Provinciaal nieuws DE BRONZEN ADELAAR ïïuwi Binnenl De heer K. J. Glaser bracht dank aan de heer A. Will, de or ganisator van deze jaarlijkse Roo de Ki uisactie, aan de dames die zich hadden belast met de huis- aan-huiscollecte, d'e Roode Kruis- colonnes van Terneuzen en Sluis kil, de E. B. cn alle inwoners van Terneuzen die ook dit jaar gehol pen hebben deze actie te doen slagen. De heer Glaser vond het jammer dat de lotenverkoop van een andere Terneuzense instel ling deze verkoop doorkruiste, want daardoor zijn ongeveer 1000 loten onverkocht gebleven. AXEL RETRANCHEMENT SLUISKIL. IJZENDIJKE- Zonnebaden in het Veerse Gat PTT neemt maatregelen in verband met de werktijdverkorting AG F N RECHTSZAKEN BURGERL IJKE STAND LOOP DER BEVOLKING Radio en Te TERNEUZEN Eindexamen afd. gymnasium t'etrus Hondius Lyceum Voor het op 16 juni gehouden eindexamen afd. gymnasium van het Petrus Hondius Lyceum te Terneuzen slaagden de volgende kandidaten: Thea van Breda Vriesman te Terneuzen, gymnasium A; Annet Dorrepaal te Terneuzen, gymna sium A; Arie de Reuver te Ter neuzen. gymnasium A; Chris Weststratc te Terneuzen, gym nasium A; Jan van Hoeve te Sluiskil, gymnasium B en Elly van Vugt, gymnasium B. Met één candidaat wordt het examen voortgezet. Benoeming onderwijzer Met ingang van 1 september a.s. is benoemd tot onderwijzer aan de R.K. Jongensschool „Sint Willibrordus" de heer W. van AJphen uit Terneuzen. Onlangs kreeg het bestuur van deze school van het ministerie van Onderwijs toestemming een zesde leerkracht te benoemen. Verloting Ned. Roode Kruis Een groot aantal belangstellen den was zaterdagavond tegen woordig bij de trekking van de loterij op de kiosk op de Markt ten bate van het Nederlandsche Roode Kruis. Er werden niet alleen vier fiet sen verloot, maar ook nog een aantal voorwerpen vervaardigd door het Welfarewerk van het Nederlandsche Roode Kruis. De uitslag van deze loterij vindt men op de advertentiepagi na, Sportmiddag- Huishoudschool en t'hr. ULO Vrijdagmiddag had op het ter rein van dp 'V.V Z.F. bij de jeugd herberg wedstrijden van verschil lende damessporten, zoals slag bal e.d., plaats tussen de meisjes van de Landbouwhuishoudschool en die van de Chr. ULO alhier plaats. De leerlingen van de huis houdschool wonnen deze kamp. HULST Reinaertstoet trok door Hulst Het druilerige, regenachtige weer heeft niet kunnen verhinde ren, dat zondag vele duizenden van heinde en ver naar Hulst waren getogen om de Reinaert stoet die voor de derde maal door het stadje trok, gade te slaan. Voor het eerst had deze Rei naertstoet een officiële erken ning, omdat het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen een belangrijke subsi die had toegekend, waardoor men onder meer de regie in han den kon leggen van een deskun dige, "en wel Anton van der Plaet- se uit Kortrijk, die bekendheid heeft gekregen door zijn regie, o.m. van de kattanstoet in ftrum. De feestelijkheden in Hulst be gonnen met een beiaard-concert op het carillon van de St Willi- brord-basiliek door Jules Ver niers. Tijdens de middaguren trok de Reinaertstoet tot twee maal toe door de straten. De stoet werd voorafgegaan door Willem „die Madoc. makende", gekleed in een costuum, dat de drie-eenheid 1 advocaat, pater en troubadour) Uitbeeldde. In het bijzonder viel de scène ..Het bos der bomen" op. waarbij men van de gelegenheid gebruik had gemaakt om kritiek op de overheid te uiten. Een dei- bomen droeg het opschrift: ,,En- delijk is mijn vetertje los", het geen betrekking had op de tot stand gekomen grenswijziging tussen Hulst en Sint Jansteen. 