11.- 69 ct or omaten u 59 ct voor ALJOUW kte Ham 11 Wedloop naar de N-bom Binnenlands nieuws U behoudt Uw recht op A. O. W. V.N. beletten overleg met Kasavoeboe Eric de Noorman De laatste slag eend )RDEEL bij AGER 2.98 0.60 0.40 0.30 0.98 057 ichel, oliestook S-RÏSSEEUW ZATERJDAG |n nu slecht» VERWORST ns) ÈN GEHAKT 100 gram TT EN n gluten op tafel *^0 3 stuks per stuk •i,s van smaak A CA 100 gram U meer keuze, meer meer voordeel -SLAGER Nieuwediepstraat 38 VRIJDAG 4 AUGUSTUS 1961 Modellen in voorraad. INVENTA VROLING ETNA KRAMPS DAVONETTE enz. 1 NEUZEN - TEL. 2595 el Zeeuws-Vlaanderen ig V iOOOOOOOOOOOC-OCKj-iOOC peFa-zaken be- prima kwaliteit, ing en lage prijzen lereen bij aankoop één zegel. Bü m- n een vol opplak- :els) ontvangt U in 2,—. 17e Jaargaag Nr 5360 GRIMMIG POKERSPEL VERNIETIGT ELK LEVEND WEZEN De besprekingen over de kernwapenproeven zijn vastgelopen. Premier Chroesjtsjew geeft het Westen de schuld, omdat het zegt hij blijft aandringen op waterdicht toezicht. ,,Ik heb [tegen waterdicht toezicht geen enkel bezwaar", zegt de Russische leider, „mits daar algehele ontwapening aan voorafgaat". Zo blijft |men in een kringetje ronddraaien. Ogenschijnlijk gebeurt er dus niets, maar achter de wetenschap- elijke schermen gebeurt er in de laboratoria heel wat. Zoveel elfs, dat de mannen met de witte jassen de handelingen van de liplomatieke leiders beïnvloeden. De ontwikkeling van de kernwapens gaat snel vooruit. Het ogenblik kon wel eens niet meer zo ver af zijn, waarop het onzin vordt om over „toezicht" te praten;omdat er geen toezicht meer Hogelijk is. Nieuwe ontwikkeling der strijdmiddelen De „kernwapenclub" bestaat het ogenblik uit Amerika, land en Engeland, met rirjk nog altijd wat te dicht bij de „bezemwagen". I Frankrijk is nog niet volledig aan de H-bom toe; wèl beschikt het over de A-bom. Maar wie tot de H-bomgroep wil behoren, moet beschikken over de atoom bom, die als „slaghoedje" moet dienen voor de waterstofbom. I Het A-bom materiaal is niet op eenvoudige wijze te maken, zodat een toezicht-commissie als ze er was wel met de ogen in de zak moet rondlopen, om de reusachtige fabriekscomplexen, die daarvoor nodig zijn, over het hoofd te zien. Daar komt bij, dat de atoom bom als zij tot explosie wordt gebracht zulk een radio actief tumult veroorzaakt, dat zij zichzelve verraadt. Zolang het nodig is een A-bom te gebruiken I hetzij als solo-instrument, hetzij in samenspel met de H-stof (waterstof), kunnen de buren het dus merken en heeft 't zin over toezicht te praten. Ook blijft het bezit dezer wapens het „voor echt" van de grote naties. wordt, verder. Aan de universi teit van Californië n.l. in het .Radiation Laboratory" in Liver- more werkt men er aan. De race gaat nu om de prijs, wie er 't eerst mee klaar is. Aan gezien het hier meer een tac tisch, dan een strategisch wapen betreft, verleent de N-bom aan de ontwikkeling der strijdmidde len weer een volstrekt nieuw ge zicht, dat in gelokaliseerde con flicten wel eens een voorname rol zou kunnen gaan spelen. Deze schaduwen hangen over de kernwapen-conferentie. Er is een grimmig pokerspel gaande... waarin ieder ogenblik de „joker" kan worden opgespeeld. De „jo ker" van de N-bom W. VOGT. (Nadruk verboden.) treerde waterstof kan bedenken! Maar nu komt er nog een complicatie! Men weet, dat de A-bom ont ploft, wanneer men er in slaagt een „kettingreactie" in het ura nium teweeg te brengen. Voor ieder neutron dat een uranium atoom splijt, moet tenminste één nakomeling overgehouden wor den, om een ander atoom tede voor de gezondheid kan op- Beveiliging tegen caissonziekte De ervaring, opgedaan bij het werken in caissons onder hogere luchtdruk dan de atmosferische, heeft geleerd, dat naast de duur van het verblijf in de caissons