r asten LOOT Loonstaten '17 De ronde van Frankrijk Koeweits aanstootgevenderijkdom N Teken aan de wand zen VOETBAL Pagina >as van Gent R-MONTEUR XHOORN \GDE Zeven jaar en een eigen wagen Donderdag 6 juli 19gj 96] 1 Donderdag 6 juli 1961 DE VRIJE ZE EU"? itebestuur van Sas van Gen( gemeente, voor een ieder ter >t en met 7 augustus 1961, het eidingsplan regelende de be. van de gronden gelegen in gemeente Sas van Gent; met en; iór 7 augustus 1961 hun be- jrp kunnen inbrengen bij de meentebestuur voornoemd, DEN BOER. VAGD dig mogelijk VAME wwerktuigen tfft'eist. ^IACHINESIO 1 91—93 - TËïé\JEL'ZEN 5"OON 2056 XERNEUZEN ige jonge- ot •>l ff' iitA gels), HBS ter maand, is zich te plus reis- tanmelden i en voor- pasrer a Junioi 3ctsnium*. :eo f 17.8J1 student, Jctanium* pen :n biankmetaleai lop f 22.7} standard, gondea sen 29.50 3e Loze, tonden pen x :o blankmetale» lop i 33.75 lostorn, gouden sen, goldfilled lop f 52.50 lady, gouden' sen i 21.75 GedepooeerJ htndeUmeik- 1 9 KONGO De Kongolese president Kasa- voeboe heeft woensdag 'n oproep getekend tot bijeenkomst van i het Kongolese parlement in Leo- poldstad tegen 15 juli aanstaan de Bii deze presidentiele order i wordt de voormalige voorzitters I van beide kamers van het par- I lement opgedragen de juiste da- I tum voor de eerste bijeenkomst van de kamers vast te stellen. I Een eerdere order welke Ka- B savoeboe reeds op 25 juni zou I hebben ondertekend is nimmer B gepubliceerd. I Volgens de woordvoerder van de Verenigde Naties was deze order ingetrokken vanwege een wettelijke onvolkomenheid. B President Kasavoeboe (links I met zijn opperbevelhebber gene- I raai Moboetoe (rechts) en zijn I minister van Buitenlandse Za ken Bombokp (midden achter grond) in iTjebpoIdstad inspecte ren Kongolese troepen in hun nieuwe uint'ormen. INEXt&ESISCHE REGERINGS VERKLARING De prefmer van Indonesië, dr. Djuanda, heeft woensdag ver klaard, datTTfTïndonesiërs bereid zullen moëTSJr zijn om finan- i ciële offers te brengen, wil men Westelijk JSffcw-Guinea verkrij gen. In edn gjpgeringsverklaring tot het parlement zei hij dat de kwestie Nieuw-Guinea grote fi nanciële lasten voor Indonesië met zich mee zal brengen. Dr. Djanda zei voorts dat on danks de grote interne proble men van Indonesië op econo misch gebied, zijn financiële po sitie gezond is. De regering is Van plan om in het bankwezen enkele veranderingen aan te brengen, zoals „geleid sparen". De premier deed een aanval Op buitenlandse scheepvaart maatschappijen die op „mono polistische wijze" de vrachtprij zen doen toenemen. Hij deelde mede dat Indonesië z'n eigen zee- I waardige koopvaardijvloot op zal bouwen. NEDERLANDSE PLOEG TOT VIJF RENNERS GESLONKEN DOOR OPGAVE VAN L AU AYE Nieuwe grondwet van Njassaland van kracht De nieuwe grondwet van Njas saland is woensdag van kracht geworden. Hierdoor krijgen de Afrikanen voor de eerste keer de meerder heid in de wetgevende vergade ring. Deze zal uit 33 leden be staan, van wie er 28 gekozen zullen worden. De uitvoerende raad (regering) zal 10 leden tellen. Minstens drie van hen zullen negers zijn. In Njassaland woonden in 1956 3.2 miljoen negers, 6700 Europea nen, 8500 Aziaten en 1200 men sen van gemengd bloed. HEENGAAN VAN MINISTER VAN ROOY Het aftreden van mr dr Van Rooy, minister van Sociale Zaken, is zeker niet zo'n grote verrassing. Insiders wisten wel, dat zijn positie tegenover het parlement verre van gemakkelijk was en dat dit vroeg of iaat tot conflicten zou leiden. Deze minisier miste de politieke handigheid om met een parle ment om te kunnen gaan. Een wat ongelukkige uitlating in het be gin van zijn umtbsperiode, een departementale beslissing, zonder enige betekenis, die echter aan de grote klok