(/ftte <U enu van de week EEN VERBLUF AAN ZEE r 'Kamperen kan niet iedereen U kunt beter een gewone vrouw zijn veranderen een vertrek U kunt niet alles weten KLEUR'/ voor w vakantie Voor zomerse dagen De enige luim 55.000! Met tentstok en grondzeil alleen met een kampkaart 10 TIPS Al die glamour brengt ook geen geluk. POTLODEN Zaterdag 8 juli 196! 1 Zaterdag 8 juli 1961 DE VRIJE ZEEUW Pagina 9 tot een rehabilitatie van dg ■lijke vetten. 'et Nationaal Gezondheids- ituut in de Verenigde sta~ heeft voor de uitbreiding het aantal medewerkers subsidie verleend van onge 500.000 te verdelen over aren 1961 en 1965. gebied van de bereiding ijs wonen, maar met ze- ïeid durft men bet niet te en. China schtltft men ls :iOOO jaar voor onze •telling door vermen. van -water, melk en igheid, het ijs te hebben •id. 320 voor Christus toonde Alexander de Grote zich liefhebber van ijs. Zijn en waren voortdurend on- 'eg naar de met ijs en uw bedekte bergen in om hier deze verkoeling alen. Daarmee werd dan sbeker van Alexander ge- vermengd met vruch- appen en melk. Ook kei- Nero, die overigens dol op vuur, ging 's avonds te ie niet slapen, voordat hij maag had gevuld met htenijs. :rkelijk in de smaak van taliaanse publiek wist de ddreiziger Marco Polo, ijs te brengen, nadat hij 'en reis door China ver- llende ijsrecepten had gebracht. m het Britse hof, had een ding, Gerard Tissain ge- nd, onder Kar?l I het ïgevoerd. De koning hield veel van en daar Tissain nige was die het kon be en en de recepten had, ;g hij jaarlijks een grote geld. Toen Karei I echter 1 onthoofd, kreeg ook ain zijn jaarlijkse bij- e niet meer. ver al in de wereld heeft ijs na het karige leren in weede wereldoorlog een ngrijke plaats ingeno- Ook in Nederland it reel ijs gemaakt en '.ten, terwijl de warenwet 'renge controle op houdt, op constante kwaliteit iet. (elk, room, suiker en en zijn de voornaamste anddelen voor goed ijs, hierdoor naast de andere nmiddelen, een voor' e plaats inneemt. dan 55.000 aanvragen zijn et Nederlands Zuivelbureau engekomen voor het zeven- •s melkdiëet, waarmee men igeland zoveel succes heeft. degenen die nog niet weten ;ij op medisch verantwoorde kunnen vermageren: ,g de regels van het zeven- •s melkdiëet aan bij het B., postbus 4030, Rijswijk fina van het Nederlands velbureau Rijswijk z.H. (door TONY SPIJKERMAN) Er zijn nogal wat jongens en meisjes die een trektocht van jeugdherberg naar jeugdherberg niet avontuurlijk genoeg vinden. Zij geven de voorkeur aan het echte kamperen. Zij willen zelf op een vuur hun potje koken, zij willen op een mooi plekje hun tent opslaan. Dat is wel een leuk idee, maar vergis je niet, want echt kamperen moet te kunnen. Daar komt heel wat meer voor kijken dan het bakken van een ei in je moeders keuken, dan het opmaken van je eigen bed. Ge- i j f me zó eenvoudig is echt kamperen beslist niet. En waar kan een mens nu te weten komen wat er bij het kam peren zoal komt kijken? Waar weten ze nu eens alles van kam peren af? Dat is bij de Konink lijke Nederlandse Toeristenbond A N.W.B., adres: Wassenaarse- weg 220, 's-Gravenhage. Weet je wel dat je zonder een kampeerkaart bij geen enkel kampeerterrein behoeft aan te I komen? Wie daar z'n tent op ■wil zetten, zal om te beginnen in het be: van zo'n kaart moeten zijn. Aanvraagformulieren voor een kampaart zijn verkrijgbaar bij alle A.N.W.B.