NG era min i 1 SU NIL PRETTIGE WASDAG Amerikaanse vice-president Johnson bracht bezoek aan West-Berlijn Sowjet-Unie verwerpt Amerikaans protest Surinaamse artikel regering ontstemd over in Nederlands blad •anden ers met n met vingsringen dien ges met jebandje Kleine Advertentièn week MAANDAG 21 AUGUSTUS 1961 17e Jaargang Nr 5374 Amerikaanse garnizoen in West-Berlijn versterkt NOORD-RHODESIE CIIROESJTSJEF EN MGCLOY KONINGIN EN PRINS EREBURGER VAN MONTE ARGENTARIO NEDERLANDS MEEST GEBRUIKTE WASMIDDEL tl) MvVvV>^ De uitwijzing van de Venezolanen HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- es MAANSTANDEN dag 19 augustus l9fij TERNEUZEN NU GAAN IS OP TIJD KLAAR. p HEEFT VOLOP evraigd: Dagmeisje. VAN DER STRAATEN, e Jongestr. 5, Terneuzen. Tc koop gevr.: Een vrij- aande woning met of zon- ;r bergruimte. Grote tuin wat grond moet aan- ezig zijn. Adres te bevr.: rreau van dit blad. e koop: 1 Damessportrij- iel, in pr. st. Te bevra- 'nSchoolplein 9, Ter- ;uzen. 3 koop: Slavonisch eiken menkast met grote spie- ildeur. Zeer fijn afge- erkt. Tegen elk aanne- elijk hod. Adres: Noord raat 53, Terneuzen. koop: gebruikte kinder agen. -stoel en box. Te vragen: Benedenweg 35, uiskil. koopeen Jaarsma- ard. Zeer billijke prijs, bevragen: Axelsestraat Terneuzen. :rIoren: Een dekzeiltje de v/eg van Terneuzen ar Zaamslag. J. PLAD- 1T, Molenstraat 2, Tel- 1, Zaamslag. liectie. Frankering bij abonnement: Terneuzen t Directeur-Hoofdredacteui 1. van de Sande Pedactie-adres: Noordstraat 55-57 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 I Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,- per kwartaal; pet maand 2.pei week 48 et. Losse nrs 9 ct. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande te Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties 'géén handel» advertenties); 5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. of moedige; bondgenoten gehad dan wij nu in de burgers van de ze stad hebben". Hij zal dit na zijn teiugkeer in de Ver. Staten meedelen aar: de president en de bevolking. Een stad die in tegenspoed t!o'n mentaliteit toont, kan er nooit door tiranniseren toe wor den gebracht haar vrijheid op te geven''. RUSSISCH OMMENTAAR OP JOHNSON S BEZOEK AAN BERLIJN Het orgaan van de communis tische partij van de Sowjet-Unie, de ..Prawda", schreef zondag dat de bezoeken van de Amerikaanse vice-president Johnson aan West-fDuitsland en West-Berlijn ..een provocatie'' vormen. John son's reis is „een demonstratie van solidariteit met die West- duitse kringen die een provoce rende opwinding over Berlijn willen \eroorzaken". De „Prawda'' noemt de ver sterking van het Amerikaanse garnizoen in West-Berlijn „een militaire uitdaging". EERSTE AMERIKAANSE VERSTERKINGEN IN BERLIJN Het Amerikaanse garnizoen in West-Berlijn is zondag met 1590 man versterkt. President Ken nedy heeft hiertoe besloten „in verband met de jongste ontwik kelingen, waaronder het over brengen van Oostduitse strijd krachten naar Gw-.tliei lijn." Een woordvoerder van het VVestberlijnse stadsbestuur ver klaarde naar aanleiding van pre sident Kennedy's besluit: „Actie in plaats van woorden zal door de Berlijr.ers in de juiste geest worden beoordeeld." In onofficiële Parijse kringen zag men het besluit als een teken van die vastheslotendheid waar op president De Gaulle heeft aangedrongen als de beste hou ding tegenover de Russische te- dreiging van Berlijn. Het eerste voertuig van de colonne Amerikaanse troepen die het garnizoen van West-Ber lijn zal versterken, is in de stad aangekomen. Het was de jeep van de commandant, kolonel Glover S. Johns. Hij kwam na JOHNSON IN BERLIJN De Amerikaanse vice-president Lyndon Johnson heeft de burge meester van West-Berlijn, Willy