neuws De ronde van Frankrijk duivensport Eric de Noorman De laatste slag Gemeenteraad van Oostburg Gemeenteraad van Hulst Gemeente Ternenza» 07 MARKTBERICHTEN BEURSO VERZICHT s'sSLiïZeTïïrtiïi. «rk*"v*n',Tej°m,r le kampbewoners. Zo- politie in haar onder men, maar dan lost de op in nevelen. Men i dat de stengun waar- hoten zijn gelost, kort ebeurde mee een auto imp is gebracht. Waar door wie is onbekend, iet is na te gaan wie izie betrokken waren, 1 bijna omver gereden' •"ranse, doortrekkende mbewoners die zaïer- in het kamp hebben en zondag zijn ver- ;ts met de zaak te ma- en enzovoorts. in de middag heeft de ondag het kamp be- laar het is er na de ij rustig gebleven. IT VERDRONKEN is de 38-jarige Ie Gram uit Geldermal- onken, toen hij wat ver- ocht in het water van raven put achter -een iek te Buren. Hier wa- mensen aan het zwem- heer De Gram was de st niet meester. Hij is en voor de ogen van v en twee kinderen, die Ie wal bevonden. EN VERDRONKEN t Van Starkenborgn- e Groningen is zondag ten 9-jarige jongen Ali bij het baden verdron- i vriendje zag hem liet lopen en daarna onder ■rdwijnen. Hoewel om- verschillende malen do- het slachtoffer niet wor- nden. De rijkspolitie te lalde in de loop van de iet lijkje boven water. ELLT OVERVIELEN INDHOVKNAAH. ït afgelopen weekend Enschedese politie vier gearresteerd, die er van worden een Eindhove- hebben beroofd en mis- De daders, allen uit En- afkomstig, zijn: de 17- inkwerker J. W., de 17- onteur H. K., de 18-jarige beider J. D. en de 19- akker H S. srtal had zaterdagavond oner van Eindhoven, de M. J. M., toen deze zich irinoir aan de Parkweg thedé bevond, bedreigd, en zijn geld, waarop M. temonnaie met vier gul- rgaf. Blijkbaar was dit niet voldoende voor de er, want ze begonnen e te takelen en gooiden 'volgens in een hek van raad. had geweigerd zijn por- af te geven, slaagde er in weg te komen. Hij in zijn auto en reed, ge- s hij was, naar het poli- u. Daar kon hij een vrij urig signalement van de ers opgeven. Enkele uren n de politie hen dan ook en. i IN FABRIEKS LOODS ven voor drie uur maan- lag ontdekte personeel Iraaierij van de N.V. Ver- Glasfabrieken aan de enweg te Schiedam bran i mballage loods van deze deze loods liggen de kar- dozen opgestapeld die ge worden voor de verpak- an flessen. De brand is >g onbekende oorzaak in ipel karton ontstaan. De brandweer ging met haar tuit de brand als eerste lij moest echter al spoedig i inroepen van de Schie- ;emeente brandweer. Deze net groot materiaal uit. stralen werd het smeu- arton bespoten. Het blus- ;rk was moeilijk door de rookontwikkeling, waar de brandweerlieden zich n wapenen met maskers, •rsoneel van de aangren- technische afdeling moest fdeling ontruimen. Later vuur overgeslagen naar der deel van de loods. Ook tterdamse brandweer is ikt, doch haar assistentie liet dadelijk nodig. KERSENPLUKKER VERONGELUKT 19-jarige landbouwer Juf- L Höngen in ,,De Zelfkant" I indagmiddag bij het ker- I ikken uit een boom geval- e man was op slag dood- achtoffer was gehuwd en van drie kinderen. EISJE ONDER AUTO ndagmiddag is in Beusi- het zevenjarig meisje Cor- n Mourik op de Beneden- weg onder een personen- 'eraakt. Het kind was op ood. Regering van de minicaanse republiek afgetreden regering van de Domini- e republiek met uitzonde van de minister van Defen- eeft president Joaquim Ba r haar ontslag aangeboden- vil de president hierdoor in I stellen een „nationale ver- ig" mogelijk te maken. D« hiertoe werd door genera- io Trujillo kort voor zijn uitgesproken. Oostburgs Raad sprak uitvoerig over raadhuis raadsvergadering van de Tneente Oostburg begon don- ,,,^i v>onl ondprs tie raadsvergadering van de .t, meente Oostburg begon don- Sgavond wel heel anders 1 da?taande°oP de stoep van het raadhuis hoorde de raad het I Shed aan, dat ter ere van a verjaardag van Z. K. H. Prins Htrnhard door Oostburgs mu- Vergezelschap ten gehore werd ^Laten'terwijl in de raadszaal de tonen van vrolijke muziek r doorklonken ontsponnen zien over dit raadhuis heftige discussies. 