Provinciaal nieuws DE BRONZEN ADELAAR Bir Radio en Televisie TERKEUZEN AXEL SLUISKIL. ZAAMSLAG ZIERIKZEE De drukte bij de Nederlandse Spoorwegen T arief sverhogin g stukgoederenvervoer per auto Amerikaanse zendeling in Angola gearresteerd De Westduitse strijdkrachten. Verkeersongevallen Zaterdagavond te kwart vóór aent had op het rijwielpad tussen Hoekseweg en de Westsiuis een aanrijding plaats tussen de in de richting Sluiskil rijdende bromfietser ue heer C. O. uit Westdorpe en de in de tegen gestelde richting rijdende brom- lietsberijder de neer A. J. F. uit Terne uzen. Vóór D. ïeden twee wielrijders terwijl vier voetgangers in de richting van de brug liepen. Eij het uitwijken voor hen raakten bij het passeren de bei de bromfietsberijders elkaar aan de linkerzijde, waardoor beiden kwamen te vallen. Het liep, voor hen goed af, terwijl de beide bromfietsen licht werden bescha digd. In de nacht van zaterdag op zondag omstreeks half één had op het kruispunt De Jongestraat Herengracht 'n aanrijding plaats tussen een auto bestuurd door de heer F. de B. uit Terneuzen en een bromfiets bereden door de neer H. de B. uit Zaamslag. De bromfiets, die midden tegen de voorzijde van de auto terecht kwam, werd hierbij zwaar be schadigd, terwijl de auto geringe materiele schade had. Gisteravond te kwart vóór 10 had op het rijwielpad tussen de Lelybrug en de Blikstraat een aanrijding plaats tussen de brom fietser A. H. uit Terneuzen, rij dende in de richting Sluiskil, en de in tegenovergestelde richting rijdende bromfietser G. V., even eens uit Terneuzen. Bij het passeren kwamen zij met elkaar in aanraking waar door V. kwam te vallen en zich aan de linkerhand en schouders bezeerde. Mulo-examen Bij de te Bergen op Zoom ge houden examens voor het Mulo- diploma slaagden voor liet A- diploma P. Dienkx en M. van Kattingen te Biervliet; K. Lau- reijs te Westdorpe en F. v. d. Bergen te Axel, en voor het B- diploma H. de Jager te Sas van Gent; E. Laureijs te Westdorpe, en P. Cornelis te Philippine, al len leerlingen van de R.K. Ulo school alhier. Gezel timmeren Voor het V.V.A.-diploma gezel timeren slaagden zaterdag te Bergen op Zoom J. Walhout te Terneuzen en J. Hamelink te Zaamslag, leerlingen der gezel- lenopleiding aan de L. T. S. te Terneuzen. Hengelwedstrijd Voor de derde en laatste maal hengelden 66 leden van de Ter- neuzense hengelvereniging „Ont spanning Ma inspanning" op de oostelijke Rijkswaterleiding om het clubkampioenschap. De uitslag luidde: 1. J. Kiel 244 pnt; 2. iM. v. d. Hooit jr 187 pnt; 3. G. Kiel 176 pnt; 4. J. de louw 144 pnt; 5. E. van Maeie 139 pnt; 6. M. v. d. Est 121 pnt; 7. J. Heijdens 115 pnt; 8. J. de Putter 113 pnt; 9. Z Grguric 112 pnt; 10. J. Bolle- nian HO pnt; 11. J. Geelhoedt 108 pnt; 12. Th. Dhont 63 pnt; '13 J Federmann (Sluiskil) 61 pnt- 14. A. v. d. 'Berge 61 pnt; 15. p. M. de Waal 59 pnt; 16. F Meij (Sluiskil) 58 pnt; 17. R. J- Wil- lems 58 pnt; IS. F. v. d. Hooft 58 pnt; 19. L. v. d. Hooft jr 56 pnt. Duitse handelscorrespondentie Bij het door de Stichting Asso ciatie van leraren te Goes gehou den examen Duitse handelcor- respondentie slaagde onze stad genoot de heer J. J- van Esch. Jaarvergadering v.v. „Sluiskil" Ais de nood het hoogst is, is de redding nabij De. jaarvergadering ter afslui ting van het seizoen I9601961 is wel een der bewogendste