EIGEN HAARD De naweeën van Trujillo's dood! Smidi-Polhoven Koningin Fabiola in blij de verwachti ng Schietpartij op vliegveld van Curacao De kwestie-Laos W eeroverzicht ^mdwsll ZATERDAG 10 JUNI 1961 17e Jaargang Nr 5313 De Middenamerikaanse problemen zijn weer eens in het middelpunt der belangstelling geplaatst door de gebeurtenissen na de moord op de dictator van de Dominicaanse Republiek, Trujillo. Deze is werkelijk een dictator geweest, met een persoonlijk bewind. Hij was vermogendcr dan alle andere plantagebezitters tezamen en zijn familie, die onvoorstelbaar rijk is, heeft eigenlijk het eiland met zijn 2Vz miljoen inwoners in bezit, ten minste wat de bedrijven van enige omvang aangaat. Hij is niet verjaagd door een omwenteling, maar gedood door een concurrerende generaal die zich beledigd achtte. Een „familfetwist" dus. Stevensons missie naar Zuid-Amerika Het gaat om het vértrouwen Soekarno in Moskou Brandpunten in koude oorlog Berlijn blijft twistpunt Hoesein en Nasser eindelijk verzoend? NIG EN CHARMANT.. IN TWEKA ZON- en MAANSTANDEN Venezolaans vliegtuig dour politieke gevangenen gedwongen te landen Badio de Koek DINSDAG EINDE VAN RONDE TAFELCONFERENTIE DE NEUTRALISTISCHE TOPCONFERENTIE AMERIKAANS VERZOEK AAN DE SOWJET-UNIE OM SAMEN TE WERKEN HOOGWATER WEERBERICHT Frankering bij abonnement: Temeuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,— per kwartaal; per maand ƒ2,—; per week 48 ct. losse nrs 9 ct. DE VRUE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma F. J. van de Sande te Temeuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum pel advertentie ƒ2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handel» advertenties)5 regels 1,Iedere regel meet 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. De zoon van de dictator en diens leger hebben het heft in handen genomen en meer vrij heid beloofd en verzoening met de Verenigde Staten. Washington aad namelijk de diplomatieke be trekkingen verbroken, zoals alle Amerikaanse landen, omdat Tru jillo senior de president van Venezuela had willen laten ver moorden, zo heette het. Na die breuk was Trujillo anti-Ameri kaans geworden. In Washington vreesde men, dat er een revolu tie zou uitbreken, waardoor even anti-Amerikaanse revolutionai ren aan het bewind zouden ko men. zoals in Cuba. De Noord- amerikaanse vloot ging voor de kust kruisen om al vast te waar schuwen. Het scheen echter dat de jonge Trujillo zich handhaaf de en zich met Kennedy zou ver zoenen. Maar men kan nooit we ten: zo vlak bij de deur van de Verenigde Staten rommelt het gevaarlijk. Toen Trujillo Sr werd ver moord. stelde de Amerikaanse minister van Buitenlandse Za ken, Dean Rusk, zijn buiten landse reis uit. Hiermee werd duidelijk aangetoond, hoezeer de Verenigde Staten zich betrokken voelen bij alle gebeurtenissen in Midden- en Zuid-Amerika. Het' is geen geheim dat de Verenigde Staten bijzonder ge steld zijn op goede verhoudingen met de Zuidamerikaanse landen. Aan een land als Bolivia, waai de communisten een sterke in vloed hebben, heeft de Ameri kaanse regering in de afgelopen jaren voor miljoenen dollars eco nomische hulp verleend, hoewel men in Washington wist dat deze gelden dikwijls niet efficiënt worden besteed. Zondag j.l. is Adlai Stevenson, de Amerikaan se gedelegeerde bij de Verenigde Naties, naar Caracas vertrokken voor een reis van 18 dagen door tien landen van Zuid-Amerika. Stevenson is de persoonlijke af gevaardigde van president Ken nedy. In Latijns-Amerika heeft de inval in Cuba een uiterst onpret tige indruk gemaakt en het ver trouwen in de onbaatzuchtigheid van de machtige noordelijke nabuur geschokt. Stellig is men op het moment, dat Stevenson hier besprekingen komt voeren, het gebeurde nog niet vergeten. En deze diplomaat is zich onge twijfeld terdege