:a sf LOO Tsjombe in Elisabethstad gearriveerd De contacten met Soekarno De 8 Belgische soldaten in Brussel terug Adenauer voor de Amerikaanse TV De „revolutie" der Franse landbouwers Frans-Amerikaanse moties door China afgewezen BET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN ekschoo! keuze emastraat 23 51. O. of Instrrsmeu- maandag 26 juni. r 38 TERNEUZKX m - den de uur be- laalsen lenstel- .30 uur. te kan worden •rekken rekken esprek- tomati- itingen- zondere ers'.rek- nnet- mmers. Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur l. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswai Telefoon 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,— per kwartaal; per maand f2,— per week 48 ct. Losse nrs 9 ct. DE VRIJE ZEEUW DINSDAG 27 JUNI 1961 17e Jaargang Nr 5327 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande te Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per .uivertentie 2,25. remriek Kleine Advertenties (géén handels- advertenties): 5 regels ƒ1,Iedere regel meer 20 rt. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adrea Bureau Van dit Blad. 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. "oor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. DE TOESTAND IN KONGO President Moise Tsjombe van Katanga is zaterdag per vlieg tuig uit Leopoldstad in Elisa bethstad aangekomen, na bijna twee maanden door de centrale Kongolese regering te zijn vast gehouden. Pflisabethstad ontving Tsjombe met veel geestdrift. Een menigte van ongeveer zesduizend Afrika nen cn duizend Europeanen juichten de president luidkeels toe toen hij in dc deur van het vliegtuig verscheen dat hem naar Elisabethstad had gebracht. Later werd hij door de menigte op de schouders genomen en naar da plaats gebracht waar zijn. ministers, ambtenaren van de Verenigdê Naties en een Ka- tangese en een V. N.-erewacht stonden. Republiekeinse kritiek op president Kennedy De nationale voorzitter der Amerikaanse republikeinse par tij. William Miller, heeft de re- gering-Kennedy in een memo randum, dat hij aan republikein se partijleiders heeft toegezon den ervan beschuldigd haar ver kiezingsbeloften en. later gedane toezeggingen omtrent de te voe ren buitenlandse politiek over boord te hebben gegooid. Miller noemde Cuba, Laos en de verschillende internationale onderhandelingen te Genéve als punten, „waar de regering niet bereid of niet in staat is haar dappere woorden in even moe dige daden om te zetten". „Terwijl wij in Genève praten, slaat de rode vloed over de ge hele wereld en Kennedy stelt daar geen Amerikaanse tegen kracht tegenover, en terwijl vice- president Johnson in Zuid-Oost- Azië krachtige taal gebruikte, pikten de communistische rebel len onder zijn neus Laos in", al dus William Miller in zijn me morandum aan republikeinse par tijleiders. De Amerikaanse zeeliedenstaking President Kennedy heeft gis teren een raad van drie man in gesteld die een onderzoek moet instellen naar de zeeliedensta king die reeds elf dagen duurt. De raad moet vóór 1 juli ver slag uitbrengen. Daarna is het mogelijk dat de president een gerechtelijke uitspraak zal vra gen voor een „afkoelingsperiode" van tachtig dagen waarin de Taft-Hartley-arbeidswet voor ziet. In de verklaring waarin de op richting van de commissie van onderzoek bekend gemaakt wordt, zegt Kennedy, dat „in feite alle Amerikaanse maat schappijen, 70.000 man en de handel in alle havens aan de Atlantische Oceaan, de Stilljp Oceaan en de Golf van Mexico bij de staking betrokken zijn". De president zei voorts dat de nationale veiligheid in gevaar gebracht zal worden als de sta king voortduurt. De commissie bestaat uit Da vid Cole, een deskundige op het gebied van vakbondskwesties, rechfer Samuel Rosenman, die adviseur van president Roose velt is geweest, en prof. James Healy, hoogleraar aan de Har- vard-universiteit. Ex-koningin Geraldine op zoek naar juwelen. E<x-koningin Geraldine, wedu we van wijlen koning