m MARTINEZ Agenda gemeenteraad van Axel Radio en Televisie Eric de Noorman De laatste slag BABY VERWACHT? bab5Ü BEURSO VERZICHT VOETBAL Pagina 7 iklasse BABYSET Zaterdag 24 juni 1961 Zaterdag 24 Juni 1961 DE VRIJE ZEEUW ff Lamste L^MSTEM RAAT 55 EN te rfitter ÏL. 3066 - TERNEUZEN Op de agenda van de a.s. dins dag te houden vergadering van de gemeenteraad, komen o.m. de volgende punten voor; Ingekomen stukken en mede delingen. Voorstel tot aankoop van de woning Oudewijk 27 van de erven M. Dieleman te Axel. Voorstel tot vaststelling van de exploitatie-vergoeding bijzon dere lagere scholen over 1959, met verrekening van de ontvan gen voorschotten. Voorstel tot vaststelling van de vergoeding vakonderwijs aan de bijz. lagere scholen over het jaar 1959 t artikel lOlbis, zesde lid, der Lager Onderwijswet 1920). Voorstel tot het verlenen van medewerking op grond van arti kel 72 der Lager Onderwijswet 1920 aan het bestuur der vereni ging voor Christelijk nationaal schoolonderwijs ten behoeve van de Chr. U.L.O.-school. Voorstel tot het vaststellen van een voorbereidingsbesluit ex ar tikel 36, 4e lid, van de Woning wet. Voorstel tot het verkopen van een perceel bouwgrond aan de heer A. C, Rinn. Voorstel tot verkoop van bouw grond aan de heer J. J. Steel te Axel. Voorstel tot aankoop van een perceel weidegrond van mevr. Wed. A. Meirlaan te Gent (B.) voor de aanleg van nieuwe sport velden. Voorstel tot aankoop van het pand Gentsevaartstraat nos. 7 en 9 ten behoeve van de openbare dienst, van mej. H. van der Heij den te 's-Gravenhage. Voorstel tot verhoging van de vergoeding wegens vakonderwijs aan de Christelijke U.L.O.-school te Axel. Voorstel tot het wijzigen van een straatnaam. Voorstel tot het verlenen van eervol ontslag aan de heer F. J. Lensen, als lid van de commis sie van toezicht on het gemeente lijk woningbedrijf, en voorzie ning in die vacature. Voorstel tot het voorzien in de vacature van plaatsvervangend lid van de Bouwcommissie. Voorstel tot het verlenen van eervol ontslag aan de heer D. de Putter als directeur van de Vleeskeuringsdienst. Mededelingen Burgemeester en Wethouders delen in antwoord op de in de raadsvergadering van 30 mei 1961 gestelde vragen mede: Vraag van de heer K. Hamelink of het mogelijk is in de 18 du- plexwoningen in de Rylocmue- straat afzonderlijke meterkas ten voor de boven- en heneden- woningen aan te brengen. Aan dej^. P.Z.E.M. is ver zocht Je-willen onderzoeken welkrSlBfhet «win, ;ou is ondernomen. ben op het uiterlijk van de nieuwe wijken, van nieuwe ge bouwen in bestaande wijken en van bestaande gebouwen, welker uiterlijk verandering ondergaat. De bouwcommissie dient ons voorts van advies omtrent alle andere aangelegenheden, die het plaatselijk toezicht raken en is bevoegd alle opmerkingen, welke zij in het belang van de hand having of ter bevordering van het plaatselijk aanzicht gewenst acht, onder onze aandacht -te brengen. Uit het bovenstaande volgt, dat de bouwcommissie primair aangemerkt kan worden als een schoonheidscommissie. In voorkomende gevallen wordt dan ook zoveel mogelijk het ad vies van deze commissie inge wonnen. In dit verband delen B. en W. mede, dat het in het voornemen ligt enige gemeentelijke commis sies, gelet op de ontwikkeling der gemeente, binnen afzienbare tijd nader onder de loep te hemen. B. en W. achten het op het ogenblik niet opportuun wijzi gingen in één of meerdere com missies aan te brengen. Vraag van de heer Maas