Brandt, zondagochtend een per soonlijke brief van president Kennedy overhandigd. De ont moeting had plaats in een villa van de Amerikaanse ambassade In West-Berlijn. Een Amerikaanse woordvoer der heeft meegedeeld dat de vice-president in zijn besprekin gen met zowel Adenauer als Brandt „volledige overeenstem ming" heeft bereikt. Johnson zelf zei na afloop dat hij „een vruchtbaar" gesprek had gehad. Zijn rit door West-Berlijn werd een groot succes. Duizenden juichten hem toe. Het Westberlijnse blad „Bild am Sonntag" noemt het bezoek van Johnson „de daad waarop wij een week hebben gewacht". Washington is dichterbij dan 3onn". Thans is de vertrouwens crisis met Washington gepas seerd, die met Adenauer echter nog niet. Ook de „Weit am Sonntag" meent dat de twijfel onder de Westberlijners over hun toe komst thans is verdwenen. Johnson, die aanvankelijk zon. dagmiddag uit West-Beriijn zou vertrekken heeft zijn vertrek uitgesteld tot maandagochtend. Een woordvoerder van de Westberlijnse senaat heeft mee gedeeld dat de boodschap van president Kennedy aan burge meester Brandt niet zal worden gepubliceerd. Ook de brief van Brandt aan Kennedy is niet offi cieel vrijgegeven, maar zoals be kend heeft de „Frankfurter All- gemeine" de inhoud afgedrukt. De vice-president sprak de 1500 man Amerikaanse troepen kort toe „Uw aanwezigheid hier is een belofte van bijstand, van Amerika's voortdurende zorg oor het lot en de vrijheid van Berlijn, hoe de gebeurtenissen zich ook zullen ontwikkelen". De 360 voertuigen die het kon. vooi telde waren na enkele uren alle in West-Berlijn aangekomen. Tijdens de rit door Oost-Duits- !and vloog een Russische bom menwerper vier maal laag over. De Russische grenswachten wa ren „zeer hoffelijk en zeer be hulpzaam", aldus een Ameri kaanse woordvoerder. President Kennedy vertrok zondagmiddag naar zijn vakan- ™'>Jf jn Hyannis Post, na- een rit van 176 km over Oost- n i'Lwf gekregen dat duits grondgebied om 12.50 uur a e man troepen in West-1 Ned. tijd, bij de controlepost Berhjn waren aangekomen. Er Dreilinden aan. Aan de grens tussen Oost- was een speciale telefoonlijn tus sen het Witte Huis en de grens post Helmstedt vrijgehouden Generaal Lucius Clay en Char les Bohlen, die vice-president Johnson op zijn bezoek aan West- Berlijn vergezellen, hebben zon dagmiddag een bezoek aan Oost- Berhjn gebracht. Zij ondervonden geen moeilijkheden aan de grens Vice-president Johnson zei in een zondagavond in West-Berlijn gepubliceerde verklaring dat lljü. nooit zal breke'i door de wreedheid van de communisti sche macht". De Westelijke mogendheden zo zei hij, „hebben nooit hetere grens Duitsland en West-Berlijn, bij de doorlaatpost Babelsberg, werd het konvooi door Russische offi cieren gecontroleerd. Enkele duizenden Westberlij ners hadden zich reeds geruime tijd van te voren bij Babelsberg opgesteld. Velen wierpen bloe men naar de auto's. De commandant werd begroet door burgemeester Brandt, en de Amerikaanse vice-president Johnson. De 18 gepantserde wagens voor vervoer van manschappen en 16 gepantserde verkennings wagens die als versterking van het Britse garnizoen in West- Berlijn bestemd zijn. zijn zondag ochtend daar aangekomen. DE TOESTAND IN BERLIJN De muur die Oost- en West- Berlijn scheidt, is in de nacht van zaterdag op zondag verder versterkt door dikke prikkel draadversperringen die de Oost duitse politie er bovenop aan legt om de ontvluchting uit het Oosten nog moeilijker te maken. De deuren en ramen van hui zen in Oost-Berlijn die onmid dellijk aan de grens met het Westen liggen zijn dichtgespij kerd of ommuurd om de moge lijkheid van ontsnapping uit te sluiten. In de nacht is opnieuw een Oostduitse politieman naar West- Berlijn