UIT DE PROVINCIE TINEI PRETTIGE WASDAG 1 ME' SUNIL Altijd liever DHO H0L r. Rechtszaken Uitlatingen van Fidel Castro Eric de Noorman De laatste slag BIN] Radio AGENDA DE MINISTER ANTWOORDT Zondagdiensten NEDERLANDS MEEST GEBRUIKTE WASMIDDEL Atelier in de tassenwinkel Albert Schweitzer-dorp verrijst in Zuid-Frankrijk dan zeker van frisse mond en witte tanden Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Zaterdag 10 jam 1961' ZONDAGARBKID BIJ DELTAWERKEN. Minister Korthals kan niet de mening delen, dat de zondag zou zijn ontheiligd door het plaatsen van een caisson in het Veerse Gat op zondag 23 april. Hij zoet dit in antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede-Kamerlid Kodde (S.G.P), een antwoord dat hij vergezeld doet gaan van een uiteenzetting over de vaststelling van het tiidscherha van de afsluitings- wprkzaamheden. waarbij moest wprden uitgegaan van de getij- hoogten en stroomsnelheden die wprden verwacht. De minister weet niet, dat aan nemers zich van inschrijving op werkzaamheden aan de Zand- kreek of aan het Veerse Gat heh- hen laten weerhouden door de bestekbepaling, dat ook op zon dag moet worden gewerkt als de omstandigheden dit nodig ma- kon. Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagochtend 8 uur wordt de praktijk der artsen waargeno- mon door dokter Th. Bos, Markt 25, telefoon 2303. Apotheek geopend: Klaassen, Noordstraat 54, telef. 2090. Zondagdienst Kruisverenigin gen: Groene Kruis en Wit-Gele IKruis: zr. P. H. van Voorthuij- zen, Scheldekade 17. Van zaterdagavond 8 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de ■praktijk der dierenartsen voor [Axel, Sas van Gent en Zaamslag waargenomen door dierenarts T. •an Roon, Westkade 119a te Sas an Gent, telef. 01158588. V2 <Adv.) de sigaar waar n sheik de tulband voor afneemt HAVANIUDS een lichte Senoritas 'het). VEEL GRANATEN IN DE ZANDKREEK. De laatste weken worden er op de séhorren bij Kortgene grana ten gevonden, afkomstig van ge allieerde of Duitse vleigtuigen uit de laatste wereldoorlog. Doordat de schorren niet meer onder water komen, als gevolg van de afsluiting van de Zand kreek, gaan deze afbrokkelen. De niet-ontplofte granaten komen zo te voorschijn. De mijnopruimingsdienst heeft inmiddels vier granaten wegge haald, Eén hiervan bleek op scherp te staan. Vrijdagmiddag zijn er weer en kele granaten gevonden. De kans is groot dat er nog meer te voor schijn zullen komen. In de oorlogsjaren zijn er ver woede luchtgevechten boven de Zeeuwse stromen geleverd en ook zijn in de Zandkreek veel schepen door geallieerde jacht vliegtuigen beschoten. TERNEUZEN Overboord gesprongen. Gisternamiddag te ongeveer 6 uur trof de politie de 22-jarige machinist Carlsson van het Zweedse motorschip „Biskopsö," in de stad aan, die in natte kleren gemoedereerd rondzwalkte. Het bleek, dat deze knaap bij het naar boord brengen van zijn op de rede voor vertrek naar Amerika gereed liggend schip door de sleepboot „Leon Letzer", in een overmoedige bui overboord was gesprongen en naar de wal gezwommen. Om verdere avonturen van de machinist te voorkomen heeft de politie hem maar tijdelijk logies verstrekt. Coöp. Boerenleenbank „Ter- neuzen". I960: een jaar niet gunstige resultaten. De Coöp. Boerenleenbank „Ter. neuzen" Raiffeisenbank hield gis teren haar jaarlijkse algemene vergadering in het hotel „Rotter dam" te Terneuzen onder leiding van de voorzitter van het be stuur. de heer F. de Koeijer te Zaamslag. In zijn openingswoord deelde deze mede, dat ook in de land bouw een steeds verder gaande verschuiving plaats vindt van arbeidsintensieve naar kapitaal