Chroesjtsjef wil voor einde van 't jaar vredesverdrag met Oost-Duitsland „EIGEN HAARD Nederlands antwoord op motie Nieuw-Guinea Raad Het bezoek van Lübke aan Parijs Canada zal dollar devalueren De Laotische «topconferentie» in Zürich HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN 1 Toespraak van Malinofski NOORDSTRAAT 76 3 CD 8 s t—i si Frankering bij abonnement: Temeuzen Oireeteur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,— pee kwartaal; per maand ƒ2,per week 48 ct Losse nrs 9 ct DONDERDAG 22 JUNI 1961 17e Jaargang Nr 5323 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P, J. van de Sande te Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handels advertenties) 5 regels 1,—. Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. Volgens een bericht van radio Moskou heeft premier Chroesjt sjef woensdag verklaard, dat de Sowjet-Unie vóór het einde van het jaar een vredesverdrag met Oost-Duitsland zal tekenen. Op dezelfde bijeenkomst in het Kremlin, waar ue Russische mi nister van Defensie Malinofski en de voormalige ijowjet-opper- bevelhebber in Oost-Duitsland Tsjoeikof toespraken hielden is ook het "vnord gevoerd door pre mier Chrotsjtsjef. „Kr moet zo spoedig mogelijk een vredesverdrag mei Duitsiand komen. De Sowjet-Unie en ande re vredelievende staten zullen aan het einde van dit jaar een vredesverdrag met de Duitse de mocratische republiek sluiten", aldus Chroesjtsjef. Chroesjtsjef zei ook: „Wan neer de Ver. Staten de kernwa penproeven hervatten, zal de Sowjet-Unie dat ook doen. Wij hebben zo enige kernwapens ge reed liggen, die op beproeving wachten. Wanneer net rot nieu we kernwapenproeven zou ko men, zou ue verantwoorctelijK- heid hiervoor geheel bij het Wes ten liggen". Hij voegde hieraan toe: „De Sowjet-Unie houdt vast aan haar voorstel om het vraagstuk uer kernwapenproeven op te lossen in het Kaaer van een aigemene ontwapeningsovereenKomst. Wij zullen het recente Amerikaanse memorandum over dit ontwerp beantwoorden, doch wij zullen in niets afwijken van ons bettend standpunt' Chroesjtsjef vervolgde: „Het Westen blijft, onder verschalen de voorwenusels, koppig onze ontwapeningsvoorstellen verwer pen. Doch wij zullen hier steeds weer op terug komen en wij zul len er zonder ophouden voor werken om alle volken duidelijk tie maken, dat een oplossing van 't orftwapéningsvraagstuk nood zakelijk is, ornoat het in liet be lang van het mensdom is. indien het Westen instemt met algemene en volledige ontwape ning, is de Sowjet-unie bereid tot net aanvaaraen van alle con trolemaatregelen. Wij zijn, zo no dig, morgen nog bereid een over eenkomst te ondertekenen be- treilende algemene en volledige ontwapening onder liet meest strikte internationale toezicht, maar de Sowjet-Unie zal niet in stemmen met controle zonder ontwapening aldus ue Sovjet- premier. Cnroesjtsjef verklaarde dat de Sowjet-unie „zich geawongen zal zien haar sirijukiacnten uit te breiden, indien de Westerse mo- gendneden dat ook zouden doen". „De bowjeirussische raketeen- heuen zulten een gepast ant woord geven aan elke potentieie aanvaller", zei hij. De premier vervolgde: „Het Westen heelt onze oproep tot wedijver op het geoieu van ma teriële en geestenjke voortbren ging beantwoord met uitbreiding van zijn strijdkrachten en verho ging van zijn militaire uitgaven. iviet het oog hierop zal de Sow jet-Unie mogelijk gedwongen zijn naar militane uitgaven eveneens te vergroten, teneinde onze weer macht te versterken en te ver beteren. Zo nodig zullen wij ook het getal onzer militairen uit breiden, opdat onze strijdkrach ten volledig Derekend zullen zijn voor hun taak, namelijk het handhaven van de vrede en het verzekeren van een vreeazame internationale samenleving", ai- dus Chroesjtsjef. Hij besloot met de woorden: „Lang leve de wereluvrede!" Kr