Uit de Proving! verdwenen ZUSTER GRACIA Radio en Televisie COUVE DE MURVILLE OVER BERLIJN BRANDT KWAAD OP ADENAUER OPSTAND IN BRAZILIAANS STRAFKAMP GROOT MOEFTI VAN BONE VERMOORD Kantongerecht Terneuzen ZES GEVALLEN VAN KINDERVERLAMMING KERKDIENST AGENDA De roofoverval in Hamburg Sikh-leider in hongerstaking DROOGTE IN CHINA De Ver. Staten en Cuba TOENADERING TUSSEN WASHINGTON EN HAVANNA F DE VERENIGDE NATIES EN KONGO Canadees schip zinkende VOGELWAARDE IJZENDIJKE- politie IS WO UT ij MIKOJAN IN JAPAA Veiligheidsverdrag tus#11 Japan en de Ver. Staten bekritiseerd F zijn pseudo vrouw, c I sinds een half jaar bi j' Faber werkten en daai Gemeente Ten De Franse minister van Bui tenlandse Zaken, Couve de Mur- ville, heeft verklaard dat er zijns inziens geen enkele twijfel over bestaat, dat er tussen de Weste lijke mogendheden een lunda- mcntele overeenstemming be staat in de kwestie-Berlijn. In antwoord op vragen voor de Franse radio zei de minister dat het duidelijk is, dat iedereen zijn eigen manier heeft om de pro blemen te beoordelen en daarop te reageren. De volgens hem be staande fundamentele overeen stemming noemde hij echter van essentieel belang. De minister verklaarde dit naar aanleiding van een vraag over het al dan niet bestaan van een wezenlijk meningsverschil tussen Frankrijk en de V. S. in zake Berlijn. De Oostduitse maatregelen van zondag noemde hij ernstig en geheel in strijd met de ak koorden tussen de grote vier in zake Berlijn. Hij sprak van een eerste ontwikkeling, die, naar men mag verwachten, door nieu we moeilijkheden zal worden ge volgd. o De burgemeester van West- Berlijn. Willy Brandt, heeft dins dag een zitting van het stadsbe stuur verlaten nadat hij had ver nomen dat Adenauer in een ver kiezingsrede op zijn onwettige geboorte had gezinspeeld. Adenauer zou over zijn tegen stander gesproken hebben met de woorden ..de heer Brandt, alias Frahm" de familienaam van Brandts moeder. Brandt noemde dit een ,,lage aanval" in een tijd waarin het Duitse volk „ernstig op de proef gesteld wordt". In West-Duitsland zou een fluistercampagne gevoerd wor den over Brandts afkomst. De sociaal-democraten hebben een vlugschrift uitgegeven waarin gezegd wordt dat Brandt niets te verbergen heeft en dat hij des tijds zijn naam heeft veranderd om zich voor zijn nazi-vijanden te verbergen. Na de tweede we reldoorlog had hij besloten zijn nieuwe naam te blijven gebrui ken. Over de toestand in Berlijn zei Brandt legen een verslaggever van AFPdeze niet explosief te achten. „Men moet echter de mogelijkheid niet uitsluiten van een groeiende ontevredenheid onder het Oostduitse volk". Hij noemde de matregelen van zon- dae een eerste stap tot verwezen lijking van het Oostduitse plan van Berlijn een vrijstad te ma ken. o In een Braziliaans strafkolonie in Taubate (Sao Paulo) is onder de 231 gevangenen een opstand uitgebroken, waarbij verschei dene gebouwen in brand werden gestoken. Bij deze brand zijn 28 personen omgekomen, tien wor den vermist en twee zijn in het ziekenhuis gestorven. Drie ge bouwen van de vier werden in brand gestoken. De gevangenen deden een poging om te ontsnap pen. maar werden omsingeld door soldaten en militaire politie die 175 gevangenen opvingen en naar het overgebleven gebouw brachten. De groot-moefti van Bone, Ab- delaziz Benelmihoeb, is dinsdag door een terrorist vermoord. De groot-moefti werd aange vallen bij de ingang van zijn kan tooi' in de grote moskee van de stad. De terrorist stak hem enige keren met een dolk. De groot moefti werd direct naar het zie kenhuis gebracht, waar hij over leed. o