AWM Rechtszaken Eric de Noorman De laatste slag Een Manifest van de Vrijheid Sportnieuws BURGERLIJKE STAND LOOP DER BEVOLKING BEURSO VERZICHT NENLANOS NIEUWS Wapen voor het Westen ETJE VERONGELUK nsdagmorgen omstreed vaalf is op de Zilkerd,,^ De Zilk, in de nabijhe- i nze „De Tiltenberg" 'd ge Dickie J. Pompe' j, rkeersongeluk om het komen. Het jongetje it zijn driejarig zusje dl' 'ersteken op het mornen/ n personenauto, bestuurl' e heer G. V. uit Noord*,? t, naderde. De beide kil werden door de auto Het jongetje was op ejL zijn zusje werd leven*.5 k gewond naar de og" in Haarlem ovtrl PEURTOOHT NAAR ERDWENEN KIND. tie-agenten, gemeenteper en enkele hondeide,, lewoners zijn woensda. op zoek gegaan naar Qe e Antonius Hermanus Jo- 5 Duteweerd uit de Ruriolf. in Hengelo, die spoorloos enen is. Nadat men woern ind de autoped van het -ij een beek had gevonden de gemeente de beek ten' I van de stad af te dam- 1 n het water in het Twen ïaal te laten vloeien. Daar I del het beekgedeelte in de de loop van gisternacht 1 Het kind werd evenwel evonden. Gistermorgen is ond van de rijkspolitie te ingeschakeld bij het zoe- iar het kind. Radiowagens e politie maakten donde- irgen in het zuidelijk deel Hengelo het signalement •t vermiste kind bekend en len alle inwoners aan in en urn huizen te zoeken. Ook I ?ende gemeenten zijn ge chuwd. IRAN D IN ZEDIJAM nsdagmorgen tegen elf uut nd ontstaan in do Rooms- lieke meisjesschool in Zed- gemeente Bergh. Door de vind was het oude gebouw, i zes klassen van de lage- ■hool zijn ondergebracht, g één vlammenzee, brandweer van Bergh, ge werd door die van Doelin- kon niet veel uitrichten, ebouw brandde geheel uit. vermoedelijke oorzaak van ind is een ontploffing, ont- tijdens schilderwerkzaam- aan de school. Daarbij de heer Helmes, hoofd van chool, die naar het werk te kijken, licht gewond elaat en handen. Hei toonaangevende Ameri- I H V, blad „The New York publiceerde onlangs een partikel, dat de aandacht van alle politieke en geestelijke j iders van de vrije were d ver bot Het bevat een pleidooi voer de opstelling van een „Ma nifest van de Vrijheid D't manifest zou nog eens de beginselen moeten proclameren, 'de het Westen voorstaat de beginselen van vrijheid en ze f- beschikking, slechts beperkt het recht van anderen op vimheid en veiligheid. Het zou brutale Russische geschiedver valsingen moeten weerleggen en de ware oorzaken van de huidige internationale crisis uiteen moe ten zetten. In het bijzonder zou het de wereld moeten voorhou ten dat de Sowjets onder schending van overeenkomsten uit de oorlogstijd en later geslo ten vredesverdragen geheel Oost-Europa hebben onderwor pen Het zou er de wereld op moe ten wijzen, dat de Russen als onderdeel van dit opdringen in Westelijke richting, Duitsland hebben gesplitst en Oost-Duits land hebben gesowjetiseerd en gemilitairiseerd, lang vóór ae i herbewapening van West-Duits- L land. En het zou de wereld moe ten inprenten, dat dit alles deel uitmaakt van groots opgezette plannen tot wereldoverheersing. Tenslotte zou het, zonder bij voorbaat de Westelijke onder- - handelingstroeven uit handen te geven, een schema moeten be- vatten yan een rechtvaardige en I duurzame vrede, die zowel op menslievende beginselen als op L' de feitelijke werkelijkheden in de huidige wereld gebaseerd is. DE BESTE VERDEDIGING... Aan zo'n manifest, dat zich