vooral het z.g. uitschutten scha- een explosie, maar implosie Maar waarom heeft men een A-bom nodig, om een H-bom te laten ontploffen? Het antwoord .luidt: de noodzaak van een enorme warmteontwikkeling in de orde van miljoenen graden C. De laboratorium-physici zijn nu echter op het spoor van een >t-nucleair slaghoedje. Dat wil gen, dat de mogelijkheid be- ,t, (lat men geen splijtbaar anium meer nodig heeft om de waterstofbom te ontsteken. Men hoopt dit te bereiken door een „implosie-werking" van een veelheid van het klassieke T. Implosie is het tegenoverge stelde van explosie. Wie het on geluk heeft zijn televisiebuis r het beeld te breken, maakt in implosie mee. Dat wil zeg en dat de scherven niet in het rond spatten, doch door de damp- kringdruk in het vacuum van de buis worden gedirigeerd. I Dit heeft bij de H-bom twee gevolgen; er zijn geen uitgebrei de fabriekscomplexen meer no dig voor het maken van Uranium 235 of van plutonium, èn de 'kernbom komt binnen het be reik van naties die wel over her sens, maar niet over geld en fa brieken beschikken. Want de waterstof voor de H-bom is heel wat gemakkelijker te produde- ren dan het uranium voor het Lslaghoedje". Controle onmogelijk De controle op het waterstof aken is even moeilijk als die op iet clandestien destilleren. Afge- Öen nog van de talrijke „on schuldige" excuses, die men voor het vervaardigen van geconeen Grote moeder der goden In de oude Romeinse haven- "d Caesarea aan de Israëli- e kust is een meer dan levensgroot beeld gevonden van ■e „grote moeder der goden", n figuur uit de Oosters- ('«rieks-Romeinse mythologie. iHet beeld is van rose marmer nog in goede staat behalve n dat het hoofd er af is. De ndst werd door een Italiaanse udheidkundige expeditie ge_ an in een leegstaand Arabisch is. Volgens deskundigen betreft hu hier een beeld van de Ana- fclische godin van de maan. die- Jwi en bossen, die vooral werd Jereer-i in Ephese waar haar be- emde tempel stond. Zij was de jjiana of Artemis in de Romeins- jjriekse godenwereld. Een zeer het thans gevondene gelij- ende beeld werd in 1956 door en Oostenrijkse groep in Grie- «nland opgegraven. splijten. Er moet dus voor ge zorgd worden, dat er niet te veel neutronen ontsnappen. Daartoe omhult men de una- riumkern met terugkaatsend materiaal, dat bewerkstelligt, dat de vluchtende neutronen weer in het uranium worden teruggepro jecteerd. Kan men de H-bom met TNT ontsteken, dan is het hele neu tronen-bewakingsmechanisme overbodig en dan kan men be proeven de waterstof op zodanig „tamme" wijze te ontsteken, dat de daaruit bij de explosie, vrij komende neutronen zó weinig energie hebben, dat zij zich niet combineren of „fusioneren" zo dat heet tot meer samen gestelde kernen, onder het ver wekken van een alles vernieti gende drukgolf der lucht, doch zich als een uitzwermende me nigte verspreiden, gelijk een pu bliek dat een politie-cordon door. breekt. Gemakkelijk te fabriceren Op deze wijze heeft men (le beschikking over de N-bom. Zij is het kleinkind van de A-bom, zij is klein, gemakkelijk te ver vaardigen, schoon want zij vergiftigt niet wekenlang de om- gering, relatief geluidloos en zij is zeer selectief Zij vernietigt namelijk geen gebouwen of hele steden doch alleenlevende wezens Men sen en dieren. Zij produceert een maximum aantal neutronen, die voor het broze organisme een enorme bewegingsenergie heb. ben. Haar resultaat is een apoca lyptisch slagveld, waarop gewe ren, tanks, kanonnen en voertui gen onbeschadigd blijven, doch alle levende wezens in een oog wenk doordrenkt worden met cel-vernietigende neutronen, die alle leven doven. Vrije neutronen, reageren fel met lichaamscellen, onder het verwekken van kort durende intense stralingsenergie. Wie komt het eerst? De Russische