gevlucht toen hij op wacht stond. Hij is de vijftiende sedert zondag j.i. Sinds het uitbreken van de on lusten in Noord-Rhodesië, onge veer twee weken geleden zijn meer dan 400 personen gearres teerd, aldus is in Kasama, in de noordelijke provincie, vernomen. Ook in de nacht van zaterdag op zondag zijn in het noordelijk deel van het land gevallen van brand, stichting en het doden van vee voorgekomen. In Kasama zijn zaterdag drie Afrikanen wegens het aanbren gen van versperringen op de weg van Kasama naar Abercorn tot een half jaar gevangenisstraf veroordeeld. De veiligheidsstrijdkrachten hebben tot dusver in totaal zes tien Afrikanen gedood. Volgens een regeringswoord voerder was zondag de eerste dag in twee weken tijds zonder wanordelijkheden. Persberichten ais zou Chroesjt- sjef tijdens zijn onderhoud met McCloy in zijn vakantieverblijf aan de Zwarte Zee in woede zijn ontstoken en hebben geschreeuwd zijn onjuist, aldus heeft presi dent Kennedy's vertegenwoordi ger voor ontwapeningskwesties in een televisie-interview mee gedeeld. Chroesjtsjef was „bijzonder hartelijk en gastvrij". Hij verde digde krachtig dc Russische ont. wapeningsvoorsteilen en wekte sterk de indruk een atoomoor log te willen vermijden, aldus McCloy. MUUR OP DE POTS DAM ERF LATZ dichtgemetseld Is. De muur is vervaardigd van betonplaten, niet daarbovenop stenen met ijzeren staven voor het aan brengen van prikkeldraad. Koningin Juliana en Prins Bern- hard hebben zaterdagavond het ereburgerschap gekregen van het schiereiland JVlonte Argenta- rio aan de Italiaanse westkust op ongeveer 120 km ten noorden van Rome, waar het koninklijk gezin sinds vorig jaar een zomer- er blijf bezit. De kleurige plechtigheid vond plaats in het Spaanse kasteel van Porto Santo Stefano, de voor naamste plaats van het schier eiland. De curgemeester van deze ge meente, prof. Ettore Zolesi, las het besluit voor waarbij de Ko ningin en de Prins benoemd wer den tot „zeer doorluchtige bur gers van Monte Argentario." J Dit besluit was in maart j.l. door de districtsraad genomen met 19 tegen 0 stemmen. Het voorstel had de steun van de communisten, maar de repjj- olikeinse raadsleden onthielden zich van stemmen. Een andere ereburger van Mon te Argentario is de Italiaanse premier, Amintore Fanfani. De plechtigheid, die door de Prinsessen Beatrix, Margriet en Marijke en door talrijke Italianen onder wie een vertegenwoordiger van de regering werd bijgewoond, werd omlijst door hoorngeschal en tromgeroffel. Nadat de burgemeester onder gejuich van de belangstellenden de oorkonde had overhandigd, gaf de Koningin in een korte toe spraak uiting van haar erkente lijkheid. Zij zeide verheugd te zijn in „een zo spontane en har telijke bevolking" en sprak de hoop uit, dat zij nog vele vacan- ties in haar midden zou kunnen doorbrengen. De ceremonie in het met toort sen verlichte kasteel werd beslo ten met het spelen van het Ne derlandse en het Italiaanse volks lied. In Porto Santo Stefano was te voren een optocht gehouden door de plaatselijke bevolking in kle derdracht. Overal hingen Neder landse en Italiaanse vlaggen en de huizen waren met lantaarns en toortsen verLeht. Later begaf het gezelschap zich naar de kleine vissersplaats Porto Ereole, die dichtbij het koninklijk zomerverblijf is gelegen. Daar werd een bootwedstrijd gehou den. gevolgd door wedstrijden tussen zeelieden en boeren. c - De Sowjet-Unie heeft de Ver. Staten meegedeeld, dat zij de Oostduitse maatregelen aan de grens tussen Oost- eh West- Berlijn „volkomen begrijpt en steunt", aldus meldt het Russi sche persbureau Tass. Deze Russische verklaring is vervat in een nota, die vrijdag aan de Verenigde Staten is ge zonden, in antwoord op een Ame rikaanse nota