bewust van de moeilijkheden waartegen hij op deze tocht heeft op te tornen. De missie die Stevenson is op gedragen, en waarin gesproken wordt over een programma van economische en sociale ontwik keling voor Latijns-Amerika, duidt erop, dat de Noordameri- kaanse regering er veel aan ge legen is om het vertrouwen van de Zuidamerikaanse landen te herwinnen en de aantrekkings kracht van Castro en diens leer stellingen door sociale en econo mische opbouw tegen te gaan. Met dergelijke hulpprogram ma's hoopt Washington de bevol king der Zuidamerikaanse lan den, die nu al jaren op sociale hervormingen aandringt, gunstig te stemmen. Ter toelichting van haar denkbeelden en doeleinden zou de Amerikaanse regering geen betere tolk hebben kunnen vinden dan Adlai Stevenson, wiens invloed op Amerika's bui tenlandse beleid stellig groot is en wellicht nog groter zal wor den. President Soekarno heeft dins dag op zijn verjaardagsfeest in de Indonesische ambassade de cha-cha-cha gedanst met pre mier Chroesjtsjef. Ongetwijfeld was dit echter niet het doel van Soekarno's reis. Dat blijkt ook wel uit het feit, dat Nasoetion, Soekarno's minister van Defen sie, eveneens naar Moskou is ge komen. Het vermoeden is gewettigd, dat de Indonesische staatslieden besprekingen zullen voeren over grotere militaire steun aan hun land. Stellig maakt hun missie kans van slagen. Rusland heeft al wapenleveranties aan Indone sië verzorgd en het*staat volle dig achter Soekarno's politiek ten aanzien van Nederlands Nieuw-Guinea. Er is Chroesjtsjef alles aan gelegen Soekarno van het Wes ten te vervreemden. Elke stap, die hem nader tot dit doel brengt, zal hij stellig ondernemen. Een harde strijd tussen vrij heid en communisme om de toe komst van de mensheid zal in de komende jaren de internationale politiek beheersen. Deze strijd zal een voortdurende crisis in de komende tien jaar vormen. Aldus de kern van d'e toespraak, welke president Kennedy voor de Amerikaanse radio en televisie heeft gehouden en waarin hij een somber beeld heeft getekend van de internationale situatie. (Adv.) ^JÈÊk SPORTHANDEL Noordstraat 76 - Temeuzen Uit Kennedy's rede valt af te leiden, dat de spanningen in de betrekkingen tussen Oost en West niet zullen verminderen. Wellicht is enige verbetering mogelijk doordat zowel Kennedy als Chroesjtsjef thans beter we ten wat de ander wil. Over de vooruitzichten op een bestand in Laos had de president zich ech ter hoopvoller uitgelaten. In Washington ziet men inderdaad de ontwikkeling in deze Zuid- oostaziatisohe staat als een toets steen voor Chroesjtsjefs bedoe lingen. Het is daarom wel bijzonder teleurstellend voor de Ameri kaanse president, dat een dag na zijn redevoering de internationa le wrijvingen over Laos zich weer aanzienlijk hebben ver scherpt en een nieuwe ernstige crisis dreigt. De conferentie in Genève is voor onbepaalde tijd verdaagd, nu de communistische troepen in Laos wederom tot de aanval zijn overgegaan. Overi gens is het de vraag, of men deze nieuwe ontwikkeling op rekening van Chroesjtsjef mag schrijven. Het is zonneklaar dat ook de onverzoenlijke Chinezen een belangrijke rol spelen in de Laotiaanse kwestie. De invloed van de Chinezen in Zuidoost-Azië wint steeds meer veld en vormt een grote bedreiging voor de ontwikkeling. Niet alleen in Laos, maar ook in Zuid-Vietnam en Malakka. Zelfs al zouden Moskou en Washington het eens worden over Laos, dan kan Pe king nog roet in het eten gooien. Na de conferentie tussen Ken nedy en Chroesjtsjef is het ook duidelijk geworden, dat de kwes tie Berlijn wellicht spoedig in een delicaat stadium zal treden. Een Russisch blad noemde Ber lijn reeds een pistool op de borst van de communistische landen. Ongetwijfeld hebben de beide staatshoofden over Berlijn ge sproken. ook al rept het