Heer dan 2'A miljard Binnenlands nieuws Kerkdiensten RECHTSZAKEN Coöp. Boerenleenbank «Terneuzen» DE BRONZEN ADELAAR Z iter dag 24 juni 1961 Frauduleuze handelingen ■,Mv „berecht 8 juli 4e Internationale Zeehengelconcours te Terneuzen NOORD-BEVELAND BELEEFDE GROOTSTE MENSENINVASIE BIJ MANIFESTATIE „DELTA EINDE EERSTE FASE" Huidgenezing j rJ Blrj» Voor de zondag De Amerikaanse zeeliedenstaking DE VRIJE ZEEUW Pagina 3 VERMISTE JONGEN TERECHT De 14-jarige scholier Jacob Dijk uit Groningen, die bij zijn grootouders in Den Haag lo geerde en daar op 20 juni spoor loos verdween, is terecht. Het jongetje had een briei achterge laten a-at hij naar Rotterdam zou gaan, maar op het opgege ven aares bleek hij niet aanwe zig. Donüeraag is. nij in Doetin- ciiem teruggevonden. De jongen bleek eerst in DoesDurg te zijn geweest waar hij was gaan joy- ryaen met een auto. in Doean- cnem nam hij een bromliets mee. Liuend was hij tenslotte naar de Achte'rnoek gekomen. AMSTERDAMS TRIO AANGEHOUDEN Da Meppeier gemeentepolitie heeit een Amsteidams urieial aangehouden, aat er van wordt basonuiaigd zakenlieden in Mep- pei onaer vaise voorwenusei te heuben oewogen tot net doen inkopen van inverse gebruiks goederen ais scniijiOfei.oeiitn, scnoonmaak-artiKeien en papiei. Ook in anaeie aeieu veil net land, ouuer meer 111 Noord- en Zuid-Holland en in btreent „opereerden' de drie Amster- aarniners die voorgaven met hun handel een liefdadig uoei te die nen. iten van nen, de bö-jarige kiassuiceerder J. T. S., zou zo werd tegen de aspirantkopers gezegd een ernstige Zieke zijn, die alleen in Suriname ge nezing zou kunnen vinden. Ten einde nu voor hem en voor zijn gezin ae overtoc.ut te kunnen bekostigen werd een beroep op miaaeiiutanaers geuaan om bij het drietal inkopen te uoni. tc goederen weiden, zo is uit liet onderzoek geoieken, wei geie- verd maar de prijs was meestal te hoog. De oporengst werd door het drietal geueeid. De urie Amsterdammers zou den zien gea'urende ongeveer ane inaanaen aan deze piaktij- ken heooen schuldig gemaakt. Niet is kunnen worden vastge steld welke bedragen het trio op deze wyze byeen neeit kunnen brengen. De Amsterdammers, te weten ae 55-jarige J. T. S., de 66-jarige J. H. en de 35-jarige kraanmonteur J. A. O., zijn in middels op vrije voeten gesteld. DODELIJK ONGEVAL Donderdagavond is de 13-jari- ge A. van nallegooien uit Hur- wenen bij Zaltbommel met een De 44-jarige J. G. B., hoofd van een Rooms-Katholieke ulo school in Vlissingen heeft gister middag in hoger beroep voor het gerechtshof in Den Haag een gevangenisstraf van vijf maan den tegen zich horen eisen we gens frauduleuze handelingen, die hij in 1959 gepleegd heeft bij de aankoop van schoolmeu'oilair en bij het verkrijgen van subsi dies van de provinciale overheid en van verscnillende gemeenten. De rechtbank te Middelburg heeft men in eerste aanleg ver oordeeld tot een gevangenisstraf van acht maanden, waartegen de verdachte in hoger beroep is ge gaan, omdat hij de straf te zwaar acht. Door middel van valse kwitan ties, waarop de salarissen van de leerkrachten van een door verdachte geleide cursus ter op leiding van kleuterleidsters veel te hoog waren opgegeven, zag het schoolhoofd kans voor de cursus subsidies te krijgen, die anders niet zouden zijn gegeven. Ook knoeide hij bij de aanschaf van schoolmeubilair met valse kwitanties. Het schoolhoofd heeft onge veer ƒ12.000,— te veel aan sub sidies ontvangen. Daarvan heeft hij tenminste ƒ8.000 ten eigen bate aangewend. Een bedrag van ƒ4.000 is na de ontdekking van de fraude bij hem aange troffen. Voorts heeft