van 17 augustus over de Oostduitse actie. De Sowjet-Unie noemt het Amerikaanse protest tegen de Oostduitse maatregelen „onge grond". Volgens de Sowjet-Unie maakt Oost-Duitsland alleen maar gebruik van „de gewone rechten van elke soevereine staat om zijn belangen te beschermen". De kwestie van „staatsgrenzen" wordt in de Russische nota een binnenlandse kwestie van elke staat genoemd waarmee anderen zich niet moeten inlaten. In de Russische nota heet het verder, dat West-Berlijn in een centrum van ondermijnende ac tiviteit, sabotage en spionage is veranderd, een centrum van po litieke en economische provoca ties tegen Oost-Duitsland, de Sowjet-Unie en andere socialis tische landen. Volgens de Russi sche nota is het zelfs zo ver ge gaan, dat West-Berlijn de zetel is geworden van het zogenaamde Amerikaanse comité voor de be vrijding van de volken van Rus land. In haar nota van 17 augustus zegt de Amerikaanse regering de Oostduitse maatregelen als een „schending van de (in 1945 bepaalde) viermogendheden-sta- tus van Berlijn" te beschouwen. In de Russische nota wordt gezegd, dat „een buitengewoon groot gevoel voor humor „ver eist is om te beweren, dat de in West-Berlijn ontplooide activi teit in overeenstemming is met de viermogendhedenovereen- komst. De heersende kringen van West-Duitsland hadden, met steun van de bezettingsautori teiten, West-Berlijn gemaakt tot „het centrum van voortdurende economische sabotage tegen de Duitse democratische republiek". Ook hadden zij West-Berlijn ge maakt tot een „arena van open lijke revanchistische bijeenkom sten gericht tegen de naburige vredelievende socialistische lan den". Van West-Berlijn uit wordt, aldus de Russische nota, een systematische lastercampagne door middel van radio en televisie gevoerd tegen de Sowjet-Unie, Oost-Duitsland en andere socia listische landen. Opgemerkt wordt, dat in West- Berlijn meer dan vijftig West- duitse regeringsinstellingen werkzaam zijn en dat het West- Duitse parlement onwettige aan spraken op West-Berlijn maakt. De Westelijke verwijzingen naar geallieerde overeenkomsten worden bovendien als niet ter zake dienende beschouwd, omdat deze overeenkomsten gesloten waren voor de tijd dat Duitsland bezet zou zijn. In de afgelopen 16 en een half jaar was er veel veranderd. Er waren twee onaf hankelijke Duitse staten ontstaan en niemand had het recht zich te mengen in de zaken van deze twee Duitse staten. Als de Oostduitse grensmaat- regelen zekere ongemakken voor de bevolking van Berlijn hadden veroorzaakt, moest de verant woordelijkheid hiervoor ten volle gedragen worden door de Weste. lijke bezettingsautoriteiten en de Westduitse regering. Tenslotte zegt de Russische nota. dat de grensmaatregelen tijdelijk zijn. Het sluiten van een Duits vredesverdrag en normali satie van de situatie in West- Berlijn op grond daarvan zou geen inbreuk maken op de be langen van enige partij en de vrede en veiligheid van alle vol ken ten goede komen. Tass meldt nog dat soortgelijke nota's zijn overhandigd aan de Britse en Franse regeringen, in antwoord op hun protestnota's van 17 augustus. toonaangevend voor moderne coiffures. de betere toiletartikelen, par fumerie, cosmetica, blijvende verwijdering van overtollige haargroei. De Nederlandse regering heeft besloten de zeven Venezolanen, die op 8 juni op Curagao landden en later naar Nederland zijn overgebracht, bescherming te verlenen tegen terugleiding naar Venezuela. Naar aanleiding van de bepaling in het besluit, dat de Venezolanen het grondgebied van het koninkrijk zullen moeten verlaten, vernam het ANP van bevoegde zijde, dat deze vorm in de gegeven omstandigheden het juiste midden werd geacht tus sen de wensen van twee partijen. Er bestond