om de ventweg langs de Kanaalkade door te trekken naar de be staande straat aan de zuidzijde. Het is voorshands niet moge lijk de ventweg geheel door te trekken, aangezien de onderhan delingen met de Rijkswaterstaat inzake-overname van de gedemp te waterleiding langs dé weg Axel—Hulst nog niet zijn afge sloten. Verwacht wordt dat deze on derhandelingen nog wel enige tijd in fcesjag zullen nemen. Vraag van de heer Maas om op te treden tegen vernieling van plantsoenen en tegen vervui ling van het terrein tussen de Joost de Moorstraat en de Ban- kertstraat. Aan de verzorging der plant soenen wordt, binnen het raam der financiële mogelijkheid, door het gemeentebestuur de grootst mogelijke zorg besteed. Helaas blijven de klachten over vernie lingen zich steeds herhalen. Hiertegen wordt met alle be schikbare middelen opgetreden. In het plantsoen aan de De Ruy- terstraat zijn verbódsbordjes ge plaatst. De politie doet wat zij kan. Wij hebben nogmaals een beroep gedaan op de medewer king van ouders en onderwijzend personeel en wel door een publi catie in de krant. Vooral in een opvoeding, die mede gericht is op liefde voor natuur en stads- schoon, moet de oplossing ge zocht worden. De toestand van het terrein tussen de Joost de Moorstraat en -de,. Ban^ertstrgat geeft doorlo aan dit verlansen te voldoen. B. en W. zullen op deze zaak zo spoedig mogelijk terugkomen. Vraag van de heer K. Hnmelink over bet loon van de voorman G. S. W. Het loon van de voorman G. S. W. is gebaseerd op de uitkom sten van de werkclassificatie. Op grond daarvan is hij in loon- groep V geplaatst. Verbetering van zijn loon is alleen mogelijk wanneer uit een nieuwe of aan vullende functiebeschrijving zou blijken dat de betekenis linhoud) van zijn functie zodanig is toege nomen, dat hij in een hogere loongroep kan .worden geplaatst. Een onderzoek daarnaar wordt ingesteld. Vraag van de heer Oggel of reeds is voldaan aan de toezeg ging bij de begrotingsbehande ling aandacht te besteden aan de toestand van de weg Kijk uitZaamslag Veer. Onlangs werd vanwege het polderbestur medegedeeld, dat een plan tot verbetering van het gedeelte van Pouckenpolderse- dijk tot Fort, aan Ged. Staten ter góedkeuring is ingezonden. Men rekent op uitvoering in de loop van deze zomer. Het gedeelte van Fort tot aan de weg AxelHulst is opgeno men in het tertiair wegenplan van de provincie Zeeland. B. en W. hebben de desbetref fende polderbesturen (Polder Be- oosten-Blij-benoorden en Polder Beoosten-en-bewesten-Blijge vraagd laatstbedoeld weggedeelte te herstellen. Vraag van de heer Oggel om aandacht te besteden aan de toestand der trottoirs, weike op meerdere plaatsen te wen sen overlaat. De toestand der trottoirs laat inderdaad nogal wat te wensen over. Het is helaas niet mogelijk hierin op korte termijn afdoende verbetering te brengen. De pre caire positie der gemeentefinan- ciën maakt van jaar tot jaar be perking der ramingen noodzake lijk. Bovendien is het vrijwel onmo gelijk straatmakers aan te trek ken. Getracht wordt de meest noodzakelijke herstelwerkzaam heden zoveel mogelijk met het beschikbare personeel bij te hou den. Het slechte stuk in de Bui tenweg zal herlegd worden. Vraag van de heer Oggel over de werkzaamheden van de bouwcommissie. De bouwcommissie heeft* in 1958, 1959 en I960 resp, 1, 2 en 3 keren vergaderd. Volgens het bij raadsbesluit van 2 juni 1932 vastgestelde „Reglement voor de bouwcom missie", dient deze commissie