De transactie gevangenen tegen bulldozers Spanning op de bouwmarkt Rechtszaken BURGERLIJKE STAND Eric de Noorman De laatste slag DONDERDAG 8 JUNI 1961 DE VRIJE ZEEUW 17e Jaargang Nr 5311 Volgens een mededeling van radio-Havanna heeft de Cubaan se premier Fidel Castro inge stemd met liet plan tot uitleve ring van ruim duizend gevange nen tegen vijfhonderd Ameri kaanse tractors en bulldozers. Binnenkort wordt een delega tie van het Amerikaanse comi té, dat zich in de Verenigde Sta ten voor dit doel heeft gevormd, in Havanna verwacht om de de tails van de uitwisseling te rege len. Castro heeft dinsdagavond de eis gesteld dat een afvaardiging van het comité naar Cuba komt, Auto-ongeluk in Duitsland: één Nederlander omgekomen Tengevolge van gladheid van de weg is maandagavond om on geveer zes uur een Nederlandse auto met vier inzittenden uit Tegelen, de heer H. en zijn drie zoons, die van hun werk op weg naar huis waren in Altenkirchen, in Duitsland, aan het slippen ge raakt en tégen een boom gebotst. De bestuurder, de heer J. H. werd op slag gedood, de vader en zijn twee zoons werden in zorgwek kende toestand naar het zieken huis vervoerd. Men vreest voor hun leven. Bij het ongeluk werd gedood de 26-jarige bestuurder J. Hen- drix. Zwaar gewond werden de 50-jarige P. Hendrix (de vader) en de 17-jarige Jac. Hendrix. De 28-jarige G. Hendrix liep een hersenschudding op. Advies van S. E. R. over ontwerp-vestigingsbesluit metaalnijverheid De commissie adviezen vesti gingsregelingen van de S. E. R. gaat, blijkens haar advies aan de staatssecretaris van Economi sche Zaken, akkoord met het in het ontwerp-vestigingsbesluit voor een aantal bedrijfstakken in de metaalnijverheid gedane voor stel om toelatingseisen te stellen voor 't metaalbewerkingsbedrijf, het landbouwsmidsbedrijf, het landbouwmechanisatiebedrijf, met uitzondering van grote on dernemingen met meer dan vijf entwintig technische arbeids krachten. Ook voor het hoef- smidsbedrijf zou het tot nu toe gevoerde vestigingsbeleid dienen te worden gehandhaafd. De commissie van de S. E. R. ontraadt de staatssecretaris ech ter afzonderlijke regelingen vast te stellen voor het metaalgiet- bedrijf, het modelmakersbedrijf, het loodbrandersbedrijf, het draadvormvervaardigingsbe drijf, de graveerbedrijven, het galvano- technisch bedrijf en het instru ment- en gereedschapslijpbedrijf. Advies van S. E. R. over vestigingsregeling voor bloemverkopers- en hoveniersbedrijven De commissie adviezen vesti gingsregelingen van de S. E. R. gaat er in haar advies aan de staatssecretaris van Economische Zaken over een nieuwe vesti gingsregeling voor de bloemver kopers- en hoveniersbedrijven mee akkoord het sedert 1939 ge voerde vestigingsbeleid voor het bloemverkopersbedrijf te conti nueren. De commissie acht het aanvaardbaar voor het hoveniers bedrijf een vestigingsbesluit tot stand te brengen, maar het ver lichten van eenvoudige onder houdswerkzaamheden b.v. het schoonhouden van tuinen, gras- maaien enz.) buiten de werkings sfeer van het besluit te houden. Zou het niet mogelijk blijken de werkzaamheden van eenvoudige aard duidelijk af te zonderen, dan adviseert de commissie de wer kingssfeer van het besluit te be perken tot het aanleggen yan tuinen en alle onderhoudsacti\ i- teiten uit te zonderen. VERKOOPSTER WERD AANGERAND De 23-jarige arbeider W. J. W. uit Schiedam heeft getracht op de Kortedijk in Vlaardingen een dertigjarige verkoopster aan te randen. Op haar gegil schoten enkele voorbijgangers de verkoopster te hulp. Zij wisten de inmiddels vluchtende arbeider te grijpen, hij kon aan de politie worden overgeleverd. De man. die be kende, zal voor de officier van justitie worden geleid. De ver koopster liep