ZWITSAL Radio en Televisie Eric de Noorman De laatste slag MOEDER WORDEN... KLEUR Gedrost militair speelt snelheidsmaniak Chroesjtsjef over Korea BEURSO VERZICHT POTLODEN DE VRIJE ZEETJE 19-jarige reed met gestolen auto 160 km per uur Maastunnel, Gistermorgen in alle vroegte - „f< de Rotterdamse politie een gehouden met een 19-jarige gedeserteerde militair, die boven den de auto, waarin hij reed, goctolen had. r „n patrouillewagen van de Rotterdamse politie ontdekte gistermorgen vroeg dat een wa ge 1 komende uit de richting Den Haag met veel te grote snelheid Rotterdam binnenreed. Zij zetten een achtervolging in en slaagde er ook in de bestuur der tot stoppen te dwingen. Maar het gelukte de jongeman even later weer met vol gas de Vlucht te nemen en in razende vaart ging het via allerei zij straten in de richting Maastun nel Op sommige momenten werd een snelheid van 140 kilo meter ontwikkeld gang gin® het en ook met deze door de Statenloze zigeuner verdacht van poging tot doodslag - na lVA jaar gegrepen Na elf en een half jaar on- vindbaar te zijn geweest is de nu 40-jarige statenloze zigeuner J. K. Duitser van origine, met de sterke arm naar Breda ge haald. waar hij gezocht werd op verdenking van poging tot doodslag. Gisteren is hij voor de offi cier van Justitie in Breda ge leid. De man is thans opgeslo ten in het Huis van Bewaring aldaar. Ongeveer een half jaar voor dat de zaak juridisch zou zijn verjaard, kwam X. bij Tegelen de grens over. Hij had al die ja ren gesignaleerd gestaan in het opsporingsblad en een mare chaussee aan de grens herkende het gezicht van K., die mei en kele woonwagens ons land bin- I nen wilde. Op 20 december 1949 kreeg K. ruzie met de nu eveneens 40- jarige Bredase opperman Van j G. Het liep zo hoog, dat Van G. I drie messteken werden toege bracht, waarvan één in de hart streek. De man werd levensge- f vaarlijk gewond in een zieken- f huis opgenomen, maar herstel- de. Inmiddels is hij geconfron- teerd met K. en hij verklaarde die als de dader te herkennen. Onmiddellijk na de vechtpartij bleek K. spoorloos. Verscheide ne woonwagenkampen zijn uitge- kampt, maar tevergeefs. Aan vankelijk bleek hij, met achter lating van „vrouw" en enkele kinderen, naar Dusseldorp te zijn uitgeweken, waar de familie zich later bij hem heeft gevoegd. Gisteren heeft K. verklaard zich wel te herinneren, dat hij met Van G. destijds heeft ge vochten, maar hij ontkende daarbij een mes gebruikt te hebben. Dat heeft hij ook aan de politie verklaard. Toch zijn de kleren, die Van G. destijds droeg en die thans bij de justi- tie berusten, met messteken doorboord. Het mes is echter onvindbaar gebleven. De zaak zal zo spoedig moge lijk in Breda dienen. Van G. zal als getuige optreden. De woonwagenbewoners, die K. destijds tijdens de vechtpar tij vergezelden zwegen als het graf. Ook de vroegere „vrouw" van K. (hij blijkt inmiddels een nieuwe vriendin te hebben) heeft niets losgelaten. De toestand in Algerië De politie heeft donderdag in Kolea, ongeveer 30 kilometer ten westen van Algiers, een me nigte van 300 Mohammedanen met traangasbommen uiteenge dreven. De moslims begonnen tijdens een begrafenisplechtig heid voor de slachtoffers van woensdag nationale leuzen te roepen. Zij voerden de F. L. N.