Eric de Noorman De laatste slag Donderdag 15 juni 1961 DE VRIJE ZEEUW Pagina 7 Het ongeluk met de „Sirius" ULBRICHT OVER HET DUITSE VRAAGSTUK AARTSHERTOG OTTO Ook Italiaans blad ontving „geheime documenten" TSJOMBE Nog een slachtoffer van het ongeluk met de „Sirius" ARTSEN-PROCES IN WEST-DUITSLAND Lid Nieuw-Guinea-raad meldt dat Silas Papara contact opnam AMERIKAANSE WOORDVOERDER OVER NIEUW-GUINEA Weerwraak-tragedie SAMENZWERING TOT OMVERWERPING BULGAARSE REGERING? ONGEREGELDHEDEN IN ALGIERS LAOS BRITSE NOTA AAN DE SOWJET-UNIE DE FRANSE PERS OVER EVIAN De Verenigde Staten en Nieuw-Guinea Amerikaanse ambassade-secretaris na aankomst in Washington wegens spionnage gearresteerd Het proces in Boedapest ROODHUIDEN CONFERENTIE WIELRENNEN Mik Snijder won Olympia's Tour VOETBAL Naar aanleiding van het onge luk met de „Electra II" („Si rius") van de K. L. M. heeft de directeur-generaal van de Rijks luchtvaartdienst, de heer J. W. F. Backer, desgevraagd medege deeld dat iedere conclusie met betrekking tot de oorzaak van dit ongeval thans geheel voor barig is. Het enige wat vast staat is dat het toestel een heuvel heeft ge raakt. Daarmee is echter nog geenszins gezegd dat er een vliegfout moet zijn gemaakt. De heer Backer zeide dat eerst het rapport van de Egyptische com missie van onderzoek zal dienen te worden afgewacht. Bij dit onderzoek is een afgevaardigde van de directeur-generaal van de Nederlandse Rijksluchtvaart dienst als waarnemer tegen woordig. De directeur-generaal van de Nederl. Rijksluchtvaartdienst zal, als hij het rapport van de Egyp tische commissie heeft ontvan gen, met zijn staf een zelfstandig rapport uitbrengen aan de raad voor de luchtvaart. De heer Bac ker doet dit in zijn kwaliteit van vooronderzoeker en hij zal zon der twijfel de raad voor de lucht vaart verzoeken een nader onder zoek naar het ongeval met de „Sirius" in te stellen. De Oostduitse premier Walter Ulbricht heeft in een persgesprek met de Amerikaanse kranten magnaat William Randolph Hearst waaraan dinsdag bekend heid is gegeven door het Oost duitse persbureau „A.D.N." ver klaard te menen dat het overleg te Wenen tussen de Sowjet-pre- mier Chroesjtsjef en de Ameri kaanse president Kennedy „een goede basis vormt voor onder handelingen door de ministers van Buitenlandse Zaken". Ulbrichts verdere opmerkingen bevatten geen nieuws. Hij herhaalde dat er onder handelingen moesten komen over een Duits vredesverdrag en neu tralisatie van West-Berlijn, dat een „vrije en gedemilitariseerde stad" moest worden. -Hij zei ook weer dat Duitse hereniging slechts tot stand kan komen door het sluiten van een vredesverdrag met de beide Duitslanden. Hierdoor zou z.i. tevens het vraagstuk van West- Berlijn worden opgelost, „terwijl dan' ook een vreedzaam samen leven van de twee Duitse staten verzekerd zou zijn". Ulbrichtf Vérkiaarde tenslotte dAt. de Oostduitse (communisti- ..het geheel eens is met de V. S. en de andere Wes.terse mogendheden dat de Wcstberlijners het recht moeten hebben hun leven en, hun poli tieke en maatschappelijke instel lingen naar eigen inzicht te rege len". Hij voegde hier echter aan toe „Men zal moeten begrijpen dat bij de praktische regeling van dit vraagstuk ten volle rekening zal moeten worden gehouden met de rechten, de vrijheid en de be langen van de Duitse democra tische republiek en haar bewo ners". De advocaat van aartshertog Ctto van Habsburg, dr. Draax- ler, heeft dinsdagavond meege deeld dat hij bij de bevoegde autoriteiten het besluit van de Oostenrijkse regering de loyali teitsverklaring van de aartsher tog te verwerpen, zal betwisten. Volgens dr. Draaxer dient de hoofdcommissie van de nationa le raad over het al of niet aan vaarden van de loyaliteitsver klaring te beslissen en niet de regering. Hij is van oordeel dat op parlementair niveau een voor zijn cliënt gunstig besluit kan