enige lichte ver wondingen op; haar jasje werd op twee plaatsen gescheurd. om de bijzonderheden van de transactie te bespreken. Hij lichtte toe dat hij het op prijs zou stellen indien mevrouw Eleanor Roosevelt of dr. Milton Eisenhower, een broeder van de gewezen president, en de univer siteitspresident John Hopkins hiervoor naar Cuba zouden ko men. Radio-Havanna, dat dit meld de. deelde verder mede dat Cas tro had verklaard dat de komst van deze comité-leden verdere onderhandelingen mogelijk zou maken. Deze onderhandelingen zouden niet alleen betrekking moeten hebben op bijzonder heden van de „schadeloosstel ling", maar evenzeer op het juiste aantal gevangenen, dat tegen de tractors zal worden uit gewisseld. Radio-Havanna verklaarde ook dat de Cubaanse regering haar dank tegenover het comité wil uitspreken voor zijn „menslie vend optreden". „Cuba beschouwt de voorgeno men uitwisseling niet slechts als een materiële schadeloosstelling, doch ook als een daad van Cu baanse edelmoedigheid. Heï zou namelijk niet ongerechtvaardigd zijn geweest de verraders de straf toe te meten, die zij verdie nen", aldus het Cubaanse om- roepstation. Radio-Havanna had kritiek op de werkwijze, die het Amerikaan se comité in zijn onderhandelin gen met de Cubaanse regering, om de vrijlating van 1214 gevan gen genomen Cubaanse opstan delingen te verkrijgen heeft ge volgd. „Het comité had niet moeten onderhandelen door het sturen van telegrammen, het had ver tegenwoordigers naar Cuba moe ten zenden, die daar rechtstreeks met de Cubaanse regering had den moeten onderhandelen", al dus radio-Havanna. Het omroepstation verklaarde ook dat Fidel Castro de voor keur had gegeven aan een op „vrijheid tegen vrijheid,"1 ge baseerde ruil. Hij zinspeelde hiermede op een ander voorstel van de Cubaanse premier, dat de inwisseling van gevangen geno men Cubaanse opstandelingen tegen politieke gevangenen in de V. S. op Porto Rico en in Guate mala Nicaragua en Spanje be oogde. Het Amerikaanse comité voor de uitwisseling van „tractors tegen vrijheid" heeft Fidel Cas tro verleden week telegrafisch voorgesteld de gevangenen, naar gelang de bulldozers en tractoren op Cuba aankomen, in groepen vrij te laten. In het telegram werd medege deeld dat de eerste honderd tractors binnen vijftien dagen na aanvaarding van het voorstel van het comité door de Cubaanse regering geleverd zullen worden en dat er in dat geval in. totaal vijf leveringen zullen plaats vin den. Trujillo Jr wil niets te maken hebben met de Sowjet-Unie Profirion Rubirosa, oud-am bassadeur van de Dominicaanse republiek in Parijs, die met een „officieuze missie" uit Ciudad Trujillo in New York is aange komen, heeft bij zijn aankomst verklaard, dat het geenszins in het voornemen van Trujillo junior ligt om de door zijn vader gestichte politieke dynastie in zijn land voort te zetten. Trujillo jr zou vóór alles de diplomatieke betrekkingen met de Verenigde Staten en de Zuidamerikaanse landen willen herstellen, en wil niets te maken hebben met de Sowjet-Unie. Volgens Rubirosa zal binnen kort een algemene amnestie wor den afgekondigd voqr alle poli tieke gevangenen en Domini caanse bannelingen. Ook zou Tru jillo jr vrije verkiezingen willen doen houden. Adres over wet op afbetalingsstelsel (Adv.) ei vj Drink Hero! Hero is zo fruitroyaal, Hero is zuiver en verrukkelijk èn Hero heeft de smaak voor elke smaak. zin in Nieuwe relletjes in Japan Gisternacht zijn zowel in Tokio als in Kyoto nieuwe demonstra ties gehouden tegen de wet waar bij de regering grotere bevoegd heid wordt gegeven op te treden tegen politieke gewelddaden. Aan déze demonstraties werd door naar schatting 150.000 mensen deelgenomen. Bij gevechten, die vervolgens