ge worden sedert haar oprichting, maar is ten slotte toch nog be ëindigd kunnen worden op een zodanige wijze, dat er alle reden bestaat dat het komend seizoen een herboren „Sluiskil" haar kleuren in de eerste klasse van de onderafdeling Zeeland zal verdedigen. De overgrote belangstelling voor deze jaarvergadering wees er wel op, dat er iets broeide in de boezem der vereniging en dit ontlaadde zich direct na het ge bruikelijke jaaroverzicht. Het moet voor de oud-voorzit ter de heer L. vanhijfte wel een vreemde gewaarwording geweest zijn dat hij op een gegeven mo ment net enige overgeoleven be stuurslid was. In de loop van de laatste maan den van het verenigingsjaar was het uit 7 leden bestaande bestuur reeds geslonken tot 3 en tijdens deze jaarvergadering gaven de voorzitter A. van 't Veer en de immer actieve secretaris O. Stokman te kennen hun be stuursfunctie neer te leggen. Het overgebleven bestuurslid Vanhijfte, hoewel geen kans ziende „a la minute" de voetbal vereniging uit de precaire toe stand te redden, wenste het zin kend schip niet te verlaten en bleef, zolang nog geen definitief besluit was gevallen om de ver eniging te ontbinden, hopen op een gunstige wending in de ove rigens „ongezouten" discussie. Op het moment dat unaniem besloten werd de vergadering te verdragen, betrad het door zijn werkzaamheden verlate lid E. Tacq de vergaderzaal en nadat hij over het verloop der verga dering was ingelicht en op hem een dringend verzoek was gedaan om te trachten de stukken weer aan elkaar te lijmen en als zoda nig als formateur op te treden, was het resultaat hiervan ver rassend. Met de heer Tacq als voorzit ter namen staande de vergade ring nog de heren L. Vanhijfte, R. Goemals, Q. de Wilde en C. de Witte achter de bestuurstafel plaats en werd hun de volmacht gegeven tot benoeming van een secretaris. Het belangrijkste facet van de omvraag was wel de wens om gemeentelijke speelvelden te ver krijgen. „Sluiskil" beschikt in het villapark over goed geouttil- leerde sportterreinen, doch de toekomst van het nieuwe Sluis kil zal inhouden dat een wat dich ter bij huis spelen door het ver dwijnen van een goede verbinding met deze terreinen en voor het gemeenschapsleven in het alge meen, gewenst zal zijn. Wanneer in de toekomst ter plaatse een voetbalterrein gepro jecteerd zou kunnen worden, zal ongetwijfeld ook de belang stelling voor de voetbalsport sterk toenemen. Met een dronk op alle goeds voor de toekomst werd de zeer spectaculaire bijeenkomst beslo ten; echter niet alvorens voorzit ter Tacq vermanende en op wekkend klinkende woorden had laten horen. Schoolreisje leerlingen Open bare Lagere School Vrijdag j.l. hebben de leerlin gen van de Openbare Lagere School in Zaamslag hun school reis gemaakt. Een bus van de Auto Maat schappij Zeeland bracht hen eerst naar „De Efteling" in Kaatsheuvel. Daar werden enke le prettige uren doorgebracht in. het sprookjesbos, de speeltuin en het zwembad. Even plezierig was het uurtje, waarin de kinderen zich al spe lend vermaakten in de Drunen- se Duinen. Een bosrijk gebied, eveneens in de omgeving van Kaatsheuvel. Om 6 uur werd de terugreis aanvaard en het was al ver over 9 uur, toen de kinderen moe, maar erg voldaan weer thuis waren. Ze hadden een erg fijne dag gehad, waaraan ook het goe de weer haar deel had. Directeur-generaal van