worden genomen, daar de volks vertegenwoordigers van de volkspartij en de liberale partij niet tegen de terugkeer van de aartshertog gekant zijn. Ook een Italiaans blad ,.La Giustizia", orgaan van de so ciaal-democratische partij van Saragat, heeft, evenals het Eritse blad „Daily Herald", een uit-Rome verstuurde enveloppe ontvangen met documenten die aan de Amerikaanse geheime dienst zouden behoren. Het blad heeft de stukken aan de Ameri kaanse militaire attaché gezon den. Van bevoegde zijde te Leo- poldstad is vernomen dat de re geringsleider van Katanga, Tsjombe, een portefeuille zal worden aangeboden in de cen trale regering van Kongo. Dit werd gezegd na de terugkeer van de Kong lese staatssecreta ris van Buitenlandse Zaken, Ka- ion go, uit Genève en Brussel waar hij met Katangese verte genwoordigers heeft gesproken. Bij deze besprekingen, waar- ban de resultaten thans te Lco- poldstad en te Elisabethstad be studeerd worden, is het vooral gegaan om .het lot van Tsjombe die thans gedwongen in een mi litair kamp bij Leopoldstad ver- bfijft. De raad voor de luchtvaart zal, indien hij met de vooronder zoeker van mening is dat zulk een nader onderzoek gewenst is, dit onderzoek op de gebruike lijke minutieuse wijze verrich ten. De conclusies en aanbe velingen in de daarna door de raad voor de luchtvaart te geven uitspraak, die mede is gebaseerd op het rapport van de vooronder zoeker en het requisitoir van de directeur-generaal van de Rijks luchtvaartdienst, is maatgevend voor Nederland. De heer Backer herinnerde cr tenslotte aan, dat een veelheid van nog niet onderzochte fac toren elke thans getrokken con clusie op losse schroeven kan zetten. Gisterochtend is in een zieken huis te Cairo de heer Eng Lay Gan, uit Kuala Lumpur, over leden. Hij was één der zeventien personen die bij het ongeluk met de „Sirius" der K. L. M. ge wond werd. Het aantal doden bedraagt thans twintig. In München is woensdag een begin gemaakt met de behande ling van een opzienbarend pro ces tegen de 53-jarige dr. Josef Issels, vroeger geneesheer-direc teur van de Ringberg-kliniek, een particuliere kliniek in Tegernsee, in Beieren, voor de behandeling van kankerpatiënten. Aan dr. Issels wordt de voor tijdige dood van vier van zijn pa tiënten ten laste gelegd, alsmede drie gevallen van bedrog, omdat hij patiënten, wier toestand hope loos was, door onjuiste voorspie gelingen had doen geloven dat zij zouden kunnen genezen. Dr. Issels ging er bij zijn veel omstreden therapie van uit, dat kanker geen plaatselijke ziekte is, doch een ziekte van het ge hele organisme, die door middel van dieet, wegnemen der aman delen en het trekken van tanden zou kunnen worden genezen. Hij richtte zijn, als „eerste Duitse speciale kliniek voor de interne behandeling van kanker" aange kondigde Idiniek in Ringberg in 1951 op, met buitenlandse finan ciële steun tot een bedrag van 150.000 mark. Ook bekende Ne derlandse zakenlieden hadden hierin deelgenomen. In het groces, het grootste artsen-proces in de geschiedenis van Duitsland, zijn 88 getuigen en 10 vooraanstaande deskundi gen gedagvaard. 1 Het lid van de Nieuw-Guinea- raad Herman Womsiwor, die juist is teruggekeerd van een za kenreis naar Japan heeft gister morgen te Hollandia medege deeld, dat hij in Tokio uit Djakar ta werd opgebeld door het uit Nieuw-Guinea afkomstige lid van het Indonesische parlement Silas Papare. Aanvankelijk sprekend in het Maleis en later in de streektaal informeerde Papare volgens de heer Womsiwor naar de toestand in Nederlands Nw- Guinea en bleek hij „tot verba zing" van de heer Womsiwor ho gelijk geïnteresseerd in de Nw- Guinearaad. De heer Papare merkte o.m. op, dat Indonesië „te laat was", hetgeen de heet Wom siwor verduidelijkte dat hiermee werd bedoeld, dat door de instal latie van de Nieuw-Guinearaad Indonesië nu geen kans meer heeft Westelijk