's Avonds werd het openlucht spel „Reinaert de Vos" van Pol de Mont opgevoerd. Rode Kruis-collecte De collecte voor het Ned. Roo de Kruis heeft alhier een bedrag van 134.75 opgebracht. Dit gemiddeld 26 ct per inwoner. Diploma-uitreiking R. K. Huishoudschool. In een der lokalen van de R. K. huishoudschool vond vrijdag avond de diploma-uitreiking plaats in tegenwoordigheid van mevr. Rijpstra-Knook, Terneu- zens eerste burgeres, die bij af wezigheid van haar echtgenoot de honneurs waarnam. Na een welkomstgroet, uitge sproken door het hoofd van het Antoniusonderwijs, de eerw. zr Maximilians, aan mevr. Rijpstra, het leraressenkorps, de geslaag de cursisten, hun ouders en ver dere aanwezigen, kreeg het hoofd van de v.g.l.o., de eerw. zr Marie- Sopkie vóór de uitreiking der diploma's het woord. Spreekster deed dit op een wel bijzonder har telijke en stijlvolle wijze. Na in een algemeen overzicht het wel en wee van de driejarige oplei ding de revue te hebben laten passeren, richtte zij zich met een personolijk woord tot een ieder der geslaagden, dat niet enkel er kenning inhield voor het gepres teerde, doch tevens een wijze levensles voor de toekomst be vatte. Gemeenschapszin en alge mene omgangsvormen worden, aldus spreekster, hoog genoteerd en vormen samen de bas,s voor een goed en hecht ievensbestaan. Wat betreft de opleiding tot eostuurnnaaister een apart on derdeel in de huishoudopleiding merkte zij op, dat er onder de geslaagde cursisten krachten schuilen die mettertijd het predi kaat volslagen coupeuse kunnen verwerven. Ten bewijze dat de schooloplei ding volop gelegenheid biedt om een goed bestaan te verwerven, werden enkele waarderende blie ven voorgelezen van werkgevers waar oud-cursisten tot volle tevredenheid hun dagtaak ver richten. Hieruit bleek dat, met de basis huishoudopieiiiing te Sluis kil genoten, de meisjes vele rich tingen uit kunnen: o.m. als ver zorgsters, kantoor-, verplegend en industriepersoneel. De overhandiging van de diplo ma's met de bijbehorende cijfer lijsten ging gepaard met een per soonlijke felecitatie van mevr. Rijpstra. Bij de show voor alle gasten werden eigen geproduceerde „examencreaties" van een stijl volle snit met eeri terecht vleugje „jeugdige trots" gepre senteerd. Ook op cullinair gebied werd het kunnen van de driejarige op leiding getoond: een salade-crea tie die zowel het oog als de tong van de gasten streelde. Na het serveren van een pot pourri van zomergereehten stel de mevr. Rijpstra als ere-gaste een gezamenlijke wijndronk in op hot geluk van de geslaagden, hun ouders en het heil van de school. In genoeglijk samenzijn en on der de blikken van de ouders wa ren het de geslaagden die hun opleiding besloten met een geani meerd dansje, daartoe genodigd door de tonen van een pick-up. Voor het huishouddiploma en costuumnaaien, al dan niet ge combineerd. slaagden: Lea de Caluwé (H.diploma), Son ja da Brauwer (H en C), (JfKle Wau- ters (H en C), Thea Engels (H en C), Ria Cortvriend <H), Joke Langeraak (H), Jacqueline Scheffer (H en C wegens ziekte afwezig, Emmy Andriessen (H en C), Jeanne de Coninck (H en C), Marleen Dieleman (C) en Li- zy Jacobs (C). Promotie Sluiskilse Fanfare De Sluiskilse fanfare „St Fran- ciscus van Assissie" heeft giste ren, evenals vorig jaar, met suc ces deelgenomen aan het te Lage Zwaluwe gehouden Bondscon- cours. „De jongens van St Frans", zo als zij hier algemeen worden ge noemd, hebben onder leiding van hun energieke dirigent C. de Rid der in de eerste afdeling een eer ste prijs verworven met