de land bouw bezocht polder Schouwen De directeur-generaal van de Landbouw, ir J. W. Wéllen, bracht vrijdag, op uitnodiging van de gewestelijKe raad voor Zeeland van het Landbouw schap, in zijn kwaliteit van voor zitter van de Centrale Cultuur technische Commissie een bezoek aan de polder Schouwen. De directeur-generaal was ver gezeld van de directeur van de Cultuurtechnische Dienst, ir S. Herwijer, en het hoofd van de Cultuurtechnische Dienst in Zee land, ir D. v. d. Zaken. Na door het dagelijks bestuur van de gewestelijke raad en de dijkgraaf van het waterschap Schouwen-Duiveland. de heer A. M. Geluk, te zijn ingelicht over de toestand zo deze thans in de polder Schouwen is, werd een rit door het betreffende gebied ge maakt. waarbij de directeur-gene raal zich een beeld kon vormen van de stand der gewassen en de problemen welke zich voordoen. Door de gewestelijke raad is na het bezoek van de directeur- generaal een nota aan het dage lijks bestuur van het Landbouw schap gezonden, met het verzoek aan de minister van Landbouw en Visserij bepaalde voorstellen te willen doen inzake een even tuele regeling tot tegemoetko ming in de schade. Landbouwprijsindexcijfer juni 1961 Volgens mededeling van- het het centraal bureau voor dé sta tistiek bleven in juni de land bouwprijsindexcijfers (basis 1949 /1950 1952/1955 100), verge leken bij de voorgaande maand, ongewijzigd. Het algemeen landbouwprijs indexcijfer bedroeg 98 tegen 94 in juni 1960. Het groepsindexcijfer voer ak- kerbouwprodukten bleef op 102 en ligt hiermede 23 punten lager dart dat van vorig jaar. Tegenover de iets hogere- prij zen voor rundvlees stonden lage re voor varkensvlees en eieren. Hierdoor kwam ook in 't groeps indexcijfer voor veehouderijpro- dukten (97), geen verandering. Het lag echter 12 punten hoger dan iff juni I960. Het groepsindexcijfer voor de kostenfactoren bedroeg weder om 148, of 3 punten hogsr dan ivorig, jaar. De tarieven voor het vervoer van stukgoederen per auto zijn verhoogd. Dit wordt medege deeld door de Nationale Organi satie voor het Beroepsgoederen- vervoer Wegtransport (N. O. B.), Reeds jaren zien vele ver- voersondernemers zich, volgens de N. O. B„ geconfronteerd met een stijging van de kosten in hun onderneming, die niet door een verhoging van de vrachtprij zen kan worden gecompenseerd. Het tot nu toe geldende maxi mumtarief voor het vervoer van stukgoederen per vrachtauto bood daartoe niet voldoende ruimte. De stijging van de kos ten wordt niet alleen veroor zaakt door bepaalde interne fac toren, zoals loonsverhogingen en dergelijke, doch ook door een aantal externe factoren. Zo heb ben de ondernemers van de ge regelde vrachtautodiensten en de afhaal- en besteldiensten vol gens de N. O. B. onder andere te kampen met een steeds groter wordend tijdverlies door de toe nemende verkeersopstoppingen in de grote steden, de hoog bouw en steeds langer wordende wachttijden. Met medewerking van een aan tal vervoersondernemers, gro tendeels georganiseerd in de Nationale Organisatie voor het Beroepsgoederen vervoer Weg transport is door het econo misch bureau voor het wegver voer een onderzoek ingesteld naar de toestand in het gere geld goederenvervoer. De resul taten van dit onderzoek, zijn ver vat in een rapport, waaraan een aantal gegevens konden worden ontleend, voor het indienen