Provinciaal nieuws DE BRONZEN ADELAAR l Binnenlands nieuws Sr DE WINDSORS IN VENETIË Newsweek over uitlatingen van Chroesjtsjef TEKNEUZEN Stagnering veerdienst Ter- neuzenHoedekenskerke. De stormachtige wind was er gistermiddag oorzaak van dat de Provinciale boot om 5 vóór 3 in de Terneuzense haven bleet liggen, omdat de „Prins Hen drik" te Hoedekenskerke door de westenu ind de aanlegsteiger mo gelijk niet zou kunnen bereiken. Vanaf 5 vóór 5 is de dienst de verdere dag normaal uitgevoerd. „FIandria"-boot liep Terneu zense haven binnen. Ook de „Flandria"-boot met vele honderden Belgische toeris ten aan boord, die op weg was van Antwerpen naar Vlissingen, ondervond hinder van de harde wind. De kapitein zag af van het binnenlopen van de Vlissingse haven en zette hierna koers naar Terneuzen, waar de boot om 2 uur arriveerde en ligplaats koos aan de middenhaven. Al spoedig zwermden de hon derden toeristen uit in Terneu- zens centrum. Om 5 uur klonk het sein van vertrek en voer het gezelschap de haven uit in de richting van de Sinjorenstad. Vergadering Alg. Bond van Bejaarden, afd. Terneuzen. tn een vrij rumoerige vergade ring besprak de afdeling iTerneu- zen van de Algemene Bond van Bejaarden de op het kortelings gehouden congres te Amsterdam nieuwe benaming voor de Alge mene Bond van Ouden van Dagen de problemen, welke sinds de ingebruikname van de nieuwe algemene begraafplaats •zijn gerezen i.v.m. de hogere be grafeniskosten welke worden be rekend. Hoewel de agenda voor deze vergadering, die in ,,De Schakel" werd gehouden, slechts twee pun ten bevatte, bleken deze toch ge noeg trekpleister te zijn om een tweehonderd leden op het appèl te doen verschijnen. De deining, die de laatste tijd is ontstaan rondom het plaatse lijke begrafeniswezen aldus vooratter L. M. de Kok heeft ertoe geleid, dat vele leden zich in hun verontrusting tot het be stuur hebben gewend met het verzoek om inlichtingen. Uit de discussie is wel geble ken, dat de meeste bejaarden de verantwoording voor de finan ciële consequenties van hun ter aardebestelling zélf willen dra gen en zich ongerust maken, om dat zij tegen de nu geldende hogere kosten absoluut te laag verzekerd zijn. Blijkens mede delingen van de voorzitter kan men zich tot op 75-jarige leef tijd tegen een betrekkelijk laag bedrag voor een hogere uitkering verzekeren, doch dit brengt voor veie bejaarden die aan de rand van het bestaansminimum leven, bezwaren mee. Het voorstel, om uit de leden een groep dragers te formeren, ondervond bezwaren en werd dan ook alhoewel deze kwestie nog niet in zijn geheel werd uitge praat voorlopig aangehouden. Het bestuur werd tenslotte ïaaehtiging verleend een verge lijkend onderzoek naar de tarie ven. in te stellen waarna men na gevormde conclusies opnieuw in v£""2aderirjbijeen zal komen. Rustiger besprekingen gingen het. besluit vooraf om op 29 augustus a.s. per bus de Delta werken te gaan bezichtigen. TERHOLE Geslaagd. De heer J. J. de Bot, alhiei, slaagde te Goes voor het examen 2e gedeelte leraar N.O. machine- banKwerken. ZIERIKZEE Mijn in visnet. De bemanning van de viskot- ter „Ouddorp 14 van gobiotdeis Bezuyen te Ouddorp neett dins dagmorgen in de „Grevelingen" een grote magnetische mijn in het net aangetroffen. Bij pogin gen de mijn aan boórd te Krij gen, scheurde het net en is