promotie naar de klasse „uitmuntendheid". Concert. Naar aanleiding van het succes op het muziekconcours te Hum beek, gaf de muziekvereniging „Geduld Overwint" in de kiosit op de Markt een kort concert, waarbij de beide concoursnum mers ten gehore werden ge bracht. Het is wel jammer dat de jeugd bij deze muziekuitvoering zo luidruchtig was, waardoor veel van de muziek voor de aan dachtige luisteraars verloren ging. Na afloop betrad burgemeester Ficq het podium om namens het gemeentebestuur dirigent en le den te feliciteren met het goede resultaat behaald op het con cours. Hij wees er daarbij op dat het kleine korps nodig aanvulling be hoeft. In verband hiermede spoorde hij de ouders aan hun kinderen muziek te laten leren. De voorzitter, de heer A.. Dik- kenberg, betuigde de burge meester zijn dank voor zijn op wekkende woorden en de tot het gezelschap gerichte felicitatie. Veekeuring. Vrijdagmiddag had op het Marktplein do veekeuring plaats uitgaande van de provinciale commissie ter bevordering van de veefokkerij. De keuring gaf de volgende uitslag: Eerste prijs de éénjarige stier van A. Swartelé. Koeien 1 x gekalfd: le pr. Trijn tje van Reigershoeve, v. G. Doens; 2A pr. Prinses, v. G. van Waes en 2B pr. Rika, v. Em. Dusarduijn. Koeien 2 x gekalfd: IA pr. Klas- ke, v. H. Wijffels; 1B pr. Elsje II, v. A. Swartelé. Koeien 3 x gekalfd: le pr. Elsje I, v. A. Swartelé; 2A pr. Bertha v. H. Wijffels; 2B pr. Manneke, v. H. Wijffels. Oudere koeien: IA pr. Trijntje I van Reigershoeve, v. G. Doens; 1B pr. Molle, v. G. van Waes; IC pr. Mina, v. H. Wijffels; ID pr. Botermijn, v. A. Swar telé; 2A pr: Trijntje IV, v. G. Doens; 2B pr. Laura, v. H Wijffels; 2C pr. Bella, v. H. Wijffels; 2D pr. Nelly, v. G. van Waes; 2E pr. Oda, v- Alb. van Waes; 2F pr. Bertha, v. G. van Waes. Iialfvaarzenle pr. Elsje III, v. A. Swartelé. De aanvoer was groter dan vorig jaar, hetgeen zeker een verblijdend teken is. ZAAMSLAG Opbrengst coliecte De dezer dagen gehouden Za- kor-coiiecte voor de kinderce- schermng heeft alhier 100,65 opgebracht. De fontein op liet marktplein in werking gesteld Zaterdag werd de op net markt plein alhier geplaatste fontein onder grote belangstelling door de burgemeester in werking ge steld. Zij is geplaatst aan de noordzijde van het plein, waar vroeger de brandput lag, de z.g. „vate", aan drie zijden omringd door een muur. en aan één zijde open met een helling. Des winters als het water in de br^frt^f>?lF, bevroren was, ver maakten zich daar de kinderen met het sleedje-rijden Allengs vervuilde echter de put zodanig, dat zelfs het daarin be vindende water niet meer voor brandblussing dienstig was. Er werden toen drie wellen gesla gen, waarvan in noodgevallen ge bruik kan worden gemaakt. Na het dempen van de brand put werd in het midden van de vrijgekomen grond de muziek- kiosk geplaatst, die aanvankelijk op het marktplein voor de Ned. Herv. kerk was opgericht. Ter plaatse werd nu een parkje aan gelegd. Door het steeds drukker wor dend snelverkeer bleek bij uitvoe ringen op de kiosk het gevaar voor de toehoorders dusdanig toegenomen te zijn, dat, toen de kiosk noodwendig vernieuwd moest worden, tevens besloten werd de kiosk nogmaals te ver plaatsen en nu naar de zuidzijde van het marktplein dat buiten de verkeersroute ligt en waar men rustig kan genieten van de con certen van „De Volharding" en eventueel andere verenigingen. Bomaanslagen in Frankrijk en Algerië. Zaterdagavond is in de Avenue George Cinq in Parijs een bom ontploft, die geen slachtoffers eiste maar wél grote schade ver