werd gehangen en die toevallig lijnrecht inging tegen het standpunt hierover van zijn socialistische voorganger, bracht hem in discretiet bij veie leden van de Tweede Kamer. Vooral van socialistische zijde zijn hem de laatste 2 jaar veel verwijten gemaakt en al is hij een goed spreker, hij miste de handigheid om daar de juiste zetten tegenover te I stellen. Dat is hem nu noodlottig bij de uiterst moeilijke behandeling van de algemene kinderbijslagwet in de Tweede Kamer. Dat de verdedi ging van zo'n précair onderwerp juist aan het lid van het kabinet moest worden toevertrouwd, dat zich niet in de gunst van een groot gedeelte van de Kamer mocht verheugen, maakte de behan- ling nog maar moeilijker, zowel voor de minister als ook voor het kabinet. Toen de fiolen van toorn over zijn verdediging van het ontwerp niet alleen van socialistische zijde kwamen, doch ook in de pers van de anti-revolutionairen en zelfs van eigen Katholieke zijde tot uiting kwamen, heeft dit minister Van Rooy kennelijk zo getroffen, dat hij het bijltje erbij neerlegde. Ongetwijfeld zal hij sterk gedesillusioneerd zijn door het politieke bedrijf waarin hij is terecht gekomen en waartegen hij niet was opgewassen. Zo treft de schuld van dit tusentijds heengaan voornamelijk de i samenstelling van het huidige kabinet. Na de breuk niet de Partij van de Arbeid wenste de K. V. P. het I departement, van sociale zaken te gaan beheren. Daar was geen enkel bezwaar tegen, doch het bleek uiterst moeilijk om hiervoor I in R. K.-kringer. een geschikt kandidaat te vinden. De Katholieke arbeidersbeweging immers was niet zo enthousiast over de poli tieke samenstelling van de nieuwe regering zonder socialisten. In die kringen kon men geen kandidaat verkrijgen voor de post van minister van Scoiale Zaken. Min of meer ten einde raad is toen de heer Van Rooy, burgemeester van Eindhoven, tot deze functie geroepen. Hij heeft dat aanvaard vooral terwille van de K. V. P. en daarmede belastte deze partij de nieuwe regerihg met een zwakke staat op een wel zeer gevoelige plaats. Daarbij komt dat de minister-president, prof. De Quay, ook geen sterk leidende figuur is, die zijn collega's op de juiste wijze en op het juiste tijdstip weet bij te springen. Hij beschouwt zich kennelijk meer als voorzitter van de ministerraad dan als zijn politieke leider en ook dat is een van de zwakste punten van het huidige kabinet. De behandeling van de algemene kinderbijslagwet is een politiek spel geworden van geven en nemen. Een belangrijk deel van het kabinet en zich daarmee verbonden voelende partijen voelt er in principe niets voor, maar men wil ten koste van alles dit kabinet in stand houden. Het wetsontwerp is daarmede toch in behandeling genomen en oe partijen zijn compromissen overeengekomen in de I h°op zo toch de eindstreep te halen. Men moet al een bijzonder handig politicus zijn om zo'n ontwerp, dat de een noch de ander partij erg voldoet, er zonder kleerscheuren door te kunnen slepen, In de „Souk", het oude Turkse koffiehuis van Koeweit, zitten iedere avond op hun bank drie oude kooplieden. Men ziet het hen niet aan, maar hun gezamenlijk vermogen bedraagt niet veel minder dan 3000 miljoen gulden. Zij behoren met de leden van de regerende familie tot de allerrijksten van het op olie drijvende sjeikdom aan de noordoostkust van de Perzische Golf. Overigens zijn miljonairs in Koeweit niets bizonders, er gaan er daar dertien in een dozijn. Zij allen hebben direct of indirect geprofi teerd van de enorme olievoorraden, die vijftien jaar geleden onder dit stukje woestijngrond werden ontdekt. En niet zij alleen, want alle 200.000 Koeweitis en dat is uniek voor een land in het mid den-Oosten trekken op een of