I Meer dan 27« miljard Touwtrekken om de koelhuisboter rSA'S Radio en Televisie Eric de Noorman De laatste slag Vestiging van Nederlandse bedrijven in België BEURSO VERZICHT Geen goedkope boter - Nederlands sleepsucces Totowet wordt wet - Verolme en de vakbonden VULPENNEN Cocp. Boerenleenbank «Terneuzen» RAIFFËISENBANK WITERP010 161 terdag 5 augustus 196] 1 Zaterdag 5 augustus 1961 DE VRIJE ZEEUW Pagina 7 1' Er zij" berichten geweest, dat wij binnenkort goedkope koelhuis- Iboter zouden kunnen kopen, omdat de voorraden roomboter dec imate groot zijn geworden, dat er wel wat van kan worden gespuid. ■Maar alhoewel dit kostelijke zuivelprodukt de koelhuizen uitpuilt, ■b]ljft (je minister van Landbouw en Visserij, mr. V. G. M. Marijnen, lep het standpunt staan, dat er voorshands geen aanleiding is goed- I kope boter ter beschikking te stellen. H Het feit. dat dit jaar 9 miljoen kg koelhuisboter meer dan vorig I jaar om deze tijd, in de koelhuizen ligt opgeslagen, vindt de minis- I ter „allerminst verontrustend". Het vorig jaar was in juli de ex- I port naar de partners van de Europese Economische Gemeenschap I al begonnen. Bovendien verwacht minister Marijnen binnenkort belangrijke afzetmogelijkheden voor de opgeslagen zuivel naar elders. Tenslotte zullen de botervoorraden straks sterk afnemen, omdat de melkproduktie in het najaar zoals gewoonlijk in belang- I rijke mate vermindert. Zowel voor consument als voor de produ cent is het beter de boter vast te houden tot er gunstige afzet mogelijkheden zijn, meent de minister. Ons zuivellandje blijft voorlopig nog op de margarine aange- I wezen BOEKHANDEL VAN DE SANDE hollands glorie. I De Engelsen zijn evenals de Nederlanders bekwame zeevaar- I ders en het pleit voor de goede naam die de Nederlandse slepers I hebben, dat de Engelsen aan Ne- derlandse slepers verzochten een bizonder moeilijk karwei uit *e voeren. Het betrof namelijk het versle pen van een 31 meter hoo As talen i geraamte, dat 300 meter buiten de kust moest worden gebracht om daar precies op een onder de zeebodem gegraven tunnel te worden geplaatst Het stalen ge raamte is een filter voor koel water, dat via de tunnel naar een atoomcentrale wordt geleid. Het geraamte was in de bij eb droogvallende haven van Folke stone gebouwd. En het moest bij springvloed, wanneer er wat meer water in de haven staat, door de smalle havenuitgang naar buiten worden gebracht, waarbij er slechts een speling van 85 cm was. Het naar buiten brengen van het gevaarte is met succes ge lukt en de duizenden badgasten en vreemdelingen die langs de haven het karwei aanschouwden, hieven een enthousiast gejuich aan, toen de sleep door de haven uitgang was gekomen. Ook het plaatsen van de filter is volko men geslaagd en zo kunnen onze slepers met voldoening terug zien op een prachtig huzaren stukje, dat de goodwill voor de Nederlandse zeesleepvaart be langrijk heeft versterkt. komt de totowet erdoor? De grote meerderheid van de Eerste Kamer zal vermoedelijk op 12 september haar stem geven aan de gewijzigde totowet. Ook de fractie van de V.V.D., welke het vorig jaar de toenmalige voorgestelde wijziging der lote- i rijwet deed kelderen, zal thans aan het wetsontwerp van de mi nisters van