VERKEERSONGEVAL Op de Leuvenumseweg in Er- melo is maandagavond een ver keersongeluk gebeurd, dat aan mejuffrouw K. L. uit Grijpsker- ke het leven heeft gekost. De achttienjarige mejuffrouw L. die in een groepje militairen en meisjes het meest links liep, werd door een achterop komen de militaire wagen gegrepen. Door de regen was het zicht op deze toch al donkere weg bijzon der siecht. Ernstig gewond werd zij overgebracht naar het Erme- kise ziekenhuis, waar ze kort na aankomst is overleden. Zitting van 15 augustus 1961 Th. J. v. W. te Terneuzen reed op 14 juli j.l. met zijn bromliets over de Axelsestraat in de rich ting van de Herengracht. Hoewel het stoplicht van de brug juist was aangegaan, is hij doorgere den. Eis ƒ15 of 3 dagen. Uitspraak 12,50 of 3 dagen. A. L. te Brugge (B.) kwam op een zondagmiddag met zijn auto over de Zuidsingel te Axel gere den. Bij de kruising aan de Zee straat, waar een stopbord staat, is hij met vrij grote snelheid doorgereden. Er liepen op dat moment op de kruising nog al wat wandelaars, die in gevaar kwamen. L. was niet verschenen en werd bij verstek veroordeeld, overeenkomstig de eis, tot 40 of 8 dagen. D. W. te Kloetinge heeft op 13 juli j.l. met zijn bestelwagen op de weg van Terhole naar Z aam slag een autobus ingehaald, wel ke op dat moment juist een ge parkeerd staande autobus wilde passeren. Bij deze manoeuvre heeft hij een tegenligger gehin derd, waardoor deze gedwongen werd om in de berm te gaan rij den. W. heeft geprobeerd door zijn snelheid op te voeren een fron tale botsing met de tegenligger te voorkomen. De botsing is echter voorkomen door de tegen ligger, die in de berm was gere den. Deze tegenligger heeft schade opgelopen door tegen een bermplank te rijden. W. voerde als verweer aan dat hij door het plotseling afslaan van de vóór hemrijdende auto bus was gedwongen op de lin kerweghelft te gaan rijden. De officier eiste een boete van 75 of 15 dagen. Uitspraak 60 of 12 dagen. J. J. M. B. te Overslag reed op 20 april j.l. met een landbouw- tractor met aanhangwagen door de Kerkdreef te Axel. Daar ston den aan weerszijden van de weg (wat ook foutief is) auto's ge parkeerd. B. probeerde hier tus sendoor te manoeuvreren, maar kwam daarbij in botsing met één der auto's. Eis ƒ40 of 8 dagen. Uitspraak 30 of 6 dagen. De autobestuurder A. C. J. C. v. S. te Sas van gent verleende op 16 mei j.l. op de kruising WeststraatOranjestraat te Axel geen voorrang, waardoor hij in botsing kwam met een andere auto. Eis 15 en 40, of 3 en 8 da gen. Uitspraak 15 en 30 of 3 en 6 dagen. Ook de bromfietsberijder A. G. te Axel heeft op 12 april j.l. te Axel op de kruising Keerk- straat-Markt geen voorrang ver leend aan een auto. De brommer werd praktisch geheel vernield, wat op zichzelf al een straf is. Eis 35 of 7 dagen. Uitspraak 30 of 6 dagen. A. H. L. M. S. te Koewacht had in de maand mei runderen in de wei lopen, waarbij contro leurs nog sporen van runderhor zel constateerden. S. zeide het niet te begrijpen, dat hij geverbaliseerd wordt, ter wijl hij toch zo goed zijn best doet. De officier nam aan dat het inderdaad moeilijk is, maar vond hem toch schuldig. Eis en uitspraak 10 of 2 da gen. A. N. B. te Sas van Gent reed op 6 juli j.l. met zijn fiets onder de gemeente Westdorpe tegen 'n geparkeerd staande auto, naar zijn zeggen omdat hij door aan roeping werd afgeleid. Eis 20 of 4 dagen. Uitspraak idem. Th. V. te St. Jansteen reed op 27 juni j.l. met een vrachtauto in de Hoofdstraat aldaar tegen een kermiskraam. De chauffeur was uitgeweken voor aldaar lo pende kinderen en is toen tegen een uitstekende