hij de ge meente Vlissingen voor ƒ3.500 benadeeld. „Een schandelijk gedrag," meende de procureur-generaal, die echter ook de voorzitter van het Rooms Katholieke schoolbe stuur, een pastoor, die van een en ander op de hoogte was, mo reel schuldig noemde. Dat de leerkrachten zonder meer de val se kwitanties hebben getekend, noemde hij onbegrijpelijk. De verdediger mr. J. J. Lap uit Bergen op Zoom, meende dat het onderzoek in deze zaak par tijdig is geweest. Het is naar zijn zeggen verricht door een recher cheur, die wrokgevoelens had jegens B. Voorts meende hij, dat jaren lang is geparasiteerd op de energie van zijn cliënt, die onderbetaald werd. De man is nu zijn onderwijsbevoegdheid kwijt. Hij bepleitte clementie. Nadien stond de 50-jarige di recteur van een schoolmeubelfa- briek, F. J. M. van G. uit Roo sendaal terecht. Hij heeft op in- stignatie van B. een valse kwi tantie afgegeven voor de leve ring van schoolmeubilair, waar voor hem een boete van 1.500 door de rechtbank in Middel burg is opgelegd. In hoger be roep werd voor het gerechtshof tegen hem bevestiging van dit vonnis geëist. Arrest op 5 juli. Een fabriek voor het maken van vloeibare zuurstof in Detroit is woensdag door een ontploffing verwoest. Drie arbeiders kwamen a het leven. landbouwtrekker op de Waaldijk gekanteld en aan de voet van de dijk terecht gekomen. De jongen werd levensgevaarlijk gewond en overgebracht naar het zie kenhuis In Zaltbommel. Gister morgen is hij aan de opgelopen verwondingen overleden. Doordat de trekker botste te gen een paal van de elektrische afrastering die over de Waaldijk gespannen was, is een passeren de bromfietser, de 21-jarige G. de Groot uit Rossum, verward geraakt in de draden. Hij werd met ernstige verwondingen naar het ziekenhuis in Zalibommel vervoerd. DROOG MET AUTO OVER RIVIER Een wil heel merkwaardig avontuur beleerde vrijdag een 43-jarige verzekeringsagent uit Rotterdam. Toen hij die morgen om negen uur het gaspedaal van zijn auto intrapte om de wagen op de Soetendaalse Kade te keren, kon hij niet bevroeden dat hij er droog en wel mee aan de overkant van de rivier de Rotte zou belanden.... De auto raakte namelijk te water doordat de bestuurder net even te lang omkeek bij het keren. Het voertuig kwam keu rig in de Rotte terecht, er raakte zelfs geen water in, hoewel het dak zelfs open was. En zo dob berde de verzekeringsagent op deze zonnige ochtend stuurloos rond Een andere automobilist die het tafreei zag, maakte een roei boot I°s on voer naar de auto ioe. Door het open dak kon de verzekeringsagent in de boot stappen. Hij bleek slechts een paar natte voeten te hebben.... De heren besloten de auto, die maar niet wilde zinken, naar de kant te trekken. Ook dit lukte en toen er later een takelwagen kwam, was het voertuig nog lang niet vol water. DE POLITIE HAD HET NAKIJKEN Het was donderdag 4 uur. Het gesprek van de ministers-presi denten van België en Nederland, dr. Lefèvre en prof. De Quay, was afgelopen. De premiers stapten in een auto die op het terrein van het ministerie van Algemene Zaken gereed stond. Even later reed de auto, verge zeld van twee andere, het Plein 1813 op en zoefde weg, naar Ypenburg. Nauwelijks waren ze uit het gezicht verdwenen, of een auto en een groep motorrij ders van de politie, het escorte van de premiers, kwamen het plein oprijden waar ze al gauw bemerkten dat ze het nakijken hadden. Prins Bernhard uit New York teruggekeerd Na een verblijf van nog geen 24 uur in New York is Z. K. H. Prins Bernhard vrijdagmiddag met de K.L.M.