werd na zijn toespraak lang durig gejuicht en geapplaudis seerd. De Sowjet-Russische minister van Lanosverdediging Malinofski heeft geen nieuwe gezichtspun ten naar voren gebracht in een toespraak, die hij woensdag te Moskou tot een grote bijeen komst heeft gehouden. De bij eenkomst werd gehouden ter her denking van het feit. dat het gis teren twintig jaar geleden was, dat Duitsland de aanval op de Sowjet-Unie begon. Malinofski verklaarde dat de „reactionaire groepen in de kapi talistische landen, die verant woordelijk waren voor het ontke tenen van de tweede wereldoor log, hun voor het mensdom nood lottige plannen nog niet hebben opgegeven, terwijl zij evenmin de wapens hebben gestrekt". Het waren volgens hem vooral de ..Amerikaanse imperialisten, die erop uit zijn de wereld te over heersen", die het „voornaamste bolwerk van reactie en agressie" vormden. Hij vervolgde: „De Westerse mogendheden herhalen de mis slagen, dje liebbeo geleid to.t Hit- Iers machtsoverneming en- het opbouwen der Duitse militaire kracht aan de vooravond van de tweede wereldoorlog. Het werd Hitier door Brits, Frans en Amerikaans materiaal en politieke steun van dezelfde zijde mogelijk gemaakt de wereld in de oorlog te storten. Het is een leugen dat de Sowjet-Unie, door het sluiten van het Rus sischDuitse niet-aanvalsver- drag in 1939, door de toenma lige Duitse minister van Buiten landse Zaken Von Ribbentrop en zijn Russische ambtgenoot Molo- tof de weg heeft gebaand voor het uitbreken van de tweede wereldoorlog, aldus Malinofski. Hij voegde hieraan toe: „Het Wesiduitse militarisme, weer in het zadel geholpen door dezelfde Amerikaanse, Britse en Franse kringen, die het na de eerste we reldoorlog nieuw leven hebben ingeblazen vormt een grote be lli eiging van de vrede. Doch wij zijn in staat ons va derland te verdedigen en elke krankzinnige die een kernoorlog zou willen ontketenen, op onge zouten wijze van repliek te die nen", aldus Malinofski. De Sowjet-Russische minister van Landsverdediging had tevo ren verklaard dat „een derde wereldoorlog niet als een nood lottige onvermijdelijkheid moet woruen beschouwd". Hij had ook gezegd: „Het over leg te Wenen tussen president Kennedy en premier Chroesjtsjef heeft aangetoond dat de Sowjet- Unie aan geen enkele mogend heid of groep van staten zal toe staan zich vanuit een positie van kracht tot haar te richten". Volgens Malinofski „stuit een wezenlijke internationale ontwa pening op hardnekkig verzet van imperialistische zijde en hel zijn weer de Amerkiaanse imperialis ten, die hier vooraan slaan". Hij meende ook dat „de nieuwe Amerikaanse regering tot dus verre dezelfde politieke richtlij nen volgt als haar voo gangster". „Het Sowjet-volk wil in vrede met alle andere volken leven", aldus Malinofski. De minister achtte het Westen verantwoordelijk voor het feit dat er, zestien jaar na het be ëindigen van de oorlog, nog steeds geen vredesverdrag met Duitsland is gesloten. „Doch er moet en zal een vredesverdrag komen, met alle gevolgen van dien", verklaarde hij. Deze woorden werden met een langdurig applaus begroet. De volgende spreker was maar schalk Tsjoekof, gewezen bevel hebber van de Sowjet-Russische troepen in Oost-Duitsland. Tsjoekof zei dat de Sowjet- Unie de oorlogsbijdrage van de geallieerden in de tweede wereld oorlog „hogelijk waardeert". Hij voegde hier echter aan toe: „Het feit blijft bestaan dat zich aan het einde van de tweede we reldoorlog in een gebied rondom Berlijn met een straal van hon derd kilometer geen Amerikaan se, Britse of Franse militairen be vonden, met uitzondering van door ons bevrijde krijgsgevange nen. De Westerse mogendheden hebben geen recht op Berlijn. Wij hebben ze in Berlijn toegelaten en de rechten die ze daar beza ten, vloeiden voort uit de capi tulatie van