andere wijze voordeel uit het enorme bedrag van ruim 1,6 miljard per jaar, dat de grote olie maatschappijen aan Koeweit per jaar. Het onderwijs is er 'geheel gratis, met inbegrip van studie aan buitenlandse universiteiten, evenals de medische verzorging. Waar eens lemen hutten stonden, rijzen nu prachtige fatgebouwen, bio scooppaleizen en luxe-zaken omhoog. Ja, zó rijk zijn de Koeweitis, dat zij met hun kapitalen, waarvoor in het sjeikdom geen emplooi meer is te vinden, bezig zijn de belangrijkste financiers van Azië te worden. Fah-straat, de hoofdstraat vanKoeweit, ontwikkeld zich tot een soort Aziatische Wall Street. VOORZORGEN. Het is op deze rijkdom, dat het veel grotere en naar verhouding veel armere Irak een begerig oog heeft laten vallen. Een politieke zet tegen de Britten, die voor een aanzienlijk deel op de olie leveranties uit Koeweit zijn aan gewezen, ziet men ook in Londen niet in de „op historische feiten" gegronde aanspraken van Irak. Generaal Kassem, de sterke man van Irak, wil de oliestroom naar het Westen niet afsluiten, hij wenst zich slechts meester te maken van de opbrengsten daar van. Desondanks heeft Engeland zich gehaast troepen naar het bedreigde Koeweit te zenden. Het heeft er evenals trouwens het gehele Westen alle belang bij dat de betrekkelijke rust, die nu al enige jaren in het midden- Oosten heerst, gehandhaafd blijft. Daar zij optreden, zij het stil zwijgend, wordt gesteund door de andere Arabische staten die Irak de vette hap Koeweit niet gunnen, mag men aannemen, dat de Britse troepen generaal Kas sem inderdaad van gevaarlijke avonturen zullen afhouden. EEN LES UIT SUEZ- CRISIS. Overigens heeft Londen bewe zen, iets te hebben geleerd uit Evenals de voorgaande, dagen toonde de tourkaravaan 'in de elfde étappe van Turijn naar An tibes tijdens de eerste uren van de rit een opmerkelijke rust. Pas na 46 km trachtte Pellegrifïi It. i wat leven in de brouwerij te brengen, toen hij echter gezel schap kreeg van o.a. Westdorp, Kersten, Anglade, Massignan, Van Geneugden en Forestier, maakte Jacques Anquetil per soonlijk een eind aan de ont vluchting. Ook Accordi (It.), Forestier en Ruegg, die na 96 km waren weg gesprongen, hadden weinig ge luk. Zij werden teruggehaald op de Cql de Tende, waar Massig nan als eerste boven kwam. Hierna viel de grote groep uit een in twee delen waarvan het eerste gedeelte een voorsprong van 1.25 op het tweede had. Na 151 km bij de Col de Brouis was alles echter weer bijeen. Vlak voor de top demarreerde Massignan en voegde op deze wijze weer zes punten toe aan zijn totaal voor de grote berg prijs In de afdaling reeds Bat- tistini een van de Italiaanse fa de ervaringen van de Suez-crisis. Het heeft de kwestie onmiddel lijk bij de Veiligheidsraad van de V. N. aanhangig laten maken. Daardoor is het conflict welis waar uit de lokale sfeer in die der grote internationale politiek getrokken, maar Engeland heeft zich nu in ieder geval bij voor baat verzekerd tegen verwijten van een „ontoelaatbaar, imperia listisch" optreden. Voor de Russen is er niet veel propagandistische munt meer uit te slaan, al zal hun vertegen woordiger in de Veiligheidsraad beslist niet nalaten om, als het zo te pas komt, zijn pijlen naai de „Westerse imperialisten" af te schieten. Al mag men verwachten, dat het door Irak aangestookte vuur tje om Koeweit voor het ogen blik wel zal worden gedoofd, bestaan blijft natuurlijk de „aan stootgevende" rijkdom van het kleine sjeikdom. Er zit daarom zonder twijfel iets in de sugges ties van de Britse oppositie-leider Gaitskell, die wenst, dat de rege ring in Londen er bij Koeweit op aandringt, dat een deel van die rijkdom ter beschikking wordt gesteld voor de ontwikkeling van