van voorstellen tot verhoging van het betreffende tarief. Onlangs zijn, naar aanleiding van die voorstellen, een wijzi ging en verhoging van het stuk: goederentarief van kracht ge worden, die meer in het bijzon der betrekking hebben op de vergoedingen voor bet afhalen en bestellen van goederen. Voor al voor de kleinere zendingen zijn deze vergoedingen belang rijk hoger geworden. Deze wijziging, van de afbaal- en bestellonen goedgekeurd door de minister, van Verkeer en Waterstaat kan, naar de me ning van de N. O. B., beschouwd worden als een eerste stap op de weg naar de zeer noodzakelijk geworden aanpassing van de thans geldende maximumtarie ven aan de nog steeds stijgende kosten in het geregeld goederen vervoer over de weg. De drukte die zaterdag op de Nederlandse stations heerste heeft zich tot 's-avonds zeven uur voortgezet. In bijna het he le land kregen de spoorwegen een overstelpende stroom reizi gers te verwerken. Zuid-Lim burg vormde hierop aen uitzon dering, het treinverkeer was daar „gewoon" druk, waarschijn lijk omdat de bouwvakvakantie in het zuiden nog niet is begon nen. Docr de abnormaal grote hoe veelheden reizigers, dié in en uit moesten stappen, konden de treirrer, niet altijd op tijd ver trekken. Het spoorwegknoop punt Utrecht ondervond daar van de gevolgen, evenals Gro ningen, dat aan het eind ligt van een lange route met veel stopplaatsen. De vertragingen waren hier niet groter dan 15 minuten. Elders in het land wa ren ze geringer. Op de „oude" lijn Amsterdam—Rotterdam va rieerden zij bijvoorbeeld van vijf tot tien minuten. De treinen uit Duitsland pas seerden de grens meestal tien tot twintig minuten te laat, waardoor Nederlandse treinen, die de vakantiegangers verder moesten vervoeren, niet op tijd konden starten. De achterstand werd in ons land vaak voor een deel ingelopen. Zaterdag hebben de Spoorwe gen in totaal zeven extra trei nen Jaten rijden. De treinen kre gen voorts zoveel mogelijk extra wagenstellen. Al het beschikbare rollend materieel' van de N. S. werd op deze wijze ingezet. Zondag kon het MS.-personeel weer op adem komen. Het trein verkeer verschilde in niets van dat op een normale rustige zon dag. Het koude weer heeft de dagjesmensen thuis gehouden en het rtrandvervoer beperkte zich dan ook tot die mensen die aan de kust een huisje hadden ge huurd of een hotel hadden be sproken. Alleen tussen Harlin- gen en Harlingen-haven reden enkele extra treinen voor reizi gers. die dp weg waren naar de Waddeneilanden. Op de Nederlandse stations werd zaterdag een. ware veldslag ge leverd door binnen- en ouiten- iandse vakantiegangers. Militaire verlofgangers, bouw vakkers, Duitsers en Belgen ver drongen zich op de peuons, m de hoop een piaatsje in de over volle treinen te bemachtigen. De spoorwegen aecien wat ze kenden om de overstelpende drukte op te vangen. Verschei dene tremen weiden versterkt met twee, vier of meer wagen- stellen en waar nodig werden extra volgtreinen ingelegd. In OldenzaaJ bleven zaterdag morgen bijvoorbeeld bijna 4(J0 Duitsers op. het perron staan, omdat de trein, die volgens de gewone dienstregeling liep, hen niet meer in.ee kon nemen. Een volgtrem van 12 wagens braent hen echter snel naar het Westen. -n v c.ijo was de situatie al pre cies zo. Ook daar stroomden de Duitsers bij honderden tegelijk ons land binnen. De