ook en zelfs vooral zou moeten richten tot de volken achter het ijzeren gordijn, bestaat inder daad de grootste behoefte. Onder druk van de Russische uitdaging in Berlijn hebben de landen van het Westen opnieuw de rijen gesloten. De NAVO heeft zich er wel zowel militair als economisch op voorbereid, weerstand te bieden aan de drei ging van het Kremlin. Maar op 1UNZE VI" iverleve-nde ;n het schip door een grond p één kant werd geworpen nsloeg was hij in het slaap ijf. Hij viel uit zijn kool e." hij opstond hing zijn kooi i hem. t uren lang heeft hij opge- i gezeten in de ruimte, die ielijk volliep. Juist toen bet ek bijna geheel was volge sloeg het schip op de bran- en draaide het weer. Troost oen zonder moeite de racip- „Hunze VI" verlaten, or en door verkleumd en ïaal overstuur is hij daarop iaar het ziekenhuis ïn Ssens icht. directie van de „Groninger tvaart" N.V. heeft inmiddels edeeld, dat het gestrande waarschijnlijk niet gebor <an worden. Het zinkt snel Nog een klein deel st^kt het zand uit. W-HilC""* het Duitse eiland r". woensdagmiddag de vt» Ise kustvaarder „Hunze mken. De stuurman is J bemanningsled overige worden vermist. Tijdens de vloed was i de maöt van het ran»Psf nog zichtbaar. al' TRIBUNE BEZWEREN ijdens een stierengevechtP icna de la Frontera in de de Cadiz in Spanje is lte van de tribune bezweac ee personen werden d* ood en 200 gewond. °nd<L de •onden is de dochter ya 'else minister-president lan, Catherine Ameiy. het diplomatieke front schijnt de vriie wereld nog altijd niet in te zien, dat de aanval de beste verdediging is. Zij laat op dit punt vrijwel het gehele initiatief over aan Chroesjtsjef. Zelfs op het laatste communistische ma nifest, dat zo duidelijk mede was gericht tot de neutrale en onder ontwikkelde landen, is zij een antwoord schuldig gebleven. Het is waar, dat de diploma tieke nota's en redevoeringen van een Kennedy dikwijls uit stekend zijn, maar zij gaan niet ver genoeg en zij zijn beslist niet in staat een geestdrift te wekken, als een president Wil sons verklaring met de „Veer tien Punten" deed. „The New York Times" heeft volkomen gelijk als zij zegt, dat de morele krachten van de wereld gelijkwaardig zijn aan de kracht van vele militaire divi sies". Daarom moeten de Wes telijke geallieerden het tot hun dringende taak rekenen, deze krachten wakker te schudden uit hun huidige, verbijsterende apathie; niet alleen in het be lang van de eigen veiligheid, maar van de veiligheid van de gehele mensheid. Directeur reisbureau „Seven Seas" in staat van beschuldiging gesteld De 41-jarige uit Nederland af komstige A. B„ directeur van het reisbureau „Seven Seas", is gis teren officieel beschuldigd van valsheid in geschrifte. Hij zou „bewijzen van geen belasting schuld" hebben vervalst. De aan klacht is ingediend, nadat de politie een onderzoek had inge steld naar een beweerd tekort van 50.000 Australische ponden in de boeken van het reisbureau. (Nadruk verboden.) FINLAND EN DE SOWJ ET-UNIE Het Finse ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft woensdag ontkend dat Finland de Russi sche regering in het geheim be loofd heeft om Oost-Duitsland te erkennen o£ een vredesver drag met dit land te tekenen. In de „New York Herald Tri bune" was een bericht van deze strekking verschenen. Het Finse ministerie verklaarde dat er geen geheime overeenkomsten tussen Finland