ons van advies bij de toepassing van die bepalingen der Bouw verordening, die betrekking heb- Het terein is thans weer van gemeentewege schoongemaakt. Vraag van de heer Oggel om een gelukstelegram te zenden aan de regering van Zuid-Afri- ka ter gelegenheid van de ver krijging van de volledige onaf hankelijkheid. In de vorige raadsvergadering stelde de heer Oggel namens zijn fractie voor het volgende tele gram te zenden aan de regering van Zuid-Afrika: „De raad der gemeente Axel zendt U zijn hartelijke geluk wens bij de verwezenlijking van de volledige onafhankelijkheid van Uw land, na een tijdperk van bijna 60 jaar, gekenmerkt door heldhaftige strijd en oprechte diplomatie." De gemeenteraad prefereerde geen directe behandeling van dit voorstel en besloot het pré-advies van het college af te wachten. B. en W. hebben zich intussen terzake nader beraden en komen daarbij tot de volgende beschou wing: De bevoegdheid van de raad strekt zich uit tot dè grenzen van het terrein van de rhuishouding van de gemeente. £>it blijkt uit artikel 153 der Grondwet, waar in is bepaald, dat aan de raad de regeling en het bestuur van de huishouding van. de gemeen te wordt overgelaten, en uit arti kei 167 der gemeentewet, luiden de, dat aan de raad met betrek king tot de regeling en het be stuur van de huishouding der ge meente, alle bevoegdheid be hoort, die niet bij deze of enige andere wet aan burgemeester en wethouders is opgedragen. Een en ander betekent natuur lijk niet dat het ontoelaatbaar zou zijn een telegram als het on derhavige te verzenden, doch het zou zeer Ongebruikelijk zijn als de raad tot een dergelijk besluit zou komen. Bovendien is daar mede geen enkel gemeentelijk belang gediend. De internationale verhoudin gen zijn overigens, dermate inge wikkeld, dat het de raad ontra den moet worden aan het voor stel medewerking te verlenen. Het aanbieden van soortge lijke telegrammen is naar de me ning van B. en W. primair een regeringszaak. Aangezien Axel geen sterkere banden heeft met de Unie van Zuid-Afrika dan de doorsnee Ne derlandse gemeente, kan hieraan evenmin een argument worden ontleend om op de suggestie van vragensteller in te gaan. B. en W. kunnen, gelet op het bovenstaande, geen aanleiding vinden de raad voor te stellen een telegram, zoals hiervoren is be doeld, te verzenden. Vraag van de heer C. van Ben- degem om een pré-advies over het uitbreiden van de Pinkster vermakelijkheden tot de zater dag vóór Pinksteren. Bij raadsbesluit van 16 jan. 1923 werd besloten de kermis met ingang van het jaar 1923 af te schaffen. Bij raadsbesluit van 24 februari 1959 werden met ingang van 1959 wederom kindervermake lijkheden toegelaten op de 2e en 3e Pinksterdag. Waar laatstbe doeld raadsbesluit van betrekke lijk recente datum is, zien B. en W. momenteel geen aanleiding de raad voor te stellen het aan tal dagen, waarop deze verma kelijkheden zijn toegelaten, uit te breiden met de zaterdag vóór Pinksteren. Overige mededelingen. a. De eerstvolgende raadsver gadering is bepgald op 1 augus tus '61, aanvangende des avonds om 7 uur ten stadhuize, b. Overeenkomstig diens ver zoek zal het tijdelijk dienstver band met J. P. van der Staal als technisch ambtenaar bij het gas bedrijf op 1 juli 1961 eindigen. c. Overeenkomstig de richt lijnen van de Minister van Bin nenlandse Zaken hebben wij be sloten om met ingang van 1 juli 1981 de volledige vijfdaagse werkweek in te voeren, De werktijd voor de werklie