Luchtig schoeisel voor warme dagen! J8f*Étë>W De vlucht van Bormann onthuld Radio en Televisie DE BRONZEN ADELAAR VRIJDAG 16 JUNI 1961 17e Jaargang Nr 531& DOOR BUREAU 06 Maj WERD IN 1945-47 DOOR ILLEGALE •RGANISATIE EN OOSTENRIJKSE GIDS GEHOLPEN OP VERKEERDE GRONDEN „DOOD VERKLAARD' Israëlische geheime dienst op zoek Martin Bormann's vlucht De „berggeest leidde hem BETOGING IN WEST-BERLIJN Van Genua naar Argentinië Dreigende zeeliedenstaking in de V. S. LORD HOME BESTRIJD „TROIKA"-SYSTEEM JÖ,, KONGOLESE DANK DE Met afschuw kijkt de mensheid naar de beroeps- en massa moordenaar Adolf Eichmann, die thans in de verdachtenbank, daar in Jeruzalem, heeft plaats genomen. Het is een vreemde, sinistere figuur, die de moord op grote groepen Joodse medeburgers organi seerde en ook uitvoerde. De bewijzen ter zitting en de verklaringen van de getuigen tegen deze duivelse duisterling aangevoerd en uit gesproken, liegen niet. Tijdens de zittingen van het hoge rechtscollege vingen we echter een andere naam op, die soms heel terloops werd uitgesproken, maar dan de rechters deed opveren. Allen luisterden aandachtig 1oe, terwijl de verdachte en diens raadsman, dr. Servatius, ijverig aantekeningen maakten. Deze naam sloeg blijkbaar in. Het was ook niet de naam van de eerste de beste, die dan werd genoemd op de veelal bewogen zittingen in Jeruzalem. Het betrof hier immers de naam van de man, die na Hitier de machtigste man in het „grootduitse 1 lik" was; het betrof hier de generaal der S.S. en der S.A., de chef der nationaal-socialistische kanselarij, secretaris en persoonlijke raadsman van Adolf Hitler, partijlid sinds 1925, rijks dagafgevaardigde en man achter de schermen, Martin Bormann, bijgenaamd de „bruine eminentie". Martin Bormann, een rijks leider" en plaatsvervanger van Hitier na de vlucht van Rudolf Hess, werd door de internatio nale militaire rechtbank te Neu renberg in haar zitting van 1 ok tober 1946 bij verstek tot de dood door de strop veroordeeld, we gens ihet plegen van misdaden tegen de mensheid en het begaan van oorlogsmisdaden. Hij zou volgens de verklaringen van Erich Kemka, eens de persoon lijke chauffeur van Hitier, op de 2de mei 1945. in de Friedrich- strasse in Berlijn nabij de Wei dendammer Brücke tijdens een explosie het leven hebben ver loren en ook enkele andere voor malige nazi-groten legden in die zin verklaringen af voor het in ternationale militaire gerecht in Neurenberg. Kbrt daarop werd Bormann door West-Duitsland voor dood verklaard. Ambtshalve werd dus aangenomen, dat Martin Bor mann was overleden, doch wer kelijk bewezen was dit niet. De geruchten over de nog steeds in leven zijnde Bormann hielden aan en werden niet tegengespro ken; dit nu gaf te denken. Enkele weken geleden namen tot nu toe oncontroleerbare ge ruchten rondom de persoon van Bormann vastere vorm aan, nog versterkt door de mededelingen van een gewezen Argentijns diplomaat, die ondermeer ver klaarde dat Bormann, daarbij ge holpen door derden, onder een valse naam in Zuid-Amerika hoogstwaarschijnlijk in Argenti nië zou leven. Ook het bureau 06, dat een on derdeel vormt van de Israëlische geheime dienst (de „Scherut Bi- tachon", adres: postbus 184, hoofdkantoor Tel Aviv, Israël) bleek bekend te zijn met de ge ruchten rondom de persoon van Martin Bormann. Dit bureau is zoals bekend belast met de opsporing en afwikkeling van misdrijven, gepleegd door grote en kleine nazi's en gericht tegen Joodse medeburgers. Het staat onder leiding van commissaris Abraham Selinger. Het waren de agenten van deze dienst, die ook