in dit geval vrijheid van handelen, omdat de conven tie van Genève betreffende het asielrecht hierbij niet van toe passing is. Ook bestaat er tussen Nederland' en Venezuela geen bilateraal uitleveringsverdrag. Het verlenen van asiel kon hier geheel worden toegepast, als het recht dat een staat heeft, om een vreemdeling niet terug te zenden naar zijn land van her komst. Op een vraag of de uitvoering van de uitwijzing moeilijkheden zou kunnen opleveren luidde het antwoord, dat de indruk bestaat, dat het merendeel van de Vene zolanen zich wenst te begeven naar een gebied buiten het ko ninkrijk. Gesteld echter, zei men, dat het land van hun keuze hun de toegang weigert, of een of meer der Venezolanen niet uit Nederland zou willen vertrekken, dan komt men voor moeilijk heden te staan. Hen over land over de grens met Duitsland of België te zetten, is niet mogelijk volgens met de Duitse en Belgi sche regeringen gemaakte af spraken. En weigert, na vervoer per vliegtuig of schip, een land ze op te nemen, dan zullen ze weer op het grondgebied van het koninkrijk moeten worden toege laten. Indien zulks noodzakelijk wordt geacht voor vestiging el ders, zal van Nederlandse zijde daartoe de nodige medewerking worden verleend. Zoals gemeld, dwongen de zeven Venezolanen op 8 juni de piloot van het vliegtuig waarmee zij werden vervoerd, op het vliegveld van Willemstad op Cu ragao te landen. De Venezolanen waren legerofficieren die in Venezuela waren gearresteerd wegens medeplichtigheid aan een mislukte opstand in april 1960. Zij dienden bij de Nederlandse regering een verzoek om asiel in. Tevens verzocht echter Vene zuela om uitlevering van de vluchtelingen. De Venezolanen werden 1 juli naar Nederland overgebracht in afwachting van de beslissing op beide verzoeken. In de nacht van donderdag op vrijdag hebben de Oostduitse Vopo's in enkele uren een muur laten metselen, zodat Berlijn op deze plaats letterlijk Een der Nederlandse dagbladen bevat een onderhoud met dr J. D. V. Polanen, tandarts te Para maribo, waarin de heer Polanen o.a. de vrees heeft geuit, dat Su riname een typisch Zuidameri kaans land gaat worden, een land met corruptie, waar een mi nister probeert zo gauw mogelijk „binnen te zijn" voor hij valt. Voorts: Het is voorgekomen, dat in Suriname een object van een miljoen Surinaamse guldens zonder aanbesteding onder tafel aan een relatie werd weggegeven. Dat is geen geheim, aldus de heer Polanen. Voorts zei dr Po lanen aan het Parool, dat een delegatie van zeventig man naar de R.T.C. ging. „De delegatie leden kregen honderd gulden per dag plus idem zoveel. Als Suri name een rijk land was zou dat niet erg zijn. Maar als je weet dat we wel een halve eeuw achter stand hebben op economisch en sociaal gebied, dan zou wat so berheid geen overbodige luxe zijn. Na de R.T.C. volgde een we reldreis: India, Japan, New York. En daar werd meteen in trek genomen in Waldorf-Asto ria". Ten slotte zei dr Polanen: ..We hebben zeer begaafde jonge intellectuelen als ministers, maar ze moeten over de roes heenko men, dat zij minister mogen spe len. Je kunt nu eenmaal geen snoepreisjes maken en dan je hand ophouden in andere lan den". Tot zover het interview in „Het Parool". Het A.N.P. nam dit onderhoud op in zijn telegrafische dienst naar Suriname en de Ned. Antil len. Naar aanleiding daarvan heeft de Surinaamse regering aan mr dr H. Pos, de gevolmachtigde mi nister van Suriname in Neder land, zaterdag het volgende tele gram gezonden: „Het verwondert de Surinaam se regering ten zeerste, dat een bekend Nederlands dagblad er zich toe heeft geleend om een zware beschuldiging tegen Suri naamse ministers, geuit door een willekeurig persoon, klakkeloos te publiceren. De tandarts