-kantoren en bij de I Nederlandse Kampeerkaarten Centrale, adres: Parkstraat 18 I 26, 's-Gravenhage. SLAAPZAK EN PRIMES Je bent ook nog niet klaar als je in het bezit bent van een fiets, een tent, een slaapzak, een primus, een nest pannen en een w aterzak. Waar moet je met al die dingen eigenlijk naar toe? Waar bevinden zich in ons land de kampeerterreinen? Geef je op voor het jeugdlid- maatschap van de A.N.W.B. Voor jongeren van elf tot acht tien jaar kost dat vier hele gul dens. Maandelijks kun je dan de „Kampioen" of de Kampeer- kampioen" toegestuurd krijgen. Als tentbezitter kies je natuur lijk het laatste (vak) blad. Voor de somma van één gul den en drie kwartjes kun je nu in het bezit komen van het boek je „Kampeerplaatsen in Neder land", waarin alle kampeerter reinen van ons land staan ver meld met naam en adres, alsook met andere gegevens die voor kampeerders van belang zijn. Dit gidsje is verlucht met plat tegronden en landkaarten, zodat je je hart kunt ophalen. UITSTIPPELEN VAN TOCHT Wanneer je nog geen kam peeruitrusting hebt en daar is vaak nog aardig wat geld mee gemoeid kun je ook al weer bij de A.N.W.B. desgewenst in lichtingen krijgen over het mi nimum wat je je zult moeten aanschaffen, over de verschillen de soorten tenten die er zoal in de handel zijn en over alle ande re kampeerartikelen. Tenslotte kun je bij de A.N.W. B. terecht als het gaat om hulp te krijgen bij het uitstippelen van een tocht. Ga dus niet op je eigen houtje allerlei onprakti sche dingen zitten verzinnen, maar wees zo wijs om gebruik te maken van de diensten ener instelling die je veel teleurstel ling en tegenslag kan besparen. (Nadruk verboden.) In Groningen is een nieuw kam peerterrein geopend in het stadspark. 3% ha groot, met goede sanitaire voorzienin gen, kampwinkel enz. Hon derden kampeerders kunnen er een plaatsje vinden. Als u een film- en fotocamera meeneemt over de grens, ver geet dan niet vooraf op het kantoor van invoerrechten en accijnzen een verklaring te vragen, die u nodig hebt bij de wederinvoer in ons land. Het wordt ons tegenwoordig wel gemakkelijk gemaakt als we onze weekends of vakanties in de vrije natuur willen doorbren gen! We kunnen een keuze ma ken uit de eenvoudigste tentjes of de meest luxe caravans; we kunnen ons in de meest eenvou dige of luxueuze kampeertenu's steken. We kunnen koken op primitieve houtvuurtjes of op gemakkelijke gastellen; we kun nen zelfs zo'n gezellige barbecue meenemen, hoe we het kampe ren ook opvatten, het gaat er ons allen om dat we nu eens heel anders willen leven dan we thuis gewend zijn. Over kampvoeding wordt veel geschreven en terecht! Niet iedereen kan zelf bedenken en weten wat voedzame en gemak kelijk te maken gerechten zijn; niet ieder heeft gelegenheid of zin om zich lang met het voor bereiden van ae maaltijd bezig te houden, maar er zullen er ZATERDAGMacaroni met kaas en tomaten, fruit. RECEPTEN Kaasbouillon In een soepterrien 4 eieren met l'/a dl room, 75 gram ge raspte kaas en wat gehakte pe terselie tot een soepele losse massa kloppen en hierop, onder voortdurend roeren liter hete bouillon gieten. De soep met een garde nog even luchtig opklop pen en daarna opdienen. Kersenpannekoeken Door normaal pannekoeken- beslag worden ontpitte kersen geroerd. Tot 26 augustus a.s. kunt u voor delig per Nederlandse Spoor wegen Friesland leren ken nen. U betaalt 159,voor een 8-daagse, volledig ver zorgde individuele reis met verblijf in Leeuwarden, een boottocht over enkele der Friese meren, bustochten naar de Noord Oostpolder en Giet hoorn en een bezoek aan de 11 steden. De 8ste taptoe te Delft kunt u aanschouwen van 25 augustus tot 2 september als u tijdig bij een V. V. V.