den is daarbij teruggebracht van 46% tot 46 uur per week en in gaande 1 januari 1962 tot 45 uur per week. Voor het administra tieve personeel is de werktijd be paald op 41 uur per week. De volgende werktijden zijn vastgesteld: 1. voor de werklieden "óp maandag tot en met vrijdag in het tijdvak van 1 juli 19S1 tot 1 januari 1982 van 7.3012.00 uur en van 13.00—17.45 uur en na 31 december 1961 van 7.3012.00 uur en van 13.00—17.30 uur, 2. voor het administratief personeel op maandag tot en met vrijdag van 8.3012.30 uur en van 13.3017.45 uur. Naar aanleiding van het be sprokene in de vergadering van het Georganiseerd Overleg, moet worden opgemerkt, dat de móge lijkheid bestaat dat de middag pauze voor het administratief personeel nog wijziging zal on dergaan. 3. Voor de ambtenaar van de burgerlijke stand bovendien op zaterdag van 9.0010.00 uur. In verband met het boven staande verzoeken B. en W. de raad er mede in te stemmen, dat in" afwachting van de for mele wijziging van de betrekke lijke verordeningen de ge meentesecretarie elke zaterdag voor het publiek gesloten zal zijn en het bureau van de ambtenaar van de burgerlijke stand oo die dag geopend zal zijn van 9.00 10.00 uur. Voorlichting voor gemakkelijk# bevalling •n om na de geboorte een goed en slank figuur te houden. De volledige deskundig# voorlichting hiertoe in een Super de Luxe be vortgeschmwi fafyvwunqing de sigaar waarvan u zo intens geniet! PRETTY (5 cf, in doosje van 20), sportief roken! Jongeman bekent overval op winkelierster te Amsterdam De donderdagavond door de Amsterdamse politie gearres teerde 18-jarige sloper Th. A. M. S. heeft tegenover de recherche bekend de overval op de winke lierster, mevr. Kruiswijk, te heb ben gepleegd waarbij het zijn bedoeling was geweest zich geld uit de melkwinkel toe te eigenen. De recherche heeft voorts een vriend van S., de 18-jarige lift- monteur J. J. W. S., in zijn wo ning aangehouden onder ver denking van begunstiging. Hij had het pistool waarmede S. de winkelierster had bedreigd, achter een plaat hardboard van een plafond verborgen. De lift- monteur blijft niet in arrest. De dienstregeling van de Nederlandse Spoorwegen Tot 28 juli kunnen wensen en bezwaren aangaande de dienst regeling 1961 van de Nederland- sche Spoorwegen worden inge diend bij de voorzitter van de Spoorwegraad, Binnenhof 20, Den Haag. Aldus een mededeling in de Staatscourant van gisteren. Een dergelijke mededeling verschijnt overigens ieder jaar in de Staatscourant. PRIJSVERLAGING AAR DOLIEPROD UC TEN Shell Nederland N.V. deelt mede, dat in overleg tussen de regering en de aardoliemaat- schappijen besloten is met in gang van 24 juni a.s. de ver koopprijzen voor enkele aard olieproducten te verlagen. Deze verlagingen houden verband met wijzigingen in de wereldmarkt noteringen. Met ingang van heden wordt petroleum voor verwarming en verlichting 14 cent per liter en tractorpetroleum ƒ0,80 per 100 liter goedkoper. De prijzen voor autogasolie uit pompen, gasolie vcor andere doeleinden en huis brandolie 1 worden 1,10 per 100 liter, die voor huisbrandolie 2 en dunne stookolie 1,05 per 100 liter lager. In die sectoren waarin op een en ander reeds geheel of gedeeltelijk werd voor uitgelopen zullen de prijzen dien overeenkomstig worden aange past. - AVONTUUR IN DE WOESTIJN Een tweehonderdtal Israëli sche jongelieden die genoeg hadden van het stadse leven gaan in de woestijn een indu striestad bouwen. Hun gemiddel