haak van het kraam aangereden, waardoor de kermisexploitant nogal wat ma teriële schade aan zijn kraam had opgelopen. Eis 10 of 2 dagen. Uitspraak idem. G. R. te Terneuzen had met zijn brommer bij het oprijden van de rijksweg vanuit de Paral lelweg te Westdorpe (Sluiskil) geen voorrang verleend aan een auto. Eis 20 of 4 dagen. Uitspraak ƒ15 of 3 dagen. In de week van 30 juli tot en met 5 augustus zijn in Nederland zes gevallen van kinderverlam ming met verlammingsverschijn selen gemeld. Volgens een mede deling ijl 4<?. Staatscourant van dinsdag kwamen drie gevallen voor in Waardenburg (Gelder land), een in Heiloo (N.-H.), een. in Helmond (N.-Br.) en een in. Sittard Limburg STEEKPARTIJ TIJDENS AARDAPPELSCHILLEN „Jij schilt veel te dik" zei gis termiddag omstreeks half drie de 49-jarige kelner J. J. K. tegen de 58-jarige F. K., met wie hij samen in de keuken van een lo gement aan de Oude Sr cis Ach terburgwal in. Amsterdam aard appels zat te schillen. De man voor wie deze kritische opmer king bestemd was. sprong met een op en stak. de kelner zonder pardon met het aardappelschil mesje in een .van zijn schouders. De politie moest er aan te pas komen. De verwondingen van de kelner vielen nogal mee. Tegen de driftige aardappelschiller is procesverbaal wegens zware mis handeling opgemaakt. DONDERDAG 17 AUGUSTUS. GBREF. GEMEENTE (Syn.) Terneuzen (Fr. Halslaan): 7.30 uur Ds. L. Rijksen, van Rotter dam. WOENSDAG 16 AUGUSTUS. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Venus in nerts". Zuidersportpark, 18.45 u.: P.Z.E.M.Spadella. Over de dood van de Ham- burgse commissaris, die L. ook wordt verweten, is nog niets na ders bekend. Hij is hierover nog niet gehoord. L. is reeds vele malen met de Justitie in aanra king geweest. Als laatste ver meldt zijn strafblad een straf van vier jaar voor vermogensde licten. In november van het vo rig jaar kwam hij vrij en hij nam zijn oude beroep van zee man weer op. Hij was van plan met het geld of de juwelen die hij bij de overval dacht te be machtigen, naar Brazilië te gaan om er verder een rustig leven te leiden. Hij spreekt vloeiend Spaaps en Portugees, hetgeen hij aan boord heeft geleerd en is reeds eerder in Zuid-Amerika geweest. De omzwervingen van de 28- jarige J. J. L. uit Rotterdam, die vrijdagavond op een station in Den Haag is aangehouden, na dat zijn opsporing was verzocht voor de roofoverval in Hamburg beginnen langzamerhand duide lijk te worden. Bij nader verhoor heeft de verdachte verteld, dat hij na de overval in Hamburg op 23 juni, die hij toegeeft, eerst naar Kiel is gegaan, vervolgens is teruggekeerd naar Hamburg en daar een week heeft rondge zworven. Hierna zou hij liftend via Brussel naar Antwerpen zijn gekomen, waar hij een fiets stal. Hierop reed hij naar Rotterdam. Vast staat, dat hij eind juli daar is aangekomen. In Rotterdam heeft hij bij een man gelogeerd, met wie hij in de binnenstad had kennis gemaakt, maar na enkele dagen verdween hij van dit adres met- medene ming van een koffer met kleding en het paspoort van zijn gast heer. Door zijn eigen foto op het paspoort te plakken, maakte hij het voor zichzelf bruikbaar. Op 29 juli is L. in Den Haag aangekomen, nog steeds op de gestolen fiets. Kennissen uit de oorlog verschaften hem enkele dagen onderdak. Daarna logeerde hij nog twee dagen bij een bndere Hagenaar, die hij tenslotte beroofde van de twee koffers met kleding en geld. Deze diefstal werd hem noodlot tig. De koffer van de Rotterdam mer had hij intussen al ver kocht. Drie nachten sliep L. in de duinen. Toen vond hij een baantje in een Schevenings