Justitie en O. K. en W. haar stem geven, omdat het hier slechts een tijdelijke rege- ling betreft tot 1964. De liberalen l blijven het voorgestelde een on- I volmaakt compromis achten, om dat het maximum van de hoofd prijs voor de toto op 50.000,- is gesteld, maar zij aanvaarden wellicht deze oplossing, omdat er voorlopig geen andere mogelijk heid is. Ook de P. v. d. A. blijft het stellen van een maximumprijs onjuist achten. De antirevolu tionairen daarentegen handha ven hun ernstige principiële be zwaren tegen het op grote schaal toegeven aan de „gokzucht" en blijven vrezen voor een ongun stige werking, ook van 't nieuwe wetsontwerp, op het moreel van ons volk. VEROLME EN DE VAKBOND. De door communisten gere geerde Britse vakbond van elek triciens (de E. T. U.) die kort geleden door een Engels ge rechtshof werd veroordeeld we gens het vervalsen van verkie zingen, probeert op het ogen blik de scheepswerf in Cork in de Ierse republiek te ruïneren. De vakbond dwong de grote werf van Harland and Wolff in Belfast, een contract met Verol me ter waarde van ƒ2.5 miljoen voor de levering van elektrische uitrustingen voor een vracht schip te annuleren. In enkele kringen sprak men zelfs de vrees uit, dat de tot dus ver met succes bekroonde actie van de E. T. U. wel eens het ein de zou kunnen betekenen van de ƒ30 miljoen kostende werf van Verolme in Cork, De Ierse vak bonden zien dit echter nog niet zo somber. De oorzaak van alles is het feit, dat Verolme op zijn werf Nederlandse arbeidsmetho- den ging toepassen, waarvan de bonden niet gediend zijn (Nadruk verboden.) dllR', iü' 1KSE PRIJSVER-» ibsn giad 1JI9 >0 DC '0 .WIK f. I w japonnen, heren- zovele jaren van profiteren. - Terneuzen HIJ WAS HET ER NIET MEE EENS Op een bijeenkomst, waarop verscheidene Oostduitse toplei ders aanwezig waren, stond de 20-jarige Oostduitse boer Noack plotseling op en zei tegen de leiders: „Jullie kletsen maar wat en jullie moeten meer naar het Westen luisteren." Het Oostduitse communisten blad „Neues Deutschland", dat dit meldt brengt een verslag van deze boerenvergadering, waarop onder meer het woord werd ge voerd door Hans Reichelt, de Oostduitse minister van Land bouw en Gerhard Grüneberk, de partij-secretaris die verantwoor delijk is voor de landbouw. Verscheidene boeren vroegen waarom het nodig was nog dit jaar een vredesverdrag te slui ten. Grüneberg hield hierop een uitvoerig vertoog over de voor delen van de collectivisering van de landbouw. Hij vroeg toen Noack: „Wil je niet samen met andere mensen werken?" Noack: „Dat wil ik wel, maar ruim eerst de moeilijkheden op uie ons allen hier dwars zitten." Een plaatselijke partij-secreta ris greep daarop in en vroeg Noack„Wat wil je dan? Ben je voor of tegen de collectieve boe-aerijen?" Noack: „Ik ben er voor als er tenminste genoeg mensen zijn om met mij te wer- zfjn "Bn a'S 6r genoeg machines breekt „Neues Deutsch- lana het verslag af. Wat er met Aoack is gebeurd wordt vermeld. Het comité van ministers van de Benelux Economische Unie heeft op 15 mei een beschikking uitgevaardigd die een overgangs regeling inhoudt inzake de uitoefening door Nederlandse onderdanen van bepaalde be roepswerkzaamheden op het ge bied van ambacht, kleinhandel, groothandel, industrie