1 Nadat de vergadering was ge opend door burgemeester J. L van Leeuwen werd met volle in stemming van de raad een ge lukstelegram gezonden aan Prins Bernhard. Kaar aanleiding van de inge komen stukken merkte de heer Ph. de Vuijst op, dat de kosten voor de Zeeuwsche Muziek- s hooi voor Oostburg nog steeds Ogen. Het is nu reeds 3800, eworden, welk bedrag voor een gemeente als Oostburg onver antwoord is. De raadsvoorzitter deelde mee, dat bij de behandeling van ae begroting dit aan de orde kan komen. Aan de heer T. H. Jansen weid ontslag verleend als leraar oude talen aan het Kon. Wilhel- mina lyceum, aan mej. M. v. d. Heuvel als onderwijzeres aan de Op-U. L. O. school, grafdelver A. van Ghijs en D. Tegelaar gem. werkman werd eveneens ontslag verleend. Over de aan te stellen gem. weikman ontstond een discussie daar de heer Terheijden het col lege de vraag voorlegde, of het niet beter zou zijn de straatwer ken in het vervolg aan te beste de13- uitvoerig kwam het gebrek aan een goede opzichter, waaraan Oostburg de laatste jaren heeft geleden, tot uitdrukking. Debur- c-neester sprak de wens uit, aat nu er een vakkundig opzich ter'benoemd is, de zaken Wat regelmatiger en beter zullen ms rcheren. De heer D. H. Borgers uit Utrecht werd benoemd tot leraar oude talen aan het Kon. ,,'rlhelmina Lyceum. Aan ae orde kwam het ver zoek van de gebr. Van der Poel en de firma Barra te Oostburg om een stukje grond te mogen aankopen voor de bouw van 3 garages. B. en W. stelden de raad voor om het stuk grond toe te wijzen aan de firma Van der Poel, te Temeuzen, daar deze firma als eerste het verzoek tot de raad richtte om het stuk grond te kunnen kopen. Hiertegen kwam de heer Ba- rendregt in het geweer. Hij meende dat een plaatselijke aan nemer vóór moet gaan. Ook de r.-er De Coene was deze mening toegedaan. i De heer Dekker meende ech te:, dat ook de plaatselijke aan nemers veel buiten de eigen ge meente werken. Ten slotte werd het stukje g. jnd aan de heer Van der Poel l:; Temeuzen toegewezen. Bejaardenzorg. iDeze Stichting verzocht de raad een bedrag van 5000,— te erlenen uit de gemeentekas voor het laten ontwerpen van een schetspian voor het bejaar- ü9E tehuis. De heer P. de Vuijst vroeg B. en W. de Stichting te verzoeken een architect aan te wijzen in overleg met het college van B. en W. De heer E. Dekker meende, dat het beter was, als de Stich ting zelf had geprobeerd de eer ste dekkingsmiddelen voor het schetspian te vinden. B.v. door net uitschrijven van een lening. De heer E. Dekker toonde aan, dat b.v. voor „Rozenocrd" tv Sluis de Herv. Diaconie ga rant is. Voor het nieuw te bou wen tehuis te Schoondijke is de Ger. Kerk garant. De voorzitter zette uiteen, dat het voor deze stichting, die los staat van elk kerkgenootschap wel erg moeilijk is, om een fi nanciële achtergrond te vinden voor de plannen. Laten we blij zijn, aldus de raadsvoorzitter, cat er mensen zijn, die zich in willen spannen om een bejaar den tehuis met een capaciteit vein 60 bedden te Oostburg te krijgen. Zonder stemming werd het ge vraagde crediet ten slotte ver leend. i Bouw raadhuis komt nog maals ter sprake. Aan de orde kwam ten slotte de voorlopige vaststelling van oe gemeenterekening