ho tel. Vrijdagavond had hij drin gend schone kleding nodig en daar hij de reeu's van de kof fers, die hij in het stationsdepot in bewaring had gegeven, verlo ren had, moest hij ze zelf gaan halen. Hij werd toen gearres teerd. Ten aanzien van het pistool, dat L. op zak had bij zijn aan houding heeft hij verklaard, dat hij dit had gestolen van een mede-opvarende van het schip, waarmee hij in Hamburg lag. Toen hij de plannen voor de overval klaar had, nam hij het pistool mee en hiermee zou ook de winkelier gedood zijn, maar zekerheid bestaat hierover niet Maandag is het dossier van L uit Duitsland gearriveerd. Dit dossier was al voor zijn aanhou ding afgezonden. De Haagse re cherche is druk bezig de gege vens te bestuderen. BEZOEK AAN ZWEDEN Prinses Birgitta van Sigmarin gen - de vroegere Zweedse prin ses - brengt op het ogenblik met haar man, prins Joliann Georg von HohenzollernSigntarignen een bezoek aan haar vroegere tehuis, het kasteel van Soiliden op het eiland Oeland aan de oostkust van Zweden. We zien het jonge paar liier bij de aan komst op het vliegveld van Mal- moe, waar het werd begroet dooi de jongste zuster van de prinses, prinses Christina van Zweden. NIEUWZEELANDS BEROEP OP DE SOW JET-UNIE De premier van Nieuw-Zeeland, Holyoake, heeft dinsdag een ver klaring uitgegeven waarin hij verzoekt de Sowjet-Unie haar in vloed bij Oost-Duitsland aan te wenden om maatregelen onge daan te maken welke „ons alien aan de rand van een. kernoorlog zouden kunnen brengen." Hij veroordeelde Oost-Duits- lands afsluiting van de Beriijnse sectorgrens ais een provocatie en een bedreiging van de inter nationale vrede. Een 76-jarige leider van de Sikhs, Tara Singh, is dinsdag te Amritsar in het noorden van In dia in hongerstaking gegaan als wapen in cie strijd voor een door Sikhs geleide staat met het jPendsjabi als taal. Tara Singh, die in een hut op het terrein van de gouden tempel, de heiligste plaats van de Sikhs in India, ver blijft, zei zijn actie te zullen voorzetten tot aan de dood. Duizenden Sikhs hebben Tara Singh, dinsdag toegejuicht toen hij een symbolische laatste maal tijd. at bestaande uit tarwemeel met vet. Hij zal voortaan alleen water met zout gebruiken. o Delen van de provincie Szech- wan, één van de belangrijkste graangebieden van China, zijn geteisterd door insectenplagen, droogte, stortregens en over stromingen, zo werd dinsdag in het Chinese Volksdagblad ge meld. Meer dan een derde van het bebouwde gedeelte van de provincie heeft de laatste maan den te lijden gehad van droogte. Terwijl in westelijke delen van de provincie overstromingen voorkwamen als gevolg van zwa re regenval. Het Amerikaanse blad „New York Times" meldt in diploma tieke kringen te hebben verno men dat er sterke aanwijzingen zijn dat Cuba en de Sowjet-Unie veel belangstelling hebben voor een toenadering tussen Washing ton en Havanna. z.;j wensen herstel van de han del tussen Cuba en de Verenigde Staten wegens het toenemende voedseltekort en de slechter wordende economische toestand op Cuba, aldus het blad. Het schrijft verder dat een aantal Latijns-Amerikaanse lan den sterke druk op de Ameri kaanse regering oefenen om haar te brengen tot een vriend schappelijke coëxistentie met Cuba. Koning Erederik en het gesloten hek Koning Frederik van Denemar ken heeft bij een bezoek aan Noord-Jutland een pijnlijke ervaring gehad. Hij wilde in Hanstholm de* bouw van haven, werken bezichtigen, maar het hek was op slot en de bewaker was nergens te vinden. De vrouw van de bewaker, me vrouw Soeren Jensen, meende een oplossing te hebben ge vonden. Zij