de arme buurlanden. Nog veel mooier zou het zijn, indien de Arabische staten en de grote oliemaatschappijen nu ge wonnen zouden kunnen worden voor een oud plan van Bevan, dat voorziet in de stichting van een uit de opbrengsten van de olie te onderhouden gezamenlijk fonds voor de ontwikkeling van de Arabische wereld in haar ge heel. Helaas is de Arabische „broederliefde" na het con flict tussen Irak en Koeweit weer eens bewijst, nog niet zover ontwikkeld, dat men reeds op de verwezenlijking van een derge lijk project kan rekenen! (Nadruk verboden.) daar miste minister Van Rooy feitelijk de goede wil voor. In de Kamer onder de nu van alle zijden komende kritiek heeft hij het 0ch al zo verwaterde ontwerp, dat zeker ook zijn liefde niet meer jiad, niet langer willen en kunnen verdedigen. En het kabinet heeft °m laten vallen... om zich zelf in stand te houden. Ifet ontwerp zal nu vermoedelijk worden teruggenomen en het Beste wat deze regering er mee kan doen, is het te laten rusten, want een volgende behandeling zou wel eens het einde van het gehele kabinet kunnen betekenen. Met heengaan van minister Van Rooy is een teken aan do wand. IKadruk verboden) H. VAN WERMESKERKEN. Toen Clifford Sims uit Durrington (Engeland) drie jaar was, leerde hij autorijden in een zeep kist met een motortje van 150 cc. Vier jaar la ter kreeg hij van zijn va der een oude Austin en 1 rijles: dat was voor Cliff genoeg. Hij rijdt als de beste; uiteraard nog niet op straat, maar op een flink terrein vlak bij zijn huis. Zijn buurvriendjes vinden zo'n autobezitten- de kameraad natuurlijk ijh: prachtig en geven graag gratis advies als de wa gen aangeslingerd moet worden. DE ATOOMPROEVEN Een voorstel van de 'Ameri kaanse senator Hubert Hum phrey, eerder door deze te Wa shington gedaan, om de Ameri kaanse atoomproeven onder toe zicht van de V. N. te hervatten, is woensdag door de Russische vertegenwoordiger bij de confe rentie in Genève tegenover ver slaggevers een „nieuwe Ameri kaanse truc" genoemd. ..Er kunnen geen proeven ge nomen worden zonder een over eenkomst met de Sowjet-Unie. De V. S. moeten eerst met ons tot overeenstemming komen", zo zei hij. De Britse afgevaardigde, sir Michael Wright, verklaarde in de zitting van woensdag dat het Sowjet-Russische voorstel tot het instellen van een onderzoek naar niet geïdentificeerde aardschok ken niets meedeelde over de te volgen procedure met betrekking tot de inspectieploegen. De conferentie zal maandag worden voortgezet. vorieten tegen een plotseling remmende volgauto. Hij moest met wonden aan het hoofd en benen in de ambulance wagen worden opgenomen. Inmiddels had ook Sjef Lahaey de strijd gestaakt. B'j de Col de Braus (176 km) demarreerde het wordt een tonig opnieuw Massignan niet 5 seconden voorsprong op Jun- kermann passeerde de Italiaan als eerste de top. Op 10 secon den volgde een groep met o.a. Gaul. Anglade en Anquetil. In de afdaling vond de hergroepering plaats. Op 20 km voor de finish pro beerde Queheille weg te komen, hij reed enkele kilometers allee 1 en werd weer ingehaald. Even later nrobeerde de Franse re gionaal het opnieuw, doch de IS koplopers waren op hun hoede. De sprint in Antibes moest uit maken wie de rit zou winnen, In gesloten formatie kwam de groep de baan op in het stadion van Antibes, Anauetil in derde po sitie met vlak er achter Carlesi. In de laatste 100 meter bleek de Italiaan juist iets sneller dan de drager van de gele trui. die ech ter wel de kostbare 30 seconden bonificatie voor de tweede plaats opstreek. Piet Damen was weer de best geplaatste Nederlander. Hij werd "a>"?o AIX.