Provinciaal nieuws DE BRONZEN ADELAAR Beslaglegging op boerderijen TERNEUZEN AXEL AARDENBURG HOEK. SAS VAN GENT SLUIS DE TREINRAMP BIJ VITRY-LE-FRANCOIS. De Nigeriaanse politie in Matadi VOGELBESCHERMING ACTIE GAAT ZWALUWEN TELLEN. Zeeuvvs-Vlaanise jeugd helpt bij onderzoek. Ook dit jaar wordt weer door de Vogelwacht W. Zeeuws-Vlaan- deren „Het Duumpje" een telling \an de broedgevalien van huis- en boeienzwaluw georganiseerd. Op het verzoek om medewer king aan nagenoeg alle hoofden der scholen in heel W'. Zeeuws Vlaanderen werd door haast allen volle medewerking toegezegd. Het doei der telling is om na te gaan in hoeverre de stand van deze zwaluwsoorten achteruit gaat. Nevens dit de belangstel ling van de jeugd voor de na tuur te stimuleren. Gehoopt wordt een zo groot mogelijk aan tal gegevens te verzamelen. Wanneer de jeugd welke deze telling houdt niet bij U is ge weest om opgave van het aantal broedgevalien in 1960 en 1961 dan kan ieder hieraan toch mee doen door deze gegevens even op te zenden aan het sekretariaat van „Het Duumpje" of even op een kladje door te geven aan één der hoofden der school in uw ge meente. Hoe meer gegevens beschik baar zijn des te groter is de we tenschappelijke waarde van dit onderzoek. Landelijk wordt deze wijze van telling altijd met veel belangstel ling gevolgd. AAK DUE IE N SEIZOEN VOLOP AAN DE GANG De afgelopen week is het op Zuid-Beveland en in het bijzon der in de omgeving van Kapelle- Biezelinge, druk geweest met de pluk van aardbeien. In dit ge bied wordt het ras Regina veel geteeld en de pluk hiervan be reikte een hoogtepunt. De belangrijkste aardbeienvei- iing in dit gebied is die in Ka- pelle en hier had men de afge lopen week dagaanvoeren die jagen rond 40 ton. Een groot deel daarvan werd aangeboden in doosjes met een netto inhoud van 250 gram, bestemd voor verse consumptie. De vraag naar deze aardbeien voor verse consumptie was zeer groot, zowel van de zijde der bin nenlandse handelaren als voor export naar België en West Duitsland. Vrijwel nimmer tevoren zijn er van Zeeland uit zoveel aardbeien voor verse consumptie verkocht als dit seizoen. De aanvoer van aardbeien zon der dop voor de industrie nam ook toe maar bleef toch achter bij de in voorgaande jaren, voor namelijk ook door verschuivin gen welke zicli hier bij de aard beienteelt hebben voorgedaan met betrekking tot het rassen- sortiment. De vraag naar aard beien voor de fabriek was groot, zowe] van de zijde der binnen landse fabrieken als voor export naar West-Duitse fabrieken. De Drijs van de goede aardbeien voor de fabriek steeg tot rond ƒ3.40 per kg. De rassen welke thans aan de beurt komen om geplukt te worden hebben over het algemeen erg te lijden van votte vruchten ten gevolge van de regen. De verwachting is dan ook dat de aanvoer hiervan zal tegenvallen. Op Zuid-Beveland rekent men reeds met het terug lopen van het aanbod van aard beien voor de fabriek. Voor verse consumptie -worden in de komen de weken nog grote aanvoeren verwacht. mede omdat veel telers zich hierop hebben toege legd. AANVOER VAN FRAMBOZEN NEEMT TOE Als gevolg van het warme weer van do laatste dagen zijn op Zuid-Beveland de frambozen snel gaan rijpen. Frambozen woi den vooral in de omgeving van Kapelle-Biezelinge in grote hoe veelheden geteeld en op de fruit veiling in deze plaats was vrijdag reeds een aanbod van ruim 25.000 doosjes met een inhoud van 250 gram. De prijs voor goede kwaliteit lag tussen 35 en 40 cent per doos je. Vrijwel het gehele aanbod werd gekocht voor de binnenland se markt. Een klein gedeelte ging naar de industrie. Men ver wacht dat deze week de aanvoer snel zal toenemen. De kwaliteit van de Zeeuwe frambozen is over het algemeen best. De op brengst zal dit jaar teleurstellen, omdat op. vele percelen in ern stige mate stengelsterfte voor komt door de wateroverlast in de afgelopen maanden. Kandidaats-examen genees kunde. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het kandi daats-examen geneeskunde onze stadgenoot de heer J. W. G. Jansen. De Chr. Reisveren. „Voor waarts" bezocht het Zwar te Woud. Van 7 tot 14 juni heeft de Chr. Reisveren. „Voorwaarts" met 48 leden een reis gemaakt naar het Zwarte Woud in Duitsland. Om goed vijf uur werd op 7 juni de reis aanvaard en ondanks het vroege uur was de stemming onder de deelnemers uitstekend. Om half acht zat men al in hotel „Victoria" te Namen aan het ont bijt. Nadat in Luxemburg en tweemaal in Frankrijk de reis voor een korte tijd was onder broken, bereikte men omstreeks 6 uur Duitsland en een half uur later was het einddoel, Gengen- bacht, bereikt. In deze oude historische stad stond de hotelhouder van de „Zwarte Adelaar" zijn gasten reeds op te wachten. Men zou in dit hotel voor een week zijn „thuis" houden en vandaar dag tochten door het Zwarte Woud maken. De volgende dag werd de eerste dezer tochten gemaakt en wel naar Triberg. Terug in Gengenbach werd men des avonds getracteerd op een concert van het stadsmuziek- korps voor het stadhuis. Voor vrijdag 9 juni stond het noordelijk gedeelte van het Zwar te Woud op het programma. Langs Offenburg, Appenweier, Achern en Baden-Oos, bereikte men Baden-Baden, de wereldbe roemde badplaats met zijn zout waterbronnen. Over de bekende Schwarzwald- Hochstrasse, één der mooiste routes van het Zware Woud, bereikte men het hoogste punt van het Zwarte Woud, ruim 1000 meter boven de zeespiegel. Het zuidelijk deel van het Zwarte Woud was zaterdag 10 juni aan de beurt. Om half negen vertrok men van Gengenbach over Biberach, Harlach, Elzach en Waldkirch naar Freiburg, waar de kathedraal, de uit ue 16e eeuw daterende „Botische Munster" werd bezocht. Van Freiburg ging de tocht naar Titisee, een piaats van on geveer 1400 inwoners op de i' eldberg, waar het mooiste meer van het Zwarte Woud is gelegen. Een boottocht over dit meer be sloot het bezoek hier. De volgende dag, zondag 11 juni, was ook voor de reis vereni ging een rustdag, waarop een dienst werd bijgewoond in een Evangelisch kerkje, nadat men te voren van de toren van een grotere Evangelische kerk stich telijke liederen had beluisterd, ten gehore gebracht door een 5- tal trompetters. Bij het verlaten van de kerk wachtte het gezelschap een ver rassing. In de tuin van de pas torie, tegenover de kerkuitgang, hadden zich de trompetters, waarvoor de aandacht reeds is gevraagd, opgesteld, die even als te voren stichtelijke muziek de den horen. De eerste werkdag in de nieuwe week begon met de tocht naar de waterval van Schaffhau- sen in Zwitserland, terwijl de VERHOREN IN DE 7,AAK ERIC PEUGEOT Pierre Larcher (links), de voor naamste verdachte in de ontvoe ringsaffaire Eric Peugeot, en ■lean Rothmann (rechts) zijn op last van rechter Renard verhoord in een huis aan de Rue du Cha- teau-Uandon in Parijs. Larcher had dit huis gekocht op naam van Jean Rothmarui. laatste dag in het Zwarte Woud werd besteed aan Freudenstadt. De volgende morgen 7 uur werd de thuisreis begonnen. Na enkele malen te hebben gepau zeerd en in Luxemburg in de „Noordpool", waar het overi gens lekker warm was, de lunch te hebben gebruikt zat men om 17.15 aan het diner in het hotel L'Auberge des Nuton te Spontin. Gedurende het diner dankte de voorzitter van „Voorwaarts" al len, die hadden meegeholpen om deze reis te doen slagen, waarna de heer Overbeke in een humo ristische speech, die meermalen de lachspieren in beweging bracht, het bestuur