intensieve productiemethoden en dat landbouwmechanisatie, be- drijfsvergroting, ruilverkaveling, moderne bedrijfsgebouwen en bedrijfssystemen nog grote eisen zullen stellen aan de credietver- lening door de Boerenleenban ken. Eind 1960 waren aan de 711 bij de Centrale Raiffeisenbank te Utrecht aangesloten Boerenleen banken en Raiffeisenbanken meer dan 3000 miljoen spaar gelden en rekening-courantgel- den toevertrouwd. De ontwikkeling bij de Ter- neuzense Boerenleenbank is in 1960 gunstig geweest. De spaar gelden groeiden van 14,6 mil joen tot 15,8 miljoen en het balanstotaal steeg van 21,7 mil joen naar 22,7 miljoen. Eind 1960 stond aan leningen uit een bedrag van 8,5 miljoen, was in rekening-courant uitgezet 6,7 miljoen en was gedeponeerd bij de Centrale Bank 6,9 mil joen. De vergadering keurde balans en verlies- en winstrekening goed en van de netto-winst over 1960 ad ƒ120.646,37 werd ƒ43.548,15 bestemd voor afschrijving op ge bouwen, waardoor deze voor 1 te boek staan en werd 77.098,22 toegevoegd aan de reserves een bedrag van 1 miljoen over schreden. De heren J. J. Huijssende Bruijne te Terneuzen en J. H. van Hoeve te Sluiskil, werden met grote meerderheid van stem men resp. tot bestuurslid en lid van de raad van toezicht her kozen. SAS VAN GENT Promotie tot (loctor in de geneeskunde. Donderdag werd de oud-Sasse- naar, de heer L. A. Notschaele, oud-leerling van het Openbaar Lyceum te Terneuzen, thans schoolarts te Hendrik Ido Am bacht, na in de aula van de Ge meentelijke Universiteit te Am sterdam met succes een proef- Rechtbank Middelburg Verschrijvingen bij Provinciale Waterstaat Zeeland De arrondissementsrechtbank in Middelburg heeft vrijdag de waterstaatkundig hoofdambte naar eerste klasse bij de Provin ciale Waterstaat van Zeeland met standplaats Goes, J. A. S., veroordeeld tot 25,- boete, sub sidiair vijf dagen hechtenis we gens medeplichtigheid aan op lichting. Valsheid in geschrifte, waarvoor S. eveneens terecht had gestaan, achtte de rechtbank niet bewezen. Op 26 mei had S. terecht ge staan, beschuldigd van verschrij vingen gepleegd in dienst van de Provinciale Waterstaat. Voorts werd hij verdacht van oplichting. Deze oplichting had betrekking op een privé-schrijfmachine die ten behoeve van de dienst van een brede wagen (noodzakelijk voor uit te voeren bestekwerk) had laten voorzien. De kosten hiervoor, ten be drage van 275,had S. ver schreven op bestekken. De offi cier van justitie, mr. T. Lebret, eiste inzake de valsheid in ge schrifte, waardoor de verschrij vingen konden worden uitge voerd, een gevangenisstraf van drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar. Voor de oplichting, die hij be wezen achtte, vroeg hij een boete van 350,—. Bij haar vonnis heeft de recht bank in overweging genomen, dat de straf haar voorkomt in overeenstemming te zijn met de betekenis van het feit en de om standigheden, waaronder dit is begaan. De rechtbank neemt in het bij zonder in aanmerking, dat het strafbare feit in de hand is ge werkt door de bij de betrokken provinciale dienst ten aanzien van verdachte geldende redenen omtrent de voorziening in diens bureaubehoeften en dergelijke. Voorts heeft de rechtbank over wogen, dat verdachte, naar wordt aangenomen in de eerste plaats beoogd heeft het dienstbelang te bevorderen en dat dit belang door verdachte's handelen in feite ook is gebaat, doordat het gebruik van een in goede staat verkerende schrijfmachine, aan gepast' aan het daarmee te ver richten werk. voor deze dienst beschikbaar kwam. (Adv.) Vier maanden voor inrijden op politieman De Amsterdamse politierech ter