verzocht de vorst het hangslot vast te houden en gaf daar vervolgens met een grote steen een flinke slag op om de toegang tot het werk terrein te forceren. Zij trof echter bij de eerste slag al de koning krachtig op de vingers. Wat de vorst hierop zei, wilde zij niet zeggen. Koning Frede rik gaf er echter de voorkeur aan te wachten, tot het hek met een sleutel kon worden geopend. Secretaris-generaal Hammars. kjoeld van de Verenigde Naties heeft verklaard dat de Verenigde Naties zich voortaan nog zullen inlaten met de nieuwe Kongolese regering van Cyrille Adoela en alleen deze regering zullen steu nen. Dit valt te lezö in een brief, fiie Hammarskjoeld geschreven heeft aan premier Adoela. Ham marskjoeld zegt voorts in deze brief dat de troepen van de Ver enigde Naties in Kongo maar één doel hebben, namelijk de re gering Adoela te helpen bij het handhaven van de orde. Naadloze kousen en de strijd voor de overwinning van het communisme Naadloze kousen zullen voor de vrouwen van Oost-Duitsland waarschijnlijk een zeldzaam heid blijven, want de meisjes van de grootste kousenfabriek van het land weigeren 's nachts te werken, zo meldt het communistische jeugdblad „Junge Welt". De naadloze kousen worden in deze fabriek vervaardigd op nieuwe auto matische machines, die echter slechts dan ionend zijn, wan neer zij continu werken. De meeste fabrieksmeisjes had den echter zonder meer gewei gerd in drie ploegen te wer- iten. Op de vraag van een fabrieks- runctionaris, of zij en haar vriendinnen geen naadloze kousen willen dragen, had één van de fabrieksmeisjes geant woord, dat zij liever helemaal geen kousen droeg dan iedere derde week 's nachts te wer ken. De Junge Welt merkte op, dat „dit meisje als een goed socialiste weet, dat voor zover het haar betreft de strijd voor de overwinning van het socia lisme verhoging van de pro- duktie van naadloze kousen be tekent. Zij gaat spoedig trou wen en wÜ 's nachts niet wer ken." De 877 ton metende „North Star IV" een schip voor hy drografisch onderzoek uit Hali fax is dinsdagavond voor de kust van Quebec aan de grond gelopen en bevindt zich op het ogenblik in zinkende toestand. 30 opvarenden zijn in twee red dingboten gegaan en proberen nu Fort George te bereiken. Een vrachtschip zal hen trachten op te pikken. Westerscheklc Textielfabriek,, G. H. Meijerink N.V. Met als vestigingsplaats 8to> peldijk is opgericht de West*, schelde Textielfabrieken G. Meijerink N. V. Deze n®u„h N. V. heeft o.a. ten doel haao, I en industrie in de meest aj». breide zin des woords en n, i name ook de vervaardiging bewerking van textiel goede-,! en de handel daarin, alsmede; fabricage van en handel in benodigde grondstoffen. Het maatschappelijk kapiu, I beloopt 1.509.000 en is verdeel in 1500 gewone aandelen 1000, waarvan 750 serie a, I serie b, 250 serie c en 250 serie en 180 prioriteitsaandelen vj j oO. waarvan 90 serie a, 30 ser, b, 30 serie c en 30 serie d. De N. V. Verenigde Nederlanc se Textielbedrijven J. W. Meij. rink en Co te Winterswijj neemt deel voor 300 gewone aan delen serie a, de heer G. H Meijerink voor alle prioriteit,, aandelen serie a, mevr. J. G BroerMeijerink voor alk prioriteits-aandelen b, mevr. B H. ToebesMeijerink voor alk prioriteitsaandelen c en mej. F W. G, Meijerink voor alle pnor teitsaandelen d. Alle bij de op. richting gepaatste aandelen zij: in contanten volgestort. De a. rectie zal worden gevoerd doo: de heren M. Broer en G. H Meijerink. Autobofow; Gisternamiddag omstreeks uur had op het berucht gewo;. den kruispunt Belgische gren-l IJzendijke en de rondweg or I IJzendijke weer eens een auto botsing plaats. Uit de richting Biervliet na-I derde een Belgische automobile! op de voorrangsweg dit kruL-l punt, terwijl uit de richting Be!