Pola nen is een broer van Pieter Pola nen, die door het Hof van Justi tie alhier (Paramaribo) tot een zware gevangenisstraf is veroor deeld als leider van een bende der buitenparlementaire opposi tie, die aanslagen tegen rege ringspersonen heeft gepleegd. Er- is door hen twee jaren geleden een bom geworpen in het huis van het Statenlid Ptengel, terwijl een geweer met buffellading was aangeschaft, en scherpschutters waren aangewezen om enige Su rinaamse ministers vanuit het donker dood te schieten. Het telegram van de Surinaam se regering aan dr Pos luidt ver der: „Het parket van de procu reur-generaal stelt thans een strafrechtelijk onderzoek in naar aanleiding van de beschuldiging van Surinaamse ministers van corruptie in „Het Parool" en de tandarts Polanen zal tegenover de onafhankelijke, door de Konin gin benoemde strafrechter volop gelegenheid krijgen zijn beschul digingen waar te maken". Het telegram vervolgt: „In het interview van Polanen aan „Het Parool", zoals dit in het A.N.P.-bulleti.n naar Suriname is overgeseind, komt nog een kwaardaardige vergissing voor. Daar wordt n.l. vermeld, dat de Surinaamse R.T.C.-delegatie uit zeventig man bestond en dat na de R.T.C. een wereldreis volgde naar India, Japan en New York. Het moet zowel aan „Het Parool" als aan het A.N.P. bekend zijn, dat de R.T.C.-delegatie uit zeven tien man bestond, en dat niet de ze delegatie in 1961, doch een kleinere delegatie van tien man in 1960 een bezoek heeft gebracht aan Ghana, India en Japan, ten einde de mogelijkheid te onder zoeken van economische contac ten met Suriname". Tot zover het telegram der Su rinaamse regering aan dr Pos. De correspondent van 't A.N.P. te Paramaribo meldt, dat de Su rinaamse regering te Paramaribo een communiqué heeft uitgege ven naar -aanleiding van de zin snede waarin de heer Polanen meedeelt, dat er een object van een miljoen gulden zonder aan besteding onder tafel aan een relatie werd weggegeven, het geen werd vastgeknoopt aan de passage, dat de ministers door corruptie zo spoedig mogelijk binnen willen zijn vóórdat zij val len. In het communiqué stelt de Surinaamse regering, dat bij de hier bedoelde inschrijving, de deelnemende aannemers 300.000 Sf boven de raming van het mi nisterie van Openbare Werken waren gebleven. Later werd het aanbod geaccepteerd van een aannemer, om het werk uit te voeren tegen de raming van het ministerie. Deze procedure, aldus de Surinaamse regering, werd reeds eerder toegepast. DEZELFDE TEMPERATUREN Zondag trok een rug van hoge druk over ons land. Deze bracht ons enige opklaringen en op de meeste plaatsen droog weer. De fronten van een bij IJsland aan gekomen depressie trokken zon dag over de Britse eilanden naar het oosten. Deze zullen ons van daag plaatselijk wat regen bren gen en over het algemeen veel bewolking. De zuidwestelijke wind wordt matig tot krachtig en langs de kust wellicht tijdelijk hard. In de temperaturen wordt niet veel verandering verwacht. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt geldig tot hedenavond. Zuidwestenwind Half tot zwaar bewolkt met tijdelijk enige regen. Matige tot krachtige, langs de kust tijdelijk harde wind; overwegend tussen zuidwest en west. Over het alge meen weinig verandering in temperatuur. MAANDAG 21 AUGUSTUS Breskens Terneuzen Hanswert Walsoorden v.m. n.m. 8.41 9.12 9.16 9.56 10.06 9.47 10.27 10.37 DINSDAG 22 AUGUSTUS v.m. n.m. Breskens 10.05 10.40 Terneuzen lz.40 11.15 Hansweert 11.20 11.55 Walzoorden 11.30 12.05 ZON MAAN op onder op onder 21 5.32 19.53 16.09 0.10 22 5.34 19.51 17.10 0.59 23 5.36 19.48 18.05 .1.59 24 5.37 19.46 18.51 3.09 25 5.39 19.44 19.30 4.28 26 5.41 19.42 20.03 5.50

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 1