--EN-mGV£-,\C Draguignanz Petit Maximin Laotiaanse regering keurt programma van de drie prinsen goed De Laotische regering van prins Boen Oem heeft woensdag in Vientiane het programma waarover de drie prinsen on langs in Zürich overeenstem ming hebben bereikt goedge keurd. Het kabinet keurde te vens een voorstel goed. De vol gende ontmoeting in de konink lijke residentie Loeang Prabang te houden. Prins Boen Oem, de leider van de rechtse fractie, prins Soevan- no Phoema (neutralistisch) en prins Soevannoe Vong (links) hebben in Zürich besloten tot de vorming van een coalitieregering voor Laos. DODELIJK VERKEERSONGEVAL De 17-jarige A. A- H. J. van de Kamp uit Westervoort is gis termiddag in Arnhem om het leven gekomen bij een verkeers ongeval, dat op de Eusebius Bui- tensingen te Arnhem is gebeurd. Na de botsing kwam de jon gen met zijn brimfiets onder het rechterachterwiel van een aan hangwagen terecht. Hij werd hierbij ernstig gewond en ver loor het bewustzijn. De brom fiets vloog in brand. Het slacht offer, dat men niet snel genoeg kon verwijderen, liep zedanige brandwonden op. dat het ter plaatse overleed. Het duurde ge ruime tijd alvorens de politie het stoffelijk overschot had ge ïdentificeerd. BOEKHANDEL VAN DE SANDE DE EUROPESE RUIMTEPLANNEN De Westduitse regering heett Engeland laten weten, dat zij in beginsel bereid is deel te nemen aan een Europese organisatie voor de ontwikkeling van lan- ceerinrichtingen voor ruimte voertuigen. Dit is meegedeeld door het Britse ministerie van luchtvaart. De initiatiefnemers, Frankrijk en Engeland, hopen spoedig een conferentie te kunnen bijeen roepen om de beoogde organisa tie op te richten. Tijdens de komende conferen tie over de Europese ruimte plannen wil Duitsland de volgen de voorstellen doen; 1. Naast het „Blue Streak"- project moeten nieuwe, gevor derde programma's in studie ge nomen en later verwerkelijkt worden. 2. De Duitse industrie moet een redelijk aandeel krijgen in de eerste twee stadia en een groot aandeel in het derde stadium. 3. Er moet samengewerkt worden met de Verenigde Staten. De „Blue Streak"-raket is nog niet in de praktijk beproefd. Voor het lanceren van een Euro pese satelliet wordt het terrein in Woomera genoemd. De enige andere mogelijke lanceerplaats is het Franse gebied in de Sa hara. Men schat dat voor de ruimte plannen nog ongeveer 70 miljoen pond sterling nodig is. Nederlandse kustvaarder op drift in de noordelijke Noordzee In de nog steeds heersende westerstorm met windkracht 8 in de noordelijke Noordzee is de Nederlandse kustvaarder „Spes Major'' uit Delfzijl in moeilijk heden geraakt. De „Spes Major" die 499 ton meet en eigendom is van de rederij L. Berg^mp. en G. Leininga te Delfzijl heeft machineschade en is op drift ge slagen op 30 mijl ten westen van Hanstholm aan de westkust'van Denemarken. Het schip drijft met een snelheid van ongeveer IV2 mijl per uur in de richting van de Deense kust. Uit Koksa- bukt in Noorwegen waar de Ne derlandse sleepboot „Friesland" van N.V. Bureau Wijsmuller uit IJmuiden op goed weer Jag te wachten om met een sleep naar Nederland te vertrekken,, is, deze sleepboot onmiddellijk uitge varen om de „Spes Major" te hulp te komen en voor een stran ding op de Deense kust te be hoeden. De kustvaarder kan nog ongeveer 20 uur drijven. Aan boord van de Delfzijlse coaster „Spes Major" heeft men de oorzaak van de machine- schade inmiddels ontdekt. Een van de brandstof pompen blijkt te zijn uitgevallen. Men is gis termiddag laat onmiddellijk be gonnen met de reparatie. De ka pitein van de „Spes Major'' heett voorlopig hulp van derden af gewezen. Hij hoopte gisteren nog op eigen kracht de reis te kun nen vervolgen. 