Nieuw-Guinea te verkrijgen. De heer Womsiwor zei dat dat ook zijn eigen stellige overtuiging was. Womsiwor deel de Papare mee de Nieuw-Guinea- raad te zullen voorleggen hem uit te nodigen, waarop Papare op zijn beurt zich hogelijk verbaasd toonde dat Womsiwor niet twij felde dat het Nederlandse gou vernement dit zou toestaan. Papare zou dan volgens eigen overtuiging de toestand bezien, aldus Womsiwor, die zich ook be reid verklaarde Papare in het buitenland te ontmoeten. Het telefoongesprek was zeer gemoedelijk geweest, aldus Wom siwor, want Papare merkte o.m. Hét Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft woensdag meegedeeld dat het geen bezwaar zou hebben tegen een oplossing van het geschil over Westelijk Nieuw-Guinea die aanvaardbaar is voor beide partijen. De woordvoerder van het mi nisterie, Lincoln White, was ge vraagd commentaar te geven op een verklaring van de Indo nesische minister van Buiten landse Zaken, dr. Soebandrio. Deze zou hebben gezegd dat hij „blij was zich ervan bewust te zijn dat de V. S. geen bezwaar zouden hebben tegen de over dracht van Westelijk Nieuw- Guinea van Nederlands naar In donesisch bestuur. White zei: „De politiek van de Verenigde Staten jegens het op lossen van het geschil over Wes telijk Nieuw-Guinea was er bij beide zijden onpartijdig op aan te dringen deze aangelegenheid op vreedzame wijze op te lossen". op dat „men niet te veel politieke partijen in Nieuw Guinea moest oprichten aangezien daardoor de eenheid van het Papoea-volk ge splitst werd". Womsiwor had hierop geantwoord: „Waarom ge bruiken jullie dan de Papoea's om te infiltreren?" Papare antwoordde: „Om de toestand op te nemen". Womsiwor, die vloeiend Engels en Japans spreekt omdat hij in de Amerikaanse bezettingstijd destijds van Biak naar Japan werd gesmokkeld door Ameri kaanse negermilitairen, verklaar de dat de Japanse zakenlieden op het ogenblik zeer voorzichtig zijn over de handelsbetrekkingen met Nieuw-Guinea aangezien de Indo nesische regering gedreigd heeft met het verbreken van zowel de diplomatieke als de handelsbe trekkingen indien Japan in Nw- Guinea zou investeren. Dat oude gebruiken en voor oordelen maar moeilijk kunnen verdwijnen, in dit geval onder de nomadische Bedoeïenen van het Midden-Oosten, bleek in een geding voor een Israëlisch ge recht naar aanleiding van twee tragische sterfgevallen. De ge schiedenis begon op de dag dat de jonggehuwde Fatima, die met haar waterkruiken naar de put in de woestijn was gegaan, door haar ongerust geworden echtge noot dood werd aangetroffen. De man, Sabah, bracht de dode naar zijn tent en ging toen haar familie inlichten. Men wilde zijn verklaringen niet geloven, be schuldigde hem van moord en dreigde met bloedwraak. Sabah probeerde de mensen te overtui gen en stelde voor 'n „soelchat", een „vergevingsfeest" te vieren om de bloedwraak te bezweren. Maar men eiste van hem dat hij zich zou onderwerpen aan een eeuwen-oude „waarheidsproef" waarbij de betrokkene aan een rood-gloeiend zwaard moet lik ken: brandt hij zijn tong, dan is hij schuldig. Sabah stemde in die eis toe doch nu waren het de Is raëlische autoriteiten die hier een stokje voor staken. De proef werd niet gehouden. Precies een jaar later werd Sabah's broer doodgeslagen. En dat was de eerste wraakoefening van een serie die volgens de traditie der Bedoeïenen tot het vijfde ge slacht moet worden voortgezet.. Het Israëlische gerechtshof heeft Sabah onschuldig ver klaard aan de dood van zijn vrouw. De vraag is nu, of deze officiële uitspraak sterker n.an blijken te zijn dan de bloed- wraak-traditie. Het te München, in West- Duitsland, gevestigde anti-com munistische radiostation „Vrij Europa", dat Amerikaans eigen dom is, heeft woensdag gemeid uit verscheidene onafhankelijke bronnen te hebben vernomen dat in Bulgarije minstens vier gene raals van hun