tussen politie en de demonstran ten ontstonden, zijn minstens zeshonderd mensen gewond. Een twaalftal moest in een ziekenhuis worden opgenomen. Intussen heeft de Japanse Se naat het betrokken wetsontwerp woensdagmorgen niet aange nomen. Het was wel reeds door het Lagerhuis goedgekeurd. „In de meeste provincies is sprake van een min of meer ern stige spanning op de bouwmarkt, ondanks het feit dat op verschil lende plaatsen stagnatie optreedt in de materiaalvoorziening". In een overzicht van het mi nisterie van Sociale Zaken en Volksgezondheid over de geregi streerde arbeidsreserve, waaraan bovenstaande mededeling is ont leend, wordt melding gemaakt van een in mei geconstateerde daling van deze arbeidsreserve van 28.638 tot 22.815 mannen. Deze daling kan vrijwel geheel aan seizoenoorzaken worden toe geschreven. De sterke stijging van dé vraag naar arbeidskrachten houdt ver band met een toeneming van de vraag naar jeugdigen, die bin nenkort hun schoolopleiding zul len beëindigen. Ook hervatten tal van arbeidskrachten met een ty pisch seizoenberoep, die in het begin van dit jaar andere werk zaamheden hadden aanvaard, hun oorspronkelijk beroep, hetgeen een vergroting van de vraag bij hun tijdelijke werkgevers tot ge volg had. Aan een groot gedeelte van de toegenomen vraag zal niet kunnen worden voldaan. Een en ander betekent dat zich bij het naderen van het hoogseizoen een groeiend tekort aan ar beidskrachten begint af te teke nen, zo wordt in het overzicht opgemerkt. De daling van de arbeidsreser ve had o.m.betrekking op de groepen landarbeiders en bouw- De „Nederlandse vereniging van kredietgevende detailhande laren", in Utrecht gevestigd, heeft zich tot de Eerste Kamer gewend met een adres over het ontwerp van wet op het afbe talingsstelsel. Hierin spreekt, de vereniging haar grote bezorgd heid uit over de aanneming van deze wet door de Tweede Ka mer. „De behandeling van het ontwerp in de Tweede Kamer heeft er toe geleid, dat de wet is aangenomen met veronacht zaming van de belangen van het betrokken bedrijfsleven", zo wordt o.m. in het adres gezegd. De vereniging uit bezwaren tegen de voorschriften in het wetsontwerp, waarbij een eerste betaling met een minimum van 20 u o verplicht gesteld wordt. De dagelijkse praktijk, zo wordt in het adres gesteld, bewijst dat de aankopen weloverwogen plaats vinden op een alleszins toelaatbare manier. Het door haar bestreden voorschrift ziet de vereniging als „een ongewen ste en door niets gemotiveerde inmenging in de vrijheid, waar op ook de bij het afbetalings- AANRIJDING MET DODELIJKE AFLOOP Woensdagmorgen omstreeks 8 uur is de 79-jarige L. J. Egberts in Weesp bij een verkeersongeval orq het leven gekomen. De heer Egberts, die per fiets de provin ciale weg Bussum-Weesp-Am- sterdam wilde oversteken, werd door een uit de richting Bussum komende personenauto gegrepen. De autobestuurder gaf nog ge- ludissignalen, maar de bejaarde man heeft deze vermoedelijk niet gehoord. stelsel betrokken ondernemers en de kopers terecht aanspraak maken". Voorts wordt in het adres ge wezen op de „funeste invloed" op de fabricage van- en de han del in o.m. duurzame gebruiks goederen als gevolg van het in het wetsontwerp opgenomen voorschrift. In het adres vraagt de vereniging de leden van de Eerste Kamer medewerking aan de totstandkoming van de wet op het afbetalingsstelsel te ont houden, tenzij de bestreden voorschriften omrent de eerste betaling en de grootte daarvan worden geschrapt of zullen wor den geregeld bij algemene maat regel van bestuur. MUITERIJ OP DE „CORNELIA B 2" „Als de verdachte vrijwillig verschijnt, zeg ik rfiet: Kip ik heb je, nou de pot in", voegde de Rotterdamse politierechter, mr. A. Heynsius, woensdagmorgen