43e met een achterstand van ruim een kwartier. Op bijna 20 minuten volgden de vier andere Nederlanders. Het gemiddelde van de 11e étappe bedroeg 33.580 km/u. Er zijn nog 78 renners in de strijd, die vandaag vertrekken voor de 199 km van Antibes naar Aix en Provence. 1. Carlesi (It.) 6.42.01 met bon. 6.41.01 2. Anquetil (Fr.) 6.42.01 met bon. 6.41.31 3. Gainche (W.Z.W.) 6.42.01 4. Anglade (Fr.) z.t. 5. Puschel (Did.) z.t. 6. Pauwels (B.) z.t. 7. Huot (Centr. Z.V z.t. 8. Massignan (It.) z.t. 9. Junkermann (Did.) z.t. 10. Planckaert (B.) z.t. 11. Lach (Parijs N.O.V z.t. 12. Gaul (Zw.-Lux.) z.t. 13. Perez Frances (Sp.)' z.t. 14. Dotto (Centr. Z.) z.t. 15. Mastrotto (Fr.) z.t. 16. Ruegg (Zw.-Lux.)' z.t. 17. Adriaenssens (B.) z.t. 18. Manzaneque (Sp.) z.t. 19. Queheille (W.Z.W.)' z.t. 20. Darricade (Fr.) 6.46.31 43. Piet Hamen 6.58.20 51. .laan Kersten 7.00.83 55. Jan Westdorp z.t. 57. Piet van Est z.t. 68. Toon v. cl. Steen 7.04.S2 Algemeen klassement 1. Anquetil (Fr.) 65.34.11 2. Manzaneque (Sp.)' op 5.37 3. Gaul (Zw.-Lux.) op 6.33 4. Carlesi (It.) op 7.13 5. Perez Frances (Sp.) op 8.19 6. Junkerman (Did.) op 9.16 7. Massignan (It.) op 9.36 8. Dotto (Centr. Z.)- op 10.26 9. Mastrotto (Fr.) op 11.12 10. Anglade (Fr.) op 15.53 11. Gainche (W.Z.W.) op 16.22 12. Adriaenssens (B.) op 16.34 13. Ruegg (Zw.-Lux.)' op 17.16 14. Lach (Parijs N.O.) op 18.42 15. Van Aerde (B.) op 20.52 16. Hoevenaers (B.) op 21.33 17. Pauwels (B.) op 23.22 18. Aenenhouts (B.V op 24.07 19. Zamboni (It.) op 27.03 20. R.ostollan (Fr.) op 27.41 48. Piet van Est (N.)' op 54.23 59. Toon v. d. Steen op 1.09.07 60. Piet Damen op 1.09.30 69. Jaap Kersten op 1.28.43 ")0. Jan Westdorp op 1.28.51 DE RONDE VAN DE TOEKOMST Huub Zilverberg tweede in alg. klassement De Spanjaard Hernandez is winnaar geworden van de vierde étappe van de Ronde van de Toekomst. Hij legde de 168,5 km van Lurisia naar Antibes-Juan les Pins af in 4 ,uur 43 min. 34 sec. (mét bon. 4.42.34 2. Colmenarejo (Sp.) 4.43.58 3. Zancanaro (It.) 4.46.10 4. Huub Zilverberg (N.)' 4.46-27 5. Cauvet (Fr.) z.t. 6. Steyaert (B.T 4.47.43 7. Holmes (Gr.-Br.)' 4.48.14 8. Jan Jansen (N.) 4.48-47 9. Grassini (Lux.) z.t. 10. Maurer (Zw.) z.t. Algemeen klassement 1. Gabica (Sp.) 16.43.12 2. Zilverberg (N.)' op 5.29 3. Ramsbottom (Gr.-Br. op 6.36 4. Cruz (Sp.) op 7.25 5. De Rosso (It.) op 7.29 6. v d'Huynslager (B.) op 8.10 7. Cardoso (Port.) op 8.20 8. Kunde (Did.) op 11.24 Volewijckers naar de eredivisie De tweede wedstrijd tussen Elinkwijk en de Volewijckers om een plaats In de eredivisie in ge ëindigd in een gelijk spel: 4—4. Bij de rust hadden de Utrech ters met 10 de leiding. Door dit resultaat promoveert de Am sterdamse club, die de eerste ontmoeting met 42 won, naar de eredivisie. Elinkwijk degra deert naar de eerste divisie. Zilveren anjer aan mevrouw Henriquez uitgereikt De waarnemende gouverneur van de Nederlandse Antillen, G. Winkel, heeft op het gouverne mentshuis de door het Prins Bernhardfonds aan mevrouw M. Henriquez verleende zilveren anjer uitgereikt. Spreker wees erop dat mevrouw Henriquez een veelzijdige kunstenaressc is. die haar arbeid onder meer ver richt in de culturele adviesraad voor het koninkrijk, de culturele raad op Curacao, het cultureel centrum Curacao, het comité tot bevordering van de wetenschap op de Nederlandse Antillen, het Curacaos museum en de kunst handel De Boog. Mevrouw Hen riquez heeft „kostelijke bewer kingen verzorgd" in de lands taal van waardevol Europees cultuurgoed als de toneelstukken van Molière en Bernard Shaw. Mevrouw Henriquez is de eer ste Antilliaanse vrouw, die de zilveren anjer kreeg. De uitrei king werd onder andere bijge woond door minister-president Jonckheer, de minister van Cul tuur en opvoeding, mr. I. C. Debrot, en tal yan genodigden.

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 5