over aan de vereniging „De Nederlandse padvinders", die het doek een passende be stemming zal geven in haar bui tencentrum „De Rendierhoeve" bij Moergestel. De prijs van 50.000,bete kent voor de vereniging geen zware aderlating, omdat de schil der, die oud-padvinder is, besloot zijn werk ten geschenke te ge ven. Het schilderij zal op 29 augus tus in Pulchri Studio aan de nieuwe eigenaars worden overge dragen. ,,E1 Campesino", de bakende republikeinse ex-generaal uit de Spaanse burgeroorlog, heeft door het Franse ministerie van Binnenlandse Zaken een ver blijfplaats in het departement Cotes-du-Nord aangewezen ge kregen. Zijn naam werd onlangs ge noemd in verband met een po ging van Spaanse ballingen om van Frankrijk uit op Spaans ge bied sabotage te plegen. HAAGSE DAME WIL GEEN KANTOORPAND NAAST HAAR VILLA Mevrouw L, S. P. van Paas sen -Schroot, die een villa heeft gekocht in de wijk Zorgvlied in Den Haag, wil niet dat de Ka mer van Koophandel en Fabrie ken voor Den Haag een nieuw kantoorpand naast haar huis bouwt. Daarom spande ze een kort geding tegen de Kamer an, dat donderdagmorgen voor de president van de rechtbank in Den Haag, mr. R. Prins, heeft pdiend. De Kamer van Koophandel heeft vorige week de bouwver gunning voor het nieuwe pand gekregen en startte onmiddellijk, omdat zij per 31 december 1962 haar oude gebouw moet hebben verlaten. Mevrouw Van Paassen (diende een bezwaarschrift in bij de Kroon en begon een kort ge ding. Ze wenst dat de rechter bepaalt dat er helemaal nooit gebouwd mag worden, of althans niet. zolang er geen beslissing op het bezwaarschrift is gevallen. De pleiter van mevrouw Van lassen, mr. G. H. Zweers, stel- e onder meer, dat er voor het villapark Zorgvlied bepalingen zijn die verbieden, dat er een dergelijk kantoorpand gebouwd wordt. Er is in 1913 een overeen komst gesloten tussen de ge meente Den Haag en de maat schappij Zorgvlied. die zich ten ,doel stelde van het toen nog braak liggende terrein een villa park te maken. Met de overeen komst heeft deze maatschappij willen bereiken, dat er inder daad een villapark zou komen. Laarvoor zocht zij de vorm van e erfdienstbaarheid. Hierop be- (Pept mevrouw Van Paassen fro. zij voelt zich nu bekocht, rot ze is bang dat een derge- p* groot gebouw veel verkeer trekken en veel lawaai zal Jonaken, waardoor zij in woongenot gestoord zal De twee advocaten betoogden over en weer heersend erf en lijdend erf, waren het niet eens over de hoeveelheid lawaai, die een dergelijk kantoor veroor zaakt de cocktailparties van de daar gevestigde ambassades brengen ook veel lawaai met zich mee, meende mr. Kist en over het al dan niet stopzet ten van de bouw. Mr. Zweers vond dat er een ongeoorloofde druk op de Kroon gezet zou worden als de bouw zou doorgaan. Maar mr. Kist stelde daar tegenover, dat als de Kroon de bouwvergunning zou vernietigen, alleen de Kamer pech gehad zou hebben. Ze zou dan het half klare gebouw moe ten afbreken. Maar daarover behoefde mevrouw Van Paassen zich geen zorg te maken. De president bepaalde dat hij over acht dagen uitspraak zal doen. In een exclusief interview met een correspondent van het Fran se persbureau AFP heeft dr. Cheddy Jagan, de leider van de progessieve volkspartij, die de verkiezingen van maandag in Brits-Guyana heeft gewonnen, een uiteenzetting gegeven over zijn te volgen politiek. Hij verklaarde daarin, dat de buitenlandse politiek van zijn regering er een zal zijn van „vriendschap met de gehele we reld, eri vijandschap met nie mand". Hij voegde daaraan toe, dat hij, na zijn ministerraad ge vormd te hebben, over veertien dagen, naar Groot-Brittannië zal gaan, om met de regering