de leeftijd is 23 jaar. Er zijn verscheidene gehuwden met kin deren bij. Het begon negen maanden ge leden in een koffiebar in Tel Aviv, waar een aantal van hen de eerste verjaardag vierde van hun ontslag uit de nationale dienst. Een van het gezelschap, een onderwijzer, merkte op een gegeven moment op: „Niemand van ons is tevreden met het ge regelde leven in de stad. Kunnen we niet iets anders gaan doen om ons leven de moeite waard te maken?" Een der suggesties, een water weg aan te leggen tussen de Rode en de Middellandse Zee als alternatief voor het Suez- kanaal, vond dë meeste bijval maar werd door de Israëlische regering als inopportuun afge wimpeld. Toen besloten de jon gelui dan maar.de strijd met de woestijn te gaan aanbinden en een coöperatieve nederzetting tussen Beersjeba en Eilat te gaan stichten. Allen zullen het zelfde loon ontvangen voor hun werk in de fosfaat- en andere industrieën en een gelijk aan deel in de winst van de bio scoop, winkels, zwembad en der gelijke. Toekomstige leden van de nederzetting zullen door een commissie uit de pioniersgroep worden geselecteerd. INTERNATIONAALS WEDEROM FLAUW Het Damrak was gisteren, voor de laatste dag van deze beursweek, wederom flauw voor de internationale waarden. De koersverliezen bedroegen bij de opening acht tot circa vijfen twintig punten. Evenals donder dag was ook gistermiddag de omvang van de handel doorel- kaar van geringe betekenis. In Philips en Kon. Olies was wel enige activiteit. In verband met het naderende weekeinde^ wer den hier en daar posities' afge wikkeld. Tegen de hierdoor ont stane geringe verkopen was slechts vraag op een lager koers- niveau. Dit niveau lag niet onbe langrijk beneden de slotkoersen van donderdag. De flauwe stem ming in Amsterdam werd sterk in de hand gewerkt door de op merkelijk lagere tendentie, waarmede Zwitserland gisteren voor de dag kwam op geruchten over revaluatie van de frank al daar. De stemming op de overige Europese beurzen was zeker geen stimulans, voor Amsterdam om tot aankopen over te gaan. Wallstreet sloot donderdag" oh- geanimeerd, terwijl de Neder landse hoofdfondsen er zwak in de markt lagen. Vooral dit laat ste was van invloed op de koers- vorming van de hoofdfondsen op het Damrak. AKU's, die zich donderdag in een flauwe markt zeer goed hielden, moesten gis teren met een koersverlies van acht punten genoegen nemen bij een notering op 431. Philips was op 1023 circa 23 punten lager. Unilevers verloren op 795 circa vijf punten. Hoogovens, welk fonds de laatste dagen in de hoek zat waar de slagen vie len, noteefde op 960 bijna der tig punten'benéden de slotkoers van donderdag. Kon. Olies hiel den zich heel goed en waren slechts dertig- cent lager' op 120,20. Van tijd tot tijd was er in deze hoek een vrij levendige handel doordat de arbitrage voor buitenlandse rekening de stukken aan de markt had, die door het publiek grif werden opgenomen. Beide partijen hiel den elkander goed in evenwicht. Vergeleken metde slotkoers van vorige week vrijdag, verloor Hoogovens deze beursweek circa 90 punten. Philips bijna 40 pun ten lager. Unilevers daalden 25 punten, terwijl AKU's met een verlies van circa 20 punten ge noegen moesten nemen. Kon. Olies daalden drie gulden. Cultures ongeanimeerd. De scheepvaarten konden'zich vrij goed handhaven. De koers verliezen bleven in deze hoek minimaal. Staatsfondsen een weinig in reactie op de zeer vas te stemming van de vorige da gen. De