en de Sowjet- Unie bestaan. VERGOEDING VERPLEEGKOSTEN LANGDURIG 7AEKEN In het Staatsblad nr 248 is op genomen een Koninklijk Besluit tot wijziging van de uitvoerings besluiten ingevolge het zieken- fondsenbesluit. Deze wijziging maakt het de ziekenfondsen mogelijk aan lang durig zieken in een verpleeg tehuis een vergoeding te ver strekken voor de verpleeg- en behandelkosten. De datum van inwerking treding van deze wijziging v- ge dacht wordt aan 1 oktober a.s. en de richtlijnen volgens welke deze vergoedingen zullen worden verstrekt, worden nog nader vastgesteld. Minder opgelegde sclieepsruimte De opgelegde scheepsruimte in de wereld is in augustus vermin derd. Volgens gegevens van de Engelse Kamer van Scheepvaart waren op 1 augustsu 322 schepen van in totaal 2.751.308 ton we gens gebrek aan emplooi opge legd tegen 363 schepen van in totaal 3.195.460 ton op 1 juli j.l. Oostduitse wielrenners moesten thuisblijven Oostduitse amateurwielren ners, die hadden ingeschreven voor een driedaagse wegwed strijd in Jutland, hebben de or ganisatoren laten weten dat zij niet aan de start zullen verschij nen. In een telegram deelden de Oostduitsers mee, dat zij „om verschillende radenen" geen toe stemming hadden kunnen krij gen om de reis naar Denemar ken te maken. S Een geheel ,-uit blanken be t-taande Amerikaanse jury heeft een 15-jarige negerjongen schul dig bevonden aan moord op een 72-jarige blanke landbouwer. Zij pleitte niet voor clementie. Hier door was de rechter verplicht de jongen ter dood te veroordelen. Het vonnis zal op 22 september door middel van de elektrische stoel worden voltrokken. Lager spaaroverschot bij plaatselijke spaarbanken In juli is bij de plaatselijke spaarbanken 143.4 min gestort en ƒ130.8 min terugbetaald, zo deelt de Nederlandse Spaarbank- bond mede. Het spaaroverschot bedroeg aldus f 12.6 min (v, j. juli ƒ22.8 mini. In juni over troffen de stortingen de terug betalingen met 18.2 min (v. i. ƒ21.1 min). In de laatste twee maanden bleven de spaarresultaten der halve ten achter bij die van de overeenkomstige maanden van 1960, zulks in tegenstelling tot de maanden januari tot en met mei, die hogere overschotten dan in 1960 opleverden. Een aanwijs bare oorzaak voor dit verloop is niet aan te geven, aldus de bond Overigens kan uit de daling van het overschot van juni op juli niet worden afgeleid dat een eventuele dalende tendentie zich versterkt zou voortzetten. Onder invloed van de opruimingen en vakanties pleegt juli normaliter een geringer overschot op te leveren dan juni, een verschijn sel waarop de cijfers van 1960 slechts een opmerkelijke uitzon dering vormden. De totaalcijfers over de eerste zeven maanden van 1960 wijzen een overschot aan van 209.3 min tegen 173.2 min in dezelfde periode van 1960. Het gezamen lijke inleggerstegoed van de spaarbanken onder toezicht van de Nederlandse Spaarbankbond bedroeg per ultimo juli 3050.7 min. Tien maanden geëist voor steekpartij Stijging van personenauto verkoop In de periode van maart tot en met juni heeft de verkoop van nieuwe personenauto's en com binatie-auto's een stijging te zien gegeven van ruim 25 procent. In deze periode heeft de verkoop van nieuwe auto's zich bewogen tussen de 12.000 en 13.000 een heden, aldus een mededeling van de Nederlandse vereniging „De Rijwiel- en Automobielindustrie" (R.A.I.). In de eerste zeven maanden