over het jaar 1958, het jaar waarin Oost- murg's raadhuis is gebouwd. Het net zich aanzien, dat de commis sie van onderzoek bij het nazien >an deze rekening op stukken oud zeer zou stuiten. Duidelijk kwam vast te staan, tn burgemeester Van Leeuwen -racht dit gevoel van onbehagen bij de raadsleden onder woor den, dat de raad niet voldoende gekend is in de bouwplannen «n geen voldoende inzicht heeft Ethad in de begrotingscijfers, rithans niet heeft geweten voor «elke doeleinden deze gelden precies nodig waren. Er is rond de bouw te veel ge manipuleerd met de begrotings geulen, en de raad is veel te wei- °ig direct in dit alles betrokken. De heer De Vuijst was de eer ste die het gemeentehuis in de discussie betrok. Hij informeer de naar de juiste omschrijving van een post meer- en minóer- werk voor het gemeentehuis groot 17.997,waarin o.m. de betonwand aan de achterzijde van het raadhuis verwerkt zou zijn. Hij meende dat B. en W. in dertijd niet gemachtigd waren, dit werk uit te voeren. Hoe het verschil tussen de stenen ach terwand, die aanvankelijk was gepland en de prachtige glas wand die er nu inzit, in de be groting en uiteindelijk in de re kening is verwerkt weet ik niet, aldus de voorzitter, Wel wist hij, dat het Rijk een bedrag van 302 uit de Wederopbouwreke- ning heeft vergoed. De heer Ph. de Vuijst eiste een grondig onderzoek, en wen ste volledig te worden ingelicht over de toenmalige gang van zaken. Ook de heer Leenhouts stelt een aantal vragen, betreffende reis en verblijfkosten, auto-ver goedingen, benzine-rekeningen, en tenslotte een aantal vragen betreffende de afbouw van het raadhuis. De voorzitter stelt in een uit gebreid antwoord de raad de vraag, of de gemeente Oostburg wel gediend is met een derge lijke gang van zaken. Het is juist deze gemeentere kening, met de bijgevoegde man daten geweest, die aan een nauwkeurig onderzoek bij G. S. alsmede bij het ministerie van Binnenlandse Zaken in onder zoek is geweest. Dit alles heeft tot resultaat gehad, dat de bur gemeester van Oostburg met ziekenverlof is gezonden. Het heeft erg lang geduurd, eer de Rijksgoedkeuring op de plannen is gekomen, en G. S. uiteindelijk hun fiat aan de plannen gaven. De burgemeester zeide dat veel zaken betreffende de raad- huisbouw niet meer na te plui zen zijn en gaf de verzekering, dat het college deze handelwijze niet zal volgen. Voorts acntte de raadsvoorzit ter het volkomen ongewenst, en in het geheel niet in het belang van Oostburg, als er steeds op deze wijze het oude beleid, waarvoor één slachtoffer is ge vallen, in de openbare behande ling wordt gebracht. De heer De Vuijst stelde nog, dat indien de raad gevraagd was het geld voor deze achterwand te voteren, zij dit stellig gedaan zou hebben maar tegen de slink se handelswijze protesteerde hij. De voorzitter adviseerde de raad tenslotte de rekening te aanvaarden, omdat aan de cij fers, die vaststaan en al zijn verrekend, niets meer te veran deren is. Ook een toelichting of een verdere uitpiuizing kan hier in geen enkele oplossing bren gen. Met drie stemmen tegen werd de gemeente rekening ten slotte aanvaard. Tegen stemden de heren De Coene, D. Ph. de Vuijst en J. Barendregt. Tijdens de rondvraag infor meerde de heer A. A. van Ter heijden naar de gang van zaken met het zwembad. De voorzitter deelde mede, dat de onderhandelingen nog gaan de zijn. De heer De Coene vroeg waar om de padvinders groep St. Eloy niet op een door haar gekocht stukje grond een clubhuis kan bouwen. Geduldig zette de voorzitter uiteen, dat dit stuk grond ligt in het uitbreidingsplan, met als bestemming toekomstig indu strieterrein. De