van „Voor waarts" namens alle deelnemers dankte voor de mooie reis en de leden van het bestuur een ca deautje aanbood. De heer Dekker van Zaarn- slag vertolkte zijn dank in dicht vorm. De heer Cambier dankte tenslotte allen namens degenen, die voor de eerste maal een reis met „Voorwaarts" hadden ge maakt. Om 19 uur werd met het laat ste traject begonnen en precies om 22.30 uur, de in het reispro gramma genoemde tijd, kwam de reis in Terneuzen tot een eind. Schoolverkeersexamen. Het practisch verkeersexamen voor scholieren had alhier op 15 juni j.I. plaats. Er werd aan deel genomen door 272 leerlingen der noogste klassen van de lagere scholen. Vóór het practisch examen wa ren reeds 11 leerlingen bij het schriftelijk gedeelte afgewezen. Bij het practisch examen wer den van die 272 leerlingen nog 32 afgewezen. De uitslag per school was als volgt: 1. Chr. school Jozinastraat 2. R. K. Jong.sch. St.Willibrord 3. Chr. school Sluiskil 4. Chr. school Driewegen 5. Openbare school Walstraat 6. Hervormde school 7. Chr. school op Ger. Grondsl. 8. Chr. school voor B. L. O. 9. Openbare Zuidlandschool 10: R. K. Meisjesschool 11. Openbare school Sluiskil 12. R. K. school St. Antoniusstr. Sluiskil Vier leerlingen slaagden, met. het cijfer 10, dus zonder één fout te maken, zowel in het schrifte lijk als het practisch gedeelte, te weten: Lucy Pieters van de R-K. Meisjesschool, J. G. Scheele en J. A. de Blaeij, beiden van de Chr. schoot aan de Jozinastraat, en F. L. van Os van de openbare school A aan de Walstraat. Vijftien leerlingen (waaronder bovenstaande viertal) slaagden, met lof, dus zonder, of met een geringe fout. Opbrengst A.V.O.-collecte De vorige week werd in onze gemeente een collecte gehouden ten bate van de Ned. Ver. Sociale Zorg voor Minder-Validen, afde ling Zeeuws-Vlaanderen. Deze collecte bracht in Terneuzen ƒ529,11 op. Een zeer actief bestuur werkt in Zeeuws-Vlaanderen om, voor zover de middelen het toelaten, minder validen te helpen bij de aanschaf van vervoers- en andere hulpmiddelen om deze medebur gers in de gelegenheid te stellen in hun eigen levensonderhoud te voorzien. Fraai resultaat bij provin ciale wedstrijden van het Ned. Roode Kruis. De afdeling Axel van het Ned. Roode Kruis nam zaterdag j.I. deel aan de provinciale Roode Kruiswedstrijden te Middelburg en boekte daar een uitstekend re sultaat. De herenploeg van Axel wist beslag te leggen op de eerste prijs en de dames wonnen de derde prijs. Voor het totaal-klas sement werden de punten van de beide teams samengeteld en Axel ging zodoende met de wisselbe ker naar huis. Aan de commandant de heer P. Michielsen werd de onderschei ding voor de beste commandant van Zeeland toegekend. Door dit resultaat neemt Axel binnenkort deel aan de lande lijke wedstrijden er. zal daar de provincie Zeeland vertegenwoor digen; hopelijk met evenveel suc ces! Reis bejaarden. Het plaatselijk comité dat zich ieder jaar belast met de reis voor bejaarden uit de gemeente heeft besloten geen beroep meer te doen op de particuliere auto bezitters. De intensiviteit van het verkeer stelt steeds groter eisen aan het filerijden en het comité acht het niet meer ver antwoord om op de gebruikelijke wijze op reis te gaan. Het brengt dank aan alle particuliere chauf feurs, die in de loop der jaren de tocht hebben helpen mogelijk maken. Men zal nu gaan reizen per autobus. Dit zal uiteraard hogere financiële offers vragen. Dit jaar gaat de reis op 29 juni naar Ieperen in België en naar de Kemmelberg. E. N, Z. K. in Hubbeek. De muziekvereniging „E. N. Z. K." uit St. Kruis nam deel aan een muziekconcours in Hubbeek nabij Brussel. De muzikanten uit St. Kruis gingen drie achter eenvolgende weekends naar