de 21-jarige matroos H. B. uit Vlaardingen toe. Deze stond terecht voor muiterij en het scheelde maar een haartje of hij was ter zitting „de pot ingegaan". Zijn twee mede-verdachten, de 29-jarige matroos J. C. van D. uit Rotterdam en de 31-jarige matroos J. M. van'der V. uit Til burg, waren niet verschenen en ook alle getuigen in deze zaak bevonden zich op zee. Zo stond dus de matroos B. heel alleen voor het hekje, en nog zonder advocaat ook. Eigszins benauwd vroeg hiji aanhouding van zijn zaak. Maar de officier van Justi tie, mr. B. van der Meulen, zag daar weinig heil in, omdat het erg moeilijk zou zijn de getuigen te pakken te krijgen, en mis schien zou de verdachte dan zelf RUSH - de formida bele Simca motor met5-maal gelagerde .krukas. Geeft belang rijk meer vermogen bij aanzienlijk minder verbruik. (Olieverver- sen om de4.000kmö Maak proefrit met de 4-persoons Simca Aronde en de 6-per- soons Simca Ariane, uitgerust met RUSH en RUSH SUPER motor bij SIMCA AXEL - Automobielbedrijf Garage Cito SIMCA BIERVLIET - Garage Vervaet SIMCA RENESSE - Firma W. Gilyamse SIMCA VLISSINGEN - Garage Paul Kruger - 01155-651 -01152-400 - 01116-370 - 01184-2008 intussen weer zijn gaan varen. „Dan moet ik je zolang maar in hechtenis nemen", zei hij. Hier schrok de matroos wel van; dan maar behandelen, zei hij. De muiterij had zich voorge daan op de „Cornelia B 2", toen deze coaster in de haven van Bayonne lag. De drie matrozen hadden hun kapitein, J. W. Lud- wig, bedreigd dat hij niet levend uit de salon zou komen, als ze geen 7.000 francs kregen. De kapitein vond dit teveel. De ma trozen grepen hem vast en dreig den hem dood te zullen slaan. Het liep met een sisser af en de opvarenden kregen enkele dui zenden francs en een doos bier elk. Later merkte de kapitein dat zij in de mess een ontstellende ravage aangericht hadden. Prak tisch alles was vernield, overal lagen scherven. De matrozen weigerden ook te werken. Na telefonisch overleg met de rederij Bosma in Gronin gen ontsloeg de kapitein hen toen. Er kwjm een overvalwagen van de politie om de matrozen van boord te halen. Van der V. en Van D. werden gearresteerd, maar B. zwaaide met een hakbijl en twee grote slagersmessen. Hij gooide de loopplank los en een paar uur lang was het schip ge blokkeerd. De kapitein wist ten slotte aan boord te komen, maar B. deed hem niets. „Het is niet de eerste keer dat er moeilijkheden zijn op de „Cor nelia B 2", zei de officier van Justitie. „Er is steeds iets aan de hand. Met de bemanning en de grote hoeveelheden drank die er gedronken worden. Waar het aan ligt weet ik niet. Maar de gezags verhoudingen zijn slecht op dit schip". „De moeilijkheden in januari waren volgens de officier niet ontstaan door het geld. De ma trozen hadden domweg geen zin in de lange reis naar Zuid-Ame- rika". 'De eis tegen B. was vier maan den gevangenisstraf en tegen Van D. bij verstek drie maanden. Uitspraak doet de politierechter op 14 juni. De zaak tegen Van der V. zal op 21 juni dienen. vakarbeiders (water-, spoor- en wegenbouw). ïn de burgerlijke en utiliteitsbouw biedt het aan bod weinig mogelijkheden meer tot nadere vermindering. In de metaalindustrie is er vraag naar meer dan 30.000 ge schoolde en ongeschoolde ar beidskrachten. Voor arbeid in de Limburgse mijnen wordt wer ving van arbeiders uit overige provincies overwogen. In de diamantindustrie zijn verschillende bedrijven moeten overgaan tot ontslag van perso neel, dit als gevolg van de grote concurrentie (vergroot door de revaluatie) van deze bedrijfstak. Zowel in de horeca- en havenbe drijven werd een tekort aan per soneel geconstateerd. De vraag naar vrouwelijk personeel over treft vele malen het aanbod. DRIEJARIG