handel in deze hoek was belangrijk minder vergeleken met die van donderdag. In de lokale afdelingen wer den aandelen Metaalbuizenfa- briek Excelsior op 235 tot 240 geadviseerd tegen donderdag 229%, op de aanzienlijke uit breiding van het produktie-appa- raat in Oosterhout. „Zwitsal" verraste de beurs gisteren met het voorgestelde onveranderde di"idend van tien procent met daarnaast een ex tra dividend van vijf procent in agio-aandelen in verband met het 40-jarige bestaan in januari 1960. De eerste verhandeldag van claims Tricotbest bracht een adviesprijs van 170 per claim. Beursmdices 21/6 22/6 23/6 Int. Conc. 597.02 587.64 576.45 Industrie 392.71 385.30 376.03 Scheepvaart 192.79 190.79 189.02 Banken 239.73 238.35 236.12 Handel enz. 160.91 168.14 164.38 Algemeen 431.67 424.85 416.56 Toeneming aantal televisietoestellen Blijkens een mededeling van de P.T.T. bedroeg het aantal aangegeven televisietoestellen op 1 juni 1961 909.237 tegen 894.335 op 1 mei 1961 (tot en met 20 juni 918.874). Het aantal aangegeven radio-ontvangtoestellen is terug gelopen van 2.645.102 op 1 juni tot 2.646.537 op 1 mei. Ook de op het draadomroep- net aangeslotenen liep terug én wel van 479.936 op 1 juni tegen 480.009 op 1 mei 1961. Nabeurskoersen AKU: 429—430% slot 430 (427) Kon. Olie 12C.0O—120.40 120.30 (120.00) Philips 1025—1032 1028 (1023^) Unilever: 798—802 801 ((795%) Hoogovens 970—973 972 (966) Advieskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier, heden gel dend, luiden: Engelse pond 9.9510.05, Ame rikaanse dollar 3.573.61, Cana dese dollar niet genoteerd, Fran se frank (100) 73.05—73.56. Bel gische frank (100) 7.16—7.21, Duitse Mark (100) 90.00—90.50, Zweedse kroon (100) 69.30—70.30, Zwitserse frank (100) 83.25 83.75, Italiaanse lire (10 000) 57.2559.25, Deense kroon (100) 51.6052.60, Noorse kroon <100) 49.85—50.85, Oostenrijkse Schil ling (100) 13.8413.94, Portugese escudo (100) 12.10—12.25, Spaan se peseta (100) grote coupures 6.02'A—6.15%. In Noordrijn-Westfalen heb ben zich tot dusver 59 gevallen van kinderverlamming voorge daan, waarvan 20 met dodelijke afloop. PROGRAMMA KON. NED. VOETBALBOND VOOR ZONDAG 25 JUNI 1961 KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. KHFCSpel. Emma (1) XerxesVelocitas (1) BESLISSING WEDSTRIJD FROM. EERSTE DIVISIE. DHC—Volewijckers DEGRAD. EERSTE DIVISIE. HelmondEDO 1) ZUID. PROM. VIERDE KLASSE. Grensw.Hilvaria (2) SteenenBoeimeer (2) Santana (Benfica) gearresteerd Santana, de rechtsbinnen van Benfica, de winnaar van de Europese voetbalbeker, en Por tugees international, zou met drie spelers van Academica, Chipenda, Araujo en Telege, al len kleurlingen uit Angola, ge arresteerd zijn door de Portuge se staatspolitie. De arrestatie had plaats niet ver van Coim- bra, waar zij thans gevangen worden gehouden. Het viertal is lid van een Angolese beweging, die sterk anti-Portugees getint is. Zij zouden het plan hebben gehad clandestien Portugal te verlaten. De politie heeft elk commen taar op het bericht geweigerd/ Zij wilde de juistheid bevesti-1 gen noch ontkennen. 