en dienst verlening in België. In overleg met de betrokken Belgische autoriteiten is onlangs een tekst samengesteld voor een circulaire aan de Nederlandse Kamers van Koophandel en Fabrieken, waar in de regelingen op grond van deze beschikking nader worden toegelicht. Aan c"3 inhoud van deze circulaire is het volgende ontleend In België zijn alle buitenlan ders die daar al of niet besten dig een op het maken van winst gericht zelfstandig beroep of be drijf willen uitoefenen, volgens de aldaar bestaande wettelijke regelingen, verplicht tevoren een zgn. beroepskaart aan te vra gen. Door de inwerkingtreding van het verdrag tot instelling van de Benelux Economische Unie zou zonder nadere voor ziening de eis van een be roepskaart t.a.v. Nederlanders niet kunnen worden gehand haafd. Dit verdrag bepaalt im mers dat de onderdanen der partnerlanden de zelfde behan deling genieten als de eigen on derdanen voor wat betreft de uitoefening van economische be roepswerkzaamheden. En aangezien in België tot dusver nog slechts voor enkele bedrijven vestigingsregelingen bestaan, zouden Nederlanders zich daar in vrijwel alle takken van beroep of bedrijf vrij kun nen vestigen. De overgangsover eenkomst behorend bij het Beneluxverdrag geeft aan het comité van ministers der Unie evenwel de bevoegdheid toe te staan, dat aan de onderdanen der verdragspartners voor de uitoefening van beroepswerk zaamheden eisen worden gesteld die niet aan de eigen onderda nen worden gesteld. Op grond hiervan is, ingevol ge een Belgisch verzoek, op 15 mei 1961 de hierboven genoem de beschikking uitgevaardigd. Deze houdt in, dat voorzover en zolang in België geen eisen voor de uitoefening van bepaalde be roepswerkzaamheden op het ge bied van ambacht, kleinhandel, groothandel, industrie en dienst verlening gesteld worden, de Belgische regering aan Neder landse onderdanen dezelfde be handeling zal toekennen als aan onderdanen van de andere E. E. G.-landen, met dien ver stande dat Nederlandse onder danen die in hun eigen land rechtmatig zelfstandige econo mische of beroepswerkzaamhe den uitoefenen of zouden kun nen uitoefenen (met inbegrip van de verlening van diensten), in België in ieder geval tot de uitoefening van die werkzaam heden zullen worden toegelaten. In de praktijk betekent dit dat Nederlanders die zich in België in een bepaald zelfstandig be roep of bedrijf willen vestigen, waarvoor aldaar geen vestigings eisen bestaan, hiertoe van de Belgische overheid toestemming zullen ontvangen (zij ontvangen derhalve een beroepskaart), in dien zij voldoen aan de vesti gingseisen die in Nederland voor de betrokken tak van be drijvigheid gelden. Bestaan voor een bepaalde branche in Neder land evenmin als in België ves tigingseisen, dan komt betrok kene eveneens in aanmerking voor een beroepskaart. Verder houdt deze regeling in, dat voor zover in België wel voorwaarden zijn gesteld voor de uitoefening van een beroep een Nederlander niet alleen een beroepskaart no dig heeft doch ook bewijzen moet kunnen overleggen dat hij aan die in België gestelde vesti gingsvoorwaarden voldoet. Ter verkrijging van een derge lijke beroepskaart dienen in Ne derland woonachtige Nederland se onderdanen zich te