JONGETJE VERDRONKEN OF ONTVOERD Sedert zaterdagmiddag halt één wordt de driejarige Gerard van der Meulen uit Broekerha ven, gemeente Bovenkarspel, vermist. Even tevoren was het jongetje, dat bij de haven speel de, door een buurjongen achter het hek van de euderlijke wo ning gezet. Sindsdien is het niet meer gezien. Direct hebben vele buren en bekenden zich ingezet om het ventje te zoeken. Ook de red dingboot „K. F. van der Sluys" uit Enkhuizen en het rijkspoli- tievaartuig zijn naar de Broe kerhaven gegaan. Het dreggen had echter geen resultaat. Zon dagavond hebben zes kikvors mannen van de konniklijke ma rine uit Den Helder nogmaals systematisch de haven afge zocht, doch wederom zonder re sultaat. Maandagavond kwam de mi nisteriële toestemming af tot het inschakelen van twee compag- niean van de mobiele colonne, die juist die dag in Laren voor herhalingsoi'feningen onder de wapenen waren gekomen. On der leiding van majoor Vogel zijn 48 autospuiten en pompen dinsdagmiddag om halfdrie bij de Broekerhaven aangekomen. Toen men gisteravond na uren lang pompen de Broekershaven geheel had drooggelegd bleek zich daarin geen stoffelijk over schot te bevinden. Het staat dus vast, dat het vermiste jongetje niet is verdronken. ENGELAND EN NIEUW-GUINEA Engeland erkent Nederland als zijnde soeverein in West Nieuw- Guinea en daarom was het niet „ongepast" om een vertegen woordiger te sturen naar de plechtigheden ter gelegenheid van de opening van de nieuwe wetgevende raad in dit gebied. Dit heeft de Britse onderminis ter van Buitenlandse Zaken, Jo seph Godber maandag in het Britse Lagerhuis geantwoord op de vraag van het labourlid Fen- ner Brockway waarom Engeland op deze plechtigheid vertegen woordigd was. Brockway verklaarde dat steeds meer Nederlandse politici en Nederlandse en Britse zaken lieden het onvermijdelijk achten dat Nederlands Nieuw-Guinea een deel van Indonesië wordt. De Verenigde Staten hebben zelfs geen waarnemers gezonden, zo zei hij. De strijd in Zuid-Vietnam Zuidvietnamese militairen heb ben in het weekeinde bij een ge vecht in Vinh Binh, 150 km ten zuiden van Saigon, twintig com munistische verzetsstrijders ge dood en vijf gevangen genomen, zo heeft he tsemi-officiële Zuid vietnamese persbureau dinsdag bekendgemaakt. Zaterdag hadden 92 verzet strijders, onder wie vijf leidende figuren, zich aan de autoriteiten overgegeven. Volgens berichten in de Zuid vietnamese pers heeft de politie zondagavond in Saigon 250 men sen aangehouden in haar strijd tegen communistische infiltra ties. DE KWESTIE BERLIJN De „New York Times" meldt van betrouwbare zijde in Was hington te hebben vernomen, dat premier Chroesjtsjef bij zijn be sprekingen met president Ken nedy zou hebben te kennen ge geven vastbesloten te zijn de kwestie-Berlijn tegen het einde va nhet jaar geregeld te hebben. Ook wat betreft alle andere hangende geschillen zou de Sow- jet-premler aan zijn standpunt hebben vastgehouden. Volgens genoemde kringen zou niets wat in Wenen is geschied, vooruitzicht kunnen bieden op een verlichting van de koude oorlog. AXEL. Iluw.-aangiften. 10 mei. Wil lem Pieter Ruijtenburg, 23 j., jm. en Irene Edith Martheze, 21 j., jd. Krijn Levinus Dieieman, 22 j„ jm. en Tanneke Janneke Ver- helst, 18 j„ jd. 12 mei. Willem Bolleman, 36 j., geh. gew. en Hieke Dekker 36 j., jd. 17 mei. Eugène Georges Hubertus Kalle (van Westdorpel, 23 j., jm. en Mercedes Bertha Theodora Ma ria Cleijman, 23 j., jd. 23 mei. Frederik Verschelling, 27 j„ jm. en Jozina Catharina Wieland, 25 j., jd. 24 mei. Roger Poppe (van Wachtebeke), 23 j„ jm. en Erna Leonie Heijens, 22 j., jd. 27 mei. Absalon Karei Rudolf van Taten- hove 21 j., jm. en Janna Maria Scheele, 21 j., jd. 30 mei Paul Alphons Schouwaert, 28 j., jm. en. Johanna Josephina Maria Vrancken, 21 j„ jd. Huw.