Adolf Eichmann hebben ont maskerd en overgebracht naar Israël. Het bureau 06 zocht reeds lang naar Bormann en iedere mede deling, hoe klein of onbelangrijk ook. werd door de agenten van dit bureau nauwkeurig op de waarheid onderzocht. Ook van een andere kant kwamen inlich tingen binnen, ondermeer van de zijde van het parket van de pro cureur-generaal in Frankfurt a. d. Main, van dr. Fritz Baur en van diens ambtgenoot in West- Berlijn. En deze hoge justitiële autoriteiten gaven aan de recher che bevel tot opsporing, aanhou ding en voorgeleiding van Mar tin Bormann over te gaan, in dien deze onverhoopt in West- Duitsland mocht worden aange troffen. De Israëlische geheime dienst bleek toch wei zeer goed geïnfor- rvr erd te zijn. De conclusie luid de: „Martin Bormann is niet overleden, niet gesneuveld, doch leeft rustig en ongestoord" er gens in Zuid-Amerika. Indien onze gegevens naar waarheid zjjn, dan zullen we hem opsporen en op de zelfde wijze als Adolf Eichmann aan het gericht over leveren. Hoe is Bormann uit Duitsland ontsnapt? Het was de 2de mei 1945, de in éénstorting van. nazi-Duitsland was aanstaande en slechts een kwestie van tijd. Op de Fne- drichstrasse in Berlijn, toen nog de „rijkshoofdstad", werd hevig gevoenten. Russische stoottroe- pers waren bij hun opmars in gevecht geraakt met sterke af delingen van de, S.S.-divisie „Noroland", die onder leiding slond van de S.S.-Brigadeführer Ziegler. Bij deze afdelingen, die de op rukkende Russische troepen m de richting van het Stettiner Bahnhof poogden te doorbreken, bevond zich, gedekt door tanks en pantserwagens, een aantal nationaal-socialistische kopstuk ken, onder wie Arthur Axmann, de „rijksjeugdleider"; de staats secretaris dr. Naumann en de in generaals uniform der S. S. ge stoken „rijksleider" Martin Bor mann. Na verbitterde gevechten, waarbij ondermeer de S.S.-Briga- deführer Ziegler sneuvelde, door braken de S.S.-afdelingen de in allerijl door de Russen betrokken en opgeworpen stéllingen, om vervolgens terecht te komen in het zwaar beschadigde hotel „At las", gelegen aan de Friedrich- strasse, hoek Weidenhof. In die ruïne verwisselde „de bruine eminentie" zijn generaals uniform voor een burgerpak, waarna hij op aanwijzingen van en geholpen door de S.S.-Ober- sturmführer Joachim Tibertius, spoorloos verdween, om enkele dagen later onder een valse naam in de omgeving van Tegernsee i Zuid-Duitslandi weer op te dui ken. Kort daarop vertrok Bor mann op illegale wijze naar Oos tenrijk. De kort na de tweede we reldoorlog opgerichte en nog steeds bestaande illegale S.S.-or- ganisatie „Odessa", een vereni ging van en voor (gewezen) S.S.- lieden, met contacten over de ge hele wereld en dezelfde organisa tie die ook Adolf Eichmann hielp ontvluchten, verleende eveneens haar medewerking aan de ge heimzinnige en thans bekende vlucht van Martin Bormann. Het was deze organisatie, die Bormann, die toen voorgaf José Peréz te heten, in contact bracht met de Oostenrijkse berggids Ru- dolf Blaas, een nu tachtigjarige vrijgezel, bewoner van een een zaam gelegen berghut in het grensdorpje Nauders, in Oosten- ïijks-Tirol gelegen. Van Rudolf Blaas is bekend, dat hij in de jaren 193S- 1945 een groot aantal door de Duitse en Italiaanse autoriteiten gezochte mensen in de nachtelijke uren en door de bergen naar Zwitserland loodste. Nu, na de inéénstorting van het nationaal-socialistische en fascistische prominenten, voor geld en goede woorden naar Zwitserland, Oostenrijk en naar Italië... En zo kon het gebeuren, dat de oude, in zichzelf gekeerde en altoos