de mijn gezonken. De ligplaats, na bij de Xrammerplaat, is door een boei gemarkeerd. De mijnop.rui- mingsdienst te Vlissingen is ge waarschuwd. Woonwagen uitgebiand Gistermiddag omstreeks kwart over vijf is door onbekende oor zaak brand uitgebroken in een aan de Westhavendijk alhier staande woonwagen, bewoond door de familie Deuts. Het gezin Deuts, man, vrouw en twee kin deren, was bij de bewoners van een in de buurt staande woon wagen op bezoek toen spelende kinderen de brand ontdekten. Door de sterke wind stond de wagen, een tot woonwagen ver bouwde autobus, onmiddellijk in lichterlaaie. De inboedel ging vrijwel geheel verloren. Men was niet tegen brandschade ver zekerd. De dakloos geworden bewoners zijn elders in Zierik- zee ondergebracht. Maatregel tegen luchtpiraten De subcommissie van de Ame rikaanse Senaat voor luchtvaart heeft zich met algemene stem men uitgesproken voor een wets ontwerp op grond waarvan luchtpiraten tot levenslange ge vangenisstraf kunnen worden veroordeeld. Aanleiding tot het indienen van dit wetsontwerp was een viertal pogingen verkeersvlieg tuigen buit te maken om ermee naar Cuba te gaan. Twee van deze pogingen hadden succes. Tijger doodt 371 mensen Een mensenetende tijger in liet Katoriabos in Bhagalpoer (In dia) heeft in drie jaar tijds 371 mensen gedood, aldus is te Pat- na vernomen. De tijger had in augustus 1953 zijn eerste mens verslonden. Se dertdien zou dit dier mensen hebben verslonden met een ge- BPS*" -«w r OOSTBERLIJNERS VEROORDEELD Een gerechtshof in Oost-Ber- lijn heett dinsdag een 24-jarige Oostberlijner, Bruno Killat, ver oordeeld tot twee-en-een-half jaar dwangarbeid wegens pogin gen om een andere Oostberlijner over te halen in West-Berlijn te gaan werken, zo meldt de „Ber liner Zeitung". Voorts is volgens dit blad in Rostock een Westduitsers gear resteerd, die ervan wordt be schuldigd een Amerikaanse agent te zijn en pogingen te heb ben gedaan om een Oostduitse onderwijzer naar het Westen te lokken. Ook zouden twee West- berlijners zijn aangehouden we gens pogingen om „een echtpaar uit Oost-Berlijn in handen van De hertog en hertogin van Windsor brengen een vakantie van drie weken door in Vene tië. Zo kan het gebeuren, dat u het paar aantreft op het Excel- sior-strand. Ds. Niemöller Ds. Martin Niemöller, die na het auto-ongeluk van maandag in een ziekenhuis in Aaberaa in Denemarken is opgenomen, is daar na meer dan twintig uur van bewusteloosheid weer tot be wustzijn gekomen. De genees heer-directeur van het zieken huis, Wollesen. zei dat Niemöl ler vermoedelijk wel zou ge nezen. REEKS INBRAKEN IN AMSTERDAM In het afgelopen etmaal is bij de Amsterdamse politie aangifte gedaan van een reeks inbraken en diefstallen. De grootste buit werd gevonden in de muurkluis van een garage aan de Weesper- zijde, waaruit een bedrag van 2.000 en een hoeveelheid ben zinebonnen (ter waarde van ƒ1500) verdwenen. Uit een in aanbouw zijnde school aan de Prinses Margrietstraat verdween gereedschap ter waarde van j 1521. DODELIJK ONGEVAL Op de Schelmseweg bij Arn hem is de 14-jarige Duitse scho lier T. J. H. W. Pachel uit Biele feld met zijn fiets geslipt, geval len en in botsing gekomen met een juist van tegenovergestelde richting komende bus. De knaap was op slag dood. Hij maakte deel uit van een groep van negen Duitse