Zog van Albanië, die thans in Rome ver blijft zou volgens geruchten van plan zijn pogingen te willen doen om het mysterie op te lossen van de verdwijning der juwelen die de Italiaanse regering haar in 1938 als huwelijksgeschenk heeft aangeboden. Deze juwelen waren verzonden met 'n vlieg tuig dat in de buurt van Formia verongelukte. De politie heeft de juwelen niet kunnen terugvin den en de toenmalige fascisti sche Italiaanse regering stopte de zaak in de doofpot. De ex-koningin zou verder het proces tot een einde willen bren gen dat koning Zog 2 jaar geleden begon om een som van een vijf tig miljoen lire terug te krijgen die op de nationale Albanese bank te Rome was gedeponeerd maar door Mussolini werd ge- confisceerd. Geraldine Rooms-Katholiek kreeg destijds dispensatie met de Mohammedaanse koning Zog te trouwen. Zij vertoeft thans bö leden van het Huis van Savoye. Vele Katangese vrouwen had den hun gezichten wit gemaakt. Voor de Ealoeba's een teken van geluk. Mannen liepen met witte krijtfiguren op hun kleren. Tsjombe heeft op het vlieg veld geen verklaring afgelegd. Hij was vergezeld van zijn mi nister van Buitenlandse Zaken, Kimba. Uren voor zijn aankomst wa ren reeds honderden Katangezen naar het vliegveld getrokken. President Tsjombe heeft zon dag een radiotoespraak tot het Katangaanse volk gehouden, waarin hij o.m. verklaarde: „Uw waardigheid, kalmte, discipline en getrouwheid hebben het land gered en gemaakt, dat ik weer vrij man ben geworden". Tsjombe heeft generaal Mo- bcetoe, de opperbevelhebber van het Kongolese leger en de „ster ke man' van de Centrale Kon golese regering, een telegram ge zonden, waarin hij hem, dank brengt voor zijn hulp. „Ik dank aan generaal Mbboetoe mijn vrijheid en de instandhouding van mijn regering", aldus heeft Tsjombe zondag tegenover zijn ministers verklaard. De Katangaanse regering heelt bepaald dat 26 juni en 10 juli nationale feestdagen zullen zijn, waarop de terugkeer van de pre sident zal worden gevierd. President Tsjombe van Ka- tanga heeft met zijn ministers maandag een mis van dankzeg ging bijgewoond in de R.K. ka thedraal in Elisabethsstad. Ook leden van het corps diplomatique en functionarissen van de V. N. waren hierbij aanwezig. De dag van gisteren werd verder ais een publieke feestdag gevierd na de terugkeer van Tsjombe uit zijn gevangenschap. Tsjombe zei tegen een persfotograaf: „Ik leef nog steeds als in een droom. Ik kan het me nog maar nauwe lijks voorstellen daf ik weer als vrij man thuis ben." De overeenkomst Elisabethstad-LeopoldstacI Het nationale Kongolese pers bureau heeft nu de tekst gepu bliceerd van de overeenkomst tussen Katanga en de autoritei ten in Leopoldstad waarvan reeds door premier Ileo gewag is gemaakt. De voornaamste pun ten van deze overeenkomst zijn: 1. De douane-barrières tussen Katanga en de rest van Kongo worden uit de weg geruimd en de Kantangaanse mineralen zul len via Kongo vervoerd worden inplaats van via Angola. 2. Gedurende een overgangs periode zal een munt met twee opschriften in omloop gebracht worden hangende een beslissing over eventuele invoering van de zelfde valuta. 3. Over de vertegenwoordi ging in het buitenland moet door het staatshoofd worden beslist. In de overgangsperiode zal er slechts één diplomatieke ver tegenwoordiging in het buiten land zijn. 4. De Katangaanse gendarme rie komt onder het bevel van generaal Rafael Ndjokoe en het opperbevel zal worden uitge oefend door generaal Moboetoe, de leider van het nationale Kon golese leger. 