wantrouwige berggids, die bij de bevolking van Nauders algemeen bekend stond onder de naam van ,,de Berggeest", Mar tin Bormann op een natte en win derige augustusnacht in het jaar 1947 over de Oostenrijkse grens De Westberlijnse overheid heeft de bevolking opgeroepen tot een massabijeenkomst voor het gemeentehuis op zaterdag avond „teneinde te antwoorden op de eisen van Chroesjtsjef". „Wij zeggen neen op zijn plan", aldus het stadsbestuur. Burgemeester Brandt en Ernst Lemmer, de Westduitse minister voor zaken geheel Duitsland be treffend, zullen een toespraak houden. Het Oostduitse nieuwsbureau heeft de bijeenkomst „een nieu we gevaarlijke provocatie" ge noemd. naar Zuid-Tirol in Italië bracht. Gerda Bormann, de echtgenote van de gewezen „rijksleider", was reeds in maart 1946 over leden en de acht kinderen die het echtpaar Bormann rijk was, waren ondergebracht bij familie leden in het Schwarzwald; de familieband was daardoor ver broken en bovendien dreigde daar de doodstraf van het inter nationaal tribunaal in Neuren berg. Niets bond Bormann meer aan zijn land en aan Europa, waar hij immers als oorlogsmis dadigers bekend stond en werd gezocht. Op 20 februari 1948 voerde de gewezen rijksleider in een obscuur havencafé in Genua een druk gesprek met de secretaris van oen Argentijnse emigratie commissie. Het was hetzelfde café, waarin op een wat later tijdstip ook Adolf Eichmann werd gesignaleerd, aldaar spre kende met dezelfde Argentijnse emigratie-ambtenaar. Het onder houd tussen Bormann en de Ar gentijn kwam tot stand door mid del van de S-S.-organisatie „Odes- sa". Deze verzorgde ook het con tact tusen Eichmann en de Ar gentijnse emigratie-commissie. Op 1 maart 1948 vertrok de oorlogsmisdadiger Martin Bor mann per schip naar Argentinië, waar hij tot op heden waarschijn lijk in volle vrijheid leeft. Bormann was de man die na mens Hitier en ook in diens op dracht de georganiseerde joden moord controleerde en Eich mann daartoe aanzette er. aan vuurde. De man die aan Hitier uitvoerige adviezen gaf, welke hebben geleid tot een nog gro tere mensenvernietiging. Zijn vluchtweg, waardoor hij poogde zich aan de gerechtigheid te ont trekken, is thans bekend bij het bureau 06 van de Israëlische ge heime dienst. Er wordt inten sief gewerkt om ook de zaak Bormann „rond" te krijgen. De generaal der S.S. en der S.A. kan zich van een goede behandeling veizekerd weten, doch het recht hebbe haar loop. Ook ten aan zien van de „bruine eminentie". (Nadruk verboden.) De reders hebben donderdag de minister van Arbeid, Arthur Goldberg, verzocht tussenbeide te komen, opdat de dreigende staking van Amerikaanse zeelie den, die te middernacht zou moeten ingaan, wordt afgewend. Men vreest dat een staking het overgrote deel van de Ameri kaanse koopvaardij voor gerui me tijd zal stilleggen. Er zou aan worden deelgenomen door 82.000 zeevarenden, aangesloten bij vijf vakverenigingen. De vakverenigingen verwijten de reders, dat zij niet serieus willen onderhandelen over nieu we arbeidscontracten. Zij eisen ook toepassing van de contract- bepalingen op het personeel van Amerikaanse schepen die onder z.g. goedkope vlaggen varen. Ook de federale bemiddelaars hebben een beroep op minister Goldberg gedaan. Hij is gisteren nog naar New York gevlogen om te zien wat hij kan doen. In een toespraak in de Har- vard-universiteit, waar hem gis- taren een eredoctoraat werd uit gereikt, heeft de Britse minister van Buitenlandse Zaken, Lord Home, een beroep op alle lan den gedaan om gezamenlijk het „Troika"-beginsel, dat de Sow- jet-Unie in