wenden tot de Belgische ambassade te 's-Gravenhage of tot de consuls- generaal van België te Rotter dam en Amsterdam. BETOGINGEN NA MIJNRAMP Een 600 mijnwerkers hebben vrijdag te Merlebach bij Metz het kantoorgebouw van een mijn waar deze week zeven arbeiders door een instorting om het leven zijn gekomen, met stenen beko geld. De arbeiders trokken aanvan kelijk rustig door Merlebach met spandoeken waarop zij instelling van veiligheidscommissies eis ten. Bij het passeren van het kantoorgebouw begonnen ech ter een paar mannen met toma ten te gooien, waarop al gauw stenen volgden die de ruiten verbrijzelden. Een zevental auto's werd omver gegooid en twee ervan werden in brand ge stoken. POWERS De piloot van de bij Sverdlowsk neergehaalde Amerikaanse U-2, Gary Powers, hoopt binnen drie maanden naar een arbeidskamp te worden overgeplaatst, ander half jaar vóór zijn straftijd in de gevangenis is verstreken. Hij heeft dit zijn ouders geschreven. Mevr. Powers jr. hoopt haar man enige tijd te kunnen bezoe ken wanneer hij in een arbeids kamp is. Powers werd vorig jaar we gens spionage tot tien jaar ver oordeeld, waarvan drie jaar door te brengen in een gevangenis en zeven in een werkkamp. Mevr. Powers jr. mag haar man in de gevangenis één maal per maand een uur bezoeken. Zij zendt hem uit de Verenigde Sta ten regelmatig paketten. DE ONLUSTEN IN BONE In Bone hebben donderdag avond de inzittenden van een auto, Algerijnen die op een café terras zaten beschoten. Twee be zoekers werden gewond. Woensdag werden in Bone 2 Algerijnen door Europeanen ge lyncht nadat een aanslag was gepleegd op een café-terras die een persoon het leven kostte. Elders in de stad werden Al gerijnen door Europeanen afge ranseld. In totaal zijn woensdag in Bone een Europeaan en vier Algerijnen gedood en 52 personen gewond. In Algiers werd donderdag een Europese vrouw bij een aanslag op een café-terras gedood. Nederlands echtpaar in Duitsland verongelukt De 60-jarige heer J. Nikkels uit Heemstede en zijn echtgenote zijn donderdag bij een verkeers ongeluk in Duitsland zo ernstig gewond, dat zij korte tijd later zijn overleden. De auto van het echtpaar Nikkels was op een kruispunt in Hardt (Baden Würtemberg) in botsing geko men met een vrachtwagen. Protest tegen karikatuur van Chroesjtsjef Van Oostenrijkse zijde is vrij dag een Russisch protest tegen een karikatuur van Chroesjtsje', die donderdag in een Weense krant had gestaan, verworpen. De karikatuur toonde Chroes jtsjef met kiespijn, een doek om zijn gezwollen gezicht en uit zijn mond een lont die verbonden was met een grote atoombom, en met als onderschrift „Berlijn is een rotte kies in mijn kaak' De Sowjet-zaakgelastigde II- joesjin wilde vrijdagochtend pro test tegen die prent aantekenen doch de Oostenrijkse functiona ris die hem te woord stond wees hem erop dat er in Oos tenrijk persvrijheid bestaat. Toewijzing 4 lening 1961 ten laste van de Staat der Nederland Het ministerie van Financiën deelt mede, dat van het op 4 augustus 1961 op de 4 lening 1961, tenlaste van de Staat der Nederlanden, ingeschreven be drag 2,68 procent wordt toege. wezen. Zoals bekend is de lening groot ƒ300 miljoen. INSCHRIJVING NIEUWE STAATSLENING EEN GROOT SUCCES Voor de