ndia ek Meer dan 2'A miljard ËF GUPA pU V. Het proces Eichmann Kerkdiensten Phs.van Ommeren n.v Beursoverzicht DE BRONZEN ADELAAR tas was—I mgrijker - politiek -'M' :- m rn,. -v' DE VRIJE ZEEUW Pagina 3 Voor de zondag Hertog van Kent gehuwd wij zoeken personeel voor onze binnenranKvaart regelmatig vrije tijd thuis ruime verdienste goede sociale voorzieningen premievrij pensioen EXCLUSIEVE FOTO VAN PRINS BERN HARD Coöp. Boerenleenbank «Terneuzen» RAIFFEISENBANK dag 10 juni 1961 xsro, de beroemde Fran- 'ijver en dichter, was koningsgezind. Na de van 1851 moest deze van de democratie stische gezindheid ech- verbanning naar het sey beboeten. Lange lit zijn woonplaats, ook een kennis op be- i, was het voor Victor root festijn en hij wilde meteen alles over zijn weten. Zo kwam op zijn vriend, en even- ver, Alexandre Dumas 'oen en daar Hugo wist an veel en lekker eten tte hij een grote feest zijner ere aan. Na de gingen de twee oude in tafel en Hugo begon, vragen op hem af te ie staat het er in Parijs ieg hij hem. ..Best, heel woordde Dumas, die was een stuk kaas te en in het geheel niet t Hugo vroeg. Op alle agen gaf hij Victor ilfde antwoord, „best. Toen hij hem echter iet met de Franse poli zei Dumas: „Best, heel i de kaas is hier een ian in Parijs i deputatie van de re koksschool uit oas in Hilversum Niet alleen kon- jnschappen luiste- de sprekers, maar en zij zien en proe voor heerlijkheden ilingrediënten zijn Je melkdag een ht gekregen van de eer originele resul- j de bereiding met eten zijn te berei- i het Nederlands iu Rijswijk (Z.H.) Zaterdag 10 juni 1961 Gideon Hausner, de openbare aanklager in het proces te Jeru- zalam tegen oorlogsmisdadiger Adolf Eichmann, heeft de recht bank vrijdag stukken overgelégd betreffende de verklaringen van Rudolf Hoess, voormalig kamp commandant van Auschwitz. Hoess heeft deze verklaringen voor zijn Poolse rechters in War schau afgelegd. Hij werd in 1947 ter dood veroordeeld en door op hanging terecht gesteld. Hoess heeft verklaard dat Heinrich Himmler, hoofd van de S.S., hem in de zomer van 1941 heeft meegedeeld: „De Führer heeft bepaald, dat het Joodse vraagstuk definitief moet wor den opgelost. Wij, van de S.S., moeten dit besluit uitvoeren". Himmler had verder gezegd, dat hij Auschwitz als voornaam ste uitroeiingskamp had uitge kozen, omdat de andere kampen hiervoor onvoldoende waren uit gerust. Hij had Hoess ook ge zegd dat hij verdere bijzonder heden met Eichmann moest be spreken, „die dan weer rapport aan mij (Himmler) zal uitbren gen". Hoess verklaarde dat Eich mann hem had medegedeeld dat hij. „aan de hand van de huidige berekeningen", zes tot zeven miljoen Joden, afkomstig uit alle delen van Europa, in Ausch witz kon verwachten. Hij had hieraan toegvoegd: „het juiste aantal kan nu nog niet worden vastgesteld". In antwoord op de vraag, welke opdrachten hij had. had Hoess gezegd: „Mijn lastgevin gen waren dat allen, die met de door Eichmanns bureau verzorg de transporten in Auschwitz aan kwamen, geliquideerd moesten worden en dat zich hierbij zelfs geen uur vertraging mocht voor doen". Ook uit Theresiënstadt, in Tsjecho-Slowakije, waar zich het „modelkamp" der nazi's bevond, werden Joden naar Auschwitz gezonden. Deze