ins Spanningen binnen de N.A.V.O. De boerenopstand in Bretagne I Weeroverzicht Geschil over Angola Belangrijk artsenproces in München begonnen De Westelijken en de Duitse kwestie ZON- en MAANSTANDEN WEERBERICHT HOOGWATER 'est aan andan nden Radio de Koek Frans blad publiceert Amerikaanse geheime stukken SA flA 6% v Wm Mot NX, Amswrdons ndel Van de sande (raat Ternean» Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,per kwartaal; per maand ƒ2,— per week 48 ct. Losse nrs 9 ct. DE VRIJE ZEEUW ZATERDAG 17 JUNI 1961 17e Jaargang Nr 5319 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande te Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum pei advertentie ƒ2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handels advertenties) 5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adrea Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer; zaterdags 10 uur. De strijd in Angola heeft binnen de N. A. V. O. reeds bestaande spanningen nog verergerd. In Angola dat de Portugezen niet beschouwen als een kolonie, maar als een overzees gewest van het moederland is een opstand uitgebroken. De oorzaak daarvan is voornamelijk tweeledig. De Europese Portugezen zijn" in zoverre verantwoordelijk, dat zij ten dele on tevreden zijn met het bestuur van de regering in Lissabon en z'j hebben neigingen, zich af te scheiden naar het voorbeeld van Brazilië. Dan zou Angola een onafhankelijke staat worden, geleid door Europeanen en halfbloeden, terwijl die minderheid de negers zou opvoeden iot steeds meer volwaardige burgers. Uit deze groep is Gaivao voortgekomen, die een hoge ambtelijke positie bekleedde in Angola en die met zijn mannen de geruchtmakende overval pleegde, waardoor hij enige tijd het grote passagiersschip de Santa Maria in handen kreeg. Deze Portugezen zijn ontevreden over het stagneren van de eco nomische ontwikkeling, er ziin veel „arme blanken" onder en zij eisen minstens medezeggenschap. Zij hebben vaak, zoals vele priesters en missionarissen, de zijde gekozen van de negers. Deze beklagen zich over de middeleeuwse toestanden door het gezag van de stamhoofden, die met het Portugese bestuur samenwerken, en die nog herendiensten laten verrichten, hun stamleden „verhuren" aan plantagehouders, hoewel de wet zulke praktijken verbiedt. En «lie negers nu worden revolutionair beïnvloed door hun stam genoten van de Benedcn-Kongo, die onafhankelijk zijn geworden. kelijk zullen worden, voorzover dit al niet is gebeurd. Natuurlijk is de Portugese regering zeer ge beten op de Amerikanen, omdat haar positie nu ook is verzwakt ten aanzien van blanke landge noten. die haar beleid afkeuren. In Lissabon heerst de overtui ging, dat de regering van Sala- zar zal vallen, als zij overzeese gebieden zal verliezen, en dat dan misschien wel geen demo cratie naar Brits model zal wor den ingevoerd, maar wellicht een soort bewind zoals dat van De Gaulie, dat in het binnenland nogal conservatief is, maar in zake de gekleurde volken zeer radicaal kap worden genoemd. Maar wat de toekomst ook kan brengen, op het ogenblik ziet Portugal zich door zijn bondge noten in de steek gelaten. Het heeft wel geen leger of vloot van betekenis, maar geeft bases en steunpunten (zoals de Azoren), die zeer nuttig zijn voor de Navo. (Nadruk verboden.) (Adv.) Noordstraat 102 - Telefoon 31M Terneuzen Koningin Juliana eerste bezoekster van „Zwedens gouden eeuw" H. M. Koningin Juliana heeft gisterochtend als eerste van de te verwachten stroom bezoekers de zomertentoonstelling 1961 in het Rijksmuseum te Amsterdam „Kunst uit Zwedens gouden eeuw" bezocht. Het bezoek heeft ongeveer vijf kwartier geduurd. Neder-Kongo Als we de kaart bezien, ont dekken we dat het stroomgebied van de Kongo-rivier, waar deze uitmondt in de Atlantische Oceaan, wordt beheerst door