van dit jaar zijn ruim 79.000 kentekenbewijzen afgegeven, tegen ruim 63.000 in 1960. Het wordt overigens niet onmogelijk geacht, dat de verkoopresultaten in de naaste toekomst de in vloed van de inmiddels ver scherpte afbetalingsbeschikking te zien zullen geven, zo wordt aan deze mededeling toegevoegd. De Amerikaanse vloot zal met 43 gevechts- en bevoorra dingsschepen worden uitgebreid in het kader van Kennedy's plan. Ds sterkte van de vloot zal hierdoor op 861 schepen ge bracht worden. „Ik drink, omdat ik vaak zo'n last heb van hoofdpijn,'-' zei de verdachte. „Kan het niet zijn dat u juist hoofdpijn krijgt doordat u zo veel drinkt?", reageerde de pre sident. Een bleef het stil. Toen trok een verbaasde glimlach over het donkere gelaar. „Ja", antwoord de hij, „dat kan ook zijn Kennelijk had hij die mogelijk heid nog nooit overwogen. Dit merkwaardige dialoog ont spon zich gistermorgen in de Rotterdamse rechtzaal, waar een 22-jarige Antilliaanse zeeman D. A. L. zich moest verantwoorden voor een onbeheerste steekpartij met een stiletto-mes, die in een nacht van april had plaats ge had voor de ingang van een dan cing in het Rotterdamse „ver maakscentrum" Katendrecht. Een 25-jarige buffetjuffrouw, die niets te maken had gehad met een voorafgaande woordenwisse ling tussen de zeeman en een paar andere meisjes, kreeg daar bij een vrij ernstige wonde in haar lies. En kort daarop bracht de Antilliaan, toen hij al onder arrest stond van twee agen tenbovendien nog een ma troos een steekwond toe in de buik. „Ik moet mijn hoofd zijn kwijt geraakt," was het enige verweer van L., die op Curasao al 2'/2 jaar heeft doorgebracht in een gouvernamentsopvoedingsge sticht en daar ook tot zes maan den gevangenisstraf was veroor deeld wegens bedreiging met 'n mes. Het is er op die nacht in Ka tendrecht allemaal heel snel toe gegaan. Niemand heeft gezien hoe deze man opeens het mes te voorschijn haalde en zelfs de buffetjuffrouw bemerkte pas na enkele minuten dat zij echt was gestoken, en niet was gestompt, zoals iedereen dacht. Het mes kreeg dan ook de bijzondere aandacht van de president, mr. P. J. C. Schipper. „Doet u die enveloppe," waarin het bewijs stuk was opgeborgen, „heel voor zichtig open," zei hij tegen de deurwaarder. „Ik ben er voor ge waarschuwd dat het heel ge- Met 1 januari a.s. geen trekhonden meer Staatsblad no 251 bevat een be. sluit, gebaseerd op de wet op de dierenbescherming. Het heeft be trekking op de trekhond, die met 1 januari 1962 wordt afgeschaft. Het gebruik van de trekhond zal dan zonder meer strafbaar rijn. De Trekhondenwet, welke het gebruik van honden als trekdier nog onder bepaalde voorwaarden toestaat, wordt met ingang van dezelfde datum ingetrokken. makkelijk open springt." En even later liet hij een hoofd agent bevestigen dat de stiletto inderdaad „levensgevaarlijk" was. „Iedere keer als we zo'n mes vinden laten we het vernie tigen," verklaarde de agent nog. De officier van Justitie, mr. B. van der Msulen, kenschetste de verdachte als een zeer impul sief man. Dat werd overigens tijdens de zitting ten overvloede aangetoond. Want toen de buf fetjuffrouw na het afleggen van haar verklaring wegstapte van het getuigénHeisj'é, sprong de zeeman opeens overema en gaf haar een hand. „Het spijt me dat het gebeurd is," zei hij dee moedig, „ik bied mijn excuses aan." Mr. Van der Meulen zei in zijn