IRBEEKE s grote 'eklame Radio en Televisie Voor hen die het (ook) niet weten ilstraat 35 Kennedy's miljardenplan voor Latijns Amerika vindt (nog) geen enthousiast onthaal BETQNMORTEL: ESIROOP a naf 98 3 - BAL voor 55 RITS voor 39 Voorlichting Veilig Verkeer over voetgangersregeling VRIJDAG IB AUGUSTUS 1961 17e Jaargang Nr 5372 tnpuree 345 Jsebaert 23 00 REPUBLIKEINEN WENSEN HERVATTING VAN AMERIKAANSE KERNPROEVEN Bouwkosten worden door bezoekers betaald Waterkanon op generaal Clarke gericht BEDRIJFSPENSIOEN EN VERHOGING A. O. W. ENKELE BEGRIPPEN VERKLAARD SOWJET-GELEERDE BLIJFT IN CANADA 59-jarige scheikundige vraagt asiel Gemeente Terneuzen it 21 a-23 Hulst VRIJE ZEEUW Ilotape in de be~ handafroller met idewalsje. CENTIMETER edeboneerd handelsmerk KIOKJES Te koop: Twee armstoelen 'n tafel, i.g.s.z. Beufcen- straat 6, Terneuzen. Te koop: 4 stoelen -1- tafel (eiken) en nieuw Gotisch dressoir. Adres te bevr,: Bureau van dit blad. Bel voor Uw DE HANDEL IN BOUWMATERIALEN SPUITWATER gratis) UITS of WAFELS oort 10Pak,eS 39 WESTKOLKSTRAAT I 100 gram SAUCIS 44 cent 100 gram KIPPEPOULET 38 cent 500 gram jonge vetgemeste HAANTJES f 2,15 2 blikjes IJsebaert's LEVERPASTEI 98 cent 2 blik SOEPBALLETJES 98 cent 3 pak MARGARINE 98 cent 1 blikje HOOFDKAAS 75 cent i slagerij ■aat 57 Het nieuws uit en om Berlijn meelt nu al weken tot gevolg, dat Ée aandacht wordt afgeleid van het gebeuren elders op de we reld, hoewel dit soms even be- Knsnjk zij het ook minder sen- sauonU is. Dat geldt zeker (ivoor de conferentie, die op het 'ogenblik aan de gang is in Uruguay, in de stad Punta del Este Er wordt aan deelgenomen dooi de staten van Latijns Ame- Jrika en door de Verenigde Sta- ten ■Zij begon met de voorlezing van een boodschap van president Kennedy door de Noord-Ameri- ■Btaanse minister van Financiën, Douglas Dillon, waarin een soort ■fersnaüplan ter hoogte van on geveer 7b miljard gulden voor de staten van Midden- en Zuid-Ame- rika werd ontvouwd. Het plan Heeft zelfs nog verder strekken de doeleinden dan het indertijd met zoveel succes uitgevoerde Amerikaanse hulpprogramma voor Europa, waar het zijn be kroning wil vinden in een soort Verenigde Staten van Latijns liAmerika, de „Alliance for Pro gress", de alliantie voor vooruit gang, zoals zij door Kennedy is gedoopt. Uiteraard werd het royale jïaanbod van de V. S. om de zui- delijke staten van het continent te helpen bij hun economische ontwikkeling, met vreugde be groet. Niet door allen weliswaar Cuba's financiële tsaar Ché Guévara bijvoorbeeld wilde in het plan niets anders dan een ij nieuw stuk „dollar-imperialisme zien - maar toch door de grote M meerderheid. MOEILIJKE STAP. 1 Vooral de meest vooruitstre- vende staten, zoals Argentinië, Chili, Brazilië en Mexico, die er op eigen kracht al naar streven de levensstandaard te verheffen en corruptie en analfabetisme uit te drijven, hadden er oren M naar, hoewel zij het geenszins eens waren met alle door de Noord-Amerikanen gestelde voor- waarden. I Het meeste verzet richt zich tegen de door Washington ge wenste „raad der wijzen", die de ontwikkelingsplannen voor de aan het project deelnemende lan den op elkaar zou moeten af- ^™stemmen. Dat is zonder twijfel I een zeer praktische oplossing, maar het valt sommige latijnse ■landen kennelijk nog zwaar een ■gedeelte van hun zelfstandigheid I op te geven. De meeste geven 4'er de voorkeur aan, rechtstreeks I met de Verenigde Staten te on- derhandelen over een ontwikke- ^pngsprogramma, waarvoor zij nspraak op hulp zouden kun nen maken. Het ziet er niet naar uit, dat het Washington zal gelukken, dit verzet te doorbreken. Maar het zal zijn plannen voor de eco nomische gezondmaking van La tijns Amerika zeker niet laten stranden, door onverzettelijk vast te houden aan de instelling van