officiële communiqué alleen van .,de Duitse kwestie". Het is niet verwonderlijk, dat West-Beriijn een doorn in het oog van de Russische premier is. Chroesjtsjef maakt zich stellig zorgen over het sterker worden van de bondsrepubliek. Dat is de voornaamste reden, dat hij zal trachten bij de oude alliantie uit de wereldoorlog aan te knopen, waartoe dan ongetwijfeld een eindeloos gesprek over een vre desverdrag met Duitsland dienst zou moeten doen. Koning Hoesein van Jordanië en president Nasser van de Ver. Arabische Republiek zullen hun|mogen gadeslaan, twist bijleggen. Zij zullen elkaar binnenkort in Saoedie-Arabië I (Nadruk verboden.) (Adv.)1 Tweka biedt u opnieuw de mooiste collectie „voor zon en strand". Volop keuze bij De Tweka-dealer met grootste sortering TERNEUZEN ontmoeten. Deze toenadering is een uitdrukking van de toene mende ontstemming over de Russische politiek in het Nabije Ooosten. De betrekkingen tussen Rusland en Nasser zijn het laat ste jaar - ;r merkelijk verkoeld en het feit, dat de Egyptische dictator tal van communistische elementen in zijn land heeft doen arresteren, zal in Moskou stellig met ontstemming ontvangen zijn. Overigens wil een en ander niet zeggen, dat het communisme in het Nabije Oosten volslagen kansloos is. Met name in Irak vormen zij een vrij sterke groep, die het op het bewind van gene raal Kassen heeft voorzien. En onbetwijfelbaar is ook, dat ds communisten de explosieve toe stand in Perzië in hun voordeel trachten uit te buiten. Daarom zal het Westen de ontwikkeling in het strategisch zo belangrijke Nabije Oosten niet zonder zorg Paus Johannes XXIII heeft vrijdagmorgen op oen aan jour nalisten en met name aan pers vertegenwoordigers uit België toegestane audiëntie medege deeld dat koningin Fabiola van België in blijde verwachting is. De Paus verklaarde dat de ko ningin de attentie had gehad hem als eerste van dit heugelijke nieuws in kennis te stellen. „Niets kan de hooggestemdheid der gevoelens van het Belgische koninklijke paar en zijn gods vrucht beter in het licht stellen dan dit gebaar", aldus Paus Jo hannes. Koningin Fabiola haar meis jesnaam is Dona Fabiola de Mora y Aragon werd op 11 juni 1928 geboren. Het huwelijk met koning Boudewijn werd vo rig jaar, op 15 december, met veel luister in Brussel voltrok ken. Geruchten over de blijde ge beurtenis aan het Belgische hof hebben reeds weken lang de ron de gedaan. Zij bereikten een hoogtepunt, toen tijdens het of ficiële bezoek van het Belgische koninklijke paar aan Parijs van enkele weken geleden de Belgi sche vorstin de laatste twee da gen haar kamer moest houden en op medisch advies moest af zien van het bijwonen van offi ciële plechtigheden. Van de zijde van het Belgische hof werden de geruchten echter bevestigd noch ontkend. „Bevreemding" in Belgische regeringskringen. „Het feit, dat de aankondiging van het heugelijk nieuws, dat eensgezind door de Belgen werd verwacht, buiten België door de Paus is gedaan, heeft niet nage laten bevreemding te verwekken in regeringskringen", schrijft het Brusselse blad „Le Soir" vrijdag, middag. Het blad voegt hier aan toe, dat het ongetwijfeld niet de taak is van de regering dergelijk nieuws ter kennis van het pu bliek te brengen. Dat behoort tot de bevoegdheden van de hof maarschalk. Pas na het officiële communiqué gaat de regering en in het bijzonder de minister van Justitie over tot de stap pen die tot zijn competentie be horen. „Het komt niet minder vreemd voor, dat in Rome zelf het ko ninklijk huis niet de geëigende maatregelen heeft genomen liet nieuws mede te delen, dat de Paus ter kennis van journalisten heeft gebracht". Het socialistische dagblad „Volksgazet" oefent scherpe cri- tiek uit op het feit. dat de be richten over de blijde gebeurte nis niet in Brussel zelf zijn be