1 School ZUSTER GRACIA Binnenlands nieuws LEERLI Het Westelijk overleg in Washington Kanton PERSCONFERENTIE DE GAULLE OP 5 SEPTEMBER BRITS REGIMENT NAAR DUITSLAND COMMUNISTISCHE PARTIJKANTOREN IN WEST-BERLIJN GESLOTEN HET OPENBAAR VERVOER IN BERLIJN MINISTER LEMMER 9 In het stadje Suchedniow, 25 km ten noordoosten van Kiel- ce, Polen, zijn onlangs massa graven gevonden waar waar schijnlijk Joden van het ghetto van Suchedniow, die door de nazi's werden vermoord, begra ven lagen. Volgens bewoners van de naburige dorpen voerden de Duitsers in 1942 en 1943 mas saterechtstellingen in het gebied van Kielce uit. ARRESTATIE IN KATANGA CUBA DE BOSBRANDEN OP NEW FOUNDLAND AGENDA Nederlanders in Oost-Duitsland in moeilijkheden? R.K.-BISSCHOP IN GUINEA MET UITZETTING BEDREIGD NIEUWE AANSLAGEN IN ALGERIE ZEVENTIEN DAGEN IN RUIMTECABINE 1 pak Slag er President De Gaulle zal op 5 september een persconferentie houden, zo is donderdag in Pa rijs bekendgemaakt. De presi dent zal de pers in zijn ambts woning, het Elysée, ontvangen. Waarover het staatshoofd het zal hebben, is niet meegedeeld. Men verwacht dat hij o.m. zal spreken over de kwestie-Berlijn, de crisis om Bizerta en over zijn plannen ten aanzien van Al geria, nu de onderhandelingen met de voorlopige Algerijnse regering zijn vastgelopen. Het 36ste regiment artillerie, uitgerust met „Thunderbird"-ra- ketten, zal in de tweede helft van september naar Duitsland worden overgebracht, aldus meldt het Britse ministerie van Defensie. De raketten worden van de grond afgeschoten naar doelen in de lucht. Op een vraag of het regiment naar Berlijn gaat antwoordde een woordvoerder van het mini sterie van Defensie„Ik weet het niet. Het gaat naar Duits land". Het regiment zal worden toegevoegd aan het Britse Rijn- leger. De maatregel volgt op reeds enige tijd lopende bespre kingen over stappen om de Navo te versterken. Het Westberlijnse stadsbe stuur heeft donderdag de onver wijlde sluiting gelast van alle Westberlijnse kantoren der com munistische partij. In de desbetreffende mede deling wordt gezegd dat de kan toren gesloten blijven, totdat de bewegingsvrijheid in geheel Ber lijn is hersteld. Van gewoonlijk welingelichte Westberlijnse zijde wordt verno men dat het hier een tegen maatregel betreft, die werd ge nomen in verband met het slui ten van alle kantoren in Oost- Berlijn der Duitse socialistische partij, hetgeen eerder in deze week geschiedde. In de bekendmaking van het Westberlijnse stadsbestuur wordt nog gezegd dat de slui ting der communistische partij kantoren geschiedt in het be lang der handhaving van de openbare rust en orde. De communistische partij zelf is niet verboden. De Westberlijnse stadsregering heeft besloten een nieuwe lijn van de Berlijrise metro vijf da gen eerder te openen dan aan vankelijk de bedoeling was. Dit besluit werd genomen wegens de belemmeringen van het ver keer in Berlijn door de Oost- duitse regering. De nieuwe lijn loopt uitslui tend door West-Berlijn en ver bindt Moabit en Wedding. Het vervoer op deze lijn begint op 38 augustus. De officiële ope ning door de Westduitse minis ter van Vervoer, Seebohm, ge schiedt op de oorspronkelijk vastgestelde dag, 2 september. Bondskanselier Adenauer heeft de Westduitse minister voor za ken die geheel Duitsland betref fen, Lemmer, verzocht van zijn verkiezingscampagne af te zien en in West-Berlijn te verblijven. Een deel van de diensten van Dammers ministerie is sedert verscheidene jaren in West-Ber lijn gevestigd. Minister Lemmer placht tot