te Londen de kwestie van de onaf hankelijkheid van Brits-Guyana binnen het gemenebest te be spreken. Dr. Jagan verklaarde boven dien, dat hij zal proberen op zeer korte termijn een ontmoeting met president Kennedy te be werkstelligen, om het vraagstuk te bespreken, hoe Brits-Guyana van het plan van president Ken nedy, „bondgenootschap voor de vooruitgang" profijt kan trekken. Over zijn politieke opvattin gen zei hij„Ik geloof in parle mentaire democratie, een begin sel dat het volk in staat stelt zijn vrije wil te uiten in vrije verkie zingen. ïk geloof eveneens in de bepaling van onze grondwet, vol gens welke de fundamentele rechten van iedereen, waaronder vallen de gewetensvrijheid, vrij heid van godsdienst en van me ningsuiting, wettelijk zijn be schermd. „Deze vrijheden zijn volgens dr. Jagan in de grondwet opgenomen op speciaal verzoek van de P.P.P. „Zolang onze partij dus aan de macht is, zal er geen enkele vorm van dictatuur in Brits-Guyana kunnen ontstaan," aldus dr. Jagan. Dr. Jagan heeft de wens te kennen gegeven, van Groot- Brittannië onmiddellijke toe stemming te krijgen, van welk land ook, financiële, technische en economische hulp te aanvaar den, „mits hieraan geen politieke of andere verplichtingen verbon den zijn". Over de betrekkingen tot het regime van Fidel Castro ver klaarde dr. Jagan, dat deze „door economische belangen" worden gewettigd. ,,Ik heb geen enkele politiek of andere overeenkomst met Cuba gesloten, die Brits- Guyana zou kunnen binden". Alles wat ik tot nu toe heb ge daan is in het belang van mijn land geweest, zonder raciale, re ligieuze of klasse-overwegingen zo verklaarde Jagan. De leider van de P.P.P. voeg de er aan toe, dat hij niet van plan is een politiek van nationa lisatie te volgen met betrekking tot de suikerplantages, de bau xiet- en de mangaanvelden cf andere takken van industrie. Hij heeft echter uitdrukking gege ven aan zijn hoop, dat de Cana dese, Amerikaanse en Britse maatschappijen hun verantwoor. delijkheid zullen erkennen om Brits-Guyana te helpen, voort te gaan op de weg van de vooruit gang. BIJ VERKEERSONGEVAL GEDOOD. Omstreeks half twee donder dagmiddag stak in de Frans Halsstraat te Amsterdam de tweejarige Annelies 'Beerse, na dat ze zich van haar moeder had losgerukt, plotseling de weg over. Het meisje zag haar vader aan de overkant van de straat lopen. Zij liep onder een passe rende vrachtwagen en werd met ernstige inwendige verwondingen naar het Wilhelmina-gasthuis overgebracht, waar bij aankomst bleek dat zij aan haar verwon dingen was bezweken. FLAUWE MARKT De effectenbeurs heeft giste ren flauwe koersen te zien ge geven voor de internationale waarden, vergeleken met de slot- koersen van woensdag. Het on gunstige koersverloop van eer gisteren in Wall Street, waar ook de Nederlandse hoofdfond- sen aangeboden in de markt lagen, bracht voor Amsterdam een verdere koersdaling teweeg. De zwakkere tendentie viel reeds in de koersen van het tele fonische effectenverkeer van woensdagavond te merken, toen aandelen Philips daalden van 993 tot 988 en aandelen Kon. Olie van ƒ113,50 tot ƒ113. Toch bleken de laagste koersen van die avond nog hoog te zijn ten opzichte van die van de niet- officiële ochtendhandel van gis teren. Philips noteerde toen als hoogste koers 987, Unilever 732, Hoogovens 897, AKU 375 en Kon. Olie 112,50. De officiële beurs bracht nog lagere koersen. De hoofdoorzaak voor de flauwe stemming moet in de eerste plaats gezocht worden bij de Westduitse beurzen, die 20 tot 30 punten lager waren. De inter nationale politieke situatie rond Berlijn wordt met het uur inge wikkelder en ook gevaarlijker, aldus de