- vlag met zich mee. In Constantine werd een me nigte van 20.000 Mohammeda nen, die zich met hetzelfde doel hadden verzameld, eveneens met traangas uiteengejaagd. De autoriteiten in Constantine hebben bevolen dat de begrafe nis van de slachtoffers van woensdag moet worden uitge steld tot het begin van de sper tijd 's avonds, omdat vanuit een venster op een begrafenisstoet door Mohammedanen op hun geloofsgenoten geschoten is. De vier Mohammedanen die ge schoten hadden werden gearres teerd. die. gezien het vroege uur, de ruimte bood. Bij de Moerdijkbrug, waar inmid dels de snelheid van beide auto's tot 160 kilometer per uur was opgelopen, vroeg de achtervol gende politicwagen assistentie van de politie te Breda. Een Bredase politiewagen ging de als een waanzinnige rijdende bestuurder tegemoet, maar deze weigerde op enig stopteken te reageren. Een snelle zijsprong was de enige redding voor de politiemannen, die onmiddellijk de achtervolging inzetten. Pas onder Zundert gaf de vluchteling de strijd cp. Het bleek de 19-jarige Am sterdamse militair J. W. te zijn, die vijf dagen geleden gedrost was. In de auto troffen de poli tiemannen een 16-jarig Amster dams. meisje aan, waarmede W. letterlijk en figuurlijk aan de haal was gegaan. De man is aan de Kon. mare- ehaussée oovergeleverd. De auto waarmede hij snelheidsrecords had proberen tc verbeteren, bleek in Amsterdam gestolen te zijn. De militair J. \V. was gelegerd bij de artillerie in Ossendrecht. Volgens de politie van Breda is hij woensdag gedrost en op weg gegaan naar Amsterdam. Daar heeft hij een kort bezoek aan zijn ouders gebracht en ver volgens een auto gestolen. Daar mee is hij in de richting Breda gereden. Onderweg heeft hij een 16-jarig Amsterdams meisje meegenomen, dat hij nog nooit eerder had ontmoet. Volgens de Eredase politie heeft de Rotterdamse politie de politie in '"ordrecht om assisten tie gevraagd. Deze heeft ge tracht de man op de Moerdijk- brug tegen te houden. Dit lukte echter niet en de politie van Doordrecht riep op haar beurt dc hulp in van de Bredase politie. In Zundert kreeg de auto motorstoring en daar kon de Eredase politie de militair en het meisje arresteren. Arabische pers over Israëlische raket In enige Libanese kranten van donderdag is bezorgdheid uitge sproken over het lanceren van een raket door Israël. De natio nalistische „Beiroet al Massa" riep de Arabieren op hun leges te verenigen, hun strijdkrachten te mobiliseren en „de vijand aan te vallen voor zijn raketten over onze hoofden beginnen te gie ren". Het nationalistische dagblad „Al Kaifam" ziet verband tus sen de gebeurtenissen in Koe weit en het afvuren van de raket en drong er op aan dat de Ara bieren boven hun onbelangrijke twisten uitrijzen „omdat de Is raëlische raket een gevaarlijk teken is". Volgens het linkse dagblad „Al Sjaab" wordt het machtseven wicht tussen de Arabische en Is raëlische strijdkrachten door het feit dat Israël raketten bezit ver stoord. „An Nahar" (onafhankelijk) schreef dat terwijl Israël hard werkt aan kernwapens en raket ten de sjeiks van Koeweit luxueuze paleizen bouwen. (Adv.)' Rusland zal Noord-Korea helpen als het wordt aangevallen Premier Chroesjtsjef heeft op een vriendschapsbijeenkomst met Noordkoreanen verklaard dat de Sowjet-Unie op grond van het pas gesloten verdrag voor samenwerking en weder zijdse hulp Noord-Korea zal hel pen als het wordt aangevallen „Door de groei van het socia listische kamp is het machts evenwicht in het Verre Oosten radicaal veranderd, waardoor het gemakkelijker is geworden Azië tot een vredeszóne te ma ken," aldus de Russische pre mier. „De bevolking van Zuid-Viet- nam vecht voor zijn vrijheid, voor het verwijderen van het Amerikaanse kapitaal en een vereniging met de broeders in het