5. Katanga zal' alle politieke gevangenen onmiddellijk vrijla ten en president Tsjombe zal met Jason Sendwe, de leider van de dissidente Katangaanse Baloeba, buiten Leopoldstad voor een commisie van onderzoek ver schijnen. Kongolese leger zal geen politiek meer bedrijven „Ik geef mijn erewoord dat ik een strikte neutraliteit in acht zal nemen tijdens de zitting van het parlement. Het leger zal voortaan geen politiek meer be drijven en ik zal mij verzetten tegen elke politisering van het leger". Dit heeft generaal Mo boetoe, opperbevelhebber van het Kongolese leger maandag op een persconferentie meegedeeld. Naar aanleiding van het on langs tussen Leopoldstad en Stanleystad gesloten akkoord verklaarde de generaal: Ik heo slechts één plicht: gehoorzamen aan mijn regering die dit ak koord heeft getekend. Mijn leger zal zich onderwerpen aan elke regering die het vertrouwen van hef parlement verkrijgt." Cubaanse vliegers in Kongo vrijgelaten De vijf Cubaanse vliegers, die zondag bij aankomst in Leopold stad door de Kongolese autori teiten werden gearresteerd, zijn vrijgelaten. Dit is het resultaat van een tussenkomst van de ver tegenwoordiger van de Verenig de Naties in Kongo en de Kon golese minister van Binnenland se Zaken, Adoula. De vliegers arriveerden in Kongo met een Panamees vlieg tuig, dat door de Verenigde Na ties is gecharterd voor de werk zaamheden in Kongo. De vijf Cu banen zijn onlangs door de re- gering-Castro uitgewezen en naar de Verenigde Staten ge gaan. De Kongolese veiligheidsdienst was tevreden gesteld door hun verklaringen en stelde de vlie gers in vrijheid. Zij kunnen thans volgens plan hun dienst in Kon go vervullen. Beroep van K.L.M. verworpen. Het Amerikaanse hof van be roep heeft een beroep van de K.L.M. tegen een uitspraak van een districtsrechtbank, dat de luchtvaartmaatschappij 350.000 dollar aan de weduwe en kinde ren van een Amerikaanse zaken man moet betalen, verworpen. De zakenman, William Tuller, kwam in 1958 om bij een vlieg tuigongeluk in de monding van de rivier de Shannon. De passa giers waren in rubberboten op genomen. Tuller en een mede passagier verlieten het toestel echter door een achterraam en stonden meer dan vier uur lang op de staart terwijl het water rondom hen steeg. Tuller viel enkele minuten later voor de aankomst van een bootje in het water. Zijn lijk werd later ge borgen. De K.L.M. betwistte dat hier sprake was van „moedwillig wangedrag" en vroeg de ver goeding te beperken tot S300 dollar. Het hof van beroep zag echter geen reden om de uit spraak van de districtsrechtbank te wijzigen. Oud-burgemeester van Den Haag overleden Te zijnen huize in Den Haag is zondagavond overleden oud-bur gemeester van Den Haag mr. S. J. R. de Monchy. De heer De Monchy is 81 jaar geworden. Hij is burgemeester van Den Haag geweest van 1 juli 1934 tot 31 december 1946, met een onder breking van 6 juli 1940 tot 6 mei 1945. De ongeregeldheden in Bretagne duren nog steeds voort. Dezer dagen trekken duizenden boeren naar het plaatsje Morlaix, waar twee gearresteerde luieren voor liet gerecht moesten verschijnen. De politie had barricaden opge worpen van zware balken om op deze wijze de demonstranties ten. gunste van de gearresteerden onder controle te houden. De Franse landbouwers heb ben maandag hun protestacties tegen de regeringslandbouwpoli- tiek voortgezet. In Grenoble, in de Franse Al pen, drongen gistermorgen vroeg 300 tractors de stad binnen. Zij reden op de trottoirs en blok keerden de ingang van een aan tal banken, waaronder het agent schap van de Franse nationale In kringen van het Indonesi sche ministerie van Buitenlandse Zaken heeft men zich maandag openlijk pessimistisch getoond over de kansen van eventuele onderhandelingen tussen Neder land en Indonesië over Nieuw- Guinea. Dit werd gezegd naar aanleiding van het contact tus sen Nederlandse particulieren en Na vijf maanden gevangenschap bij de Loemoembistische regering 'De acht Belgische soldaten die vijf maanden lang door de Loe moembistische regering te Stan leystad gevangen gehouden wer den, zijn maandagochtend met een lijnvliegtuig op het vliegve>d Zaventem bij Brussel geland. De Duitse bondskanselier dr. Adenauer heeft in een interview met twee reporters van de Ame rikaanse televisiemaatschappij A.B.C., dat dezer dagen in Bonn plaats had en zondagavond in de V. S. werd uitgezonden, verklaard