heer De Coene stelde, dat op deze wijze het jeugdwerk te gengewerkt wordt, een uit spraak waartegen de burgemees ter in het geweer trad. Niet wij werken tegen, doch de padvin ders zelf zijn fout geweest. Zij hadden er zich van moeten ver gewissen wat zij kochten en moeten informeren of ter plaat se wel gebouwd mocht worden. Een voorstel om dan het uit breidingsplan maar te verande ren vond geen weerklank in de raad, toen de voorzitter stelde, dat er een vaste lijn in het be leid moet zitten, en uitbreidings plannen niet zo gemakkelijk te wijzigen zijn. De heer De Vuijst ten slotte bracht nogmaals de kwestie Ber- tou er sprake. Hij stelde, dat er nooit een arbitrage commissie geweest is, zoals de heer Dekker in de vorige raadsvergadering gezegd had. De heer Dekker zette duide lijk uiteen, dat deze er nooit ge weest is, doch zelfs op een voor stel tot arbirage is de heer Ber- tou nimmer ingegaan. De heer Dekker zeide, dat hij indertijd getracht had om de gemeente en Bertou terwille te zijn om de vastgelopen onderhandelingen uit het slop te halen. De heer De Vuijst wond zich hierover nogal op, en dit ontlok te een scherpe woordenwisseling tussen hem en de voorzitter, die de wijze waarop de heer De Vuijst discussieerde maar matig kon waarderen, en dit niet on der stoelen of banken stak. Ten slotte kwam het nog tot een woordenwisseling tussen de heer J. Barendregt en ourge- meester Van Leeuwen over het industrieterrein. Op een vraag van de heer Ba rendregt, of de gemeente bereid was een verharde weg aan te leggen in het industrieterrein merkte de voorzitter op, dat hij zonder het geval bij name te Kennen niet aon zeggen of men wel of niet bereid is voorzienin gen te treffen. Het economisch oelang voor de gemeente moet eerst' worden atgewogen tegen de kosten, vóór het gemeentebe stuur op dergelijke vragen ant woord geeft. De voorzitter gaf de heer Ba rendregt tenslotte de raad de candidaat voor het industrieter rein naar het dagelijks bestuur der gemeente te verwijzen. Onder voorzitterschap van burgemeester A. L. S. Lockc- feer kwam de raad in vergade ring bijeen. De vergadering werd geopend met de voorlezing van een stuk betreffende cie grenswijziging. Nu zowel in de Tweede Kamer als in de Eerste Kamer der Sta- ten-Generaal, het wetsontwerp tot wijziging van onze gemeente grenzen, goedgekeurd is, is het mij een behoefte een ogenblik bij dit historische feit te verwijlen. Eindelijk mogen wij zeggen is onze gemeente los uit de al te innige omarming van 5 aan grenzende gemeenten, eindelijk is het knellend keurslijf verbro ken en zullen wij meer armslag, meer ruimte, meer ontwikke_ lingsmogelijkheid hebben. Dit stemt ons tot verheugenis. De oppervlakte onzer gemeente stijgt van 186 ha naar 623 ha, het inwonertal zal stijgen met 673 en dus de 6000 benaderen. De kans om uit te groeien en te ontwikkelen tot een sterk streekcentrum, zuilen wij benut ten, primair in het belang van de gehele streek, van het Land van Hulst. Onze woningbouw en een bestemming van ruimte voor industrie zullen beter tot realisering kunnen komen. Wat de minister van Binnen landse Zaken gesteld' heeft, n.i. dat het juist voor de streek in alle opzichten gewenst is, dat zij een bloeiend centrum heeft, dat voldoende mogelijkheid tot ont wikkeling biedt en dat aantrek kingskracht uitoefent op de vestiging van industrieën, kun nen wij ten volle onderschrijven. Wij hopen, dat de bij déze grens wijziging betrokken gemeenten dit ook zullen doen. Dan zal de basis aanwezig blijven voor een onmisbare samenwerking. Wij hopen dan ook het juiste begrip te mogen ontmoeten, met name ook van de