kendgemaakt. Reagerend op een mededeling van de „Osservatore Romano" van donderdag, waar in werd gesproken over de „bui tengewone toestand van koningin Fabiola", schrijft het socialisti sche orgaan vrijdag: „Dit is een klinkende bevestiging van een nieuws, dat reeds enkele weken bij herhaling door de buiten landse pers werd verspreid, maar waarvan noch de Belgische be volking, noch de regering tot nu toe officieel op de hoogte was gebracht. Nochtans waren daar voldoende gelegenheden voor ge weest, zoals de lichte ongesteld heid van de vorstin tijdens het officiële bezoek aan Frankrijk. En in feite moet voor een derge lijke aangelegenheid geen ge legenheid worden gezocht. In een land, waar men de flaters van het koninklijk huis en het hof bijna niet meer kan tellen, maar waarvan de bevolking en de elkaar opvolgende regeringen loyaal de regels van de monar- chieke staatsvorm bleven spelen, zou het simpelste verzoenings- gebaar er in bestaan hebben de wettige regering de gelegenheid te bieden de komende blijde ge beurtenis aan de Belgische be volking mede te delen. Maar men wil er blijkbaar in Laken het koninklijke paleis de ge woonte in houden van de ele mentaire regelen van de grond wettelijke monarchie af te wij ken". aldus de Volksgazet. ..Men begrijpe ons niet ver keerd", voegt de „Volksgazet" hier aan toe. „wij richten geen aanval op het Vatikaan. De vol le verantwoordelijkheid voor het gehele gebeuren ligt bij het vor stenhuis en zijn hofhouding. Al met al wordt een nieuw hoofd stuk geschreven in het zwarte boek van de betrekkingen tussen België en zijn vorsteuhuis." De Belgische radio onderbrak om kwart over tien zijn uitzen dingen om bet nieuws uit Rome bekend te maken. Inmiddels kon van de zijde van het Belgische hof in Brussel geen bevestiging van het nieuws worden' verkre gen. Mocht koningin Fabiola het leven schenken aan een zoon, dan zal deze de eerste troonop volger zijn. Bij de geboorte van een dochter blijft de eerste troonopvolger prins Albert, de broer van koning Boudewijn, ge volgd door zijn thans ruim één jaar oude zoon prins Fiiips, prins Alexander de halfbroer van koning Boudewijn en zoon van koning Leopold en prinses Li- liane en prins Karei, oom van koning Boudewijn en broer van koning Leopold. ZON MAAN op onder op ondei Juni 10 4.20 20.58 3.15 17.48 12 4.20 20.59 4.19 19.58 13 4.20 21.00 4.58 20.55 14 4.20 21.01 5.43 21.46 Een Venezolaans militair vlieg tuig, dat politieke gevangenen vervoerde die van een Venezo laanse gevangenis naar een an dere verblijfplaats moesten wor den overgebracht, werd donder dagavond gedwongen op Curacao te landen. Na de landing op het vliegveld van Curagao, ontstond in het vliegtuig een schietpartij. De pi loot werd hierbij gewond en werd later in het ziekenhuis op genomen. Van de aan boord zijnde ge vangenen zijn er drie of vier voortvluchtig. Naar het vlieg veld gedirigeerde mariniers zoe ken thans de omgeving af om hen op te sporen. Het Venezolaanse vliegtuig, een DC-3 toestel, had zeventien personen aan boord, onder wie een aantal politieke gevangenen. Deze laatsten hebben de piloot gedwongen op het vliegveld van Curagao te landen. Nadat de gevangenen waren uitgestapt, ontstond de schiet partij, welke uiteraard grote op schudding verwekte. Op enkele personen na, werden alle inzit tenden van het vliegtuig gear resteerd. Na het gebeurde werd het vliegveld van Aruba gesloten, terwijl de mariniers aldaar wer den geconsigneerd. Op een vraag aan premier Jonckheer in Den Haag. of hij van het incident moeilijkheden van Venezolaanse zijde verwacht, zei hij: hopelijk niet. Maar het zou wel prettig zijn, als ze daar hun gevangenen beter bewaak ten. Uit Caracas meldt AFP, dat president Romulo Betancourt van Venezuela zijn minister van Binnenlandse Zaken heeft opge dragen, bij de