atoomgeleerde Artismovitch heeft al op de niet- nucleaire ontsteking van de A- loze H-bom of van de N-bom ge leveren. Dit deelt het ministerie van Sociale Zaken en Volksge zondheid mee. Onder uitschutten wordt ver staan het terugkeren van de verhoogde naar de normale luchtdruk na het beëindigen van het werk. Indien dit niet volgens een bepaald drukverlagings- schema en in een bepaald tem po gebeurt, kunnen bij de be trokken arbeiders min of meer ernstige ziekteverschijnselen op treden. De huidige bepalingen van het uit 1907 daterende caissonbesluit, waren, zo verklaart men, op dit punt volkomen verouderd. Mede met het oog op binnenkort in ons land uit te voeren bouw werken, waarbij werk in cais sons verricht moet worden, zijn deze bepalingen nu aan de nieuwste medische inzichten op dit terrein aangepast. Deze wijziging van het caisson- besluit is opgenomen in Staats blad nr. 221 van donderdag. De veiligheidsdienst van de Britse marine De Britse minister van Mari ne, lord Carrington, heeft woens dag in het Hogerhuis meege deeld dat een officier van de Veiligheidsdienst van de Marine uit zijn functie zal worden ge zet. De officier is de zestig jari ge kapitein-luitenant ter zee Stuart Erskine CreweRead. De kapitein-luitenant was één van de drie personen die bloot hebben gestaan aan kritiek van een commissie die een onder zoek heeft ingesteld naar de veiligheidsmaatregelen van de marine. De drie gekritiseerde personen behoren tot de marine inrichting van Portland in het zuiden van Engeland. Amerika blijft tegen toelating tot V. N. van communistisch China In een samen met vice-presi dent Tsjeng Tsjeng van natio nalistisch China uitgegeven communiqué zegt Kennedy, dat de V. S. vastbesloten zijn om zich te blijven verzetten tegen toelating van communistisch China tot de Verenigde Naties. Kennedy en Tsjen Tsjen zeg gen voorts in het communiqué dat zij over Buiten-Mongolië hebben gesproken. Zoals be kend zou Washington de diplo matieke erkenning van Buiten- Mongolië overwegen. Nationalistisch-China heeft laten weten dat het gebruik zal maken van het vetorecht als men mocht proberen Buiten- Mongolië lid van de V. N. te maken. Washington zou er bang voor zijn dat een veto van n ationa- listisch China tegen toelating van communistisch-Buiten- Mongolië, de Afrikaanse en Aziatische landen zo diep zou teleurstellen dat zij voor toela ting van Peking tot de volke renorganisatie zullen stemmen. Kennedy zegt voorts in het communiqué dat de V. S. hun best zullen doen opdat nationa listisch China lid van de volke renorganisatie zal blijven. Beide staatslieden zijn het er over eens dat het vraagstuk-Berlijn tegen de achtergrond van de „wereldomspannende commu nistische uitdaging" in de juiste verhoudingen gezien kan worden. DODELIJK ONGEVAL Gisternacht is in hat zieken huis in Heerenveen overleden de 83-jarige H. Lijstra uit Jubbega. Toen de heer Lijstra woensdag avond te voet de Gorredijkster- weg in Jubbega wilde overste ken, werd hij aangereden door een personenauto, bestuurd door de heer J. K. uit Oldeberkoop. Zwaar gewond werd hij naar het ziekenhuis overgebracht. BRAND IN DE MORIAAN In de cacaofabriek „Da Mo riaan" in Wormerveer van Westzenens Koninklijke Fabrie ken is donderdagmorgen vroeg een brand ontstaan die twee pakhuizen volkomen in de as veelheid materialen en cacao, in reed, gingen verloren. De schade hoofdzaak voor verzending ge- aan voorraden en bedrijfspanden wordt op ruim een miljoen ge schat. De N. V. is tegen brand verzekerd. Omstreeks kwart over vijf ontdekten arbeiders brand in zinspeeld, maar de Amerikaanse i een bij de fabriek gelegen pak- atoomfysici zijn, naar beweerdhuis. In eerste instantie werd het vuur aangepakt door de be drijfsbrandweer, maar daar het vuur direct