gemeente St. Jansteen. Wij zullen er voor zor gen, dat de nieuwe inwoners van Hulst gemeten worden met gelijke maat als de huidige. Het blijve ons voor ogen staan, dat Hulst haar rol te spelen heeft als historisch centrum in de ont wikkeling van dit gewest: een rol, die door deze grenswijziging beter kan vervuld worden. Of deze grenswijziging een prelude zal zijn op een forser ingreep in de gemeentegrenzen, door samenvoeging van gemeen ten, zullen wij rustig dienen af te wachten. Dit wil niet zeggen dat wij hierover geen eigen me ning hebben: het behoort echter allereerst tot de taak van Gede puteerde Staten van Zeeland. De thans aanvaarde wet treedt in weriuncr de dag na de datum van uitgifte van het Staatsblad, waarin de wet is geplaatst. De grenswijziging gaat in de eerste dag van de tweede kalender maand na de datum van inwer kingtreding der wet. Wij ont lenen aan deze bepalingen de mogelijkheid', dat per 1 septem ber a.s. de grenswijziging zou kunnen ingaan. Er wachten ons bij de overgang nog vele wette lijk omschreven taken, welke wij in nauw overleg met onze na buurgemeenten, zullen uitvoeren. Ik heb gemeend met deze korte woorden een historisch feit in de geschiedenis onzer gemeente te mogen gedenken en wil gaarne mijn erkentelijkheid betuigen aan allen, die de totstandkoming van dit feit bevorderd hebben. Het voorstel tot aangaan van een nieuwe huurovereenkomst met de R. K. voetbalvereniging Hulst, dat in de voorgaande raadsvergaderingen veel stof heeft doen opwaaien, kwam er eindelijk door. ondanks protest van de heer Martens. Het voorstel tot vaststelling van; a. de 2e wijziging der be groting van het gemeentelijk gasbedrijf; b. de le wijziging der begroting van het gemeentelijk woningbedrijf; c. de 26e en 27e wijziging der begroting van de gemeente deed diverse discus sies ontstaan. Terwijl de punten a en b goedgekeurd werden, konden de 26e en 27e wijziging der begroting van de gemeente moeilijk doorgaan. De heer Martens was van me ning dat de diverse onkosten reeds in vorige wijzigingen door. gang hadden kunnen vinden. Zo vond hij het bedrag voor de aan schaf van de nieuwe frankeer machine aan de hoge kant en hij vroeg daarom enige toelichting, waarop de burgemeester ant woordde dat dit in de eerst komende raad besproken zal worden. Voorts had de heer Mar tens graag enige toelichting be treffende het nut van de koel kast voor de gemeente-secreta rie. De burgemeester antwoordde dat dit was om de spijzen en dranken bij officiële ontvangsten te koelen. In verband met het zwembad vroeg de heer Willemstein of het niet mogelijk was om een zwem- commissie, bestaande uit de bad meester en twee gemeenteraads leden te benoemen. De burgemeester verzocht de heer Willemstein dit eerst door B. en W. te laten onderzoeken. Voorts vroeg de heer Willem stein of het niet noodzakelijk was om de gemeente-arts af en toe een kijkje in het zwembad te laten nemen voor de gezond heid van de baders. Hierop zei de heer Stolte dat dit overbodig is, daar een be voegde badmeester zulks moet kunnen constateren. In verband hiermede drong de heer Stolte aan op aanstelling van een bevoegde badmeester, daar hij de huidige toestand niet erg gunstig achtte. Wethouder Picavet zeide hier op dat de zaak in behandeling is, maar dat de vraag naar een nieuwe badmeester grote'- is dan het aanbod. De burgemeester voegde hier nog aan toe dat hij de zaak pessimistisch inzag en dat dit jaar geen aanstelling van een nieuwe badmeester is te verwachten. Het voorstel om van het over schot der gemeentebegroting '60 de secretarie te laten verbou wen stuitte op velerlei bezwaren. De heer