—Dc'ic „Koraai- zee" op Schiphol teruggekeerd. De Prins, die woensdagavond van Schiphol vertrokken was, heelt in New York een vergadering van de ..i-light Safety Founda tion" bijgewond. Bij de aankomst van de „Ko raalzee" stonden enige autori teitan, o.w. het hootd van de vestiging Nederland van de K. L. M., de heer A. A. van de Paauw, gereed om de Prins wel kom te neten. Toen de meeste passagiers het toestel reeds ver laten hadden wenkte een K.L.M.- employé plotseling naar de an dere zijde van het vliegtuig, waar het lachende gezicht van ue Prins in de deuropening van de cockpit verscheen. Haastig werd een vliegtuigtrap naderbij gere den en nadat Prins Bernhard in de cockpit afscheid had genomen van de bemanning konden de aanwezige autoriteiten hem de hand drukken. De Prins liep daarna zelf het vrachtluik onder het vliegtuig, waar hij wachtte tot zijn kofier uitgeladen werd. In een op het platform gereed staande auto vertrok Prins Bernhard daarna van Schiphol. NOORS ZEEMAN IN IN AMSTERDAM VERDRONKEN Gisternacht is de 19-jarige Noorse zeeman Asle Leiv Jens- sen bij de Oudezijds Kolk in het centrum van Amsterdam in het water gelopen en verdron ken. De 25-jarige Noorse zeeman Gunner Skabo is hem nog nage sprongen doch zijn reddingspo ging was tevergeefs. Een half uur later werd het slachtoffer, wiens schip bij de A. D. M. ligt opgehaald. SLAPELOZE HONDENACHTEN Een veertienjarig meisje uit Roermond, leerlinge van het lyceum, heeft een hondje van zeven weken oud leren slapen. Ze had het hondje van haar va der cadeau gekregen, maar al heel gauw bleek, dat het dier niet kon slapen. Niemand had er een oplossing voor en iedereen stond voor een raadsel. De op lossing kwam tenslotte van het meisje zelf. Ze legde een warme kruik in het slaapmandje en een reiswekker onder het hoofd kussentje. Deze wekker bleek de oplossing te zijn. Het getik werd door het dier beschouwd als de hartslag van de moeder hond en deze hartslag scheen het nog niet te kunnen missen. Met kruik en wekker slaapt de jonge hond als een volwassen hond. (Adv.)' 2.500.000.000,—) Dat is het totaal spaartegoed bij de boerenleen banken, aangesloten bij de Coöp. Centrale Raif- feisenbank te Utrecht. Ruim twee en een half miljard gulden. Ook U kunt profiteren van de gunstige voorwaarden. Er ligt een spaarboekje voor U klaar bij de RAIFFEISENBANK Walstraat 7 TERNEUZEN Noordslraat S AXEL „O. N. 1." BESTUUR VERWACHT MINSTENS 600 DEELNEMERS In samenwerking met V. V. V. Terneuzen en de niiddenstands- vereniging „Klimop' organiseert de hengelsportvereniging „Ont spanning Na Inspanig" op zater dag 8 juli a.s. het 4e internatio nale zeehengelconcours. De aanvang is 's morgens om half elf en het startsein zal ge geven worden door het hijsen van de „O. N. I."-vlag op de Water toren (aan de zeezijde). Hef con cours duurt tot haif twee en om vijf uur zal burgemeester mr. H. Rijpstra in „La Belle Vue", het clublokaal, de prijzen uitreiken. GOED BEGIN Bij goed weer verwacht hat „O. N. I."-best uur minstens 600 deelnemers. Voor het concours is het gedeeltevan de Ooste lijke Stenen Beer tot aan de nieuwe uitwatering van de Othenense kreek gereserveerd; het gedeelte vanaf het Post kantoor tot aan de Loodsen- wacht en als het .nodig is, ook de buitenhaven. Op de buitengewone vergade ring die in „La Belle Vue" werd gehouden, heeft de voorzitter van „O. N. I.", de heer C. van de Broek, één en ander voor belang hebbenden uiteengezet en er op gewezen dat het bestuur alles in het werk zal stellen om de organisatie nog beter dan vorige jaren te doen verlopen. Daar voor zijn al heel wat besprekin gen nodig geweest en vooral de ?,1en van het ..O. N. I.bestuur hebben al heel wat uren moeten offeren. Maar hot begin is uit stekend. Van vele zijden werden '•eods toezeggingen gedaan m deelnemers ingeschreven. TRADITIE Niet alleen de uitstekende or ganisatie trekt vele hengellief- hehbers naar dit jaarlijkse Ter- neuzense evenement, ook de vele n prachtige prijzen die ,,Q. N. I beschikbaar stolt. Ook dit jaar is lit weer het geval. Een elektri sche wasmachine met wringer vormt de hoofdprijs. Daarnaast een complete keukenuitzet en voorts nog vele luxe- en huis houdelijke artikelen en een groot aantal hengelbenodigdheden. „Ontspanning Na Inspannig" maakt nu ook deel uit van de Zee- nengelfederatie „Zceuws-Vlaan- deren" en dat betekent dat de behaalde punten meetellen voor het befaamde Scheldekampioen- schap. De grootste menseninvasie die Noord-Beveland ooit heeft be leefd, vond gisteren plaats ter gelegenheid van de Z. L. M.- tentoonstelling en de manifesta tie „Delta Einde Eerste Fase" Begimstigd door stralend zomerweer zyn circa 20.000 be zoekers met auto's, bussen en andere vervoermiddelen naar Kamperland gekomen. In de eerste plaats toonden de duizenden landbouwers uiteraard veel belangstelling voor dc ten toonstelling, waar het nieuwste landbouwmateriaal te zien is. 's Middags werd op het strand aan de voet vande nieuwe Delta- dam de manifestatie onder lei ding van Carel Briels „Delta Einde Eerste Fase" vertoond, waarvoor Anthonie van Kampen de teksten schreef. Dit spel, opgevoerd in een prachtig gelegen duinpan met natuurlijke décors van water, wolken en duinen, toonde Noord- Beveland in het verleden, het heden en de toekomst. De folk lore: klederdrachten en paar den, d. nuchtere werkelijkheid: tractoren en „combines" en de toekomst: strandleven en recre atie, dit alles werd tot een geheel in deze manifestatie. Onder meer werd er aan mee gewerkt door honderden militairen, een aantal straaljagers van de vliegbasis Woensdrecht en een formatie stuntvliegers, ook uit Woens drecht. De finale waarbij 150 tractoren met ronkende motoren de duinpan inreden, vormde de afsluiting van deze manifestatie. Vanuit een helikopter filmde Bert Haanstra verscheidene on derdelen van dit gebeuren. KONING OLAV BIJ FIJN VISWATERTJE Koning Olav van Noorwegen heeft zijn officiële bezoek aan IJsland met een dagje verlengd om eens lekker te gaan vissen. Samen met president Asgeisson beproefde de vorst zijn geluk in de Laxfoss, een rivier rijk aan zalm. Zoals op de foto te zien was de koning wel gekleed voor het visuvontuur. Vluidzuiverheid - Hüidgezondheid Voeten en oksels iris door Purol-poeder DIE MAN WAS VROOM. Er was in het land Uz een man, wiens naam was Job en die man was vroom. Job 1 1. „Die man was vroom" Dat staat niet voorop. Als wü mensen beoordelen, zet ten wij doorgaans andere kwalitei ten voorop. Die achten wü belang ijker. Geld, positie, kennis, ont wikkeling, schoonheid, prestatie, invloed. Enfin, een heel rijtje! Als ze ons er dan per se naar vragen, zeggen we: „O ja, hy is ook nogal kerKs." Het woord „vroom" komt ons beslist niet over de lippen. Dat kennen we alleen maar in dc ver binding „vrome kwezel". In ieder geval speelt 's mans vroomheid in onze waardering en beoordeling niet de minste rol. Maar dat is dan ónze beoorde ling. Gods beoordeling is anders. Zeker, Job is veel meer dan vroom. Er staat hier in de eerste verzen van het boek Job een heel relaas over hem. Maar zyn vroom heid staat in Gods persoonsbe schrijving voorop. Als het eerste en voornaamste van 's mans leven. Waarop al het andere gebaseerd is en waaruit alles opbloeit. Zonder