jongens, die een vakantie- tocht aan het maken waren. DRIE KOEIEN ONDER DE TREIN De trein van Amersfoort naar Baarn heeft maandagavond om kwart over tien drie koeien aan gereden. De dieren werden ge dood. De trein werd beschadigd en liep veertig minuten vertra ging op. Op het baanvak is men tot één uur gisternacht voor zichtig blijven rijden, omdat men vermoedde dat er nog meer vee op de rails liep. VLUCHTELING WAS TE HAASTIG De 18-jarige matroos J. D. uit Amsterdam, die gisternacht met de politie op de hielen het hazepad koos, ligt nu met zwa re verwondingen (o.a. een bek kenfractuur) in het Weesper- pleinziekenhuis. De politie kwam hem in het Zeemanshuis aan het Kadijksplein omstreeks zes uur halen i.v.m. een kleine be roving (ƒ25), waarvan hij ver dacht werd. De matroos liep evenwel hard weg, klom uit een raam op de derde étage en pro beerde langs een regenpijp naar beneden te glijden. Deze vlucht verliep evenwel vlugger dan de .r..t.ro .s wenste, want van een iioogie van ongeveer tien meter viel hij naar beneden. De politie vraagt zich nu af waarom de matroos voor zo'n „klein zaakje" zoveel risico heeft genomen. (Advertentie) ucuovn V v-x Oiui.uvn "'VI fc, V I Vi L uooi-ucinju ril iiu.nviv.il vuil middelde van één mens per drie Westberlijnse slavenjagers te dagen. I spelen". ik' wist niet.... Kikoejoe-organisatie verboden In Kenia is dinsdag het „Vrij heidsleger", een Kikoejoe-orga nisatie die bestaat uit vroegere leden van de Mau-Mau, ver boden. Er zijn veertig tot vijftig arrestaties verricht. De Keniase minister van De fensie. Anthony Swann, ver klaarde dinsdag dat de organisa tie een ernstige bedreiging van de veiligheid vormt. Hij legde er evenwel de nadruk op dat de autoriteiten niet van plan zijn de noodtoestand af te kondigen. Het „Vrijheidsleger" heeft zich .schuldig gemaakt aan illegale plechtigheden voor eedaflegging en aan intimidatie in vele delen van het land. Het verbod van de organisatie werd reeds enige tijd wnvacht. a.m. in verband met de vrijlating van Jomo Kenjatta, de vroegere Mau-Mau-leider. Het ..Vrijheidsleger" was beter georganiseerd, maar niet zo goed jewapend als do Mau-Mau. Schat- Sisgen van de grootte variëren van 500 tot 2000 man. Het be vatte behalve Kikoejoe's ook en- iele léden van de Maragoli stam. Doel van de organisatie was hechts het verkrijgen van macht. Het „Vrijheidsleger" was niet ge ïnteresseerd in de vrijlating van Kenyatta. Frank Buchman overleden Frank Buchman, de grondleg ger van de beweging voor Morele Herbewapening, is in de nacht wan maandag op dinsdag, 83 jaar tmd, in Freudenstadt (Zwarte Woud) overleden. Hij logeerde In hotel „Waldlust", waar hij, waar eigen zeggen, de gedachte lot het vormen van zijn beweging had opgevat. Hij was Luthers predikant van Amerikaanse af komst. Hij legde de grondslag voor „Morele Herbewapening" na de eerste wereldoorlog met zijn „Beweging ter bevordering van de politieke en maatschap pelijke vrede" welke sedert 1946 de Zwitserse plaats Caux tot centrum heeft. Het Amerikaanse tijdschrift „Newsweek" weet te melden, dat premier Chroesjtsjef onlangs tegenover Kennedy's adviseur in ontwapeningszaken, McCloy, heeft verklaard dat ingeval van een oorlog tussen de Sowjet- Unie en de Verenigde Staten het twijfelachtig is dat een der par tijen kan overwinnen. Overigens verzekerde