Duitsers, die in Venlo aan kwamen, hadden voor het groot ste deel dfi provincie Zeeland als eindbestemming. De Nederland se trein, die in Venlo de reizigers uit Duitsland overneemt, moest om kwart voor tien 200 mensen laten staan. Om kwart voor elf was het aantal „gestranden" al opgelopen tot 400. Ook hier bracht een volgtrein uitkomst. De D-trein uit Duitsland werd in Arnhem al versterkt met twee extra wagens, omdat er ach niet minder dan 1000 passagiers in bevonden. Normaal rijdt deze trein niet verder dan Amster dam, maar zaterdagmorgen werd hij doorgetrokken naar Den Hei- dep om de Duitsers die hun va.- cantie aan de kust van Noord- Holland. doorbrengen, wat dichter bij hun reisdoel te brengen. De trein stopte op verscheidene tus senstations. De Belgen zorgden bij de zui delijke grens voor een invasie. De stroom Nederlanders in de nchting België was ongeveer even groot. De geweldige drukte in aan merking genomen, vielen, de ver tragingen erg mee. De enige vertragingen van be- tekenis deden zich zaterdagmor gen voor by AmsterdamMui- derpoort, waar een storing in de stroomtoevoer moeilijkheden ver oorzaakte voor de forensentrei nen uit het Gooi. Deze treinen moesten langzaam worden bin nengeloodst en liepen daarbij vertragingen op die varieerden van een kwartier tot ruim een half uur. Door de vrije zaterdag waren de forensentreinen echter maar zeer matig bezet. Een Amerikaanse Methodisti sche zendeling, reverend Raym. Noah, is door de Portugese ge heime politie in Angola gearres teerd en wordt reeds acht dagen ondervraagd, aldus meldt de correspondent in Loeanda van de „Sunday Telegraph". Vorige week vrijdag deden leden van de P.I.D.E., de gehei me politie, een overval op een zendingspost in Loeanda. Mr Noan werd gearresteerd onder verdenking van het in gevaar brengen van de veiligheid van de staat en met gevangen geno men rebellen en Afrikanen die van steun aan de opstandelingen worden verdacht in de Sao Pao lo gevangenis opgesloten. Een vertegenwoordiger van het Amerikaanse consulaat in Loean da mocht hem bezoeken, maar leden van de missie werd de toe gang geweigerd. Reverend Noah is sinds zijn arrestatie voortdu rend ondervraagd, maar schijnt overigens goed te zijn behandeld. Onlangs zouden drie Afrikaan se studenten van dé zending, uit vrees voor arrestatie door de P.I.D.E., politiek asiel in Nigeria hebben gevraagd. Dc eerste tocht naar de sterren. In Moskou heeft dezer dagen de nieuwe Russische kleuren film „De eerste tocht naar de sterren" plaatsgevonden. In deze film waren ook beelden te zien van de voorbereidingen van de ruimtevaart van majaor Joeri Gagarin, zoals op deze foto het gereedmaken van de „Wostok"-cabine. Een woordvoerder van het Westduitse ministerie van De fensie heeft zondag verklaard, dat het „grote moeite" zal kosten om er voor te zorgen, dat de Bondsrepubliek volgens afspraak volgend voorjaar 12 divisies ter beschikking van de NAVO heeft. Op het ogenblik kan de NAVO over 8 Westduitse divisies be schikken. Volgens de plannen van minister Strauss moeten daar vóór het einde van het jaar nog drie bijkomen. In het begin van 1962 moet de 12e divisie ge reed zijn. De woordvoerder deelde mee, dat volgend jaar ongeveer 13mil jard mark voor de defensie zal worden besteed, tegen 11,2 mil jard mark in dit jaar. Het nieuvi te kiezen parlement zal