dusver steeds een paar dagen wekelijks in Berlijn door te brengen. Men wees er in Bonn op dat minister Lemmer in de nieuwe Russische protestnota's wordt genoemd. De diensten van zijn departement zouden „ondermij nende activiteit" tegen Oost- Duitsland leiden. In antwoord op een vraag van sen journalist heeft een West duitse woordvoerder meegedeeld dat de volledige tekst van de Russische protestnota's nog niet ïe Bonn ontvangen was, toen de hondskanselier de minister ver zocht in Berlijn te blijven. In geallieerde kringen te Bonn heeft men gezegd dat de jongste Russische nota's niets verande ren aan het standpunt van de Westelijke grote mogendheden over de luchtcorridors naar Ber lijn. De huidige overeenkomsten kennen slechts één beperking, namelijk de geografische aan duiding, zei men in deze krin gen. Bepalingen over het type vliegtuigen, de inzittenden en de vlieghoogte bestaan niet. 9 In de afgelopen zes dagen zijn in de zuidoostelijke provin cies van Zuid Korea 25 mensen aan slaapziekte overleden. 104 personen lijden aan deze ziekte. Gezaghebbende Amerikaanse kringen iu Washington verklaar den woensdagavond, dat presi dent Kennedy 'l verlangen koes tert dat de Westelijke bondgeno ten een beetje opschieten en overeenstemming bereiken over het tijdstip van onderhandelin gen met de Sow jet-Unie over de crisis in Berlijn. Deze overeenstemming is nog niet verkregen, doch men voeg de er aan toe, dat er geen sprake is van ernstig meningsverschil, omdat de Westelijke standpun ten over de tegenover Moskou te volgen strategie niet onbuigzaam zijn. Men is het reeds eens ge worden over de noodzaak van het benaderen van Moskou voor een vreedzame regeling, doch tussen Engeland, Frankrijk en de Verenigde Staten moet nog een akkoord over het tijdstip van een dergelijke stap worden uit gewerkt. Volgens genoemde kringen aarzelen de Verenigde Staten in te stemmen met het argument, dat het Westen moet afwachten en zich niet moet haasten met het doen van voorstellen aan Moskou, om de schijn te vermij den dat het uit zwakte wil onder handelen. Het is, aldus deze kringen, een academische vraag of Chroesjtsjef een Westers ini tiatief als een teken van zwakte of een teken van kracht zal op vatten. Chroesjtsjef is in grote lijn op de hoogte van de kracht van het Westen en dit moet niet bang zijn dat de Sowjet-leider voorstellen over tijd en plaats De vertegenwoordiger van Zuid-Kasai in Katanga, Raphael Bintoe, is gearresteerd en zal zich voor een rechtbank moeten verantwoorden wegens verduis tering van 83.000 Katangaanse franken (ongeveer 6000 gulden), zo heeft de minister $ah Binnen landse Zaken van Katanga, Moe- nongo, woensdag in Elisabeth- stad bekendgemaakt. Volgens hem had Bintoe het geld gekre gen voor een reis naar Europa, die hij nooit heeft gemaakt. Ook zou de vertegenwoordiger van Zuid-Kasai via een korte-golf- zender inlichtingen hebben ge geven aan Leopoldstad. De zen der zou ook gebruikt zijn door een Europeaan, die Moenongo een spion noemde. Tegen deze zouden echter geen maatregelen worden genomen. Intussen heeft president Tsjom- be in Albertstad verklaard te hopen, binnenkort besprekingen te hebben met premier Adoela van de centrale Kongolese rege ring. De president zei er van overtuigd te zijn, dat het Kongo lese vraagstuk alleen kan wor den opgelost door ruime politie ke autonomie te geven aan de afzonderlijke staten in een con federatie. Een Cubaanse rechtbank heeft Alberto Muller Quintana, een studentenleider op Cuba, en En rique Gustavo Casuso