noorden." Over Perzië zei de premier, dat ,,de van de Amerikaanse im perialisten ontvangen garanties" van weinig waarden zijn geble ken. „Perzië kookt en het reac tionaire regime ontmoet steeds grotere moeilijkheden,' Premier Chroesjtsjef zei dat het vriendschapsverdrag met Noord-Korea donderdag is on dertekend. In het vervolg wordt voorzien in wederzijdse hulp. Het heeft geen agressieve be doelingen, zo voegde hij er aan toe. Over het verdrag zei hij nog: „Wij tekenen niet graag militai re overeenkomsten, maar wij zijn gedwongen dit verdrag, dat een defensie karakter heeft, te tekenen omdat de regeringen van de V. S., Japan en andere staten alle voorstellen tot ver mindering van de spanning en voor het verzekeren van de vrede in het Verre Oosten heb ben verworpen." De bedreiging van de zijde van de militaire fascistische kliek in Zuid-Korea wordt steeds sterker, zo zei hij. en het is be kend dat deze kliek een leger heeft van 600.000 door de Ame- rikaanen bewapende soldaten. Over Japan zei Chroesjtsjef, dat de regering van Japan de volks wil negeert en voor de Ameri kaanse imperialisten kruipt, die „Japan in een net van militaire bases hebben verstrikt". Tijdens de vriendschapsbij eenkomst heeft Chroesjtsjef nog even de Duitse kwestie aan geroerd. Hij zei dat een Duits vredesverdrag van het grootste belang is en dat de normalisatie van de toestand in West-Berlijn Dc arbeidsmarkt in de ^Srking van de vrede zou Verenigde Staten Het bezoek van Adlai Steven- Het Amerikaanse ministerie van Arbeid heeft bekendge maakt, dat in juni j.l. het aantal werkenden tot het nieuwe re cord van 68,7 miljoen is toege nomen. De werkloosheid nam echter ook sterk toe door de Djt is de tIte, va„ het nieuwe boek van van school komende leerlingen, or.vv. de Kok. Alles over zwangerschap, die werk zochten. son als speciaal gezant van pre sident Kennedy, aan Latijns Amerika „heeft niet de resulta ten opgeleverd waar Washing ton op gehoopt had." Chroesjtsjef heeft woensdag in Moskou verklaard, dat er naar de mening van de Russische regering een einde moet komen aan de abnormale toestand, die het gevolg is van de kunstma tige verdeling van Korea, zo meldt Tass. De Russische premier zei dat alle buitenlandse troepen uit Zuid-Korea moeten vertrekken om het Zuidkoreaanse volk de gelegenheid te geven over zijn eigen lot te beslissen. Chroesjtsjef sprak op een receptie, gegeven ter gelegenheid van het bezoek aan Moskou van een delegatie van de Noordko- reaanse regering. PRINSES IRENE DANSTE OP GALABAL Ter gelegenheid van het lustrum van het Utrechtsch studenten corps is in de Beatrixhal in Utrecht een groot gala-bal ge houden. Foto: H. K. H. (Prinses Irene op de dansvloer met de heer K. Mesdag. ZATERDAG 8 JULI 1961 HILVERSUM I: 7.00 Nws.; 7.15 Gram.; 7.30 Gewijde muz.; 7.45 Morgengebed en overwe ging; 8.00 Nws.; 8.18 Gram.; 8.50 Voor de hulsvr.; 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Gram.; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Chan sons; 12.00 Middagklok; 12.04 Gram.; 12.30 Land- en tuinb. meded.; 12.33 Gram.; 13.00 Nws.; 13.15 Zonnewijzer; 13.20 Lichte muz.; 13.50 Voor de jeugd; 14.00 Voor de jeugd; 15.00 Gram.; 15.30 Voor de jeugd; 16.00 Gregoriaanse zang; 16.30 Instr. octet; 16,50 Ama- teursprogr.; 17.05 Gram.; 17.20 Rep. Wimbledon; 17.30 Lichte muz.; 18.00 Kunstkron.; 18.30 Accordeonmuz.; 18.45 En nu mijn geval, vragenbeantw.19.00 Nws.; 19.10 Act.; 19.25 Ama- teursprogr.19.50 Lichtbaken, lezing; 20.00 Radiofilharm. ork. en solist; 21.00 