-| gische grens een andere B sche automobilist het kruispunt naderde. Nadat deze laatste eerst tussen de tweebaans in had go- stopt, reed hij plotseling door e: greep de andere auto in de flanK, zodat deze tweemaal over de ko sloeg. De chauffeur en twee zich in I deze auto bevindende meisje werden wonder boven wondt slechts licht gewond, terwijl in c andere auto de chauffeur er met lichte snijwonden af kwam. Beide auto's werden zeer zwaar beschadigd. DONDERDAG 17 AUGUSTUS HILVERSUM I: 7.00 Nws.; 7.15 Gram.7.45 Morgengebed en overweging; 8.00 Nws.; 8.18 Gram.; 8.50 Voor de vrouw; 9.35 Waterst; 9.40 Voor de jeugd; 10.00 Gram.10.15 Morgendienst; 10.45 Gram.; 11.00 Voor de zie ken; 11.45 Gewijde muz.; 12.00 Middagklok; 12.04 Gram.; 12.25 Wij van het land; 12.35 Land- en tuinb. meded.12.38 Gram.12.50 Act.; 13.00 Nws.; 13.15 Zonne wijzer; 13.20 Gram.; 14.00 Ka- mermuz.14.30 Grim.; 15.40 Gram.; 16.00 Verkenningen in de Bijbel; 16.20 Oude muz.; 16.50 Gram.; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Gram.; 17.40 Beursber. 17.45 Amus. muz.; 18.15 Gram.; 18.30 Muzik. lezing; 18.50 Gram.; 19.00 Nws. en weerber.; 19.10 Kamerork. en solist; 19.30 Ra diokrant; 19.50 Pol. lezing; 20.00 Promenade ork en sol.; 20.50 Nieuwe verkenningen in Zuid- Afrika, lezing; 21.10 Lichte muz.; 21.30 Gram.; 22.00 Kerkorgel; 22.30 Nws. en SOS-ber.; 22.40 Avondcrverdenking; 22.55 Boek- bespr.23.00 Gram.; 23.30 Gr.; 23.55—24.00 Nws. A A door MARGUERITE LEES 5) (Nadruk verboden.) Haar toon was zo onhebbelijk, dat de nachtzuster haar wenk brauwen optrok. Twee weker lang had Olive Mawte de scepter gezwaaid in de afdeling en zij cieed nog steeds of dat nog het geval was. De gebruinde huid van zuster Gracia werd een beetje donkerder. Zij keek de zuster recht aan en zei rustig: „U had me aan de telefoon moe ten roepen, zuster, dat weet U heel goed!" „Neem me niet kwalijk, zuster, ik zag, dat U bezig was." Ook dat was een verkapte be lediging; want zij moest gezien hebben, dat zij slechts praatten. Gracia's opmerking -waar de nachtzuster bij was had haar gekwetst. Op dit ogenblik haat te zij het rustige, teruggetrok ken, blonde meisje, dat een jaar jonger was dan zijzelf en dat recht had op de autoriteit, die zij zelf zielsgraag wilde hebben; de macht om mensen met een woord of een blik op hun plaats te zet ten; hen bij de directrice te rap porteren, als zij dat wilde; met leden van de medische staf rond te lopen en meer als gelijke, dan als ondergeschikte te praten. Iedereen wist, dat de organi satie van de kinderafdeling te danken was aan de samenwer king tussen zuster Gracia en de kinderarts de dokter, die alle kinderen in het ziekenhuis be handelde: dr. David Halcott. Vóór zuster Gracia met vacan- tie ging, had Olive Mawte 's nachts dikwijls wakker gele gen: zij zag zich door de beide lange zalen lopen met dr. Hal cott, terwijl zij ernstig de geval len bespraken, of, ais zijn stem ming veranderde, lachend en babbelend over een persoonlijke kwestie, terwijl zij hem in het kleine kantoortje een kopje thee gaf. Maar het was anders gelo pen. Hij was haastig en formeel geweest en, zijn houding maakte haar duidelijk, dat zij er was om zijn orders uit te voeren, niet om zuster Gracia's plaats in te nemen. Zij beet nu heftig, tot bloedens toe op haar lip. „Het spijt me," zei ze mokkend. „Zij hebben altijd zo'n haast bij Eerste Hulp." Eigenlijk kwam zij er gemak kelijk af, omdat zuster niet op haar verwijt