doorsloeg naar een tweede pakhuis werd meteen de brandweer van Wormer gealar meerd, die de hulp inriep van de brandweer van Wormerveer. Met ruim twintig stralen werd het vuur van alle kanten aangepakt. De cacaomassa ontwikkelde een enorme rookontwikkeling, die tot ver in de Zaanstreek zichtbaar was. Een derde pak huis, eigendom van Zaans Veem kon behouden worden. De twee pakhuizen van Westzanens fa brieken met onder meer 200 ton cacao, voor verzending gereed, brandden totaal uit. Omstreeks zeven uur was de brandweer het vuur meester en bestond geen heeft gelegd. Een enorme hoe- gevaar meer voor uitbreiding. De Al t-1J - nablussing heeft echter de gehe le dag nog in beslag genomen. Reeds vele brieven ontvingen wij van lezers die naar het bui tenland vertrekken en dan van mening zijn dat zij hierdoor hun rechten op het ouderdomspen sioen verliezen. Het komt ons gewenst voor, hierop eens nader in te gaan. Het gaat hier om artikel 7 van de Algemene Ouderdomswet. Dit artikel luidt: „Degene, die verzekerd is ge- „weest en de leeftijd van 65 „jaar heeft bereikt, heeft „overeenkomstig de bepalin gen van deze wet recht op „ouderdomspensioen". Aldus komt dit hierop neer: hij of zij, die op de datum waar op de wet in werking trad (dat was 1 januari 1957) nog geen 65 jaar was en hier te lande woon de, heeft volgens deze wet premie moeten betalen en dien tengevolge was hij dus ver zekerd, met alle rechten hieraan verbonden. Hem werd op zijn 65ste jaar ouderdomspensioen toegekend, op grond van het feit, dat hij dit pensioen door de premiebetaling zijner zijds zelf had opgebouwd. PER JAAR ÉÉN VIJFTIGSTE Door vertrek naar het buiten land kan hem dit pensioen v.z.v. hij er premie voor had betaald, niet worden ontnomen. Hij zal dat deel dat hem toe komt, dus aldaar kunnen ont vangen, zij het na aftrek van enige onkosten. Als voorbeeld noemen wij iemand die op 1 januari 1957 60 jaar oud was. Op 1 januari 1962 had hij derhalve 5 jaar premie betaald. Volgens de wet moet hij nor maal 50 jaar premie betalen, zo dat hij per 1 januari 1962 rech ten kan doen gelden op 5/50 van zijn ouderdomspensioen (let wel, als hij naar het buitenland gaat). VRIJWILLIGE PREMIE BE TA LING Er is echter nog wel iets nieuws te vertellen over vrijwil lige premiebetaling. Deze moge lijkheid was tot voor kort nog N. S. gaan weer meer expressegoederen vervoeren Met ingang van 7 augustu zal de thans beperkte mogelijkheid tot het aannemen van expresse goederen door de Nederlandse spoorwegen worden verruimd. Op alle voor verzending van ex- pressegoed opengestelde stations zullen mogen worden aangeno men: apparaten, installaties, in strumenten, machines, motoren of onderdelen daarvan voor reparatie, bewerking of vervan ging tot een gewicht van 25 kg per colli en 100 kg per zending. Door het verruimen van de verzending van expressegoede ren zullen de moeilijkheden, die onder andere voor scheepvaart, landbouw en andere vitale be drijven door het met snel ver vangen van onderdelen kunnen ontstaan, zoveel mogelijk wor den ondervangen. De spoorwegen vertrouwen er echter op, dat slechts alleen in dringende gevallen tot vervoer als expressegoed zal worden overgegaan. Bezien wordt de mogelijkheid, met ingang van de winterdienstregeling op 1 okto ber aanstaande de beperkingen in het expressevervoer verder te verminderen of geheel op te heffen. SOCIAAL AD VIES nooit geregeld, echter is bij Ko ninklijk Besluit van 24 februari 1961 (Staatsblad nr. 56) deze kwestie nader geregeld. Het komt hierop neer, dat er onderscheid gemaakt wordt tus sen, a. vrijwillige voortzetting van de premiebetaling en b. vrij willige betaling over reeds ver streken perioden. Voor zover betreft de vrijwil lige voortzetting van de premie betaling zal het duidelijk zijn, dat