-kantoor in Nederland een bestelformulier aanvraagt. Indien u van plan bent Engeland te bezoeken, kunt u voor 35 shilling z.g. Holiday-Runa- bout biljetten kopen. U kunt hiermede zoveel reizen in een van de 21 districten in West- Engeland, Wales, De Wye Valley, de Cotswolds, de Wal- vern Hills en de Shakespeare country als u wilt. Gaat uw hondje mee op vakantie, zorg er dan voor dat het is ingeënt tegen hondsdolheid en dat de papieren voor de wederinvoer in Nederland in orde zijn. De dierenarts kan u aan het vereiste (certificaat helpen. Op officiële kampeerterreinen in Nederland moet iedere per soon boven de 16 jaar in het bezit zijn van een kampkaart; kampeert u op een zelf ge kozen plekje, dan is een kam- peerpaspoort vereist. SCHOONHEID EN KARAKTER Er >zijn heel wat vrouwen, die openlijk in hun hart afgunstig zijn op sexegeno- ten die rijk met uiterlijk school gezegend zijn. Dat is tot op zekere hoogte begrijpe- lk, want het heeft aantrekkelijke kan ten. Een jonge vrouw met een goed figuur, een knap snoetje, mooi haar en wat al niet meer, heeft het grote voor deel, dat ze zich gemakkelijk kan kleden. Ze kan vrijwel alles dragen en mis schien behoeft ze wat haar kleding be treft alleen maar rekening te houden met bepaalde kleuren, die haar wel en die haar niet staan. Andere vrouwen hebben het ongetwijfeld moeilijker, zo dat ze beslist niet alles kunnen dragen, aangezien hun figuur zich daartoe niet leent. Bij het bezit van al dat uiterlijk schoon komt bovendien nog een psychologische factor en wel het voordeel dat zo'n vrouw weet dat ze er zijn mag, hetgeen vooral het zelfvertrouwen steunt en een gevoel van eigenwaarde geeft. Vrou wen die met aanmerkelijk minder uiter lijk schoon zijn gezegend, hebben dik wijls weinig zelfvertrouwen en soms op een of ander punt een minderwaardig heidscomplex. En toch mogen ze blij zijn, dat ze niet tot die glamour vrouwen en sex- bommen behoren, want die zijn toch echt niet zo erg te benijden als op het oog wel lijkt. Procentsgewijs treffen we onder deze groep meer ongelukkige vrouwen aan, dan bij de gewone door- snee vrouwen en dat is ook heel begrij pelijk, wanneer we even verder kijken. Uitgesproken knappe meisjes komen er in de loop der jaren heus wel achter, dat ze mooi en aantrekkelijk zijn en het zijn niet de welgevormde, maar alleen de stérke benen die de weelde kunnen dragen. Bij veel van deze vrouwen heeft deze wetenschap een averechtse uitwerking. Zij worden dan hooghartig, ongenaakbaar, denken dat ze met de mannen alles kunnen doen wat ze willen en dat ze ver boven alle andere vrouwen staan. Het heeft dus in veel gevallen een funeste uitwerking op haar karakter, iets dat doorslaggevend zal zijn voor haar later geluk. Tenslotte is toch de bestemming van de vrouw om in het huwelijk te treden, echtgenote te worden en moeder van een gezin. De bedoeling is, dat er een har monieus huwelijk ontstaat. Een vrouw waarbij het karakter zodanig verbogen is als boven omschreven, heeft het heel wat moeilijker dan een gewone minder mooie vrouw om een man te vinden die echt van haar houdt. Goed, er zullen genoeg mannen om haar heen fladderen, want het uiterlijk van een vrouw is haar visitekaartje en dat is aantrekkelijk genoeg. Maar of er een man zal zijn, die blijvend van haar zal houden, niet om haar uiterlijk, maar om het innerlijk, dat blijft een vraag. En daarin hebben gewone doorsnee vrouwen het gemakkelijker. Hetzelfde probleem heeft de mooie vrouw, die het geluk heeft dat ze de weelde wel kan dragen en niet hoog hartig of ongenaakbaar is geworden. Zij heeft over het algemeen meer last van haar sex-appeal dan plezier. Zij trekt een heleboel mannen aan die met heel andere bedoelingen naderen. Maar echt van haar houdendat is heel wat anders. Voor dergelijke vrouwen volgt soms de ene teleurstelling op de andere. Het gewone meisje, dat misschien een minder aardig uiterlijk heeft, loopt minder kans op dergelijke ervaringen. Zij vindt sneller de „ware Jacob" dan haar andere zusters. En heeft daarmee eerder kans op een harmonieus huwelijk. Vooral wanneer zo'n mooie vrouw het geluk heeft gehad een man te vinden die echt van haar houdt, beginnen dik wijls pas de moeilijkheden. Ze is aan trekkelijk en blijft aantrekkelijk en