hetwelk alle andere kwaliteiten in de lucht komen te hangen wortelloos, doelloos en ook wel zinloos worden. God waardeert boven alles het hart. „De mens ziet aan wat voor ogen is, maar de Here ziet het hart aan." Het hart is de eigenlijke centrale van ons leven. Daar ze telt ons „ik" onze persoonlijk heid. „Uit het hart zyn de uitgan gen des levens." Welnu, vroom heid is een zaak van het hart. Vroomheid betrekt ons hart op God. Het betekent, dat het tus sen ons hart en God in orde is. Dat ons hart voor alles klopt, maar in alles voor Gód klopt. Vroomheid betekent, dat ons hart naar boven leeft en van boven leeft. Over het hart kan niemand oordelen. Maar God kan er wèl over oordelen. En God zegt van Job's hart: „Deze man was vroom." (Uit „De Stem achter U"), door BARONESSE ORCZY 53) (Nadruk verboden.) „En nu u op dit punt zo zeker bent," zei Clyffurde, nog hele maal niet uit het veld geslagen, „mag ik u dan ook vragen, wat u van plan bent te doen?" „Ik zal u dwingen terug te ge ven wat u gestolen heeft." „En hoe stelt u zich voor dat te doen, mijnheer de St. Genis?" vroeg de Engelsman kalm. De brutale en zekere houding van zijn tegenstander maakte Maurice steeds woester. „Zo!" riep hij en hij sprong zijn vijand naar de keel. Maar Clyffurde was klaar voor de aanval. Met zijn linkerhand wachtte hij de slag af en met zijn rechter sloeg hij snel terug en trof de kaak van zijn aanval ler. St. Genis, half verdoofd door de rake slag, ging een paar passen achteruit, maar Clyffur de haakte zijn voet, waardoor hij zijn evenwicht verloor en in volle lengte achterover op het bed viel. Maurice stikte haast van woede en terwijl hij vol schaamte weer overeind tracht te te krabbelen, schold hij„El lendeling! Dief Maar hij zag al gauw in, dat het hem niet zou helpen, want een paar stevige knieën om klemden zijn benen, terwijl een sterke hand zijn keel heel onple zierig vastgreep. „Als ik in uw plaats geweest was, had ik het anders aange legd, mijnheer de St. Genis," zei de Engelsman. „Laat me los, vervloekte dief," riep St. Genis. „Kalm, vriendje," zei de ander bedaard, „je hebt me nu dikwijls genoeg dief genoemd om je woe de gelucht te hebben en nog meer van die scheldwoorden zouden mij wel eens uit mijn humeur kunnen brengen." „Laat mijn keel los!" „Dat zal ik doen, zo gauw ik weet, wat ik met je zal begin nen, mannetje, of ik je als een kip de poten bij elkaar zal bin den, of dat ik je nog een flink pak rammel zal verkopen." „Het recht is aan mijn kant," zei St. Genis koppig. „Het kan me niet schelen, wat je me doet." „Het recht is schijnbaar aan jouw kant! Dat zal ik niet ont kennen en daarom aarzel ik dan ook nog." „Als een vagebond heb je in het donker mensen aangevallen en bestolen, die je nooit anders dan vriendelijkheid bewezen hebben." „Tot op het ogenblik, dat ze mij het huis uitstuurden ais een oneerlijke bediende." „Dus dit was uw wraak." „Ja, maar niet precies, zoals u denkt. Ik zal u nu vrij laten, maar ik waarschuw u, dat ik goed op een volgende aanval be dacht zal zijn en dat ik even ge makkelijk drie aanvallers van me af kan schudden. Dat is een kunstje, dat wij in Engeland goed kennen." Hij liet Maurice los, die met een losbarstte „Bent u van plan mij duide lijke uitleg te geven, ja of nee? En laat ik u zeggen, dat er geen enkel excuus voor uw misdaad kan bestaan. U hebt de mensen, die ik eerbiedig en de vrouw, die ik liefheb, beledigd." „Ik ben niet van plan u een uitvoerige uitleg te geven, maar terwille van uw gemoedsrust, zal ik u enkele simpele feiten mee delen." De twee mannen stonden te genover