deze alleen betrekking kan hebben op hen, die verzekerd zijn geweest, dus reeds sedert 1 januari 1957 premie betaalden, doch hetzij korter of later na die datum naar het buitenland vertrokken, waar zij natuurlijk geen premie meer betaalden (niet meer premieplichtig wa ren). Voor deze categorie geldt, dat zij binnen één jaar na haar ver trek en natuurlijk vóór haar 65ste jaar, de Sociale Verzeke ringsbank te Amsterdam kun nen verzoeken door te mogen gaan met de premiebetaling. Deze verzekeringsbank stelt dan de te betalen premie vast. BETALING ACHTERAF Onder de tweede categorie vallen zij die nu wel premie be talen omdat zij verzekerd zijn, doch over een periode van 1 ja nuari 1957 en vóór hun 65ste jaar om de een of andere reden niet verzekerd zijn geweest, waardoor zij over die periode geen aanspraak op een uitkering hebben en dus op hun 65ste jaar niet de volle uitkering krijgen toegekend. Voor deze groep bestaat nu de mogelijkheid de achterstallige termijnen te mogen inhalen (verzoeken aan de Sociale Ver zekeringsbank). Dit verzoek moet ook worden gedaan binnen één jaar na de datum, waarop zij voor 't eerst premie zijn gaan betalen en uiteraard ook vóór hun 65ste jaar. Het is genoemde verzeke ringsbank die vaststelt hoeveel achterstallige premie moet wor den betaald, e.e.a. overeenkom stig de wet. Zonodig kunnen de achterstal lige premies worden betaald in termijnen, maar de laatste ter mijn moet betaald zijn vóórdat de betrokkene de 65-jarige leef tijd heeft bereikt. Normaal ma ximum 12 termijnen. Zjj die menen voor 't hierbo ven bedoelde in aanmerking te kunnen komen, doen er goed aan zich te wenden tot de Raad van Arbeid in hun district of tot de Sociale Verzekeringsbank» te Amsterdam. Het gaat er nu maar om, wat hem rechtens toe komt, met an dere woorden: hoeveel jaar hij premie betaalde. J. HOLTSLAG. (Nadruk verboden.) Tsjombe: In een woensdagavond door de Katangaanse regering te Elisa- bethstad uitgegeven verklaring wordt gezegd dat de Verenigde Naties president Tsjombe heb ben belet zich in verbinding te stellen met president Kasavoe boe. De Verenigde Naties zouden dit hebben gedaan, toen Tsjom be zich in Brazzaville, de hoofd stad der Kongolese republiek (voormalig Frans) bevond. Tsjombe was daar zaterdag j.l. per vliegtuig heen gereisd met het tevoren door hem bekend ge maakte voornemen om met zijn ambtgenoot Kasavoeboe te over leggen over het eventueel naar Leopoldstad zenden van de Ka tangaanse leden van het Kongo lese parlement. Katanga heeft dit, als bekend, lot nu toe nog niet willen doen. In de verklaring wordt gezegd dat Tsjombe zelfs geen telefo nisch contact met Kasavoeboe had kunnen opnemen, omdat de Verenigde Naties dit bij elke po ging daartoe hadden verijdeld. KONGOLESE KRITIEK OP TSJOMBE De nieuwe premier in Leo poldstad, Adoula, heeft woensdag in zijn inaugurele rede tot het parlement gezegd, dat zijn rege ring van plan is aan de afschei ding van Katanga „binnen enke le dagen" een eind te maken. Hij oefende scherpe kritiek op pre sident Tsjombe van Katanga. Adoela zei dat Tsjombe's uit dagingen de verontwaardiging van het Kongolese volk hebben opgewekt. De president van Ka- tanga moet worden gearresteerd om hem te leren het staats hoofd en het volk van Kongo te eerbiedigen. Zekere leiders in Katanga willen niets weten van terugkeer in de Kongolese ge meenschap, aldus Adoela. Verder zei hij dat de nieuwe, regering een einde zal maken aan willekeurige aanhoudingen, onrechtmatige gevangenhouding en omkoperij. Alle politieke ge vangenen die zonder geldige reden schuldig zijn verklaard, zullen op vrije voeten worden gesteld. Adoela heeft ook de porte feuille van Defensie onder zijn beheer genomen. In deze functie zal hij direct contact krijgen met de Verenigde Naties