inging, maar slechts om bijzonderheden over het ge val vroeg. Het was een klein kind, dat in de tuin met een kin derfietsje speelde, terwijl haar moeder de baby baadde. Zij had liet tuinhek geopend en was de weg op gereden, regelrecht tegen een vraentauto, een zware wagen met zes wielen, aan. „Die moeders!" zei zuster Mawte met haar scherpe, bittere stem. Zij ging weer haar boekje te buiten; want er kwam iets drei gends in de ogen van zuster Gra cia. „Zelfs de meest toegewijde moeders hebben geen ogen in hun achterhoofd, weet u! Waar kunnen we een, bedje neer zetten? Ik heb mijn lijst nog niet nagekeken." Zij zag een voe- dingskaart in de handen van zuster Mawte. „Ik zie, dat U voor het voeden van de babies zorgt. Ik zal een van de leerlingen laten helpen om een bedje klaar te maken. Zuster Armitage mis schien." De nachtzuster verzamelde haar spullen en, verdween. Zus ter Mawte wachtte tot zij buiten gehoorsafstand was en zei toen: „De last, die ik van dat meisje Armitage heb gehad, zuster! Dat wordt nooit een verpleegster. Ik betrapte haar vanmorgen, toen zij de rubber lakens weglegde zonder er talkpoeder tussen te doen. Kunt U zoiets geloven?" „Ja zeker kan ik dat. Ze zal nog veel meer fouten maken. Dat doen ze allen. Die eerste twee jaar zijn zwaar. Ik denk, dat U nog wel weet, hoe U zich voelde, toen U geen vlees en geen vis was, toen U overal heen werd gecommandeerd en zoveel te leren had, terwijl de op- leidingszuster ook nog haar eisen stelde. Als je het je derde jaar uithoudt, begin je er iets van te begrijpen en dan zijn de lessen geen flauwe kul, maar een redelijke verklaring van de dingen, die je in de praktijk op de zaal ziet. Maar daarna, in je vierde jaar, met het eind in zicht, kun je alles aan!Ik zou niet graag willen, dat Lucy Armitage de moed liet zakken, zuster, omdat zij een goede ver pleegster belooft te worden. Hebt U haar gadegeslagen als zij piet de kinderen bezig is?" Beiden keken naar de zaal, waar de jonge zuster Armitage, haar mutsje scheef, bezig was pap in wijdopen mondjes te gie ten, terwijl zij speelde, dat de kin deren aan de lage tafel een nest met jonge vogeltjes waren. Zij riepen alien, dat zij meer wilden hebben, alsof zij vleugeltjes uit sloegen en piepten als echte vo geltjes, in plaats van onverschil lig hapjes te nemen, zoals zaj ge daan zouden hebben als zuster Mawte bijvoorbeeld bij hen had gestaan! „Die muts van haar is geen ge zicht," zei zuster Mawte, die al tijd iets kon vinden om aanmer king op te maken. „Als je ziet, hoe zij hen met het ontbijt laat teuten, zou je niet zeggen, dat we te weinig personeel hebben!" (Wordt vervolgd.) HILVERSUM II: 7.00 Nws.; 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; 7.56 Dag opening; 8.00 Nws.; 8.15 Gram; 9.00 Gym. voor de vrouw; 9.10 De groenteman; 9.15 Gram.; 9.40 Morgenwijding; 10.00 Gr.; 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Huishoudelijke zaken, praatje; 11.15 Gram.; 12.00 Mil. ork; 12.30 Land- en tuinb. meded; 12.33 Orgelspel; 13.00 Nws.; 13.151 Meded. en gram.13.25 Beurs ber.; 13.30 Dansmuz.; 14.00 Strijkkwart.14.40 Voor de vrouw; 15.00 Viool en piano, 15.30 Gram.; 16.00 Gevar. progr; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Gr 18.00 Nws.18.15 Amateurs progr.; 18.40 Lichte muz.; 18.55 Gesproken brief; 19.00 Spori- praatje; 19.10 Die Walküre, ope ra; (Om 20.55 Nws; Om 20.55 Gram.); 22.30 Nws. en beursbe: van New York; 22.45 Act.; 23.0i Sportact.; 23.10 Lichte muz 23.55—24.00 Nws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nws I 12.02 Gram.; 12.30 Weerber 1 12.35 Gram.; 12.50 Beursber 13.00 Nws.; 13.15 Kamermuz 14.00 Gram.; 16.00 Beursber 16.06 Casinoconc.; 16.35 Grair. 