Hubbeek toe en ze hadden suc ces met hun inspanningen. Het muziekcorps behaalde een eer volle tweede prijs in, de eerste afdeling. In totaal namen er 46 gezelschappen deel. Bezoek zwembad. In de maand mei werden er in de gemeentelijke badinrichting 1574 baden genomen tegen 2276 het vorig jaar. Deze grote ver mindering komt natuurlijk door het vrij gure weer dat de maand mei dit jaar heeft gekenmerkt Schoolverkeersexamen. Aan het te Terneuzen gehou den practisch gedeelte van 'net schoolverkeersexamen werd ook deelgenomen door de leerlingen van de lagere scholen alhier. De uitslag hiervan was, dat aan alle kinderen, die hieraan hebben deelgenomen, het diploma kon worden uitgereikt. Sportweek te Sas van, Gent. In de periode van 2S juni tot en met 2 juli willen de drie grote Sasse sportverenigingen de be volking tonen wat hun vereni gingen in hun mars hebben. Zij besloten om 5 dagen achtereen sport te brengen. Het programma is ais volgt Woensdag 28 juni: Wandel tocht vaai ongeveer 10 km geor ganiseerd door de gymnastiek vereniging „THOR.'. Aan dé-ze wandeftocht kan iedereen mee doen, de tippelaars zullen wor den gebeleid door het tamboer- korps van THOR. ■Donderdag 29 juni: School- zwem,wedstrijden voor de lagere scholen van Sas van Gent, West- dorpe, Sluiskil en Philippine in het Sasse zwembad. Vrijdag 30 juni: Voetbalwed strijd op het gemeentelijk sport terrein tussen een combinatie van Corn Boys en een elftal van het zomeravondvoetbal. Zaterdag 1 juli: Des namiddags in het Sasse zwembad een inter nationaal waterpolotournooi met deelname van de zeventallen van De Schelde, Terneuzen; De Gan- ze, Goes; Royal Namur Nata tion, Namen, en Bruinvis, Sas van Gent. Des avonds een concert op de kiosk door de harmonie „De v'er- enigde Vrienden". Zondag 2 juli: Gymnastiekwed- strijden in de speeltuin waaraan deelnemen de Zeeuws-Vlaamse turnverenigingen - organisatie THOR. Pupillen-voetbaltournooi op 't gemeentelijk sportterrein - orga nisatie Corn Boys. Des namiddags wordt door de gezamenlijke sportverenigingen een optocht door de- gemeente gehouden. De plaatselijke V. V. V. ver leent aan deze sportweek mede werking. Jubileum op Rozenoord. De heer en mevr. J. P.. J. Wage en E. S. J. WageSanders waren dezer dagen 25 jaar ver bonden aan de stichting Rozen- oord te Sluis. Ter gelegenheid van dit feit vond in de recreatiezaal van de stichting een bijeenkomst plaats, waar door verschillende perso nen het woord werd gevoerd. De heer I. Brakman, voorzit ter van Rozenoord, wees hierbij o.m. op het verschil op Rozen oord nu en in 1936, de uitbreidin gen die het complex in die tijd had meegemaakt en de verander de opvattingen t.a.v. de verzor ging van ouden van dagen. Hij bood namens het bestuur van Ro zenoord een schilderij aan, ver vaardigd door de heer Jos. But, kunstschilder te Sint Anna ter Muiden. Burgemeester P. F. van Hoote- g,em sprak over de samenwer king tussen gemeentebestuur en de stichting „Rozenoord", die al tijd voortreffelijk was geweest. Mej. C, S. Risseeuw, één van de bewoonsters, bood namens alle bewoners van Rozenoord een pick-up aan en mej. M. Fonteijn namens het personeel een Delfts- blauw-wandbord. Zij deed dit op rijm. Nadat de heer J. P. J. Wage, mede namens zijn echtgenote had .bedankt, was er nog een feest programma. Dit werd verzorgd door de heer •A. R. Marquinie, onder het mot to: „Met mystic Marco op reis döor dfe magische wereld." Het spreekt vanzelf, dat de ge hele Qteg in het teken stond van de jubilerende directeur en zijn echtgenote. Een speciaal menu was vastgesteld en tijdens het thee- en koffieuurtje kwamen er extra versnaperingen. De bijeenkomst werd bijge woond door de heer C. M. van den Bvoecke, de oud-voorzitter