requisitoir rekening te houden met de moeilijke positie van de overzeese rijksgenoten in ons land. „Zij voelen zich hier ken nelijk bedreigd," concludeerde hij in aansluiting op een vroege re uitspraak van de president („Er zijn hier helaas nogal eens zaken van inwoners van Surina me en de Antillen, die gauw klaar staan met een mes"). Maar hij achtte het feit toch zo ernstig dat hij een onvoorwaar delijke gevangenisstraf van tien maanden, met aftrek, eiste. De rechtbank zal op 29 augus tus a.s. uitspraak doen. Oostduitse Protestantse kerken verzoeken verzachting van de maatregelen met betrekking tot Berlijn De leiders van de Oostduitse Protestantse kerken hebben de secretaris-generaal van de com munistische partij, Ulbricht, ver zocht de maatregelen met be trekking tot Berlijn te verzach ten en in elk geval een ruim be leid in het verstrekken van visa aan .Oostduitsers voor bezoeken aan Wëst-Berlijn te voeren. Inmiddels zijn bij de meeste van de 80 vroegere doorlaatpos ten betonnen versperringen aan gebracht. Thans zijn nog tien posten voor voetgangers en twee voor auto's geopend. Bij de Brandenburger Tor doet de versperring denken aan een grenspost tussen twee landen. Aan de westelijke zijde is prik keldraad aangebracht. Eten woordvoerder van het Westberlijnse stadsbestuur heeft verklaard dat Oostberlijnse ar beiders zijn begonnen op som mige naar West-Berlijn voe rende lijnen van de S-Bahn de rails te verwijderen. Het S- Eahn-verkeer tussen beide stads delen werd zondag gestaakt. DRIE WONINGEN IN SOESTERBERG AFGEBRAND Woensdagavond heeft een felle brand, veroorzaakt door blik seminslag, drie woningen in Soesterberg in de as gelegd. De woningen maakten deel uit van een blokje van vijf. Een vierde woning kreeg ernstige water schade. De bewoners zijn voor lopig ondergebracht in een kam- peercentrum ter pllaatse. De bijgaande foto geeft een beeld tijdens het blussingswerk weer. In Algiers en onmiddellijke omgeving hebben zich woensdag in totaal negen explosies van kneedbommen voorgedaan waar door vijftien personen werden gewond, verscheidene zwaar. Voorts is aanzienlijke materiële schade aangericht. In een café werden zeven mensen door een granaat gewond. SPORTVERKEER TUSSEN OOST- EN WEST-DUITSLAND VERBROKEN De besturen van het West- duitse Olympische Comité en van de Westduitse Sportfederatie hebben woensdagavond in Dus- seldorp besloten voorlopig geen Westduitse sportlieden aan wed strijden in Oost-Duitsland to laten deelnemen. Na een vergadering, die enige uren duurde, werd een commu niqué verstrekt, waarin werd ge zegd, dat het Westduitse Olympi sche Comité en de Westduitse Sportfederatie de door de rege ring van Oost-Duitsland getrof fen beperkende maatregelen ten strengste afkeuren omdat deze bepalingen lijnrecht in tegen spraak zijn met de menselijke en sportieve principes. Zolang een normaal verkeer tussen Oost- en West-Duitsland niet mo gelijk is, zullen de sportbonden de atleten geen toestemming geven aan wedstrijden in Oost- Duitsland deel te nemen, terwijl ook geen Oostduitse sportmen sen in West-Duitsland zullen mogen starten. De president van de Westduit se Sportfederatie. Willy Daume, sprak eveneens zijn teleurstelling uit over de uitwijzing van sport journalisten bij de selectiewed strijden roeien in Potsdam. VOGELWAARDE. Geboren: 8 aug. Maria Mathil da, d. van Johannes F. Rijk en