het be drag voor 1962 nog moeten goed keuren. dinsdag 25 juli. HILVERSUM X: 7.00 Nws; 7.15 Gram.; 7.45 Morgengebed en overweging; 8.00 Nws; 8.18 Gram.; 8.50 Voor de huisvrouw; 8.35 Waterst.; 9.40 V. d. jeugd; 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Lezing; 10.25 Gram.; 11.00 Voor de vrouw; 11.30 Gram.; 11.50 Lezing- 12.00 Middagklok; 12.04 Ben je zestig?; 12.30 Land- en tuinb. meded.; 12.33 Gr.; 13.15 Zonnewijzer; 1-3.20 Platennws; 13.35 Gram.; 14.00 Gram.; 14.35 Voor de plattelandsvrouwen; 14.45 De witte hal, hoorsp. (deel BRANDEN IN MEI In de maand mei kwamen drie personen als gevolg van brand om het leven, 24 perso nen, van wie 8 leden van het brandweerpersoneel, zijn door brand gewond, zo heeft het ministerie van Binnenlandse Za ken, afdeling brandweer, mede gedeeld. De directe schade wordt ge raamd op ƒ2.725.870,— (vorige maand ƒ2.048.515,mei 1960 13.468.915,—). Zestien boerderijen waren ge heel of gedeeltelijk vernield. De schade wordt geraamd op ƒ658.300,— (vorige maand 14 boerderijen met een schade van ƒ614.635,—, mei 1960 19 boerde rijen, schade 950.600, Bij de boerderijbranden zijn 4 koeien en 83 varkens omgeko men. Handel en industrie leden met 14 branden een schade van ƒ840.300,(vorige maand acht branden met een schade van 777.000,—, mei 1960 20 branden, schade ƒ11.301.00,—). Van de 37 branden met een schade van 20.000 of meer kon in 21 gevallen de oorzaak wor den vastgesteld. Drie branden zijn ontstaan door het spelen met vuur. door BARONESSE ORCZY 77) Nadruk verboden. Waar lag de fout? Had Ney de knapste aanvoerder van het leger van Napoleon, de veteraan, die zoveel glorierijke overwin ningen meemaakte de enige fout van zijn militaire loopbaan begaan, door zijn troepen in te veel aparte kolonnen te ver delen, in plaats van ze te con centreren voor deze belangrijkste aanval op het centrum van de Britten? Had hij zich in de weg vergist? Had een spion deze aan val op het Britse centrum aan Wellington gemeld? Of was het Gods stem, die uiteindelijk sprak: „Zo ver en niet verder! Nu is het genoeg met uw wil en uw macht en uw eerzucht?" Hoog op het plateau horen de Britse troepen het getrappel van duizenden paardehoeven, die ko men aangalopperen voor een laatste zware aanval. En krach tige, vermoeide handen, zwart van kruit en bevlekt met bloed, grijpen de bajonet, het geweer, de karabijn vaster en zij wach ten die uitgeputte, dappere mannen zij wachten op de aandonderende charge, hun ogen op de heuvelkam gericht zij zijn bereid te sterven maar overgeven nooit. Langs de rand van het pla teau, dat zich in een halve cirkel uitstrekt van Hougoumont naar de Brusselse weg, wachten de Engelse kanuonniers op het be vel tot vuren. Wellington is kalm, hij vertrouwt op zijn man nen. Daar is de flinke Maitland met zijn garde-brigade, en Adam met zijn artillerie; daar is de cavalerie van Vandeleurs en Vi vian en de garde van Colin Hal- kett! Helden zijn het! Verder zijn er, wat verder naar het oos ten en westen, de Hannoveranen van William Halkett, de Duitse brigade van Duprat, de Hollan ders en Belgen, de Brunswijkers en wat cr over is van het ge decimeerde corps van Ompteda. Hier zijn ook ae Franse konings- gezinden, die over de buiten landse troepen verdeeld zijn. St. Genis is bij de Brunswijkers en Clyffurde bij de garde van Mait land. En nu komt de