moesten echter een half jaar in leven blijven, dit om de overige Joden te mislei den. Zij moesten naar There- siër.tstadt schrijven dat er niets van waar was, dat er in Ausch witz Joden werden vergast. Eichmann hield persoonlijk toe zicht op het vervoer van Joden uit Theresiënstadt naar Ausch witz en hij bepaalde ook de da tum, waarop het hun beurt was om vergast te worden. Hausner legde ook correspon dentie over betreffende een ver zoek van het „erfelijkheidsinsti tuut" der nazi's te Natzweilei-, nabij Straatsburg, waarin Eich manns bureau werd verzocht 150 Joden van Auschwitz naar Natz- weiler te doen overbrengen, op dat hun schedels zouden kunnen worden toegevoegd aan een op „erfelijkheid" betrekking heb bende verzameling van de uni versiteit van Straatsbui'g. Het verzoek werd gedaan door de leider van het instituut, de kolonel van de S.S. Wolfram Sievers, die later werd terechtge steld. Sievers had voorts Himm- leis persoonlijke adjudant Ru- dolf Brandt geschi'even dat een verzameling van schedels van „Joods-bolsjewistische volkscom missarissen" zijn instituut goed van pas zou komen. Hausner verklaarde dat de S.S.'ers te Straatsburg zich bij het binnenrukken van geallieer de militairen ongerust hadden gemaakt over de vraag, wat zij met de gei aamten van de „ver zameling" moesten aanvangen. Tijdens de processen te Neu renberg heeft een Fransman, die had gewei-kt voor de voortvluch- tige professor August Hirt, die directeur was van een afdeling voor „wetenschappelijk speur werk op erfelijkheidsgebied" van de universiteit van Straatsburg, verklaard zich te herinneren dat op een gegeven ogenblik de nog warme lijken waren aangekomen van 86 Joden, wier huid geta toeëerd was. De lijken waren in drie zendingen aangevoerd. Er waren geen overlijdenscertifica- ten bij. Hausner heeft het hof ge vraagd het „document-Sassen", een op de band opgenomen ver klaring, die volgens het open baar ministerie door Eichmann aan een Nederlandse journalist, Willem tA. Sassen, is gedaan, lang voor Eichmanns gevangen neming, als bewijsmateriaal toe te laten. Het openbaar ministerie had eerder verklaard, dat een reeks artikelen in het Amerikaanse tijdschrift „Life" aan dit docu ment is ontleend. Hausner, die het hof heeft meegedeeld, dat „Life" gewei gerd heeft de bron van zijn arti kelen ter beschikking van het hof te stellen, heeft niet gezegd, hoe de fotokopieën zijn verkre gen. Naar Hausner zei heeft „Life" verklaard, dat het blad een overeenkomst had met Sas sen, waardoor de bron van de ar tikelen niet aan het hof in Jeru zalem beschikbaar gesteld kon worden. De procureur-generaal zei, dat Eichmann bij een verhoor had OOST ZEEUWS-VLAANDEREN ZONDAG 11 JUNI 1961. NED. HERV. KERK Axel: 10 uur Vic. S. den Blaau- wen; 2.30 uur Ds. P. J. Pennings. Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. W. J. van Meeuwen. Hontenisse: 9.30 uur Ds. Ph, M. Becht, van Zaamslag. Hulst: 10 uur Ds. J. Scholten, van Terneuzen. Philippine: Geen opgave. Sas van Gent: Geen opgave. Sluiskil: Geen opgave. Terneuzen: .