internationale orga nisaties tracht in te voeren, te bestrijden. De Britse minister noemde dit de meest steriele en bankroete doctrine die ooit werd gepropageerd en die door de Sowjet-Unie wordt voorgesteld juist op een tijdstip waarop de wereld duidelijke vorderingen maakt in de richting van onder linge verbondenheid. Lord Home verklaarde, dat de Troika-stelling de Verenigde Na ties in gevaar zou kunnen bren gen. Chroesjtsjef, zo zei hij, tracht de wereld in drieën te verdelenhet Westen, de com munistische wereld en het neu trale blok. Doch hij gaat verder. Hij verdeelt de mensen in twee klassen: de communisten en anti-communisten en zegt ver der, dat niemand in staat is tot onpartijdigheid of objectiviteit. De Britse minister vervolgde dat dank zij de afschrikkende kernwapens de vooruitzichten op een oorlog zijn verminderd en dat de mens, die een oorlogs zuchtig dier is, door vrees naar de vrede is teruggedrongen. Doch al heeft de kernweten schap de waarschijnlijkheid van een oorlog weggenomen, de marxistische filosofie verloo chent de hoop op een opbou wende vrede. Er is niets onvermijdelijks in het communisme, aldus Lord Home verder. Wij moeten daar om onze geest en spieren wijden aan de taak van het blokkeren der wegen. Lord Home wekte de Weste lijke landen verder op tot een meer doeltreffende mobilisatie van hun hulpbronnen, als zij de programma's tot hulp aan de onderontwikkele landen willen uitvoeren. Het Westen kan in dit opzicht een voorbeeld aan de wereld stellen. Volgens de Brit se minister zijn de programma's van het Westen voor de hulp aan de onderontwikkelde gebie den wel twintig maal zo groot als die van de Sowjet-Unie. TWEE DUITSERS VERDACHT VAN AANRANDING De Heerlense politie heeft de 22-jarige schilder K. H. uit Als- dorf (Duitsland) aangehouden, die met een vriend, de 18-jarige W., eveneens uit Alsdorf, een 15- jarig meisje uit Kerkrade heeft aangerand. Een boswachter vond woens dagavond op zijn ronde door het Heerlense Aambos, het meisje bewusteloos en gedeeltelijk ont kleed in het struikgewas. Hij alai meerde de politie. Toen het meisje in het ziekenhuis bij ken nis kwam, kon zij een signale ment van haar aanranders ver strekken. H. werd daarop met behulp van een politiehond in Heerlen gearresteerd. Zijn vriend W. kon bij de grens te Kerkrade, door de oplettendheid van een grenspost, gegrepen worden. Ze verklaarden met het meisje te hebben gedanst, waarna ze met haar zijn gaan wandelen. Op het toegangspad naar het Aam- bos hebben ze het meisje plotse ling gegrepen en tussen de strui ken gesleurd. Beide verdachten zullen zater dag in Maastricht voor de officier van Justitie worden voorgeleid. (Adv.) Jiv.-aé *•>-. H c'w Een Monk-sandaal voor sportieve mannen. Eenvoudig - licht - sterk! Model 09 9,95 Er Is een 3ata>filiaal vlakbij! 46) Nadruk verboden. VI. Plotseling kreeg de wagen een enorme schok, waardoor Jeanne haast op de schoot van madame la Duchesse vloog. Crystal kwam met een vaart tegen haar vaders knieën terecht. De zwepen knal den en er klonk geschreeuw. Toen een vreselijk gekraak en geknars van wielen, nog een schok en eindelijk stond het rij tuig stil. Men hoorde de koet sier van de hoge bok afklaute- ren en een verward rumoer van stemmen. Het was toen bijna acht uur. Lyon lag nog ruim twintig mijl verder en het was nu pikdonker gevVorden. Monsieur lè Comte, die half sliep en nu wakker schrok, pro beerde te begrijpen, wat er aan de hand was. Hij stak zijn hoofd uit het raampje en riep: „Wat is er, Pierre? Wat is er ge beurd?" „Het is die greppel, monsieur le