golf van staal als een naderend onheil de hel ling afstormen. Vijf minuten la ter heeft de Britse artillerie, die langs de kam opgesteld is, een reusachtige bres geslagen in die vast opeengepakte massa paar den en staal. De bres wordt snel weer gesloten, de gelederen slui ten zich opnieuwSalvo na sal vo van de Britse kanonnen rich ten een ontzettende ruïne aan in die oprukkende gelederen! Toch komen zij Telkens sluiten zij zich weer aaneen. En dan verder voor de aanvalZij vallen bij honderden als zij de heuveltop naderen. Ney's paard wordt onder hem gedood het is het vijfde van daag maar hij springt snel uit het zadel en vervolgt zijn weg te voet, het zwaard in de hand het zwaard dat overwon bij Aus- terlitz, bij Eylau en bij Moskou. Om hem heen zijn de Grena diers van. de Oude Garde, de mannen met de bontmutsen en de grijze snorren. Zij komen achter de. cavalerie aan! En na ieder salvo van de Britse kanonnen schreeuwen zij: „Vive l'Empereur!" Nu werpt de vloedgolf zich, ondanks de zware verliezen, op de rand van het plateau. De Brunswijkers worden uit elkaar gedreven. Cleeves en Lloyd zijn gedwongen hun ka nonnen in de steek te laten, de Britse artillerie is tot zwijgen gebracht. De jagers van Michel bezetten de uiterste rand van hel hoogland en richten een dodelijk geweervuur op Colin Halkett's brigade, die al door Milhaud en zijn garde aangeval len wordt en het nu lelijk te ver- aurer. heeft. „Kijk die Engelse generaal roept Duchaud zijn kurassiers toe, „hij zit gevangen tussen twee vuren, hij kan niet ontsnap pen". Nee! Dat kan niet, maar hij pakt de vlag van het 33ste regi ment, waarvan de jongs luite nant pas gevallen is, en hij zwaait de vlag, die aan flarden hangt, hoog boven zijn hoofden hij roept zijn mannen toe stand te houden. Dan valt hij, zwaar gewond. Maar zijn soldaten staan pal, zij wijken niet en Duchaud kijkt op zijn grijze snor en bewondert de dappere vijand. IV. „Vooruit mannen, valt aan!" Maitlands gardebrigade lag in het koren verscholen plat voor over en zij wachtte op het bevel tot aanvallen als rood- gejaste leeuwen, klaar voor de sprong, lagen zij tussen het rij pende graan. „Vooruit mannen! Valt aan!" Daar duiken Maitland en zijn mannen uit het koren op, en staan voor de drie bataljons van Michel's jagers, die het eerst op het hoogste punt van de heuvel aankwamen. Zij vuren en leg gen er driehonderd neer. Ook generaal Michel is gevallen. Dan kan de golf niet langer voort woeden, want tegenover haar staat een ondoordringbare muur van levende mannen, die vech ten voor de eer van Engeland en die grimmig besloten hebben hun leven duur te verkopen. Zij zullen zich tot de laatste man verdedigen. De Franse gelederen zijn ver broken. Generaal Michel geeft vlak vóór hij sneuvelt bevel de gelederen te herstellen. Hij had een bajonetaanval moeten be velen om die rode muur te breken. Verwarring begint zich van zijn troep meester te maken, nu hij gevallen is. Opeens zijn alle bevelen met elkaar in tegen spraak. En ver weg op de heu vels van Frichemont tekenen de eerste rijen Pruisische bajonet ten zich tegen de ondergaande zon af (Wordt vervolgd.) 