van-Rozenoord, ds. C. Balk, Ned. Herv. predikant te Sluis, dokter Bom uit Cadzand, die de medi sche verzorger dokter G. de Meijer uit Sluis verving, en het volledige college van burgemees ter en wethouders te Sluis. BUIS-TOREN Een van de attracties welke ter' gelegenheid van de komende zomerfeesten in Arnhem zijn opgericht is deze tö m. hoge copie van de grote toren in Arnhem, opgetrokken uit buis- materiaal. Het hoger beroep, dat de oud ambtenaar van het Britse minis terie van Buitenlandse Zaken George Blake had aangetekend tegen zijn veroordeling tot 42 jaar gevangenisstraf wegens spionage, is door het gerechts hof verworpen. D Zes mensen zijn in het week eind in Oostenrijk bij het beklim men van bergen omgekomen. Het toeristenoord Skn Miguel de Allend'e in het noord-westen van Mexico is door een wervel storm getroffen. Twee personen zijn om het leven gekomen en- verscheidene huizen zijn ver woest. De plaats iis volkomen ondergelopen en er zijn talrijke daklozen. De schadjfe is groot'. door 19) (Nadruk verboden.) „Monsieur le Comte, ik heb vierentwintig man bij mij, die zo nodig met geweld zullen nemen, wat ik u hierbij beveel vrijwillig af le staan." Nog geen antwoord. „Zoals u wilt Sergeant! Laat deze vier personen uit de koets halen. Drie ervan zijn vrouwen, doe dus niet te ruw." „Vader, gelooft u, dat dit ver standig is?" zei Crystal nu zacht. „Goed zo, mademoiselle Crys tal", antwoordde De Marmont. „Ik heb immers gezegd, dat ik soldaten bij me heb, die gewend zijn hun plicht te doen? Waar om zou monsieur le Comte het goed vinden, dat zij u of madame la Duchesse aanraakten?" „Het is een belediging," riep de graaf woest. „Jij en je solda ten zijn verraders, oproerlingen, deserteurs." „Maar we hebben de over macht. Madame la Duchesse, ik heb vaak gehoord, dat u zo'n wij ze vrouw was. Zoudt u de fami lie niet willen raden?" „Zeker jongeman", antwoord de de hertogin, „maar mijn wijze raad zal niemand veel kunnen helpen want u hebt een vergeefse reis gedaan". De Marmont lachte. BARONESSE ORCZY „Ontkent u dan, dat er op dit ogenblik vijf en twintig miljoen francs van de keizer in de koets verborgen zijn?" „Ik ontken, dat er vijf en twin tig miljoen francs aan een arme C.nsikaan kunnen behoren en ik ontken ook, dat er op dit ogen blik vijf en twintig miljoen francs in deze koets verborgen zijn." „Dat is dan, wat ik graag even zou onderzoeken, madame." „Onderzoek het dan vooral." zei madame ongeduldig, „een an dere dief is u een half uur ge leden voor geweest en ik moet bekennen dat hij het met meer succes deed, dan u waarschijnlijk zult hebben." „De andere dief?" riep De Marmont geschrokken. „Het is, zoals madame u ver telde," zei de graaf koel. „Ik had inderdaad een som geld aan Zijne Majesteit willen brengen, maar een uur geleden zijn wij door net zo'n dief als uzelf aan gevallen. Hij heeft mijn koets doorzocht en zich met de buit uit de voeten gemaakt." „En ik ben dankbaar, dat het geld in handen van een gewone struikrover gevallen is, in plaats van in die verradershanden van een zekere De Marmont," zei Crystal. „Monsieur le Comte," stotterde De Marmont. „Ik kan dit eigen aardige verhaal niet geloven..." „Is mijn woord van eer u niet voldoende?" „Mijn bevelen luiden, dat ik de keizer het geld terug moet bren gen. Ik zal geen middel onbe proefd laten," zei De Marmont nors. „Genoeg, mijnheer. Wij zullen uitstappen." En voor de tweede maal werd het rijtuig bij het licht van een lantaarn in alle hoeken nagesnuf feld. .Er is hier niets, Kolonel," rap porteerden na een poosje de sol daten. De Marmont vloekte. „Bent u voldoende overtuigd?" vroeg de graaf. „Doorzoek de bagage achter op de wagen! zoek op de bok! breng meer