elkaar, ieder aan een kant van de tafel, waarop een paar vetkaarsen stonden, waar door een grillig licht over hun gezichten viel. „Ik luister," zei St. Genis kort. En Clyffurde begon „Het geld, dat de familie de Cambray naar de koning wilde brengen, zou in handen van Bo- napartisten gevallen zijn, als ik het niet gered had." „In hun handen, of in de uwe, wat maakt dat uit?" ant woordde St. Genis nijdig. „De Koning is het nu toch kwijt." „Daar ligt nu juist uw fout," zei de ander. „De Koning heeft nu heel wat meer kans het geld te krijgen, dan toen de Comte de Cambray met zijn familie en u, als beschermer, er op uitgin gen dit zaakje op te knappen." St. Genis trok verlegen zijn wenkbrauwen samen: „Ik be grijp u niet." „Het is toch zo eenvoudig, U en uw vrienden beschouwen mij als een vriend van De Marmont. Hij is loslippig en zo zei hij din gen, die hij beter voor zich had kunnen houden. Ik hoorde van hemzelf, dat Bonaparte hem be volen had, de vijf en twintig miljoen terug te brengen, die prefekt Fourier aan de Comte de Cambray had overgedragen." „Waarom waarschuwde u de graaf dan niet?" vroeg St. Genis wantrouwend. „Zou u denken, dat hij naar mij geluisterd had? U bent toch niet vergeten, dat hij mij twee dagen geleden uit zijn huis heeft gejaagd, alleen, omdat hij mij van vriendschap met De Marmont verdacht? Denkt u dat er Iemand geweest zou zijn, die mijn woorden geloofd zou heb ben?" „En dusbedacht u deze foefuik kan u niet ge lovenu houdt mij voor de gek, nu ik u ontmaskerd heb." „Waarom zou ik dat doen? U bent in mijn handen, niet ik in de uwe. Bonaparte is zegevie rend Grenoble binnengetrokken. Ik zou hem het geld kunnen gaan brengen, om zo zijn dank baarheid te winnen, of ik zou het voor mijzelf kunnen gebrui ken. Wat voor reden heb ik u voor de gek te houden? Wat geef ik om uw oordeel of om de minachting van de Comte?" St. Genis zei niets terug. Wat zou hij ook kunnen zeggen. Hij voelde, dat die man toch de waarheid sprak. De man die hier voor hem stond had iets gedaan, waar St. Genis niet bij kon. (Wordt vervolgd.) OOST ZEEUWS-VLAANDEREN ZONDAG 25 JUNI. NED. HEKV. ftJCKK Axel: 10 uur Vic. S. den Blaau- wen; 2.30 uur: Ds. W. J. van Meeuwen. Hoek: 10 uur Ds. W. J. van Meuwen; 2.30 uur Vie. S. den Blaauwen, van Axel. Hontenisse: 9 uur Ds. J. G. N. Cu- pédo, van Sluiskil. Hulst: 10.30 uur Ds. J. G„ N. Cu- pédo, van Sluiskil. Philippine.: 11 ,u..Ds. E. Ed. Stern. Sas van Gent: 9.30 uur Ds. E. Ed. Stern. Sluiskil: 9.30 en 11 uur Eerw. heer Ph. M. Kranenburg, van Groede. Terneuzen: (Noordstraal) 10 uur Ds. J. Scholten; 3 uur Ds. P. A. L. Brinkman, van Sehoondüke. Gebouw „De Schakel". 9.30 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt. Gebouw „Bethel" 10 u. Jeugd- kerk. Zaamslag: 10 uur Ds. Ph. M. Bechl (H Avondmaal); 3 uur Ds. Ph. M. Becht (Voortz. H. A. en Dankzegging.) Verenigingsgebouw 10 u. Eerw. heer C. H. lleüboer. GEREFORMEERDE KERK. Axel: 10 uur en 3 uur Ds. A. van Leeuwen. Op zoek naar Hollands vrachtschip uit de 17de eeuw Een groep IJslanders is begon nen met het opsporen van het wrak van een met goud en dia mant beladen Hollands vracht schip dat aan de zuidoost-kust van het eiland zou zijn vergaan toen het in 1667 op weg was van Oost-Indië naar de Nederlanden. Volgens IJslandse annalen ver ging het schip toen het de Engel se vloot tijdens de oorlog tussen beide landen wilde ontwijken. Slechts zestig van de tweehon derd opvarenden bleven in het leven nadat het schip ten zuiden van Vatnajoeskull, Europa's grootste gletscher, aan de grond was gelopen en in drijfzand was terechtgekomen waarin