het vroegere Franse Kongo, het voorheen Belgische Kongo en Portugees Angola. Het is een oud ideaal, al de verwante stam men van deze streek op te ne men in een nieuwe staat. En de Kongolese president Kasavoeboe geldt als één van de voorstanders van zulk een republiek, evenals de abt Joeloe, de president van Frans-Kongo. Nu doen Fransen en Belgen veel moeite, de vriendschap te behouden of te verwerven van Joeloe en Kasavoeboe, en achter de schermen wordt steun ver leend aan dit Neder-Kongolese streven. Aangezien de zwarte nationalisten in Angola hun hoofdkwartier hebben in Loo- poldstad, de hoofdstad van Bel- gisch-Kongo en dé zetel van Kasavoeboe, is het moeilijk voor Parijs en Brussel, de Portugese regering te steunen. Vandaar dat in de Veiligheidsraad de Franse afgevaardigde aan de Portu gezen de raad gaf, het roer om te gooien, de ..tekenen der tijden te verstaan", en het voorbeeld na te volgen van De Gaulle, die be reid was aan de Afrikaanse ge westen onafhankelijkheid te ver lenen en zelfs aan Algerije (dat formeel net zozeer een deel is van Frankrijk als Angola een deel is van Portugal) mits cultu rele en economische banden, en eventuele samenwerking bij dc defensie blijven bestaan. Veiligheidsraad In de Veiligheidsraad kregen de Portugezen dus geen steun van Frankrijk: dit onthield zich van stemming. Dit deden ook de Engelsen, van ouds trouwe Drama in Nederlands gezin in Antwerpen Een familiedrama in een Nederlands gezin in Antwerpen heeft het leven gekost aan een 20-jarige moeder van twee kin deren. Vrijdagochtend werden de bu ren van het gezin gealarmeerd door een sterke gaslucht. In de woning werden de man. de 21- jarige Nederlander J. W., zijn echtgenote en twee kinderen be wusteloos aangetroffen. Voor de 20-jarige vrouw kon geen hulp meer baten. De man en de kin deren werden onmiddellijk naar een ziekenhuis vervoerd. De Belgische justitie is met een onderzoek begonnen naar de oorzaak van het drama. De eerste aanwijzingen zouden gaan naar een misdadige opzet. Het gezin woonde sinds maart in Antwerpen. Het verbleef met. zijn vieren in één kamer. Het kende herhaaldelijk heftige twis ten als gevolg van het gedrag van de vrouw, die relaties on derhield met een andere man. Een soortgelijk feit had reeds geleid tr: de verhuizing uit Kin rooi i r het gezin enige tijd heeft g. ond naar Antwer pen, nadat de man daar werk had gevonden. bondgenoten van Portugal, hoe wel Engeland een geheel andere koloniale politiek voert. Maar er werd geen vetorecht uitgebracht; dat Ml zeggen dat Londen en Parijs niet door tegen te stem men beletten, dat de resolutie werd aanvaard waarin Portugal eigen) lik werd veroordeeld. In die resolutie werd Portugal opgewekt ..zijn bejejd te jvijzigen, bet volk van Angola op te voeden tot zelfbestuur en een commissie van onderzoek der Verenigde Naties toe te laten. Afgezien van die twee onthoudingen van Frankrijk en Engeland stemden de andere leden van de raad vóór. Dat wil zeggen met de Russen ook de Amerikanen. Zal Salazar vallen? Die twee grootste mogend heden wedijveren in het winnen van de symparhie van de Afri kaanse negers, omdat zij over tuigd zijn dat die toch onafhan- „Ik heb nimmer genezing beloofd", aldus heeft de voormalige geneesheer-di recteur van de Ringberg- kliniek voor kankerpatiën ten in Rottach-Egern om Tegersee voor de recht bank in München ver klaard. Hij staat daar terecht op aanklacht van dood-door schuld in vier gevallen en bedrog in drie gevallen. Issels zéi zijn patiënten slechts gezegd te hebben dat er een kans bestond op gunstige beïnvloeding van het ziektebeeld, wanneer behandeling werd toege past. Van genezing was in de eerste jaren geen sprake. Wat de ernstigste pa tiënten betreft had hij ge meend dat het zijn plicht was hun voor de laatste maanden van hun