inschrijving op de 4 procent nieuwe Staatslening 1961, groot ƒ300 miljoen a 9814 procent, bestond ter beurze, zoals werd verwacht, een zeer grote belangstelling. Het toewij zingspercentage op de vorige staatslening bedroeg 514 pro cent. Men houdt er ter beurze rekening mede, dat de toewijzing op de inschrijvingen ditmaal niet hoger zal liggen. De stem ming op de staatsfondsenmarkt was praktisch onveranderd met zeer weinig zaken. De laatste dag van deze beurs- week bracht bij de opening een vaste stemming voor de Philips- aandelen en de Unilever waar den. AKU's prijshoudend en Kon. Olies fractioneel lager ten opzichte van de vorige slotkoers. Hoogovens op 955, circa 2 pun ten hoger. De omvang van de handel in de hoofdfondsen had weinig te betekenen. Doorgaans wil men op de laatste beursdag van de week, met het weekeinde in het vooruitzicht, posities gladstellen waaruit dan transac ties te voorschijn komen. Hier van viel gistermiddag niets te bespeuren. Nu dient gezegd te worden dat het de gehele week uiterst rustig is geweest op het Damrak, waardoor de mogelijk heid van aangehouden posities, zeer klein was. De arbitrage gaf er de voorkeur aan zeer dicht bij huis te blijven. De stemming op de Londense beurs was voor de aandelenmarkt vast, terwijl de Westduitse beurzen koersverbe- teringen van 5 punten en meer te zien gaven. De internationale politieke spanning inzake Berlijn is wat afgenomen, hetgeen een lichte stimulans voor de inter nationale beurzen betekende. De hoofdoorzaak voor de vaste stemming in Amsterdam voor enkele hoofdfondsen was het feit, dat Wallstreet donderdag, na de onderbreking op woens dag, de hausse-tendentie verder voortzette. De Philips- en Unile- verwaarden lagen er gevraagd in de markt. Dit leidde er op het Damrak toe, dat de elektro-aan- delen ruimschoots boven de 1000 noteerden op 1016. De vorige slotkoers was 997. Unilevers 13 punten hoger op 766. AKU's ver beterden ruim een punt tot 409' 2. Kon. Olies op 119 prak tisch onveranderd, doch een paar dubbeltjes boven pariteit New York. Hoogovens goed prijshoudend. Vergeleken bij de slotkoers van vorige week vrij dag steeg Philips deze beurs- week bijna 70 punten. AKU's monteerden circa 17 punten, Unilevers 30 punten hoger. Hoogovens en Kon. Olies bleven praktisch onveranderd. In de cultuursector kwamen geen veranderingen van enige betekenis voor. Voor de scheep vaartaandelen bestond enige be langstelling. De koerswinsten in deze afdeling beliepen circa 2 punten. In de lokale afdelingen was weinig te doen. Er vielen koers afwijkingen naar beide richtin gen te constateren waarbij de koerswinsten in de meerderheid bleven. Aandelen Nederiandsche Grondbriefbank werden op 355, onveranderd, geadviseerd. (Adv.) 2.500.000.000,—) Dat is het totaal spaartegoed bij de boerenleen banken, aangesloten bij de Coöp. Centrale Raif- feisenbank te Utrecht. Ruim, twee en een half miljard gulden. Ook U Jiunt profiteren van de gunstige voorwaarden. Er ligt een spaarboekje voor U klaar bij de Walstraat 7 TERNEUZEN Noordstraat AXEL Beursindices 2/8 3/8 4/8 Int. Conc. 562.99 560.57 564.81 Industrie 375.91 376.59 378.21 Scheepvaart 179.73 179.06 181.94 Banken 235.09 235.61 235.43 Handel enz. 164.01 163.80 164.95 Algemeen 