dat er wat Berlijn betreft, niets is waarover met de Sowjet-Unie onderhandeld zou kunnen wor den. Op een vraag of z.i. de door de Amerikaanse senator Mans- field en de journalist Walter Lippmann ten aanzien van Ber lijn geopperde suggesties van praktische waarde zijn, antwoord de Adenauer ontkennend. Het voorstel van Mansfield is welis waar goed bedoeld, doch politiek niet uitvoerbaar, aldus Ade nauer. De bondskanselier 'sprak zijn onveranderd vertrouwen uit in president Kennedy, in wiens standpunt na zijn gesprek met Chroesjtsjef in Wenen geen ver andering is gekomen. Wat de hereniging van de bei de delen van Duitsland aangaat, verklaarde Adenauer dat deze kwestie alle Duitsers bezighoudt. Hij meende echter dat als een in ternationale ontspanning in treedt, de gehele kwestie Duits land snel opgelost zou kunnen worden. De Duitsers zullen ech ter geen revanche- of aanvals oorlog beginnen om de hereni ging van Duitsland met wapen geweld af te dwingen. Op een vraag over 'het proces- Eichmann zei Adenauer, dat het Duitse volk met ontzetting heeft kennis genomen van de misda den, die in dit proces worden onthuld. Het prestige van Duits land in het buitenland heeft cn- der dit proces geleden. Adenauer sprak echter de hoop uit, dat de wereld zal erkennen hoezeer de meerderheid van het Duitse volk het nazisme absoluut heeft ver worpen. Atoomschepen in de Sowjet-Unie De Sowjet-Unie gaat meer atoomkrachtschepen voor vreed zame doeleinden bouwen aldus heeft prof. Yemelyanof, voorzit ter van de atoomenergiecommis sie van de Sowjet-ministerraad, meegedeeld. Het bouwprogramma zal ge baseerd zijn op de ondervindin gen met de atoom-ijsbreker „Le- nin" van 16.000 ton die in hon derd dagen bedrijf op volle ca paciteit slechts ongeveer twintig gram uranium heeft verbruikt. De terugkeer gaf aanleiding tot een politieke demonstratie van de Volksunie. Talrijke aan hangers van de beweging ston den op; 't terras van het vlieg veld en hadden aan het hek een spandoek gehangen met de woor_ den: „Het is alleen de Volksunie die u heeft bevrijd". De officiële personen, die ter begroeting van de vrijgelaten militairen op het vliegveld aan wezig waren, toonden zich ver rast door de actie van de Volks unie. Een woordvoerder van het Bel gische ministerie van Buiten landse Zaken zei het te betreu ren dat die partij gemeend heeft de vrijlating van de acht soldaten te moeten uitbuiten voor politie ke doeleinden. Het is, zei hij, bovendien onjuist dat de vrijla ting het werk is van die partij: Het ministerie beschikt over een dossier waaruit blijkt dat reeds tot de vrijlating was besloten, vóórdat de Volksunie eraan dacht twee vertegenwoordigers naar Kongo te zenden. Uit Leopoldstad is vernomen dat de militairen zondagavond met een auto van de Verenigde Naties naar het vliegveld wer den gebracht. Niemand heeft hen kunnen bereiken vóór zij in het vliegtuig stapten. De Volksunie is een Vlaamse partij die na de oorlog werd ge sticht ter behartiging van de Vlaamse belangen en die ijvert voor een federale inrichting van de Belgische staat. Bij de jong ste verkiezingen slaagde zij er in 5 volksvertegenwoordigers en 2 senatoren van haar lijst te doen kiezen. TITO President Tito van Zuid-Slavië, van wie reeds werd gemeld dat hij ziek was, lijdt aan een acute klierontsteking gepaard gaand met hoge koorts, aldus is thans in een officieel medisch bulletin meegedeeld. Over het algemeen vertoont zijn toestand aanzien lijke verbetering maar de presi dent moet absoluut nog in bed blijven en onder dokters behan deling. president Soekarno en de minis ter van Defensie, Nasution. De Nederlandse regering heeft zich te zeer uitgesproken om verandering van politiek zonder gezichtsverlies mogelijk te ma ken. Verder zei men dat de Neder landse zakenwereld, naar het schijnt, nooit krachtige druk op de regering heeft uitgeoefend om haar te beïnvloeden. Het is prematuur thans resultaten te verwachten van het contact van de