leven nog hoop te laten, maar de verwanten had hij duidelijk op I Een portret van de 53-jarige arts-, de hoogte gesteld. Issels verklaarde met nadruk leen ongeneeslijke kankerlijders dat zich in de kliniek vrijwel al-bevonden hadden. Volgens de diplomatieke cor respondent van de conservatieve Britse ..Daily Telegraph", die commentaar geeft op de uiteen zetting van Chroesjtsjef over de te Wenen met Kennedy gevoer de besprekingen, zouden be langrijke r.aadgevers in Enge land en de Ver. Staten voelen voor een nieuwe benadering van het Russische standpunt ten aan zien van de Duitse kwestie waar bij het Westen zou overgaan tot erkenning van Oost-Duitsland en de Pools-Duitse grens waartegen over dan een permanente rege ling van de kwestie-Berlijn zou moeten staan. De invloedrijke Amerikaanse publicist Walter Lippmann heeft zich in een televisiegesprek uit gesproken voor een principiële wijziging van de Amerikaanse politiek ten aanzien van Berlijn en voor onderhandelingen met Moskou over een verbetering van de status van deze stad. De Ver. Staten zouden zo mogelijk naar verbetering van de waar borgen voor Berlijn moeten stre ven. De vrijheid van West-Ber- lijn zou daarbij niet aangetast mogen worden. De rechtsbasis zou echter verbetering behoe ven. Er zou een nieuwe overeen komst moeten komen waarbij Eerlijn een vrije toekomst wordt verzekerd en gedtaillerde rege lingen voor de vrije toegang tot Berlijn worden getroffen. Deze overeenkomst zou door alle vier bezettende mogendheden en de beide delen van Duitsland on dertekend moeten worden en ter Ver. Naties gedeponeerd. In West-Berlijn zouden symbolische strijdkrachten van de vier grote mogendheden gelegerd moeten worden. Volgens Lippmann, die enige weken geleden bij de Zwarte Zee een gesprek met Chroes jtsjef heeft gehad, wil de Russi sche premier de Duitse grenzen, de status van Berlijn en de beide Duitslanden bij verdrag vastgelegd zien voordat de West- Duitse strijdkrachten atoomwa pens krijgen. BOLIVIA Tijdens een gesprek van de Boliviaanse president. Paz Es- tensoro, met de speciale afge zant van president Kennedy, Stevenson, hebben zich te La Faz ongeregeldheden voorgedaan waarbij vier personen het leven hebben verloren. Studenten en vakbondsleden betoogden voor vrijlating van vakbondsleiders die waren ge arresteerd na ontdekking van een communistische samenzwe ring. Het kwam tot ongeregeld heden toen de betogers wilden optrekken naar de Amerikaanse ambassade. Bij deze botsingen vielen de vier doden en werden veertien mensen gewond. De studenten hebben het ge bouw van het regeringsblad «La Nacion" geplunderd en moesten met de sterke arm worden ver wijderd uit een gebouw van de universiteit waar zij zich hadden verschanst. Het gesprek van Paz Estens- sero en Stevenson in de woning van de president heeft twee uur geduurd. „Stewardessen moeten niet trouwen" Een stewardess moet niet trouwen omdat zij een „abnor maal gezinsleven zal hebben als zij dit wel doet", zo heeft een Franse rechtbank donderdag verklaard. Een voormalige stewardess van de „Air France" had 50.000 nieuwe francs geëist van deze luchtvaartmaatschappij, omdat zij ontslagen was na haar huwe lijk. De rechtbank verwierp de eis en rechtvaardigde haar be sluit met haar verklaring over het „abnormale gezinsleven", waaraan zij nog toevoegde dat gehuwde stewardessen ook nog de vlotte gang van zaken bij een luchtvaartmaatschappij in de war zullen sturen. Het onafhankelijke Franse blad „Combat" heeft vrijdag do cumenten gepubliceerd, die rap porten zouden zijn van de Amerikaanse geheime dienst. Volgens het blad hebben de Londense „Daily Herald" en het orgaan van de Italiaanse sociaal democratische partij „Gustizia" dergelijke stukken ontvangen. Deze bladen hadden echter ge weigerd de documenten te publi