Duitsland. Nu er geen capitulatie meer is, hebben ook de rechten der Westelijken in Berlijn opgehouden te bestaan", aldus maarschalk Tsjoekof. Maarschalk Tsjoekof sprak op een gegeven ogenblik over pre mier Chroesjtsjef als „de ziel der verdedigers van Stalingrad". Deze opmerking werd door de aanwezigen langdurig en storm achtig toegejuicht. Chroesjtsjef was tijdens de gevechten om Sta lingrad lid van de militaire raad van het front om Stalingrad. Het verloop van de bijeen komst was in de gehele Sowjet- Unie via de radio te volgen. Zij werd ook weergegeven door tele visiestations in de Sowjet-Unie en de Oosteuropese communis tische staten. Premier Chroesjstjef gekleed in de uniform van luitenant-gene raal en andere hoge burgerlijke en militaire leiders der Sowjet- Unie waren op de bijeenkomst aanwezig. SPOR THAN DEL ff Op de tweede dag van zijn staatsbezoek aan Frankrijk heeft de Westduitse president Lübke een krans gelegd op het graf van de onbekende soldaat en voorts werd hij op het stadhuis van Parijs feestelijk ontvangen. Bij laatstgenoemde gelegenheid zei De bondspresident bracht ook een bezoek aan de landbouw school in Grignon en sprak bij deze gelegenheid de hoop uit dat de landbouwproblemen in de E.E.G. tot tevredenheid opgelost zouden worden. Daartoe waren middelen te vinden op het ge bied van de tarweprijzen cn van de vleesleveranties van Frank rijk naar Duitsland. Lübke in een toespraak dat vijandschap en wantrouwen tus sen Frankrijk en Duitsland tot 't verleden behoorden en pleitte hij voor menigvuldig contact tussen Fransen en Duitsers. De gast werd een zilveren horloge met het wapen van Parijs aan geboden en zi.in echtgenote Wil- helmina een gouden poederdoos. Lübke schonk de voorzitter van de gemeenteraad, Minot, een schilderij van „Maria's bood schap" uit de veertiende eeuw. Minot noemde het bezoek van Lübke een mijlpaal op de weg naar Europese vereniging. De gemeenteraad nodigde de Duitse gasten op een maaltijd. Op de achtergrond van de in de kleuren der beide landen ver sierde zaal was de Duitse ade laar te zien. De Canadese minister van Fi nanciën, Donald Fleming, heeft dinsdagavond bij de indiening van zijn begroting in het Huis van Afgevaardigden dat Canada zijn dollar zal devalueren om te trachten de export te vergroten en de import te verminderen. Hij zei dat de regering had be sloten haar valutafonds te ge bruiken om het binnenstromen van buitenlands kapitaal te neu traliseren en de waarde van de dollar omlaag te drijven tot een „disagio van betekenis" in ter men van de Amerikaanse dollar. Hij weigerde echter een wissel koers te noemen. Fleming gaf verder uiting aan zijn bezorgdheid over de moge lijkheid dat Engeland zich aan sluit bij de Europese gemeen schappelijke markt. De Canadese regering had Engeland duidelijk gemaakt dat vitale Canadese handelsbelangen in het geding zijn indien Engeland besluit tot de gemeenschappelijke markt toe te treden. Hij herhaalde het voorstel van premier Diefen- baker voor een conferentie van ministers van het gemenebest over de kwestie. Daarnaast acht te hij overleg op tweezijdige ba sis van belang. Canada wil het recht op vrije toegang tot :1e Britse markten zowel om poli tieke als om economische rede nen behouden. Wat ook de uit slag van onderhandelingen tus- Dc Westduitse president Heinricli Lübke brengt een officieel be zoek aan Parijs. Op do foto zien we president De Gaulle met zijn gast bij aankomst op het Quai d'Orsay. sen Engeland en de gemeen schappelijke markt mag zijn, Canada zal trachten de gunstig ste voorwaarden voor toegang tot beide markten te behouden en elke politiek volgen welke nodig is om dit doel te bereiken. Katanga en de voorgenomen bijeenkomst van het Kongolese parlement Twintig Katangaanse afge vaardigden hebben dinsdagavond te Elisabethstad in een ter be schikking van de pers gestelde verklaring gezegd dat zij de voor 25 dezer in de omgeving van Leo- poldstad uitgeschreven bijeen komst van het Kongolese parle ment niet zullen bijwonen, indien niet aan de volgende vier voor waarden is voldaan: 1. Vrijlating van president Tsjombe. 