een almachtig overkoepelend lichaam. EÉN LATIJNSE MARKT! Washington kan daarvan zelfs te gemakkelijker afzien, omdat reeds eerder door de belang- rijkste landen van Zuid-Amerika was besloten, om binnen twaalf jaar de tolgrenzen tussen hun landen naar Europees voorbeeld te slechten en hun agrarische en industriële programma's op elkaar af te stemmen. Dit kan een door Washington zo gevrees de parallel lopende industriali sering in elk land met al te hoge kosten en mei dikwijls ongun stige voorwaarden wat ligging en verbindingen betreft, verhin deren. Het belangrijkste is op het ogenblik in ieder geval, dat de Verenigde Staten bereid zijn, ge durende een groot aantal jaren aanzienlijke sommen naar het zuiden te sturen en dat de lan den van Latijns Amerika daar tegenover garanties willen geven, dat deze hulp niet, zoals vroeger dikwijls gebeurde, ver kwist zal worden. Het komt er op aan, de hulp produktief en ondersteund door vele vormen van eigen initiatief voor de so ciale vooruitgang te gebruiken. Slechts zo is de beveiliging van het Westelijke continent voor Castroïsme en communisme mo gelijk. En slechts zo ook zal het Zuid-Amerikaanse blok, met zijn 200 miljoen mensen die over machtige bodemschatten be schikken, de achterstand, die het in ontwikkeling op andere delen van de wereld heeft, kunnen in halen. (Nadruk verboden.) der Pm aar nee 1 T- Zoals bekend zal op 1 novem ber a.s. een nieuwe regeling met betrekking tot overstekende voetgangers van kracht worden. Met ingang van die datum zul len de oranje knipperbollen uit het stads- en dorpsbeeld verdwij nen, zullen de voetgangers op de „zebra's" bescherming genieten en dient het rijdende verkeer aan zich op „zebra's" bevindende voetgangers onbelemmerde door gang te verlenen. De minister van Verkeer en Waterstaat heeft het Verbond voor Veilig Verkeer opgedragen, liet Nederlandse publiek zo uit voerig mogelijk op deze nieuwe regeling voor te bereiden. Het Verbond organiseert daartoe in oktober en november een om vangrijke voorlichtingsactie, waarbij vrijwel alle auditieve en visuele hulpmiddelen te baat zul len worden genomen. Het centraal bureau van het Verbond in Utrecht zal de lande lijke verspreiding van affiches, raambiljetten en zogenaamde „wandkranten" geïllustreerde muurbladen ter hand nemen. De affiches zullen van 1 okt. af in alle postkantoren, in tal van bankinstellingen, in en aan politiebureaus, in belastingkan toren, in bussen en wachthuisjes van vervoersmaatschappijen en in Kamers van Koophandel en Fabrieken hangen. De „wand- kranten" worden aangeboden aan militaire tehuizen, poliklinie ken, artsen en tandartsen, t.b.c.- consultatiebureaus, wijkgebou- wen van kruisverenigingen, en zovoorts. Er zullen twee soorten affiches in omloop worden gebracht: één, een kalenderbloc met de datum 1 november, zal in oktober wor den opgehangen om de aandacht van alle weggebruikers op deze belangrijke datum te vestigen, het andere zal in november ver schijnen met de mededeling: „Voetgangers, zo moet het nu". Door Veilig Verkeer zal even eens zorg worden gedragen voor de verspreiding van dia's ter vertoning in het reclamepro gramma van de bioscopen, als mede de voorlichting via de pers, radio en televisie. Voor vertoning op de televisie werden twee korte filmpjes gemaakt. De plaatselijke afdelingen van het Verbond zullen contact op nemen met hun gemeentebestu ren teneinde plaatselijk een aan de omstandigheden en finan ciële middelen aangepaste actie te kunnen voeren. Een belangrijk deel van de voorlichtingsactie van het Ver bond wordt gericht tot de school jeugd. Voor leerlingen van de middenklassen van de lagere scholen zijn een „loop-pas- en 'n „fiets-visum" ontworpen, boek jes in paspoortmodel, waarin naast het instructie-element een ruilwedstrijd is