dus blijven er veel mannen om haar heen zwermen. En haar echtgenoot wordt natuurlijk jaloers. Tot welke, dikwijls onredelijke scènes zoiets in een huwelijk kan leiden en wat er soms de gevolgen van kunnen zijn, weten we allemaal. Neen, je kunt beter maar een gewone vrouw zijn, dan ben je echt beter af ELLY MARTINS. (•Nadruk verboden.) Denkt u erom, dat u in het bui tenland uw voertuig niet moogt laten gebruiken door een ingezetene van het land waar u gastvrijheid geniet en dat het niet gebruikt mag worden om personen en/of goederen tegen betaling te vervoeren. Ook moogt u uw voertuig niet wijzigen of ver kopen en bij ongeval of be schadiging zonder meer ach terlaten. Volgens de vangt u lires. huidige koers ont- voor ƒ99,88 17.000 In België en Luxemburg mogen 2 wielrijders niet naast el kaar rijden binnen de be bouwde kommen, tussen zonsonder- en zonsopgang, bij slecht zicht, en in bochten, op toppen van hellingen, op spoorwegovergangen en ten slotte als een andere wegge bruiker kenbaar heeft ge maakt, dat hij wil passeren. (Nadruk verboden.) SIERAAD DAT EIGEN SFEER SCHEPT MAAR NIET ACHTER GLAS HOORT Het is bijna ondenkbaar hoe zeer het karakter van een ver trek kan veranderen, hoe het eigenlijk plotseling een geheel Op de kinderbijslaglijsten moet u zaterdag normaal als werkdag worden aangekruist, ook als u reeds een vrije zaterdag geniet, anders wordt over deze dagen geen kinder bijslag berekend 1 Een koelkast koelt slecht wanneer er een dikke laag ijs om het vrieslichaam is ge vormd; het is nodig om de kast geregeld te ontdooien voordat zich veel rijp heeft afgezet. Aardappelen bevatten 's zo mers ongeveer 5 maal zoveel ook velen zijn die dat nu juist leuk vinden, die in een kring om de kookplaats gaan zitten en nu eens iets willen klaarma ken waar ze in hun nuchtere keuken thuis niet toe komen. Prachtig klaar te maken op een open vuur zijn b.v. de kaasvin- ken waarvoor (voor 4 personen) 1 fijn gesneden uitje in wat bo ter wordt gefruit en daarna ver mengd met 4 ons gehakt, wat paneermeel, zout, peper en een eierdooier. Van dit mengsel worden 4 platte lapjes gevormd waarop een plak kaas en zo men wil ook een plak ham wordt ge legd. De lapjes worden dan dub- belgeslagen en boven het vuur bruin gemaakt. In plaats van gehakt kunnen ook dunne kalfs- of varkenslapjes worden geno men, die dan met de kaas erin worden opgerold en met een draadje vastgebonden of met I een cocktail prikker vastgezet. ZONDAGKaasbouillon met ei, kalfstong, peultjes, dop erwtjes, zure eiersaus, bessen gelei met dunne room. MAANDAG: Tongragoüt, prin- sessebonen, aardappelpuree rabarbersoufflé. DINSDAGRoerei, spinazie, aardappelen, open vruchten taart. WOENSDAGSpinaziesoep, tuinbonen met spek, aardap- pelcroquetten. DONDERDAGKaascocktail, kantarellen in roomsaus, snij bonen, gepofte aardappelen. Vrijdag Gebakken niertjes, sla aardappelen öf verse ha ring, sla, aardappelen, boter saus, kersenpannekoeken. Er is de laatste honderd jaar wel enige verandering gekomen in onze levensgewoonten. In onze vrije tijd zitten we met meer keu rig aangekleed achter onze horretjes te kijken naar het doen en laten van de buren. Welnee, wij weten wel iets leukers te verzin nen! Wij trekken er op uit in onze vrije tijd naar sloot en plas, naar bos en hei, naar strand en zee. Daar durven we onze huid bloot te stellen aan een gezonde bries en aan het ultraviolette licht. Vooral aan onze kusten is daartoe volop gelegenheid. MODERNE OPVATTINGEN Moderne opvattingen hebben plaats gemaakt voor ouderwetse kleinzieligheid. De algemene ge zond. Dat is ook zo, al zullen door verbeterd, de verlenging van de gemiddelde levensduur is hierdoor bevorderd. Een verblijf aan zee geldt over het algemeen als zeer ge zond. Dat is ook zo, als zullen wij zo