Perez, één van Castro's belangrijkste tegenstanders tot 20 jaar gevan genisstraf veroordeeld. Twee R. K. priesters kregen ieder twee jaar, omdat zij „onder invloed van de Amerikaanse geheime dienst" tegen de regering-Castro zouden hebben samengezworen. De Cubaanse journalist Salva dor Romani, die secretaris-gene raal is van de „Accion Revolu- cionaria Constitucional" een tegen Castro gerichte beweging is woensdagavond in Caracas ontvoerd toen hij met zijn vrouw naar een bioscoop reed. Drie met machinepistolen gewa pende mannen dwongen Romani in een auto te stappen en reden met hem weg. Castro's agenten zouden hem verantwoordelijk achten voor het feit dat de Cu baanse consul in Venezuela, Vaz quez Blanco, zijn post in de steek heeft gelaten en politiek asiel in Venezuela heeft ge vraagd. Romani heeft in de loop van enkele maanden diverse dreigbrieven gekregen. van onderhandelingen over Ber lijn als een teken van zwakte zal zien. Inmiddels gaat het overleg op het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken tussen de Franse, Britse, Amerikaanse en Westduitse vertegenwoordigers vrijwel dagelijks voort. Woens dag duurden de besprekingen twee-en-half uur. Door de sterke zuidwestenwind en het warme weer zijn de bos branden op Newfoundland, de hevigste die er ooit gewoed heb ben, moeilijk te bestrijden. In Carmanville aan de noordoost kust zijn woensdag tien huizen, een garage en een winkel tot de grond toe afgebrand. Het dui zend inwoners tellende plaatsje is twee weken geleden bij het uitbreken van de brand geëva cueerd. Op het vliegveld Gander viel woensdag 12 mm regen. Aan het einde van één der landingsbanen stonden de bossen in brand, zo dat het vliegveld dinsdag geslo ten moest worden. Canadese vliegtuigen landden op eigen risico, maar de vlieg tuigen op de internationale lij nen maakten gebruik van het vliegveld te Stephenville aan de oostkust. In Brits Columbia, ongeveer 6000 km verder, zijn woensdag elf nieuwe bosbranden ontstaan door blikseminslag. De branden woeden in het uitgestrekte Prins George district. Volgens functio narissen is de toestand hier „bui tengewoon ernstig". In het Prins Rupert district zijn op 13 plaatsen nieuwe bos branden uitgebroken, zodat daar nu 59 brandhaarden zijn. Hier zijn 900 man en 15 vliegtuigen ter bestrijding ingezet. o KOSTBAAR VLAAMS BEELDJE GESTOLEN Uit een afgesloten vitrine in de kunsthandel van mr. H. Schlichte. bergen aan de P. C. Hooftstraat no. 53 in Amsterdam is woens dagmiddag tussen 3 en 5 uur een kostbaar kunstvoorwerp ge stolen. Het betreft een uit de 15de eeuw daterend Vlaams (houten) beeldje, hoog pl.m. 37 cm genaamd „Anna te Drieën". De waarde bedraagt ruim drie duizend gulden. De kunsthande laar heeft woensdagmiddag ver scheidene klanten in zijn winkel gehad. Zijn vrouw heeft het beeldje om drie uur nog gezien. Om vijf uur werd de vermissing geconstateerd. De Amsterdamse politie heeft een foto van het beeldje verspreid. Negen Mohammedaanse ar beiders zijn woensdag om het leven gekomen en veertig wer den min of meer ernstig gewond toen hun wagen in de omgeving van Biskra Constantine) in Al- gerië op een mijn reed. Chroesjtsjef heeft in zijn vakantieverblijf aan de Zwarte Zee de Amerikaanse journalist Drew Pearson te woord gestaan. Bij nieuwe incidenten in Noord-Rhodesië zijn twee scho len, twee bruggen en een Afri kaanse winkel afgebrand, zo heeft een regeringswoordvoerder meegedeeld. De ongeregeldheden in Noord- Rhodesië duren nu reeds bijna een maand. VRIJDAG 25 AUGUSTUS TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „De legioenen van de Nijl". WESTDORPE: Gemeentehuis, 10.30 uur: Aanbesteding uil- voeren van grond- en rio- lerings- en bestratingswerken op de Graaf Jansdijk. zaterdag 26 augustus. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „De legioenen van de Nijl". Concertgebouw, 3 u.: „Dik Trom en zijn aap", kinderto- neelstuk in 3 bedrijven; 8 u.: „Voor schurken geen genade". AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: „La Paloma". VRIJSPRAAK VOOR HUZAAR Donderdagmorgen heeft de krijgsraad te Velde Oost te Arn hem uitspraak gedaan in de zaak tegen huzaar G. W. J. B„ die op 6 maart 's avonds op de onverlichte Eperweg bij de leger plaats Oldebroek een colonne, die op alarmoefening was, had aangereden, waardoor twee do den te betreuren waren. Bij dit ongeval werden negen militairen gewond. Twee hunner, te weten T. Meiboom en J. Kra mer, overleden aan een schedel- basisfractuur. Kolonel J. II. Bartels, die als raadsman optrad, drong er bij de krijgsraad met klem op aan in de toekomst een middel te vinden om colonnes te voet tij dens alarm-oefeningen enige ver lichting te geven, zodat derge lijke ernstige ongelukken niet weer kunnen voorkomen. Het ongeluk is, zo zei hij, een samen loop van omstandighedende huzaren liepen, ondanks waar schuwingen, niet in de berm doch op de weg; de colonne was onverlicht en door het gevechts tenue vrijwel niet waarneem baar. De huzaar B. was niet te voren op de hoogte gesteld van de aanwezigheid van de colonne op de weg. De uitspraak van de krijgs raad luidde vrijspraak. Het Nederlandse consulaat- generaal in Berlijn heeft meege deeld berichten te hebben ont vangen volgens welke buitenlan ders in Oost-Duitsland moeilijk heden hebben bij het verlaten van het grondgebied. Ook het Zweedse consulaat in Berlijn heeft dergelijke berich ten ontvangen. Een woordvoerder van het Nederlandse consulaat-geqeraal verklaarde „onofficiële berich ten" te hebben ontvangen van mensen die naar Oost-Berlijn zijn gegaan, dat daar wonende buitenlanders voor bezoeken aan West-Berlijn dezelfde visa nodig hebben als Oostberlijners. Het consulaat is door de Oost- duitse autoriteiten niet op de hoogte gebracht van een derge lijke maatregel. Een Zweedse woordvoerder zei te hebben vernomen dat buiten landers „enige moeilijkheden" hebben wanneer zij naar West- Berlijn willen gaan. Men heeft eveneens gehoord dat een bui tenlander een Oostduits uitreis visum is geweigerd Functionarissen van het Oost- duils-e ministerie van Buiten landse Zaken hebben echter meegedeeld dat zij niets weten van een nieuwe bepaling die buitenlanders zou verbieden naar West-Berlijn te gaan. Voor zover hun bekend zijn na de mededeling van dinsdagavond, dat buitenlanders zich via de doorlaatpost bij ae Friedrich- strasse of met de trein via het station Friedrichstrasse naar West-Berlijn kunnen begeven, geen nieuwe maatregelen afge kondigd. Enkele buitenlanders verlieten donderdagochtend Oost-Berlijn bij de doorlaatpost Friedrich- stiasse. Een woordvoerder van het Noorse consulaat heeft meege deeld dat hij berichten als zou den buitenlanders bij het ver laten van Oost-Duitsland moei lijkheden ondervinden niet kon bevestigen. President Sekoe Toere van Guinea heeft woensdagavond in een radio-uitzending verklaard dat de Rooms-Katholieke aarts bisschop van Conakry, mgr. De Milleville, snel enige opmerkin gen die hij onlangs over de schoolkwestie maakte, moet in_ trekken omdat de regering hem anders het recht zal ontzeggen in Guinea