Martens betoogde dat, als men do secretarie zou ver bouwen, er ook een nieuwe brandweerkazerne, alsmede een nieuwe Chr. school moeten wor den gebouwd, wat hoge kosten zou vergen. Wethouder Brandt steunde het voorstel. Het werd met 92 aan genomen. Ingekomen stukken. Het voorstel subsidieverlening aan de toneelvereniging deed bij de heer Stolte de vraag rijzen, of het niet mogelijk was ook de wielerclub een subsidie toe te kennen of aan alle verenigingen die dit nodig hebben. GAUL WINT NEGENDE ETAPPE VOOR ANQUETIL NIESTEN, WAGTMANS, WIM VAN EST EN JO DE HAAN STAAKTEN DE STRIJD: 6. Carlesi (It.) 7.08.35 7. Perez Frances (Sp.) z.t. 8. Mastrotto (Fr.) z.t. 9. Gainche (WZ.W.) 7.10.09 10. Brugnani (It.) z.t. 11. Dotto Centr Z.) 7.10.49 12. Piet van Est (N.) 7.12.34 13. Foueher W.Z.W.) z.t. 14. Mattio (Centr. Z.) z.t. 15. Hoevenaers (B.) z.t. 16. Van Aerde (B.) 7.13.36 17. Aerenhouts (B.) z.t. 18. Ruegg (Zw.-Lux.) z.t. 19. Picot (W.Z.W.) z.t. 20. Zamboni (It.) z.t. 43. Piet Damen (N.) 7.17.49 53. Jef Lahaye (N.) 7.18.59 68. van der Steen (N.) 7.25.59 70. Kersten (N.) 7.26.57 83. Dick Enthoven (N.) 7.32.42 85. Jan Westdorp (N.) 7.33.58 Algemeen klassement 1. Anqnetil (Fr.) 51.09.12 2. Manzaneque (Sp.) op 5.07 3. Gaul (Zw.-Lux.) op 6.03 4. Carlesi (It.) op 6.43 5. Perez Frances (Sp.) op 7.49 6. Junkermann (Did.) op 8.46 7. Massignan (It.) op 9.06 8. Dotto (Centr. Z.) op 9.56 9. Mastrotto (Fr.) op 10.42 10. Brugnani (It.) op 12.15 11. Anglade (Fr.) op 15.23 12. Gainche (W.Z.W.) op 15.51 13. Van Aerde (B.) op 15.52 PRIJ.SVLUCHT UIT PT. ST. MAXENCE „De Voortwaarts", Zaamslag Veer. Snelheid eerste duif 1026.8 m.; snelheid laatste prijswinnende duif 880.4 m. 1. 5 en 10. H. Scheele; 2. 3 en 4. H. de Feijter; 6. C. A. van Boven; 7. K. Hamelink; 8 en 9. Joh. v. d. Voorde op 16.04 op 16.33 op 16.41 op 16.46 cp 17.02 op 18.12 op 18.33 op 26.23 op 31.42 op 43.42 op 44.18 72. Jan Westdorp (N.) op 55.25 78. Enthoven (N.) op 1.11.33 9. Sjef Lahaye op 1.12.32 De 9e étappe, de werkelijke 14. Adriaenssens (B. eerste bergétappe werd de rit van j 15. Hoevenaers B. Charley Gaul. De Luxemburger i 16. Elliot (Gr.-Br.) sloeg zijn grote slag: hij won 17. Ruegg (Zw.-Lux.) met 1.40 voorsprong, bracht 118. Zamboni (It. daardoor zijn achterstand van 119. Lach (Par. N. O.) 8.30 op leider Anquetiel terug 120. Battistini (It.) tot 6.03; plaatste zich, doordat j 37. Piet van Est (N.) hij op drie van de vier cols die 42. v. d. Steen meetelden voor de grote berg- 159. Piet Damen (N.) prijs als eerste doorkwam aan 61. Jaap Kersten (N.) het hoofd van dit klassement en kreeg bovendien de premie van de strijdlustigste renner. De Nederlandse ploeg verloor maandag vier renners: Wim van Est, Coen Niesten, Wout Wagt- mans en Jo de Haan staakten de strijd en stapten in de bezemwa gen. De uitslag van de étappe was: 1. Gaul (Zw.-Lux.) 7.05.04 met bon. 7.04.04 2. Anquetil (Fr.) 7.06.44 met bon. 7.06.14 3. Manzaneque (Sp.) 7.06.44 4. Massignan (It.) z.t. 5. Junkermann (Did.) z.t. DE RONDE VAN DE TOEKOMST De Engelsman Alan Rams- bottom heeft maandag de twee de étappe van de Ronde van de Toekomst, Bourg-Argental-Gre- noble, gewonnen. De uitslag luidde: 1. Ramsbottom (Eng.) 4.05-30 2. Huub Zilverberg (N.) 4.05.36 3. Cardoso (Portugal) 4.06.37 4. Gabica (Spanje) 4.06.49 5. Hernandez (Spanje) 4-08.18 6. Cruz (Spanje) 4.10.49 7. Gomez d. Moral (Sp.) 4.11.15 8. De Rosso (Italië) 4.11.29 9. Levacic (Z.