409.33 408.32 411.06 Nabeurskoersen AKU: 408 slot (408%) Kon. Olie: 118.80—119.00 (118.90) Philips: 1010—1018 (1012) Unilever: 764—768 (764) Hoogovens: (956) Advieskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier, heden gel dend, luiden Engelse pond 10.02—10.12, Amerikaanse dollar 3.57' i— 3.61', 2, Canadese dollar 3.44 3.49, Franse frank (100) 72.60 73.10, Belgische frank (100) 7.18 —7.23, Duitse Mark (100 89.90— 90.40, Zweedse kroon (100)'69.30 70.30, Zwitserse frank (100) 83.15—83.65, Italiaanse lire (10.000) 57.5059.50, Deense kroon (100) 51.9052.90, Noorse kroon (100) 49.9050.90. Oosten rijkse Schilling (100) 13.94— 14.04, Portugese escudo (100) 12.50—12.65, Spaanse peseta (100) grote coupures 6.00—6.15. ENORME PROEFONTPLOFFING IN CANADA Op een Canadees proefterrein te Suffield in Alberta hebben Britse, Canadese en Amerikaan se deskundigen gisteren 100 ton tnt tot ontploffing gebracht. Deze sterkste niet-kern ontploffing die ooit teweeg is gebracht, was een onderdeel van een studieprogram voor de bescherming der burger bevolking. De ontploffing veroorzaakte een paddestoelvormige wolk, die tot op een afstand van 55 km zicht baar was. Functionarissen ver wachten dat men 6 maanden tot een jaar nodig zal hebben om de gegevens, die door honderden in strumenten zijn geregistreerd, uit te werken. WIE WORDT KAMPIOEN? Zoals te verwachten was, Is het tweede zevental van de Gan- ze uit Goes in de Kringwaterpo- locompetitie gelijk geëindigd met Schelde I, zodat een beslis singswedstrijd nodig is, om uit te maken, wie zich kampioen mag noemen. Deze wedstrijd is vastgesteld op dinsdagavond a.s. niet zoals gebruikelijk is op neutraal terrein, maar in het zwembad in Terneuzen. Dit i.v.m. de reeds vroeg invallende duisternis. Ganze kan n.l. vroe ger in Terneuzen zijn, dan Schel de elders op neutraal terrein. Aan een voorspelling durven wij ons niet te wagen, maar wel staat vast, dat de liefhebbers van waterpolo een spannende wed strijd te zien zullen krijgen. ZONDAG 6 AUGUSTUS. HILVERSUM I: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.25 Inleiding Hoog mis; 8.30 Plechtige Hoogmis; 9.30 Nieuws en waterstanden; 9.45 Gram.; 10.00 Geref. kerkdienst; 11.30 Kamerkoor: 12.15 Buitenl. comm.; 12.25 Gram.; 12.55 De Kerk zijt gij, lezing; 13.00 Nws; 13.05 De hand aan de ploeg, lezing; 13.10 Fanfare orkest; 13.35 Gram.; 13.50 Boekbespr.; 14.00 Brabants orkest; 14.35 Wat ons bezig houdt, lezing; 14.45 Gram.; 16.10 Nat. zwemkamp. te Heerlen; 16.20 Athletiekwedstr. voor heren; 16.30 Tweede Ves pers van het feest van de Ge daanteverandering; 17.00 Kerv. kerkdienst; 18.00 Het geladen schip, lezing; 18.30 De Kerk aan het werk; 18.40 Werk aan de winkel; 19.00 Nieuws uit de ker ken; 19.05 Meisjeskoor; 19.30 Ge meenschap der Heiligen, lezing; 19.45 Nieuws; 20.00 Gram.; 20.35 Act.; 20.35 Dido and Aeneas, opera; 21.35 De kleine Johannes, hoorspel; 22.25 Boekbespr. 