te wonen. In een zondag in de kerken voorgelezen brief had de aarts bisschop uiting gegeven aan zijn „grote droefheid'' over het feit dat vorige week op de nationale conferentie van de aan de macht zijnde democratische partij „de sluiting van alle scholen van onze missie" was geëist. „Wij hebben altijd gezegd en zullen het steeds herhalen, dat dit een onrechtvaardigheid is Ik verzeker u dat, wat er ook gebeurt, de kerk haar werk hier zal voortzetten". TREINONGELUK IN JOEGOSLAVIË Woensdagavond j.l. zijn in Al- gerië vijftien plastiekbommen tot ontploffing gebracht. Hier door zijn te Bone vier Algerij nen gedood en twaalf gewond. Algerijnse terroristen hebben in de nacht van woensdag op donderdag dertien landgenoten vermoord en zeventien gewond. Zij vermoordden ook een Euro peaan. Negen der dertien door Alge rijnen vermoorde Mohammeda nen kwamen te Biskra om het leven, toen een landmijn onder een voertuig tot ontploffing werd gebracht. Veertien Algerij nen werden hierbij gewond. Te Bone zijn vier personen, onder wie een kind, door ver branding om het leven gekomen. De slachtoffers bevonden zich in een kruidenierszaak, die in brand vloog, nadat er een plas- tiekbom in ontploft was. Tenslotte werd te Medea een Algerijn door een dolksteek ge dood. Twee piloten van de Amerikaan se luchtmacht hebben 17 da gen doorgebracht in een ruim tecabine, die op de grond stond. Men schat dat dit de tijd is die men nodig zal heb ben voor een retourtje naar de maan. De piloten, die don derdag uit de cabine zijn ge komen, hebben daar onder een druk geleefd, gelijk aan die welke men doorstaan moet als men ruim 10.000 meter boven de zeespiegel is. De lucht, die zij moesten inade men, bestond voor ruim 90 procent uit zuurstof. Zij ver klaarden dat zij geen nadelige gevolgen hadden ondervonden van hun verblijf in de cabine. door MARGUERITE LEES 13) Nadruk verboden. Hij had gesproken over de voortdurende training van de verpleegsterover de dienende taak, die vaak van haar geëist werd de „onsmakelijke" kant van haar zorg voor de zieken; en hoe je er nooit mee door kon gaan en een echt goede ver pleegster worden, tenzij je in je hart geloofde, dat het werkelijk een grotere zegen was te geven dan te ontvangen. De mensen praatten gezwollen over „zelf vervulling'' ten koste van alles. „Maar in 't menselijke lichaam", zei de oude dokter, „leven slechts kankercellen zelfzuchtig en nemen, wat zij nodig hebben, ten koste van het algemeen be lang". Vaak had zij aan deze woor den gedacht in moeilijke ogen blikken, als haar leven zo onvol daan leek. Als zij geen eigen te huis kon hebben met haar eigen dierbare kind bij zich, genoot zij dan niet de weldaad, voor zo veel kleintjes, die in pijn en nood verkeerden, te zorgen? Zij behoefde het zelfs niet onder woorden en onder philosofie onder te brengen. Zij wist slechts, dat zij op dat punt ge lijk had en geen spijt moest hebben. Zij had een zó sterk gevoel, dat zij haar verantwoordelijke post geen recht kon doen, als haar eigen persoonlijke zorgen ermee in aanraking kwam. Zus ter Gracia en de moeder van Richard Paul waren twee ver schillende personen. Slechts de directrice kende haar geheim. Gracia was ertoe gekomen dit als haar gehele leven te accep teren, toen David Halcott als kinderarts was aangesteld, het geen betekende, dat zij nauw samenwerkten. Hij was als het ware als een draad van de schering en geweven met haar leven in de afdeling. Toen pas ontdekte zij hoe eenzaam haar leven was ge weest. Zij waren gelijk afge stemd. Het was