(Noordstraat) 10 uur DE NEBUKADNEZAR-MENS. Doch na u zal een ander Koninkrijk opstaan. Daniël 2 39. Na u een ander. En na de ander weer een ander. Zo bouwen ze samen het beeld. Nebukadnezar is beslist niet de enige, die aan het beeld van menselijke macht en glorie bouwt. Dit beeld wordt in combinatie gebouwd. Daarom, al is het belangrijk ons met de mens Nebukadnezar te bemoeien het is nóg belangrijker ons met de Nebukadnezar-mens te be moeien. Er zijn ontzaglijk velen van dit soort Enkelen van hen hebben het tot een regel in het jaartal- ïenboekje gebracht, of staan op getekend in de annalen van we tenschap en kunst, van handel en bedrijf en ook wel van de kerk geschiedenis. Maar achter deze topfiguren verdringt zich een schare anonymi, die niemand tel len kan. Mannen en vrouwen, Ne. bukadnezartjes in zakformaat. Volksuitgave en luxe-uitgave. Achter dat beeld, waai-van de oer-Nebukadnezar het gouden hoofd is, zit de mensencombina tie die uit Gods federatie is los gebroken. Allemaal grote en kleine krachtmensen, Eigenge reide, zelfverzekerde mensen, die self-supporting zijn, die hun eigen boontjes wel kunnen doppen, die zelf het leven wel aankunnen, die het leven in eigen handen ne men. Self-made men. Bouwers aan eigen beeld en rijk door eigen kracht, naar eigen inzicht en tot eigen heerlijkheid. Ze nemen ieder een eigen stuk je van het grote Mens-beeld voor hun rekening. Nebukadne zar zorgt voor het gouden hoofd. Anderen voor armen en benen. Sommigen moeten met tenen en nagels genoegen nemen. Ieder materiaal is voor dit beeld van menselijke heerlijkheid bruik baar. Er wordt van alles in ver werkt: politieke macht, rijkdom, wetenschap, kunst, maar ook: lichaamsschoonheid en familie trots, ook leerzuiverheid en ker- kelijke toewijding en mooie preken. Maar altijd is het beeld: uitbeelding van dwaze menselij ke inbeelding. God is niet het gouden hoofd. Gij gij gij grote en kleine Nebukadnezars, zijt dat gouden hoofd! .(Uit „De Stem achter U,".>, Ds. P. A. v. d. Vlugt; 3 uur Ds. J. Scholten. Gebouw „De Schakel": 9.30 urn- Jeugddienst. Ds. R. G. J. Timmers, van Hulst. (Jeugddienst.) Zaamslag: 10 uur Eerw. heer C. H. Hejjboer; 3 uur Ds. Ph. M. Becht. GEREFORMEERDE KERK. Axel: 10 uur en 3 uur Ds. A. van Leeuwen. Hoek: 10 uuren 2.30 uur Ds. A. J. Vei-beek. Sas van Gent (zaaltje Ned. Herv. Kerk) 7 uur Ds. A. J, Verbeek, van Hoek. Terneuzen: 10.30 uur en 4.30 uur Ds. W. C. van Hattem. Zaamslag: 10 uur en 3 uur Ds. M. den Boei-. GERBF. KERK (Vrijgemaakt.) Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. C. Bijl. Terneuzen: 10 uur en 3 uur Ds. H. Smit. CHR. GEREF. KERK. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur Ds. Is. v. d. Knijff, em. pred. te Den Helder. (Bed. H. Avondm.) GEREF. GEMEENTE (Syn.). Terneuzen: (Frans Halslaan)10 uur en 3 uur leesdienst. GEREF. GEMEENTE. Hoek: 9.30 uur en 2 uur lees dienst. Terneuzen: (Vlooswijkstraat)9.30 uur, 2 uur en 6 uur Dr. L. Steen blok, van Gouda. OUD-GEREF. GEMEENTE. Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur. Ds. A. de Reuver. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Axel: 10 uur, 2.30 uur en 7 uur: H. H. Missen. Clinge: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur: H. H. Missen. Hulst: 6.30 uur. 7.45 uur, 9 uur en 10 uur: H. H. Missen. Philippine: 7.30 uur en 10 uur: H. H. Missen. Sluiskil: 6.45 uur, 8.30 uur, 10.15 uur: H. H. Missen. Sas van Gent: 7 uur, 8.30 uur en 10.15 uur: H. H. Missen. Terneuzen: 7 uur, 8.30 uur en 10.15 uur: H. H. Missen. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN ZATERDAG 10 JUNI. NED. HERV. KERK. Schoondijke: 7 uur Avondgebed. ZONDAG 11 JUNI 1961. Biervliet: 9.30 uur Eerw. heer Ph. M. van Kranenburg, van Groede. Breskens: 9.30 uur Ds. L. Spaans. Cadzand: Geen opgave. Hoofdplaat: 10 uur Eerw. heer H. J. Begeer. Nieuwvliet: 9.30 uur Ds. Joh. Bre- zet. Oostburg: 10 uur Ds. W. S. Hugo van Dalen. Retranchement: 9.30 uur Ds. S. Tijmstra. Schoondijke: 9.30 uur Ds. P. A. L. Brinkman. Waterlandkei'kje: 10 uur Ds. W. B. Bergsma. IJzendijke: 9.30 uur Ds. C. van Evert. Zuidzande: 9.30 uur Ds. J. Eijgen- daal. WOENSDAG 14 JUNI. Oostburg: 7 uur Lit. Avondgebed. (Kerkcentrum.), toegegeven, gesprekken met Sas sen gevoerd te hebben. Maar de gepubliceerde passages waren volgens Eichmann uit hun ver band gelicht. Di-, Servatius, Eichmanns Westduitse verdediger, heeft be zwaar gemaakt tegen toelating van het „document-Sassen". Hij meent, dat Sassen moet getuigen. „Ik kan bewijzen, dat hij (Sas sen) de gesprekken met Eich mann uit eigenbelang verdraaid heeft om een verkoopbaar boek te kunnen laten uitgeven", aldus Servatius. Bovendien had men Eichmann veel sterke drank ge geven toen hij zijn verhaal deed. Servatius zei verder, dat in deze kwestie twee getuigen, één in Oostenrijk en één in Argenti nië, konden worden gehoord. Naar aanleiding van Servatius' verklaring, dat Eichmann zijn verhaal aan Sassen onder invloed van sterke dx-ank had gedaan, herinnerde Hausner aan het spreekwoord: „In vino véritas" (in de wijn is de waarheid). Het oproepen van getuigen, van wie er één in Argentinië zit, zou op grote moeilijkheden stuiten, al dus Hausner. Het hof, dat naar verwachting vrijdag de zitting voor een week zou verdagen om de verdediging meer tijd te geven voor de voor bereiding van haar zaak, zal nu maandagmorgen weer bijeen komen om een beslissing te nemen over de kwestie van toe lating of niet van het „docu ment-Sassen". Voor de opheffing van de zit ting van gisteren, zei Hausner-, dat hij desnoods Sassen in Ar gentinië wilde laten ondervra gen-. Dr. Servatius zei, dat de ge tuige in Oostenrijk waai-over hij gesproken had een zekere Fritsch is. Sinds het begin van het pro- ces-Eichmann, nu negen weken geleden, zijn er meer dan 600.000 woorden gesproken. Het open baar ministerie heeft 1400 docu menten overgelegd, waaronder één van een miljoen woox-den het verhoor van Eichmann door de Isx-aëlische politie. 109 personen hebben tegen Eichmann getuigd en het hof heeft tot dusver 42 dagen zitting gehouden, waarmee in het ge heel 252 uur was gemoeid. 600 journalisten hebben het proces „verslagen" en 40.000 be zoekers zijn tot de publieke tri bune toegelaten. De hertog van Kent is donder dag in de Munsterkerk van York in het noorden van Engeland in het huwelijk getreden niet Kathe- rine Worsley. De foto toont de stralende bruid met achter haar de bruidegom bij het verlaten van de kerk. H. K. H. Prinses Irene vertegenwoordigde H. M. Koningin Juliana bij dit huwelijk. (Adv.), inlichtingen technische dienst binnenvaartt Westerlaan 10 Rotterdam telefoon 114880 DODE IN HET VERKEER. Op de kruising Prins Hendrik- laan—rijksweg