22 30 Nieuws, 22.40 Avondgebed, 22 55 Gram.; 23;55 Nieuws. HILVERSUM II: 8.00 Nieuws; 8.18 Voor het platteland; 8.30 Gevar. progr.: 9.45 Geestelijk leven, lezing: 10.00 Gram.; 10.35 Erieven van beroemde kinderen: 10.55 Promenade orkest; 11.30 Cabaret: 12.00 Gram. 12.30 Med.; 12.32 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.07 De toestand in de wereld; 13.17 Gram.; 13.20 Verzoekprogr. voor de soldaten; 14.00 Viool en pia no (in de pauze: 14.55 Sympo sion over kunst); 16.05 Dansmu ziek; 16.30 Sportrevue; 17.00 Gram.; 17.30 Voor de jeugd; 17.50 Nieuws en sportjournaal; 18.30 Korte kerkdienst; 19.00 Voor de jeugd; 19.30 De open deur, lez.; 20.00 Nieuws; 20.05 Promenade orkest; 20.50 Bij ons thuis, ge sprek; 21.00 Gram.; 21.45 Volks liederen: 22.00 Gram.; 22.30 Nws; 22.45 Act.; 23.00 Pianospel; 23.15 New York calling; 23.20 Gram.; 23.55 Nieuws. ERUSSEL (VI.): 12.00 Nieuws; 12.02 Gram.; 12.15 Amus. muz. (13.30 weerbericht); 13.00 Nws; 13.15 Voor de soldaten; 14.00 Opera- en belcantoconcert; 15.30 Sport; 17.00 Nieuws: 17.10 Gram. 18.00 Pianospel: 18.30 Godsd. uit zending; 19.00 Nieuws; 19.30 Gram.; 22.00 Nieuws; 22.15 Dans muziek; 22.45 Gram.; 23.00 Nws; 23.05 Gram.; 23.55 Nieuws. Televisieprogramma's. NED. TV: 14.30 Ned. kamp. zwemmen te Heerlen; 20.00 TV- spel; 21.50 Dagsluiting; 22.00 Sport in beeld. niet Rus moet Palembang verlaten La"'- 'e(per^>eve' 'n Zuid-Suma- Va eo.n eerste-secretaris Pojssische ambassade re ,:',T'arta bevolen Palembang te 20 me,dt Antara. Een rT!Vs niet meegedeeld. De stad ht een bezoek aan de lWnf,Unc.tionaris van de afde el™ ,mbang van de Vereni- e>ng yoor Culturele Betrekkin- S p s?r' Indonesië en de U. <5. overhlia r door de militaire aangehouden, aldus 58. Aan de plotseling ingevallen stilte die als een dreiging in het vertrek hangt, merkt Toctah dat er iets bijzonders aan de hand moet zijn en snel wendt hü zich om. De radeloze uitdrukking op Prdmonds gezicht verbaast hem net zo min als de wanhoop die hü met veel plezier bij Gcndalf vast stelde, maarvanwaar die blik van vertwijfeling en ontzetting in de ogen van Allan Khan? Het duurt niet langer dan een paar seconden dat Allan en Eric el kaar recht aankijken. Dan glijdt de verstarring van de Heruli af en met stijve passen betreedt hij het vertrek. Maar zijn gezicht is bleek en zyn handen trillen. Toctahs ogen glinsteren triom fantelijk, Met een hooghartig hoofdknikje staart Allan even in de richting van Gondalf dan wendt hü zich om en zijn ogen glqden over de aanwezigen in het vertrek. Dan treedt Toctah met een snel le blik op de Hunnenhoofdmannen, die bü de ingang zijn blüven staan, op de Heruli toe. ..Ach. het bedroeft, miin hart te zien hoe bleek gü zijt. almachtige", lispelt hü met een diepe buiging. „De reis hierheen is wei vermoei end geweest of voelt ge u anders zins niet wel?" De oude Hun stoort zich niet aan Allan woedende ogen en vervolgt met een grijns: „Alles is hier in gereedheid gebracht voor uw ver trek. Maar toch, hoe droef is rrnjn hart. Ik, nederig dienaar, hoopte vurig dat ge hier de Noorse vorst aan zoudt treffen, die gü zocht, want zün dood was voor ons allen een vermakelijk feest geweest." De Hunnenaanvoerders knorren instemmend. „Hoe spijtig dus dat uw vyand hier niet is", mompelt Toctah met een tweede buiging en als toevallig vinden zün felle oogjes Eric de Noorman. v VL. BELG. TV: 16.00 en 17.45 Eelgische zwemkamp. te Morlan- welz; 19.00 Voor de jeugd; 19.30 Feuilleton; 20.00 Nieuws; 20.30 Muz. TV-komedie; 22.00 Sport; 22.20 Filmprogr.; 22.45 Nieuws. MAANDAG 7 