Nederlandse am bassadeur te Caracas stappen te doen voor de uitlevering van de vluchtelingen aan Venezuela. AFP meldt verder, dat de drie inzittenden, die tijdens het go- vecht in het vliegtuig werden gewond, de vliegenier en de boordwerktuigkundige zijn en de kapitein-luitenant ter zee Car los Alberto Taylhardat. Volgens het' bericht zouden de acht ar restanten, die uit het vliegtuig trachtten te ontsnappen, allen zijn gevat. Volgens het Venezolaanse mi nisterie van Binnenlandse Zaken zijn het acht gepensioneerde Venezolaanse legerofficieren drie kolonels, drie majoors en twee kapiteins die volgens een beslissing van een krijgsraad, onder bewaking van kapitein Taylhardat van Caracas werden overgebracht naar Puerto Ca- bello. Na hen te hebben verwond slaagden de arrestanten er in, hun bewaker en de vliegtuigbe manning te overmeesteren in de hoop, op Curagao te kunnen vluchten. keerstoren om een ambulance. Het toestel landde echter zonder antwoord te hebben afgewacht. Enkele inzittenden renden roe pend om asiel naar het stations gebouw. waarbij een schietpartij ontstond. Naar aanleiding van de ge dwongen landing van het Vene zolaanse militaire vliegtuig ver nemen wij van de woordvoerder van het ministerie van Buiten landse Zaken in Den Haag, dat de Nederlandse ambassadeur in Caracas, dr. H. N. Boon, door de Venezolaanse regering is inge licht over de toedracht. De Ne derlandse ambassadeur heeft daarna aan de regering in Den Haag rapport uitgebracht. Thans wordt blijkens de mede deling van het ministerie van Buitenlandse Zaken overleg ge pleegd tussen de Nederlandse re gering en de in Den Haag aan wezige Antilliaanse ministers. In dit overleg is ook de ambas sadeur te Caracas betrokken. Zo lang dit overleg niet is afge sloten, kunnen geen verdere of ficiële mededelingen worden ge daan. In politieke kringen in Den Haag wordt verbazing uitgespro ken over het-- feit dat in het vliegtuig met zulke belangrijke arrestanten aan boord kennelijk geen behoorlijke veiligheids maatregelen waren genomen, waardoor het mogelijk werd dat het vliegtuig terwijl er 'n schiet- De internationale controlecom missie in Laos heeft Padong niet kunnen bezoeken, voordat deze plaats aan de zuidrand van de vlakte der Kruiken woensdag in handen van de troepen van de linkse Pathet Lao viel, zo is vrij dag van gezaghebbende zijde in Genève vernomen. In haar jongste rapport schreef de commissie, dat de rechtse re gering in Vientiane bereid was, alle faciliteiten aan onderzoe- kingsgroepen te verlenen, maar dat de linksen en de neutralisten dit alleen wilden doen, als de drie groepen in Laos tot overeen stemming zijn gekomen over dergelijke bezoeken van de com missie en haar taken. Boven dien hadden de twee laatstge noemde groepen laten weten, dat zij de veiligheid van de leden der commissie niet konden ga randeren. De internationale commissie zei in haar rapport, dat derge lijke verschillen in opvatting tus. sen de drie voornaamste partijen in Laos een doeltreffende vreed zame regeling in de weg staan. Intussen voeren de neutralis- tische oud-premier prins Soevan- na Plioema en zijn halfbroer, prins Soevannouvong, de leider van de Pathet Lao. besprekingen met afgevaardigden naar de Ge- neefse conferentie inzake Laos. Soevannoevong sprak o.a. met maarschalk Tsjcn Ji. de minister van Buitenlandse Zaken van communistisch China, en met af gevaardigden van het communis tische Noord-Vietnam en Canada. De twee prinsen willen ook over leg plegen met de premier van het rechtse bewind, prins Boen Oem. Over de plaats van samen komst zijn zij het echter niet eens. Boen Oem, die in Nice ver blijft, wil dat de twee andere prinsen naar hem toe komen, maar prins Soevannoevong en prins Soevanna Phoema zijn dat niet van plan. De leider van de Pathet Lao heeft de Cambod