No. 12 in Utrecht is donderdag de 62-jarige mevr. J. W. A. Wieringa-Beerthuis, die op een bromfiets reed bij het oversteken door een auto gegre pen. Het slachtoffer werd overge bracht naar het St. Anthonius- ziekenhuis en is daar korte tijd later overleden. De auto die de bromfietsberijd- ster greep kwam uit de richting Berenkuil en werd bestuurd dooi de 23-jarige automonteur M. J, D. uit De Bilt. De exclusieve foto welke het Prins Bernhard Fonds en de An jerfondsen sedert vijftien jaar ter gelegenheid en ten bate van hun jaarlijkse Anjeractie in juni mocht verkopen, was tot dus verre gewijd aan het voltallige koninklijke gezin. Nu de Anjer- actie 1961 wordt gevoerd tegen de achtergrond van de 50ste ver jaardag van Prins Bernhard, meenden de fondsen dit jaar de traditie te moeten doorbreken met een exclusieve foto van hun regent. De kleurenfoto's waarop de Prins met een witte poedel aan zijn voeten is afgebeeld, zal van 19 juni af door de Anjer- comité's in het gehele land wor den verkocht en dit jaar ook in de boek- en kantoorboekhandel verkrijgbaar zijn. (Adv.) 2.500.000.000,—) Dat is het totaal spaartegoed bij de boerenleen banken, aangesloten bij de Coöp. Centrale Raif- feisenbank te Utrecht. Ruim twee en een half miljard gulden. Ook U kunt profiteren van de gunstige voorwaarden. Er ligt een spaarboekje voor U klaar bij de Walstraat 7 TERNEUZEN Noordsiraat 6 AXEL door BARONESSE ORCZY 41) (Nadruk verboden) Nauwelijks hadden zij hun gla zen leeg, of er klonk een ont zettend lawaai. Het kabaal kwam uit de voorstad Bonne. Het hotel ziet op de wallen uit. Marchand en de graaf springen haastig op en stappen op het balkon. Het lawaai wordt oorverdo vend: met een hand, die nu een beetje beeft, wijst Generaal Mar chand naar de stadspoort. Een grote menigte heeft zich verza meld. Boeren met zeisen er, brandende toortsen, infanteris ten, kanonniers, een groot deel van de bevolking van Grenoble, met duizenden zijn zij samenge stroomd in de nauwe straten die op de wallen uitkomen en overal klinkt geestdriftig: „Vive l'Em- pereur Temidden van de boerenbevol king, die hem als een erewacht beschermt, staat Napoleon met zijn legertje, zopas versterkt door het zevende regiment infanterie. Zij houden halt en staan vol af wachting. Kapitein Raoul, de aide-de- camp van Napoleon, nadert, ver gezeld van enige lansiers, de pa- Comte?." vraagt hij haastig. lissade, die de toegang tot de stad afsluit. Hij tracht met zijn jonge, krachtige stem hel tumult te overstemmen. „Open de poort, in naam des keizers Marchand ziet dit alles aan, hij hoort de bevelende oproep en het gejuich, dat op kapitein Raoul's bevel tot overgave volgt. Hij en de Comte de Cambray staan nog op het balkon van het hotel, en zij hebben begrepen, dat het noodlottig zou worden die vloedgolf van verzet te stuiten. De troepen binnen Grenoble zijn al even verlangend naar de ade laar over te lopen als het infan- terieregiment van kolonel de la Bédoyère. De wallen worden door hon derden fakkels verlicht. Kolonel Rousille, die het bevel voert over de troepen binnen de poort, stuurt een spoedboodschap naar Generaal Marchand: „De Corsi- kaan eist, dat wij de poort ope nen rapporteert de bode adem loos. „Zeg dat de