de Russische leider, dat hij voor elke divisie welke de Amerikanen naar Duitsland sturen, twee divisies naar dat land zal zenden. Chroesjtsjef zei zich er van bewust te zijn, dat het prestige van de Verenigde Staten bij het vraagstuk-Berlijn betrokken is. Hij zou alles doen om hiermee rekening te houden. „President Kennedy heeft in zijn wijze van behandelen van het probleem- Berlijn blijk gegeven van kalmte en waardigheid en zelfs al is hij vaak een polemiek begonnen, heeft hij toch steeds de deur voor onderhandelingen opengehouden. Het is een jonge, krachtige, energieke en achtenswaardige man. Als de president voorstel len heeft te doen, zullen wij deze gaarne bestuderen. De Sowjet- regering zal dan tegenvoorstel len doen en wij zullen tenslotte tot een akkoord komen. Wij zijn bereid op vertrouwelijke basis aan alle onderhandelingen deel te nemen. Deze diplomatieke nota's leiden ons tot niets. Het is hetzelfde als het heen en weer trappen van een voetbal", aldus de Sowjet-premier volgens het artikel in „Newsweek". McCloy die inmiddels naar de Verenigde Staten is terugge keerd om verslag over zijn ge sprek met Chroesjtsjef uit te brengen, woonde dinsdag een vergadering van de nationale veiligheidsraad in Washington bij. dat je met één Afternoon - thee - builtje zo'n héérlijke pot thee kon toveren. En wat een gemak! Ikneem voortaan altijd BABY GESTIKT Het zeven maanden oude doch tertje van de familie Weerts Nelisssr., uit Overloon is dinsdag dood in haai ledikantje gevon den. l>e kleine bleek in haar dekentje te zijn ges Uk t. JONGEN VERDRONKEN Dinsdagmorgen is in hst zwembad behorend tot het kloos ter van de broeders van Sint Johannes de Deo te Helvoirt de 15-jarige Jan Loeffen uit Beers, bij Cuyk, verdronken. De jonge man maakte deel uit van een verkennersgroep, die te Helvoirt nabij het klooster kampeerde. Hij was met enige andere jon gens onder leiding van een vaan drig aan het baden en is van een. vlot gevallen in een diep gedeel te van het bad. De leider heeft nog getracht de jongeman te redden, maar de drenkeling maakte het de redder zo moeilijk, dat deze zijn pogingen moest staken. Na hulp van de kloos terbroeders te hebben gehaald, is het eerst na een kwartier ge lukt de drenkeling uit het water te halen. De levensgeesten wa ren toen geweken. DODELIJK VERKEERSONGELUK De 72-jarige Amsterdammer L. K. Koster is dinsdagochtend bij een verkeersongeluk op de Stadionkade om het leven geko men. De kleine personenauto waarin hij reed werd op de hoek Stadionkade-Parnassusweg door een van rechts komende vracht auto aanga-eden. De bestuurder daarvan rekende erop dat de personenauto hem wel voorrang zou verlenen. Krachtig remmen kon een aanrijding niet meer voorkomen, temeer niet, omdat door het gladde wegdek de vrachtauto doorgleed, de perso nenauto werd tegen een lan taarnpaal gedrukt. De bestuurder was op slag dood. BRAND OI' KAMPINA-HEIDE BEDWONGEN Gistermiddag heeft een hevige brand gewoed in de uitgestrekte eigendommen van de vereniging tot behoud van natuurmonumen ten onder de gemeenten Oister- wijk en Boxtel. Het vuur was omstreeks vijf uur bedwongen. Het vuur joeg, aangewakkerd door de felle wind, van de haard bij Oisterwijk snel voort in de richting van het natuureservaat „Kampina" nabij Boxtel. Door de droogte hadden de vlammen vrij spel