zakenlieden met Indonesische leiders. In deze kringen werd ander maal verzekerd dat de Indonesi sche regering alleen maar be reid is met Nederlandse leiders te spreken indien deze zich van te voren bereid hebben getoond de soevereiniteit over het gebied aan Indonesië over te dragen. President Soekarno heeft dit ook zondag te Tokio weer gezegd. Berichten als zouden Soekarno en Nasution de Nederlandse zakenlieden te kennen hebben gegeven dat zij bereid zouden zijn met de Nederlandse regering te onderhandelen op een andere basis, zijn ongegrond, aldus is in genoemde kringen vernomen. In genoemde kringen heeft men voorts gezegd dat de berich ten volgens welke generaal Na sution prof. mr. F. Duynstee contact heeft voorgesteld tussen Indonesië on Papoea-autoriteiten op Nieuw-Guinea, in het bijzon der met de Nieuw-Guinearaad, onjuist zijn. Deze berichten zijn reeds tegengesproken door de Indonesische persattaehé in Pa rijs. Deze had gezegd de bericht geving van zekere persbureaus over deze kwestie te betreuren. bank, de Banque de France. De demonstranten voerden plakka ten mee met het opschrift: „Landbouwers, op naar de Bas tille", en hingen, onder applaus van de toeschouwers, een beel tenis van premier Debré aan een paal op. Ook uit Normanaië en ver schillende gebieden langs de At lantische kust werden nieuw; acties gemeld. Het eiland Oleron, in de Atlantische Oceaan ge legen, werd door de demonstran ten van het vasteland geïsoleerd, omdat zij het eindpunt van de veerdienst, die de verbinding tussen het eiland en de vastewal onderhoudt, geblokkeerd bielden. In het disjrfct Forjjas-Daumis blokkeerden 200 tractors en boe- rewagens de wegen er. een spoorbaan. Als gevolg hiervan werd een sneltrein enige uren opgehouden, terwijl ook enige lokaaltreinen vertraging onder vonden. In Niort. eveneens in West- Frankrijk, belegerden 600 land bouwers de prefectuur vier uur lang, doch zij trokken zich terug nadat de prefect een delegatie van landbouwers had ontvangen. In Valence, in het Rhöne-dal, blokkeerden fruittelers een brug met vrachtwagens, terwijl zij tientallen kisten rijpe perziken iri de rivier gooiden. De prijzen der perziken zijn de laatste dagen sterk gedaald als gevolg van overgrote aanvoer door het war me weer. De actie der landbouwers is thans haar vierde week inge gaan. Betogingen door Franse boeren De politie heeft zaterdag te Montauban, in Zuid-West-Frank rijk, traangasgranaten gebruikt voor het verspreiden van beto gende boeren, die een ijzeren hekwerk voor het gebouw van de prefectuur ter plaatse omver hadden gehaald en mislukte po gingen hadden gedaan om een afbeelding van premier Debré te verbranden. De politie leverde een half uur slag met 2500 boeren, die haar, nadat de traangasgranaten wa ren geworpen, met stenen en flessen begonner) te bekogelen. Twee politiemannen werden ge wond. Garnizoen in Venezuela in opstand Het garnizoen van Barcelona, een stad aan de Venezolaanse kust op 400 km ten oosten van Caracas, is maandagmorgen in opstand gekomen, zo heeft de re gering van Venezuela bekendge maakt. Regeringsgetrouwe troe pen zijn op weg naar 'Barcelona om het verzet neer te slaan. In Al Guaira, de haven van Car Caracas, hebben vier onder officieren maandagmorgen vroeg getracht het bevel over de plaat selijke kazerne in handen te krijgen. Zij werden echter over- meeserd en gevangen genomen. Uit Barcelona wordt gemeld dat de rebellen gebruik hebben ge maakt van de afwezigheid van de garnizoenscommandant om de gouverneur te overmeesteren. Behalve troepen zijn er ook twee kruisers op weg naar Bar celona. Een radiostation in Peur- to la Cruz, op 15 km van Barce lona, heeft de arbeiders in de staat Anzoategui, waarvan Bar celona de hoofdstad is, verzocht te staken uit protest tegen de opstand. De Venezolaanse regering heeft de opstandelingen een ul timatum gezonden. Zij moeten zich onvoorwaardelijk overgeven, doen zij dit niet, dan zullen zij door land-, zee- en