beurs. De Engelse, Franse en Amerikaanse een heden patrouilleren langs de sectorgrens. Dit als tegenzet tegenover de genomen maatrege len van Oostduitse zijde. Angsti ge houders in West-Duitsland liquideren hun posities terwijl er daarnaast ook door het buiten land verkopen van Westduitse waarden plaats vinden. Tegen over dit aanbod aldaar staat, evenals dit in Amsterdam ook vaak het geval is, niet voldoende vraag om goede steun te kun nen bieden. Deze steun kwam pas op een veel lager niveau. Het Damrak gaf gistermiddag eenzelfde beeld te zien. Philips, waarvan de tweede kwartaalcij fers 1961 gistermiddag nabeurs bekend gemaakt werden, opende op 969 bijna 30 punten beneden het vorige slot. Op dit lage ni veau werd steun geboden door de arbitrage voor buitenlandse rekening, waardoor dit fonds zich herstelde tot 978. Unilevers, die aanvankelijk ruim 20 punten lager noteerden op 720, liepen op tot 727. Hoogovens klommen van 890 tot 894, doch verloren op deze prijs toch altijd nog 11 pun ten. AKU op 372 ruim 7 punten lager. Kon. Olie, welk aandeel woensdag in Wall Street 5/8 dol lar lager sloot, klom van 112,30 tot 113. Dit aandeel kwam op deze prijs iets boven de pariteit New York uit. De leidende cultures moesten over de gehele linie met geringe koersverliezen genoegen nemen. De scheepvaartsector onderging fonds kwam als nawerking op de behaalde winsten van o.e vo rige dagen. Doorelkaar bedroe gen de verliezen in deze afdeling 2 tot 4 punten. In de staatsfond- senhoek was de nieuwste lening aan de vaste kant. Ook in de lokale afdelingen werden merendeels koersverlie zen geadviseerd. Aandelen Erdal werden op 890 laten geadviseerd tegen woensdag 910 en daarvóór 985. De verdere daling van dit het bericht inzake het achter blijven van de winst over het fonds wam als nawerking op eerste halfjaar 1961 ten opzichte van dezelfde periode in 1960. De beurs te Frankfort was donderdag bij de opening zeer flauw. De oorzaken hiervan wa ren de nieuwe verscherping van de politieke toestand en de koersdalingen van de vorige da gen. Massaal aanbod uit het bui tenland en grotere verkopen van het publiek veroorzaakten dalin gen van in de meeste gevallen 20 tot 30 punten. Talrijke leiden de londsen waren lager. Daim ler Benz daalde 110 punten en Volkswagen-aandelen noteerden 810 a 815, tegen woensdag 846. Int. conc. Industrie Scheepvaart Banken Handel, etc. Algemeen BEURSINDICES 22/8 23/8 24/8 547.87 543.63 532.60 363.85 362.88 357.83 190.13 189.47 187.47 230.46 228.40 226.34 161.87 161.14 159.31 399.51 396.97 390.02 AKU: Kon. Olie slot 112 Philips: 967- slot 971 Unilever: 722 slot 724 Hoogovens NABEURSKOERSEN (371) 111.70—112.30 (112.60) 972 -725 (974VÏ) (723) (89012) ADVIESKOERSEN BUITENLANDS BANKPAPIER De advieskoersen voor buiten lands bankpapier, vandaag gel dend in Amsterdam, luiden: Engelse pond 10.0510.15, Ame rikaanse dollar 3.57'-23.6112, Canadese dollar 3.45'/23.5012, Franse frank (100) 72.4072.90,' Belgische frank (100) 7.197.24, Duitse mark (100) 89.8590.35, Zweedse kroon (100) 69.30 70.30, Zwitserse frank (100) 83.4083.90, Deense kroon (100) 51.9052.90, Noorse kroon (100) 49.5050.90, Oostenrijkse schil ling (100) 13.9414.04, Italiaanse lire (10.000) 57.70—59.70, Portu gese escudo (100) 12.5512.70, Spaanse peseta (100, gr. coup.) 5.90126.I2V2. VOGELWAARDE. Geboren. 19 aug. Karei Petrus z. van Petrus H. Claessens en Dorothea M. de Kort. Gehuwd. 17 aug. Willy P. Bo- gaart, 26 j. en Rosa M. van der Veeken, 22 j. 22 aug. Eugène de Kever. 27 j. en Mathilda C. Kerckhaert, 23 j. Overleden. 14 aug. Alberta C. de Rechter, 64 j„ echtg. van Ka- rel L. Beeckman (won. te St. Jansteen). 