licht hier! Fouilleer ieder een! Ik durf ei op te zweren, dat liet geld hier is. Als ik het niet vind, voer ik jullie als ge vangene naar Grenoble." „U kunt ons ook laten ver moorden. Dat is voor uw soort niets bijzonders, nietwaar mon sieur De Marmont?" viel Crystal hem brutaal in de rede. Hij antwoordde niet, want dat was inderdaad rijn gedachte ge weest. Crystal's koele uitdaging kalmeerde hem en nu schaamde hij zich voor zijn geschreeuw. Hij haatte de graaf... hij haatte alle koningsgezinden en alle vij anden van de Keizer... maar hij bewonderde Crystal en wilde haar winnen door de invloed die de Keizer hem gegeven had. Hoe erg hij haar vader ook haatte, hij wist dat de Cambray nooit zijn woord van eer zou verkopen voor zijn persoonlijke veiligheid of voor een. leugen. Misschien dat daarom opeens het verlangen in hem wakker werd, te tonen, dat hij, even rid derlijk kon rijn. Hij hoopte, dat daardoor haar atkeer in liefde zou veranderen. Hij begeerde haar nu hartstochtelijker dan ooit. Geen vrouw op aarde zou ooit zó aantrekkelijk voor hem zijn als Crystal. Hij verlangde zich haar genegenheid waardig te tonen en haar dankbaarheid te verdienen. Zonder haar te antwoorden gaf hij daarom een paar korte bevelen aan zijn sergeant, de wanorde in de koets te herstel len en op te houden met het ver dere onderzoek. Tenslotte zei hij kalm: „Mon sieur le Comte, het spijt mij, dat ik u al deze last heb moeten aan doen. U kunt uw reis nu onge stoord voortzetten." Niemand verwaardigde zich nog enige aandacht aan de ver rader te schenken. Zonder een woord te zeggen, hielp de graaf zijn zuster in de koets. Toen Crystal in wilde stappen, vroeg Victor zacht: „Mademoi selle, heeft u dan geen enkel vriendelijk woortl voor mij?" ..Een vriendelijk woord? Na zo'n beleidiging? Na zo'n aan randing?" „Ik ben soldaat," hield hij vol „en moest mijn plicht doen." .De opwinding schijnt u krank zinnig gemaakt te hebben, mijn heer," was alles wat Crystal zei en zij stapte vlak langs hem heen het rijtuig in. Victor smoorde een vloek. (Wordt vervolgd.) Het College van Beroep voor het Bedrijfsleven heeft maandag middag met meer dan tien minu ten nodig gehad om het beroep te behanaeien. aat één der boeren uit Hollandse Veld, op wier boer derijen beslag, is gelegd door het Landbouwscnap, tegen die be slaglegging heeft ingesteld. De verzoeker, K. Hartman, was niet verschenen maar had laten weten dat hij geen behoefte had aan uit stel van de behandeling. Het Landbouwschap neeft het beslag op de boerderijen gelegd, omdat de eigenaren, ook nadat hun een dwangbevel was ge stuurd, hun helling niet hadden betaald. De heer Hartman i leeft nu bezwaar gemaakt zowel tegen de heffingsaar,slag als legen de beslaglegging. senriftelijK heelt hij het College meegedeeld, dat htm aanslagen rijn opgelegd noewel hij geen gegevens over zijn bedrijf had verstrekt en hoe wel die gegevens geheim waren. De vei cegenwooi cliger van het Landbouwschap, rnr. J. N. Wa terbolk, zei daarover in de zit ting, dat de lieer Hartman enige jaren geleden wel degelijk de in ventarisatieformulieren van het Landbouwschap van rijn hand tekening heen voorzien. En het was niet zo'n groot probleem om toen de gegevens van twee jaren bekend, waren voor een volgend jaar aan gegevens te komen die de werkelijkheid benaderden. De voorzitter van het College mr. J. in 't Veld. merkte op, dat het College de heer Hartman niet ontvankelijk zal moeten verkla ren voor zover het zijn protest tegen de aanslag betreft, omdat hij met dit protest te laat is ge komen. Het College zal uitspraak doen over zes weken of zoveel eerder als mogelijk is. Zoals bekend heeft het College zich enige tijd geleden onbevoegd verklaard