een vreugde samen te werken. Zij vormden een prachtig stel. Zij bewonder de hem meer, dan welke man dan ook, vanwege zijn kundig heid als dokter en zijn onkreuk baarheid als mens. Hij had een diepe liefde voor kinderen, maar zonder sentimentaliteit. De pijn van een kind werkte op hem als een rode lap op een stier. Soms zag zij hem als een rid der, die erop uit trok om pijn en machteloosheid en zwakheid uit te dagen, met het schild van erbarmen en de stalen lans van de wetenschap. Zij was begonnen haar dro men om hem te weven. En het nieuws, dat zuster Mawte haar zo ruw had medegedeeld, had haar tot in haar hart getroffen. Wat een dwaas was zij geweest te denken, dat zij werkelijk be langrijk was voor David Halcott, behalve dan als zuster, die de leiding had over zijn afdeling. Hij leefde zijn eigen leven en zij had er geen deel aan. Hij was blij haar weer in het harnas te zienmaar hij had haar niet echt gemist. Niet zoals zij hem gemist had, dikwijls en dikwijls, daar in Devon Bij een botsing tussen een personen- en een goederen trein nabij Novisad, ongeveer 70 km ten noordwesten van Belgrado, zijn elf passagiers om het leven gekomen en on geveer 50 gewond. De perso nentrein stond stil toen het ongeluk gebeurde. De goede- rentrein kwam uit tegenge stelde richting. Beide locomo tieven werden zwaar bescha digd en een aantal rijtuigen en wagons vernield. Hij had zich met Martine De- lamere verloofd; en, of hij eraan gedacht had of niet, dat maakte zijn vooruitzichten voor de toe komst schitterend. Zij moest de eerste beste gelegenheid zoeken om hen beiden geluk te wensen. Ja, zij was een dwaas ge weest te dromente dro menMaar zij durfde niet meer in haar hart te kijken en zich te herinneren hoe dwaas die droom was geweest. Het was tijd, zei zij tot zichzelf, zich daarvan los te rukken. Zij was een volwassen vrouw, in 'staat intelligent te werken naast een man, zonder haar hoofd over hem te verliezen. Voor haar waren de dagen van hartstocht voorbij. Bij deze gedachte ontsnapte haar een snik. Zij legde wan hopig haar gezicht in haar han den. „David.... David!" Wat had het voor zin te doen alsof de waarheid een tovernaald was, die geen pijn deed? Zij kon het niet verdragen, dat hij met Mar tine Delamere verloofd was. Zij haa hem lief. Zij had hem lief Met droge ogen stond zij op ae lijst in haar hand en belde de operatiezuster op. (Wordt vervolgd.) BRAND IN SANATORIUM „MARIA OORD" Gistermorgen omstreeks tien uur is brand uitgebroken in een van de s'.aapbarakken van het sanatorium „Maria Oord" aan de rijksweg 's HertogenboschNij megen in de gemeente Rosma len. De barak, die uit hout was opgetrokken werd gebruikt voor 25 vrouwelijke personeelsleden van het sanatorium. De brandweren uit Rosmalen en 's Hertogenbosch, die zeer snel ier plaatse waren, konden met voorkomen, dat de barak ge heel afbrandde. De kapel en de naaikamer, die zich dicht bij het brandende bouwsel liggen, kon den echter door nat houden wor den gespaard. Met de barak ging ook de gehele inboedel verloren. De oorzaak van de brand moet worden gezocht in kortsluiting. verdronken OPVARENDEN HARLINGER KOTTER GEVONDEN Donderdagmorgen omstreeks negen uur zijn de stoffelijke res ten gevonden van de beide nog vermiste opvarenden van de maandagmiddag op het IJssel- meer gezonken mosselkotter HA 10 uit Harlingen, de 57-jarige A Wever en de 23.