BREIEN NOViTA WOL lief MDE i Grootse ontvangst van majoor Titof in Moskou Nog geen kwestie- Westelijk initiatief in Berlijn De inter-Amerikaanse conferentie Russische premier wijkt niet van zijn standpunt Weeroverzicht HOOGWATER ZON- cd MAANSTANDEN WEERBERICHT )or direct: huisbediende DONDERDAG 10 AUGUSTUS 1961 17e Jaargang Nr 5365 i5? ROieLneivanaSde0 Russische brits vliegtuig vermist. gevaar voor nieuwe strijd in laos tunesie beschuldigt frankrijk nieuwe financiële maatregelen in cuba franse regering 'besprak kwestie-bizerta Let op de vinkels met raambiljet. ijs B. C. E.) Goed loon. 5 te TKRNEUZEN ir) NU 3AAN IS OP TIJD KLAAR. HEEFT VOLOP KEK "lg verzorgd Ie 'eek 4,- 6108091 JSSEL Gram. Gram. Nws; Opera ber.; 16.06 17.15 Gram. (VI 12.00 Nws; 12.30 Waerber.; 12.50 BeursberJ 13.15 KamermuZ-: 15.45 Gram.; 16.00 Gram.; 17.00 18.20 Voor de 18.50 Klass. muz.; 19-00 19.40 Gram.; 20.15 Idem; Kamermuz.22.00 Nws; Gram.; 22.55—23.00 Nws. T elevisisprogravima's. 3. T.V.: 20.00 Journ.; 20.20 iavolo, komische opera <in uzeFilmcritiek BELG. T.V.: 19.30 Uit»- de duivensport; 20.00 Nws, Pra Diavolo, komische 22.45 Nws. Pr ankering bij abonnement: Temeuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,— per kwartaal; pel maand ƒ2,—; per week 48 ct. Losse nrs 9 ct. DE VRIJ Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek K!°ine Advertenties fgéén handels advertenties): 5 regels ƒ1,Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. De tweede Russische ruimte vaarder, majoor Gherman Stepa- nowitsj Titof, is woensdag op het vliegveld van Moskou aan gekomen, waar hij door duizen den geestdriftig juichende Mos- kovieten werd verwelkomd. Voor Chroesjtsjef en de ande re leden der Russische regering was een met bloemen overdekt baDea weg vafhet vliegveld naar luchtmacht en het leger afgezet. Vanaf Plaatsen achter deze müi- Éteken sloegen talrijke Mosko- vieten de aankomst van majoor i ^De vicrmotorge „Iljoesjin-lS waarmede Titof op 'net vliegveld van Vnoekovo landde, reed na de landing door naar de wachtende menigfe. onder wie zich premier en partijleider Nikita Chroesji- sjef en de echtgenote en cle ouders van de ruimtevaarder be- V°Terwijl een muziekkorps „overwinningsmuziek" ten ge hore bracht, daalde Titof met vlugge pas de treden van de vliegtuigtrap af. Hij liep rccht~ streeks op Chroesjtsjef af, maakte halt en front voor hem en bracht, stram in de houding staande en met één hand salue- rende, rapport uit van zijn uim- tevlucht. Na het uitbrengen van zijn verslag werd hij door een stra lende Chroesjtsjef meer dan een halve minuut omhelsd. Na de begroeting door Chroesjtsjef omhelsde Titof zijn vrouw Tamara, zijn oudere en andere bloedverwanten. Zijn vrouw, gekleed in een luchtig zomerjurkje en met een grote bos bloemen in de hand, had tranen van geluk in de ogen, toen zij door haar man werd omhelsd. Daarna werd Titof omringd door een aantal knappe meisjes, die hem bloemboeketten in de handen drukten en vervolgens kusten. Aan het gebouw van het vliegveld was een reusachtig portret van de majoor aange bracht, evenals grote afbeeldin gen van Lenin en Chroesjtsjef. Nadat Titof zijn verwanten had begroet, betrad zijn ranggenoot en collega-ruimtevaarder, ma joor Joeri Gagarin, het platform, om op zijn beurt de kosmonaut aan zijn borst te drukken. Daar na rende een aantal kinderen het platform op en bedolf de stoutmoedige majoor onder de bloemen. Vervolgens werd Titof door een aantal Russische burgerlijke en militaire leiders omhelsd of de hand gedrukt. Dit ging go- paard met de gescandeerde roep van „Titof. Titofdoor dui zenden geestdriftige Moskovie ten. Hierna vertrokken majoor Titof, zijn vrouw Tamara en pre mier Chroesjtsjef in een open auto voor een zegetocht naar het centrum van Moskou. Honderden