luchtstrijd krachten worden aangevallen. De rebellen staan onder bevel 'vèn majoor Luis Alberto Vivas Ramirez en kapitein Ruben Mas- so Perdono. Zij waren uit het land gezet, maar kortgeleden zijn zij clandestien teruggekeerd. De Venezolaanse regering maakte later bekend dat de op stand mislukt is. De leiders van de opstand zijn gearresteerd. Communistisch China heeft gis teren de FransAmerikaanse voorstellen als basis voor discus sie op de conferentie van de 14 landen in Laos afgewezen. Maarschalk Tsjen Ji, de mi nister van Buitenlandse Zaken van communistisch China, zei dat de voorstellen geen basis voor discussie konden vormen. Zij kunnen volgens hem niet met de Sowjet-voorstellen vergeleken worden. De „theorie van be scherming" die eraan {ten grond slag zou liggen noemde hij niet nieuw. De Westelijke en Noord- Amerikaanse „imperialisten" hebben de landen in Azië, Afrika en Latijns-Amerika „beschermd" en nu pogen zij Laos het slacht offer te maken van de politiek van inmenging van de Verenigde Staten, zo zei hij. Maarschalk Tsjen Ji zei dat elke poging om Laos onder in ternationaal beheer te stellen de „oorlogsvlammen" in dit konink rijk zou aanwakkeren. Welke be sluiten de conferenite of Lao- tianen zelf ook mochten nemen, Washington wil Laos slechts be handelen als „een protectoraat van de Zoavo zo zei hij. Een Amerikaanse woordvoerder be schuldigde communistisch China er later van, dat het zijn plannen om Laos in zijn macht te krijgen wil doordrijven met het doel een „poort naar Zuid Oost-Azië" te bemachtigen. Peking wil alle vormen van toezicht uitschake len behave dan die vorm welke zijn doelstellingen helpt ver wezenlijken, zo verklaarde hij. Frankrijk en de V. S. hebben voorgesteld om de commissie van toezicht voor Laos inspectie- ploegen te laten oprichten, die dan regelmatig verslag zouden moeten uitbrengen. Deze ploegen dan moeten opereren vanaf bases, op te richten in alle grote grensplaatsen en in de voor naamste verbindingscentra. Mi litair personeel, adviseurs, wa pens en munitie mogen volgens deze voorstellen alleen op speci ale plaatsen Laos binnenkomen of verlaten en dan slechts na goedkeuring door de commissie van toezicht. - Aardverschuivingen in Japan Volgens in Tokio ontvangen berichten zijn tengevolge van zware regens die in de nacht van zondag op maandag in het gebied van Osaka en Kioto zijn gevallen, ongeveer twintig men sen omgekomen. De zware regenval veroorzaak te aardverschuivingen. Ongeveer tienduizend huizen werden be schadigd. Warmtestoringen, die zich bo ven r rankrijk ontwikkelden, breidden hun invloed tot over ons lana uit, netgeen aanleiding gal tot bewoiKing. Tot aan de avond vielen voor zover bekend is in ons land nog geen onweders, maar dit was wel het geval in frankrijk en Duitsland, inmid dels breidde een rug van hoge luchtdruk zich over de Britse eilanden naar het oosten uit. Hierdoor zullen noordwestelijke winden aanmerkelijk koelere lucht gaan aanvoeren, waarin de maximumtemperaturen overdag in het binnenland nauwelijks 20 graden zullen bedragen en om streeks 16 graden aan de kust. De voorste begrenzing van de koelere lucht wordt gevormd door een regenzone, die tegen de avond het westen van het land bereikte. Achter deze regenzone kunnen in de middag weer op klaringen voorkomen. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van dinsdag ochtend tot dinsdagavond. Lagere temperaturen Aanvankelijk bewolkt met hier en daar nog regen. In de middag van het westen uit enkele opkla ringen. Zwakke tot matige noordwestelijke wind. Middag- temperaturen van omstreeks 16 graden aan de kust tot 20 gra den in het binnenland. DINSDAG 27 JUNI v.m. n.m. Breskens 0.34 1.03 Terneuzen 1.09 1.38 Hansweert 1.49 2.18 Walsoorden 1.59 2.28 ZON MAAN op onder op ondei Juni 28 4,22 21.04 20.48 4.34 29 4.22 21.04 21.43 5.36 30 4.23 21.04 22-28 6.48 s- id I 54 B id-1 [t-1 Iv or et I j

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 1