oorzaakt schijnt te hebben. In het centrum van Bone in Algerië is zaterdagavond een handgranaat geworpen in een café. Veertien personen werden gewond, van wie de helft Euro peanen en de helft Mohammeda nen. In Algiers ontplofte 'n plastie ken bom vóór de woning van de directeur van het Kankerbestrij- dingscentrum. In Constantine is zaterdag een jonge Europese onderwijzeres doodgeschoten. In een wijk van Algiers werd in een Mohamme daans café een Mohammedaan gedood en twee Mohammedanen gewond door een handgranaat. Amerikaanse satelliet in een baan om de aarde. De Amerikanen hebben vrij dagavond een satelliet van 950 kg in 'n baan om de aarde gebracht. Deze satelliet, de „Discover 25" beschrijft een baan over de Po len. De taak van de apparatuur aan boord is niel meegedeeld, maar andere „Diseoverer"-satel- lieten zijn gebruikt voor proe ven met de camera die bestemd is vpor het toekomstige .Samos"- sK'Tst'i voor v aai nemingen op aa; de vanuit de ruimte. De diaagrake; werd op de VandenbergbasiS in Califorr.ië gelanceerd. De grootste afstand tot de aar de is 402 km, de kleinste 225 km. De eerste omwenteling om de aarde heeft 1 uur, en dertig minu ten geduurd. Brieven aan ooievaars „Lieve oppasser, wilt U dit briefje geven aan de swarte ooievaar? Ik wil zo heel graag een swart broertje hebben." Zo schreef „Bobby, zes jaar" aan de diergaarde in Rotterdam. Het ge beurt nogal eens dat de ooievaars in „Blijdorp" - post krijgen. „Lieve ooievaar", schreef „Mary-Ann". „Ik ben gauw jarig; Ik wil zo -graag een zusje hebben. Ik heb al vier kleertjes voor ons babytje. Anne Marie moet het heten..." -- De secretaris van de die- rentuin séhrijft alle ge gadigden trouw terug: „Wij hebben het doorge- geven aan de ooievaar. Hij kan niets beloven, maar zal z'n best doen." Steeds- hoger rijst het zand om de doorlaat- caissons, welke zijn ge bruikt voor het afsluiten van het Veerse Gat tus- .•■?n Walcheren en Noord- Beveland. Op het ogen blik is er al een soort „interim-strandje" ont staan, waarop men aan de voet van de caisson- „trailies" tijdens de spaarzame uren met zo mers weer, rustig kan zonnebaden. Op de ach tergrond lispelen de golf jes van het getemde Veerse Gat. Door de werktijdverkorting en de werktijdverschuiving, die voor rijksambtenaren op 1 juli ingaat, heeft de PTT zich genoodzaakt gezien een aantal voorlopige aan passingsmaatregelen te treffen, zo heeft de PTT bekendgemaakt. De maatregelen zijn mede ver oorzaakt door personeelsgebrek. Door deze beperkingen van de dienst zal het mogelijk zijn het personeel, dat in de uitvoerende dienst rouleert, een zodanige dienstregeling te geven, dat het ook een zeker aantal malen per jaar een vrije zaterdag en zondag kan krijgen. ■De getroffen regelingen komen in hoofdzaak op het volgende neer: De postkantoren zullen voortaan op zaterdag slechts ge opend zijn voor spoedbehande- lingen en voorlopig ook nog voor postzegelverkoop, waarvoor men op de hoofdkantoren en een be perkt aantal bijkantoren tot twaalf uur terecht kan. Voor zo ver postagentschappen open blij ven zal dit onder dezelfde voor waarden eveneens tot twaalf uur zijn. In hulpkantoren en post stations in de kleinere plaatsen zal men tot half elf terecht kun nen. Ter compensatie van deze dienstbeperking zullen de loket ten voor geldhandelingen on vrijdag tot de sluitingstijd van de postkantoren geopend blijven. De postverzending zal op za terdagmiddag met ongeveer vier uur worden vervroegd. De bus- lichtingstijden zullen hieraan moeten worden aangepast. Op de kantoren, waar zaterdags na