militiemannen in blauwe hemden vormden met in elkander gehaakte armen een menselijke keten om de opge wonden menigte op het Rode Plein tegen te houden, toen via luidsprekers het radiobericht doorkwam dat de auto met ma joor Titof in aantocht was. De korte, doch zeer breed ge schouderde Titof nam veel plaats in de auto in. Hoe breed de schouders van Ruslands tweede ruimtevaarder zijn had Chroesjt sjef zo juist ondervonden, toen hij vergeefs had getracht ze te omvatten, terwijl hij de majoor aan zijn borst drukte. De Sowjet-premier had Titof op het vliegveld aan zijn echtge note Nina voorgesteld. Deze sloeg de armen om zijn nek en omhelsde hem. Titofs grootmoeder, die een eenvoudige hoofddoek, zoals die door Russische boerinnen wordt gedragen, droeg, weende toen zij haar kleinzoon op het platform kuste. Ook vele toeschouwers lieten hun tranen de vrije loop. De menigte betoonde zich het geestdriftigst, toen Ruslands eerste ruimtevaarder Gagarin zijn opvolger aan de borst druk te. Onder donderende toejuichin gen van de menigte kwamen Chroesjtsjef en Titof op het Rode Plein aan en bestegen het Mausoleum. Titof wuifde aanhoudend naar de juichende Moskovieten, ter wijl hij naar het Mausoleum toe liep. De ir. Moskou op de been zijnde menigte verkeerde in va kantiestemming. Zij zwaaiden met vlaggetjes en zij liet veelge- kleurde ballonnetjes los. toen de open auto met Chroesjtsjef en het echtpaar Titof naderbij kwam. Titof stond, naast zijn vrouw, in de auto. Hij wuifde, breed glimlachend naar de menigte. Ook Chroesjtsjef, die bleef zitten wuifde opgewekt. Van het podium op het Mau soleum wuifden Chroesjtsjef, Titof en Gagavin ri^ar de men sen. Met heldere stem bracht Titof de menigte die op het plein was samengestroomd verslag uit van de tocht. Premier Chroesjtsjef deelde daarop mee dat de opperste Sowjet Titof de titel „Held van de Sowjet-Unie" en „Piloot- ruimtevaarder", de „Orde van Lenin" en „De Gouden Ster" heeft verleend. De tijd is niet ver meer dat ruimtevaarten naar de maan en de planeten kunnen worden on dernomen, aldus Chroesjtsjef. Onder applaus van de menigte verklaarde hij dat majoor Titof kan zeggen: „Ik ben in de ruimte geweest, maar ik heb niets gevonden dat beter is dan mijn vaderland". „Vroeg of laat zullen onze ruimtevaarders worden gevolgd door meer ruimtevaarders uit ons land en andere landen. Wij moeten trots, en ons volk geluk kig zijn dat het zulke helden als Joeri Gagarin en Gherman Titof heeft voortgebracht". De wereld is goed en wonderlijk, en het is het volk die haar mooi heeft ge maakt. De „Wostok 2" bevatte geen atoombommen, maar weten schappelijke instrumenten, aldus Chroesjtsjef. De wetenschappe lijke resultaten van de ruimte vaart zullen worden gepubli ceerd. Mensen in het Westen die „redelijk denken" zullen zich thans bewust zijn dat de basis van de ruimtevluchten het socia lisme is, zo zei de Sowjet-pre mier. De onovertroffen Sowjet- raketten worden gebruikt voor vreedzame doeleinden. De volke ren van de aarde zou een zware last worden afgenomen wan neer een einde kan worden ge maakt aan de bewapening. Evenals het zeker is dat vroeg of laat andere ruimtevaarders zullen volgen, zo zullen de ande re landen de Sowjet-Unie op de weg naar het communisme vol gen. deze weg is moeilijk, maar „wij zullen de vrucht van onze arbeid plukken". De ruimtevaart is niet een hel dendaad zonder meer. „Het is de geconcentreerde kracht van de industrie, de macht van het so cialisme". Zij bewijst de superio riteit van het socialisme op het kapitalisme. Chroesjtsjef prees het moedige gedrag van mevrouw Titof en vroeg haar toestemming om ma joor Titof nog eenmaal te om helzen. Daarop boden jongens en meisjes de majoor opnieuw bloe men aan. Na het spelen van het volks lied begon de optocht langs het Mausoleum. Er waren zo veel mensen op de been dat het de schijn had of het grootste deel van de bevolking van Moskou was uitgelopen om Titof te be groeten. Chroesjtsjef, met een arm om de schouder van Titof geslagen, Titof zelf en Gagarin wuifden naar de menigte. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dean Kusk, heeft de Navo-raad in Parijs ver slag uitgebracht, van de bespre kingen met zijn Engelse en Franse collega's. Foto: Minister Rusk (links) en de minister van Justitie, Robert Kennedy (midden) waren van mening, dat de secretaris-gene raal van de N.A.V.O., onze land genoot mr. D. 6. Stikker, maar eerst moest plaats nemen. Woensdagavond is in Oslo be kend gemaakt, dal een Brits ver keersvliegtuig met 36 passagiers aan boord in het gebied van Sta- vanger wordt vermist. Volgens de eerste berichten bestaat de bemanning uit drie leden. Het toestel een Vickers Vi king van de Cunard Eagle Line was om 12.30 uur uit Londen naar Stavanger vertrokken waar het om half zes zou landen. Acht minuten vóór dat tijdstip verloor de verkeerstoren van het vliegvejd Sola bij Stavan ger het contact met het vlieg tuig. De piloot had toen gemeld dat hij ging landen. In het betrokken gebied was het slecht weer met regen en een krachtige wind. Pogingen om het toestel op te sporen zijn tot dusver zonder resultaat ge bleven. Volgens berichten uit Stavan ger heeft het merendeel van de passagiers de Britse nationali teit. Aangenomen wordt dat het toestel terecht is gekomen in het Ryfylkefjord ten oosten van Stavanger. De Viking, een toestel met twee zuigermotoren, maakte een chartervlucht voor 36 Britse vakantiegangers, allen mannen. Het Westen meent dat de tijd nog niet rijp is om het initiatief te nemen voor onderhandelingen met de Russen over de kwestie Berlijn, aldus is van officiële Amerikaanse zijde in Parijs ver nomen. Men is het echter vol komen eens over het nemen van het initiatief op het daartoe ge- eigende tijdstip. TUMULT NA REDE VAN CUBAANSE MINISTER Verscheidene Latijns-Ameri kaanse delegaties op de Inter- amerikaanse conferentie van 21 landen te Punta del Este in Uru guay hebben dinsdag kritiek ge leverd op president Kennedy's In Laos bestaal liet gevaar dat een of beide partijen in het conflict opnieuw naar de wapens za| grjjpen als een bevredigende regeling uitblijft, m is woensdag in Genève bekendgemaakt. Dit wordt gemeld door de in ternationale controlecommissie =ian de Britse en Sowjet-voorzit- tet's van de veertien-mogend- hedenconferentie. De commissie is nog niet in staat geweest ac tief toezicht op het huidige be stand uit te oefenen, aldus het verslag, maar uit algemene waar nemingen blijkt dat aan beide kanten militaire voorbereidingen gaande zijn. Het rapport is ondertekend door de voorzitter van de com missie. Samar Sen van India. In de commissie hebben voorts een Canadees en een Pool zitting. Namens Tunesië heeft Mongi Slim een brief geschreven aan :1e voorzitter van de Veiligheids- raad. de Fransman Armand srard. Hierin beschuldigt Tu- "sië het Franse leger van nieu- /e daden van agressie, zoals het "nenden van het Tunesische -ichtruim en het onbehoorlijk optreden tegenover de inwoners zan Bizerta. Chroesjtsjef heeft woensdag nogmaals verklaard dat de Sow jet-Unie voor geen enkele be dreiging zal wijken en dat het vredesverdrag met Duitsland getekend zal .worden. De Russi sche premier sprak op een ont vangst in het Kremlin voor ruimtevaarder Gherman Titof. Hij zei dat alleen een krank zinnige het vreedzame Russische initiatief zou kunnen beantwoor den met een oorlog. Het Russi sche volk benadert de toestand realistisch. De donkere wolken zouden wegdrijven en de heldere zon zou doorbreken. Wij willen gegn oorlog, maar wij doen al les opdat oris land klaar