dadelijk enkele groepen van personen noemen voor wie het zeeklimaat minder geschikt is. Om te beginnen is de atmos feer aan zee wel bijzonder heil zaam voor sommige bronchitis- lijders. Dat komt vooral door het ontbreken van stof aldaar. Daar de lucht er ook vrij is van grasstuifmeel, dat bij be paalde overgevoelige personen hooikoorts veroorzaakt en daar door de zomer voor hen tot een kwelling maakt, kan het door brengen van een vakantie aan het strand voor hen evenzeer aanbeveling verdienen. NIET VOOR NERVEUZE KINDEREN De zeelucht is verder heel ge zond voor opgroeiende kinderen, maar niet voor allen. Kinderen die traag, bleek en dik zijn, re ageren meestal gunstig op de zeelucht. Zij worden dan leven diger, gaan er frisser uitzien, hebben niet langer met einde loze verkoudheden te kampen, ze tobben niet meer met voort durende keelontstekingen. Ten aanzien van drukke, ma gere, zogenaamd nerveuze kinde ren is het evenwel oppassen ge boden bij een verblijf aan zee. Hun lichamelijke klachten en psychische overgeprikkeldheid zullen daar eer verergeren dan de vêreiste voorzorgen inacht genezen. dige lijders aan been- en ge- wrichtstuberculose herstel van gezondheid kunnen bezorgen. Dit alles betreft het verblijf in de zeelucht. Over het zich te water begeven zijn nog andere zaken op te merken. Voor het zeebad gelden namelijk enkele contra-indicaties, al gelden deze even goed voor het zwemmen en baden in zoet water. VERBODEN BADEN! Niemand moet te water gaan na gebruik van alcohol of direkt na het nuttigen van 'n copieu ze maaltijd. Baden en zwem men is beslist verboden voor mensen met geperforeerde trom melvliezen. Hartpatiënten, men sen met bloedvaatziekten en breuklijders doen er goed aan eerst met hun huisdokter onder 't oog te zien in hoeverre een zeebad voor hen nadelig kan zijn. Normale mensen echter, die HET FELLE ZONLICHT nemen verbranding door de zon kan, vooral voor hen die blank van huid zijn zwaar ziek zijn ten gevolge hebben on- Met nadruk dient er op te dervinden als regel een verkwik- worden gewezen, dat het felle kende invloed van een verblijf zonlicht aan het strand een na- aan zee, zelfs al duurt dat mis- delige invloed heeft op kinderen j schien maar een enkel dagje vitamine C als in het voorjaar en behoren daardoor tot onze beste vitamine C-bronnen in dit jaargetijde. O Aardbeien en andere zachte vruchten lenen zich goed voor diepvriezen. Zij kunnen voor het invriezen bedekt worden met een suikerstroop. Gebruik van suiker als brood belegging is schadelijk voor het gebit van uw kinderen. Dit geldt zowel voor witte als voor bruine (ook ruwe) sui ker. Inmaakpompjes zijn niet ge schikt voor het conserveren van vlees en de meeste groen ten; voor het inmaken van vruchten en zure groente 1 zoals rabarber en postelein kunnen zij eventueel wel dienst doen. Het is niet nadelig voor de voedingswaarde om door regen vlees lang te stoven. Aangezien vlees-kooknat en jus toch niet weggegooid wor den, gaan mineralen en vita mines, die er tijdens de ver warming in oplossen; niet verloren. 0 Gebruik op warme dagen veel frisse gezonde broodbeleggin gen. Er zijn er zoveel, denkt u maar aan radijs, komkom mer, tomaat (met kaas teza men en een aardappel slaatje. (Nadruk verboden.) andere noot krijgt, wanneer wij niet meer doen dan er een paar planken met boeken een plaats geven. Het komt er daarbij in het geheel niet op aan of de kamer in moderne of ouder wetse stijl, eenvoudig of kost baar is ingericht De kleurige rij boekeruggen verspreidt een eigen sfeer, die door het vertrek als het ware wordt overgenomen en er de intimiteit en gezellig heid aan verleent. En het is niet alleen de bonte verschei denheid aan gekleurde ban den, het warme wijnrood, het felle -geel, het koele blauw, het reine