Comte", klonk het knorrig uit de duisternis. „Ik wist niet dat de boel hier zo ingezakt was. Dit beroerde gouvernement zorgt niet goed voor de wegen". door BARONESSE ORCZY „Ben jij daar, Maurice?", riep de graaf. Maar, vreemd genoeg, er kwam geen antwoord. St. Genis moest een heel eind achter gebleven zijn, anders zou hij het lawaai en het geschreeuw toch wei ge hoord hebben. „Maurice, waar ben je?', riep de graaf nu hard. En weer geen antwoord. Pierre mopperde. JeanHou die rechtse merrie vast! En jij, hoe heet je ook weer? Hou de paarden in bedwang!" „Wacht eens even tot de dames uigestapt zijn. Dan kan dames uitgestapt zijn. Dan kan kuil getrokken wordenriep monsieur le Comte. „Ga naar het linker portier, Jean, en help mijnheer en de dames uit het rijtuig", comman deerde Pierre. „Hoor eens, wat is dat?", vroeg Crystal, nog vóórdat zij uitge stapt was. Plotseling kwam het geluid van paardenhoeven naderbij. „Wie is dat? Maurice, ben jij het?", riep de graaf. „Halt en geef u over!", kwam het bevelende antwoord. „Sta zelf stil, of ik vuur", ant woordde de graaf, maar zijn ZATERDAG 17 JUNI. HILVERSUM I: 7.00 Nws: 7.15 Gew. muz.7.30 Voor de jeugd; 7.40 Gram.; 7.45 Morgengebed en overweging; 8.00 Nws; 8.18 Gr.; 8.50 Voor de huisvrouw; 9.35 Waterst.; 9.40 Radio Rallye 1961; 10.50 Voor de kleuters; 10.20 Ra dio Rallye 1961; 10.25 Kamermu ziek; 10.55 Radio Rallye 1961; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gr.; 11.55 Radio Rallye 1961; 12.00 Middagklok; 12.04 Gram.; 12.30 Land- en tuinbouwmeded.; 12.33 Gram.; 12.50 Act.; 13.00 Nieuws; 13.15 Radio Rallye 1961; 13.20 Lichte muz.; 13.45 V. d. jeugd; 13.55 Radio Ralley 1961; 14.00 Verzoekprogr.; 15.10 Franse les; 15.30 Voor de jeugd; 16.00 Radio Rallye 1961; 16.10 Gregoriaanse pistool lag nog in het rijtuig. „Jij lelijke boef", riep Pierre, de koetsier. „Jij...." De rest van zijn kernachtige taal werd afgebroken. Blijkbaar was Pierre zonder pardon ge kneveld. Even later was er een korte, hevige worsteling met de beide postiljons, die al even snel lot zwijgen werden gebracht. De paarden begonnen te steigeren en te rukken. De dames zaten doodstil en geschrokken door deze onver wachte overval. De graaf had zijn tegenwoordigheid van geest niet verloren. Hij probeerde in het rijtuig terug te springen om zijn pistool te bemachtigen. Maar iemand greep zijn rechter hand, en liet hem niet gaan. „Laat mij los", riep hij be velend. „Kalm aan, monsieur le Com te, u zou de kans lopen, dat ik ook u op de grond leg". „Wie is het?", fluisterde Cry stal schor. „Het is net of ik zijn stem ken". „God bewaar me", fluisterde Jeanne, „het is de stem van de duivel, mademoiselle". „Je zult ervoor hangen, boef", brulde de graaf. Crystal vloog op om haar vader te helpen. „Vader!", riep zij wild. „Mau rice MauriceHelpLaat mij los, JeanneZij doen hem kwaad Zij duwde Jeanne ruw op zij en stond al op de treeplank, toen van buiten het flikkerende licht van een lantaarn recht in het rijtuig viel. Crystal en madame la Duchesse konden van schrik zang; 16.40 Instr. octet: 17.00 Amaleursprogr.17.20 Sportact.: 17.30 Metropole orkest; 18.00 Kunstkron.; 18.30 Gram.; 18.45 Van klanten en wanten, vragen- beantw.; 19.00 Nws; 19.10 Act.; 19.25 Memojandum: 19.30 Lichte muz.; 19.50 Lichtbaken, lezing: 20.00 Kamerork.; 21.00 U bent toch ook van de partij?, praatje: 21.10 Progr. voor vakantiegan gers: 22.25 Boekbespr.; 22.30 ws; 22.40 V/ij luiden de zondag in; 23.00 Religieuze muz. met comm.; 23.55 Nieuws. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; 8.00 Nws; 8.18 Gram.; 8.50 Voor de vrouw: 9.00 Gym. voor de vrouw; 9.10 Vakantietips; 9.20 Gram;. 