verwerkt: in elk boekje zitten namelijk stukjes van een verknipte zebra, en de kinderen die door onderling rui len een complete zebra weten te verzamelen en deze opzenden naar het Verbond, zullen aan trekkelijke prijzen ontvangen. Het Verbond heeft de plaatse lijke afdelingen gesuggereerd om voor de duur van bijvoorbeeld een week „zebra-brigades" in te stellen. Deze zouden gevormd kunnen worden uit jongelui van plus minus 18 jaar, die bereid zijn hun diensten te verlenen bij het oversteken van voetgangers, zij zouden dan tevens de folders kunnen uitreiken aan de voet gangers en aan het (wachtende) rijverkeer. ZATERDAG 10 AUGUSTUS HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.15 Gewijde muziek; 7.30 Gram 71-45 Morgengebed en overwe- ging; 3.00 Nieuws; 8.18 Gram 8.50 Voor de Vrouw- 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Gram.; 1100 Voor de zieken 11.45 Gram 12.00 Middagklok - noodklok' [12.04 Gram.; 12.30 Land- eri 1 tuinb. med.; 12.33 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Zonnewijzer- 13 20 Gram.; 13.50 Voor de jeugd- 15.00 Utrechts Conservatorium ork. en solist; 15.45 Gram.- 16.00 Gregoriaanse zang; 16.30 Gram- 16-50 Meisjeskoor; 17.15 Gram.; 17.20 Nationale tenniskampioen schappen te Scheveningen; 17.30 Promenade orkest en soliste; io'oa £anfare-°rkest; 18.45 Gr.; 19.00 Nieuws; 19.10 Act.; 19.25 Lichtbaken, lezing; £>•00 Kamerorkest en sol.; 20 50 i bS't21'10 Gram" 22.25 Boek- Wii i?, ',ng: 2230 Nieuws; 22.40 7.1?11 Nieuws; 818 8'°° Nws': vrouw oiX 4, Gym. voor de 9.20 Gram T'?® voor vakantie; praatje- ini Sanaen thuis, 10.20 Herh Morgenwijding; Weel<; 12 (v?ro^ramma s vorige Land- en tiiini, 12.30 en zang; Smef;; 12.33 Orgel Vara-varia-jvmNleuws; 13-15 14-20 Streekuh?1Yoor de ieugd; Progr.; 15 oq V.É'14-40 Amateurs- zaterdag- i Maunee op de vrije ?rk- en solist™», 2- Omr. toug; 17.00 Ja-,5 Boekbespre- azzmuz-! 17.30 Act.; 18.00 Nieuws; 18.20 Gram. met comm.; 19.00 Artistieke Staal kaart; 19.30 Leven in een ver deelde wereld, rep.; 19.55 Deze week, praatje; 20.00 Nieuws; 20.05 Gram.; 20.45 Roemeens or kest; 21.15 Soc. comm.; 21.30 Walsorkest; 22.00 Sportnieuws; 22.30 Nieuws; 22.40 Lichte muz.; 23.10 Gram.; 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL (VI.)12.00 Nieuws; 12.02 Gram.; 12.30 Weerberich ten; 12.35 Orgelspel; 13.00 Nws.; 13.15 Voor de teenagers; 14.00 Gevar. muz.; 15.00 Gram.; 16.00 Lichte muz.; 16.10 Voor de toe risten; 16.20 Lichte muz.; 17.00 Nieuws; 17.15 Dagklapper en lit. kal.; 17.20 Liturgische gezan gen; 17.30 Gram.; 18.00 Lichte muz.; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.30 Gram.; 20.00 Gevar. muz.; 22.00 Nieuws; 22.15 Amus. muz.; 23.00 Nieuws; 23.05 Gram.; 23.55-24.00 Nieuws. Televisieprogramma's NTS: 14.00-15.30 Cricketrep. uit Londen; 15.30-17.00 Rep. zwemmen en schoonspringen te Zwolle; VARA: 17.00-17.30 Voor de kinderen: NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht; VARA: 20.20 Gezelschapsspel; 20.50 Instr. sex tet en solist; 21.00 Act.; 21.30- 22.20 Operetteprogr. BELG. VI.: 15.15-17.00 Zwem wedstrijd NederlandU.S.A. te Zwolle; 19.00 Kath. uitz.; 19.30 Weekoverzicht; 20.00 Nieuws en weeroverzicht; 20.30 Feuilleton; 21.00 Quiz.; 21.45 Film; 22.45 Nieuws. De leiders van de republikein se minderheid in de Amerikaanse senaat en het Huis van Afge vaardigden, Everett Dirksen en Charles Halleck, hebben dinsdag geëist dat de Verenigde Staten hun kernwapenproeven hervat ten zonder te wachten op de af loop van de conferentie in Ge- nève over een verbod der proe ven. Zij zeggen in een aan de pers overhandigde verklaring dat de Sowjet-Unie haar proeven reeds heeft hervat en dat hun inlichtingen hierover afkomstig zijn uit „absoluut betrouwbare bron". Ook de Amerikaanse re gering zou van de hervatting op de hoogte