2. Erkenning van de beginse len, waarover op de conferentie in de hoofdstad van Madagascar, Tananarive, overeenstemming werd bereikt. Te Tananarive werd bepaald dat Kongo een bondsstaat zou worden. 3. Het parlement zou te Ka- mina, in Katanga, bijeen moeten komen. 4. Er moeten waarborgen worden verstrekt voor de veilig heid van alle afgevaardigden. INCIDENTEN IN ALGERIE Ten zuiden van Philippeville in Oost-Algerië werden een Europese soldaat en zes Moham medanen die in het Franse leger dienen, door opstandelingen ont voerd. De Franse troepen von den later de lijken van vijf der Mohammedanen. In Algiers en Oran ontploften plastieken bommen. Er vielen geen slachtoffers maar de scha de was in een geval groot. In Algiers werd een Moham medaan, die schuldig was be vonden aan aanslagen met gra naten, vorig jaar, ter dood ver oordeeld. Zeven Mohammedanen werden tot dwangarbeid veroor deeld, variërend van tien tot twintig jaar. Drie werden vrij gesproken. TSJOMBE NOG NIET VRIJ De Kongolese minister van Binnenlandse Zaken Adoela heeft gistermiddag tijdens een onder houd met dr Sture Linner. de V. N.-vertegenwoordiger in Kon go, verklaard de vrijlating van president Tsjombe van Katanga te zullen aanbevelen, als de be sprekingen met de Katangesa leiders tot een nationale oplos sing van het Kongolese vraag stuk zullen leiden. Dr. Linner deelde tijdens een persconferentie mede, dat Adoela de minister van Binnenlandse Zaken van Katanga, Moenongo, voor een bezoek aan Leopoldstad heeft uitgenodigd. Adoela zou de vrijlating van Tsjombe voorstel len, als de voorgestelde bespre kingen tot een verzoening en po litieke oplossing zouden leiden In een telefoongesprek met een vertegenwoordiger van Reuter deelde minister Adoela mede, da Tsjombe nog steeds in het kamp Cent Maison buiten Leopoldstad door liet leger gevangen wordt gehouden. Er zijn geen plannen om hem naar elders over te bren gen. De Nederlandse regering heeft geantwoord op de motie die de Nieuw-Guinea Raad op 25 april 1961 met algemene stemmen ha l aanvaard. In deze motie werd gesproken dat het de Nederlandse regering niet meer vrij staat enige ver andering in de huidige status aan te brengen zonder voorafgaande instemming met de Nieuw-Gui nea Raad als vertegenwoordiger van het volk van Nederlands Nieuw-Guinea. Voorts verzocht de Raad een onvoorwaardelijke verzekering van de zijde der Ne derlandse regering dat Nederland zijn taak in dit land zal voort zetten ongeacht politieke druk uit binnen- of buitenland tot dat de Raad in de toekomst even tueel anders zou mogen verlan gen. In het antwoord van de Neder landse regering dat aan de Nieuw-Guinea Raad is toegezon den en gepubliceerd is, zegt de Nederlandse regering met bijzon dere belangstelling kennis te hebben genomen van de motie. Zij „herinnert in dit verband aan het leit, dat zij niet alleen her haaldelijk, ook in de Verenigde Naties, plechtig heeft verzekerd het recht op zelfbeschikking van de inwoners van Nederlands Nieuw-Guinea te erkennen, doch ook alles tracht te doen wat bin nen haar vermogen ligt cm het tijdstip ter reële effectuering van dit zelfbeschikkingsrecht zo snel mogelijk naderbij te brengen en de uitkomst daarvan ook t oor de toekomst veilig te stellen". „Dat de Nederl. regering niets buiten de meer direct daarbij betrokkenen zelf het volk dei- Papoea's wil verwezenlijken blijkt reeds uit het feit, dat zij ingevolge haar reeds in no vember I960 gedane toezegging bij gelegenheid van de instal latie van de Nieuw-Guinea Raad op 