op het uitgestrekte heideveld. Vakantiegangers en landbouwers begonnen onmid dellijk met het blussingswerk, maar ze konden tegen de vlam menzee weinig uitrichten. Spoe dig kwam hulp opdagen van de brandweren uit 's Hertogen bosch,. Eindhoven, Tilburg, Ois terwijk en Boxtel. Ook de regio nale brandweer Noordoost-Bra bant verleende assistentie. Bo vendien kwamen uit Tilburg en 's Hertogenbosch honderden mi litairen om het vuur te helpen bestrijden. Voorts werd assisten tie verleend door 100 man van de kaderschool van de infante rie te Vught. Men slaagde er door gezamenlijke inspanning in het vuur te beperken tot de heidegebieden. Nog eer het de bossen had kunnen aantasten was men het vuur meester. Hier door bleef een kostbare hout- en wildstand behouden. Niettemin is de schade belangrijk. Een. stuk natuurschoon van ongeveer 50 ha heideveld met vliegt- nen, waarop veel wild aan weg moet zijn geweest, is geheel AAX door BARONESSE ORCZY 91) (Nadruk verboden.) Uit de hoogte begon hij be daard „Het leek mij in je te prijzen, dat je zo zeer met ons leger mee leefde. Maar je bijzondere be langstelling voor de heer Clyf- furde treft mij niet aangenaam." „Het is toch beter, wanneer je daar goed van doordrongen raakt, Maurice," vond madame. „Dat begin ik nu ook te begrij pen, madame, en ik zal „Wat is er met hem? Vertel het dan toch. Waar is hij?" viel Crystal hem ongeduldig in de rede. „In het Engelse hospitaal, hoop ik." „Dat hoop jeWeet je dat dan niet?" „Mag ik misschien een iets ge regelder verhaal doen?" vroeg Maurice tergend langzaam. „Dat lijkt mij verstandig, vond de graaf. Nu Maurice meende te mer ken, dat zelfs Crystal's vader hem niet steunde, kon hij niet nalaten met een hatelijke op merking te beginnen „Ik moet zeggen, dat ik mij mijn thuiskomst, voorzover ik dit mijn „thuis" dan meende te kunnen noemen, anders voorge steld had. Maar in plaats van mijn eigen ondervindingen en de nederlaag van de Corsikaan te vertellen, zal ik trachten U nader bericht te verschaffen over mijnheereh.. Clyf- furde, uw Engelse relatie. Hij raakte inderdaad gewond, een hoofd- en een armwond, en naar ik vrees een hersenschudding. Wij ontmoetten elkaar, nadat ook ik van mijn paard gestoten was. Wij reden samen in de richting van Brussel en rustten, ongeveer tien kilometer hier vandaan, langs een bospad, om dat wij beiden te vermoeid wa ren. Toen ik uitgerust was, bleek uw vriend nog te slapen. Zijn tuniek was zwaar bebloed, zodat ik vrees, dat zijn wond verergerd is. Hij ijlde waar schijnlijk, want hij noemde de naam van.... Crystal." Het deed Maurice pijn, dit te zeggen. Maar toch, nu moest al les er maar uit. Het kon hem niet langer meer schelen. Het bloed vloog Crystal naar de wangen en zelfs madame draaide zenuwachtig op haar stoei. „Waarom noemde hij Crys tal's naam vroeg de graaf onno zel. „Omdat hij van haar houdt, beste André," legde madame uit. „Maar waar is hij? Ga toch verdersmeekte Crystal, „waarom neb je hem niet mee gebracht?" „ik heb hem met moeite wak ker gekregen en hij voelde zich ie ziek om verder te rijden. Ik neb aangeboden bij hem te blij ven, maar hij vroeg mij drin gend, naar Brussel te gaan en een amouiance naar hem toe te sturen. Hij bood zelfs aan, zo ziek als hij was, mij een trap te geven, als ik niet ging." „En is hij nu atgehaald?" vroeg