ceren. „Combat" zegt tot publi- katie te zijn overgegaan, omdat het een objecieve en onpartij dige nieuwsbron wil blijven en omdat anders „zekere dingen zouden spreken van een zwijg- komplot". De Amerikaanse ambassade in Parijs wilde voorshands geen commentaar op de publikatie leveren. Volgens „Combat" betreft één der documenten een stuk van 15 januari 1960, waarin wordt gezegd dat volgens een boek van een Russische geleerde in vier dagen tijd alle levende wezens van 15.000 planeten, zoals de aarde, kunnen worden uitge roeid met de thans beschikbare bacteriologische wapens. In het zelfde stuk wordt gezegd, dat Zweden een nieuwe zenuwgas bom heeft geconstrueerd, die 25 meter boven de grond tot ont ploffing kan worden gebracht en een zich snel verspreidende gaswolk kan vormen. De Bretoense boeren, die zo als bekend in verzet tegen de Franse regering zijn gekomen wegens de lage aardappelprijzen, hebben donderdag weer sabo tage gepleegd. Honderden met hooivorken gewapende boeren hebben rond de plaatsen Lan- nion, Treguier en La Roche- Derrien wegversperringen ge plaatst. Andere groepen boeren drongen de binnenplaats van de subprefectuur van Lannion bin nen en hielden de plaats een uur lang bezet. Donderdagavond was Lannion nog volkomen ge- isoleerd door de tientallen trac toren en omgeworpen boeren karren op de buitenwegen. De politie had de boeren, die de voornaamste toegang tot Tre guier een brug hadden ge blokkeerd, in de middaguren verspreid. De telefoonverbindingen in het zuiden van het departement Cotes-dü-Nord, waren donder dag vrijwel volledig verbroken. Op verschillende hoofdwegen hadden de boeren melk, room en eieren gegooid om het ver keer te belemmeren. Afgevaardigden van de vijf departementen van Bretagne hebben donderdag om een on derhoud met De Gaulle ver zocht. Zij willen De Gaulie vra gen tussenbeide te komen. De aardappeloogsten zijn dit jaar in Bretagne overvloedig ge weest. De prijzen van de aard appelen zijn hierdoor zó laag geworden dat de produktiekos- ten niet meer gedekt worden. De Franse regering heeft al en kele noodmaatregelen getroffen. Zij zal subsidies voor de export geven en de boeren, die met rooien wachten, met premies helpen. De aardappelprijzen zijn niet de enige grief van de boe ren. Zij zijn ook nog ontevreden over het feit dat de levens standaard van de plattelanders al sinds jaren veel lager is dan die van de andere Fransen. Premier Debré heeft toege stemd in een conferentie met de boerenleiders, die op 29 juni ge houden zal worden. Een 7.000 man sterk „boeien- leger" met 1 000 tractoren is gis teren het Bretoense stadje Pon- tivy binnengevallen. De betogers trokken het stadje binnen nadat zij het met tractoren en andere versperringen van de buiten wereld hadden afgesloten en de sub-prefect een ultimatum had den overhandigd, waarin met BOMAANSLAGEN IN WASHINGTON In Washington zijn donder dagnacht twee bommen „van eigen makelij" ontploft, zo heeft de politie vrijdag bekendge maakt. Zij had een anoniem telefoontje ontvangen met de mededeling dat er later nog vier bommen zouden ontploffen. Er zijn geen gewonden. Het schijnt dat de aanslagen ver band houden met de reizen in het zuiden van de „vrijheidsrij ders". De man, die de politie opbelde en die met een zuidelijk accent sprak, zou namelijk ook nog ge zegd hebben dat Washington voor de aanslagen was uitge zocht omdat de meeste „vrij heidsrijders" vanuit Washing ton naar het zuiden zijn ge komen. grootscheepse betogingen werd gedreigd als de twee boerenlei ders. die in Morlaix zijn gearres teerd, niet zo spoedig mogelijk op vrije voeten zouden worden gesteld. In de middaguren reden de boeren schreeuwend op hun tractoren door het stadje. Er ontstond een verkeerschaos. Hun ultimatum is nog niet beant woord. Op verzoek van de prefect van 