-Slavië) z.t. 10. Hentges (Lux.) 4.12.54 Algemeen klassement 1. Ramsbottom (Eng.) 7.47.19 2. Cardoso (Sp.) 7.47.32 3. Lebaube (Fr.) 7.48.17 4. Zilverberg (Ne<l.) 7.48.32 5. Babica (Sp.) 7.49.34 De gemeenteraad heeft in zijn vergadering van 29 juni j.l. be- sloten ingevolge de lager onder wijswet 1920 financiële medewer king te verlenen ten behoeve van: a. het bestuur van de R.K. jon- gensschool „St. Willibrord'" te' Terneuzen voor het bouwen van een overdekte rijwiel- loods en het betegelen van een gedeelte der speelplaats voor de school aan de Begonia straat 2 en b. het bestuur van de vereniging voor Christelijk Onderwijs te Sluiskil voor herstel van uri noirs en schoolborden, het uit voeren van schilderwerk aan de plafonds, het aanschaffen van meubilair voor de be stuurskamer en het aanschaf fen van nieuwe leermiddelen voor de school aan de Vogel- schorstraat 7. HET GEMEENTEBESTUUR. Terneuzen, 30 juui 1961. S! Jean de Maurienrie Mi£hel^\L.a.r^ebour9 ^uana"1 Orbassano VEEMARKT ROTTERDAM. Op de veemarkt te Rotterdam waren in totaal aangevoerd 1600 dieren, zijnde 922 vette koeien en 678 varkens. De notering was ais volgt: Vette koeien van 2,603,45; Varkens 1,821,91, alles per kilo. De aanvoer van vette koeien was kleiner, de handel slepend, de jrijzen van vorige week ble ven met moeite gehandhaaft. prima's boven notering. Varkens: aanvoer als vorige week, handel lui, prijzen wat hoger, prima vleesvarkens boven notering zware vleesvarkens f 1,76 ƒ1,78; zware vleesvarkens ƒ1,76 1,78; slachtzeugen 1,551,62. GRAANBEURS ROTTERDAM. Officieuze slotnoteringen per 100 kg: Voedergranen: (onveranderd kalm). Maalgerst, volgens monster, 2425,50, iets beter; Kippe- gerst. volgens monster, 25,25 26,50, moeilijk te plaatsen; Ha ver, ongepunte, volgens monster, 21—23,75. Peulvruchten, franco Rotter dam Groene erwten op monster, 22,5024, prima kwaliteiten tot ƒ29; Schokkers, op monster, 2325, prima kwaliteiten tot 30; Bruine bonen op monster, boerenschoon, droog, naar kleur van 2040. Wethouder Picavet zei dat hij liever een garantiesubsidie wilde stellen, doch betreffende wieler club was hij het met spreker eens. Het voorstel werd dan ook met algemene stemmen goedge keurd. Rondvraag. Op de vraag van de heer Wil lemstein om in Nieuw Hulst bij de bushalte een wachthuisje te plaatsen, antwoordde de burge meester dat dit zal worden on derzocht. De heer Martens wees nog maals op de oudpapierrommei, alsmede het hierdoor ontstane brandgevaar op het gemeentelijk MEEVALLENDE MARKT, HOOGOVENS WILLIG Nadat de beurs jongstleden vrijdag al van een betrekkelijk vriendelijke stemming had blijk gegeven, werd gisteren de vas tere houding voortgezet. In alle hoeken was de handel weliswaar nog van beperkte omvang, maar de ondertoon was over de gehele linie aan de vaste kant. In de internationale politiek zijn geen concrete wijzigingen tot stand gekomen die verbeteringen kun nen worden genoemd. Echter, in tegenstelling tot de vorige week leek de Berlijnse kwestie min der acuut en besprak men ter beurze met veel belangstelling de berichten die gewagen van tegenstellingen tussen Rusland en communistisch China. Van daar dat aan het overwegende aanbod van de vorige week een einde kwam en de koersen weer een opwaartse richting insloe gen. Opmerkelijk was hierbij de bepaald willige houding van Hoogovens die een koerssprong maakten van 958 naar 996, zon der dat van de zijde van Hoog ovens enig bedrijfsnieuws is ge- gasbedrijf rolvaste stemming kon vormen. pier dat er nog aanwezig is Het sch«nl dat voor bePaaIde S te wmrden verwijderd j in- Wethouder Brandt was het ?e wliVt j ternationale fondsen betreft daar niet mee eens en meende waren philips en Unilever even- tL°nrnm eens vast gestemd hoewei in rt antwoordde de aanzienlijk mindere mate dan burgemeester, dat ent volgens H t; Daarentegen ging