16 aug. Maria van der Walle, 90 j, ongeh. VOGELWAARDE. Gevestigd: George L. C. Ver- schueren, van Huijbergen; Petrus de Bakker, van Aalst B.) Vertrokken: Petrus A. Bou- chaut, naar Dordrecht; Maria C. van KerckhovenBun, naar Hon- tenisse. „De ingewijden ter zake van de arbeidsverhoudingen in ons land weten reeds geruime tijd dat het aanbod van vrouwelijke werkkrachten beneden de pri maire verwachting blijft. Aan gezien nu in Nederland de ar beid van gehuwde vrouwen een te verwaarlozen factor mag wor den genoemd, moet als vanzelf de vraag rijzen, of mogelijk, door welke oorzaak dan ook, de huwelijksfrequentie is toegeno men, zodat het aantal ongehuw de vrouwen gedurig zou vermin deren. Hier ligt inderdaad het zwaartepunt van het probleem. In onze samenleving voltrekt zich een merkwaardige, demo grafische verschuiving, waarvan de gevolgen nog niet ten volle kunnen worden overzien." Dit schrijft prof. dr. J. P. van Rooijen in „Economisch Statisti sche Berichten" in een artikel onder het opschrift: „Het groei end tekort aan ongehuwde vrou wen." Hij stelt vast, dat de huwelijksfrequentie sinds de oorlog in niet geringe mate is gestegen „nu de meisjes zich in zeer hoge nuptiale kansen ver heugen mogen" en hij besluit: „Onder deze radicaal veranderde omstandigheden lijkt het uitge sloten, dat de verzorging van het nationale produkt alleen door de mannen en de in aantal voort durend afnemende ongehuw de vrouwen ter hand wordt geno men. De tijd is aangebroken, dat sentimentele overwegingen om trent inschakeling van gehuwde vrouwen in het arbeidsproces terzijde worden gesteld, terwijl de overheid tot taak heeft om haar fiscale greep zodanig te be perken, dat het zelfstandig ka rakter van de arbeidsbekwaam- heid der gehuwde vrouw vol strekt wordt erkend". Voorts merkt prof. Van Rooijen op, dat het jongste advies van de S.E.R. ten aanzien van de verlaging van de verlaging van de leeftijds grens binnen het raam van de A.W.W. in het licht van het bovenstaande een pijnlijke in druk maakt. De miljonair George Vander- bilt, die drie maanden geleden uit de tiende verdieping van een hotel in San Francisco is geval len, heeft een derde deel van zijn landgoed aan zijn vierde vrouw nagelaten, met wie hij drie maanden vóór zijn dood was getrouwd. De rest is voor zijn enige kind, mevr. Lucille Brady. Vanderbilt erfde op 21-jarige leeftijd 20 miljoen dollar. Toen hij 35 was ontving hij een even groot bedrag. ZATERDAG '26 AUGUSTUS. HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.15 Gewijde muz.; 7.30 Gram.; 7.45 Morgengebed; 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 8.50 Voor de huisvrouw; 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Gram.; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Orgelconcert; 12.00 Mid dagklok; 12.04 Gram. 12.30 Land en tuinbouwmed.; 12.33 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Zonnewijzer; 13.20 Gram. 13.50 Voor de jeugd; 15.00 Zang en gitaar; 15.20 Gram.; 16.00 Gregoriaanse zang; 16.30 Lichte muz.; 16.50 Harmo nie-orkest; 17.15 Gram.; 17.55 Promenade-orkest; 18.45 Wereld kamp. wielrennen; 19.00 Nws; 19.10 Act.; 19.25 Gram.; 19.50 Lichtbaken, lezing; 20.00 Gram.; 21.10 Metropole-orkest; 21.50 Gram.; 22.25 Boekbespreking; 22.30 Nieuws; 22.40 Gewijde mu- naar porden. C<vf P'eil;er van de Kamer van onri 1, mr. J. Kist, stelde 'r meer, dat in de overeen- linet Van 1913 no§ een b3Pa- dat 0Pgenomen, die inhoudt hooe«cnaa.st de villa's no§ ten dar V1tf gebouwen, anders r)upr°0r norr|iale bewoning, er n„ Worden gebouwd. Er zijn Pas twee in Zorgvlied. 