Crystal opgewonden. „Ik heb bij alle hospitalen ge probeerd, hulp voor hem te krij gen. Na veel zoeken, kwam lx in het Engelse hospitaal, waar een verpleegster mij beloofde de eerstvolgende hulptroep naar hem uit te laten kijken. Daarom zei ik zoeven: ik hoop, dat hij nu in een Engels hospitaal is. Meer inlichtingen kan ik tot mijn spijt niet verstrekken." „Waar lag hij? Vertel mij pre cies, waar het is," riep Crystal zenuwachtig. „Op de grote weg naar Water loo staat rechts een mijlpaal, waar het bos van Soigne begint. Daar begint een bospad, dat evenwijdig aan de grote weg loopt. Op dat pad is hij achter gebleven. Iedere ambulance kan nem daar gemakkelijk vinden." Crystal luisterde niet langer naar hem, maar liep gedecideerd op de deur af. Haar vader hield haar tegen. „Wat ga je doen, Crystal?" vroeg hij streng. „Ik ga natuurlijk naar hem toe." „Maar je weet niet waar hij is „Dat weet ik nu wel en ik zal een rijtuig weten te vinden, dat mij er naar toe brengt. Laat mij er alsjeblieft door." Maar de graaf bleef tussen haar en de deur staan. „Je kunt niet midden in de nacht door Brussel dwalen. Het stikt van de somaten en de dronken mensen. Ik zeg je, dat jc niet kunt gaan." Maurice was er nu wel van doordrongen, dat Crystal voor hem verloren was. (Slot volgt.) 3'/2 procent beleggingsrekeningen bij de Rijkspostspaarbank Bij de Rijkspostspaarbank is, zo deelt deze instelling mede, tnans ook ue mogelijkheid open gesteld om op z.g beleggings rekeningen geleien in te ieggt.-n, waarover onder bepaalde voor waarden een rente van 3J2 pro cent per jaar wordt vergoed. Dit blijkt uit een gisteren in het Staatsblad (222) gepubliceerd koninklijk besluit van 14 juli 1961, waarbij het postspaarbank- besluit in verband met het in stellen van beleggingsrekenin gen wordt gewijzigd. De voornaamste bepalingen, die op beleggingsrekeningen van toepassing zijn, kunnen als volgt worden samengevat. De eerste inleg en het minimumtegoed dienen tenminste 1000,te be dragen. Stortingen en terugbe talingen zijn slecnts mogelijk in bedragen van minimaal 100, ol een veelvoud hiervan, met dien verstande, dat eenmaal per jaar de rente over het afgelopen kalenderjaar mag worden opge nomen. Iedere inlegger kan slechts één beleggingsrekening openen, terwijl over een tegoed van meer dan 25.000 geen ren te wordt vergoed. Voor het opnemen van gelden moet een aanzeggingstermijn van minstens 6 en hoogstens 7 maanden in acht genomen wor den. Wordt aan deze voorwaarde niet voldaan, dan wordt een ren tereductie toegepast van 1 pro cent 's jaars over het opgenomen bedrag gedurende zes maanden. Indien tot verlaging van het ren tepercentage van beleggings rekeningen wordt overgegaan, dan is voor opvraging geen aan zeggingstermijn vereist, mits het gehele tegoed wordt opgenomen binnen 2 weken nadat de rente verlaging is ingevoerd. woes, STORM RICHT SCHADE IN AMSTERDAM Een korte, maar hevige stop. met een windkracht van geir; deld acht en windstoten tot meter per seconde, heeft gis^' middag op verschillende pi^ sen in Amsterdam schade at; gericht. Lantaarnpalen, sch stenen, schuttingen, bomen moesten het ontgelden. Op Koninginneweg viel een op de tramdraden. Ook e woonschepen werden door sterm overvallen en raakten drift. In de drukk.3 Leidsestrs werd een schoorsteen hoofd", die midden op een t