de eerste bestelling nog een aanvul lende bestelling was, zullen deze bestellingen worden gecombi neerd. Sommige niet dringende poststukken zullen niet meer op zaterdag besteld worden. Wat de telegraafdienst betreft is bij het aanbieden van tele grammen van een wezenlijke vermindering van dienstverle ning geen sprake. De aflevering van telegrammen wordt enigs zins beperkt. e door BARONESSE ORCZY 48) (Nadruk verboden.) Op zijn beurt deed monsieur le Comte nu zijn verhaal van dit vreselijke avontuur. Toen de graaf uitgesproken was, zei Maurice beslist: „Gaat u maar regelrecht met de dames naar Lyon. Het geld van de koning is weg, dus mijn bescherming heeft u niet meer nodig. Ik zal deze streek niet verlaten, tot ik op de een of an dere manier die eliendeling te pakken heb gekregen." „Goed zo, Maurice, maar hoe wil je dat doen? Het is laat en het is donkerder dan ooit." „Ik ga naar het dorp terugrij den, waar we het laatst doorge komen zijn. De boef zal waar schijnlijk denken, dat ik u verder begeleid heb. 'Ik zal daar een onderkomen zoeken en inlichtin gen zien te krijgen. In die tus sentijd wilt u misschien dadelijk naar de Comte d'Artois gaan en hem vragen, mij morgen zo vroeg mogelijk een troep cavale risten te sturen om mij te helpen het land te doorzoeken. Ik zal tegen zes uur hier op de weg naar hen uitkijken en dan hoop ik, dat wij, vóór het einde van de dag, de rover gesnapt hebben U moet niet vergeten, dat men niet zo gemakkelijk met vijf en twintig miljoen op zak door het land kan trekken. Hij zal heus wel een spoor van zijn verblijf achterlaten." Monsieur le Comte beloofde, nog diezelfde avond een audiën tie bij de Comte d'Artois aan te vragen, waarna de nodigé man schappen wel dadelijk gestuurd zouden worden. „God geve dat je succes hebt, Maurice." Een kwartier later was de reiskoets weer voor het vertrek gereed. De koetsier en de postil jons waren er in geslaagd, het rijtuig weer uit de kuil te krij gen. Zwijgend stapte het gezelschap weer in het rijtuig. Crystal voel de zich diep ongelukkig. Zij wist zelf niet waarom, maar zij had geen hoop dat Maurice slagen zou, al had zij hem op 't laatst dan ook vriendelijk en bemoedi gend tóegelachen. Maurice wachtte tot het rijtuig goed en wel op gang was en toen reed hij de tegenovergestelde richting weer terug. In het rijtuig onderzocht de graaf alle hoeken en gaten. „Heeft hij alles gevonden?" „Alles, Hij heeft alle zakken meegenomen." „Zij hadden ons natuurlijk op gewacht." „Denk je. dat hij wist, dat wij het geld bij ons hadden?" „Natuurlijk," antwoordde Cry stal bitter. „Maar wie, behalve wijzelf en de prefekt? .Victor De Marmont niet te vergeten „Maar je gelooft toch zeker niet, dat hij voor struikrover zou spelen „Dat weet ik niet. Hij lijkt mij tot alies in staat. Maar Victor leek mij kleiner dan die gemas kerde man." Maurice zal hem morgen wel op hot spóor komen." „De hele geschiedenis lijkt mij goed georganiseerd, André. Ik zou er maar niet te zeker van zijn, dat Maurice de buit zo maar in veiligheid zal weten te bren gen," vond madame la Duc'nesse. VIII. Nog geen uur later hield de koets opeens weer stil. Monsieur ie Comte en de da mes schrokken op. „Grote hemei," riep hij, „wat is er nu weer?" Crystal was in gedachten voort; durend bezig een redelijk ant woord te vinden op de vraag, wie deze ellendige diefstal bedacht kon hebben. Was het werkelijk Victor de Marmont? of wie had anders het geheim van deze reis naar Parijs verraden? Duidelijk was nu een aantal paarden achter het rijtuig te ho ren en toen opeens een