-jarige F. Brou wer. De lichamen, die nog op cte zwemvesten dreven, werden ten zuiden van het dorp Gaast -aan de Friese IJsselmeerkust gevon den door de eendenjager B G. van Kals'oeek uit Gaast en diens neef F', van Kalsbeek, die bezig was netten te lichten. De stoffelijke resten van de beide mosselvissers zijn naar het Protestants-Christelijk: Zie kenhuis in Harlingen. overge bracht. dodelijk VERKEERSONGELUK De 52-jarige pater M. van Everdingen uit Utrecht is don derdagmiddag aan de verwon dingen, die hij bij een verkeers ongeluk opliep, overleden De pater werd donderdagmorgen door een bestelauto gegrepen, toen hij bij de gevaarlijke krui sing rijksweg 22Hendriklaan in Utrecht de rijksweg overstak. De bestuurder van de bestel wagen, de 26-j,arige J. Verbunt uit Roermond werd evenals een medeinzittende gewond bij een poging om de pater te ontwij ken. De bestelwagen kwam daarbij namelijk in botsing me, een geparkeerde auto. Pater Everdingen was verbon den aan de St. Aloysius-parochie in Utrecht. VERDRONKEN Tijdens een wandeling is de gisteren 86 jaar geworden heer M. Meijer uit Nieuw-Weerdinge in een zijarm van het Siepel- veenkanaal gevallen. De bejaar de man is verdronken. MAN GEDOOD DOOR VALLENDE MUUR. Bij het afbreken van een huis op de hoek van de Veenstraat en de Brinkstraat in Enschede is gistermiddag omstreeks half twee een stuk muur ingestort. Drie personen, die op de begane grond aan het werk waren, wer den door het puin getroffen. De 28-jarige sloper J. Veenstra uit Enschede werd gedood. Twee andere slopers liepen lichte ver wondingen op. MAN STORT VAN ELFDE VERDIEPING TORENFLAT. De 33-jarige arbeider Chris- tiaan Los uit Haarlem, is giste- middag van de elfde verdieping van de nog niet geheel voltooide torenflat aan de Neude in Utrecht gevallen. De man is in zorgwekkende toestand naar het Academisch ziekenhuis gebracht. Hij heeft onder meer een sche- delbasisfractuur. Hij is later aan zijn verwondingen overleden. matige ademhaling, op te wek- TRIBUNE VAN CIRCUS INGESTORT. Tijdens een kindervoorstelling, weiKe het circus Belli gisterrmi, dag in Venraij gat, is een tribune in de circustent bezweken. Dn gebeurde tijdens net openings nummer. Op de tribune bevur, den zich volwassenen en een groot aantal kinderen, onder wie verpleegden van de psychiatri scne ïnncnting „St. Servatius'io veniay. EnKeie tientallen kinde ren geraakten gewond. Verschil lende van nen moesten per am Dulance naar het plaatselijk zie kenhuis worden overgebracht. Enkelen moesten woraen opge nomen en anderen konden na verbonden te zijn naar huis gaan. Er dreigde na het instorten van de tribune een paniek te ont staan, maar deze kon door het rustige optreden van de circus- directie en de politie worden voorkomen. Zeer snel na het ongeval was personeel van de G.G. en G.D. en van de plaatse lijke afdeüng van het Rode Kruis ter plaatse, in het circus waren in totaal ongeveer 1500 kinderen aanwezig. In het plaatselijk ziekenhuis te Venray zijn thans nog drie patiënten, twee ouderen en een kind, op-genomen. Dit drietal liep beenbreuken op en klaagden over pijnen in de rug. De overige gewonden konden, na verbonden te zijn, naar huis terugkeren. De officier van Justitie bij de rechtbank te Roermond zal een onderzoek naar het gebeurde in stellen. In verband met het onderzoek heeft de justitie ceslag gelegd op de circustent. De oorzaak van het ongeval -moet gezocht wor den in een „over-bezetting" van de circustent tijdens de kinder matinée. INBREKERS VERRICHTTEN ZWAAR WERK. Buit 10.000,-- In een bijkantoor van een financieringsmaatschappij in de P. C. Hooftstraat te Amsterdam hebben gisternacht inbrekers zich via een opengebroken raam