in zake het beroep dat de heer Koe koek, voorzitter van de „Bond voor Bedrijfsvrijheid in de Land bouw" had ingesteld tegen be slaglegging op hem toebehoren de grond door het Landbouw schap. Over het verzamelen van be drijfsgegevens kan nog worden meegedeeld dat dit jaarlijks dooi de plaatselijke bureauhouders wordt gedaan, zow e] ten behoeve van de landbouwtelling van het C. B. S. als ten behoeve van het Landbouwschap. Weigert een boer echter gegevens aan het Landbouwschap, te verstrekken, dan mogen noch de plaatselijke bureauhouder noch het C- HS. die gegevens aan het Landbouw schap doorgeven; wel wordt tegen de betrokken boer proces verbaal opgemaakt door de alge mene inspectiedienst van het mi nisterie van Landbouw. Da gegeveris die het Land bouwscnap voor het opleggen der heffingen nodig heeft betreffen de bedrijfsoppervlakte en liet aantal stuks vee. Heeft men een maal do beschikking over de ge gevens voor een tweetal jaren, dan is. het., naar het Landbouw schap ons meedeelt, betrekkelijk eenvoudig om ze zonder mede werking van plaatselijke bureau houder of C. d. S. ook voor een volgend jaar te krijgen. MEISJE IN MAASTRICHT AANGERAND. In het Maastrichtse stadspark is gisterochtend een achtjarig meisje door een tot dusver on bekend gebleven man aangerand. Het kind liep daarna weg, ter wijl de aanrander het bleef vol gen. In. haar verw arring vertelde het meisje aan iemand, die op het Stationsplein stond, wat er gebeurd was. De aangesprokene stelde het kind gerust, zorgde dat het per autobus naar huis kon en zei, dat hij de politie op de hoogte zou brengen. Dit is echter niet gebeurd, het geen bleek toen de ouders later op de dag op het politiebureau verschenen om aangifte te doen. Door de commissaris van poltie is een oproep gericht tot de on bekende van het Stationsplein om zich alsnog te melden. Mogelijk heeft hij de aanrander, die het kind gevolgd was, zelf ook ge zien. Het meisje heeft weliswaar een vrij duidelijke persoonsbe schrijving van de dader kunnen geven, maar men wil die, Indien mogelijk, toetsen aan de waar nemingen van een volwassene. De oorzaak van het ongeluk was maandagavond nog niet be kend. Men is op zoek naar een man. die, als hij aan zijn eerste ingeving gevolg had gegeven, het ongeluk misschien had kun nen voorkomen. Deze man, één van de reizigers, had onmiddel lijk na het ongeluk tegen gen darmes gezegd, dat hij, toen de trein het station van Vitry-le- Francois verliet, van plan was aan de noodrem te trekken om dat zijn wagon op ongewone wijze slingerde. Medepassagiers had den hem echter van zijn plan afgebracht door te zeggen, dat deze beweging een gevolg was van de snelheid. Dadelijk daarop was het onge luk gebeurd. Deze man is echter niet meer gezien nadat hij dit aan de poli tie had medegedeeld. Een woordvoerder van de Ver. Naties heeft maandag te Leo- poldstad meegedeeld dat de Ni geriaanse politie-afdeling te Ma tadi tot dusver nog geen radio contact heeft kunnen opnemen met het hoofdkwartier van de Ver. Naties te Leopoldstad. De Nigeriaanse politie heeft echter telefonisch meegedeeld dat zij te Matadi, waar zij zater dag aankwam, hartelijk zijn ontvangen. Waarnemers te Leopoldstad hebben gezegd dat zonder radio contact de Nigeriaanse politie in een nogal afhankelijke positie verkeert. Er zijn zevenmaal zo veel Kongolese soldaten in Mata di als Nigeriaanse politie. Van bevoegde zijde is verno men dat de Nigerianen nog geen toestemming hebben gekregen het havengebied te betreden waar sedert begin maart, toen de strijdkrachten van de Ver. Na ties werden gedwongen Matadi te verlaten, goederen voor de Ver. Naties liggen opgeslagen.

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 2