10.00 Samen thuis, lezing; 10.05 Mor- geen woord uitbrengen, maar Jeanne gilde en gooide haar sjaal over haar hoofd, want zij dacht heus de duivel te zullen zien. Het licht wierp ook een flauw schijnsel op de aanrander, maar zijn gezicht was helemaal achter een zwart masker verborgen en zijn handen waren in zwarte handschoenen gestoken. „Dames", zei hij rustig, terwijl hij met zijn ene hand de graai in bedwang hield, „u hoeft met bang te zijn. Ik, noch mijn man nen zullen u iets kwaads aan doen, als u mij toestaat uw rij tuig te onderzoeken". Madame la Duchesse en Jean ne zwegen, de laatste uit angst, de andere uit een gevoel van waardigheid. Maar het lag niet in Crystal's natuur, zo maar rus tig aan deze dwingelandij toe te geven. Zij verzette zich woedend: „Lafaard, je moest aan de eer ste, de beste galg opgehangen worden". „Dat zou ik zeker, als ze mij te pakken kregen", ging de man onverstoorbaar verder, „maar de militaire patrouilles van de Com te d'Artois komen niet tot hier; toch moet u mij nu niet langer ophouden. Mijn mannen staan hier vlakbij en het is al langer dan een kwartier geleden, dat wij uw begeleider voor een poos je buiten gevecht stelden. Hij zal daar moeten wachten, tot ik hem weer bevrijd. Ik raad u daarom aan vlug uit te stappen, dan kan ik het rijtuig onderzoe ken". (Wordt vervolgd.) genwijding; 10.20 Cabaretprogr.; 10.50 Herhaling programma's vo rige week; 12.30 Land- en tuin bouwmeded.; 12.33 Hammond orgelspel; 13.00 Nws; 13.15 Vara- varia; 13.20 Voor de jeugd; 14.10 Idem; 14.45 Van de wieg tot het graf, lezing; 15.00 Gram.; 16.VJ Boekenwijsheid; 17.00 Jazz; 17.30 Act.; 18.00 Nws en comm.; 11.20 De Afrikaan opnieuw tussen twee werelden, lezing, 18.35 Lichte muziek; 19.00 Artistieke Staalkaart; 19.30 Passepartout, praatje; 19.40 Leven in een ver deelde wereld, klankbeeld; 19.55 Deze week. praatje; 20.00 N"s; 20.05 Marinierskapel; 20.40 Ge- var. muziek; 21.15 Soc. comm.; 21.30 Hoe vindt LT het?: bejaarde melodieën; 22.00 Sportnws; 22.30 Nieuws; 22.40 Lichte muz.; 23.00 Gram.; 23.55 Nieuws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nieuws; 12.02 Gevar. muz.; 12.30 Weer bericht; 12.35 Gesproken aperi tief; 12.45 Gram.: 13.00 Nieuws: 13.15 Voor de teenagers; 14.00 Ein Walzertraum, operette; 15.00 Accordeonmuziel-i; 15.15 Gram.; 15.45 Accordeonmuz.; 16.00 Amu sements muz.; 16.10 Tips v. trips; 16.20 Amus. muz.; 16.30 Gram.; 17.00 Nws; 17.15 Dagklapper en lit. kal.; 17.20 Liturgische kezan- gen; 17.30 Lichte muz; 17.45 En gelse les; 18.0z Orgelspel; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.30 Gram.; 20.00 Gevar. pro gramma; 21.30 Amus. ork.; 22.00 ITws; 22.15 Verzoekprogr.; 23.00 Nws; 23.05 Gram.; 23.55 Nieuws. Televisieprogramma's. NED. TV: 17.00—17.30 Voor de jeugd; 20.00 Journaal en weer bericht; 20.20 Memo; 20.30 Roze- geur en maneschijn, muzikale comedie; 22.10 Dagsluiting. VL. BELG. TV: 17.00—18.00 Voor de jeugd; 19.00 Kath. uit zending; 19.30 De week in beeld; 20.00 Nws; 20.30 Feuill.; 20.55 Filmprogr.; 21.35 Gevar. progr.; 22.20 Nws. De Kongolese regering heeft het internationale Rode Kruis bedankt voor zijn hulp, „waar door de gehele bevolking van hongersnood, epidemieën en ern stige ondervoeding is gered". Dit meldt het Kongolese persbureau uit Leopoldstad. De boodschap was ondertekend door Justin Bomboko, de Kongolese minis ter van Buitenlandse Zaken, en gericht aan de vertegenwoordi ger van het Rode Kruis in Leo poldstad.

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 5