jaanse hoofdstad Pnom Penh of Genève als plaats voor een Lao tiaanse „topconferentie" voorge steld. De woordvoerder van de recht se regering in Genève maakte vrijdagavond bekend, dat zijn de legatie vrijdag of zaterdag offi cieel de teruggave van Padong zal vorderen. „Padong is voor de ogen van de wereld van ons gestolen, nadat overeenstem ming over een bestand was be reikt. Wij zijn absoluut gerech tigd, te eisen dat de plaats aan ons wordt teruggegeven", aldus de rechtse woordvoerder. Vol gens hem zou de eis xvorden ge richt tot de beide voorzitters van de conferentie, de Rus Poesjkin en de Brit MacDonald. (Adv.) BINNENVERINGBED het beste bed ooit gemaakt SCHUIMRUBBERBED met versterkte middensector fabr ieken Zevenbergen partij plaatsvond, op een vlieg veld van een bevriende mogend heid daalde met alle gevaren vandien. De gevangenen aan boord van het Venezolaanse vliegtuig wa ren leger-officieren die waren gearresteerd wegens medeplich tigheid aan de mislukte opstand van april 1960. Hun leider was generaal Casto Leon die zich nog bevindt in het fort van San Car los op de marinebasis Puerto Ca- beilo. (Adv.) Noordstraat 102 - Telefoon 31M Temeuzen Een ingestelde „kleine com missie" uit de Rondetafeiconfe- rentie heeft overeenstemming be reikt over het principe van Suri- name's zelfstandigheid. -Naar aanleiding hiervan werd ed)| ver klaring opgesteld, die aan de ple naire vergadering van dinsdag za] worden voorgelegd. De in houd zóu neerkomen op een be reidverklaring van Nederland en de Nederlandse Antillen om mede te werken aan de verwezenlij king van de Surinaamse verlan gens. Voorgesteld wordt een werkgroep in te stellen die de mogelijkheden zal bestuderen en een oplossing zoeken binnen het koninkrijk. Intussen zullen Suri name en de Antillen nauwer be trokken worden bij het buiten lands beleid en zullen de moge lijkheden die het statuut thans biedt, worden uitgeput. Het is niet onmogelijk dat de conferentie dinsdag eindigt. Naar verluidt zal de topconfe rentie van niet-gebonden landen op 1 september in Zuid-Slavië beginnen. In Cairo zijn op het ogenblik vertegenwoordigers van 21 ata- ten bijeen om de datum en de plaats van de conferentie te be palen. In officiële Amerikaanse krin gen is gezegd, dat de Verenigde Staten dezer dagen een' nota aan de Sowjet-Unie hebben gezonden met het verzoek samen te wer ken teneinde tot een doeltreffend bestand in Laos te komen. De nota was door de Ameri kaanse minister van Buitenland se Zaken. Rusk, aan zijn Rus sische ambtgenoot Gromiko ge zonden. In gezaghebbende krin gen iegt men er de nadruk op, dat de nota geen ultimatum is. VRIJ ZONNIG Boven het noordelijk deel van de Noordzee ligt een depressie die boven West-Europa een zwakke westelijke luchtstroming veroorzaakt, waarmee polaire lucht wordt aangevoerd. De mid- dagtemperaturen hierin bedroe- ZATERDAG 10 JUNI v.m. n.m. Breskens 11.36 12.08 Temeuzen 0.11 12.43 Hansweert 0.51 1.23 Walsoorden 1.01 1.33 ZONDAG 11 JUNI v.m. n.m. Breskens 0.28 12.57 Temeuzen 1.03 1.32 Hansweert 1.43 2.12 Walsoorden 1.53 2.22 gen omstreeks 18 graden. Verder naar liet oosten bevindt zich warmere lucht, in Polen en de Balkanlanden werden middag- temperaturen van 25 graden ge meten. Langs het front dat de begrenzing van beide luchtsoor ten vormt kwamen onweersbuien tot ontwikkeling, die vooral in Zuid-Duitsland en Zwitserland veel regen brachten. Over de Britse eilanden nadert nu een rug van hoge luchtdruk. In ver band hiermee worden vandaag flinke perioden met zonneschijn verwacht, terwijl de kans op een bui klein is. medegedeeld door het K. N. M. I. geldig tot hedenavond. Weinig wind. Zonnige perioden en slechts hier en daar een bui. Zwakke veran derlijke wind. Weinig verande ring in temperatuur.

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 1