reeds vele schepen waren weggezon ken. Het schip zou goud, zilver, kost bare stenen en een ballast van koper hebben vervoerd. De IJs landers menen dat zij het vaar tuig zullen kunnen vinden met apparatuur die voor het ontdek ken van mijnen wordt gebruikt. Een groep IJslanders vond op deze manier twee jaar geleden een lading ijzer onder het zand. De Amerikaanse minister van Arbeid, Goldberg, heeft donder dagavond voorgesteld dat de zeeliedenstaking voor de tijd van zestig dagen wordt opge schort. In die tijd zou dan een commissie van drie door presi dent Kennedy aangewezen per sonen moeten proberen een op lossing te zoeken. Goldberg drong er bij reders en vakbonden opaan dit plan te aanvaarden in hun eigen belang en dat van het land. Hij zei op een persconferentie dat het voortduren van de staking ern stig zal bijdragen tot verslech- ting van de handels- en de dol larbalans van het land. De minister wil zaterdag ant woord van de partijen ontvam gen. Hoek: 10 uur eft 2.30 uur Ds. De Vries, van Aardenburg. Sas van Gent (zaaltje Ned. Herv. Kerk) 7 uur: Ds. W. C. van Hat- tem, van Terneuzen. Terneuzen: 9.30 uur en 4.30 uur Ds. W. C. van Haltem. (Bed. H. Avondmaal en Dankzegging.) Zaamslag: 10 uur en 3 uur Ds. M. den Boer. GEREF. KERK (Vrijgemaakt.) Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. C. Bül. Terneuzen: 10 uur en 3 uur Ds. H. Smit. CHR. GEBEF. KERK. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur Ds. J. van Dijken te Biezelinge. GEREF. GEMEENTE (Syn.). Terneuzen: (Frans Halslaan): 10 uur en 3 uur leesdienst. GEREF. GEMEENTE. Hoek: 9.30 uur en 2 uur lees dienst. Terneuzen: (Vlooswykstraat)9.30 uur, 2 uur en 6 uur leesdienst. OUD-GEREF. GEMEENTE. Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur. Ds. A. de Reuver. NED. PROT. BOND. Terneuzen: (gebouw Schoolweg 21)10.30 uur Ds. P. Messie, van Breda. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Axel: 10 uur, 2.30 uur en 7 uur: H. H. Missen. Clinge: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur: H. H. Missen. Hulst: 6.30 uur, 7.45 uur, 9 uur an 10 uur: H. H. Missen. Philippine: 7.30 uur en 10 uur: H. H. Missen. Sluiskil: 6.45 uur, 8.30 uur, 10.15 uur: H. H. Missen. Sas van Gent: 7 uur, 8.30 uur en 10.15 uur: H. H. Missen. Terneuzen: 7 uur, 8.30 uur en 10.15 uur: H. H. Missen. WOENSDAG 28 JUNI. NED. HERV. KERK. Terneuzen: 3 uur Bevestiging en inzegening van het huwelijk van D. Zegers en F. Bareman. DONDERDAG 29 JUNI. NED. HERV. KERK. Terneuzen: 4.30 uur Bevestiging en inzegening van het huwelijk van H. J. Houg en M. S. Simons. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN ZATERDAG 24 JUNI. NED. HERV. KERK. Sehoondüke: 7 uur Avondgebed. ZONDAG 25 JUNI. Biervliet: 9.30 uur Ds. W. S. Even huis. (Viering H. Avondmaal.) Breskens: 9.30 uur Ds. L. Spaans. (Bed. H. Doop.) Cadzand: 9.30 uur Ds. A. C. W. ten Cate. (Bed. H. Avondmaal). Groede: 9.30 uur Ds. M. de Jong. (Bed .H. Avondmaal.) Hoofdplaat: 10 uur Eerw. heer H. J. Begeer. Nieuwvliet: 9.30 uur Ds. W. W. Verhoef, van Hoenderloo. Oostburg: 10 uur Ds. W. S. Hugo van Dalen. (Bed. H. Doop.) Retranchement: 9.30 uur Ds. S. Tijmstra. (Bed. H. Doop.) Sehoondüke: 9.30 uur Ds. P. A. L. Brinkman. (Bed. H. Avondm.) Sluis: 9.30 uur Ds. C. Balk (Bed. H. Avondmaal.) St. Anna ter Muiden: 11 uur Ds. C. Balk. (Bed. H. Avondmaal.) Waterlandkerkje: 10 uur Ds. W. B. Bergsma. IJzendüke: 9.30 uur Ds. C. van Evert. Zuidzande: 9.30 uur Ds. J. Eügen- daal, (Bed. H. Avondmaal.) WOENSDAG 28 JUNI. Oostburg: 7 uur Lit. Avondgebed. (Kerkcentrum.),

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 3