kolonel bevel geeft te vuren," is Marchand's onverzettelijk antwoord. ,Gaat u mee, monsieur ie Maar hij wacht het antwoord niet af. Hij volgt de bode op de voet, de Cambray vlak achter hem aan. Vijf minuten later is de gene raal op de wallen. Hij kijkt om zich heen en overziet de toestand. Er zijn hier twee duizend man, twintig kanonnen en ammunitie in overvloed. In het open veld staan slechts boeren en een sa mengeraapt troepje van zowat vijftienhonderd man. Een kanon schot zou misschien die hele menigte op de vlucht jagen maar Marchand durft geen defi nitief bevel tot vuren te geven; hij weet dat grove insubordina tie, een besliste weigering om te gehoorzamen, volgen zal. Hij praat met de mannen en moedigt hen aan die horde Cor- sikaanse rovers te verslaan. Maar in antwoord op alles wat hij zegt, roepen de mannen slechts: „Vive l'Empereur De Comte de Cambray wendt zich wanhopig tot St. Genis, die artilleriekapitein is en van wiens mannen tot nu toe verondersteld werd, dat zij trouwe konings- gezinden waren. „Als de mannen niet willen vuren, Maurice, kunnen dan de officieren tenminste niet het eerste schot lossen?" vraagt hij St. Genis is woedend en schaamt zich over de ontrouw van zijn soldaten. „De artilleris. ten hebben verklaard, dat zij iedere officier, die durft te schie ten, zullen vermorzelen". De mensenmassa buiten de INTERNATIONALS IN HERSTEL Het Damrak gaf gistermiddag voor de laatste dag van deze beursweek een krachtig koers- herstei te zien voor de hoofd fondsen. De verliezen van don derdag' werden door AKU, Phi lips en Unilever ruimschoots in gehaald. Ook Kon. Olie lag, tegen het slot van de beurs, vast in de markt. Het buitenland nam hier en daar de stukken uit de markt, terwijl er daar naast dekkingsaankopen plaats vonden, mede in verband met het naderende weekeinde. De fractionele koersverschillen naar beide richtingen, waarmede Wall Street donderdag sloot, waren voor Amsterdam geen tegenval ler. Men had donderdag op het Damrak met lagere slotkoersen in Wall Street, rekening gehou den. Het Nederlandse aandeel Philips ontmoette op de New- yorkse beurs hernieuwde belang stelling, hetgeen een flinke sti mulans betekende voor Amster dam. Gedurende de telefonische avondhandel van donderdag steeg Philips dan ook van 1051 tot 1076. De stemming op de overige buitenlandse beurzen was gisteren niet ontmoedigend. Philips schommelde gistermid dag rond de 1073, tegen donder dag als slotkoers 1050%. Naast Amerika had ook Zwitserland belangstelling voor de elektro- aandelen. AKU's, die donderdag 11 punten daalden, stegen gis termiddag hetzelfde aantal pun ten tot 462. na een opening op 464. Unilever avanceerde 14 pun ten tot 827, terwijl Hoogovens op 1095 circa 7 punten van het koersverlies van donderdag van 20 punten inhaalde- Kon. Olies werden in een ruime markt tegen oplopende prijzen verhan- poort groeit voortdurend aan. Zij dringen van alle kanten op en roepen om de overgave van de stad. „Open de poorten! Doe open!" schreeuwen zij en hun geroep wordt steeds dreigender. Zij hebben de palissaden, waar door het terrein bij de poort is afgezet al verbroken en stromen naar de poort toe. Maar deze is massief en overal zwaar met ijzer beslagen. Hij weerstaat ge