aan de achterzijde van het pand toegang verschaft tot de kan toorruimten. Op de eerste ver dieping hebben zij de brandkast opgetild en deze de trap afge dragen. Door de achterdeur weid het gevaarte via de tuin en brandgang in een gereedstaande auto geladen. Het zware kam® leverde de inbrekers 10.000 op- jongetje verdronken- Donderdagmorgen is de 2j jarige Ferdinand Bottinga uit de Sabastraat te Heerenveen het spelen te water geraakt en verdronken. Pogingen de levens geesten, door middel van kunst ken bleven zonder resultaat. He stoffelijk overschot van het ven tje is naar het ziekenhuis Heerenveen overgebracht. twee gewonden bi' brand Donderdagmiddag orastre^5 vier uur is brand uitgebroken^ een chemische wasserij en - merij aan de Prins H^a" straat in Den Haag. De eI§e de 60-jarige heer F. J., üe? de een pannetje vet, waarin vlam was geslagen, nfarll-.us- magazijn om het daar te - sen. Hij kon echter de hete p met het kokende vet nie't vasthouden, en liet het v Hierop greep het vuur sn-i zich heen. De brandweer kon niet komen, dat de benedenyer^ ping totaal uitbrandde. De de wordt voorlopig geschat ongeveer 13.000. De eig was tegen brand verzeker». De heer F. J-. the ed" e brandwonden over zijn - rj lichaam had opgelopen, overgebracht naar het - huis St. Joannes de Deoaa Westeinde. Ook zijn w-J den echtgenote is met brand*®0 naar dit ziekenhuis vervoera Het was een zeer zitting donderdagma kantongerec^t werd voorgezeten <ien Belt. ix- officier van mr Th. Lebret. De eerste zaak j E v. d. N. uit die aldaar gereden v rachtauto, waarvar niet in orde waren De heer N. verkla v, ist dat de rem net deed, doch dat hij per se weg moes Kostte hem nu uitspraak was cor Overtrei Mevr. M. G. M IJzendijke drijft sind- 1945 een dranken en wijnei voor echter een hebben. Op 31 december op betrapt aan lieer W-, een fles pen verkocht, ter jl bleek, dat zij veelheid drank et had, alsmede cognac. De voorgeschiedt drankhandeltje trieste, zoals uit ting van de advoca man, bleek. Mevr een mislukt huw< moeder teruggekon kindje, en was, van inkomsten v een drankhandel haar per jaar een 1000,opbracht Zij had echte i vergunning ingevc wet. Uit overgelegde dat zij wel was de Kamer van eveneens in het een z.g. revisie bewijs dat zij grensstreek meei kele flessen in v< hebben. De heer A. Bos, de volksgezondheid de drankwet ressoi deze zaak als getui; klaarde desgevraai De B. alle medewei leend tijdens het v De drie bedrijven B. hebben geleverd, eens een proces gen. aldus deze c Nadrukkelijk verklaard door de: dat een admissievei enkel recht geeft De officier van de feiten bewezen het in voorraad pen van drank een van 1,voor vervangen door 1 alsmede verbeurdv het inbeslaggenoi waarde heeft van In zijn pleidoc Tichelman de feit doch stelde dat vreemd is, dat handel zo maar 1 Mevr. De B. had groep detailhandel kelen betaald, alsi tingen, was inges- Kamer van Koop] de veel 'besproke klaring, die echt geeft op handel. De kantonrechl feiten zeer erns voorraad hebben terwijl er geen ve aanwezig is, is in wet. Hij wilde echter den met de achti dit „drankdrama' In het PI nabij Sa ter opleiding Bruto-saiaris Eerste-jaars Tweede-jaars Derde-jaars Ook 17-jariger Een gemiddel MULO, Voortj aanbeveling. Ei kosten voor bi RUI Bij eventuele o één van beide wenst te ver letters LV te ri WMWIIIIIIllilllllllllilÜlülllllllilllll 3 Bij aankoop 500 gram - of 500 gram z of 500 gram - of 500 gram of 500 gram van steen «HSH n iiiiiiimiiimitiiiiiii

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 2