't betrokken departement greep later de politie in. Zij wierp gasgranaten naar de boeren, die intussen met hooivorken, rotte eieren en gebroken flessen tot de aanval waren overgegaan. Na tien minuten was de po litie de toestand meester. Een boerenleider verzocht de menig te toen kalm te blijven. Hierna begonnen de boeren met het op ruimen van de wegversperringen en in de late middaguren was de toestand weer normaal. De vertegenwoordigers van de boeren, die de vrijlating van de twee boerenleiders hadden ge- eist, dreigden echter met „spec taculaire" maatregelen als de twee heden (zaterdag) niet op vrije voeten zullen worden ge steld. Van de zijde van het Franse ministerie van Landbouw is in tussen meegedeeld, dat men Labourmotie tegen Britse manoeuvres in Portugal verworpen Het Britse Lagerhuis heeft donderdag met 194 tegen 115 stemmen een Labour-motie ver worpen waarin afgelasting wordt geëist van manoeuvres van de 19de Britse brigade, die begin juli in het noorden van Portu gal zullen worden gehouden. In de motie wordt de deel neming van Britse troepen aan een Brits-Portugese operatie ver oordeeld en verder gezegd, dat de voorgenomen manoeuvres het aanzien van Engeland in geheel Afrika, waar de Portugese hou ding in Angola eenparig veroor deeld wordt, veel afbreuk zullen doen. De Britse minister van Defen sie, Watkinson, verklaarde in het debat vóór de stemming, dat Labour een grote verantwoorde lijkheid op zich had genomen om aanvallen te doen op een bondgenoot in de Navo op een ogenblik dat de eenheid van het Atla,ntische bondgenootschap noodzakelijker is dan ooit. Van Labour-zijde werd ook kritiek geleverd op de onthou ding van Engeland bij de stem ming in de Veiligheidsraad over Angola. (Adv.)' BINNENVERINGBED het beste bed ooit gemaakt SCHUIMRUBBERBED met versterkte middensector fabrieken Zevenbergen^ DEZELFDE TEMPERATUREN Een langgerekt hogedrukge- bied bij de Azoren heeft een uit loper via de Golf van Biscave in de richting van Duitsland. Deze uitloper heeft de laatste dagen het weer in ons land bepaald, waarbij vrijdag zelfs maximum temperaturen van 23 graden wer den gemeten. Noordelijker op de Oceaan, na melijk in de omgeving van IJs land, ligt daarentegen een diepe depressie waarvan de fronten tot boven de Britse eilanden zijn doorgedrongen. Het ziet er naar uit dat ons land de komende dagen in de overgangszone zal liggen tussen de genoemde depressie enerzijds en de uitloper van hogedruk an derzijds. Vandaag zal een deel van het frontenstelsel boven de Britse eilanden tot ons land kunnen doordringen. Er wordt daarom Een nieuwe atoomduikboot De Amerikaanse atoomduik boot „Thomas Edison", die kan worden uitgerust met zestien „Polaris"-raketten, is donderdag in de Amerikaanse staat Con necticut te water gelaten. Het oorlogsschip heeft een waterver plaatsing van 6900 ton en een lengte van 125 meter. ZON MAAN op onder op ondei Juni 17 4.19 21.02 8.29 23.36 18 4.19 21.03 9.30 19 4.19 21.03 10.33 0.03 20 4.19 21.03 11.37 0.28 later iets meer bewolking ver wacht, maar de kans op regen blijft klein. Wèl zal de wind tot matig of krachtig toenemen uit zuidwestelijke richting. De tem peratuur van de aangevoerde lucht zal echter op ongeveer het zelfde niveau blijven als vrijdag. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt,, geldig van zaterdag ochtend tot zaterdagavond. Dezelfde temperaturen. Op de meeste plaatsen droog weer met zonnige perioden maal later meer bewolking. Ongeveer dezelfde temperaturen als giste ren. Matige tot krachtige zuide lijke wind. ZATERDAG 17 JUNI Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. n.m. 4.24 4.35 4.59 5.10 5.39 5.50 5.49 6.00 18 JUNI v.m. n.m. 4.59 5.16 5.34 5.51 6.14 6.31 6.24 6.41 he^en op een kabinetsvergade ring nieuwe noodmaatregelen zal voorstellen om de boeren te helpen. Men wil aardappelen van de Bretoense boeren kopen en naar Algerië, waar een lang durige droogte de oogsten heeft aangetast, vervoeren. Verder wil men de kosten van het vervoer per spoor van de landbouwpro- dukten uit Bretagne verlagen. 