U bent toch ook van de partij?, lezing; 21.10 Ge- var. progr.; 22.20 Tour de Fran ce 1961; 22.30 Nws.; 22.40 Wij luiden de zondag in; 23.00 Reli gieuze muz. met comm.; 23.55 24.00 Nws. HILVERSUM II: 7.00 Nws.; 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; 8.00 Nws.; 8.18 Gram.; 8.50 Voor U en uw gezin, praatje; 900 Gym. voor de vrouw; 9.10 Tips voor vakantie; 9.20 Gram.; 10.00 Sa men thuis, praatje; 10.05 Mor genwijding; 10.20 Gevar. progr.; Het „lastig vallen" van Russische schepen Volgens het Sowjet-Russische vakverenigingsblad „Troed" heb ben Amerikaanse oorlogsvlieg tuigen in het laatste half jaar meer dan driehonderd maal Russische koopvaardijschepen lastig gevallen. Het blad zegt dat bijna alle Russische schepen bij de kust van Cuba deze „provocaties van Amerikaanse strijdkrachten" hebben ondervonden. De „pira terij" van de Amerikaanse ge vechtsvliegtuigen wordt uitge voerd van militaire bases die niet op het grondgebied van de Verenigde Staten liggen. In de Middellandse Zee bijvoorbeeld worden deze „raids" onderno men van vliegvelden in Spanje, Italië, Griekenland en Turkije. Ook gebeurt het dikwijls vanaf de vliegtuigmoederschepen van de Amerikaanse zesde vloot in dit gebied, aldus het blad. (Adv.) geboorte, babyverzorging en kleuter- VOlgenoS h^iniSteTiï hehhT opvoeding. Dit waardevolle boek (184 m juni -.498.000 jeugdigen de pagjna's |n fraa|e omslag) krijgt U ten school verlaten. Half juni ston- ^chenke bi] aanschaffing van een. den 900.000 van hen als werk- 6 loos geregistreerd, wat voor deze categorie werklozen het grootste aantal was na de oorlog. Het aantal werklozen nam met w qadvcct nc i i iyk* 800.000 toe tot 5,6 miljoen. BABYSET DE LUXE 10.45 Geknipt voor herhaling; 12.30 Land- en tuinb. meded.; 12.33 Hammondorgel en zang; 13.00 Nws.; 13.15 VARA-Varia; 13.20 Voor de jeugd; 14.20 Gr.; 16.40 Boekenwijsheid17.00 Jazzmuz.; 17.30 Act.; 18.00 Nws. en comm.; 18.20 Gram.; 19.00 Artistieke staalkaart; 19.30 Pas separtout, praatje; 19.40 Leven in een verdeelde wereld, lezing; 19.55 Deze week, praatje; 20.00 Nws.; 20.05 Gram.; 20.35 Metro- pole-ork.; 21.15 Soc. comm.; 21.30 Walsork.; 22.00 Sportnws. 22.30 Nws.; 22.40 Gevar. progr.; 23.10 Gevar. muz.; 23.40 Gram.; 23.55—24.00 Nws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nws.; 12.02 Gram.; 12.30 Weerber.; 12.35 Gram.; 13.00 Nws. en weerber.; 13.15 Voor de teen agers; 14.00 Gevar. muz.; 14.30 Gevar. muz.; 16.00 Lichte muz.; 16.10 Tips voor trips; 16.20 Lich te muz. (verv.); 17.00 Nws. en weerber.; 17.15 Dagklapper en lit. kal.; 17.20 Liturgische ge zangen; 17.30 Russische ork. muz.; 17.45 Intermezzo; 18.00 De Tongerse Basilicaconcerten 1961; 18.30 Voor de sold.; 18.45 Comm. Tour de France; 19.00 Nws. en weerber.; 19.40 Amus. muz.; 20.30 Huideconcert; 22.30 Lichte muz.; 23.00 Nws.; 23.05 Gram.; 23.55—24.00 Nws. Televisieprogramma's NED. TV14.00 Eurovisie Tenniskamp. Wimbledon; 17.00 Voor de kind.; 17.3018.45 Euro visie: Tenniskamp. Wimbledon (verv.); 20.00 Journ. en weer- overz.; 20.20 Televizier; 20.30 Lichte muz.; 20.55 Filmprogr. 