zijn. Halleck verklaarde vervolgens geen enkel bezwaar te hebben tegen voortzetting van de be sprekingen in Genève maar dit zou niet ten koste van de veilig heid der Verenigde Staten mogen gaan. HOOGSTE TOREN VAN EUROPA De hoogste toren van Europe zal in 1962 in München staan. De 325 meter hoge televisietoren zal op 223 meter hoogte een aantal draaiende restaurants krijgen die plaats bieden aan 530 perso nen. Geheel bovenin zal zich een post bevinden van de luchtver- keerspolitie in verband met de vier vliegvelden rond München. De bouwkosten zullen worden terugverdiend uit entreegelden. De kosten van de bekende tele visietoren bij Stuttgart, die veel minder bezoekers kan bergen, waren reeds in 2 jaar terugver diend. (Consu) De Oostduitse politie heeft woensdag in Berlijn een water kanon op de bevelhebber van de Amerikaanse strijdkrachten in Europa, generaal Clarke, gericht maar de kraan niet geopend. Generaal Clarke inspecteerde met burgemeester Brandt en de bevelhebber van de Amerikaan se troepen in West-Berlijn, ge neraal Watson, de sectorgrens. het beste dagelijkse middel ter opwekking en verkwikking De Sociaal-Economische Raad heeft een rapport het licht doen zien, waarin voor menig lezer veel onbegrijpelijks voorkomt. Er komt iets in voor over de „C. O. P." (Contactgroep Opvoering Productiviteit). We lezen over „bedrijfspensioenfondsen", over „waardevast" en „welvaartvast", enz. Wij weten uit ervaring, dat al deze uitdrukkingen voor een zeer groot deel van onze bevolking totaal onbegrijpelijk zijn en aange zien van iedere Nederlander wordt verlangd, dat hij de wetten des lands kent, wetten, die o.m. steunen op gemaakte rapporten die de minister of de ministers van voorlichting moeten dienen, lijkt het ons verstandig en noodzakelijk op al deze vreemd aandoende namen eens nader in té gaan in gewoon begrijpelijk Nederlands, om te zien wat er aan vast zit. In het kort enige „algemene begrippen" van de Bedrijfspen- sioenwet. De wet inzake de verplichte deelneming in een bedrijfspen sioenfonds is in werking getre den op 26 maart 1949. Onder „pensioen" wordt ver staan: zowel ouderdoms- en in validiteitspensioen, als weduwe- en wezenpensioen. Onder „bedrijfspensioenfonds" verstaat de wet: een (in een be drijfstak werkend) fonds, waar in gelden voor pensioenen wor den bijeengebracht ten behoeve van personen, die als werkne mer (of in andere hoedanigheid) in die bedrijfstak werkzaam zijn. Een „bedrijfstak" is het geheel van ondernemingen, waarin een zelfde bedrijf wordt uitgeoefend; een groep instellingen, die niet of niet alle ondernemingen zijn; een groep personen van perso nen, die een vrij beroep uitoefe nen, zoals notarissen, advocaten enz. Een bedrijfsgenoot" is dus ieder, die in de betrokken be drijfstak werkzaam is en ten slotte is een „deelnemer in een bedrijfspensioenfonds", ieder, ten bate van wie gelden voor pen sioen in een bedrijfspensioen fonds worden bijeengebracht. Canada heeft asiel verleend aan de Sowjet-geleerde dr Mi- chail Antonowitsj Klotsjko, die voor zijn wetenschappelijk werk, speciaal op het gebied van de organische scheikunde de Stalin. prijs en de orde van Lenin heeft gekregen. De 59-jarige schei kundige, die begin augustus voor een wetenschappelijk congres in Montreal naar Canada was ge komen, had dinsdag asiel ge vraagd. Naar verluidt is hij we duwnaar en heeft hij geen ver wanten in de Sowjet-Unie. Volgens het hoofd van de Canadese politie is dr Klotsjko de belangrijkste Sowjet-burger die in Canada asiel vraagt sinds in 1946 de Russische ambas sadefunctionaris Igor Goezenko besloot in Canada te blijven. Deze onthulde toen bijzonderheden omtrent de Russische spionage in Canada. VERPLICHTE PENSIOENFONDSEN Er zijn momenteel 60 be drijfspensioenfondsen met ver plicht gestelde