kan zijn om een eventuele agressor af te slaan. Chroesjtsjel legde er de nadruk op dat het Sowjet- volk een blijvende vrede wil voor alle volkeren. Als men tot een akkoord zou komen over een algemene en algehele ont wapening, zou het mogelijk zijn om veel geld te besteden voor de verbetering van de levensstand aard. Maar wij worden gedwon gen om geld uit te geven voor wapens, zo besloot hij. Chroesjtsjef verklaarde in zijn rede duidelijk dat Rusland niet gelooft aan een oorlog als ge volg van het Russische initiatief. De Russische premier sprak voor de vuist weg en struikelde soms over zijn woorden. Hij zei her haaldelijk dat de Sowjet-Unie vrede wil. Maar als iemand het Sowjetvolk zou aanvallen, zou den de Russen hem beschouwen als een zelfmoordenaar, die een einde aan zijn leven wil maken door „tegenstoten" over zich af tc roepen. En deze woorden moest men niet als een bedrei ging opvatten, maar als een rea liteit. Wij geven geld uit voor raketten en kernbommen en die zijn er niet om worstjes door te snijden, aldus Chroesjtsjef. Zijn geleerden hadden hem gezegd dat zij een bom konden maken met een explosieve kracht van 100 miljoen ton tnt en een raket om haar de hoogte in te krijgen. Chroesjtsjef liet zich minach tend uit over de Amerikaanse nen lanceren geen Spoetniks. Hun ruimtevaartuigen maken een sprongetje en vallen dan in de Oceaan. Wij verheugen ons erover dat de Amerikaanse vlie gers niet verdrinken, zo zei hij grijnzend. En kijkend naar de aanwezige diplomaten voegden hij hieraan toe: „Weest niet be ledigd om ons plezier". Chroesjtsjef zei, dat de Sow jet-Unie nooit iemand zou aan vallen. Waarom zou ze dat doen? De Russen leefden nu in betere omstandigheden dan gisteren en morgen zou het hun nog beter gaan. Maar niemand kon de Sow jet-Unie angst aanjagen. Men had getracht Lenin bang te ma ken. dat was niet gelukt. Dacht men nu werkelijk dat men 44 jaar later, nu de Sowjet-Unie zo'n hoogte had bereikt, de Russen nog kon bang maken? Iedereen van zijn leeftijd had twee of drie oorlogen meegemaakt. Toen de Duitsers vóór Moskou en Lenin grad stonden, hadden de Russen niet gecapituleerd. Geloofde men nu werkelijk dat zij nu zouden buigen voor Adenauer. Als Ade nauer mocht menen dat hij door een oorlog de eenheid van Duits land kon afdwingen cn Rusland zou worden aangevallen, dan zou de Duitse natie ophouden te be staan, Duitsland zou een hoopje stof worden. Rusland bedreigde niemand, maar de Russen zou den niet als lafaards beven. Ik heb tegen Kennedy's ont wapeningsadviseur McCloy en premier Fanfani van Italië ge zegd, dat er geen einde komt aan de bewapeningswedloop en dat de Sowjet-Unie ontwapening wil, zo verklaarde de Russische pre mier. Na de rede van Chroesjtsjef hield Titov nog een korte toe spraak, waarna president Brezj- nev de ruimtevaarder de medaille van held van de Sowjet-Unie op spelde. De eerste minister van Cuba, Fidel Castro, heeft dinsdag in een televisietoespraak die in Key West is opgevangen, nieu we maatregelen voor toezicht op particuliere bankrekeningen be kendgemaakt. De totale bankdéposito's die Cubanen mogen bezitten zullen aan beperkingen gebonden zijn, terwijl ook de opneming van geld beperkt zal worden. Deze nieuwe maatregelen vol gen op de omwisseling van bank biljetten in het afgelopen week einde, waarbij alle Cubaanse burgers verplicht waren hun geld boven een bedrag van 200 ruimte wetenschap. De Amerika- dollar op speciale rekeningen bijboekt. de Cubaanse nationale bank te plaatsen. Castro verklaarde, dat men van de speciale rekeningen tot een bedrag van 1000 dollar con tant kan opnemen. Daarna jnag men slechts 100 dollar per maand opnemen. De déposito's mogen in totaal 10.000 dollar bedragen. Bedragen boven 5000 dollar zullen automa tisch op