1 ZONDAG 25 JUNI. HILVERSUM I: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.25 Hoogmis; 9.30 Nieuws en waterst.; 9.45 Gram.: 10.00 Muziek van de zondag; 10.15 Ned. Herv. kerkd.; 11.30 Vragenbeantw.: 11.45 De kerk in de spiegel van de pers, lezing: 12.00 Geestelijke liederen; 12.15 Buitenl. comm.; 12.25 Strijk kwartet; 12.40 Lichte muz.: 13.00 Nieuws; 13.05 De hand aan de ploeg, lezing; 13.10 De Wadders, hoorspel; 13.30 ïnstr. trio; 13.50 Boekbespr.; 14.00 Bariton en piano; 14.35 Wat ons bezig houdt, lezing; 14.45 Strijkkwartet; 15.30 Muzikale aspecten, muz. lezing; 16.00 Sport; 16.30 Gods spreken met ons, lezing; 17.00 Geref. kerkd.; 18.30 Dubbelkwartet; 18.55 Nederland zoals ik het zag, lezing; 19.05 Meisjeskoor; 19.30 Gemeenschap der heiligen, caus.; 19.45 Nieuws; 20.00 Gram.; 20.15 Holland festival 1961: Benvenu- to Cellini, opera. In de pauze 21.45—22.15): a. Lezing; b. Gr.; 23.30 Nieuws; 23»0 Gram.; <23.55 Nieuws. HILVERSUM II: 8.00 Nieuws en postduivenber.; 8.10 Voor het platteland; 8.30 Gevar. progr.; 9.45 Geestelijk leven, toespraak; 10.00 Gram.; 10.30 Brieven van beroemde kinderen; 10.50 Koper orkest; 11.15 Cabaretprogr.; 11.45 Rep. Vara-appèl 1961; 12.00 Lich te muz.; 12.30 Meded. en post duivenber.; 12.32 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.07 De toestand in de wereld, lezing; 13.17 Meded. of gram.; 13.20 Voor de soldaten; 14.00 Boekbespr.; 14.20 Radio- filharm. ork. "(in de pauze: to neelbeschouwing); 15.55 Lichte muziek; 16.30 Sportrevue; 17.00 Vara-appèl 1961; 17.50 Nws en sportuitsl.; 18.05 Tour de Fran ce; 1815 Vara-appèl 1961; 18.30 De VPRO 35 jaar: Korte studio- dienst; 19.00 Voor de jeugd; 19.30 De opendeur, lezing; 20.00 Nws; 20.05 Gram.; 20.45 Zin en onzin in goede manieren, lezing; 21.00 Lichte muz.; 21.30 Samenzang; 22.00 Gram.; 22.30 Nws en med.; 22.45 Act.; 23.00 Tour de France; 23.10 Intern, volksliederen; 23.25 Gram.; 23.55 Nieuws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nieuws; 12.15 Lichte muz.; 12.30 Weerbe richt; 12.35 Amus. orkest; 13.00 Nieuws; 13.15 Voor de soldaten; 14.00 Gr.; 15.30 Sportrep.; 1700 Sport en nws; 17.50 Gram.; 18.00 Pianorecital; 18.20 Zangrecital; 18.30 Godsd. uitz.; 19.00 Nieuws; 19.30 Lichte muz.; 20.00 De zesde dag; 22.00 Nieuws; 22.15 Lichte muz.; 22.45 Gram.; 2300 Nieuws; 23.05 Nieuwe gram.; 23.55 Nws. Televisieprogramma's. NED. TV: Eurovisie: 16.10 22 Pijlen scheren laag door het kreupelhout, waar Eric en zün 2 vrienden blindelings voortrennen. Dicht bijeen blijvende, dringen ze dieper en dieper het dichte Woud in, waarbij ze intussen scherp luis teren naar het kabaal, dat hun te genstanders maken. Maar allengs worden deze geluiden minder. Al les wijst er op, dat de Hunnen de achtervolging afgebroken hebben. Hun ingeboren vrees voor wouden en dichtbegroeide plaatsen zal daaraan wel niet vreemd zijn. Hijgend houdt het drietal halt op een stille plek te midden van reusachtig geboomte. Niets dan de roep van een enkele vogel en het ruisen van het gebladerte ver stoort de rust. Zichzelf gelukwen send met deze ontsnapping zetten ze zich in het gras om wat uit te blazen. „Wat nu, Noorman", gromt Svein Langtang, rijn oude helm oppoetsende, ten laatste. „We zit ten hier nu wel, zogezegd, of we niets te doen hebben, maar we heb ben sinds gisteravond geen eten meer gehad." „Ik heb twee pijlen over", zegt Axe, „daar zullen we wat mee schieten... Maar dan... Ja, wat dan?" De drie ongeluksvogels staren elkaar somber aan. „Geen wapens, geen voedsel, wie weet hoe ver we verwijderd zijn van do diclitsbijzijnde nederzetting, als die tenminste niet platgebrand is door de Hunnen. Aan alle kan ten omringd door vijanden. We kunnen proberen Gondalfs burcht te vinden", mompelt Eric. „Het is een lange tocht, maar er zal niets anders opzitten." 