Sermaine J. Weesepoel. Overleden: 8 aug. Charles Louis Ducheine, 80 j., wedn. van Rosa lia de Waal. VOGELWAARDE. Gevestigd: E. A. der Weduwe, van Hulst. ie Als gevolg van een explosie in een bakelietfabriek nabij Iserlohn in West-Duitsland zijn woensdagavond achttien arbei ders gewond, van wie verschei dene zwaar. INTERNATIONALS IN HERSTEL Alle intarnationale waarden hebben gistermiddag een goed koersherstel te zien gegeven na de verliezen van woensdag. Zo ogenschijnlijk was de affaire iets levendiger dan de vorige dagen het geval is geweest. Het buitenland gaf hier en daar blijk van belangstelling. Behalve Hoogovens, behaalden alle hootdfondsen bij de opening het koersverlies van woensdag ge heel in. De markt in Amsterdam ondervond hierbij lichte steun van Walistreet, dat met iets ho gere siotkoersen was afgekomen. Verder waren gisteren de Westduitse beurzen iets vriende lijker. Het publiek gaf op het Damrak blijk van activiteit door met kooporders, zij het op klei ne scnaal, in de markt te stap pen. De arbitrage kocht en ver- Kocht voor buitenlandse reke ning. De stemming op het Dam rak viel zeker niet tegen wan neer de koersen vergeleken wor- uen met het laagste niveau van de niet-officiële ochtendhandel van gisteren toen AKU 385, Phi lips 992, Unilever 744, Hoogovens 9UÜ en Kon. Olie 113,50 noteer de. Pnilips steeg gedurende de officiële beurs van 996 tot 1001, tegen een vorige slotkoers van 99i. Het koersverlies van woens dag voor de elektro-aandelen be droeg 5 punten. Unilevers ont moetten goede lokale vraag waardoor dit fonds opliep van 747 tot 752. De koerswinst be droeg ruim 12 punten. Hoog ovens verbeterden van 906 tot 909, plus ruim 5 punten. AKU avanceerde 4 punten tot 389. Aandelen Kon. Olie bleven wat de stemming betreft bij de ove rige hoofdfondsen ten achter. De olie-aandelen bleven prak tisch onveranderd op 114,10. OP DE KNIEEN Deze bejaarde cokes-silo in Ham burg moet verdwijnen, doch bleek sterker dan het geweld van dynamiet: drie ladingen springstof werden tot ontplof fing gebracht doch konden het niet verder brengen dan dat het betonnen gebouw „op de knie- en" werd gedwongen Herhalingsoefeningen voor Griekse reservisten Bepaalde groepen van de Griekse legerreserve zijn don derdag onverwachts opgeroepen voor herhalingsoefeningen van drie weken. De betrokkenen 'eoosten zich dezelfde dag nog ">elden. zj.i zullen deelnemen aan Jaarlijkse manoeuvres van „t ™kse leger, die ditmaal in gebied van Kastoria, nabij de Albanese grens worden gehou- divisitfcet °e£ening "eemt 6611 XI trooL'-n'Vhplrllmese regerings- bevTr i n 8 K- priesters vrij- van 8 iior.iT j en zuidwesten KueriUastri rf°0r comrnunistisch3 astrqders waren ontvoerd. Bij nadere studie van de eerste halfjaarcijfers 1961 van de Kon. Sheli groep komt de beurs tot de conclusie, dat de winst in gul dens, als gevolg van de reva luatie, per aandeel iets lager is vergeleken met de winst over het eerste halfjaar 1960. De hoofdfondsen verlieten de markt op vrijwel het hoogste punt van de dag. De aandelenomzet van woensdag bedroeg slechts nomi naal J 1.694.492. De leidende cultures waren iets vriendelijker met geringe omzetten. Ook de scheepvaart aandelen gaven gisteren een goed koersherstel van 1 tot 3 punten te zien bij kalme handel. De staatsfondsen ondergingen weinig verandering, met een iets betere ondertoon. De laatste verhandeldag