spaarrekeningen worden overgeschreven, aldus Castro. Het bedrijfsleven zal een be- ginbedrag van 5000 dollar mogen onnemen. De bedragen boven dit bedrag zullen eveneens op spaarrekeningen worden overge- „bondgenootschap voor de vre de", maar de reactie op het plan voor economische hulp was over het algemeen gunstig. De scherpste kritiek kwam van de Cubaanse minister van Financiën Buevara. Hij zei dat de gehele conferentie tegen Cuba was gericht omdat het „de moed heeft gehad het onoverwinnelijke monster uit te dagen". „Wij steunen Panama, waar van een deel door Amerika is bezet, en Argentinië, waarvan de Falkland-eilanden door de Brit ten zijn bezet. Wij vechten voor de onafhankelijkheid van de Guyana's en alle volken in sla vernij", aldus de Cubaanse mi nister. Het Amerikaanse „bondge nootschap voor de vrede" acht hij tegen Cuba gericht. De finan ciële hulp gaat alleen naar de landen die de V. S. gehoorzaam zijn, zei hij. Dr. Guevara zei dat contra revolutionaire groepen op 26 juni een aanslag op het leven van Fidel Castro hebben gedaan. Toen de Cubaan was uitge sproken, werd er in koor „Cuba, Cuba" geroepen. De verslag gevers mochten de bijeenkomst na de toespraak van Guevara niet langer bijwonen en het ge luid van de interne televisie werd uitgeschakeld, zodat de kracht van de demonstratie moei lijk te beoordelen was. Er brak een handgemeen uit nadat iemand had getracht de Cubaan te lijf te gaan. De aanvaller werd neergeslagen voordat hij Guevara had bereikt en de zaal uitgewerkt. Er klonken kreten als „lang leve Cuba" en „moord". Suppoosten leidden de aanval ler buiten de zaal. Men meent te weten dat het een Cubaanse journalist in ballingschap is, Max Azicri Levy. Ook in aangrenzende vertrek ken ontstonden vechtpartijen waarbij echter maar weinig scha de werd aangericht. Drie mensen zijn opgebracht, behalve de balling ook nog twee leden van de Cubaanse delegatie. De drie mannen werden later op vrije voeten gesteld. Door de lange duur van Gua vara's rede dreigde het tijdsche ma in de war te lopen. Daarom werd besloten dinsdagavond een speciale avondbijeenkomst te houden zodat de commissie gis teravond met haar werkzaam heden zou kunnen beginnen. De Cubaanse minister zei in zijn toespraak nog dat het complot tegen Castro was be raamd door contra-revolutionaire groepen in de Amerikaanse vlootbasis van Guantanamo op Cuba. De Westelijke regeringen me nen dat de situatie zicli nog niet voldoende heeft ontwikkeld, en dat de recente voorstellen van Chroesjtsjef geen basis voor on derhandelingen vormen. In Amerikaanse regerings kringen gelooft men niet dat on derhandelingen voor 17 septem ber, de verkiezingsdag in West- Duitsland, zullen beginnen. De ministers van Buitenlandse Za ken van Amerika, Engeland, Frankrijk en West-Duitsland hebben de mogelijkheid van een eerder begin der besprekingen echter niet geheel en al uitge sloten. Er is goed voortgang ge maakt bij het bepalen van een onderhandelingspositie. Hoe deze positie is werd echter niet ge zegd. Wel is bekend dat zij, on der andere, de voorstellen die op de Geneefse conferentie van 1959 werden gedaan omvatten. Deze voorstellen beoogden een hereniging van Duitsland in fasen, met garanties voor de grote mogendheden. Een woordvoerder van het Westduitse ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft verklaard dat de Westelijke ministers in Parijs „volledige overeenstem ming" hebben bereikt, „tot over de details van de onderhande- iingstaktiek". Hij leverde commentaar op persberichten als zou het resul taat van de conferentie negatief zijn geweest en als zouden West- Duitsland en Frankrijk hebben verhinderd dat werd besloten tot een meer actiever koers. Be richten als zou de bondsregering zijn aangemaand af te stappen van enkele denkbeelden