deelneming. Verzoeken om verplichtstelling kunnen slechts voor verwerke lijking in aanmerking komen als zij naar de mening van de minis ter van Sociale Zaken en Volks gezondheid voldoende „represen tatief" zijn, d.w.z. als officieel fonds mogen optreden. Daar komt eventueel ook nog een andere minister aan te pas, terwijl ook aan de Sociaal-Eco nomische Raad (S. E. R.) en de „Verzekeringskamer" advies ge vraagd wordt. Indien alle gegeven adviezen, naar het oordeel van de minister, in orde bevonden zijn, geeft hij zijn toestemming, welke wordt neergelegd in een ministeriële beschikking. De minister kan een verzoek om verplichtstelling weigeren in enkele gevallen, doch hij zal het verzoek in elk geval weigeren, indien naar zijn mening a) „de financiële opzet" niet deugt; b) de statuten en reglementen geen voldoende bepalingen bevatten inzake een dertien tal met name genoemde ge vallen, ten aanzien van o.a. de bestemming van het fonds, de belegging der gelden, de wijze waarop wordt tegemoet gekomen aan gemoedsbezwa ren enz.; c) de belangen van de deelne mers niet voldoende gewaar borgd zijn; d) de werkgevers- en werkne mers-vakverenigingen niet in gelijke mate vertegenwoor digers in het bestuur hebben (ook eventuele zelfstandigen moeten in voldoende mate vertegenwoordigd zijn) en tenslotte e) het fonds geen rechtspersoon lijkheid bezit. De „Contactgroep Opvoering Produktiviteit" (C. O. P.) be moeit zich met de opvoering van de produktie (capaciteit), dus de voortbrengingskracht. WAT IS „WAARDEVAST"? Ook leest men in allerlei bla den over „waardevast" en „wel vaartvast". Grote groepen zijn zowel voor. of tegenstanders van een van beide. Wat verstaat men nu onder „waardevaste pensioenen"? Dat zijn pensioenen die zijn gekop peld aan de prijsindexcijfers, dus de kosten van levensonderhoud. Indien deze prijzen stijgen, gaan de pensioenen ook omhoog, en behouden zij daardoor hun koop kracht. Een „indexcijfer" is dus een verhoudingsgetal bij verge lijking van de prijs van eenzelfde artikel in verschillende tijden, waarbij een bepaald jaar als standaard is aangenomen. Dat een juiste becijfering van groot belang is voor de bevol king, spreekt vanz.elf. „VVelvaartvaste pensioenen." zijn gekoppeld aan de index cijfers van de lonen. Dit houdt dan in, dat de loonsverhogingen de pensioenuitkeringen doen stij gen, ongeacht wat de prijzen doen. Onze bekende algemene Ou derdomswet (A. O. W.) en alge meen weduwen- en wezenwet (A. W. W.) nu zijn gekoppeld aan de loonstijgingen en dus zijn ze te beschouwen als „welvaart- vast". BASIS OF LEVENSKANS? Het advies, dat de S. E. R. nu heeft uitgebracht om de uitke ringen van de A. O. W. geleidelijk te verhogen tot een meer bevre digend „sociaal minimum" is verkregen, moet volgens de S. E. R„ de beste manier zijn om zowel de waardevastheid als de welvaartvastheid van pensioen uitkeringen te bevorderen. Dit zal naar onze mening geen gemakkelijke taak zijn. In de organisatie als de S.E.R. zijn „kroonleden" (dat zijn dus leden aangewezen door de kroon), werkgevers- en werk nemersleden. Het spreekt van zelf, dat deze leden (groepen van leden) het vrijwel nimmer met elkaar eens zijn. De uitkeringen volgens de A. O. W. zijn indertijd bedoeld als een „bodemvoorziening". Dat wil zeggen, dat de pensioenfondsen voor een redelijke aanvulling moeten zorgen. Als men nu nagaat, dat de ruim 60 bedrijfspensioenfondsen uitkeringen verstrekken welke variëren van 10 tot 15 gulden per week en dat daarvoor een premie betaald moet worden van 3 tot ƒ4 per week, dan is het duidelijk, dat het vaste bedrag dat men op pensioengerechtigde leeftijd ontvangt, door de waar devermindering van het geld veel aan betekenis heeft verloren en veel te gering zal zijn om een „sociaal verantwoord minimum" inkomen te