AUGUSTUS. HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.10 Gram.; 7.30 Gewijde muz.; 7.50 Meditatie; 8.00 Nws; 8.15 Radio krant; 8.35 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.35 Waterstanden; 9.40 Voor de vrouw; 10.10 Gram.; 10.20 Theologische etherleergang; 11.05 Hoorn en piano; 11.35 Voor dracht; 11.55 Amus. muz.; 12.25 Voor boer en tuinder; 12.30 Land- en tuinbouwmed.; 12.33 Meisjeskoor; 12.53 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Promenade-ork.; 14.00 Gram.; 14.30 Quiz; 15.50 Gram.; 16.00 Bijbeloverdenking; 16.30 Viool en piano; 17.00 Voor de kleuters; 17.15 Gram.; 17.40 Ëeursber.; 17.45 Oude waarde- goederen en geld in Nieuw-Gui- nea, lez.; 18.00 Kerkorgel; 18.30 Gram.; 19.00 Nws; 19.10 Volks liederen; 19.30 Radiokrant; 19.50 Amus. muziek; 20.15 De Hand, hoorspel; 21.25 Pianorecital; 22.00 Parlem. comm.; 22.15 Jazzmuz.; 22.30 Nieuws; 22.40 Avondover denking; 22.55 Boekbespreking; 23.05 Promenade orkest en cello, 23.40 Het Evangelie in Esperan to; 23.55 Nieuws. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; 8.00 Nws; 8.10 Orgelspel; 8.30 Gram.: 9.00 Gym. voor de vrouw; 9.10 Gram. 10.00 In het krachtenveld van de techniek; 10.20 Gram. 11.15 Voor dracht; 11.35 Gram.; 12.00 Wals- orkest; 12.30 Land- en tuinbouw med.; 12.33 Voor het platteland: 12.38 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Voor de middenstand; 13.20 Lich te muziek; 13.45 Weerzien met Rusland, lez.; 14.00 Pianorecital; 14.20 Het staat op muren, hoor spel; 15.35 Gram.; 16.00 Zestig minuten voor boven de zestig; 17.00 Oude liedjes; 17.15 Ham mondorgel; 17.40 Koorzang: 18.00 Nieuws en comm.; 18.20 Koper orkest; 18.50 Act.; 19.00 Gram.; 19.15 Een zomerse spaarpot- pourri; 19.30 Omroeporkest van Noorwegen; 20.00 Nieuws; 20.05 Dansmuz.; 20.35 Felix Timmer mans werd 75 jaar geleden ge boren, klankb.; 21.05 Gram. 21.35 Overijssels filharm. orkest; 22.30 Nieuws; 22.40 Overijssels filh. orkest (verv.); 25.10 Gram.; 23.55 Nieuws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nieuws; 12.02 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.35 Voor de landbouwers; 12.42 Gram.; 12.50 Beursber.; 13.00 Nws; 13.15 Gram.; 14.00 Turan- dot, opera; 16.00 Beursber.; 16.06 Gram.; 17.00 Nws; 17.15 Gram.; 18.00 Orkest; 18.20 Voor de sol daten; 18.50 Gram.; 19.00 Nws; 19.40 Der f liegende Hollander, opera; 22.00 Nieuws; 22.15 Gram. 23.00 Nieuws. Televisieprogramma's. NED. TV: 20.00 Journaal en weeroverzicht; 20.20 Kunstkro niek; 20.50 Gevar. progr.; 21.15 Filmrep.; 2155 Epiloog. VL. BELG. TV: 19.30 Stem mingsfilm; 19.40 Filmrep.: 20.00 Nieuws: 20.00 Nieuws; 20.25 Cul turele act.; 20.40 Filmrep.; 20.50 Speelfilm; 2240 Nieuws. Cabaretiers voor televisie In het programma „In Avro's televizier" heeft Nico van Vliet hedenavond vraaggesprekjes met de cabaretiers Wim Kan, Wim Sonneveld en Toon Her mans. De uitzending van dit te levisieprogramma begint om 20.20 en duurt tot 20.35 uur. In verband met de tijdsduur van deze uitzending is enige wij ziging gekomen in het tijdsche ma voor de overige televisie-pro gramma's. Dit schema luidt nu: 20.35—21.20 amusementsprogr. 21.20—22.15 blijspel en 22.15— i 22.35 quizprogramma.

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 7