die de Westelijke grote drie niet delen zoals die over de Oder-Neisse grens - noemde de Westduitse woordvoerder onjuist. Het overleg van de Westelijke ministers van Buitenlandse Za ken over Berlijn zal waarschijn lijk kort na de opening van de zitting van de assemblee der Verenigde NaNties op 17 september worden voortge zet, aldus is van doorgaans goed ingelichte zijde in Londen ver nomen. De ministers van Buitenlandse Zaken van de Verenigde Staten, Engeland en Frankrijk zullen waarschijnlijk de eerste bijeen komsten van de algemene ver gadering bijwonen. De West duitse minister zal dan naar New York komen om zijn colle ga's te ontmoeten. Zoals bekend zijn Oost- en West-Duitsland geen lid van de Verenigde Na ties. Na de bijeenkomst van de vier ministers in Parijs zijn een aan tal details verwezen naar de stu diegroep van ambassadeurs in Washington. Deze groep zal zich ook bezighouden met het Weste lijke antwoord op de Sowje*- nota van 3 augustus. Men Ver wacht dat het antwoord tegen het einde van deze maand naar Moskou zal worden gezonden. Generaal De Gaulle heeft gis teren met zijn premier, Michel Debré, en zijn minister van Bui tenlandse Zaken, Couve de Mur- ville, de kwestie-Bizerta bespro ken. Bij liet overleg was vice-ad- miraal Maurice Amman, de Fran se bevelhebber van de basis, aan wezig. Vóór het gesprek had bij een onderhoud onder vier ogen met de generaal gehad. De bijeenkomst van woensdag volgde op besprekingen van dins dagavond tussen generaal De Gaulle en Dean Rusk, de Ameri kaanse minister van Buitenland se Zaken. Adlai Stevenson, de leider der Amerikaanse delegatie bij de Verenigde Naties, verklaarde dinsdag dat de Ver. Staten niet kunnen instemmen met de po ging van Afrikaanse en Aziati sche landen om tot een speciale zitting van de algemene vergade ring der Ver. Naties over de kwestie-Bizerta te komen. Men neemt aan, dat de Amerikanen proberen de Fransen en Tune- siërs weer tot elkaar te brengen. Uit goedingelichte bron ver luidt dat Rusk tegenover De Gaulle heeft verklaard dat de Amerikaanse regering geen fun damentele redenen zag waarom Frankrijk en Tunesië onderling het probleem niet zouden kunnen oplossen en de vriendschappelijke betrekkingen herstellen. Naar verluidt zou De Gaulle hebben geantwoord dat er teke nen zijn van een vermindering van de spanning, doch dat het nog niet mogelijk was reeds zeker te zeggen wanneer de toe stand zover zou zijn verbeterd dat besprekingen mogelijk zou den zijn. DEZELFDE TEMPERATUREN De stormdepressie die dinsdag langs ons land is getrokken was woensdagavond boven het noor den van de Noordzee aangeko men. De sterke winden bij het centrum van de depressie waren nog steeds niet geluwd, doch op DONDERDAG 10 AUGUSTUS v.m. n.m. Breskens 1.17 1.31 Terneuzen 1.52 2.06 Hansweert 2.32 2.46 Walsoorden 2.42 2.56 ZON op onder 10 5.15 20.15 11 5.16 20.13 12 5.18 20.11 13 5.20 20.09 MAAN op onder 4.13 19.41 5.12 20.11 6.14 20.38 7.17 21.01 wat grotere afstand van het lagedrukgebied komen nu bo ven de Britse eilanden en onze omgeving in het algemeen slechts matige windsnelheden voor. Hiermee stroomt bij ons van het zuidwesten uit polaire lucht binnen. Zowel hoven Ier land als boven Frankrijk wor den in deze stroming enxeie kleine storingen aangetroffen die vandaag de onstabiliteit van de lucht iets kunnen doen toe nemen. In verband hiermee moet de kans op een hui iets groter worden geacht dan giste ren. In de temperaturen komt niet veel verandering. medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig van donderdag ochtend tot donderdagavond. Zuidwestelijke wind Wisselende bewolking met plaatselijk een bui. Zwakke tot matige zuidwestelijke wind. Wei nig verandering in temperatuur.

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 1