heeft vrijdagochtend con form de eis van de officier van Justitie de 24-jarige P. W. van H. uit Overveen bij verstek wegens het bedreigen met dood slag of zware mishandeling, ver oordeeld tot een gevangenisstraf van vier maanden. Op 24 november 1.1. reed Van H. op het Damrak te Amster dam in zijn auto zonder snelheid te minderen in op een adjunct inspecteur van politie, die met een rode lamp het stopteken had gegeven. De politieman kon door opzij te springen zich ter nauwernood in veiligheid bren gen. Hij loste een waarschu wingsschot, waarna de bestuur der, die geen rijbewijs had, zijn auto tot stilstand bracht. Doktersrecept vervalst De rechtbank in Utrecht ver oordeelde vrijdagmorgen de 46- jarige schoenmaker G. van G. uit Utrecht tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van drie maan den met een proeftijd van twee jaar, wegens het vervalsen van een doktersrecept. De man had een recept vervalst, om aan ta bletten te komen, die een verdo vend middel bevatten. Ter zitting bleek, dat verdach te al geruime tijd lijdt aan een pijnlijke ziekte. Zijn dokter had hem de tabletten vaak voorge schreven om de pijn te verzach ten. De raadsman van verdachte, mr. J. M. Gresnight uit Utrecht, verklaarde, dat zijn cliënt van de pijn af wilde komen, hij wilde weer werken. Daarom had hij een recept vervalst om de pijn stillende tabletten in zijn bezit te krijgen. De officier van Justitie, mr. J. van de Berg, had behalve een voorwaardelijke gevangenisstraf een geldboete van 40,geëist. Hij herinnerde er aan dat ver dachte reeds eerder recepten had vervalst. Veroordeeld wegens poging tot doodslag Het gerechtshof te Arnhem heeft vrijdag de 43-jarige J. J. uit Groesbeek wegens poging tot doodslag conform de eis veroor deeld tot een gevangenisstraf van twee jaar en zes maanden met aftrek. Het vonnis van de recht bank luidde vier jaar met aftrek. J. had. zijn gewezen vriendin uit Groesbeek met een mes ern stig verwond. In de nacht dat dit gebeurde had hij niet hele maal nuchter een steen ge gooid door een venster van het huis van de vrouw, toen zij op zijn herhaaldelijk bellen niet had opengedaan. De vrouw was hem vervolgens op de fiets achterna gegaan en had op haar beurt een ruit van zijn huis ingegooid. J. was daarop naar buiten ge vlogen en had haar acht steken in de rug toegebracht. Zware straf voor aanrander bejaarde vrouw De 21-jarige Dordtenaar G. W„ die in de nacht van 3 op 4 febr. het huis van een 78-jarige vrouw op de Lengenhof in Dor drecht was binnengedrongen, en die, na deze vrouw aangerand te hebben, er met haar spaargeld (ƒ950) vandoor was gegaan, is vrijdagmorgen door de rechtbank te Dordrecht veroordeeld tot zes jaar gevangenisstraf met aftrek en terbeschikkingstelling van de regering. De officier van Justitie had 6 jaar gevangenisstraf zonder af trek en terbeschikkingstelling van de regering geëist. De raads man had vrijspraak gevraagd op grond van het feit. dat W. in sterke mate psychisch gestoord is. schrift te hebben verdedigd, be vorderd tot doctor in de genees kunde. De titel van het proef schrift was „Een somatometriseh onderzoek in de Noordoostpolder (bij elf- en twaalfjarigen)". Pro motor was prof. dr. R. A. M. Berg man. Het aan het proefschrift ten grondslag liggende onder zoek geschiedde in opdracht van „De Stichting voor het Bevol kingsonderzoek in de droogge legde Zuiderzeepolders". Ten be hoeve van dit onderzoek werden nagenoeg alle scholen in de N. O. Polder bezocht terwijl vrijwel alle ouders toestemming gaven tot het onderzoek van de kinderen. Het proefschrift beoogde basis gegevens te verschaffen welke als