makkelijk alle aanvallen met bijlen en pieken. „Doe open!" roepen zij. „Open in de naam des keizers!" Nu kunnen zij de soldaten od de wallen gemakkelijk beroepen: „Hoeveel kost een schot?" roe pen zij brutaal tegen de artille risten. „Heel goedkoop, maar de kei zer hoeft er niet op te rekenen, dat hij er een krijgt", antwoor den de mannen luchtig. Zij zingen het oude liedje: „Bon! bon! Napoleon Va rentrer dans sa maison!" ,,Er is niets aan te doen. mon sieur le Comte. Wij moeten toe geven', zegt Generaal Marchand. „Ik zal niet blijven om dat aan te zien", antwoordde de graaf. Intussen heeft Napoleon zich een weg door de menigte ge baand. Vergezeld van Victor De Marmont en kolonel de la Bé doyère, nadert hij de poort, die nog steeds voor hem gesloten blijft. „Ik beveel u deze poort te openen!" roept hij luid. (Wordt vervolgd.). deld. De koers steeg van f 122,40 tot 123,60. De slotkoers van donderdag was 121,70. Deze aandelen noteerden 2 gulden bo ven pariteit New York. De vraag kwam hoofdzakelijk van lokale zijde. Vergeleken met de slot koers van vorige week vrijdag moest AKU deze beursweek een koersverlies van circa 8 punten incasseren, Philips 8 punten lager, Unilever daalde 16 punten, terwijl Hoogovens ruim 30 pun ten verloreh. Kon. Olies zakten 1,80 in. Hoewël de hoofdfond sen deze week koersverliezen moesten incasseren was de stem ming gisteren, volgens de beurs, hoopgevend voor de eerstkomen de beursdagen. In de scheepvaart hoek ging weinig om. De stemming was aan de vaste kant, vooral voor aandelen Van Nievelt, die op 168' 2, zes punten stegen. Voor de overige aandelen in deze sec tor bedroeg de koerswinst circa 2 punten. Cultures verwaarloosd en de staatsfondsen praktisch onveranderd. De eerste verhandeldag van claims Plaatwerkerij „Bammens" bracht een adviesprijs Voor de claims op 225, neerkomende op 145 procent voor de 4V= con verteerbare obligaties. Voor de inschrijving op nominaal 12,5 min 4% 'g 15-jarige obligaties Wagons-Lits (te Brussel) a 98Vs pet, bestond een zeer grote be langstelling. Maandag 19 juni a.s. worden ter beurze participatie- bewijzen „Eurinvest" (beleg gingsdepót in Europese effec ten) geïntroduceerd. Int. conc. Industrie Scheepvaart Banken Handel, etc. Algemeen Beursindices 7/6 8/6 9/6 615.46 606.69 616.37 416.21 409.44 409.62 195.44 193.01 196.11 243.33 243.16 240.93 178.52 174.94 175-71 447.46 441.04 445-81 Nabeurskoersen (460%) A. K.U.: 459 Kon. Olie: 122.50—123.20 slot 122.60 (123.60) Philips: 1070—1079 slot 1071 (1073U) Unilever: 821—826 slot 821 (828%) Hoogovens: 10941098 slot 1094 laten (1095) Advieskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier, vandaag gel dend in Amsterdam, luiden Engelse pond 9.99—10.09, Ca nadese dollar 3.623.67, Ameri kaanse dollar 3.573.61, Belgi sche frank (100) 7.12—7.17, Ita liaanse lire (10.000) 57.5059.50, Duitse mark (100) 90.20—90.70, Zweedse kroon (100) 69.30 70.30, Zwitserse frank (100) 832083.70, Deense kroon (100) 51.6052.60, Noorse kroon (100) 49.8550.85, Oostenrijkse schil ling (100) 13.8413.94, Portugese- escudo (100) 12.0512.20, Spaan se peseta (100, gr. coup.) 6.00 6.15. (Adv.) Stop met kneedbaar hout yau Ceia-jBevejr,

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 5