8); 15.30 Grata.; 16.00 Vöor de zieken; 16.30 Ziekenlof; 17.00 Voor de jeugd; 1740 Beursber.; 17.45 Regeringsuitz.; 18.00 Gr.; 18.20 Regeringsuitz.; 18.30 Voor de jeugd; 19.04 Nws; 19.10 Act.; 19.25 Gram.; 20.30 Brabants or kest 21.35 Boekbespr. voor de jeugd; 22.95 Radiofilbarm. ort en solist; 22.30 Nieuws; 22.40 Lezing; 22.55 Cabaretprogram- ma; 23.25 Gram.; 23.55—24.00 j Nws. HILVERSUM IX: 7.00 Nws; 7.10 G.ym.7.20 Gram.; 7.50 Dag opening; 8.00 Nws; 8.15 Gram. 9.00 Gym. voor de vrouw; 9J De groenteman; 9.15 Gram.; 9.10 Morgenwijding; 9.55 Boekbespr, 10.00 Gram,; 10.50 Voor de kleu ters; 11.00 Pianospel; 11.15 Voor de zieken; 12.00 Lichte muziek; 12.20 Regeringsuitz.; 12.30 Land en tuinb. meded.; 12.33 Lichte I muz.; 13.00 Nws; 13.15 Meded. en gram.; 13.25 Beursber.; 13.30 Promenade-ork. en solistli- Pianorecital 14.30 Dubbel kwar tet (vocaal); 14.50 Praatje; 15-001 Metrcpole-ork.; 15.30 Lezing; 15.45 Fluit, altviool en cello; 16.15 Gram.; 16.30 Voor dejeugo 17.30 Theaterork.18.00 Nw> 18.15 Pianospel; 18.30 Lich» I muz.18.55 Paris vous parle; 19.00 Opera; 20.00 Nws; 20.0; I Lichte muz.; 20.45 Klankb.; 21.0; Zangfestival te Knokke; 22.' Pianorecital22.30 Nws en beur: ber.; 22.45 Act.; 23.00 Gram 23.55—24.00 Nws. BRUSSEL (VI): 12.00 N'-'-- 12.02 Ork. conc.12.30 WeerbeL 12.35 Vocaal ens.; 12.50 Koertfjji 13.00 Nws; 13.15 Gram.; Lichte muz.; 15.00 Opera; m,. Koersen; 16.06 Gram.; 1 Amus. muz.; 17.00 Nws; 111 I Kamermuz.17.40 BoekbesP1 I 17.50 Spaanse muz.; 18.20 Vo»-1 de söld.; 18.50 Gr.; 19.00 N^-| 19.40 Gram.; 19.50 Lezing; Hocrsp.20.50 Amus. muz. 20.001 uJ; 22^1 Nws; 22.15 Gram.; 22.55--23-ul| Nws. Televisieprogramma's. NED. T.V.: 20.00 Journ.; 20-1 T.V.-film; 20.40—22.05 Speelf»n'l VL. BELG. T.V.: 19.30 T**| animatiefilms; 19.45 Kunstp; I gr.; 20.00 Nws en weerovsr/ -1 20.30 Filmrep.; 20.45 Speein'»1' I 22.10 Literair progr.; 22.30 N* speedbo £aterdagm Kralin6seP'a; mensen verd „e reder, d( Kamp was uitgevaren ii kelner W K Waarschvjnli U» giote snel ben genome omgeslagen. beiden het le MELKBOl Zondagmo 26-jarige. ge p. Knossen naar zijn ii s-neek staan groot sche melkboot o Duitse motc weg was Vc Delfzijl- L>e ]Wer Knosse zijn 26-jarig< De wate door die uit dreggen, d schotten kui BRAND 1 Zeterdaga' Entrepotstra brard gewoi in het huis de Weterini ners niet a tweede éta brandde gel is niet beke arkestat De Utrecl de nacht vt dag de 42-j gearresteerd werden aan mera's, eei enkele and donderdagn: ciënswinkel straat ware; waarde van ruim 5.000 j DODEI De 45-jar wenhuisR Bergum, m< ren, is vr verkeersong om het leve sonenauto, kwam op botsing met aanhangwaj twintig ton der van de jarige veel Meulon, eve gum, werd Dc heer samen m mevr. Nieu gebracht aa in het ziel word' verp weg werd t de vrachta grepen. Bei( naar buiten zwaar gewc Mevr. Nieu\ na aankom ziekenhuis, van de heer eveneens werd overj levensgevaa stuurder v; 23-jarige Anna Parot twe ONG H Up de Utrecht en meente Ha nacht bint verkeersonj waarbij de Staa-thof— dam en t mew. Moei Naaldwijk bomen. Een mot heer C. M. dam. kreeg bestuurder, oen 16-jar Gert Küehe tor geslin direct daar hof, die di loor Haai Duitse jon; pen lichte werden na Woerden o Door di verkeer o stilstand. I stuurd dc Moerkerk langs de fi stilstaande Moerkerk, 7at, kwam D" heer A gewond. O benhuis bracht. IN" de en Een 38-j "e, lijdenci de heer e "aterdag Vecht gere ongeluk nlaatsen a water 7 men 10 m vóór het s den. De U eene^skun drenkeling van zuurt minp^oent misch ziel ter kort r

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 2