functie zijn ont heven na het aan de dag treden van een samenzwering, welke ten doel zou hebben de huidige Bulgaarse regering door een an dere te vervangen. Dit nieuwe bewind, dat nog wel communistisch zou zijn ge weest, had een onafhankelijker politiek jegens het Kremlin moe ten voeren. Het was voorts de bedoeling een minder strenge binnenlandse economische poli tiek te voeren. De revolutiepoging had in maart jj. moeten plaats vinden. Zij mislukte echter, doordat een der samenzweerders een dubbele rol bleek te spelen. Volgens de nog niet officieel bevestigde berichten is een aan tal personen gearresteerd. De voornaamste samenzweerders zouden evenwel niet zijn aange houden. Zij werden van hun functies ontheven en naar afge legen provincieplaatsen verban nen. Woensdag hebben zich in Al giers ongeregeldheden voorge daan waarbij een duizental Mo hammedanen waren betrokken. Zij begonnen toen een politie agent zijn revolver trok omdat hij zich door een Mohammedaan bedreigd voelde. Binnen enkele minuten hadden Mohammedanen van een markt in de nabijheid zich verzameld. Zij scholden de politie-agent uit en riepen natio nalistische leuzen. Enkele ogen blikken later ging de menigte over tot gewelddadigheden. Zij wierpen auto's van Europeanen omver, gooiden brandende papie ren in een winkel en bestormden Europeanen in hun kantoren. To maten, stenen en andere projec tielen vlogen door de ruiten van Europese flatwoningen en regen den neer op aangerukte politie- versterkingen. Een auto werd in brand gestoken en een vracht wagen gekanteld. Na anderhalf uur was de orde hersteld. De politieman die zijn revolver getrokken had, en een Mohammedaan zijn ernstig ge wond. De linkse en de neutralistisehe delegaties naar de vredesonder handelingen te Naimon in Laos- hebben woensdag te kennen ge geven, dat zij de aanwezigheid van afgevaardigden van de in ternationale controlecommissie bij de onderhandelingen niet lan ger kunnen aanvaarden. De dele gatie van de Laotidche regering heeft uit protest tegen dit stand punt woensdag de vergadering eveneens verlaten. Zij zal echter vrijdag naar Naimon terugkeren. De afgevaardigden van de in ternationale controlecommissie hebben besloten niet meer naar Naimon te gaan zolang er geen overeenstemming tussen de drie partijen is bereikt. Prins Soevanna Phoema, de neutralistisehe leider in Laos, heeft op de Geneefse conferentie van 14 landen over Laos ver klaard, dat hij en zijn medestan ders geen buitenlandse troepen en bases in Laos wensen, noch aansluiting bij enig militair bond genootschap. Hjj vindt dat de conferentie zich slechts met de internationale aspecten van de kwestie mag bemoeien. De bin nenlandse toestand zouden de be woners van Laos zelf wel rege len. In eventuele moeilijke geval len kon altijd nog de hulp van de internationale controlecommissie worden ingeroepen. In een nota aan de Sowjet- Unie zegt Engeland er verbaasd en teleurgesteld over te zijn, dat radio-Moskou over een vals do cument blijft spreken als over „een geheim Brits regerings document". De Russen spreken van een geheim memorandum, waarin wordt aangedrongen op infiltratie van Westers georiën teerde functionarissen in Afri kaanse vakverenigingen. Engeland verzoekt de Sowjet- autoriteiten om radio-Moskou en andere publiciteitsorganen uit de droom te helpen en verwacht, dat een en ander zal worden recht gezet. Het betreft een bericht, dat radio-Moskou op 25 mei heeft opgenomen in voor Afrika be stemde uitzendingen in het En gels en Frans, alsmede een arti kel in het Russische vakvereni gingsblad Troed van 24 mei. Al op 17 februari heeft Enge land de Sowjet-Unie verzocht te laten tegenspreken dat het om een authentiek document ging. Moskou antwoordde toen, dat radio en pers in de Sowjet-Unie vrije instellingen waren. Het rechtse radiciale blad „l'Aurore" schreef woensdag over de opschorting