bevelend: „Halt! in de naam des Keizers!" Het leek wel, of zij het rijtuig De PTT vraagt de medewer king van het publiek bij het tele foneren. Verzocht wordt de hulp van cie telefoniste ook op andere weekdagen slechts in te roepen wanneer men niet zelf de ver binding met behulp van de kies- schijf tot stand kan brengen of als de gewénste inlichting niet in de teleföbngids is te vinden. Alleen wanneer men zich hierbij zoveel mogelijk beperkt wordt het mogelijk die diensten waar voor een telefoniste onmisbaar is, de redelijke wijze te verzor gen, aldus de PTT. Interlokale gesprekken die men zelf tot stand kan brengen zullen worden achtergesteld bij gesprekken met het buitenland, gesprekken uit telefooncellen en gesprekken: met nog niet geauto matiseerde netten. Bij het ver strekken van inlichtingen zal selectief te werk worden gegaan. Het aanbieden van telegram men en het voeren van celge- sprekken zal mogelijk blijven. Voor zover postzegelautomaten niet in zegelverstrekking kunnen voorzien, 'zal zegelverkoop aan de loketten plaatsvinden. Aange tekende stukken, waarvoor men een kennisgeving van aankomst heeft ontvangen en poste-restan- te stukken zullen worden uitge reikt en busrechthouders zullen de voor hen bestemde correspon dentie als gebruikelijk kunnen afhalen. Voorts is besloten op zaterdag geen massa-drukwer ken en evenmin postpaketten en grotere briefpakjes te bestellen. De bestellingen op zaterdag zul len op een later tijdstip kunnen aflopen dan tot dusver, aldus de bekendmaking. mei en zonder zon PIGMA-DERM GOED ASPERGES-JAAR. De asperges wordc-n wel eens het „witte goud" van de Noord- Limburgse zandgrond genoemd. Dat gaat ook oit jaar op met prijzen, die voor de fcesteste sor- lenngen nog boven 3 per kg liggen. Helaas is het niet overal goud, wat er blinkt. Door de ab normaal zware regenval van de laatste weken wordt er veel min der geoogst dan andere jaren. ■Sommige percelen zijn zó nat ge worden, dat men het heeft moe ten opgeven om de asperges eruit te halen. Echt goud blonk er wel bij de heer M. Franssen in Swolgen, die een asperge uit de zandbed- den opdoix, weiKe om de punt een gouden ring aroeg. Het betrof hier een oud kleinood, wa'arvan alleen het gouamerk nog te on derscheiden was. helemaal omsingeld hadden, want het lawaai kwam van alle kanten tegelijk. De graaf stak zijn hoofd uit het raarn en vroeg kortaf: „Wat is er aan de hand?" „Halt, in de naam des Keizers!" „Wij houden niet stil in de naam van een overweldiger," snauwde de graaf. „Doorrijden Pierre!" „Houd die paarden, of het kost je je leven, koetsier," klonk het dreigend. Piere liet een paar verwensin gen horen. „Monsieur le Comte de Cam- bray!" „Dat is mijn naam!" antwoord de de graf. „En wie is het, die mij aan durft houden?" „Op bevel van de Keizer," was het korte antwoord. „Ik ken zo iemand in Frankrijk niet!" „Vive l'Emp>ereur!" werd er uitdagend als antwoord geroepen. Hierna trok de Comte de Cam bray zich trots terug en liet zich achterover tegen de kussens van het rijtuig vallen, vast besloten geen angst of onrust te tonen. „Wat betekent dit nu weer?' fluisterde madame la Duchesse. Even later werd de koets van buiten af geopend en het volle licht van een lantaarn, die door een soldaat omhoog gehouden werd. viel op het gezicht van Victor De Marmont. „Het spijt mij, monsieur ie Comte," zei hij kbel, ,ik moet u in naam des Keizers teruggave van zijn bezittingen vragen." De graaf haalde zijn sc-houders op en gaf geen antwoord- (Wordt vervolgd.) MAANDAG 19 JUNI. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Immer will ich dir gehören. AXEL: Het Centrum, 8 uur: „Terug uit de hel". WETHOUDER VOOR DE RECHTBANK. Voor de rechtbank in Den Bosch stond vrijdag terecht de wet houder W. S. uit Leende. Hij wordt beschuldigd op Nieuw jaarsdag onder invloed van alco hol een aanrijding te hebben ver oorzaakt, waarbij twee fietsers, de heer Van E. .uit Leende en diens zoontje vrij ernstig ge wond werden. De wethouder had op die dag ambtshalve tal van recepties moeten bijwonen. Gedurende zes uren had hij tien borrels gedron ken zonder iets te eten. Op weg naar huis reed hij met zijn auto beide fietsers aan, ramde een paal en kwam daarna met een klap tegen een gevel tot stilstand. Hierbij vloog hij met zijn hoofd tegen een rand van het portier, waardoor hij enige tijd buiten be wustzijn was. Ter terechtzitting ontkende hij, dat hij zodanig onder invloed was dat hij niet meer kon rijden. De officier van Justitie eiste 3 maanden gevangenisstraf en een jaar intrekking van het rijbewijs. De raadman van verdachte be streed de bewijsvoering. Hij meende dat ook de fietsers min of meer schuld aan het ongeluk kunnen hebben gehad. Het zoon tje van de heer Van E. had geen licht op zijn fiets. 29 juni zal vonnis worden ge wezen. TERNEUZEN. Geboorten. 8 juni. Karin, d. van Jan G. van der Straate en Grietje 3'. de Wilde iGrenulaan 22). 9 juni. Antonia Jacoba, d. van Al- bertus A. Leewens en Janna Donze (Grenulaan 34bov.) 10 iuni. Anniek Clement, d. van Rosé J. Poppe en Paulina M. ümolenaers (Pierssenspolderstr. 66). Cornelis, z. van Christiaan J. Dieleman en Pieternella de Putter (Kastanje laan 54). 11 juni. Edwin, z. van Gerrit C. den Exter en r rancina Paulusse (won. te Sas van Gent). 12 juni. Hendrik, z. van Jacobus B, iseels en Sara Mechielsen (Vin- kenstr. 46). Frangois, z. van Wil lem D. Dekker en Wilhelmina Ruben (van der Peijstr. 12). 13 juni. Marina Johanna, d. van Cy- rille F. Maas en Rosa P. van den Brande (won. te Gent (BEric Leonaidus Elvira, z. van Willy P. P. van Troost en Maria M. W. Gel derland (Tholensstr. 129;. Corne lis Levmus, z. van Corenlis M. Ha- melink en Tanneke G. Klaassen (Rosegracht 11;. 14 juni. Rilha Irene, d. van Antonius W. de Wijs en Janna M. Zandburg (Rozen straat 93). Huw.-aangiften. 12 juni. Wil lem den Boer (van Zierikzee), 24 j„ jm. en Sara van Hoeve, 24 j., jd. Carolus Johannes van Beest (van Amsterdam), 50 j„ jm. en Jeanne Ernestine Nieuwenboom, 41 j„ jd. Huwel.-voltrekkingen. 9 juni. Dirk Jan de Reus, 24 j„ jm en Ja- comina Marie van der Have. 20 j. jd. 13 juni. Benny Josephus Alouisius Lockefeer (van St. Jan steen), 24 j., jm. en Maria Bou- chaut, 20 j„ jd. 15 juni. Valeer Bastiaan Bertha de Ridder (van Westdorpe), 22 j., jm. en Cornelia Willempje de Bruin, 18 j„ jd. Ja cobus Gilles Koekkoek (van Axel, 22 j., jm. en Willemina Janneke Harte, 21 j., jd. Ovei lijden. 14 juni. Cornelia Johanna Christina Wilhelmina Tijssen, 18 j. ongeh. TERNEUZEN. In de afgelopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: H. de Caluwé, Kanaalweg 55, van Sas van Gent; G. Lucasse Koeman, Kazernestr. 8a, van Wor- merveer; F. H. van der Kant, Tulpstr. 2, van Utrecht; J. Herre- bout en M. J. Boonman, Dokweg 26, van Hoek; A. van der Peijl Wild, Rembrandtlaan 35, van Bir kenhead (Eng.); P. W. Heijdens en L. A. Vermeulen, Kastanjelaan 13 a/b, van Zwijndrecht; R. J. H. Braet, Vogelschorstr. 22, van Sas van Gent; E. de Caluwé, Kanaal- weg 14, van Sas van Gent; P. den Hertog, Javastr. 13, van Bever wijk; J. P. van Bendegem, Piers- senspolderstraat 117, van Axel. Vertrokken: J. J. Adelaar, Dek kerstraat 28, naar Wamel; R. A. de Caluwé, le De Feöterstr. 