5 april 1961 de Raad bij monde van de staatssecretaris van Bin nenlandse Zaken heeft uitge nodigd, om binnen een jaar zijn inzichten kenbaar te maken om trent de wijze waarop en het al dan niet gewenst zijn van een vaststellen van 'n termijn waar binnen (liet zelfbeschikkingsrecht van de inwoners van Nederlands Nieuw-Guinea ware te effec tueren. De Raad moge in die formele uitnodiging nogmaals de uit drukkelijke bevestiging zien van de opvatting van de Nederland se regering, dat na de totstand koming van de Nieuw-Guinea Baad geen enkele wijziging van Nederlands Nieuw-Guinea zal kunnen plaatsvinden zonder dat de Raad is gehoord", aldus het antwoord. „De Nederlandse regering kan de duur van haar taak niet vol ledig afhankelijk stellen van het verlangen van de Nieuw-Guinea Raad, aangezien dit niet met haar constitutionele verantwoor delijkheden is overeen te bren gen, doch zij geeft gaarne de verzekering dat zij harerzijds vast voornemens is haar arbeid in Nederlands Nieuw-Guinea ge richt op het bovenomschreven doel, te blijven voortzetten, zo lang dit nodig is, in het belang van de bevolking, een en ander in nauwe samenwerking met de Nieuw-Guinea Raad". Tenslotte deelt de regering mede, dat zij, gehoorgeverid aan het in de motie gedane verzoek het daarin tot uitdrukking ge brachte standpunt ter kennis heeft gebracht va de regeringen van de Verenigde Staten van Amerika, Australië en Nieuw- Zeeland, terwijl zij voorts de tekst van de motie ter beschik king heeft gesteld van de bin nen- en buitenlandse pers. MISLUKTE START VAN STRAALJAGER Een F-84 F Thunderstreak van de vliegbasis Eindhoven Is na een mislukte start in het Bea- trixkanaal in Eindhoven terecht gekomen. De vlieger kon zijn cockpit ongedeerd verlaten. De piloot startte met zijn straal jager en moest halverwege de startbaan afremmen, omdat hij begreep niet tijdig genoeg los te kunnen komen. Zijn snelheid was echter te groot om nog te stop pen, zodat het vliegtuig door schoot. Tijdens een bijeenkomst van do delegaties van de drie prinse lijke leiders van Laos is woens dagmorgen in grote mate over eenstemming bereikt over de door een coalitieregering voor Laos te volgen politiek en de on middellijke taak van een derge lijke regering. Daarna werd be gonnen met de besprekingen ENGELAND EN DE KWESTIE-BERLIJN Naar aanleiding van vrag;n van een labour-lid van het Brit se Hogerhuis heeft de minister van Buitenlandse Zaken Lord Home gistermiddag de verzeke ring gegeven, dat Engeland voor nemens is de vrijheid van West- Berlijn te verdedigen. De minis ter verklaarde, dat de Sowjet- regering dient te beseffen dat Engeland van plan is deze vrij heid te verdedigen en geen enkel voorstel, dat daarmee strijdt, zal kunnen steunen. Als Rusland da kwestie-Berlijn met het Westen wil bespreken, moet het begrij pen dat dit alleen op deze basis kan geschieden. Met betrekking tot het jong ste Russische memorandum over Berlijn zei Lord Home, dat Rus land er de voorkeur aan heeft gegeven een kunstmatige crisis te veroorzaken om zijn eigen doelstellingen te verwezenlijken. Wij en onze bondgenoten heb ben bepaalde verplichtingen in Berlijn en wij zijn niet van plan die te verraden. Bij alle onder handelingen over Berlijn moet met drie dingen worden rekening gehouden: Het recht van de be volking van Berlijn om eigen levenswijze te bepalen; het recht van dë bondgenoten in Berlijn te zijn en het recht van toegang tot de stad. Als deze drie dingen worden aanvaard, zijn wij altijd bereid over de toekomst van Ber. lijn te praten aldus Lord Home. Prins Bernhard naar New York vertrokken Z. K. H. Prins Bernhard is gis teravond met een DC-8 lijntoe- stel van de K. L. M. naar New Yori; vertrokken. De Prins zal daar vandaag een vergadering van de „flight safety foundation" bijwonen. Op de luchthaven waren