75. Met een onderdanige buiging verwijdert de lijfwacht zich, maar hij heeft nog geen vijf stappen gedaan of Atilla roept hem voor de tweede maal terug. ..Mij valt iets in," zegt hij, terwijl hij de bewusteloze Allan bekijkt. „Hoeveel Herulikrijgers zijn er in het kamp?" „Meer dan honderd, o machtige", antwoordt de lijfwacht met een blik van begrip. „Wij vrezen hen niet," gromt Atilla, „maar ze kunnen moeilijk heden veroorzaken wanneer ze van het lot van hun verraderlijke aanvoerder horen. Verzwijg dit dus. Wij hebben deze honden nog nodig, want als woudlopers en spoorzoekers zijn ze helaas onovertroffen. Laat twintig van hen dus eerst Toctah opsporen en zendt een tweede groep achter de voortvluchtige Noorse vorst aan." „En de overige?", vraagt de lijf wacht onverstoorbaar. „Met de rest kan afgerekend worden," antwoordt Atilla en ter wijl de lijfwacht met kalme pas sen naar het kamp terugkeert, sleept Atilla de Grote voor alle zekerheid de bewusteloze onder het struikgewas. Geheel onkundig van de gebeur tenissen wachten inmiddels Eric en zijn drie vrienden op de terug keer van Toctah, die op zich heeft genomen Walamir, de Gothenko- ning uit Atilla's kamp te lokken. Ze hebben zich een kleine open plek uitgezocht als kampplaats en om beurten betrekken ze de wacht aan de rand van de vlakte om tijdig van Toetah's komst op de hoogte te zijn. De tweede dag keert Garad met een verdrietig gezicht in het klei ne kamp terug. Nog is er niets van de Nomade te zien. Het is Erics beurt om de wacht te betrekken en hg staat op het punt zijn wapens bij elkaar te rapen als Garad eensklaps tekens geeft stil te zijn. Het volgende ogenblik is hij ver dwenen. Binnen tien minuten is de Fran- kenstrijder weer terug en zgn ge zicht is bleek als hij fluistert: „We moeten zeer snel weg; een troepje Hunnenkrijgers is ons op het spoor." ziek, 23.00 Gram.; 23.30 Wereld- kamp. wielrennen; 23.40 Gram - 23.55 Nieuws. HILVERSUM II; 7.00 Nieuws; 7.10 Gym.; 7.23 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 9.00 Gym. voor de vrouw; 9.1o lips voor toeristen; 9.20 Gram.; lo.OO Sa men thuis, lez.10.05 Morgen wijding; 10.20 Gevar. progr.; 12.00 Lichte muz.; 12.30 Land en tuinbouwmed.; 12.33 Orgel en zang; 13.00 Nieuws; 13.15 Varia; 13.20 Gram. 14.10 Voor de jeugd; 14.45 Vragenbeantw.; 15.00 Lich te muz.; 16.40 Boekbespr.; 17 00 Jazzmuziek; 17.30 Act.; 18.00 Nieuws en comm.; 18.20 Resul taten van de verkiezingen in Is raël; 18.30 Lichte muz.; 1900 Kunstact.; 19.30 Passepartout, lezing; 19.40 Leven in een ver- deelde wereld, gesprek; 19.55 Deze week, lez.; 20.00 Nieuws; 20.05 Gram.; 20.40 Lichte muz.; 21.15 Soc. comm.; 21.30 Licht progr.; 22.00 Sport; 22.30 Nws; 22.40 Lichte muz,; 23.00 Taptoe Delft; 23.55 Nieuws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nieuws; 12.02 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.35 Gram.; 13.00 Nws; 13.15 Voor de teenagers; 14.00 Gevar. progr.; 16.10 Tips voor trips; l'-OO Nieuws; 17.15 Lichte muz.; 18.00 Gram.; 18.30 Voor de sol daten; 19.00 Nws; 19.30 Amus. muz.; 20.00 Operamuziek; 21.00 Lichte muz.; 21.30 Amus. orkest; 22.00 Nieuws; 22.15 Gevar. pro gramma; 23.00 Nieuws; 23.05 Gevar. progr.; 23.55 Nieuws. NED. TV15.35 en 16.05 Zwem wedstrijden te Blackpool; 17.00 Voor de kinderen; 18.55 Wereld kamp. wielrennen te Zurich; 20.00 Journaal en weeroveracht; 20.20 Act. progr.; 21.00 Amus. progr.; 21.25 Filmimpressie; 21.40 Detectivefilm; 22.10 Wereld kamp. wielrennen te Zürich. VL. BELG. TV: 15.35 en 16.05 Rep. zwemwedstrijden19.00 Katholieke uitz.; 19.30 Week overzicht; 20.00 Nieuws; 20.30 Feuilleton; 21.00 Documentaire; 21.40 Tekenfilm; 21.50 Filmrep.; 22.15 Wereldkamp. wielrennen; 22.40 Nieuws.

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 5