vergelijkingsmateriaal zou den kunnen dienen voor in de verdere toekomst hieromtrent te verrichten nadere onderzoeken. Onderzoeker komt tot de con clusie, dat onder de huidige om standigheden in een dergelijk welvarend gebied, als de Noord oostpolder is, welstandsverschil- len zich niet uiten in de lichame lijke eigenschappen. Rasverschil len. voorzover die in Nederland te verwachten zouden zijn, traden slechts in zeer geringe mate aan het licht. ZAAMSLAG Een innig; droeve plechtig heid. Onder grote deelneming van de bevolking werd gistermiddag op de algemene begraafplaats alhier teraardebesteld het stoffelijk overschot van het 5-jarig doch tertje Heleentje van de zo zwaar getroffen familie Dees—de Regt, dat dinsdag door een noodlottig ongeluk het leven verloor. Een vijftal kransen dekten de baar. Velen was het te machtig toen de kist in het graf nederdaalde kinderen van de Hervormde Zon dagsschool zongen „Ik zie een Poort wijd open staanen „Daar boven juicht een grote (schaar van kind'ren om Gods Troon..." Nadat ds. Becht een Schriftge deelte uit Mattheus 18 had voor gelezen, besloot hij met het uit spreken van het „Onze Vader". Door de door diepe smart over weldigde vader werd met grote ontroering dank gebracht voor de door de familie ondervonden deelneming van zovelen, bij dit ontzettend leed dat zijn gezin en familie heeft getroffen en voor de laatste eer hun kleine lieve ling bewezen. Diep onder de indruk werd daarop de begraafplaats verlaten. De aankoop van >,Starfighters' voor de Belgische luchtmacht De Belgische minister van De fensie. Segers, staat op 't stand punt dat de overeenkomsten voor het aanschaffen van Starfighters voor de Belgische luchtmacht on mogelijk kunnen worden verbro ken. Dit heeft de Belgische be windsman naar van de zdije van het ministerie van Lands verdediging in Brussel wordt vernomen reeds de vorige week medegedeeld in de defen siecommissie uit de Belgische Kamer en hij zal dit standpunt bevestigen tijdens de komende openbare behandeling van zijn begroting in de Kamer van Volks, vertegenwoordigers. Hoewel er niet kan worden ge sproken van contracten in de zin van niet-militaire transacties zijn de met Nederland, Duitsland, Italië en diverse ondernemingen getekende protocollen in een stadium, dat daarop niet zal kunnen worden teruggekomen. Wat België betreft gaat het om een 100-tal straaljagers van het type Starfighter. Deze kwestie is in Brussel weer aan de orde gekomen, na dat de socialistische Kamerfrac tie had besloten na te gaan of de mogelijkheid bestond de overeen komsten te annuleren. De Delftenaar Jan Pater, die overdag tassen verkoopt en des avonds auto's wast, heeft zijn in trede gedaan in de kunstwereld door met een klein portretje als voorbeeld een groot schilderij te vervaardigen van Koningin Eli zabeth II van Engeland. Hij hoopt, dat het schilderij ooit nog eens een plaatsje zal krijgen in een officiële Britse instelling. ZATERDAG 10 JUNI TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Het zwarte schaap". Concertgebouw 3 u.: Spe ciale jeugdvoorstelling met de beroemde wonderhond Rin Tin Tin in de boeiende jeugd film „Rusty en het blinde meisje"; 8 uur: „Blonde meis jes voor Havanna". SLUISKIL: p.30 u.: 26e Ronde van Sluiskil. AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: Anna van Brooklyn". SPUI: Terrein v.v. Spui, 4 u.: Nederlaagwedstrijd Spui 1 Arnemuiden 1. ZONDAG 11 JUNI. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 2 uur: „Blonde meisjes voor Havanna"; 4.30 en 8 u.: „Het zwarte schaap". Concertgebouw, 8 uur: „Blonde meisjes voor Havan na". AXEL: Het Centrum, 3.45 u.: „Anna van Brooklyn"; 8 u.: „De rode cirkel". INITIATIEF VAN FRANS-NEDERLANDS ECHTPAAR In Zuid-Frankrijk zal nog dit jaar een Albert Schweitzer-dorp verrijzen, dat een centrum zal worden voor vluchtelingen i verwaarloosde kinderen. Het ini tiatief is uitgegaan van het Frans-Nederlandse echtpaar G. Barthélemyvan der Kreek. Het tweetal leerde elkaar in Lam. barene kennen, waar ze als me, dewerkers van dr. Schweitzer onder de indruk kwamen van zijn filosofie van de eerbied voor het leven. Vorig jaar september trouwde de Bussumse studente met de Franse medewerker van dr. Schweitzer. Ze besloten In zijn geest verder te wtefken en in Z.- Als elke arbeider over een geweer beschikt, dan algemene verkiezingen „Ik zal algemene verkiezingen in Cuba laten houden zodra elke arbeider over een geweer beschikt", aldus de Cubaanse premier Fidel Castro in een toe spraak, die hij donderdagavond j.l. te Havanna heeft gehouden in de slotbijeenkomst van de confe rentie der internationale studen tenunie. die gedurende twee weken in Havanna is gehouden. De conferentie is bijgewoond door studenten-afgevaardigden uit 53 landen. Castro zei ook: „In landen, waar herhaaldelijk verkiezingen worden gehouden, denken de kie zers dat zij veranderingen te weeg kunnen brengen. Maar zij vergissen zich, want de autori teit, die het gezag uitoefent, wordt niet gewijzigd". Volgens Castro bezat Cuba de „meest democratische regering ter wereld". Hij sprak spottend over de Amerikaanse beschuldi gingen, volgens welke zijn re gering zich slechts door middel van terreur staande kan hou den. „Ik denk n^t dat de Cu baanse revolutionairen worden geterroriseerd", aldus Castro. Hij deelde ook mee dat de Cu baanse revolutie het aanzijn zal geven aan nieuwe politieke vor men. „Wij kunnen geen politici hebben, die slechts de uitbuiten de klassen vertegenwoordigen", aldus de Cubaanse regeringslei der. Castro's slotopmerking tot de studenten was: „Velen van u zul len in revolutionaire bewegingen in uw eigen land betrokken wor den. Anders zou uw verblijf hier nauwelijks zin hebben. Tenslotte bent u hier niet als toeristen ge komen". (Adv.) 10. Erics ogen knijpen zich tot spleetjes en hij knikt grimmig. „Nu begrijp ik wat je loze praat jes werkelijk betekenen", gromt hij. „Je wilt een losgeld voor mij." „Een losgeld?" roept de boer met alle uiterlijke tekenen van af schuw uit. „Hoe kunt ge dat zeg gen, heer. Wij, arme boeren zou den ons niet durven vergrijpen aan de vorst der Noren. Wij zijn tenslotte géén struikrovers... Nee, ge zijt onze geëerde gast, met uwe twee aanvoerders." „Wat", buldert Svein, een nutte loze luchtsprong van woede ma kende, „maar dat is „Wilt ge uw koning dan géén ge zelschap houden?" vait de oude boer hem in de rede. „Wij dachten dat ge dat wel op prijs zou stel len... want alleen is maar alleen." Svein kijkt beteuterd en gromt onvrstaanbaar „In ieder geval, je hebt ons 1p pakken" .snauw Eric, „hoe je h ook voorstelt, schurk. Windt er dus verder geen doekjes om en zeg, kort en recht, wat je wilt." „Kijk, da's heel eenvoudig," ant woordt de boer op zijn gemak. „Uw krijgers zullen zich wol haas ten om de goudstukken uit Noor wegen te halen... dat is dus een zak met tweehonderd goudstukken voor de aangerichte schade... en daar komt bij even kijken voeding en onderdak voor drie c.ke D /."luie kerels'... Nou, da's afgepast, even denken... nóg twee zakken vol... samen dus drie zak ken goudstukken... Ja, dat wil zeg gen, aangenomen dat het bedrag binnen de dertig dagen gebracht wordt, anders komt er natuurlijk weer bij." Svein Langtand is niet meer in staat