van de be sprekingen te Evian dat de on verzoenlijkheid van de Algerijn se opstandelingenregering de wereld heeft laten zien dat de opstandelingen geen verzoening wensen tussen de verschillende Algerijnse bevolkingsgroepen. Zonder een dergelijke verzoe ning zal Algerië een zeer don kere toekomst tegemoet gaan. Het gematigd linkse blad ..Pa ris Jour" is van mening dat een voortdurende opschorting, die een breuk camoefleert. degenen die de politiek van president De Gaulle bestrijden, nieuwe argu menten geeft. Zij kan ertoe lei den dat Frankrijk op internatio naal vlak de voordelen verliest die het door zijn liberale politiek heeft verkregen. Het socialistische partijblad „Le Populaire" schrijft dat alles nog niet verloren is. Beide par tijen wilden op hun standpunt blijven staan en deden dit met een onbarmhartige logica. Het komt er nu opaan dat de par tijen elkaar weer vinden. Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken had dinsdagavond nog geen com mentaar op een verklaring van de .Indonesische minister van Buitenlandse Zaken, Subandrio, volgens welke de Verenigde Sta ten er geen enkel bezwaar tegen hebben „dat West-Irian (Weste lijk Nieuw-Guinea) tot Indone sië terugkeert". Subandrio zei dit in Djakarta. In Amerikaanse ambtelijke kringen te Washington zei men dat de Amerikaanse regering geen officieel verzoek heeft ont vangen om bij te dragen tot be middeling in het geschil tussen Nederland en Indonesië over Nederlands Nieuw-Guinea. MILITAIR OMGEKOMEN BIJ SLIPPARTIJ In de nacht van dinsdag op donderdag om ongeveer tien mi nuten over twaalf is bij het via duct in rijksweg 16, onder de ge meente Zevenbergsche Hoek een militaire jeep geslipt en over de kop geslagen. De bestuurder, de 44-jarige opperwachtmeester J. Duizer, die woonde in Sleeuwijk (N.-Br.) werd uit het voertuig geslingerd en kwam om 't leven. De opperwachtmeester was ge huwd en had vier kinderen. Hij behoorde tot de stafverzorgings- batterij van de 937ste afdeling lichte Lua in Eindhoven. (Adv.) EEH RRODUKT VA» OE SIKKERS GROEP In het proces tegen elf voor aanstaande Rooms-Katholieken in Boedapest, die worden be schuldigd van deelneming aan een komplot om het bewind in Hongarije omver te werpen, zal op 19 juli vonnis worden ge wezen. zo heeft het Hongaarse persbureau M.T.I. woensdag be kendgemaakt. Onder de beklaag den bevinden zich vier priesters en drie voormalige kloosterlin gen. Tien van de elf beklaagden zeiden spijt te hebben van hun optreden en zij vroegen om cle mentie. De elfde beschuldigde, Oedoen Lenard. die verklaarde onschuldig te zijn, zei het min of meer eens te zijn met het be toog van zijn verdediger. Deze had gezegd, dat bij zijn cliënt alleen „de wens de vader van de gedachte was geweest" en dat van zijn plannen in de praktijk niets was gekomen. Lenard is een voormalig priester. Getuigen hadden verklaard, dat hij leider was van het „Legioen van Ma ria" en instructies had gekregen van de leiding van deze organisa tie in Dublin. Dc belangrijkste vergadering van Indiaanse opperhoofden se dert dc oorlogen tussen de rood huiden en de bleekgezichten is dinsdag in de universiteit van Chicago gehouden. Afgevaardig den van bijna alle vermaarde stammen, zoals de Sioux, de Na vajo's en de Zwartvoetindianen, hebben er de vredespijp ge rookt. Na een week van besprekin gen zullen zij ven „politieke ver klaring" opstellen die aan presi dent Kennedy zal worden aan geboden. In deze verklaring worden al hun grieven opge somd en wordt de regering ver zocht maatregelen te nemen. De Indianen beklagen zich er over dat de Amerikaanse rege ring tracht hun ontwikkeling tegen te gaan en hen aanmoedigt in reservaten te wonen, die geen deel hebben aan de vooruitgang. Ook zijn zij ontevreden over het onderwijs dat zij ontvangen en over de werkzaamheid van de sociale diensten. Verder hebben zij er bezwaar tegen als tweede rangs burgers te worden be schouwd. Dit is de eerste conferentie van Indianen zonder oppertoezicht van blanken. In de Verenigde Staten wonen 35(£000 volbloed Indianen. Als men de personen van gemengd bloed meetelt, zijn er ongeveer 800.000. 