17.00 Nws.; 17.15 Gram.; 18.00 Gram.; 18.20 Voor de sold.; 18.5 Gitaarspel; 19.00 Nws.; 19.(0 Weense muz.; 20.00 Klass. muz 22.00 Nws.; 22.15 Gram.; 22.55- 23.00 Nws. Televisieprogramma' s NED. T.V.: 20.00 Joum; 20-20 Televizier20.30 Documentais film; 21.0022.20 Cyprienne, blij spel. VLAAMS BELG. T.V.: 19* Rep.; 20.00 Nws. en weerover? 20.30 Hoogtepunten uit de schiedenis van de Amerikaan.* stomme film; 21.00 T.V.-sp*- 22.20 Nws. Vice-premier 'Anastas Mik van de Sowjet-Unie heeft dins' dag in Tokio het veiligheidsvf1' drag tussen Japan en de V Staten bekritiseerd. Hij zel dat dit verdrag de barrière Torl?. voor vriendschappelijke betref kingen tussen Japan en de Sow jet-Unie. Mikojan deed een J roep op het Japanse volk o j door eigen inspanning van verdrag af te komen. De Rus kwam tot deze uitspa ken in een vraaggesprek met vertegenwoordiger van het panse persbureau Kyodo. brand tenten. Fa d< in Het volgens zijn w( „innemende echtpaar uit Amsterdam, dat week geleden de de Amsterdamse kiedenfabriek Gebr. leeghaalde en er van heeft ae recherche van reau Warmoesstraat dam op een dwaalspoor Gebleken is dat de hulpl der Borgers niet besta, de man reeds ongeveer onder valse naam heef geleefd met een andere wettige vrouw, die hij geleden verliet. In deze tijd schijnt hi allerlei kleine verduiste oplichtingen te hebben gemaakt. Uit het speur de politie is tenslotte dat de verdwenen huif der de 40-jarige Amste Wouter E. is. Zijn foto de herkenningsdienst va sterdamse politie in d verduisteringen en op gevonden. Het was ec plaar uit 1939, doch t eenmaal dit houvast ha men er in een recente pakken te krijgen, die j verspreid. Bovendien is dat uit de brandkasi Gebr. Faber niet 21.0( zoals aanvankelijk wei doch 25.000 gulden wc mist. 1 MET VAKANTIE Vorige week maanda E Amsterdamse firma bij aangifte van de ver: I diefstal. De hulpboekl aangeschreven stonde met vakantie gegaan, f overigens pas toen e 1 neelslid van de firma de hospita van het f poolshoogte was gaa want volgens het vaka: was het echtpaar daa aan toe. Toen bleek da paar voor drie weken tie was gegaan en de maand vooruit had l argwanende werkgev toen met een reservj brandkast waarbij hij lende ontdekking deet BORGERS: NIET BE Alle naspeuringen tie sindsdien heeft gec den omdat de naam E bekend was. In het register en bij de stand werden wel Vi Borgers gevonden m naam die bij de 40-j boekhouder thuishoc AFSCHRII- Burgemeester en van Terneuzen: overwegende, dat van hun college dd. een gedeelte van de beide richtingen is j klaard voor het veri wielen dat de reden daai wegafsluiting Zaan punt St. Anna, waar torrijtuig-verkeer of te intensief werd o nog rijwielverkeer 1 gezien de geringe bedoeld gedeelte Koe dat bovenbedoeld» ting van de weg kruispunt St. Anna geheven gelet op het be raad dezer gemeent< ber 1951, waarbij lege krachtens arti sub c van het wc reglement, is gedelc voegdheid inzake he verkeersmaatregelei besluiten I. in te trekke van hun college dd. n. dit besluit kennis te brengen o 1961 en in afsch delen aan: a. Gedeputeerde St land te Middelbi b. Hoofdingenieur-! Rijkswaterstaat burg; e. Koninklijke Ned ristenbond A.N.' Koninklijke Ned Automobiel Clut Koninklijke Nee torrijders Veren: allen te 's-Gravc d. Kantonrechter 1 e. Officier van Jus Kantongerechts: delburg; f. Arrondissement! te Middelburg; g. Officier van Jus rondissements-R Middelburg. Terneuzen, 10 aug Burgemeester ei van ITei M. DE VOS, w A. J. DEES,

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 2