iets anders uit te brengen dan een fluitend gesteun en ook Eric staart even sprakeloos in de zoetsappig grijnzende snuit van de oude boer. Zijn ogen glijden snel rond, maar de gedachte aan een vlucht is werkelijk zinloos en hij knikt be rustend. Met de resultaten van dit gesprek en de waarschuwing niets te ondernemen, wil Erics leven niet in gevaar komen, wordt de krijger weggestuurd en terwijl deze op een sukkeldrafje in het bos verdwijnt, wendt de oude boer zich handenwrijvend tot Eric: „Volg mij, geëerde gasten... naar 't gast verblijf." Frankrijk als symbool van dr. Schweitzers werk een dorp te stichten voor de geestelijk mis- deelden. Dr. Schweitzer gaf daar aan zijn goedkeuring. Een Neder landse stichting „Village Albert Schweitzer" hoopt binnenkort 'n inzamelingsactie te kunnen gaan voeren om het werk van het Frans-Nederlandse echtpaar fi nancieel te kunnen schragen. Op twee terreinen (één van 25 ha bij Paunat en een landgoed van 51 ha niet ver daar vandaan) zullen twee centra voor ieder twaalf vluchtelingengezinnen en vijftien kinderen worden gesticht. De eerste vier gezinnen en vijf A zes kinderen arriveren reeds in de loop van juli. De Belgische Nobelprijswin naar pater Pire (bekend door zijn S. O. S.-kampen) zal de toekom stige bewoners van het Albert Schweitzer-dorp selüctërën. Ze zullen er in eigen huisjés1 kunnen leven en zich in landbeUsr, pluim veeteelt, een foto-atelier, een drukkerij en een wasserij kun nen voorbereiden op een maat schappelijke functie. - Voor de winter hoopt men het dorp klaar te hebben. Er moet evenwel nog veel werk worden verricht, zoals de aanleg van een waterleiding, verbetering van 'n weg, herstel van gebouwen e.d. Daarbij gaat de Nederlandse sec tie van de internationale vrij willigers hulpdienst een handje helpen. Maandag a.s. vertrekt 'n eerste groep van 15 k 20 vrijwil ligers (onderwijzers en studen ten) uit verschillende landen, w.o. Nederland, naar Paunat. Zij blijven er anderhalve maand, waarna een andere organisatie het werk zal overnemen. De aanloopkosten van het dorp moeten de initiatiefnemers uit giften van particulieren bijeen zien te brengen. Voor dit jaar komt men nog ongeveer ƒ20.000 tekort. Daarvoor wil de stichting binnenkort een beroep doen op de Nederlandse bevolking. Plaat selijke comité's werken er reeds in Bussum, Zwolle, de Zaan streek, Zeist en Abcoude. (Adres secretariaat Nederlandse stich ting: Ds A. J. den Tonkelaar, Meentweg 52, Bussum). VIER JAAR VOOR ROSALIE KUNZE Het hoogste Westduitse ge rechtshof in Karlsruhe heeft vrijdagochtend de 31-jarige aan trekkelijke Rosalie Kunze. secre taresse op het ministerie van Defensie, wegens spionage ten behoeve van Oost-Duitsland, tot vier jaar dwangarbeid veroor deeld. 14.000 mark die zij voor haar spionage-aetiviteit had ont vangen werden in beslag geno men. De openbare aanklager had 5 jaar geëist. HiermeeTs een ein de gekomen aan een. spionage- geval dat bij de ontdekking veel opzien in West-Duitslahd had ge baard. Rosalie had aan Oost-Berlijn met name bijzonderheden over de Nederlandse en Noorse ma rine verstrekt die voorkwamen in geheime documenten welke zij had weten te bemachtigen. Rosalie werd in 1960 gearres teerd toen zij bij een oefening van de Bundeswehr alle voor haar Oost-Berlijnse opdracht gevers gemaakte notities bij zich droeg. Zij heeft vier jaar gespio neerd. Zij had tijdens het proces meegedeeld dat zij ermee had in gestemd te spioneren toen zij in 1954 in Oost-Duitsland woonde. Zij zei dat zij lid van de commu nistische partij was. De rechter noemde het van Ro salie geschilderde beeld vals als zou