11. Ze pakken de kom eten en 't bosje hout, dat de boer onder do tralies heeft doorgeschoven en keren naar hun „gastvertrek" terug, waar Axe een beetje bleek nog inmiddels ook ont waakt is en het vuur bezig is cp le lakeien. Terwijl ze hun karige maaltijd nuttigen, vertelt de jonge boog schutter beschaamd, hoe hij zich door de boeren heeft laten beet nemen, maar Eric haalt de schou ders op. Per slot van rekening zijn hij en Svein Langtand er ook ingelopen „Maar ze zullen niet lang ple zier van hun overwinning heb ben," zegt de Noorman en hij ver telt, wat hij en Svein ontdekt heb ben. Zo snel mogelijk begeven zij zich gedrieën naar het ingestorte ge deelte en dapper beginnen ze het puin weg te ruimen. Maar het blijkt al gauw, dat dat minder een voudig is, dan ze wel dachten, want het verwijderde gesteente moet tenslotte ergens blijven en om hun eigen terugweg niet te versperren, moeten ze het puin steeds verder naai achteren ver sjouwen Svein, die zijn ongeduld nauwe lijks bedwingen kan, klautert zo dra de opening groot genoeg is, tegen de puinberg op en loert in de ruimte daarboven. „We zijn er nog lang niet, Noor man," klinkt zijn stem vreemd hol. „Er is hier „SveinPas op!" stoot Eric ineens dodelijk verschrikt uit. „Er komt beweging in de steenhoop..." Terwijl Eric en Axe zelf te nau- wernood achteruit kunnen sprin gen, moeten ze machteloos toezien, hoe hun trouwe makker met een gesmoorde kreet in een wolk van steengruis achter het neerstorten de gesteente verdwijnt De 41-jarige Irvin C. Searbeck, ambtenaar van de buitenlandse dienst van het Amerikaanse „State Department", wordt hier in Washington, geboeid, opge bracht om te worden voorgeleid,' omdat hij ervan wordt beschul digd Amerikaanse staatsgehei men aan de Poolse regering te hebben verstrekt. Scarbeck, die officieel zal worden beschul digd van het overtreden van de' Amerikaanse wetten op de spion nage, is kortgeleden terugge keerd uit Warschau, waar hij sinds 14 december 1938 werk zaam is geweest als tweede secretaris van de Amerikaanse ambassade in Polen. De tiende Olympia's Tour Is gewonnen door de 30-jarige on afhankelijke Mik Snijder uitj Halfweg. Zijn ploeg, de formatie' van ploegleider Peter Post, ein-! digde op de eerste plaats in het! ploegenklassement. HET WATERTOREN TORN OOI. Terneuzen versloeg AZVV'. Zoals verwacht zal de eind strijd om de Watertorenwissel' beker gaan tussen Hontenisse en Terneuzen. Gisteravond kwamen in het Zuidersportpark Terneuzen et» AZW tegen elkaar uit. Beide teams telden enkele invallers. Al gauw bleek dat de Axelse zater dagvoetballers in het geheel niet tegen de Terneuzense tweede klassers waren opgewassen. De ruststand (7—1) doet dat duide lijk uitkomen. In de tweede helft deed Ter neuzen het wat kalmer aan en scoorde „slechts" vier doelpun ten, terwijl AZW tweemaal het Terneuzense net wist te vinden, zodat de eindstand 11—3 in het voordeel van Terneuzen werd. AJAX WINT K.N.V.B.-BEKER. Door een 30 zege op NAC heeft Ajax woensdagavond de K.NV.B.-beker gewonnen. De ruststand van de ontmoeting, die ten aanschouwe van ongeveer 19.000 toeschouwers op het ADÖ- terrein in Den Haag werd ge speeld, was 00. 100-JARIGE IN DORDRECHT Mevr. K. BreebaartFrukte, wonende in het rusthuis „Hui ze Rozenhof" te Dordrecht, hoopt donderdag 22 juni honderd jaar te worden. Mevr. Breebaart geniet nog een uitstekende gezondheid. Zij is in Zwartsluis geboren en heeft gewoond in Amsterdam, Zeist, Haarlem, Barnevelt, De Bilt en Voorschoten. Zij is de tweede honderdjarige ,\jan Dor drecht. - -»

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 3