21.20 Lichte muz.; 21.45 Quiz- progr. VLAAMS BELG. TV: 14.00— 17.00 Eurovisie; Rep. Wimble don; 17.00—18.30 Voor de jeugd; 19.00 Filmrep.; 19.30 De week in beeld; 20.00 Nws.; 20.30 Eurovi sie: Tour de France 1961; 20.40 TV-feuill.; 21.05 Symf. ork. en koren; 21.50 Filmrep.; 22.45 Nws. TANGANYIKA 9 DECEMBER ONAFHANKELIJK De Britse minister van Kolo niën, Iain MacLeod, heeft don- dearag meegedeeld dat de datum waarop Tanganyika onafhanke lijk zal worden op verzoek van Tanganyika vervroegd is van 28 tot 9 december. MacLeod zei dat de premier van Tanganyika, Julius Neyrere, hem had meegedeeld dat de da tum van 28 december voor een aantal gasten van de onafhanke lijkheidsviering moeilijkheden zou opleveren. Engeland zal de Verenigde Naties meedelen dat het Britse mandaat op 9 december zal ein digen. HET RUSSISCH- AMERIKAANSE ONTWAPENINGS- OVERLEG De Russische vice-minister van Buitenlandse Zaken, tevens per manent gedelegeerde bij de Ver enigde Naties, Zorin, die gisteren uit New York naar Moskou is vertrokken, verklaarde bij zijn vertrek niet te geloven dat een verstandig iemand een oorlog over Berlijn zal beginnen omdat de Sowjet-Unie een vredesver drag met Oost-Duitsland wil sluiten. Op een vraag waarom de Ame rikanen over de mogelijkheid van het uitbreken van een oor log over Berlijn praten, ant woordde Zorin dat dit hun eigen zaak is. „Alles hangt van de Verenigde Staten af. Wij wensen geen oorlog en wij geloven dat ook het Amerikaanse volk geen oorlog wil". Zorin zei niet te weten hoe het ontwapeningsoverleg tussen de Verenigde Staten en de Sowjet- Unie zich zal ontwikkelen. Hij zei te menen, dat het overleg in Washington de mogelijkheid van betere besprekingen oplevert. Het overleg zal op 17 juli in Moskou worden voortgezet tus sen Zorin en de Amerikaanse gedelegeerde voor de ontwape ning John McCloy. INTERNATIONALS LICHT VERDEELD Bij minimale omzetten was de stemming gistermiddag bij de opening voor de internationale waarden goed prijshoudend tot vast. Kon. Olie noteerde toen 120,90, tegen een vorige slot- koers van 119. Verder kwamen AKU's, Philips en Hoogovens een weinig boven het vorige slotniveau uit. Alleen Unilever daalde 2 punten tot 775'/2. Wall- street gaf woensdag, na de rust dag van dinsdag, wegens „Inde pendence Day", 'n verder koers- herstel te zien bij toenemende omzetten. Van de Nederlandse hoofdfondsen lagen Kon. Olie en KLM op de Newyorkse beurs gevraagd in de markt. Dit was voor het Damrak goed nieuws. Het werd dan ook, gedurende de niet-officiële ochtendhandel van gisteren, gehonoreerd met hogere koersen voor de hoofd fondsen, vooral voor aandelen Kon. Olie. De hoogste koers van gistermorgen was voor AKU 427, Kon. Olie ƒ121,50, Philips 1007, Unilever 780 en voor Hoogovens 1040. De West- duitse beurzen waren een wei nig hoger, na een lagere opening, terwijl Londen hogere koersen te zien gaf op het bericht dat het officiële disconto op 5 pro cent werd gehandhaafd. Londen was woensdag flauw op de angst voor een discontoverhoging. De Britse deviezendaling brengt de nodige onrust rond het pond sterling, waardoor een hausse tendentie wordt afgeremd. Daar naast is er de situatie in Koe weit in welk gebied zich Engel se troepen bevinden. Het Dam rak bleef gedurende de verdere beursduur gistermiddag terug houdend. De kooporders namen af met ais gevolg dat het nog stiller werd dan bij de opening reeds het geval was. In de plie- hoek werd het aanbod van Pa- rijse zijde door de lokale vraag goed opgenomen. Aanvankelijk daalde de koers tot 120,50, doch de aandelen verlieten de markt rond de 121. De pariteit KsV. Ff P. J. y. d. SAX DB 33. Het lichaam van de paar- denwaoht heeft de grond nog niet geraakt of Eric zit al met een sprong in het zadel... Svein en Axe slingeren zich ieder op 'n paard dat het dichtst in hun buurt staat en met woeste kre ten galopperen ze éénmaal om de kudde heen De uit hun slaap opgeschrikte Hunnen grijpen hun bogen en pogen intussen