verkrijgen. VERHOGING DRINGEND NOODZAKELIJK Bij de bedrijfspensioenfondsen zijn ruim een miljoen deelnemers aangesloten. Al deze mensen en daarnaast een grote groep andere ouder domspensioen genietenden die in 't geheel geen andere inkom sten heeft, hebben natuurlijk niet genoeg aan de A. O. W. en eventueel hun bedrijfspensioen, dus moeten ze geholpen worden door een of andere Instantie. Maar ook dan bedragen de in komsten nog niet voldoende om van een rustige oude dag te kunnen genieten. Verhoging van de A. O. W. is dus dringend geboden. We moeten erkennen, dat de uitkeringen sedert de invoering van de wet op 1 januari 1957 reeds beduidend zijn verhoogd en wel voor gehuwden van 1338 op 1 januari 1957 tot 1794 op 1 april 1960 en voor ongehuwden resp. van 804 tot 1134 per jaar. WAT IS HET MINIML'M- PENSIOEN De regering heeft gelukkig nimmer gebruik gemaakt van haar bevoegdheid de uitkeringen te verlagen. Er is ook geen reden voor geweest, want de kosten van het levensonderhoud zijn nog altijd stijgende en de gepen sioneerden krijgen het hoe langer hoe moeilijker. Wat de S.E.R. verstaat onder een „sociaal verantwoord mini mum" weten wij helaas niet, wel weten wij, dat dit minimum vrij hoog ligt, hoger dan menigeen denkt. Denk maar eens aan de toeslagen, welke de diensten van sociale zaken verstrekten aan „genieters" van ouderdoms pensioenen en daarmede is dan nog geen „sociaal verantwoord minimum" bereikt.... Het duurt echter vreselijk lang voor een definitief besluit over verhoging zal zijn gevallen en dat is jammer, vooral omdat van enige beduidende verbetering velen van ons niet meer zullen kunnen genieten; het zijn im mers allemaal mensen van de dag, die alleen wat hebben aan „nu" en niet aan „later". Voor de huidige groep A. O. W.-trekkers is 't naar onze me ning niet zozeer van belang de vraag of hun A. O. W. nu waar devast dan wel welvaartsvast is. Voor hen gaat het er om, hoeveel geld ieder in handen krijgt. De strijd over waardevol en welvaartsvast kan achter de schermen worden uitgevochten en is in hoofdzaak van belang voor de komende generatie (Nadruk verboden.) HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Terneuzen brengen ter open bare kennis, dat ter gemeente secretarie ter inzage ligt een ver zoek met bijlagen van CALTEX PETROLEUM MAATSCHAPPIJ (NEDERLAND) N.V., Conradka- de 178, 's-Gravenhage, om ver gunning tot oprichting van een inrichting bestemd voor de op slag en verkoop van benzine, super-benzine en gemengde sme ring in of op het perceel Axel- sestraat 19, kadastraal bekend gemeente Terneuzen, sectie C, nr. 4593. Gedurende tien dagen na de dagtekening van deze bekend making bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk be zwaren tegen het verlenen der vergunning in te brengen bij het gemeentebestuur. Bovendien zal op maandag 4 september a.s., des namiddags 14.00 uur, in het gemeentehuis een openbare zitting worden ge houden, waarin mondeling be zwaren tegen de inwilliging van dit verzoek kunnen worden in gebracht. Een ieder kan ter secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrift uren. De aandacht van belangheb benden wordt er op gevestigd, dat tot beroep gerechtigd zijn de aanvrager van de vergunning en degene, die in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoel de zitting is verschenen. Mede is tot beroep gerechtigd degene die, zonder op de openbare zitting te zijn verschenen, binnen de ge stelde termijn schriftelijk be zwaren heeft ingebracht, indien hij niet woonachtig is in deze gemeente of in een aangrenzen de gemeente, waar openbare kennisgeving wordt gedaan. Terneuzen, 18 augustus 1961. Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. DE VOS, Voorzitter wnd. A. J. DEES, Secretaris.

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 5