zij door haar aantrekkelijk heid op officieren een zodanige indruk hebben gemaakt dat haar spionage-aetiviteit daardoor mo gelijk was geworden. Zaterdag 10 jur VERDWENEN JONG GEVONDEN In een sloot In de onm ke nabijheid van de ou woning is donderdag het lijk overschot gevonden bijna vieriarige Gerard Meulen. Het knaapje wei vorige week zaterdag ve Bij de nasporingen war vorsmannen van de kon marine en het korps mob lonnes ingeschakeld. VERDWENEN MEIi WEER TERECHT Het 19-jarlge meisje Boersema, dat sinds spoorloos uit Den Hat dwene was, is woens' kennissen in Hattem aar den. Het meisje was bij nissen komen aanlopen toen deze hoorden, dat h; sporing was verzocht, be de Haagse politie op, dl donderdag weer aan de kon overgeven. KLEUTER VERDRON Een driejarig Rotterdam: je, Christina Kolenbrar donderdagmiddag bij het in een sloot langs de We kenoordse weg gevallen dronken. GASVERSTIKKIN In een bejaardencentra de Molukkenstraat te gen is donderdagavond jarige weduwe mevr. J. ma—van der Ploeg door giftiging om het leven ge Een schoonzoon trof hat dood op een stoel in de terwijl er gas ontsnapte buurt van het gascomfo een onderzoek is gebleki de buis naar het confoi goed was aangesloten op leiding. ZONDAG 11 JUNI HILVERSUM I: 8.00 Nv Gram.; 8.25 Hoogmis; 9.3 »n waterst.9.45 Gram. Samenkomst van het Let Heils; 11.30 Gewijde muz Gram.; 11.55 Gew. muz, Buitenl. comm.; 12.25 Klei 12.40 Lichte muz.; 13.00 K 13.05 De hand aan de ploe serie; 13.10 De Wadders, spel; 13.30 Lichte muziek Eoekbespr.; 14.00 Le Roi Bijbels oratorium; 15.30 D gende Hollander, praatje Muzikale aspecten, muzika serie; 16 00 Sport; 16.30 spreken met ons, lezing; Nederl. Herv. jeugddienst Het geladen schip, cri 18.30 De kerk aan het wet tueel; 18.40 Wika worden moeilijk....?, klankbeeld; Nws uit de kerken; 19.05 koren; 19.30 Gemeensch; Heiligen, lezing; 19.45 h 20.00 Gram.; 20.30 Act. Promenade ork. en koor Triptiek voor moord, hc 22.25 Boekbespr.; 22.30 h 22.40 Avondgebed; 22.55 pole orkest; 23.45 Gram. Nieuws. HILVERSUM II: 8.00 I 8.18 Voor het plattelan Gevar. progr.; 9.45 Ge leven, lezing; 10.00 Gram Erieven van beroemde kil 10.55 Promenade ork.; 11. baret; 12.00 Lichte muziel Sportspiegel; 12.35 Gram. Nws; 13.07 De toestand wereld, lezing: 13.17 Met gram.; 13.20 Verzoekprogi de strijdkrachten; 14.00 gehoord, gelezen, sym 14.40 Óperaconc.; 15.40 branding, klankb.; 16.00 muz.; 16.30 Sportrevue Lichte muziek; 17.30 Ha: kwartje in de ruimte, h v, d. jeugd; 17.50 Nws, spo en sportjournaal; 18.30 kerkdienst v. d. Ned. Prot. 19.00 Voor de jeugd; 19.' open deur, gesprek; 20.00 20.05 Lichte muz.; 20.40 onzin in goede manieren, je; 20.55 Lichte muz.; 21.11 sements muz.; 21.25 Latijn rikaanse muz.; 21.55 22.30 Nws en meded.; 22.4 23.00 Volksliederen; 23.15 23.55 Nieuws. ERUSSEL (VI.): 12.00 I» 12.02 Gram.; 12.15 Amus. 12.30 Weerber.; 12.35 Amu 13.00 Nws; 13.15 Voor de ten; 14.00 Gram.; 15.00 muz.; 15.30'Spprtrep.17.01 en nws; 1^1* en 17.50 18.00 Pianospel; 18.30 God zending; 19.0®ïNw.s; 19.30 20.00 De zesde dag; 22.00 I 22.15 Licht» 'muz.; 22.45 23.00 Nws; 23.05 Nieuwe 23.55 Nieuws; Televisieprogramma' NED. TV: 10.30 H. Mis; 18.45 Eurovisie: Reportag de int. tennisweek te Stoc Ronde van Italië: folklo waterfeest te Amaifi; 20.01 documentaire; 20.15 Kam 20.25 Dossier Karpaan. T 21.50 Dagsluiting; 22.00 S beeld. VL. BELG. TV: 14.00 progr.; 15.00 Eurovisie: I nistoernooi te Stockholm Eurovisie: De 24 uren Mans; 16.15 Eurovisie: Ir nistoernooi te Stockholm 16.45 Eurovisie: Ronde v. 17.15—17.35 Voor de 19.00 Voor de jeugd; 19.

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 2