hun paarden te reddenmaar het mag niet helpen. Door het dolle heen zet de kud de zich in beweging, en volgt blindelings het instinct van het steppendier gehoorzamend de lei dende paarden, waarop Eric, Svein en Axe gezeten zijn Met de op hol geslagen kudde achter zich stormen de drie vrienden voort en het woedende gebrul van de Nomaden versterft langzaam Ze laten de paarden rustig uit lopen en als de kudde weer ge kalmeerd is stijgen ze af Weer zijn ze alleen in de ver latenheid van de heide Ver in het westen tekent zich als een ijle blauwe streep een woudrand af eft Svein's opge wekte stemming daalt aanmerke lijk wanneer Eric hem zwijgend wijst opi de rook van vele kamp vuren, vóór hen. „We zijn er nog niet, Sveintje," mompelt de Noorman bezorgd, „als we „Kijk uit!" roept Axe eens klaps, „die stofwolk, daar Een blik is voldoende om hen te vertellen, dat het Nomaden zijn die daar naderen. „Hier, jij op het paard van de wachter," roept Eric Axe toe, wijzende op de goedgevulde pijl koker, aan het zadel. Dan stij gen ze op en terwijl de kudde nog een eindweegs achter ze aan holt, gaan ze er in halsbrekende vaart vandoor New York was 121,60. Philips bleef op 1005 circa 5 punten bo ven het vorige slot. Unilever op 775, min 2Va. AKU bijna een procent lager op 425. Hoogovens daalde van 1029 tot 1020^ om de beurs te verlaten op circa 1027. De slotkoers van woensdag was 1027','2. Blijkens de becijfering van de afdeling Public Relations van de Vereniging voor de Effec tenhandel gaf de maand juni een verdere inkrimping op de Amsterdamse beurs te zien. De beurswaarde van de 20 meest verhandelde fondsen daalde tot 188,1 miljoen tegen 199,6 miljoen in mei. In de scheepvaarthoek was het, evenals woensdag, zeer rus tig. De aandelen noteerden 1 tot 2 punten hoger. Van de leiden de cultures was Amsterdam Rubber op 114, circa 1'2 punt hoger. Staatsfondsen eerder iets gemakkelijker in een stille markt. In de lokale afdelingen wer den aandelen Emballagefabrie ken en Houthandel hoger gead viseerd op de dividendverhoging van 8 tot 10 procent. De laatste verhandeldag van claims Tho massen en Drijver bracht een hogere advieskoers voor de claims. Woensdag werd op 145 gehandeld, overeenkomende met 129 procent voor de converteer bare obligaties. Nieuwe aandelen Grasso werden op 360 geadvi seerd tegen woensdag 351 bij een claimprijs van 630. Aande len Gelderman werden voor het eerst verhandeld op 190. tegen woensdag 180 bij een claimprijs van ƒ400. Prolongatie 3'/2 procent. Int. Conc. Industrie Scheepvaart Banken Handel enz. Algemeen Beursindiccs 4/7 5/7 6/7 577.51 578.57 581.20 382.23 387.19 390.35 189.02 189.24 190.57 236.12 236.46 237.67 168.24 170,13 170.44 419.05 421.03 423.31 Nabeurskoersen AKU: niet genoteerd slot n.g. (425) Kon. Olie: 120.20—12070 120.60 ((120.90) Philips 1006—1011 1010 (101014) Unilever 776 n.g. (776Va) Hoogovens 1020 n.g. 1027Va Advieskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier, gisteren gel dend, luiden: Engelse pond 9.9610.06, Ame rikaanse dollar 3.573.61, Cana dese dollar 3.41—3.46, Franse frank (100 73.10—73.60, Belgi sche frank (100 7.157.20, Duit se Mark (100 90.00—90.50, Zweedse kroon (100) 69.2070.20, Zwitserse frank (100 83.25— 83.75, Italiaanse lire (10.000) 57.50—59.50, Deense kroon (100) 51.60—52.60, Noorse kroon (100) 49.8550.85, Oostenrijkse Schil ling (100) 13.90—14.00, Portugese escudo (100) 12.20—12.35, Spaan se peseta (100) grote coupures 6.05—6.20.

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 5