van claims Pletterij Enthoven bracht een adviesprijs van 425, neerko mende op 270 procent pér nieuw aandeel. Aandelen claims stoom spinnerij „Twenthe" werden voor de eerste verhandeldag op 80 geadviseerd, neerkomende op 164 procent per nieuw aan deel van nominaal 1000. Aande len Ngombezi kregen een iets hogere adviesprijs op mededelin gen uit de gisteren gehouden jaarvergadering. Aandelen 't Hart werden op 250 235) geadviseerd op ae gun stige vooruitzichten. Beursindices 15/8 16/8 17/8 Int. Conc. Int. Conc. Industrie Scheepvaart Banken Handel enz. Algemeen 546.81 546.81 363.63 186.37 238.52 160.20 399.09 542.73 542.73 362.43 185.48 235.7d 159.78 396.54 548.17 548.17 363.19 185.26 235.09 159.99 399.23 69. Snel maakt Allan een diepe buiging, zodat niemand de rade loze wanhoop op zün gezicht lezen zal en zelfs de woedende teleurstelling van Toctah schenkt hem geen voldoening... Toctah is zij het om een heel andere reden zeker niet minder over rompeld door de grillige -wending die de zaak genomen heeft... Maar Attilla heeft nog meer verrassin gen in voorraad. „Nu gij, kleine Toctah," wendt de heerser der gele horden zich minzaam tot de oude Hun. „Had ik uw woorden geloofd, hoe slecht ware Allan Khan's trouwe toewij ding beloond geworden. Ge merkt nu zelf hoe voortreffelijke dienst deze Heruli mij bewezen heeft." Zweetdruppels verschijnen op Toctah's benige gezicht als hij de onheilspellende flikkering in de ogen van Attilla opmerkt. „Gij hebt de kleine marter -ver dacht pogen te maken... Weet ge wel, wat dat eigenlijk inhoudt?" „Ikikstottert de oude, wanhopig rondkijkend. „Dal zou betekenen," onder breekt de Hunnenvorst hem trots, „dat ik gefaald had in de keuze van een bondgenoot... en Attilla, de grote, faalt nooit." Als een grauwend dier trekt A.ttilja. zijn lip op. „Ge wordt oud, Toctah, en dat wat oud is heeft afgedaan, zo is de steppenwet. Bah! Afgunst knaagde aan uw hart. Het is mij wel bekend, dat ge Allan Kahn de rang, die ik hem toebedeelde, misgunt." Toctah de verbijstering nabij doet sidderend over zijn magere ledematen een stap achteruit als hij Attilla bedachtzaam zijn zweep ziet grijpen. „Geen jakhals hapt ongestraft naar de hiel van een steppenwolf," prevelt Attilla, „dat weet ge toch Toctah..." Inmiddels zoekt een groepje van vier ruiters moedeloos zijn weg door het woud. Allan Kahn's oude kampplaats vonden zij verlaten en zonder een vast plan volgen zij nu het grote ruiterspoor in westelijke richting.... Maar de gevolgen van Attilla's grillige handelwijze zullen hén'niet ottgemerkt Voorbijgaan:.. Nabeurskoersen AKU: aïtd393 slot 392 (389'/2> Kon. Olie; 115.00—115.40 115.20 (114.20) Philips 1004—1012 1005 1002% Unilever 756—760 758 752' b) Hoogovens aio—912 911 009: -) Advieskoersen 1 buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier, heden gel dend, luiden: Engelse pond 10.02—10.12, Amerikaanse dollar 3.57—3.61, Canadese dollar 3.45—3.50, Franse frank (100 72,40—72.90, Belgische frank (1U0) 7.177.22, Duitse Mark (100 89.80—90.30, Zweedse kroon (100 69.30— 70.30, Zwitserse frank (100 83.30 —83.80, Italiaanse lire (10.000) 57.7559.75, Deense kroon (100) 51.9052.90, Noorse kroon (100) 50.0051.00, Oostenrijkse Schil ling (100) 13,9414.04, Portugese escudo (100) 12.55—12.70, Spaan se peseta (100) grote coupures 6.00—6.15.

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 3