de president-directeur van de K. L. M., drs. E. H. van der Beugel, de directeur Nederland van de K. L. M., de heer A. A. van der Paauw, en de adjudant van de Prins, majoor-vlieger-waar- nemer K. van Gessel aanwezig om Prins Bernhard uitgeleide te doen. De heer Van der Beugel wees Prins Bernlhard persoonlijk zijn plaats in het eerste kias ge deelte van het straalvliegtuig. Reeds vanavond zal Prins Bern- hard New York weer verlaten, om vrijdagmiddag op Schiphol terug te keren. Perscommentaar op eventuele toetreding van Engeland tot E. E. G. Verscheidene Britse bladen hebben opnieuw commentaar ge leverd op de eventuele toetre ding van Engeland tot de Euro pese Economische Gemeenschap De „Daily Herald" (onafhanke lijk, Labour) dringt er bij de re gering op aan zo spoedig moge lijk het lidmaatschap van de E.E.G. aan te vragen. Do Britse welvaart en de mogelijkheid om Lngelands „stern der beschaving" in de internationale kwesties te laten horen, hangen daarvan af, aldus het blad. De „Daily Express" (onafhan kelijk, rechts) schrijft dat toe treding tot de E.E.G. „een lot (is) dat Groot-Brittanië moet ver mijden". De „Daily Mail" (conservatief) levert kritiek op de „vertwijfel de pogingen" om Enge'.and van Europa af te houden. Volgens het blad zou het nog zas maan den kunnen duren voordat pre mier MacMillan kan besluiten of Engeland tot de E.E.G zal toe treden „de besprekingen met de gemenebestlanden zullen veel meer tijd in beslag nemen dan was verwacht. Er moet nog veel detailwerk worden verricht". De „Financial Times" is van mening dat aansluiting bij de E.E.G. vrijwel zeker de minst pijnlijke manier is waarop Enge land kan hopen de diep gewor telde zwakheden in da Britse economie" te verwijderen. over de samenstelling van de coalitieregering. Dit werd medegedeeld door generaal Phoemi Nosavan, die optreedt als leider van de dele gatie van prins Boen Oem, cle premier van de rechtse regering in Laos. Men is het echter nog niet eens geworden over de eis van de delegaties van de Pathet Lao en van de neutralistische ex-pre mier Soevanna Phoema, dat de te vormen coalitieregering af stand zal doen van de bescher ming van de Zuidoost-Aziati sche verdragsorganisaties. Onder meer werd overeen gekomen, dat gedurende een overgangsperiode de bestuurs apparaten, die op het ogenblik in de verschillende delen van Laos fungeren, in functie zullen blij ven. De bijeenkomst, die gistermid dag zou plaats hebben tussen de drie prinsen, is afgelast. Zij zul len thans vandaag bijeenkomen ter bespreking van de door hun' vertegenwoordigers bereikte re sultaten. MEER BEWOLKING Onder invloed van een frontale storing, die over de Britse eilan den naar het oosten trekt, neemt het hogedrukgebied in onze om-i geving in betekenis af. Op de na dering van deze storing komt er; vooral in de hogere niveaux meer bewolking, zodat het minder zon nig zal zijn dan gisteren. riet is waarscnijnlijk, dat op enkele plaatsen in het noorden van het land wat lichte regen zal vallen. Geleidelijk worden de luchtdrukverschillen in onze om geving groter waardoor de naar zuidwest krimpende wind tot ma tig of vrij krachtig gaat toene men. De temperaturen zullen ongeveer dezelfde zijn als de af gelopen dagen of iets lager. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig tot hedenavond. Veranderlijke bewolking Veranderlijke bewolking met voornamelijk in het noorden van het land hier en daar enige re gen. Aanvankelijk weinig wind, later matige tot vrij krachtige zuidwestelijke wind. Dezelfde temperaturen als gisteren of iets lagere. DONDERAG 22 JUNI v.m. n.m. Breskens 8.14 8.36 Terneuzen 8-49 9.11 Hansweert 9.29 9.51 Walsoorden 9.39 10.01 ZON MAAN op onder op ondel Juni 22 4.20 21.04 13.48 1.12 23 4.20 21,04 14.57 1 35

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 1