's Avonds goedkoper bellen maar niet allemaal tegelijk Van 1 juli af zullen alle auto matisch aangesloten telefoon abonnee^ in ons land kunnen gaan profiteren van het nieuwe, goedkope AZZ-tarief. In de late avond, 's nachts en in het week einde zal men dan voor hetzelf de geld anderhalf keer zo lang kunnen telefoneren als op de drukkere uren, hetgeen een ta riefsvermindering met een derde betekent. Van maandag tot en met vrijdag geldt het goedkope tarief van negen uur 's avonds tot zeven uur 's morgens, in het weekeinde van zaterdagmiddag twee uur tot maandagmorgen zeven uur. De PTT hoopt nu, dat niet iedereen meteen om negen uur 's avonds of om twee uur 's za terdagmiddags in de telefoon zal klimmen, omdat „iedereen dan iedereen" in gesprek zou treffen en de telefoondienst in verlegen heid zou brengen. GEEN CONTACT MET RUSSISCHE VENUSRAKET De pogingen, die wij in de af gelopen dagen samen met Britse geleerden in het observatorium van Jodrell Bank hebben ge daan om weer contact te krijgen met de Venusraket, zijn mislukt. Dit is donderdag op een pers conferentie te Jodrell Bank mee gedeeld door de Russische ge leerden prof. Alia Masewitsj en dr. Chodaref. Prof. Masewitsj zei. dat de Russische raket nu ruim 99 mij oen km van de aarde verwijderd is. Het was volgens hem mogelijk dat de raket ge raakt was door een zware meteoorsteen of dat een voorbij komende kleine planeet haar uit haar baan had getrokken. KATANGA De Katangese autoriteiten heb ben donderdag bekendgemaakt, dat Indische militairen in Niem- ba, ten westen van Albertstad, kreupelhout in brand gestoken hebben om een open ruimte te krijgen. Het vuur had echter ook 41 Afrikaanse hutten van' stro vernietigd. De Verenigde Naties hadden de eigenaars van: de hutten schadevergoeding aan-! geboden. Het aanbod was even wel afgewezen. Cruise O'Brien, de nieuwe ver tegenwoordiger van de V. N. in) Elisabethstad, is woensdag daar aangekomen. In een communiqué van de Katangese regering is gemeld,' dat 12 soldaten van het „Kongo lese nationale leger" zich in Ka- balo in Noord-Katanga, aan de V. N. hebben overgegeven. ZANZIBAR Het aantal personen in Zan-1 zibar, dat tijdens en naar aan-' leiding van de ongeregeldheden' die na de algemene verkiezingen' van 1 juni zijn uitgebroken, isj gearresteerd bedraagt thans 1370. 48 van hen zijn donderdag! voor een rechtbank verschenen' onder beschuldiging van moord.: De „Afro-Ahirzi"-partij heeft telegrammen gezonden aan po litieke groepen in Tanganjika,' Kenia, Ghana, Guinee, Nigeria en naar Moskou en Peking, met het verzoek om juridische steun voor de verdediging van haar tijdens de ongeregeldheden ge arresteerde leden. Tanganjika en Ghana hebben inmiddels ge antwoord. De commandant van de Brit se troepen in Zanzibar heeft meegedeeld, dat een compagnie van de „Kings African Rifles" gisteren naar Nairobi zou zijn teruggekeerd. Drie compagnieën zullen nog enige tijd in Zanzi bar blijven. Cuba meldt schendingen van het luchtruim De Cubaanse radio heeft don derdag melding gemaakt van een lange reeks schendingen van het Cubaanse luchtruim. Vol gens de radio heeft de regering via de Tsjechoslowaakse ambas sade te Washington de Ameri kaanse regering een protestnota doen toekomen waarin tegen „deze herhaalde schendingen" wordt geprotesteerd. Tsjecho- Slowakije behartigt de Cubaan se belangen in de Ver. Staten. Volgens de Cubaanse radio zijn in april dertien, in mei veer tien en deze maand reeds vijf of zes schendidngen geconstateerd.

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 1