wit, het tere groen of lichtblauw, het donkere groen of bruin, het zijn niet de voorname gouden of de sobere getekende letters, die de kamer een nieuw middel punt geven, dit doet ook de inhoud van de boeken, die gedachten en wijsheid uit alle werelddelen in zich verenigen, waardoor zij ons uit ons eigen bestaan halen en doen delen in het bestaan van vele an deren. De bekoring en zeggings kracht van onze boeken gaan ©venwel grotendeels teloor1 wanneer wij ze van kamer en bewoner scheiden, wan neer wij ze in een dichte kast wegsluiten of achter glas zet ten. Boeken zijn als hun schrijvers: zij hebben iets te zeggen, zij eisen de aandacht op. De omlijsting waarin zij worden gevat moet aan hen ondergeschikt zijn, het om gekeerde is af te keuren. Wie een eenvoudige plank ge bruikt toont zich een boeken vriend, wie een dure kast met glazen deuren aanschaft doet zijn boekenbezit te kort. De tijden, waarin een stu deervertrek niet volledig ge meubileerd leek zonder een ingewikkelde boekenkast met veie deuren en afzonderlijke vakken, lijken gelukkig ach ter ons te liggen. In plaats daarvan is men teruggekeerd tot de eenvoudige boeken planken, die in velerlei uit voering in de handel zijn. Wie enig begrip van knutselen heeft kan er zelf een maken en hoe simpel zijn werkstuk zodra de planken met boe- uit zal vallen, hoe weinig hij er aan ten koste zal leggen, zodra de plank met boeken is volgezet zal hij toch een waardevol sieraad in de ka mer zijn. En dus geen kasten met gla zen deuren en met verschuif bare glasplaten. Alleen het boek, dat „voor het grijpen" staat neemt men ter hand om erin te bladeren, het nog eens te lezen en ervan te genieten. en volwassenen die aan longtu- berculose lijden of daaraan heb ben geledendeze ziekte kan daardoor opvlammen. Tuberculeuze aandoeningen van beenderen en gewrichten daarentegen verbeteren aan zee meestal uitstekend. Een instel ling als het zeehospitium in Katwijk heeft al heel wat jeug- Een enkeling moet eerst wat acclimatiseren, voordat hij zich aan zee prettig voelt: de over gang van het land naar het strand bezorgt hem in den be ginne misschien hoofdpijn en slapeloosheid. (Nadruk verboden.) K.V. Fa P. J. v. <L SANDB Het is een feit, dat veel vrouwen en ionge meisjes over het algemeen geen hoed dragen. Dat zit in het feit, dat zij de indruk hebben, dat een hoed stijfjes maakt. Een hoed behoort immers bij een elegant geklede dame en aangezien wij van onszelf de indruk hebben, dat we ei4 toch de meeste dagen nu niet bepaald uitgesproken elegant bijlopen - dat komt bij de meesten van ons slechts bij bepaalde gelegenheden voor - voelen velen weinig voor een hoed. Daar komt dan nog bij, dat' een groot deel van de dames en zeker de jongeren zich liever wat sportief kleden en daarbij passen slechts weinig hoeden. Tot die weinige hoeden die ons wel bekoren, behoort zeker die leuke zomerhoed op onze illustratie. Zo'n hoed van stro, heel fijn stro, artistiek gevlochten en leuk van model is toch wel iets dal je vooral in de zomer kunt dragen bij sportieve kleding, zeker met vakantie aan het strand of waar ook. Zo'n hoed maakt niet stijfjes, die is vlot en staat leuk Anderzijds is het ook wel eens leuk om een hoed te dragen, al is het al leen maar voor de verandering. Je ziet er dan weer eens anders uit dan anders en dat heeft toch wel zijn aantrekkelijke kanten. Laten we eerlijk zijn, in ons hart zoeken we steeds naar iets aparts, naar iets leuks en het lijkt toch wel of zo'n strooien dak dat heeft. Zo'n Italiaanse hoed staat werkelijk gezellig leuk. Deze zuiderlingen ver staan de kunst om met eenvoudige grondstoffen iets te maken, dat artistiek verantwoord is. Zet u ook eens zo'n hoed op I (Nadruk verboden)

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 9