13, naar Antwerpen; J. J. Pieters, Axelsestr. 178, naar Gent; W. J. KoekkoekHarte, Tholenastr. 93, naar Axel. NA ONGELUK TE BI GENOMEN. Een nat pak en de opl< heid van een Hilversumse agent waren zaterdagnael zaak, dat een automobi! Utrecht, die na een doe veroorzaakte aanrijding weg No. 1 (Amsterdam over Muiden) de benen nomen, kon worden opg« De automobilist, A. zaterdagnacht om kwart op de derde rijbaan. Uit ting Amsterdam nader klein busje, waar R. auto tegenop vloog. I reed van de weg af het de zwaar beschadigde R. bleef nog juist boven hangen. De bestuurder ter kwam wél in de sloot Zonder zich om de van de aanrijding te b( ren nam hij de benen een lift te krijgen van terrijder Zo belandde hij in H waar hij door een pol werd aangetroffen. D baasde zich over de n ding van een man zo mi de nacht. Op een vraag agent, antwoordde de hij was gaan vissen vriend, met wie hij oni had gekregen en die hei sloot had geduwd. Hier hij kwaad weggelopen. De politieman vertrou' verhaal niet, nam de dri mee naar het politiebui informeerde bij omligge litiebureaus of er soms beurd was. Hierbij kwam dig de aanrijding te M het Jicht. De man k< niets anders doen dan temeer daar het nummei auto bekend was. In het busje bevonden Urker vissers, die op de zee hadden gevist en den met het busje war; haald om naar huis te gebracht. Zeven van her gewond. Zij werden naar kenbuis in Amsterdam voor een nader ónderzot loop van zondagmorgen naar Urk teruggekeerd. De veroorzaker van ding ontkende bij dronken te zijn geweest hij toe enige glazen biel ben gedronken. DINSDAG 20 Jl HILVERSUM I: 7.00 Gram.; 7.45 Morgeng overweging; 8.00 Nws; 8.50 Voor de vrouw; 9. standen; 9.40 Schoolrai Voor de kleuters; 10 baken, lezing (herh.); 11.00 Voor de vrouw; roepkoor; 11.50 Volaan uit, lezing; 12.00 M 12.04 Ben je zestig?; li en tuinbeuwmed.; 12.3 12.50 Act.; 13.00 Nws; newijzer; 13.20 Platenr Lichte muz.; 14.00 Gr Voor de platteland: 14.45 De witte hel (hoe 15.30 Gram.; 16.00 Voc ken; 16.30 Ziekenlof; 1 de jeugd; 17.40 Beurs! Regeringsuitz.; 18.00 18.20 Kaarten op tafel gesprekken; 18.30 De grondwet (Pakistan), le Nws; 19.10 Act.; 19.25 dum; 19.30 Gram.; 20, recital; 21.00 De vuurl de vijgeboom, hoor: Gram.; 22.25 Eoekbe Nws; 22.40 Gehuwd huwd, lezing; 22.55 23.30 Orgelspel; 23.55 HILVERSUM II: 7. 7.10 Gym.; 7.20 Gram. op>ening; 8.00 Nws; 8 9.00 Gram. voor de v De groenteman; 9.15 Morgenwijding; 10.00 Voor de kleuters; recital; 11.15 Voor 12.00 Lichte muz.; 1 ringsuitz.; 12.30 Land bouwmeded.; 12.33 Gi Nws; 13.15 Med. en g Beursber.13.30 Pron kest; 14.00 Sopr. en p Pianoduetten; 14.40 15.00 Lichte muz.; 15 kunst, lezing; 15.45 Hc no; 16.15 Gram.; 16.3 jeugd; 17.30 Attentii rep.; 17.35 Amateursp Nws; 18.15 Pianospel; te muz,; 19.00 Paris 19.05 Gevar. muz.; 20 20.05 Gram.; 20.15 Hc val 1961: Kamerork., ze: Lezing over T Chardin; 22.30 Nws e van New York; 22.45 Gram.; 23.40 Zang en orgel; 23.55 Nieuws. BRUSSEL (VI.): 12 12.02 Amus. muz.; 12 richt; 12.35 Gram.; 1 berichten; 13.00 Nws mermuz.; 14.00 Gev 15.00 Persephone, Beursber.; 16.06 16.21 Operettemuz.; 17.15 Kamermuz.; 17 spreking; 17.50 Voc 18.20 Voor de sol Sportkroniek; 19.00 Schoolwedstr."; 19.! 30.00 Europa ontv Buffa; 21.05 Gram.; muz.; 22.00 Nieuws; 22.55 Nieuws. Televisieprogra NED TV: 20.00 Jo Filmprogr.; 20.35 He opera21.0522.35 VL. BELG. TV: 1! gramma; 19.30 Fi Animatiefilms; 20.0C weerber.; 20.30 Spc Reportage; 22.40 Nii

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 2