1 16.50 Grand Prix op de baan van Longchamps te Parijs; 17.00 Kerkdienst; 20.00 Filmrep.; 20.50 In woord en beeld; 21.00 Abu Hassan, opera; 22.00 Sport ire beeld. VL. BELG. TV: 14.30 Folklo ristisch pregr.; 15.00 Internatio nale athletiekwedstr. (overn. vare' Duitsland): 17.00—17.20 Voor de jeugd; 19.30 TV-feuill.; 20.00 Nws; 2030 Filmschets; 20.50 Ge- var. progr.; 21.50 Sportact.; 22.10 Korte films; 22.55 Nieuws. MAANDAG 26 JUNI. j HILVERSUM I: 7.00 Nieuws;; 7.10 Gram.; 7.30 Gewijde muz.; 8.00 Nws; 8.15 Radiokrant; 8.35' Gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.35 Waterst.; 9.40 Voor de vrouw; 10.10 Gram.; 10.20 Theologische etherleergang; 11.05 Sopraan en' piano; 11.35 Voordr.; 11.55 Volks-; muz.; 12.25 Voor boer en tuinder;] 12.30 Land- en tuinbouwmeded.: 12.33 Lichte muz.; 12.53 Gram. of act.; 13.00 Nws; 1315 Lichte mu ziek; 13.35 Gram.; 14.Q5 School radio; 14.30 Man en paard, quiz;! 15.50 Gram.; 16.00 Bijbelover-I denking; 16.30 Instr. kwintet.: Holland festival 1961; 17.00 V. d.j kleuters; 171.5 Voor de jeugd; 17.30 Int. tenniskamp. v. Wimble don; 17.40 Beursber.; 17.45 Re-] geringsuitz.; 18.00 Orgelconcert; 18.30 Gram.; 19.00 Nws en weer-' ber.; 19.10 Volksliederen; 19.30 Radiokrant; 19.50 Jazzmuz.; 20.10 Wij wonderkinderen, hoorspel (herh.) van 9 mei 1960); 21.30 Pianorecital; 22.00 Parlementair comm.; 22.15 Gram.; 22.30 Nws;l 22.40 Avondoverdenking; 22.55' 3oekbespr.; 23.05 De wegen van' Bartók, muzikale lezing; 23.55 Nieuws. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; 8.00 Nw» cn hammondorgelspel; 8.30 Gr.;j 9.00 Gym. voor de vrouw; 9.10' Gram.; 10.00 De VPRO 35 jaarj gesprek; 10.20 Gram.; 11.15 Voor-! dracht; 11.35 Blokfluit en klave-, cimbel; 12.00 Lichte muz.; 12.30, Land- en tuinbouwmeded.; 12.33' Voor het platteland; 12.38 Piano-' duo; 13.00 Nieuws; 13.15 Voor de* middenstand; 13.20 Lichte muz.;! 13.45 Reisbeschrijving; 14.00 Pia-j norecital; 14.20 De mooiste kwaal van de wereld, hoorspel; 15.Kt! Vrouwenkoor; 15.25 Gram.; 16.05' Zestig minuten voor boven del zestig; 17.05 Oude liedjes; 17.20' Lichte muz.; 17.50 Milit. comm.; 18.00 Nws en comm.; 18.20 Act.' en Tour de France 1961; 18.35' Jazzmuz.; 18.50 Openbaar kunst-; bezit; 19.00 Parlem. overz.; 19.15 Regeringsuitz.; 19.30 Lichte mu ziek; 20.00 Nieuws; 20.05 Lichte muz.; 20.35 De tournee van het Concertgebouworkest, discussie; 21.05 Gram.; 21.30 Tour de Fran ce 1961; 21.40 Holland festival 1961: Nederl. kamerkoor (22.30 22.40 Nws); 23.25 Jazzmuz.; 23.55 Nieuws. BRUSSEL" (VI.): 12.00 Nieuws: 12.02 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.35 Voor de landbouwers; 12.42 Gr.; 12.50 Beursber.; 13.00 Nws; 13.15 Lichte muz.; 14.00 Gevar. muz.; 15.00 Gram.; 16.00 Beurs berichten; 16.06 Voor de zieken; 17.00 Nws; 17.15 Lichte muziek; 17.45 Franse les; 18.00 Belgische kamermuz.; 18.20 Voor de solda ten; 18.45 Ronde van Frankrijk; 19.00 Nieuws; 1940 Orkestconc.; 20.00 Festival van Vlaanderen: Kamerork. en koren (in de pau ze: Kunstkaleidoscoop); 21.30 Ka mermuz.; 22.00 Nws; 22.15 Amus. orkest: 22.45 Zigeunermuz.; 22.55 Nieuws; 23.00 Voor de zeelieden. Televisieprogramma's. NED. TV: 20.00 Journaal en weeroverz.; 20.20 Act.; 20.30 Va der weet het beter, TV-film; 20.55 Muzik. progr.; 21.20 Film impressie; 21.30 Waarheid aan het ziekbed, gesprek. VL. BELG. TV: 19.00 Hengel- rubriek; 19.15 Filmrep.; 19.45 Cult, act.; 20.00 Nws; 20.25 Speel film; 22.10 Literair progr.; 22.40 Nieuws.

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 7