Zehetn hhiJn het met ^on. Sie vrem* bijMif- SXVeï. kraS!,e «uir™Ea°.nSSS: 30. In hevige onrust kijken Eric en Axe elkaar aan. „Als het is zoals ge* zegt," mompelt Eric geschrokken, „dandan heeft het geen zin meer, de tocht voort te zettenWij waren op weg naar Gondalf's burcht, om ze te waarschuwen voor de Hunnen..." „Oh, heer Gondalf zal het nu wel weten," knikt de oude boer grimmig, maar het zal hem wei nig kunnen schelen, want die steppenduivels vallen niet gauw burchten aanZe stropen wat rond en verdwijnen weer. „Deze keer niet, vriend," ant- wordt Eric. „Dit is iets anders dan een strooptocht en ze zijn nu gekomen om te blijven De oude boer haait de schou ders op. „Ik weet niet wat ge bedoelt," gromt hij, „Wij blijven hier in ieder geval in het woud, tot de bui over isen dan be ginnen we 'weer opnieuw. „Geloof me. je bent hier net zo veilig als in een burcht, want die steppenruiters hebben een hekel aan bossen. Maar als jij met alle geweld je leven wil wagen, tja, dan moet je 't maar zelf weten ook „Er zijn toch bossen rond Gon dalf's burcht," merkt Axe op. „O, jawel," knikt de 'boer, schou derophalend, „als je eenmaal over de heide bent, kan je niets meer gebeurenmaar je komt de heide niet over, dat zeg ik je". Zwijgend wisselt Eric een blik met Svein en Axe; het heeft geen enkele zin, de boer uit te leggen, wat er op 't spel staal „Bedankt voor de inlichtingen," zegt Eric, „we zullen het er op wa gen „Ik heb jullie gewaarschuwd, dwazen," roept de boer hen na, als ze na een korte groet hun weg voortzetten, „loop dan je verderf maar tegemoet lijk ƒ0,60 op ƒ115,20. Geleidelijk trad enig herstel in en tegen het sluiten van de markt werden Olies verhandeld op 115,50. AKU was eveneens nog in mi neur en wist het vorige slotni- veau niet te bereiken. Trouwens niet overal bleef de hoge inzet gehandhaafd. Zo gingen Hoog ovens weer terug naar 991, Uni lever naar 781 en Philips naar 983. In de overige afdelingen was- de stemming bijzonder kalm maar oek hier, in tegenstelling tot de vorige week, kwam de koersafbrokkeling merendeels tot stilstand. Kenmerkend voor het overwicht van de itnerna- tionale fondsen is wel dat zij terstond in staat zijn zowel de scheepvaartfondsen als de cul tures mee te slepen. Scheepvaart was althans merendeels iets be ter gestemd, vooral voor Kon. Boot. Amsterdam Rubber verbe terde 2Va punt, evenals HVA. Wat de lokale industriefondsen betreft hierover viel voor het officiële slot van de markt nog weinig te zeggen. Over het ge heel genomen was de ondertoon echter beter. Nederlandse staatsfondsen prijshoudend en stil. Beursindices 29/6 30/6 3/7 Int. Conc. 558.00 561.93 567.68 Industrie 371.07 371.13 376.03 Scheepvaart 184.38 184.82 186.15 Banken 232.17 233.20 236.12 Handel enz. 160.82 161.29 164.80 Algemeen 405.55 407.59 41226 Nabeurskoersen AKU; 423—424 slot 423' (420%) Kon. Olie; 115.70—117.70 117.70 (115.60) Philips 983—1000 1000 986) Unilever 782—789 789 (780%) Hoogovens 987—1005 1005 989) Advieskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten- j lands bankpapier, heden gel dend, luiden Engelse pond 9.97—10.07, Ame rikaanse dollar 3.57—j.ui, oana dese dollar 3.42—3.47. Franse frank (100) 73.10— <3.60, Belgi sche frank (1U0) 7.15—rte2ü,| Duitse Mark (100 90.05—90.55' Zweedse kroon ilOUt 69.30—' 70.30, Zwitserse frank (100) 8325 83.75, Italiaanse lire 10.000 57.5059.50, Deense kroon (100; 51.6052.60, Noorse kroon (100) 49,8550,85, Oostenrijkse Schil ling (100) 13.8613.96, Portugese escudo (100) 12.20—12.35, Spaan se peseta (100) grote coupures 6.07'/:—6.22%.

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 3