-voltrekkingen. 17 mei. Henri Maria Emile van Over- meeren, 25 j„ jm. en Catharina Adriana Adam, 25 j. jd. 18 mei. Thijs Harm Sijtsma (van Moer gestel). 26 j„ jm. en Catharina Cornelia de Putter. 24 j. jd. 25 mei. Willem Bolleman, 36 j.. geh. gew. en Hieke Dekker 36 j-, jd. 8 „Dus die boeren hebben er mee te maken", mompelt Eric, terwijl zijn achterdocht ineens weer fel oplaait. „Voorzichtig danvoor zover het nog zin heeft, want met al dat luide roepen, hebben ze ons mijlenver horen komen Behoedzaam gaan ze voort, tot ze de rand van de open vlakte be reikt hebben, waar ze een aantal armelijke schuren ontwaren. „Er brandt geen licht", gromt Svein. Hij staat op het punt zijn veilige schuilplaats te verlaten, als Eric hem ineens met een ruk terugtrekt. „Daar scharrelt iemand tussen die schuren rond", fluistert hij. Ze spannen hun ogen in, maar in het onzekere halfduister kun nen ze de gestalte niet goed onder scheiden. Het lijkt machtig veel op Axe, zogezegd", mompelt Svein, bij wie de wens we] vaker de vader van de gedachte is en vóór Eric kan ingrijpen, roept de lange Sakser. „HééPsst!" Ogenblikkelijk doet de gedaan te enkele stappen in hun richting en wenkt opgewonden. „Het is Axe!" gromt Svein en ook Eric is nu overtuigd. Sne! springen ze te voorschijn en ren nen op de schuren toe... en daar bemerken ze hun fout. maar te laat Eensklaps zijn ze aan alle zijden omringd door zwijgende kerels en „Axe" begint schaterend te lachen. „Oplichter", brult Svein, zijn zwaard trekkend, maar de Noor man houdt zijn vriend terug. Strijd is zinloos, want tien, twaalf zwa re berensperen worden dreigend omhooggeheven en met hun drieën zouden ze waarschijnlijk geen Iwee passen ver komen. Geboorten. 1 mei. Eddy Fer- dinandus Annie, z. van Leonar- dus Vink en Maria J. P. Vergeer (Nieuwendijk 9). 4 mei. Joseph, z. van Joseph de Nijs en Leuntje H. den Engelsman (Wilhelmina- straat 62). 10 mei. Cornelia, d. van Andries M. van Drongelen en Anna Vinke (Margrietstr. 39). 29 mei. Cornelis Maarten, z. van Johannes Witte en Geertruida A. den Hamer (Buitenweg 6S). An ton William Maria, z. van Jose- phus Vink on Agnes M. Lambert (lrenestraat 361. 30 mei. Jozina Maria, d. van Abraham P. van Luijk en Francina de Bruijne Bylpcquestraat 55). Overlijden. 2 mei. Cornelis F. Bolleman, 64 j., echtg. van Pieternella de Feijter. 9 mei. Josephus F. Smets, 41 j.. echtg. van Maria M. Gielens won. te Geel 'BI. 15 mei. Suzanna Jan sen, 67 j„ echtg. van Jacobus Schieman. 17 mei. Cornelia J. Doorduijn, 65 j., geh. gew. met Wiihelmina Jacobs (won. te Utrecht). HOEK Huwelijks-aangiften8 mei Adriaan W. Vermeulen (van Breda) 22 j. j.m. en Helena D. Kotvis, 21 j. j.d. Huwelijks-voltrekkingen: 31 mei Adriaan W. Vermeulen (van Breda) 22 j. en Helena D. Kotvis, 21 j. Geboren: 4 mei Petrus Jan Pie ter. z. van Pieter A. Hamelink en Helena Lantsheer; 26 mei Corne lis, z. van Izaak Verhelst en Jan na Walhout; 30 mei Neeltje Ja- coba, d. van Maarten van Driel en Suzanna A. Meertens. ZAAMSLAG Geboren: 2 mei Frangois Cor nelis, z. van Jan I. van de Velde en Cornelia S. de Jonge, Te Wa terstraat 13; 9 mei Pieter, z. van Johan A. Pleunis en Wiihelmina P. Duijvestein, Axelsestraat 6. Huwelijks-voltrekkingen; 4 mei Jan Neelis, 30 j. (won. Berkel en Rodenrijs) en Aaltje Boeije, 28 j.; Jan Mareusse, 26 j. (won. te Wis- s'enkerke) en Jacomina M. Ver- poorte, 23 j. Overleden: 8 mei Pieter Hame link, 66 j„ echtg. van M. Hame link; 10 mei Maatje Tange, 49 j., echtg. van L. A. Tange; 19 mei Antheunis Dekker, 76 j„ z. van W. Dekker en A. de Mul; 26 mei Jozias Kolijn, 87 j., wedn. van A. de Jonge.

de Vrije Zeeuw | 1961 | | pagina 5