over de reorganisatie van het leger, één van Kongo's grote problemen. De regering van Katanga heeft donderdag een communiqué uit gegeven waarin wordt gezegd dat zij een vreedzame oplossing van het Kongolese vraagstuk wenst. Het communiqué, de eni ge reactie op de vorming van Adoela's regering, meldt verder dat de Katangaanse regering de hartelijke gelukwensen heeft zonden aan Adoela. ge- 57. „We zitten lelijk in de knoei, Noorman," klinkt Sveins schorre stem, daarmede een einde makend aan de gespannen stilte. „We ko men er, zo gezegd, hier niet meer weg." „Maak je daarover geen zorg," zegt Gondalf. „Garad kan jullie naar de vluchtgang brengen, zon der dat iemand er iets van merkt. Maar wat dan, waar wilt ge dan heen?" Op dat moment fluistert Garad snel een waarschuwing en geruis loos treedt de oude Toctah het ver trek binnen. Hij neemt de aanwe zigen vluchtig op en treedt dan op Gondalf toe. Op zijn gele ge laat ligt onverholen triomf. „De grote Allan Khan ie zojuist aangekomen met de vorst van het Frankenvolk Padmond", lispelt hij. „Zijt gij gereed, o krijgsheer, hem te ontvangen?" Gondalf wisselt een snelle blik met de Noorman en maakt een gri mas. „Nee, dat ben ik eigenlijk niet, edele Toctah, laat ons deze ont moeting liever uitstellen tot een later tijdstip." De oude Hun grijnst breed en ditmaal van ganser harte. „Waarom verbiedt gij mijn krij gers de burcht te verlaten, Toctah?" vraagt Gondalf. „Waar om zijn we niet vrij te gaan?" De Hun lacht geluidloos. „Ik weet dat ge gelogen hebt toen ge zei dat er mannen van Padmond waren, want een wakke re krijger der Hi-O-Nu, die zich in Padmonds kamp bevond, had mij gewaarschuwd." Gondalf die het spel voortreffe lijk speelt, maakt een gebaar of hij hevig schrikt en inmiddels geeft Garad de Noorman een te ken. Achter Toctahs rug glippen J Eric, Svein en Axe naar de ingang van het vertrek, maar op hetzelf de moment wordt het gordijn opengeschoven en Padmond bleek en dodelijk ontsteld staat tegenover hen. Het gelaat van de Frankenvorst wordt asgrauw als hü Eric de Noorman ziet. Maar deze heeft geen oog voor hem, want over Padmonds ineengedoken gestalte heen staart hij recht in de fonke lende ogen van Allan de Heruli. NIEUWE RHEUM A-ACTIE „Geeft rheumazieken meer kli nieken". Onder dit motto zal de heer A. M. Bergers uit Rotter dam, die reeds tientallen lande lijke acties gevoerd heeft voor diverse doeleinden, dit maal een grote nationale rheuma-actie op touw zetten ten bate van het Na tionaal Rheumafonds. Het is de 50ste actie die de heer Bergers zal leiden. Het totaal bedrag dat onder zijn lei ding voor charitatieve, sociale en culturele doeleinden is inge zameld bedraagt rond 40 miljoen gulden. De actie „Geeft rheumazieken meer klinieken" is de tweede grote actie voor het. Rheuma fonds. De eerste maal in 1955 werden 5 miljoen loten ge plaatst, één op iedere twee Ne derlanders. Thans wil men ti-achten twee miljoen loten te plaatsen. Het doel van deze actie is geld bijeen te brengen voor de uit breiding en voortzetting van het wetenschappelijk onderzoek naai de oorzaak en de juiste wijze van bestrijding van deze volksziekte en ook het aantal behandelings centra voor rheumapatiënten uit te breiden. Ook ontvangen rheu- maleiders in overleg en samen werking met andere fondsen en sociale diensten steun van het Rheumafonds. De rheuma-actie begint op 5 augustus en eindigt 29 septem ber. Aan de loterij zijn prijzen verbonden voor een waarde van ƒ250.000, waaronder- 5 woonhui zen a 25.000. Einde augustus zullen ook 3.200.000 kranten huis aan huis in Nederland worden bezorgd. In een aantal zullen bepaalde kenmerken zijn aangebracht die door middel van de radio bekend zullen worden gemaakt.

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 5