toir terecht kwamniera». werd gewond. De tent van het circus Bol begon gevaarlijke „vliegnet® gen" te vertonen, zodat de bri weer werd ingeschakeld, die 1 tentzeil nat en dus zwaa maakte. De krachtige winds:;, ten waren er ook de oorzaak r dat schade aan enkele auto werd toegebracht. DRIE MAN OP VLET ZOEK OP DE W ADDENZEE De reddingboten „Prins Hen drik" en „Christiaan Huygens beide uit Den Helder, zijn dagavond uitgevaren om te zoe ken op de Waddenzee naar vlet met drie mannen aan boor: Zij waren dinsdagmorgen in omgeving van Den Helder g- vissen Door de storm is de van haar anker geslagen en a| gedreven in de richting van Oever op Wielingen. Gezien storm maakt men zich zorg over het lot van de bemann van de vlet. De beide reddingboten kw men later onverrichterzake Den Helder terug. Vandaag zu len eventueel ook de reddin; boten van Harlingen en Cocksdorp zee kiezer* iom het opsporingswerk deel te men. Zo nodig zal ook een vlieg tuig van de marine aan het dingswerk gaan deelnemen. VERDACHT VAN AANRANDING De automobilist die op 4 j een 1-1-jarig meisje te La heelt bedweimd en gepoogd tr aan te randen is zondagavond tl Amsterdam gearresteerd, man heett een bekentenis al» legd. Het is de 3S-jarige H. uit Amsterdam die reeos ee met de politie in aanrak Kwam. Destijds werd hij ter schikking van de regering steld, doch lVs jaar geleden hij met proefverlof ontslagen DIEREN VRIENDJES KREG PRIJS OP HONDENSHOW Op de hondenshow, die elk jai- tijdens de zomervakantie in Kt: terdam gehouden wordt, hebbtt vijf jongetjes dit keer een bij- zondere onderscheiding behaal Ze hadden een paar maanden g leden een zwervende hond de Zuidhoek gevonden en die derdak gegeven in hun „hut' Tommy, zoals hij werd gedo genoot daar enige tijd een v zorging als een prins. Met elk of om de beurt brachten de j gens hem eten en drinken, gingen ze met hem wandel Tot bij een van hen de thuis mocht komen. -De dierenvriendjes kregen.p termiddag een diploma van Dierenbescherming en een t met inscriptie. INBREKERS Inbrekers hebben kans geziK de woning van de familie E aan de Rijweg in Rotter* binnen te dringen toen de 1* woners met vakantie warE Hun buit bestond uit goudKj sieraden en buitenlands geld een gezamenlijke waarde 15.00C. T. E. T.-CHAUFFEURS STAKEN Zowel Enschede als geh Oost-Twenthe was gisteren stoken van openbaar vervot- Het rijdend personeel van „Twentse Elektrische Tram® maatschappij" namelijk had ternacht besloten in een 24-uu? staking te gaan. Dit besluit1 het gevolg van het uitbHP van enige reactie op de 1®-* eisen, die de directie van 1 „T. E. T." waren voorgelegd. Slechts vier bussen van „T. E. T." zijn gistermorgen geredende vier bussen, voor een dagtocht waren huurd. CHAUFFEUR AANGEHOl^ „Ik eis van u, dat u zorgt, dat uw zoon mijn d°cr,l,f, niet langer achtervolgt". maandag een verontwau- vader uit Den Haag door de foon tegen een Rotterda meubelhandelaar. Deze echter geen zoon, maar M greep toen wel, hoe de vorK de steel moest zitten. Vorige week n.l. was een zijn chauffeurs, de 27-jan?,0 van T„ verdwenen met neming van een bestelaui met ƒ2.000. v0Bc De chauffeur is maandag» aangehouden bij 17 he' van het meisje. Inmiddelss geld op; de auto zou „erge Utrecht zijn geparkeera laatste wordt nog onderzoen be mede pi:

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 2